1Şifre vs LastPass: 2020 için Bir Şifre Yöneticisi

LastPass, kolayca ve en iyi parola yöneticilerinden biridir. Cömert bir ücretsiz plan, birçok özellik ve erişilebilir bir kullanıcı arayüzü ile, birçok kullanıcı için şifre yöneticisi. Bu, bunun en iyi şifre yöneticisi olduğu anlamına gelmez.. 


1Password, LastPass’a parası için birden fazla yolla koşar. Bu LastPass ve 1Password karşılaştırmasında hangisinin zirveye çıktığını görmek için ikisini ringe atacağız. Bir dizi tur boyunca, rakiplerimiz özellikleri, güvenliği, fiyatlandırmayı ve daha fazlasını değerlendirdikçe darbe ticareti yapacak. 

Her iki araçla ilgili daha fazla ayrıntı istiyorsanız LastPass incelememizi ve 1Password incelememizi okuyun. Çemberi atlamak istiyorsanız, 1Password daha iyi bir seçenektir, ancak LastPass’i dikkate almak için nedenler vardır, özellikle de bütçenizdeyseniz. 

Kavga Kurmak: 1Şifre vs LastPass

İşte böyle aşağı iniyor: her biri bir puan değerinde olan dokuz mermimiz var. Her turda, hangisinin o tur için daha iyi bir araç olduğunu görmek için LastPass ve 1Password’ü karşılaştıracağız. Sonunda bir puan vereceğiz. Tüm karşılaştırmadan sonra, bir kazanan ilan etmek için puanları hesaplayacağız. 

Bununla birlikte, tüm karşılaştırmalarımızda yaptığımız gibi, bir dikkat notu vermek istiyoruz. Kazananları seçerken kesin bir tavır alacağız – işte buradayız – ama bazı bölümlerde kıpır kıpır bir oda var. Örneğin, “kullanım kolaylığı” turundaki kazanan, büyük ölçüde kişisel tercihlere dayanmaktadır. 

Sadece LastPass ve 1Password iki mükemmel şifre yönetim aracı olduğu için karşılaştırmamızı önceden yapıyoruz. Her iki şekilde de gidebilir ve harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte, kafa kafaya karşılaştırırken genel olarak daha iyi bir seçenek bulduk.

1

Güvenlik

LastPass ve 1Password, güvenlik açısından eşit şekilde eşleştirilmiştir, hem mükemmel şifreleme hem de sıfır bilgi modeli sunar. Bununla birlikte, 1Password ve LastPass’ı kullanmanız için nedenler var. Bir ihlal durumunda girişlerinizi koruyabilecek daha benzersiz bir güvenlik yaklaşımı vardır.. 

1Password iki gizli anahtar güvenlik modeli kullanır, yani parolalarınızın kilidini açmak için iki şifreleme anahtarı vardır. Bunlardan biri, 1Password’un asla görmediği veya kaydetmediği ana şifreniz. Diğeri, hesabınıza yeni bir cihaz eklediğinizde donanım ve yazılım özelliklerine göre oluşturulan bir cihaz anahtarıdır. 

1Password-review-gözetleme kulesi

LastPass, koruma için sadece tek AES-256 anahtarı sunan ileriye gitmiyor (daha fazlası için şifreleme açıklamamızı okuyun). Yine de, bu tek anahtar çok yol kat ediyor. LastPass yine ana şifrenizi görmez veya saklamaz, yani hesap verileriniz çalınsa bile, saldırgan şifreli kasanızın şifresini çözmek için gerekli anahtara sahip olmayacaktır.. 

LastPass-review-güvenlik-meydan

Bunu 2015 yılında LastPass’in bir veri ihlali geçirdiğini gördük. Saldırgan bir şifre veritabanıyla yola çıktı, ancak hepsinin şifrelenmiş olması nedeniyle herhangi bir kullanıcı hesabı verisinden ödün veremedi. Bunun nedeni, hesabınızı oluştururken LastPass’ın ana şifrenizi bilmemesi. 

