2020’de Android için En İyi Tarayıcı: Hareket Halindeyken Tarama

Dünya çapında web, toplumun her yönüne sızdığından, web tarayıcıları çoğu insanın günlük yaşamının büyük bir parçası haline gelmiştir. Ne yazık ki, bir platformda mükemmel olmaları yaygındır, ancak başka bir platformda çok daha azdır. Telefonunuz aracılığıyla web’de gezinmek için yeni bir yol arayan bir Android kullanıcısıysanız, Android için en iyi tarayıcıların bu listesi, ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulmanıza yardımcı olacaktır..


Android için en iyi tarayıcının hangisi olduğunu değerlendirmek için, çoğunlukla tarayıcı incelemeleri için standart ölçütlerimize bakacağız, ancak tamamen Android sürümlerine odaklanacağız. Kriterler, hepsi önemli yönler olan özellikler, kullanım kolaylığı, performans, güvenlik ve gizliliktir.

Vivaldi’nin genel olarak en iyi tarayıcı olduğunu düşünmemize rağmen, Android sürümü hala erken beta aşamasında ve bu nedenle arzulanan bir şey bırakıyor. Bu nedenle, platformda daha köklü bir varlığı olan diğer internet portalı seçenekleri, bu listeyi itiyor.

Bunun yerine, benzersiz “akış” yaklaşımı Android akıllı telefonlarda mükemmel güvenlik, gizlilik ve performans sunarken aynı zamanda bir dizi yararlı küçük özellik sunmayı başardığı için Puffin kazanır. Aslında, Puffin’in güvenliği o kadar iyi ki, piyasadaki en güvenli web tarayıcısı olarak adlandırdık, bu da bu karşılaştırmanın zirvesine çıkmasına yardımcı oldu..

Android 2020 için En İyi Tarayıcı

Tarayıcıyı Android için En İyi Yapan Nedir?

Normal ölçütlerimiz dışında, Android için en iyi tarayıcı hangisinin olduğunu belirlerken nelere dikkat etmelisiniz? Açıkçası, Android platformu için bir sürüm sunması gerekiyor, böylece Safari (Safari incelememizi okuyun) ve Internet Explorer (Internet Explorer incelememizi okuyun).

Cihazlar arası senkronizasyon gibi tarayıcıların Android’deki performansı da önemlidir. Android dışındaki platformlarda mevcutsa, kullanıcıların geçmiş, ayarlar, yer işaretleri, açık sekmeler ve daha fazlası dahil olmak üzere İnternet deneyimlerinin tüm bölümlerini cihazlar arasında taşımasına olanak tanıyan sağlam bir senkronizasyon işlemi görmek istiyoruz..

Son olarak, uzantılar ve eklentiler masaüstündeki web tarayıcıları için yaygın olsa da, Android’de önemli ölçüde daha nadirdir. Bazı tarayıcılar bunları sunuyor, bu yüzden bu başka bir büyük bonus olabilir.

Android için En İyi Tarayıcı: Martı

Puffin, büyük ölçüde Puffin’in tüm web trafiğinizi kendi sunucuları üzerinden nasıl “aktardığı” nedeniyle Android’de mükemmel bir tarayıcıdır. Bu sadece güvenlik ve gizlilik için mükemmel olmakla kalmaz, aynı zamanda mükemmel performans sağlar. Aslında, Puffin, Android’de test ettiğimiz her tarayıcıdan daha hızlıdır; bu, web sitelerinin size ulaşmadan gereksiz şişkinlikten arındırılmasının sonucudur..

Büyük bir hızın yanı sıra, web siteleri genellikle ekranda gösterilmeden önce gerçek boyutlarının kesirlerine indirgendiğinden, size iyi bir bant genişliği tasarrufu sağlar. 

