2020’de Bangladeşli IP Adresi Nasıl Alınır

Ülke dışında yaşayan veya seyahat eden bir Bangladeşli iseniz, Bangladeş Televizyonu veya ATN Bangla gibi sitelerden içerik aktaramayabilirsiniz. Ayrıca, banka web sitelerine veya Bank Alfalah, HSBC ve diğerlerinden çevrimiçi bankacılık hesaplarınıza erişiminizi kaybedebilirsiniz.. 


Bu geobloklar nedeniyle olur. Bununla birlikte, Bangladeşli bir IP adresiyle, istediğiniz içeriğe erişmek için akış sitelerinin ve çevrimiçi hizmetlerin kilidini açabilirsiniz. Size nasıl bir tane alacağınızı göstereceğiz.

IP adresi, konumunuz ve İnternet’e erişmek için kullandığınız cihaz hakkında bilgi tutan bir basamak kümesidir. IP adresinizi Bangladeşli olarak değiştirmek konumunuzu sahtekarlığa uğratır ve web sitelerini ve çevrimiçi hizmetleri fiziksel olarak orada olduğunuzu düşünmeye yönlendirir.

İster akış sitelerinin veya çevrimiçi hizmetlerin engellemesini kaldırmak isteyin, bu kılavuz size dünyanın herhangi bir yerinden Bangladeş için nasıl IP adresi alacağınızı gösterecektir..

Bangladeşli IP Adresi Nasıl Alınır

IP adresinizi değiştirmek için kullanabileceğiniz iki yaygın yol vardır: proxy kullanma veya sanal özel ağ (VPN) kullanma. Bangladeşli IP adresi almak için proxy kullanmanın ana avantajı, genellikle ücretsiz olmasıdır (en iyi ücretsiz proxy kılavuzumuzu okuyun).

Bununla birlikte, bu yöntem güvenlik eksikliği gibi çeşitli dezavantajlarla birlikte gelir, bu da bağlantınızın size geri dönebileceği ve güvenilmezlik anlamına gelir. VPN kullanmak daha iyi bir seçenektir. 

Size sadece Bangladeş için bir IP adresi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda sizi ağ gözetleme ve siber suçlardan korumak için bağlantınızı da şifreleyecek ve gerçek IP adresinizi gizleyecektir.. 

VPN’lere güvenlik özellikleri de yüklenir ve çevrimiçi etkinliğinizin günlüklerini tutmazlar. Bu, verilerinizi ekstra bir güvenlik ve gizlilik katmanına sarmak istiyorsanız, onları değerli bir yatırım haline getirir. VPN ile proxy ve Tor parçası arasında daha fazla bilgi edinin.

Bangladeş’te sunucuları olan ve size Bangladeşli bir IP adresi alabilen VPN inceleme kılavuzumuzdan üç VPN önerisi seçtik.

ExpressVPN

ExpressVPN, Bangladeşli bir IP adresi almak için mükemmel bir seçimdir. Sadece en iyi VPN değil, aynı zamanda önyükleme için mükemmel güvenliğe sahip en hızlı VPN’dir. Ayrıca Netflix ve diğer akış hizmetlerinin kilidini açar, bu yüzden akış için en iyi VPN için listemizin başında gelir.

Güçlü özellik seti bir kill anahtarı, 256 bit AES şifrelemesi, yerleşik hız testleri, DNS sızıntı denetleyicileri ve bir tanılama aracı içerir. Ayrıca çevrimiçi etkinliğinizin günlüklerini tutmaz ve gizliliğinizi onurlandırmaz.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

ExpressVPN’i Windows, macOS, Linux, Android ve iOS’a kurabilirsiniz. Ayrıca, Google Chrome, Mozilla Firefox ve Safari tarayıcıları için uzantılar indirebilirsiniz.

Herhangi bir kurulum veya sorun giderme sorununuz varsa, arkadaş canlısı müşteri destek ekibine e-posta veya canlı sohbet yoluyla ulaşabilirsiniz. Daha fazla ipucu için yararlı bir bilgi tabanı da mevcuttur.

ExpressVPN’in en büyük dezavantajı, fiyatı 99 ABD dolarıdır. Bu onu en pahalı VPN’lerden biri yapsa da, mükemmel servisi paranızın karşılığını almanızı sağlar. Abone olmadan önce denemek isterseniz 30 günlük para iade garantisi mevcuttur. Hizmetin daha ayrıntılı bir analizi için ExpressVPN incelememize göz atın.