Hesap kurtarma

Belirtildiği gibi, 1Password ve LastPass sıfır bilgili bir model kullanır, yani ana şifreniz asla sunucularında hiçbir yerde saklanmaz. Sonuç olarak, ana parolanızı unutmanız durumunda sıfırlayamayacağınız anlamına gelir. Ana şifreniz olmadan, LastPass ve 1Password, söylediğiniz kişi olduğunuzu kanıtlama araçlarına sahip değildir. 

Bu, güvenlik için harikadır, ancak ana parolanızı unutursanız bazı sorunlara neden olabilir. Neyse ki, 1Password küçük bir hesap kurtarma biçimi sunuyor. Keeper’ın hesap kurtarma sistemi kadar akıcı olmasa da – bunun hakkında daha fazla bilgi için Keeper incelememizi okuyun – LastPass’ın sunduğundan daha fazlası. 

1Password hesabına kaydolduğunuzda bir acil durum kiti indirmeniz istenir. Bu sayfada ikinci gizli anahtarınız, e-posta adresiniz ve ana şifrenizle yazabileceğiniz bir yuva bulunmaktadır. Bu kağıdı yazdırmanız ve güvenlik kasası gibi güvenli bir yerde saklamanız önerilir. 

1Password-review-acil-kit

Ayrıca, acil durum kiti sayfasında, hesabınızı otomatik olarak doğrulamak için 1Password uygulamalarıyla tarayabileceğiniz bir QR kodu bulunur. Bu, hesap kurtarma işlemini gerçekleştirmenin mükemmel bir yoludur, ancak acil durum kitinizi güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olmak sizin elinizde. 

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Rakiplerimizin her ikisi de birden fazla iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğini destekliyor, LastPass aslında en iyi 2FA uygulama kılavuzumuza layık bir araç sunuyor (daha fazlası “özellikler” turunda). LastPass, donanım 2FA ve bağlamsal çok faktörlü kimlik doğrulama veya MFA desteği sunan bir adım daha ileri gidiyor. 

Aşağıdaki “iş planları” turunda bunun hakkında daha fazla konuşacağız, ancak kısaca LastPass’in MFA, girişleri OneLogin ile aynı şekilde onaylamak için bağlamsal analiz kullanıyor (OneLogin incelememizi okuyun). Bu özellik tek tek kullanıcılar tarafından kullanılamaz, ancak çoğu kişi için bu bir sorun değildir. 

1Password, zamana dayalı kodlar veya bir tür kimlik doğrulama uygulaması aracılığıyla 2FA yazılımı sunar. LastPass, YubiKey gibi U2F anahtarları desteğiyle aynı 2FA formlarını destekler. 1Password yakın zamanda donanım 2FA için destek verdi. 

Birlikte ele alındığında, LastPass güvenlik yolunda çok şey sunar ve iş aboneleri için daha da ileri gider. Bununla birlikte, 1Password’ün temel güvenlik yapısı, her iki rakip de güçlü parolalarınızı uygulamada koruyabilmesine rağmen teknik olarak daha güvenlidir. Bu nedenle, 1Password’u bu turda kazanıyoruz. 

Tur: 1Şifre için Güvenlik Noktası

1Şifre Logosu
LastPass Logosu

2

Fiyatlandırma

LastPass ve 1Password söz konusu olduğunda fiyatlandırma hakkında konuşacak çok şey var. LastPass en iyi ücretsiz şifre yöneticisidir, 1Password aileler için şifre yöneticimizde listenin en üstünde yer almaktadır. Her ikisinin de gelecek turlarda parlamak için zamanları olacak. Bunun için bireysel fiyatlandırmaya odaklanıyoruz. 