Puffin-Veri Tasarrufu

Kısaca bahsettiğimiz gibi, web siteleri sizi Puffin’in sunucularından daha fazla takip edemeyeceği ve web sitelerine yerleştirilmiş kötü amaçlı yazılımlar hiçbir zaman cihazınıza ulaşamayacağı için mükemmel güvenlik ve gizlilikle sonuçlanır. 

Bu, güvenlik için normal ölçütlerin çoğunun alakasız olduğu anlamına gelir, çünkü sizi siber suçlulardan korumak için komut dosyası engelleme veya güvenli tarama veritabanlarına gerek yoktur.

Sekme yönetimi de mükemmel. Ekranın üst kısmında, daha geleneksel mobil menüye ek olarak bir sekme çubuğu bulunur. Yeterince sekme açtığınızda kaydırılabilir hale gelirler, bu da küçük bir mobil ekranda neredeyse bir zorunluluktur. Şu anda etkin olan sekme büyütülür, böylece fark edilmesini kolaylaştırır. Sekme menüsünün kendisi önizlemelerin boyutunu ayarlamanıza izin verir, bu hoş bir dokunuş.

Puffin-Tab-Menüsü

Puffin, Dropbox, Google Drive ve OneDrive seçenekleriyle kullanıcıların dosyaları doğrudan buluta kaydetmelerini sağlar. Bu bulut hizmetlerinden birini kullanmakla ilgileniyorsanız, Dropbox ile Google Drive ve OneDrive karşılaştırmasının yanı sıra Dropbox incelememize, Google Drive incelememize ve OneDrive incelememize de göz atmayı unutmayın.. 

Bunların hiçbiri, en iyi bulut depolama hizmeti için bizim seçimimiz değil, bu da Sync.com’un bir onurudur (Sync.com incelememizi okuyun).

Puffin-Kaydet-To-Bulut

Ayrıca, Puffin, yerleşik bir sanal gamepad ve klavye ve fare desteği ile birlikte geldiği için Android cihazlarında tarayıcı oyunları oynamak isteyenler için mükemmel bir seçimdir..

Puffin-Gamepad

Flash oynatıcıları tam ekran yapan bir tiyatro işlevi var, ancak bir kerelik Puffin Pro’yu 4,99 $ karşılığında satın almadığınız sürece maalesef flash desteği yalnızca “gündüz” boyunca kullanılabilir.. 

Ücretsiz sürümün bir başka kısıtlaması, dahil edilen hiçbir reklam engelleyicinin olmaması ve Puffin uzantıları desteklemediğinden, “pro” varyantını satın almak, kendinizi rahatsız edici çevrimiçi reklamcılıktan kurtarmanın tek yoludur..

Çok fazla özelleştirme olmamasına rağmen, açık ve koyu bir tema arasında geçiş yapabilirsiniz. Ne yazık ki, varsayılan arama motorları söz konusu olduğunda, yalnızca dört seçenekle seçiminiz sınırlıdır: Google, Bing, Naver ve Yandex.

Puffin-Arama-Motorları

Ücretsiz sürümünün kısıtlamalarının yanı sıra, Puffin ile ilgili tek büyük sorun, cihazlar arası senkronizasyon eksikliğidir. Bununla birlikte – bir sonraki bölümde ele alacağımız gibi – Puffin’in masaüstü tarayıcısı en iyi ihtimalle vasat, bu yüzden olabileceği kadar büyük bir kayıp değil. 

Güvenli olmayan HTTP bağlantıları için uyarı mevcut değildir, ancak yine de sunucuları ile korunursunuz çünkü Puffin için diğer tarayıcılardan daha az önemlidir.

Puffin’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Android’de Puffin mükemmel bir tarayıcı olmasına rağmen, masaüstü sürümü için aynı şey söylenemez. Puffin’i Windows veya Mac’te bile kullanmak için, yılda 12 $ veya ayda 2 $ çalıştıracak bir aboneliğe kaydolmanız gerekir. Bu, bir web tarayıcısı için son derece alışılmadık bir para kazanma modelidir ve ücretsiz olarak alabileceğiniz bir şey için para ödemek nadiren popüler bir seçenektir.

