2020’de Bulut Depolama için En İyi VPN: Güvenli Senkronizasyonlar Uygulaması

Bulut depolama giderek popülerlik kazanıyor. Tatil fotoğraflarınızı veya sınıflandırılmış belgelerinizi saklamak için kullansanız da, güvenli bir bulut depolama hizmeti seçmek önemlidir. Bununla birlikte, yüklerken güvenli bir bağlantınızın olması da önemlidir ve bulut depolama için en iyi VPN seçimlerimizden biri,.


Birçok kişi artık bulut depolama alanına doğru ilerliyor, çünkü özellikle farklı bir cihazdayken fotoğraflara, videolara ve diğer içeriklere erişme zorluğunu ortadan kaldırıyor. Birçok şirket bile altyapılarının en azından bir kısmını buluta taşıyor (en iyi işletme bulut depolama karşılaştırmamıza bir göz atın).

Bulut Depolama için En İyi VPN

 1. ExpressVPN
 2. Özel İnternet Erişimi
 3. CyberGhost
 4. NordVPN
 5. ProtonVPN

Bulut Depolamayı bir VPN ile Birleştirme

Bulut depolama temel olarak dosyaları çevrimiçi depolamanıza izin verir, ancak en iyi güvenliğe sahip bir bulut depolama hizmeti seçmiş olsanız bile, dosyalarınızı yüklerken risk altında olmadığınız anlamına gelmez. Ayrıca, herkese açık WiFi’ye bağlıyken yaparsanız daha da fazla risk altındasınız. Sanal özel bir ağ devreye giriyor.

Bir VPN, söylemek gerekirse, geçilemez bir duvarın arkasına saklanmanıza izin verir. Temel olarak cihazınız ile VPN sunucusu arasında güvenli bir tünel oluşturacak ve gerçek IP adresinizi gizlerken şifreleme ile katmanlayacaktır.. 

Çevrimiçi olarak ne yaparsanız yapın, o tünelden geçecek ve meraklı gözlerden tamamen korunacaktır. Bu, buluta yüklerken dosyalarınızın da bu tünelden geçeceği anlamına gelir. İçeriğinizin olabildiğince güvenli olduğundan emin olmak için bulut depolama hizmetinize uygun güvenli bir VPN seçmeniz gerekir.

Hızlı bir cevaba ihtiyacınız varsa, hemen devam etmeli ve ExpressVPN’i kurmalısınız. Genel olarak en iyi VPN’dir, ancak bulut depolama için en iyi VPN olması için gereken kriterleri de karşılar. Daha fazla öneri için okumaya devam edin, ayrıca VPN’leri nasıl seçtiğimiz, ihtiyacınız olan tüm nedenler ve neden ücretsiz bir VPN kullanmamanız gerektiği hakkında konuşacağız.

1. ExpressVPN

Cloudwards.net’i sık ziyaret ediyorsanız, büyük olasılıkla ExpressVPN’in favori olduğunu fark etmiş olacaksınız. Bununla birlikte, her düşündüğümüzde çizgilerini kazanması gerekiyor ve bulut depolama için en iyi VPN olması için tüm kriterleri karşıladığından emin olabiliriz..

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

ExpressVPN’in güvenliği, başından beri AES 256 bit şifreleme kullanarak birinci sınıftır, ancak çevrimiçi olmak için sıkı bir sansürü yenmeniz gerekiyorsa bunu artırabilirsiniz. DNS kaçak testlerimizi uçan renklerle geçti ve VPN başarısız olursa değerli yükünüzü güvende tutmak için otomatik bir öldürme anahtarı ile birlikte geliyor. 

Test ettiğimiz en hızlı VPN – bu da akış için en iyi VPN’imizin nedenlerinden biri – bu yüzden son tatilinizden bir sürü fotoğraf yüklemekte sorun yaşamayacaksınız. Hizmet hakkında daha fazla bilgiyi ExpressVPN incelememizde okuyabilirsiniz.