İki rakibimiz fiyatlandırma açısından eşit olarak eşleştirilir ve aylık yaklaşık 3 $ ‘a kişisel abonelik sunar. 1Password ile bu fiyat size tüm özellikleri ve 1GB şifreli dosya depolama alanını sunar. Belge depolama alanını görmek güzel, ancak daha fazla satın alma yeteneği olmadan yalnızca en kritik belgeler için en iyisi. 

LastPass, bire çok şifre paylaşımı ve Uygulamalar için LastPass ile ücretsiz planını temel alır. İkinci özelliği görmek harika, LastPass’in tarayıcı otomatik doldurmasını yerel uygulamalarda kullanmanıza izin veriyor. Çok az sayıda şifre yöneticisi bu özelliği sunuyor – bir örnek için RoboForm incelememizi okuyun – bu nedenle LastPass’ın kullanıma sunması güzel. 

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, karar vermeden önce hizmeti denemek için 30 gününüz olacak. 1Password için bu 30 günlük bir Premium deneme sürümüdür ve kredi kartı gerekmez. LastPass ayrıca bir aylık ücretli özelliklerini sunar, ancak deneme süresi sona erdiğinde ücretsiz bir hesaba önyüklenirsiniz. 

Ancak, hiçbiri bir geri ödeme politikası sunmaz. LastPass’ın geri çekilmek için serbest planı olduğunu düşünürsek bu çok acı vermez. 1Password ile, ücretsiz deneme süresinden sonra hesabınıza erişmeye devam edersiniz, ancak “dondurulur”. Bu, giriş ekleyemeyeceğiniz, düzenleyemeyeceğiniz veya kaldıramayacağınız ve otomatik doldurmanın devre dışı bırakıldığı anlamına gelir. 

Maliyet açısından eşit olmalarına rağmen, LastPass’a galibiyet vereceğiz. Ücretsiz denemeleri yürütmek için daha akışkan bir sisteme sahipken, 1Password’ün geri çekilmesi gereken çok şey yok. Ancak, her iki yönde de.

Tur: LastPass için Fiyatlandırma Noktası

1Şifre Logosu
LastPass Logosu

3

Aile Planları

LastPass ve 1Password, birden çok kullanıcıyı düşük bir aylık fiyata koruyabilen mükemmel aile planları sunar. 1Password, sınırlı parola paylaşımı için beş kullanıcı hesabı ve beş konuk hesabı sunan aile planı için 5 ABD doları istiyor. Ancak, beş kullanıcıyla sınırlı değilsiniz. Her birine 1 ABD doları karşılığında hesabınıza başka üyeler de ekleyebilirsiniz. 

Ne yazık ki, LastPass bu esnekliği sağlamaz, ancak daha cömert ve daha ucuz bir aile seçeneği ile telafi eder. LastPass ayda sadece 4 $ karşılığında aileniz için altı Premium lisans sunuyor. Normal Premium planla elde ettiklerinize ek olarak, Aileler planı ayrıca merkezi bir gösterge tablosu ve sınırsız paylaşılan klasörlerle birlikte gelir. 

Önceki tur gibi, bu da her iki yöne de kolayca gidebilir. LastPass daha ucuzdur ve çoğu aileyi koruyacaktır. Bununla birlikte, 1Password’un büyük aileleri olan kullanıcılar için daha fazla esneklik sunduğunu inkar etmek yok. Ayrıca, 1Password diğer aile üyeleri aracılığıyla hesap kurtarma olanağı sunarken, LastPass. 

Bu küçük bir galibiyet, ama yine de bir galibiyet. Bu tur için 1 Parola’ya bir nokta veriyoruz. 

Tur: Aile Planları 1

1Şifre Logosu
LastPass Logosu

4

Ücretsiz Plan

LastPass, Bitwarden ve KeePass gibi seçeneklerin arkasından yakından takip edildiği en iyi ücretsiz şifre yöneticisi kılavuzumuzda birinci oldu (Bitwarden incelememizi ve KeePass incelememizi okuyun). Bunun nedeni LastPass’ın ücretsiz planında çoklu cihaz senkronizasyonu ve sınırsız depolama alanı sunmasıdır;. 

