2020’de Danimarka IP Adresi Nasıl Alınır: Kopenhag İle Bağlanın

Yurt dışında yaşayan bir Danimarkalıysanız, muhtemelen Danimarka’daki içeriğe veya web sitelerine erişemeyeceğinizi fark etmişsinizdir. Elde ettiğiniz tek şey hata mesajlarıdır. Bunun nedeni, fiziksel olarak orada olmadığınız sürece içeriklerin Danimarka’ya erişimini kısıtlayan coğrafi bloklar nedeniyle. 


Neyse ki, IP adresinizi Danimarkalı bir adresle değiştirebilir ve DR TV’den özel içerik akışı gerçekleştirebilir veya Danske Bank hesabınıza erişebilirsiniz. Size nasıl bir tane alacağınızı göstereceğiz.

IP adresi, konumunuz ve kullandığınız cihaz hakkında bilgi tutan bir dizi rasgele sayıdır. Mevcut IP adresinizi Danimarka’daki bir adresle değiştirerek, olmasanız bile web sitelerini orada olduğunuzu düşünmeye kandırabilir ve coğrafi kısıtlamaları atlayabilirsiniz.

Danimarka IP Adresi Nasıl Alınır

IP adresinizi iki yöntem kullanarak değiştirebilirsiniz: proxy veya sanal özel ağ. Proxy tarayıcınızda çalışıyor ve Danimarkalı bir IP adresi almanıza yardımcı olabilir. 

Bu yöntemin dezavantajı, verilerinizin hiçbirini şifrelememesi, yani kimliğinizin size geri izlenebilmesi ve bağlantınızın güvenli olmamasıdır. Ayrıca güvenilir değildir ve medya akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmaz.

En iyi yöntem bir VPN kullanmaktır. Size bir Danimarka IP adresi almanın yanı sıra, gerçek konumunuzu maskeleyecek, ayrıca bağlantınızı güvence altına alacak ve verilerinizi meraklı gözlerden şifreleyecektir.. 

Proxy’lerin aksine, VPN kısıtlı sitelerin kilidini açabilir, böylece Netflix, Hulu ve diğerleri gibi akış hizmetlerinden çok çeşitli Danimarkalı içeriğe erişebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için VPN vs. Proxy vs. Tor kılavuzumuzu okuyun.

En iyi VPN makalemizdeki sağlayıcıların çoğu size ihtiyacınız olanı sağlayacaktır, ancak bazıları Danimarka’ya diğerlerinden daha uygundur. Seçtiğiniz VPN’nin Danimarka’da iyi bir güvenliğe, hızlı bağlantılara ve sunuculara sahip olması gerekir, aksi takdirde Danimarka IP adresi alamazsınız..

ExpressVPN

ExpressVPN en iyi VPN’dir. Danimarka, mükemmel güvenlik ve katı bir kayıt tutmama politikası içeren devasa bir sunucu ağına sahiptir. Ayrıca, hızlı sunucu hızlarıyla da ün kazanmıştır, bu yüzden en hızlı VPN hizmetleri listemizde ilk sırada yer almaktadır.. 

Sadece bu değil, sınırsız bant genişliği sağlar ve çok güvenilirdir. Ayrıca Netflix’in coğrafi bloklarını güvenilir bir şekilde atlıyor, bu yüzden Netflix için en iyi VPN’imiz.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Windows, macOS, Linux, Android ve iOS platformlarında çalışır ve kurulumu ve kullanımı kolaydır. Ayrıca Google Chrome, Safari ve Mozilla Firefox için tarayıcı uzantılarına sahiptir. Abone olmadan önce bir deneme yapmak istiyorsanız, yedi günlük ücretsiz deneme süresinin yanı sıra bunun ötesinde 30 günlük para iade garantisi de vardır.

ExpressVPN, canlı sohbet veya e-posta yoluyla 7/24 müşteri desteği sunar. Kurulum veya diğer sorgularla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, güleryüzlü ve yardımsever personeli kapsamlı yanıtlar verir. Servise daha iyi bakmak için ExpressVPN incelememizi okuyun.

NordVPN

NordVPN size Danimarkalı bir IP adresi de verebilir. 5.000’den fazla sunucudan oluşan ağı, 79’u Danimarka’da olan 60 ülkeyi kapsamaktadır. Ayrıca oyun, gizlilik veya torrent için özel olarak ayarlanmış özel sunuculara sahiptir (torrent için en iyi VPN’imizi okuyun). 