Ayrıca sınırsız bant genişliği ile birlikte gelir, böylece yüklemenizde yarıya kadar kesilmezsiniz. Ayrıca, hala tatildeyseniz, ExpressVPN’in sunucularının IPVanish’ten daha fazla olan 94 ülkeyi kapsadığını bilmek sizi mutlu edecektir (ExpressVPN ve IPVanish karşılaştırmamızı okuyun). 

ExpressVPN’in Diğer Özellikleri

Büyük dosyaları yüklerken sinirlenmediğinizden emin olmak için ExpressVPN, VPN üzerinden yüklemenizi tünelleyebileceğiniz ancak normal bağlantınız üzerinden diğer uygulamalara erişebilmeniz için bölünmüş tünellemeyi destekler. Tek yapmanız gereken bu uygulamaları hariç tutma listesine eklemek.

ExpressVPN Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumludur, böylece gerekirse farklı cihazlardan yükleme yapabilirsiniz. Ayrıca, bazı çoklu görevlerin ruh halindeyseniz ve Netflix yasağını aşmak için ExpressVPN kullanmak istiyorsanız, aynı anda beş bağlantıya izin verir.

ExpressVPN’in markayı tam olarak etkilemediği yer fiyatıdır. Piyasadaki en pahalı VPN’lerden biri, ancak aynı zamanda en iyi hizmeti sunan, yani yatırım yapmaya değer. Daha uzun bir plana kaydolarak paradan tasarruf edebilirsiniz ve tamamen memnun değilseniz, 30 günlük para iade garantisi vardır.

2. Özel İnternet Erişimi

Sırada Özel İnternet Erişimi var. Bu VPN’nin kurulumu kolaydır, ancak varsayılan olarak AES 128 bit şifreleme kullanır, bu nedenle daha uygun AES 256 bit’e ulaşmak için bazı ayarlamalar yapmanız gerekir. Ayrıca bir kill switch ve DNS sızıntı korumasına sahiptir.

pia-slider1

pia-slider2

pia-slider3

pia-slider4

pia-slider5

Önceki

Sonraki

PIA’nın hızları yüksektir ve bunların bazıları varsayılan daha hafif şifrelemesinden kaynaklansa da, güvenliği AES 256-bit’e yükselttikten sonra test ettik ve hızlar hala etkileyiciydi.. 

PIA ayrıca 2019’un sonlarında bölünmüş tünel eklediğini açıkladı, böylece gerektiğinde VPN’yi atlayabilirsiniz. Ayrıca sınırsız bant genişliği elde edersiniz, ancak PIA incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Sunucuları, ExpressVPN’lerin yaptığı ülke sayısına yakın herhangi bir yeri kapsamaz, ancak 29 ülkede hala 3.000’den fazla seçim var. 

Tüm büyük işletim sistemlerinde kullanılabilir ve hatta Linux için tam bir istemciye sahiptir. Aynı anda 10 cihaza kadar bağlayabilirsiniz. Arayüzün kullanımı kolaydır, ancak tepsiye bağlıdır, bu yüzden biraz can sıkıcı bulabilirsiniz..

PIA ucuzdur, özellikle de daha uzun süre tercih ederseniz. Bunu yapmakta tereddüt ediyorsanız, gönül rahatlığı için yedi günlük bir geri ödeme süresi vardır.

3. CyberGhost

CyberGhost, sürekli olarak etkinleştirilmiş bir kill switch’in yanı sıra büyük güvenlikle birlikte gelen etkileyici bir hizmettir. Kill anahtarını açmayı hatırlamamak iyi bir şeydir, ancak üzerinde herhangi bir kontrole sahip olmak değildir. Yine de, geçmişe bakabileceğimiz küçük bir sorun. CyberGhost incelememizde okuyabileceğiniz gibi, hizmet DNS sızıntı testlerimizi de geçti.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

VPN’in yüksek hızları vardır, ancak uzun mesafelerde yavaşlayabilirler ve bant genişliği kullanımında sınır yoktur. CyberGhost’un sunucu ağı çok büyük ve gerçek rakam dalgalanmasına rağmen 80’den fazla ülkeyi kapsayan 5.000’den fazla sunucu var. 