1Password ise büyük bir kaçırılmış fırsat olan ücretsiz bir plan sunmuyor. Dashlane vs 1Password karşılaştırmamızda okuyabileceğiniz gibi, kısıtlı bir serbest plan bile ücretsiz plandan daha iyidir. 1Password sadece 30 günlük bir deneme sunuyor ve bunu görmek güzel olsa da, kısıtlı bir ücretsiz plan daha iyi olurdu. 

Burada yarışma yok, LastPass ücretsiz bir plan sunuyor ve 1Password bir tanesini geçiyor. Yine de LastPass’in ücretsiz planının ne kadar iyi olduğunu vurgulamak önemlidir. Bir kuruş harcamadan çoğu ücretli şifre yöneticisinin hemen hemen tüm özelliklerine sahip olursunuz, bu da bir şifre yönetim aracı kullanma konusunda çitteki herkes için kolay bir satış yapar. 

Round: LastPass için Ücretsiz Plan Noktası

1Şifre Logosu
LastPass Logosu

5

Kullanım kolaylığı

LastPass ve 1Password, LogMeOnce gibi hizmetlerden çok uzaktır (LogMeOnce incelememizi okuyun). Her ikisinin de kullanımı çok kolaydır, kolayca dolaşmaya odaklanan aerodinamik arayüzler. Neyse ki, ikisi de RememBear’ın aksine, kullanımı kolay olma lehine özellikleri feda etmez (RememBear incelememizi okuyun). 

LastPass ile başlayarak, tamamen tarayıcınıza dayanır, bu iyi bir şeydir. Yerel bir uygulama sunan Dashlane’den farklı olarak, LastPass’ı Chrome, Firefox, Microsoft Edge ve daha fazlasını destekleyen herhangi bir cihazda kullanabilirsiniz. Bir tarayıcı uzantısı aracılığıyla da değil; LastPass tarayıcınızda tam aracı sunar. 

LastPass-review-tonoz

Tarayıcı arayüzü de mükemmel. İçinde, girişlerinizi bir liste veya döşeme benzeri bir biçimde düzenleyebilirsiniz. LastPass otomatik olarak çoğu web sitesi için resim çeker ve girişlerinizi klasörler halinde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, girişlerinizi sıralamak ve filtrelemek için araçlar da vardır.. 

LastPass giriş türlerinde de eksik değildir. Standartlar LastPass destekleyici notları, şifreleri, adresleri ve kredi kartlarını içerir. Bununla birlikte, sağlık sigortası bilgilerini, SSH anahtarlarını, sunucu ve veritabanı girişlerini, yazılım lisanslarını ve daha fazlasını da saklayabilirsiniz. LastPass ayrıca kendi şablonlarınızı oluşturmanıza izin veren özel şablonları da destekler. 

LastPass-review kategoriler

LastPass etkileyici olmasına rağmen, 1Password para için birden fazla yolla koşturuyor. Yerel bir uygulama var, ancak bunu kullanmak zorunda değilsiniz. 1Password X ile 1Password’u yalnızca bir tarayıcı uzantısı aracılığıyla kullanabilirsiniz. Kullanmak istiyorsanız tam bir tarayıcı arayüzü var. 

1Password-review-starter kit

Bunun ötesinde, 1Password, şifrelerinizi istediğiniz şekilde bölümlere ayırmanıza olanak tanıyan çok kasalı bir sistem kullanır. LastPass ile olduğu gibi bir klasör sistemi yoktur, ancak girişleri ayrı kasalara bölme yeteneği ile bu hiç de önemli değildir. 1Password, girişlerinizi daha fazla düzenlemek istiyorsanız, kasalarda bir etiketleme sistemine de sahiptir.. 

