2020’de Çek IP Adresi Nasıl Alınır: Prag Yolu

Seyahat ederken bir web sitesine veya hizmete erişmeye çalışıyorsanız, ancak elde ettiğiniz tek şey bir hata mesajı veya farklı bir sürümse, harika coğrafi bloklar dünyasına hoş geldiniz. Yine de korkmayın, çünkü IP adresinizi değiştirerek onları aşabilirsiniz. Bu makalede, Çek IP adresini nasıl alacağınızı göstereceğiz.


IP adresiniz, konumunuz da dahil olmak üzere bilgilerle doludur. Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde veya bir hizmeti kullandığınızda, onlara nerede olduğunuzu söyler. Web sitesi veya hizmet yalnızca belirli bir ülkede mevcutsa ve siz orada değilseniz, siteye erişemezsiniz. Yine de IP adresinizi değiştirerek konumunuzu taklit edebilirsiniz.

Coğrafi engelleme örneği olarak Netflix’i kullanalım. Kütüphanesi her ülkede farklıdır. Bazı şovlar her yerde mevcuttur, bazıları ise sadece bir veya iki ülkede mevcuttur. ABD versiyonu dünyanın en büyük kütüphanesine sahiptir. Telif hakkı kısıtlamaları ve farklı diller veya kültürler nedeniyle, tüm şovların tüm ülkelerde sunulması pratik değildir.

Belki de Çek kütüphanesinde en sevdiğiniz programları kaçırıyorsunuzdur. Orada değilseniz, bunlara erişmek için bir Çek IP adresine ihtiyacınız olacak. Daha fazla bilgi için Netflix yasağı hakkındaki makalemizi okuyun. Özel öneriler için Netflix için en iyi VPN kılavuzumuza da göz atabilirsiniz..

Ayrıca Česká televizyon veya Prima televizyon gibi Çek yayın servislerine erişmek isteyebilirsiniz. Hangisini isterseniz, görüntülemek için bir Çek IP adresine ihtiyacınız olacak.

Çek IP adresine de ihtiyacınız olabilir. Çevrimiçi bankacılık gibi bazı finansal hizmetler yalnızca kullanıcıların kendi ülkelerinden giriş yapmasına izin verir. Sinir bozucu, ancak sahtekarlıkla mücadele etmek ve kimliğinizi güvende tutmak için kısıtlamalar var. IP adresinizi değiştirmeniz yeterlidir; her zamanki gibi giriş yapabilirsiniz.

Çek IP Adresi Nasıl Alınır

IP adresinizi Çekçe olarak değiştirmenin en kolay yolu en iyi ücretsiz proxy’imizi kullanmaktır. Birçok kişi bunları kullanır, ancak önermiyoruz. Güvenilmez olabilirler ve sizi ve IP adresinizi savunmasız bırakan güvenlik özellikleri dahil edilmez. VPN ile proxy ve Tor karşılaştırması daha ayrıntılı.

Sanal bir özel ağ kullanmanızı öneririz. Bir VPN, dahili güvenliği ile sizi korurken IP adresinizi değiştirmenize izin verir. IP adresinizi de korur, böylece hiçbir şey size geri izlenemez. En iyi VPN listemizin çoğunda günlük içermeyen politikalar da bulunur; bu, çevrimiçi etkinliklerinizin gizli tutulduğu anlamına gelir.

VPN incelemelerimizden bir seçenek seçebilmenize rağmen, bunun Çek Cumhuriyeti için uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Sunucu ağları VPN sağlayıcısına göre değişir, bu nedenle Çek Cumhuriyeti’nde sunucu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir, aksi takdirde bunu kullanmanın bir anlamı yoktur..

Ayrıca, Netflix dünyadaki en iyi VPN algılama sistemlerinden birine sahiptir, bu yüzden onu geçebilecek bir sisteme ihtiyacınız olacaktır. Daha fazla bilgi edinmek için Netflix proxy hatası hakkındaki makalemizi okuyun.