Ayrıca, ekstra küçük bir ücret karşılığında, premium donanım ile yapılandırılmış ve 14 Gözün dışında oturan CyberGhost’un NoSpy sunucularını kullanabilirsiniz. Kim bilir, WikiLeaks’e yükleniyor olabilirsiniz.

CyberGhost’un Diğer Özellikleri

Bölünmüş tünel sizin için bir zorunluluksa, CyberGhost’un yarı pişmiş denemesinden hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ne “bölebileceğiniz”, kullandığınız cihaza bağlı olacaktır. Masaüstü uygulamasında, yalnızca belirli web sitelerini VPN’yi hariç tutmanıza izin veren “akıllı kurallar” sekmesi bulunur. 

Şu anda, bölünmüş tünelleme özelliğini içeren tek platform Android’dir. Android uygulamasında, uygulamaların VPN tünelinden geçmesini de engelleyebilirsiniz. Bununla birlikte, CyberGhost ile hızlı bir sohbetten sonra, bu yetenekleri tüm VPN uygulamalarına genişletmeyi planladığından emin olduk.

İstemciler Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. Aynı anda yedi cihaza kadar bağlayabilirsiniz, ancak VPN’yi kaç tane kurabileceğiniz için de sınır budur. Alışması biraz zaman alsa bile kullanımı kolaydır.

CyberGhost makul fiyatlı. Daha uzun planlar indirimli olduğundan, aylık plana kaydolmanızı önermiyoruz. Bir Android veya iOS cihazıyla kaydolursanız, yedi günlük ücretsiz deneme sürümü alırken, masaüstü kullanıcıları yalnızca bir gün alır. Ayrıca, aylık plan için 14 gün ve daha uzun olanlar için 45 gün olan bir para iade garantisi de vardır..

4. NordVPN

NordVPN, sunacak çok şeyi olan mükemmel bir hizmettir. ExpressVPN vs NordVPN parçamızda okuyabileceğiniz gibi kazananımızla karşılaştırılabilir. Bununla birlikte, NordVPN her türlü bölünmüş tünelleme yeteneğinden yoksundur.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Bununla birlikte, alabileceğiniz en iyi güvenlikten bazılarına sahiptir ve bağlantınıza daha fazla koruma ekleyen çift sekmeli sunucularını kullanma seçeneğiniz vardır.. 

Ayrıca bir kill switch var ve DNS sızıntıları konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü tüm testlerimizi geçti. Bu özellikler, torrent parçası için en iyi VPN’imizde kazanmasına yardımcı oldu. Neden bu kadar iyi olduğunu görmek için NordVPN incelememizi okuyun. 

NordVPN’in hızları güçlüdür, ancak CyberGhost’un hızları gibi uzun mesafelerde yavaşlayabilirler. Sınırlı bant genişliği ödeneği yoktur, böylece istediğiniz kadar yükleyebilirsiniz. 60’tan az ülkeyi kapsayan 5.000’den fazla sunucu var.

VPN, Windows, macOS, Android ve iOS’u destekler ve aynı anda altı bağlantıya izin verir. Farklı sunucuların nerede olduğunu göstermek için basit bir harita stili ekranla kullanımı da kolaydır.

NordVPN’in fiyatı paranız için iyi bir değerdir ve daha uzun bir plan seçerseniz bazı tasarruflar görürsünüz. Fikrinizi değiştirmeniz durumunda 30 günlük bir geri ödeme penceresi mevcut.