Giriş türü sıkıntısı da yoktur. LastPass gibi, önceden ayarlanmış birden çok giriş vardır, ancak özel alanlarla kendi girişinizi oluşturabilirsiniz. Çoğunlukla LastPass’in sistemiyle aynı olsa da, 1Password, alanları Excel’e özgü bir tablo yerine standart bir giriş formunda gösteren daha zarif bir çözüme sahiptir.

1Password-review-eklenti girişi

Önceki turlarda olduğu gibi, her iki yarışmacı da bol işlevsellik ile mükemmel kullanım deneyimleri sunduğundan, bunu aramak zor. Bununla birlikte, 1Password’ün LastPass’ın eksik olduğu belirli alanlarda cila seviyesi var. 

LastPass günlük operasyonunuzda harika görünmekle birlikte, kullanıcı arayüzünde birkaç yıl geçmiş hisseden bazı alanlar vardır. Bu küçük bir fark, ancak bu tur için 1Password’u öne itmek için yeterli. 

Yuvarlak: 1Şifre için Kullanım Kolaylığı Noktası

1Şifre Logosu
LastPass Logosu

6

Özellikleri

LastPass ve 1Password, Dashlane seviyesine ulaşmasalar da özelliklerle dolu (Dashlane incelememizi okuyun). 1Password, bir abonelik için rahatça ödeme yapanlar için daha uygundur, bu da mantıklıdır ve ücretsiz bir plan olmadığından emin olur. Bununla birlikte, LastPass çok az şey için çok şey sunuyor. 

1Password ile başlayarak, aboneliğinizle birlikte birçok güzellik var, ancak deneyimi temelden değiştiren hiçbir şey yok. Diğer araçlar gibi 1Password de zayıf, yeniden kullanılan ve eski şifreleri görebileceğiniz Gözetleme Kulesi adı verilen bir güvenlik panosu içerir. Ayrıca güvenli olmayabilecek web siteleri için bir bölüm de içerir. 

1 şifre inceleme acil durum kiti

1Password ayrıca favori özelliğimiz olan “seyahat modu” nu içerir. Bununla birlikte, kişisel verilerinizi 1Password hesabınızdaki mobil cihazınızda otomatik olarak saklayabilirsiniz. Seyahat ederken telefonunuzu kaybederseniz, kişisel bilgileriniz güvende olur. Neyse ki, tek bir dokunuşla hesap verilerinizi geri yükleyebilirsiniz. 

LastPass’ın kendine özgü bazı özellikleri vardır, bunların en etkileyici olanı tarayıcınızdaki otomatik doldurma deneyimini yansıtan uygulamalar için otomatik doldurmadır. RoboForm gibi diğer araçlar bu işlevselliğe sahiptir, ancak hiçbiri LastPass kadar sorunsuz bir şekilde yapmaz. Bununla birlikte, yalnızca ücretli aboneler için kullanılabilir. 

LastPass-review-otomatik doldurma

Neyse ki, LastPass Authenticator tüm aboneler tarafından kullanılabilir. Bu araç, Google Şifrematik için 2FA uygulamasıdır. Bununla birlikte, LastPass hesabınız dışında çoğu büyük web sitesinde kolayca 2FA kurabilirsiniz. LastPass’in özelliklerinin çoğu gibi, herkes için ücretsiz olarak kullanılabilir. 

Ayrıca, LastPass’in otomatik şifre değiştiricisini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak buna güvenmemelisiniz. Araç, tek bir tıklama ile birden fazla web sitesinde şifrenizi değiştirebilmenizi sağlar. Ne yazık ki, test ederken hiçbir zaman düzgün çalışmasını sağlayamadık. 

Her ne kadar 1Password’ün özelliklerini daha genel olarak sevsek de, LastPass, ücretsiz planını göz önünde bulundurarak avantaj sağlıyor. Çok cihazlı senkronizasyon ve şifreleri paylaşma gibi temel işlevler LastPass’in ücretsiz planında bulunur ve bu da onu tamamen işlevsel bir araç gibi hissettirir. 1Password’de daha fazla çan ve ıslık var, ancak bunlar için ödeme yapar. 

