30 nápadov na aplikácie pre malé podniky do roku 2020

Podnikanie je ťažké. Existuje veľa zodpovedností a môže byť ohromujúci aj v tých najlepších časoch. Našťastie žijeme vo veku, keď máme aplikáciu pre takmer čokoľvek a zostavili sme zoznam 30, ktorý by mal uľahčiť zvládnutie vecí.


V tomto článku sme starostlivo pripravili a zostavili tie najlepšie nápady na aplikácie pre malé podniky. Zoznam obsahuje všetko od účtovných aplikácií po aplikácie, ktoré uľahčujú spoluprácu a komunikáciu. Zoznam sme tiež rozdelili do rôznych kategórií, takže si budete môcť jednoducho vybrať tú správnu aplikáciu pre svoju firmu.

Prečo sa aplikácie pre malé podniky hodia

Malé podniky majú zvyčajne obmedzené rozpočty, ako aj iba hŕstku zamestnancov. Používanie aplikácií uvedených nižšie by vám malo umožniť maximalizovať produktivitu a ušetriť tak čas a peniaze. Napríklad vedenie účtovníctva často zaberie veľa času, keď musíte ručne zadať každý poplatok alebo spracovať mzdu zamestnancov ručne..

Teraz si predstavte účtovnú aplikáciu, ktorá dokáže automaticky identifikovať všetky vaše poplatky a zaplatiť všetkým svojim zamestnancom včas bez toho, aby ste zdvihli prst. Znie to úžasne, nie je to tak?

Potom sú tu plánovacie aplikácie, ktoré fungujú ako váš asistent, aby vám pomohli nastaviť schôdzky podľa vášho rozvrhu, bez spätných a následných e-mailov..

Použitím podnikových aplikácií, ako sú tieto, môžete ušetriť čas a zamerať sa na najdôležitejšie časti vašej firmy. Aj keď je v súčasnosti k dispozícii veľa aplikácií, výber správnych aplikácií bude závisieť od vašich požiadaviek a rozpočtu. Preto je lepšie najskôr myslieť na všetky vaše požiadavky a potom prejsť rozsiahlym zoznamom obchodných aplikácií.

Účtovné aplikácie

Výber správneho účtovníckeho programu znamená, že už nikdy nebudete musieť zadávať údaje o knihách manuálne, platiť navyše za mzdy zamestnancov alebo generovať faktúry. Momentálne je k dispozícii veľa účtovných aplikácií, niektoré lepšie ako iné a zverejnili sme päť najlepších tipov.

QuickBooks online

Hoci QuickBooks Online nemá rovnakú sadu funkcií ako jeho náprotivok pre stolné počítače, je vynikajúcim účtovným nástrojom založeným na cloude. Aplikácia QuickBooks Online je zameraná na malých podnikateľov a umožňuje vám zvládnuť celý finančný koniec vášho podnikania. Má zabudované obchodné služby, vďaka ktorým môžu klienti platiť aj priamo vám.

Tento nástroj tiež umožňuje integrovať váš bankový účet, spracovávať mzdy zamestnancov, ako aj vytvárať prehľady a faktúry. Jedinou nevýhodou aplikácie QuickBooks Online je to, že si na to môžete zvyknúť z dôvodu veľkého množstva funkcií, ktoré má.

Xero

V porovnaní s inými aplikáciami má Xero mnoho štandardných funkcií a spája ich do ľahko zrozumiteľného rozhrania s takmer akýmkoľvek mätúcim žargónom. Tento nástroj podporuje veľké množstvo aplikácií tretích strán, čo mu umožňuje poskytovať množstvo funkcií od sledovania času po platby kreditnou kartou..

Pretože Xero je pomerne nový nástroj, prebieha neustále. V porovnaní s programom QuickBooks Online tento program samozrejme podporuje viac možností odmeňovania a bankových zdrojov, ale zároveň Xero každý deň pridáva nové funkcie..

Aj keď to nemusí byť najlepší nástroj pre veľké spoločnosti, je to určite dobrý účtovný nástroj pre nezávislých a malé podniky s obmedzeným rozpočtom..