5. ProtonVPN

Son seçimimiz ProtonVPN. Çok fazla özelliğe sahip iyi bir VPN’dir, ancak bir dakika içinde ulaşacağımız hızı nedeniyle rekabeti kaybeder. Koruma açısından ProtonVPN, AES 256 bit şifreleme kullanan birinci sınıf güvenlikle birlikte gelir. Ayrıca, üst düzey planları ile standart sunuculardan daha fazla koruma sunan Güvenli Çekirdek sunucularını kullanabilirsiniz.

protonvpn-pano kaymak-1

protonVPN arayüzü-kaydırma-2

protonvpn-profiller-kaydırma-3

protonvpn-settings-kaydırıcı-4

protonvpn bölünmüş tünel-kaydırma-5

Önceki

Sonraki

ProtonVPN incelememizde okuyabileceğiniz DNS sızıntı testimizde ProtonVPN temiz çıktı ve ProtonVPN çıktı.

Daha önce söylediğimiz gibi, bu VPN’yi gerçekten engelleyen şey hızıdır. ProtonVPN ölü yavaş değildir, ancak diğer hizmetler bu şekilde görünmesini sağlar ve ağ tutarsızdır. Ayrıca, Güvenli Çekirdek sunucularını ve ücretsiz sunucularını test ettiğimizde – daha sonra ücretsiz plandan bahsedeceğiz – hız çok yavaşladı. En iyi sonuçlar için önerilen bir sunucuya bağlanmayın. 

Ücretsiz planla bile sınırsız bant genişliği elde edersiniz. Ayrıca, ProtonVPN bölünmüş tünellemeyi destekler, böylece belirli uygulamaların veya IP adreslerinin VPN tünelinden gönderilmesini engelleyebilirsiniz. 44 ülkede 600’den fazla sunucu arasından seçim yapabilirsiniz.

VPN, Windows, macOS, Android ve iOS’a yüklenebilir ve aynı anda en fazla 10 cihazın bağlanmasına izin verir. Arayüz iyi ve kullanımı kolaydır, ancak oynamak için çok fazla ayar yoktur.. 

ProtonVPN’in Fiyatı

ProtonVPN’in fiyatı büyük ölçüde seçtiğiniz pakete bağlıdır ve dört tane vardır. En ucuzu açıkça ücretsiz plan, ancak beklendiği gibi, bazı sınırlamalar ile geliyor. ABD, Japonya ve Hollanda’da yalnızca üç sunucuya erişiminiz var ve aynı anda yalnızca bir cihaza bağlanabilirsiniz. 

Bir sonraki plan, tüm sunucularına ve bir ekstra bağlantıya erişmenizi sağlayan Temel’dir. Ancak, Güvenli Çekirdek sunucularını kullanmak istiyorsanız, Artı planına bir çentik taşımanız gerekir..

Artı planıyla, yukarıdakilerin tümünü ve üç bağlantıyı daha alırsınız. Ayrıca, Güvenli Çekirdek sunucularına ve akış ve Tor için uygun bazı sunuculara sahip olursunuz. 

Dördüncü plan olan Visionary en pahalıdır, ancak eşzamanlı bağlantı sayısının iki katına ve şifreli bir e-posta hizmetine erişimin fiyatı haklı çıkarmaz. 

Hangi planı seçmeye karar verirseniz verin, beğenmediğinize karar vermeniz durumunda 30 günlük bir geri ödeme penceresi vardır. 

Bulut Depolama için En İyi VPN’leri Nasıl Seçtik?

VPN incelemelerimizdeki sağlayıcıların çoğu sizi çeşitli görevler için korumaya değer olsa da, bazı VPN’lerin sağlayamayacağı birkaç özellik vardır. Bulut depolama için en iyi VPN listemiz için dikkate alınmak üzere aşağıdaki ölçütleri dikkate aldık.

Güvenlik

Her şeyden önce, VPN’in iyi bir güvenliğe sahip olması gerekir. Bu olmadan, bulut depolama koruması için bir tane kullanmanın pek bir anlamı yoktur. En iyi savunma için, AES 256 bit şifreleme kullanmalı veya en azından kurulumdan sonra buna ayarlamanıza izin vermelidir.. 