Round: LastPass için Özellikler Noktası

1Şifre Logosu
LastPass Logosu

7

Mobil uygulamalar

LastPass ve 1Password, iOS rehberi için en iyi şifre yöneticilerimizde bir noktaya layık mükemmel mobil uygulamalar sunuyor. 1Password için masaüstü deneyimi yansıtılmaz, ancak bu kötü bir şey değildir. Anlaması kolay bir alt menü ile çeşitli kasalarınız ve girişleriniz arasında hızla geçiş yapabilirsiniz. 

1Password-IOS

Tarayıcı sürümünün bir kopyası gibi hissetmek yerine, iOS, Android ve diğer akıllı telefon platformlarındaki 1Password, sıfırdan oluşturulmuş gibi hissediyor. Örneğin iOS’ta, Apple Watch ile entegre olur ve 2FA kodlarını onaylamanıza ve belirli girişlere hızlı bir şekilde erişmenize olanak tanır. 

LastPass’ın mükemmel bir mobil uygulaması da var, ancak tarayıcı deneyiminin sıkışık bir sürümü gibi geliyor. Yine de, her şey olması gerektiği gibi çalışıyor, LastPass iOS ve Android’deki giriş alanlarını otomatik olarak dolduruyor. Her alanı doldurmak istediğinizde giriş yapmanız gerekir, ancak şükür ki biyometrik kimlik doğrulaması ile işlem basittir. 

LastPass-iOS

Bir kez daha, bu yakın bir tane. İOS veya Android’de olsanız da, LastPass ve 1Password için mobil deneyim sorunsuzdur. Çoğunlukla, hangi uygulamayı daha çok tercih ettiğinize gelir. Bizim için, 1Password daha rafine bir mobil deneyim sunan kazanan. Bununla birlikte, mobil cihazlarda LastPass da mükemmel. 

Tur: 1Şifre için Mobil Uygulamalar Noktası

1Şifre Logosu
LastPass Logosu

8

İş planları

LastPass ve 1Password, küçük işletmeler için ve iyi bir nedenle en iyi şifre araçları arasında yer almaktadır. Her ikisi de büyük ve küçük işletmeler için standart şifre yönetiminin ötesine geçen kapsamlı araçlar sunar. Bununla birlikte, ikisi arasında farklılıklar var, LastPass daha büyük kıyafetler için daha fazla istikrar sunuyor. 

Buradan başlayarak LastPass iki iş planı sunar: Teams ve Enterprise. İlki, temel işletme özellikleri sunan ancak dizin entegrasyonlarını, TOA yeteneklerini ve MFA’yı atlayarak 50’den az kullanıcı için önerilir. Kurumsal plan, özelleştirilebilir güvenlik politikaları, TOA ve özel bir hesap yöneticisi sunan daha büyük satış noktaları için daha iyidir. 

LastPass-iş

Ek olarak, LastPass tek başına MFA’nın yanı sıra bir paket MFA ve Enterprise hizmeti de sunar. Büyük işletmeler için, özellikle LastPass’in kullanım kolaylığıyla özellikler mükemmeldir. Bununla birlikte, iş abonelikleri maliyetlidir ve en pahalı plan kullanıcı başına aylık 8 ABD dolarıdır. 

1Password, yalnızca iletişim kurulacak Kurumsal seçeneğini tercih etmediğiniz sürece büyük işletmeler için çok fazla seçeneğe sahip değildir. Aksi takdirde, iki katmanınız vardır: Takımlar ve İşletme. Ekipler planı temel olarak işinizdeki her kullanıcı için kişisel bir 1Password aboneliğidir. Kişisel abonelik üzerinden 1 ABD doları prim, Duo entegrasyonunu açıklıyor.