ExpressVPN

Çek IP adresi almak için ExpressVPN’i öneririz. Büyük ağında Çek sunucuları var ve mükemmel güvenliği ile korunacaksınız. Ayrıca, günlük tutmayan sağlam bir politika var, yani etkinlikleriniz gizli tutulur. Ayrıca en yüksek hızlara, sınırsız bant genişliğine sahiptir ve kolayca Netflix’e girer, bu yüzden akış için en iyi VPN’imizdir..

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Başlıca işletim sistemlerini destekler ve kullanımı en kolay istemcilerden birine sahiptir, bu nedenle yeni başlayanlar için harikadır. Beğendiğinizden emin olmak için size bolca zaman sağlayan 30 günlük para iade garantisi vardır. Daha ayrıntılı bir görünüm için ExpressVPN incelememizi okuyun.

NordVPN

Çek IP adresi almak için NordVPN’i de kullanabilirsiniz, çünkü 45 sunucusu oradadır. Piyasadaki en iyi güvenliklerden bazılarıyla korunacaksınız ve kayıt tutmama politikasıyla gizliliğinize saygı duyuyor. İyi hızlara sahiptir, ancak uzun mesafelerde yavaşlayabilir ve bant genişliği için bir sınır yoktur. Netflix ve diğer akış hizmetlerine de girebilir.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Kullanımı kolay istemcilerini Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilirsiniz. NordVPN 30 günlük bir geri ödeme penceresiyle birlikte gelir, bu yüzden denemek için yeterli zamanınız olmalıdır. Daha fazla bilgi için NordVPN incelememize göz atın.

CyberGhost

CyberGhost bir Çek IP adresi almak için iyi bir seçimdir. Orada 40 sunucu var, bol olan. Güvenliği iyidir ve çevrimiçi etkinliklerinizin kaydını tutmaz. Hızları iyi ve sınırsız bant genişliğinden yararlanacaksınız. Netflix ve diğer akış hizmetlerine de girebileceksiniz.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Ayrıca, aynı anda yedi cihaza kadar bağlayabilirsiniz, bu yüzden birden fazla cihaz için en iyi VPN’larımızdan biridir. Beğendiğinizden emin olmak için yedi günlük denemeden yararlanabilirsiniz. Hala emin değilseniz, geri çekilme garantisi de vardır. Daha fazla bilgi edinmek için CyberGhost incelememizi okuyun.

Çek IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

IP adresinizi değiştirmek özellikle tehlikeli değildir, ancak çevrimiçi işlemler bazı ülkelerde başınızı belaya sokabilir. VPN makalelerimizin çoğunun gösterdiği gibi, çevrimiçi yasadışı veya tehlikeli olan herhangi bir şeyin farkında olmak en iyisidir.

Dünyadaki birçok hükümet yaygın gözetim altındadır ve Çek hükümetinin yaptığı güvenilir raporlar olmamasına rağmen, ne yapabileceğini bilmiyoruz. VPN kullanmak, anonim kalmanızı sağlar.

Çek Cumhuriyeti’nde siber suçlar artıyor ve halka açık WiFi ile daha yaygın. Sıcak noktalar daha popüler hale geldiğinden, bunları kullanırken iyi bir VPN ve antivirüs ile korunduğunuzdan emin olmalısınız..

Son düşünceler

Şimdi bir Çek IP adresini en güvenli şekilde nasıl alacağınızı anladığınızı umuyoruz. IP adresinizi değiştirmenin en iyi yöntemi bir VPN kullanmaktır, çünkü birçok güvenlik özelliğinden korunursunuz.

Çek IP adresi almak için ExpressVPN kullanmanızı öneririz. Orada sunucuları var ve büyük güvenliği ile sizi koruyacak. Ayrıca, hızlıdır ve sizi akış hizmetlerine yönlendirebilir. 30 günlük para iade garantisi nedeniyle kaybedecek bir şeyiniz yok, bu yüzden deneyin.

Çek IP adresi alma konusunda deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me