HideMyAss

HideMyAss, Bangladeş için bir IP adresi almak için iyi bir seçimdir. Bangladeş dahil 190 ülkeyi kapsayan 900’den fazla sunucuya sahiptir. Ayrıca iyi bir güvenlik, bir öldürme anahtarı, uygun hızlar ve sınırsız bant genişliği vardır. Ancak, çevrimiçi etkinliğinizin günlüklerini 30 güne kadar sakladığı için gizlilikle ilgili bir sorunu vardır. Daha fazla bilgi için HideMyAss incelememizi okuyun.

HMA-Slider1

HMA-slider2

HMA-slider3

HMA-slider4

Önceki

Sonraki

Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilirsiniz ve istemcilerinin kullanımı kolaydır. Canayakın ve yardımsever müşteri destek personeli, e-posta veya canlı sohbet yoluyla ve ayrıca kendi başınıza çözebileceğiniz küçük sorun giderme sorunları için kullanışlı bir bilgi tabanından edinilebilir.

Ayrıca, yedi günlük deneme sürümü ve 30 günlük geri ödeme penceresi vardır, böylece önce deneyebilirsiniz. Ancak, bu süre içinde iptal etmeyi unutmayın, aksi takdirde yıllık abonelik için faturalandırılırsınız.

PureVPN

Diğer iki önerimiz gibi, PureVPN size bir Bangladeşli IP adresi alabilir. Bu, Bangladeş’te altı sunucusu olması gerçeğiyle birleştiğinde, bu listede yer almasının tek nedeni. 

Son incelememizden bu yana bazı iyileştirmeler yapmasına rağmen, birkaç kritik alanda hala yetersiz kaldığından, doğada hassas olan etkinlikler için kullanılmasını önermiyoruz. Nedenini bulmak için PureVPN incelememizi okuyun.

PureVPN-anasayfa-2018

140 ülkede 2.000’den fazla sunucudan oluşan iyi bir sunucu ağına, uygun hızlara ve sınırsız bant genişliğine sahiptir. 256 bit şifreleme ile güvenlik iyi, ayrıca bağlantınız kesilirse bir kill anahtarı var. Bir gizlilik politikası var, ancak günlük tutma konusunda çelişkili bilgiler veren tutarsız.

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Destek, hızlı olan canlı sohbet yoluyla da mevcuttur, ancak bunlara e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz. 

Hizmet diğer iki sağlayıcıdan daha ucuz olabilir, ancak kararınızı muhtemelen tek başına fiyata dayandırmamalısınız. 31 günlük para iade garantisi de mevcuttur, böylece aylık veya yıllık bir plana başlamadan önce deneyebilirsiniz.

Bangladeşli IP Adresini Kullanmanın Tehlikeleri

Bangladeşli bir IP adresi kullanmanın herhangi bir tehlikesi yoktur, ancak ülkedeki internet kullanımının geçmişi ve geçmişi hakkında biraz fırçalamanız gerekir..

Savunuculuk kurumu Freedom House’un 2019 raporuna göre, Bangladeş’teki internet özgürlüğü kısmen ücretsiz. Hükümetin, medya ve sivil toplumdaki kritik sesler de dahil olmak üzere muhalefet veya müttefiklerinden herhangi birini taciz ettiği biliniyor. Bangladeş için en iyi VPN’imizde daha fazla ayrıntıya giriyoruz.

Son düşünceler

Bu kılavuzun Bangladeşli bir IP adresini nasıl alacağınızı anlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz. VPN kullanmak, bir tane almak ve anonimliğinizi çevrimiçi korumak için en iyi ve en etkili yöntemdir. Netflix, Hulu, Amazon Prime Video ve diğerleri gibi akış hizmetlerinden içerik izleyebilmeniz için coğrafi engelleri atlamanıza da yardımcı olur..

Güvenlik, performans, kullanılabilirlik ve gizlilik özellikleri dengesi nedeniyle ExpressVPN’i öneriyoruz. Ayrıca, medya akışı hizmetlerinin ve daraltma işlemlerinin engelini kaldırır, böylece içeriği yüksek hızlı yüksek çözünürlükte izleyebilirsiniz. Ayrıca, müdahaleci hükümet gözetimi, çevrimiçi gözetmenler ve sansürden de özgürsünüz.

Bangladeşli bir IP adresi almak için herhangi bir öneriniz varsa, bunları yorumlar bölümünde paylaşın. Onları duymak isteriz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me