1Password-iş

Kullanıcı başına aylık 8 ABD doları olan Business aboneliği çok daha etkileyici. Pahalı olmasına rağmen, VIP desteği, kullanıcı başına 5 GB şifreli belge depolama ve ayrıntılı kullanıcı kontrolü sergileyen özelliklerle doludur. Her kullanıcı, kendi başına aylık 5 ABD doları değerinde ücretsiz bir 1Password Families hesabı alır. 

Her iki seçenek de pahalı, yüksek aylık oranlar ve katmanlı indirimler yok. Ancak, fiyat göz önüne alındığında, 1Password küçük işletmeler için daha anlamlı. Pahalı olmasına rağmen, daha küçük ekipler için harika olan ayda 8 ABD doları fiyat etiketine layık özellikler içerir. 

Tur: 1Password için İş Planları Noktası

1Şifre Logosu
LastPass Logosu

9

Destek

Şifre yöneticisi desteği genellikle yetersizdir ve maalesef rakiplerimizden biri bu tanıma uyar. Daha kötü görünsek de, LastPass destek sistemi tarihli hissediyor, bu da bir iletişim formu bulmak için kendi kendine yardım kaynaklarını araştırmanız gerekeceğinden daha da saldırgan. 1Şifre tam tersi, gördüğümüz en iyi desteklerden bazıları. 

LastPass’ın kötü desteği yok, ama kesinlikle daha iyi olabilir. Bilgi bankasının bir avuç yararlı makalesi var, ancak çok derinlemesine bir şey yok ve taşma soruları için bir topluluk forumu var. Ne yazık ki, destek için iletişime geçmek için bu kaynakları kullanmanız gerekir; LastPass, e-posta sorguları için ayrı bir satır sunmuyor. 

LastPass-review-bilgi bankası

1Password sadece hızlı e-posta desteği sunmakla kalmaz, aynı zamanda Twitter sayfası ve topluluk forumları aracılığıyla da yardım sunar. Bununla birlikte, en etkileyici olanı kendi kendine yardım kaynaklarıdır. Makaleler temiz bir şekilde düzenlenmiş ve detaylarla doldurulmuştur. Destek makaleleri için bazı video eğitimleri ve çeviriler bile var. 

1Password-bilgi bankası

Bilgi tabanı en etkileyici olmasına rağmen, forumlar muhtemelen sizin için en yararlı olacaktır. Bununla geçirdiğimiz süre boyunca, topluluğun dikkatini ölçmek için çeşitli konuları izledik ve 1Password’un topluluğunun canlı ve aktif olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Çoğu konu gündüz veya gece olsun, dakikalar içinde cevap alır.

Önceki turlarımızın birçoğu yakındı, ancak maalesef antiklimaktik bir notla bitiyoruz. LastPass destek açısından geçilebilir ve diğer bazı araçlarla karşılaştırıldığında, tüm gereken bu. Ancak, 1Password ile karşılaştırıldığında, hemen hemen her şekilde kısalır.  

Tur: 1Şifre için Destek Noktası

1Şifre Logosu
LastPass Logosu

10

Son düşünceler

Dokuz turdan 1Password altı galibiyet ve LastPass üç galibiyetle geldi. Hangisinin LastPass ve 1Password savaşını kazandığını göstermede kesin olmasına rağmen, bu karşılaştırma beklediğimizden çok daha yakındı. LastPass hala ücretsiz araçlar için fiili bir seçenektir. Ancak, ödeme söz konusu olduğunda, 1Password açık kazanır. 

Kazanan: 1Şifre

Her şey göz önüne alındığında, 1Password ücretsiz planın üzerinden atlasa bile büyük bir değer sunar. LastPass’a “özellikler” turunu vermiş olsak da, bu 1Password’ün benzersiz tekliflerini itibarsızlaştırmaz. Üstün seçenek. Bununla birlikte, LastPass bütçede olanlar için hala geçerli bir seçenek. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me