Paketi tamamlamak için VPN, VPN çalışmayı durdurursa bağlantınızı kesen bir kill anahtarı içermelidir. Bu, dosya senkronizasyonunuzun kesintiye uğradığı anlamına gelir, ancak siber suç gibi tüm çevrimiçi kimliklere kapınızı açmaktan çok daha iyidir.. 

Son olarak, DNS sızıntı testlerimizi geçen bir VPN seçmelisiniz. Kısacası, bir DNS sızıntısı, VPN’ye bağlı olsanız bile, bazı verilerin tünelden dışarı aktığı ve temel olarak VPN’nin amacını bozduğu anlamına gelir. Daha iyi anlaşılması için DNS sızıntıları kılavuzumuzu okuyun.

hız

VPN’nin hızı önemlidir. Yavaş hızlara sahip bir tane seçerseniz, dosyalarınızın yüklenmesi için sonsuzluk beklemiş olacaksınız ve bu eğlenceli değil. Bir VPN üzerinden bağlanmak yine de sizi biraz yavaşlatır, ancak iyi hızlara sahip bir tane seçerseniz, çok fazla fark görmemelisiniz..

Bant genişliği

Bant genişliği ödeneği, belirli faaliyetler söz konusu olduğunda önemlidir. Yalnızca hafif görevler yapıyorsanız, çok fazla önemli olmaz ve bant genişliği uzun sürebilir. 

Ancak, buluta yüklemek izninizi tüketir ve büyük dosyalar yüklerseniz, hızlı bir şekilde devam eder. Bundan kaçınmak için, sınırsız bant genişliğine sahip bir hizmet seçmenizi öneririz.

Bölünmüş Tünel Açma

VPN’i sadece işleri hızlandırmak için kapatmak iyi bir fikir değildir. Bunun yerine, bölünmüş tünellemeyi destekleyen bir VPN seçmelisiniz. Bölünmüş tünelleme ile, belirli uygulamaları ve URL’leri VPN kullanmaktan hariç tutabilirsiniz. Bu, yüklemenizi hızlandırmanıza yardımcı olur, ancak banka hesabınızı kontrol ederken korunmaya devam eder.

Sunucu Ağı

Büyük bir sunucu ağına sahip olmak iyidir, böylece yükleme için en iyi olanı seçebilirsiniz. Ne kadar çok seçeneğiniz varsa, en iyi hızlara sahip olanı bulmak o kadar kolay olur ve bazı sunucular hizmet dışı kaldığında etkisini hissetmezsiniz. 

Ayrıca, seyahat ettiğiniz her yerde yakınlarda bir tane olması gerektiği anlamına gelir ve gerekirse coğrafi engelleri atlatmak için de kullanabilirsiniz..

Uyumlu Cihazlar ve Kullanım Kolaylığı

Akılda tutulması gereken bir şey, özellikle farklı platformlardan yükleme yapmayı planlıyorsanız, VPN’nin hangi cihazlarla uyumlu olduğudur. Dizüstü bilgisayarınızdan önemli dosyalar yüklemek isteyebilirsiniz, ancak yer açmak için bazı fotoğrafları telefonunuzdan yükleyin. Çoğu VPN büyük işletim sistemlerini destekler, ancak bazıları da biraz daha ileri gider.

Fiyat

Son olarak, VPN’in fiyatı kararınızı etkileyebilir. Seçiminizi yalnızca bu faktöre dayandırmayın, ancak yine de bütçenize uyduğundan emin olmalısınız.

Bulut Depolama için Neden VPN’e İhtiyacım Var??

Herhangi bir çevrimiçi etkinlik için, özellikle artan çevrimiçi gözetimi göz önünde bulundurarak bir VPN kullanmalısınız (tam gizlilik için en iyi sıfır bilgili bulut depolama parçamıza göz atın). 

Bir VPN kullanarak, çevrimiçi gizlenen herhangi bir tehlikeye karşı güvende olacaksınız ve halka açık bir WiFi ağına bağlıysanız (ve iyi bir antivirüs kurmak için de iyi bir neden) bu daha da önemlidir. Bağlantının ne kadar güvenli olduğunu söyleyemiyoruz, bu yüzden üzgün olmak güvende olmak en iyisidir.