Bununla birlikte, Puffin masaüstünde mükemmel güvenliğini ve gizliliğini koruyor, ancak maalesef hızı değil. Sunucu tarafında yürütme, Android’de daha yüksek hızlara neden olsa da, sonuç, Puffin’in düşük hız, gecikme ve yavaş yanıt sürelerinden muzdarip olduğu masaüstünde tam tersidir. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Puffin incelememize göz atın..

Cesur

En iyi Android tarayıcısını arıyorsanız Brave başka bir mükemmel seçimdir. Puffin’in mükemmel performansı, güvenliği ve gizliliği Brave’yi bir numaralı noktadan uzak tutsa da, Brave’nin hızı mükemmel olduğundan, Puffin kadar hızlı olmadığı için kesinlikle çok geride değil.

Brave, yer işaretlerinizi cihazlar arasında senkronize etmenizi sağlayan bir senkronizasyon özelliği ile birlikte gelir. Bu, bir hesaba gerek kalmadan yapılır – tarayıcı bunun yerine bir kerelik doğrulama kodlarını seçer – bu, senkronize edilmiş verilerinizin kimliğinize bağlı olmadığı anlamına gelir, gizlilik için mükemmeldir. Ne yazık ki, sadece ideal olanlardan daha az olan yer işaretleriyle sınırlıdır.

Cesur-Sync

“Bölgesel reklam engelleme” özelliğine sahip yerleşik bir reklam engelleyici var. Herhangi bir nedenle hala bazı reklamları görmek istiyorsanız – belki de favori web sitenizi desteklemek için – ancak fiziksel konumunuza göre profilli olmaktan hala rahatsızsanız, bu seçenek size bunu sunmanıza izin verir. dünyanın herhangi bir yerinde yerel değil.

Cesur-AdBlocker

Ekranın sağ üst köşesindeki kullanışlı “kalkanlar” menüsü, mevcut web sitesinde reklamlar, komut dosyaları ve parmak izi de dahil olmak üzere ne kadar engellendiğini görmenizi sağlar. Burada ayrıca, reklam engelleyiciyi açma ve kapatma, komut dosyası engelleme ve parmak izi korumayı etkinleştirme gibi bazı güvenlik ayarlarını da yapabilirsiniz..

Cesur-Kalkanlar

Puffin gibi, Android’deki Brave sizi önceden belirlenmiş varsayılan arama motorlarının bir listesiyle sınırlar. Seçim, Google, Bing, Qwant, Yandex, Startpage, DuckDuckGo ve DuckDuckGo Lite’tan biraz daha iyi. Herhangi bir arama motoru eklemeyi tercih etsek de, bu seçenekler büyük olasılıkla kullanıcıların büyük çoğunluğu için yeterlidir.

Cesur-Arama-Motorları

Brave’nin yer işareti yöneticisi, diğer mobil tarayıcılarla karşılaştırıldığında mükemmel. Şifreleriniz sistem kimlik bilgileriyle korunur, bu iyidir, ancak yine de ek koruma için en iyi şifre yöneticilerimizden birini indirmenizi öneririz..

Cesur-Şifreler

Brave ayrıca ekranın üstünde kaydırılabilir bir sekme çubuğuna sahiptir – tabii ki özel bir menüye ek olarak – sekme yönetimini bir esinti yapar. Sekme menüsü düğmesini basılı tutarak, tüm açık sekmeleri anında kapatma seçeneği sunulur. 

Cesur-Tab-Bar

Bir numaralı seçimimize bir başka benzerlik de HTTPS Everywhere’in dahil edilmesidir, ancak Brave’nin HTTP uyarısı Puffin’den daha iyidir.

Cesur-HTTP Uyarı

Özelleştirme için açık ve koyu bir tema var, ancak başka bir şey yok. Tarayıcıyı, arka plandayken video oynatmaya izin verecek şekilde ayarlayabilirsiniz; böylece, izlediğiniz videoyu durdurmadan farklı bir sekmeye veya uygulamaya geçebilirsiniz. Brave ve tüm sürümlerine daha eksiksiz bir bakış için Brave incelememizi okuyun.

