2020’de Afgan IP Adresi Nasıl Alınır: Kabil’e Kablolama

TV şovlarını izlemek veya yurt dışından çevrimiçi servisleri kullanmak için Afganistan’a internet üzerinden bağlanmak sinir bozucu olabilir. Muhtemelen açılan sinir bozucu hata mesajlarını fark etmişsinizdir, bu da sadece coğrafi engellerle karşılaştığınız anlamına gelir. Bu blokları atlamak için bir Afgan IP adresine ihtiyacınız olacak. Bu kılavuz size çok fazla sorun yaşamadan nasıl sahip olacağınızı gösterecek.


IP adresi, her çevrimiçi hizmete veya web sitesine konumunuzu, ISS’nizi, kullandığınız cihazı ve tarayıcı bilgilerini bildiren benzersiz bir basamak kümesidir. IP adresinizi Afgan bir adresle değiştirmek, web sitelerini ülkenizde olduğunuzu düşünmeye yönlendirir, böylece hizmetlere erişebilir ve genel TV izleyebilirsiniz.

Afgan IP Adresi Nasıl Alınır

Afgan IP adresi almanın birkaç yolu vardır, ancak iki yaygın adres bir proxy veya sanal özel ağ veya VPN kullanıyor.

Proxy kullanımı ücretsizdir ve tarayıcınızda çalışır, ancak güvenlik özellikleri sunmaz. Ayrıca güvenilmezdir ve IP adresinizi gerçekten gizlemez, bu nedenle gerçek kimliğinizi ortaya çıkarır.

En iyi yöntem bir VPN kullanmaktır. Çoğu Afganistan için bir IP adresi almakla kalmayacak, aynı zamanda güvenli bir şekilde göz atacak ve çoğu VPN’de bulunan güvenlik özellikleri sayesinde bağlantınız güvende olacak. 

Ayrıca Netflix ve diğer çevrimiçi hizmetler gibi akış hizmetlerinin engellemesini kaldırır, böylece istediğiniz içeriğe erişebilirsiniz. VPN vs proxy vs Tor makalemiz proxy’ler ve VPN’ler arasındaki temel farklılıkları açıklıyor.

VPN incelemelerimizden bir VPN seçebilirsiniz, ancak bir Afgan IP adresi almak istiyorsanız Afganistan’da sunuculara sahip olması gerekir. Netflix sizin önceliğinizse, çok az VPN akıllı filtrelerini ve dedektörlerini atlayabilir, bu yüzden bunu güvenilir bir şekilde yapabileceğinizi seçin. Daha fazla bilgi edinmek için Netflix proxy hata makalemizi okuyun.

Afganistan’da sunucuları olan iki VPN sağlayıcı seçtik, VPN güvenlik özellikleri ve coğrafi engelleri atlayabilir. 

HideMyAss

HideMyAss, Afganistan dahil 190 ülkede 280 lokasyonu kapsayan 960’tan fazla sunucudan oluşan büyük bir ağa sahip iyi bir VPN’dir. 256 bit AES şifreleme ve bir kill switch ile iyi güvenlik sunar.

“Uygulama öldürme” adı verilen benzersiz özelliklerinden biri, VPN’i tüm bağlantıyı güvence altına almak yerine seçtiğiniz uygulamalara uygulamanızı sağlar. Bu özelliği sunan tek VPN hizmeti Astrill’dir (Astrill incelememizi okuyun).

HMA-Slider1

HMA-slider2

HMA-slider3

HMA-slider4

Önceki

Sonraki

Ayrıca, sizi otomatik olarak serbest konuşma yasalarına sahip bir ülkeye yönlendiren bir “özgürlük modu” sunar. Afganistan’ın çevrimiçi sansürünü ve konuşma özgürlüğü kısıtlamalarını atlamak istiyorsanız bu kullanışlı olacaktır. Ayrıca Netflix’in engellemesini kaldırır, ancak BBC iPlayer ile birkaç tutarsızlık yaşayabilirsiniz veya hiç erişemeyebilirsiniz.

Ana dezavantajları, en hızlı VPN sağlayıcıları düzeyinde olmayan hızları ve 30 günlük etkinlik günlüklerini koruduğu için şüpheli gizlilik politikasıdır..

HideMyAss’ı Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilir ve aynı anda beş cihaza kadar bağlayabilirsiniz. Destek, canlı sohbet ve e-posta ile, ayrıca sorun giderme sorunları için yararlı bir topluluk forumu ve bilgi tabanı aracılığıyla edinilebilir.