Gerçek dosyalarınız söz konusu olduğunda, bulut depolama hizmetiniz aktarım sırasında zaten taşıma katmanı güvenliği (TLS) adı verilen bir şeyle korumalıdır. Bununla, dosyalarınız güvenli bir tünelden gönderilecek ve önceden de şifrelenecekler. 

Ayrıca, bulut depolama hizmetiniz iki öğeli kimlik doğrulaması sağlıyorsa, birisi bazı bilgileri çalsa bile iyi olmalısınız. 

Ancak, özellikle güvenilmez bir ağa bağlıyken neyle karşı karşıya kalacağınızı asla söyleyemezsiniz. Buluta yüklüyor veya önceden depoladığınız bir şeyi indiriyor olun, yüklemeyi gerçekten başlatmanız veya indirmeyi bitirmeniz arasında çok az boşluk vardır.. 

Cihazınız güvenli değilse, bilgisayar korsanları cihazınızdaki dosyalarınıza ve hatta bulut depolama alanınıza kolayca erişebilir. Bir VPN yüklü olması, bulut depolama alanınızın koruması ile cihazınız arasındaki bu küçük boşluğu kesecektir.

Bulut Depolama için Ücretsiz Bir VPN Kullanabilir miyim?

Bazı ücretsiz VPN’ler kötü olmasa da, bulut depolama için bir tane kullanmanızı önermememizin birçok nedeni vardır. En kötü ücretsiz VPN sağlayıcıları kılavuzumuz ne kadar kötü olabileceğini gösteriyor, ancak asıl nedeni güvenliklerinin genellikle sorgulanabilir olmasıdır. Bazıları kendilerini çok kötü ya da hiç yokken büyük bir güvenliğe sahip olarak pazarlarlar..

Diğerleri de kullanıcı verilerini gözetliyor ve başka şirketlere de satıyor. Ücretsiz bir plan sunan ve en iyi ücretsiz VPN hizmet listemize dahil olan Windscribe ve TunnelBear gibi istisnalar var – ancak büyük bir yükleme için ne gerekiyorsa bile.

Ayrıca, bölünmüş tünel gibi belirli özelliklere sahip olmayacağınız veya hızının salyangoz hızında olacağı da muhtemeldir..

Kısacası, ücretsiz bir VPN kullanmak, güvenliğinizi ve gizliliğinizi riske attığınız anlamına gelir ve çoğu VPN, ödeme yapmadığınız sürece ücretsiz bant genişliği sunmaz.

Son düşünceler

Umarım bu makale, bulut depolama için neden bir VPN’e ihtiyacınız olduğunu ve bunu bulut depolama için en iyi VPN yapmak için gereken tüm kriterleri anlamanıza yardımcı olmuştur..

Bir kill switch kullanımı da dahil olmak üzere iyi güvenliği olan ve DNS sızıntı testlerini geçen bir VPN seçmelisiniz. Sorunsuz bir deneyim yaşamanız ve yükleme sırasında bir veri sınırına ulaşmamanız için yüksek hızlar ve sınırsız bant genişliği de önemlidir. Bölünmüş tünelleme de iyi bir sunucu ağının yanı sıra bir avantajdır.

ExpressVPN tüm bu kriterleri ve daha fazlasını karşılar. Mükemmel güvenliği, bir öldürme anahtarı vardır ve DNS sızıntısı içermez. Ayrıca ultra yüksek hızlar ve sınırsız bant genişliği elde edersiniz. Ayrıca, bölünmüş tünellemeyi destekler. Neden 30 günlük para iade garantisi ile bir şans vermiyorsunuz??

Yorum bölümünde bulut depolama için bir VPN kullanma deneyiminizi bize bildirin. Siz buradayken, diğer VPN makalelerimize de göz atın. Her zamanki gibi, okuduğun için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map