Cesur Olmamızın Diğer Nedenleri

Puffin’den farklı olarak, Brave mevcut tüm platformlarında mükemmel bir tarayıcıdır. Yukarıda belirtilen özelliklerin tümü, yorum bölümleri veya “beğen” düğmeleri gibi gömülü sosyal medya içeriğini engelleme seçeneğine de sahip olan masaüstü sürümüne dahil edilmiştir..

Cesur-Blok-SocialMedia

Brave, Chromium’a (Chromium incelememizi okuyun) dayandığından, çoğu Chrome uzantısıyla uyumludur ve mevcut özellik sayısını katlanarak artırır.

Ayrıca Tor’un Brave’nin masaüstü sürümünde yerleşik bir destek var, bu Tor’un dışında çok az sayıda tarayıcıyla uğraşmaktadır (Tor Tarayıcı incelememizi okuyun). Tor’a aşina değilseniz, teknolojiyle ilgili bir kilitlenme kursu ve bunun sanal bir özel ağ kadar iyi olup olmadığı konusunda VPN vs. proxy ile Tor arasındaki makalemize göz atın..

Tenta

Tenta, öncelikle güvenlik ve gizliliğe odaklanan Android için yenilikçi ve ilginç bir tarayıcıdır. Ücretsiz bir VPN, herhangi bir hız veya veri sınırı olmadan dahil edilir, bu da genellikle para ödemeniz gereken bir şeydir.. 

Ancak, “pro” sürümüne aylık 7 ABD Doları veya yıllık 60 ABD Doları’na abone olmadıkça, sanal konumunuzu kendiniz seçemezsiniz – tarayıcı varsayılan olarak “en uygun konumu” olarak ayarlamaz. Bu, yalnızca bir cihazı kapsayan bir VPN planı için biraz pahalıdır, bu nedenle daha iyi bir seçenek arıyorsanız, Android için en iyi VPN listemize göz atın.

Tenta-VPN

Sekmeler “bölgeler” olarak gruplandırılmıştır ve VPN tercihleriniz, hangi DNS’in kullanılacağı vb. Gibi tarayıcının ayarlarının birçoğunu bölgelere göre ayarlayabilirsiniz. Herhangi bir türde cihazlar arası senkronizasyon yoktur, ancak Tenta şu anda yalnızca Android’de kullanılabilir olduğu için bu şaşırtıcı değildir..

Tenta-Bölgeleri

Tenta ayrıca, dosyaları şifrelemenize ve paylaşmanıza ve ses, video, resim ve benzeri dosya türlerine göre düzenlemenize olanak tanıyan “ortam kasası” işlevine erişmenizi sağlar.

Tenta-Medya-Vault

Tenta ayrıca, cihazınıza fiziksel erişim elde ederse sizi korumaya yönelik çeşitli güvenlik önlemleri sunar. Tüm tarayıcı şifrelenir, bu nedenle klasörü bile görmek için cihaza kök erişimine sahip olmanız gerekir ve o zaman bile, dosyalar PIN’iniz olmayan herkes için işe yaramaz.. 

Ekran görüntülerini devre dışı bırakarak fiziksel saldırılara karşı daha fazla koruma sağlayan bir “maske tarayıcısı” ayarını da açabilirsiniz..

Tenta-Maske-Tarayıcı

Güvenlik özellikleri burada sona ermez, çünkü tarayıcıya bir reklam engelleyici ve HTTPS Everywhere dahildir, bu da onu mümkün olduğunda HTTPS bağlantılarını kullanmaya zorlar. 