Bağlantınızı iki kez şifreleyen bir kill switch ve çift sekmeli sunucular ile birinci sınıf güvenlik sağlar. Ayrıca, kayıt tutmama politikası uygulanmıştır, böylece gizliliğiniz onurlandırılır.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Ayrıca sınırsız bant genişliği ve iyi hızlara sahiptir, ancak uzun mesafelerde bağlanırken yavaşlayabilir. Ancak, hızlı sunucu değiştirme süreleriyle bunu telafi eder. NordVPN ayrıca Netflix ve diğer akış hizmetlerinin engelini kaldırır. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için NordVPN incelememize göz atın.

Tek bir bağlantıyla altı adede kadar cihaza Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilirsiniz. Müşteri desteği e-posta ve canlı sohbet yoluyla sağlanır ve ayrıca daha fazla sorun giderme bilgisi içeren yardımcı bir bilgi tabanı içerir. 30 günlük bir geri ödeme penceresi sağlar, böylece aylık veya yıllık bir plana başlamadan önce beğenip beğenmediğinizi görmek için deneyebilirsiniz..

CyberGhost

CyberGhost, Danimarkalı bir IP adresi almanın başka bir iyi yoludur, çünkü 59 ülkede 4.700’den fazla sunucusu ve Danimarka’da 42’si vardır. Akış ve torrent için uygun hızlar ve özel sunucularla güvenlik iyidir. Sınırsız bant genişliğine sahiptir ve Netflix ve diğer akış hizmetlerine girebilir. Ayrıca, çevrimiçi etkinliğinizin kayıtlarını tutmaz.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

Tek bir hesapta aynı anda bağlı yedi adet cihaza sahip Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. Birden fazla cihaz için en iyi VPN listemizde üst sıralarda yer alması şaşırtıcı değil. 

Yedi günlük bir deneme sürümü mevcuttur, böylece beğenip beğenmediğinizi görebilirsiniz ve 45 günlük cömert para iade garantisi sunmaya devam ediyorsanız, geri dönmeye hazır değilseniz geri dönebilirsiniz. Daha fazla bilgi için CyberGhost incelememizi okuyun.

Danimarka IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

Danimarka IP adresi kullanma tehlikesi yoktur. Ancak, ülkede internet kullanımı hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var.

Savunuculuk organı Freedom House’un 2019 tarihli bir raporu, vatandaşlarının özgür ifade ve derneklerin yanı sıra tam siyasi haklara sahip oldukları için Danimarka’daki internetin ücretsiz olduğunu söylüyor. Ancak Danimarka, toplu gözetim yoluyla bilgi toplamak ve paylaşmak için işbirliği yapan ülkelerden oluşan Nine Eyes ittifakının bir parçasıdır.

Nine Eyes, amacı askeri sinyaller ve istihbaratın biçim veya ham verilerle değişimini ve üye ülkeler arasındaki bitmiş raporları koordine etmek olan Five Eyes ittifakının bir uzantısıdır.. 

Danimarka hükümeti, tüm İSS’lerin uygulaması gereken müdahaleci gözetim ve oturum günlüğü yoluyla vatandaşlarının mahremiyetini tehdit eden Veri Tutma İcra Düzeni’ni yayınladı. Bu, kullanıcıların bilgilerini potansiyel güvenlik ihlallerine maruz bırakan muazzam miktarda veri üretti.

Bununla birlikte, internet sansürü büyük ölçüde dosya paylaşım web sitelerini kısıtlamak ve kumar ve torrent sitelerini ve uyuşturucu satışı gibi yasa dışı etkinliklerle ilgili siteleri filtrelemek için kullanılır..

Son düşünceler

Bu kılavuzun Danimarkalı bir IP adresi almanıza yardımcı olacağını umuyoruz. En iyi yol bir VPN kullanmaktır çünkü sizi müdahaleci gözetim ve sansürden kurtarır. Ayrıca, iyi bir güvenlik sunar ve gerçek kimliğinizi gizli tutar.

Önerdiğimiz seçeneklerden herhangi biri size Danimarka için bir IP adresi alabilir, ancak mükemmel güvenliği, yüksek hızları ve iyi müşteri desteği nedeniyle ExpressVPN bizim kazananımızdır. Ayrıca, abone olmadan önce beğenip beğenmediğinizi görmek için 30 günlük geri ödeme penceresini veya yedi günlük deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Diğer faydalı kılavuzlar için VPN kütüphanemize göz atın.

Danimarka IP adresi alma konusunda deneyiminiz var mı? Önerilerinizi duymak isteriz. Yorumlar bölümünde bize bunları anlatın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map