En ucuz hizmet olmayabilir, ancak ücretsiz yedi günlük deneme sürümü ve 30 günlük geri ödeme penceresi sunar, böylece abone olmadan önce deneyebilirsiniz. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için HideMyAss incelememizi okuyun.

PureVPN

PureVPN ayrıca size bir Afgan IP adresi de alabilir, ancak bu listeyi yapmasının tek nedeni budur. Hassas etkinlikleri çevrimiçi gerçekleştiriyorsanız, bunu kullanmanızı önermiyoruz. Bu amaçla HideMyAss ile dürüst olursunuz.

PureVPN-anasayfa-2018

Güvenliği iyidir, ancak 256 bit şifrelemeye ayarlamanız gerekir, ayrıca bağlantınızın kesilmesi durumunda bir kill anahtarı vardır. Hızları da makul ve herhangi bir bant genişliği sınırı yok. Ancak, PureVPN incelememizde okuyabileceğiniz gibi gizlilik politikası oldukça tutarsız..

PureVPN’i Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilir ve aynı anda beş cihaza kadar bağlayabilirsiniz, ancak birden fazla cihaz için en iyi VPN’lerimizde değildir. Destek 7/24 mevcuttur ve 31 günlük para iade garantisi vardır, böylece deneyebilirsiniz. 

Afgan IP Adresini Kullanmanın Tehlikeleri

Afgan IP adresi kullanmanın gerçek bir tehlikesi yok, ancak ülkenin internet kullanımı hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var.

Savunuculuk organı Freedom House’a göre, hükümet, vatandaşların erişebilecekleri veya erişemeyecekleri polislere yönelik bir çaba için sansür uyguladığı için Afganistan’daki internet özgürlüğü şu anda saldırı altında. Sivil özgürlükler ve siyasi haklar yolsuzluk, şiddet, himaye ve kusurlu süreçlerle pratik olarak kısıtlanıyor.

Hükümet, Facebook, Twitter ve YouTube gibi siteleri alkol ve uyuşturucu, kumar, şiddet ve cinsiyetle ilgili her türlü içeriğe göre filtreliyor. Ayrıca, İslam’a hakaret olarak kabul edilen herhangi bir dil – çeşitli sakıncalı konular arasında – ülkede kesinlikle yasaktır..

Ülkenin anayasasında ifade özgürlüğüne sahip olmasına rağmen, Afganistan Medya Kanunu medya evlerini din karşıtı kabul edilen haberleri engellemeye zorluyor. Ayrıca, bireylere iftira atan veya hakaret eden veya şiddet mağdurlarının kimliklerini ortaya çıkaranlar da dahil olmak üzere tabu konularını tartışamazlar..

Taliban rejimi artık iktidarda olmayabilir, ancak Afganlar internet sansüründen dolayı gerçek çevrimiçi özgürlüğün tadını henüz çıkarmadı. Ancak, yavaş da olsa web’in açılması konusunda bazı ilerlemeler kaydedilmiştir.. 

Buna rağmen, vatandaşların çevrimiçi olarak neleri görüntüleyebileceği veya paylaşabileceği konusunda bazı kısıtlamalar hala var. Hükümet ayrıca ülkedeki internet kullanıcılarını koruyacak siber güvenlik yasaları üzerinde çalışıyor.

Son düşünceler

Afgan IP adresi almak zor değil. Umarız bu rehber bir tane edinme sürecini kolaylaştırmıştır. VPN kullanmak en iyi yöntemdir, çünkü bağlantınızı çevrimiçi tehditlerden korurken kimliğinizi ve gerçek IP adresinizi gizleyerek çevrimiçi güvenliğinizi sağlar. Kendinizi nasıl koruyacağınızla ilgili daha fazla ipucu için çevrimiçi güvenlik arşivimize göz atın.

HideMyAss, Afganistan’daki sunucuları ve iyi güvenliği ile iyi bir VPN’dir, ayrıca Netflix ve diğer akış hizmetlerine girer. Afganistan için bir IP adresi almak için kullanmanızı öneririz. Yedi günlük ücretsiz deneme sürümü ve 30 günlük geri ödeme penceresi ile de deneyebilirsiniz.

Bir Afgan IP adresini nasıl alacağınız konusunda deneyiminiz veya önerileriniz varsa, bunu duymak isteriz. Bunları aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map