Tenta-Güvenlik-Uzantıları

Kendinizi bir HTTP bağlantısında bulduğunuzda (web sitesi HTTPS’yi hiç desteklemiyorsa gerçekleşebilir), bu güvenlik açığından haberdar olmanızı sağlayan bir uyarı vardır. Tenta, muhtemelen gizlilik konusundaki odağından kaynaklanan bir karar olan güvenli bir tarama veritabanı kullanmaz.

Tenta-HTTP Uyarı

Tenta’nın en büyük zayıflığı – ve bu listede üçüncü sırada olmasının nedeni vasat hızı. En yavaş Android tarayıcıdan uzak olsa da, bu listedeki diğer tüm seçenekler daha hızlıdır. Dahası, Tenta oldukça fazla RAM kullanıyor, bu genellikle Android kullanıcıları için endişe yaratmayan bir şey.

Tenta’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Tenta yalnızca Android’de kullanılabilir, bu nedenle daha önce ele almadığımız tarayıcı hakkında söylenecek başka bir şey yok. Geliştiricilere göre, diğer platformların sürümleri devam ediyor, bu yüzden umarım bu yakın gelecekte değişecektir. Daha ayrıntılı bilgi için Tenta incelememizin tamamını okumanızı öneririz..

Firefox

Firefox uzun zamandır var ve on yıllar boyunca varlığını sürdürdü, Firefox’u geliştiren şirket olan Mozilla, yalnızca tarayıcıyı alakalı tutmakla kalmadı, aynı zamanda Firefox incelememizin de kanıtladığı gibi piyasadaki en iyilerden biri. 

Cihazlar arası senkronizasyonu ayarlamak kolaydır ve ayarlarınız, geçmişiniz, yer işaretleriniz ve hatta şu anda açık sekmeler dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şeyi senkronize eder.

Firefox Sync

Firefox hem masaüstü hem de iOS’ta çok hızlı bir tarayıcı olmasına rağmen, Android’deki hızı bu listedeki diğer girişlere kıyasla eksik ve sadece Tenta daha kötü performans gösteriyor. Bu, hızının kötü olduğu anlamına gelmez, ancak Firefox’u sıralamada daha yüksek olmaktan ziyade dördüncü noktaya indirmek yeterlidir.

Tarayıcının genel olarak en büyük gücü, şüphesiz, büyük ölçüde Mozilla’nın kullanıcılarının bilgilerini toplamak ve satmak için gerçek bir nedeni olmayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olması nedeniyle gizliliktir. Veri toplama politikasının anlaşılması kolaydır ve tüm doğru şeyleri söyler ve Mozilla’nın yıllık kazanç raporu ifadelerini onaylıyor gibi görünüyor.

Firefox, güvenli olmayan bir bağlantıda olduğunuzda da bir uyarı verir. Masaüstünde, bu uyarıların hem bir sembol hem de bir metinle sunulmasını tercih ediyoruz, ancak Android cihazların genellikle daha küçük ekranları, bu platformda buna değmeyeceği anlamına geliyor. Sizi kötü amaçlı yazılımlardan ve kimlik avı düzenlerinden koruyan Google Güvenli Tarama da varsayılan olarak etkindir.

Firefox HTTP Uyarı

Android’de Firefox’un en dikkat çekici özelliği eklentilerin varlığıdır. Çoğu tarayıcı bunları mobil cihazlar için sunmakla uğraşmaz, ancak Firefox istisnadır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda olmasa da, reklam engelleyiciler, komut dosyası engelleyiciler ve diğerleri gibi bazı kullanışlı güvenlik eklentileri var.

Firefox Eklentileri

Bu listedeki önceki girişlerin aksine, Android’de Firefox, Wikipedia’dan YouTube’a istediğiniz herhangi bir arama sağlayıcısını eklemenizi sağlar. Ayrıca, mobil bağlantıdayken sınırlı bir veri planına sahip kullanıcılar için inanılmaz derecede yararlı olan görüntüleri devre dışı bırakma seçeneği de vardır.

Firefox Arama-Motorları

Sekmelerin otomatik olarak video veya ses oynatmasını da engelleyebilirsiniz; bu, can sıkıcı web sitelerinin, onlara bakmadan önce reklam yayınlamasını önlemenin harika bir yoludur. Ne yazık ki, tarayıcıda çok sayıda küçük özellik yok, ancak en azından web sayfalarını PDF’lere dönüştürebilirsiniz ve temel bir okuma modu dahil.

Firefox’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Firefox tüm platformlarda mükemmel bir tarayıcıdır ve en iyi web tarayıcıları listemizde okuyabileceğiniz gibi genel olarak en iyi seçimlerimizden biridir. Android’deki eklenti seçimi sınırlı olsa da, her türlü ekstra işlevsellik sunan binlerce seçeneğin bulunduğu masaüstü için aynı şey söylenemez.

Krom

Chrome, günümüzde çoğu Android cihazla önceden paketlenmiş olarak geliyor; bu, şüphesiz, platformdaki en popüler tarayıcı olmasına yardımcı oldu. Bu, yakında mahkeme kararı nedeniyle Avrupa’daki kullanıcılar için değişecek. Bununla birlikte, Chrome, en iyi olmasa bile, bir Android tarayıcı için mükemmel bir seçimdir.

Kullanıcı arayüzü temiz ve kullanımı kolaydır ve Google Çeviri – tartışmasız en iyi ücretsiz çeviri yazılımı – doğrudan tarayıcıya yerleştirilir. Bu, özellikle yabancı ülkelerde çok fazla zaman harcarsanız kullanışlıdır, çünkü konumunuz genellikle web sitelerini yerel dile çevirir.

Krom-Google-Çeviri

Chrome’un cihazlar arası senkronizasyonu, tarama deneyiminin her yönünü senkronize etmenize olanak tanır ve tek yapmanız gereken Google hesabınızla oturum açmanızdır. Google’a hakkınızda olduğundan daha fazla bilgi verme konusunda gıcırtılıyorsanız, Google Chrome’u nasıl yedekleyeceğinize ilişkin kılavuzumuzu izleyerek bunu manuel olarak da yapabilirsiniz..

Krom-Sync

Chrome’un masaüstü için uzantı kütüphanesi büyük olmasına rağmen, ne yazık ki Android sürümüne sahip uzantılar için destek yok. Google’ın Android işletim sistemini geliştirdiği göz önüne alındığında, Firefox gibi diğer tarayıcıların mümkün olduğunu kanıtladığı için bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor..

Chrome ayrıca Android’de bulabileceğiniz en hızlı tarayıcılardan biridir, ancak hem Puffin hem de Brave’den biraz daha yavaştır. Etkinleştirildiğinde, bant genişliğinden tasarruf etmek için ziyaret ettiğiniz web sitelerinden gereksiz verileri alan bir “lite modu” da vardır..

Krom-Veri Tasarrufu

Tarayıcı, masaüstü sürümünün aksine, aslında yatay kaydırmaya izin veren bir sekme çubuğu ile birlikte gelir. Bu, belirli bir sekmeyi bulmayı daha kolay hale getirir ve bunun neden masaüstüne taşınmamış olması bir gizemdir..

Krom-Tab-Bar

Güvenlik açısından, güvenli olmayan bir HTTP bağlantısı üzerinden bağlanırken uyarılırsınız ve Google Güvenli Tarama, sizi kötü amaçlı web sitelerine karşı korumak için varsayılan olarak etkindir. JavaScript’i engelleme seçeneği var, ancak maalesef reklamları engellemek için hiçbir seçenek yok. Google’ın kullanıcılarının reklam almasını sağlama konusunda bir çıkarı olduğu için bu çok şaşırtıcı değil.

Krom-HTTP Uyarı

Chrome, dört varsayılan arama tarayıcısı arasından seçim yapmanızı sağlar: Google, Yahoo, Bing ve DuckDuckGo. Bu seçim kötü olmasa da, herhangi bir arama motoru (Firefox ile yapabileceğimiz gibi) ekleyebilmeyi veya en azından daha fazla seçeneğe sahip olmayı tercih ediyoruz.

Krom-Arama-Motorları

Chrome’un en büyük zayıflığı gizliliktir. Google tüm parasını reklam sunarak kazandığından, reklamlarını optimize etmek için kullanmadan önce kullanıcılarına verebileceği tüm bilgileri toplar. Gizlilik politikası bu durumu açıkça kabul etmekle birlikte, şirketin bilgileri hiçbir zaman doğrudan diğer şirketlere satmadığını iddia ediyor.

Google, kullanıcıların Google geçmişinizi nasıl sileceğinizle ilgili kılavuzumuzu izleyerek yapabildikleri bilgileri silmeleri için bir yol sunar. Bununla birlikte, şirketin gizlilikle ilgili sayısız skandalı göz önüne alındığında, bunun her şeyi kalıcı olarak sildiğine gerçekten güvenmek zor.

Chrome’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Masaüstünde Chrome, her türlü özelliğe erişmenizi sağlayan binlerce uygulamayla binlerce büyük bir uzantı kütüphanesine sahiptir. Bir tarayıcıda bir şey yapmak mümkünse, büyük olasılıkla bunu yapmanızı sağlayan bir Chrome uzantısı vardır. 

Ayrıca Chrome’un basit ve sezgisel kullanıcı arayüzünün ve Google Çeviri gibi diğer Google hizmetleriyle sağlam entegrasyonunun hayranlarıyız. Daha genel bilgi için Google Chrome incelememize göz atın.

Mansiyonlar

Yukarıda kapsanan beş tarayıcı Android için en sevdiğimiz seçimler olsa da, listeyi zar zor yapmayan bir çift var.

Vivaldi

Vivaldi en sevdiğimiz çok yönlü tarayıcımızdır ve çok fazla söz vermesine rağmen, Android sürümü hala bazı açılardan, özellikle de performanstan yoksundur. Android için Vivaldi sadece yakın zamanda bir beta sürümü olarak piyasaya sürüldü, bu yüzden zaman içinde mükemmel masaüstü sürümü ile daha uyumlu hale geleceğinizden emin olun. Daha fazla bilgi için Vivaldi incelememizi okuyun.

Opera

Opera, Android’de gezinmek için iyi bir seçenektir. Dahili bir VPN, reklam engelleyici ve veri tasarrufu işlevinin yanı sıra haber bildirimleri, kripto cüzdan ve daha fazlası gibi bir dizi küçük özellik ile birlikte gelir. Tüm güçlü yönlerini ayrıntılı bir şekilde incelemek için Opera incelememizi okuyun.

Opera-UI

Bununla birlikte, Opera’nın kullanıcı gizliliği konusundaki tutumu korkunçtur, çünkü bilgilerinizi toplama ve paylaşma hakkını saklı tutar. Ayrıca, coğrafi konumunuzu aşmak istiyorsanız VPN işe yaramaz, çünkü sanal konumunuz için yalnızca Avrupa, Asya ve Amerika arasında seçim yapabilirsiniz. 

Bu nedenle, coğrafi engelleme kısıtlamalarını aşmak istiyorsanız, bunun yerine en iyi VPN seçimlerimizden birini düşünmelisiniz..

Son düşünceler

Tüm cihazlarınızla iyi çalışan bir tarayıcı seçmek karmaşık ve sinir bozucu bir görevdir. Yukarıdaki tüm tarayıcılar Android’de mükemmel olsa da, bazıları Windows gibi diğer platformlarda hayal kırıklığı yaratıyor. 

Nihayetinde, bu tarayıcılardan hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar vermek, ihtiyaç ve tercihlerinize bağlıdır, ancak beş seçimlerimizden hiçbiriyle çok yanlış gidemezsiniz. Android’de hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Beş seçimlerimizden biri mi yoksa haksız bir şekilde listeden çıkarıldığını mı düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me