Mávať

Môj osobný favorit, Wave je jedna z mála bezplatných účtovníckych aplikácií, ktoré sme skontrolovali, a je rovnako dobrá ako platené aplikácie v našom zozname (hoci vám účtuje poplatky za mzdové a obchodné služby).

Aplikácia je užívateľsky prívetivá a umožňuje prispôsobenie faktúr, bankové zdroje, fakturáciu a tvorbu prehľadov. Keďže ide o bezplatný nástroj, získate iba základné funkcie, čo znamená, že rozšírené funkcie, ako sú inventár a sledovanie času, nie sú k dispozícii.

Wave je vynikajúca účtovná aplikácia, ak si len ponárate špička do cloudových účtovných nástrojov alebo ak ste na voľnej nohe ako ja, ktorý ešte nie je pripravený minúť 10-20 dolárov na účtovný program..

FreshBooks

Freshbooks možno začali ako jednoduchý fakturačný program, ale prešiel do takmer kompletného účtovníckeho balíka. Účtovný nástroj má veľmi jednoduché a čisté rozhranie, ale môže to byť preto, že má iba základné funkcie vrátane fakturácie, sledovania času a konverzie meny..

Chýba mu schopnosť sledovať účty, spracovávať mzdy a umožňuje iba integráciu bankových účtov v Severnej Amerike. Celkovo sa Freshbooks cítia ako fakturačný nástroj s niektorými ďalšími funkciami, ale to je to, čo ho robí atraktívnym pre prepustených podnikateľov..

Voľným hráčom

Posledným v tejto časti je FreeAgent, ktorý má niekoľko dobrých šablón faktúr spolu s niektorými šikovnými možnosťami prispôsobenia, ktoré umožňujú používateľom vytvárať faktúry tak, ako chcú. Správa zásob je možná aj v prípade systému FreeAgent, ale je vhodná iba pre podniky s malými zásobami.

Aj keď existuje veľa možností špecifických pre jednotlivé krajiny, niektoré pokročilé funkcie – napríklad mzdy – sú k dispozícii iba vo Veľkej Británii.

FreeAgent je pre vás vynikajúcou voľbou, ak prevádzkujete malú firmu a nepotrebujete aplikáciu účtovníctva na spracovanie miezd, pokiaľ nemáte sídlo v Spojenom kráľovstve, to znamená, že.

Aplikácie cloudového úložiska

Výber najlepšej služby úložiska v cloude vám nielenže pomôže ušetriť na externom úložisku, čo je oveľa drahšie, ale tiež poskytuje prístupnosť a škálovateľnosť.

Sync.com

Sync.com, ktorý sa predáva hlavne ako bezpečná alternatíva k Dropboxu, poskytuje funkcie ukladania a zálohovania súborov, dobre sa vkladá do systému Windows a poskytuje všetkým používateľom 5 GB bezplatného úložiska zadarmo.

Sync.com skutočne zvyšuje bezpečnosť na ďalšiu úroveň poskytovaním šifrovania s nulovými znalosťami na odkazoch na zdieľanie súborov, spolu s možnosťou nastavenia dátumu exspirácie a hesla pre zdieľané súbory. K dispozícii je tiež 256-bitové šifrovanie na miestnej aj serverovej strane

Jedinou nevýhodou stránky Sync.com je to, že kvôli šifrovaniu neexistuje spôsob, ako prezerať súbory online – vždy ich musíte najprv stiahnuť..

SugarSync

Rovnako ako Sync.com je aj SugarSync nástrojom na synchronizáciu súborov, ktorý poskytuje 5 GB úložného priestoru a samostatný záložný priečinok..

Najlepšie na produkte SugarSync musí byť skutočnosť, že používatelia si môžu zvoliť vlastný synchronizačný priečinok: zvyčajne, podobne ako v prípade Dropbox, Google Drive a OneDrive, sa na lokálny disk vytvorí nový priečinok, keď si stiahnete svoju aplikáciu pre stolný počítač do systému. Všetky súbory v tomto novom priečinku sa automaticky synchronizujú.

Premiestňovanie súborov z jedného priečinka do druhého však môže byť veľkou bolesťou, a čo je najdôležitejšie, porušuje účel použitia nástroja na ukladanie v cloude..

S SugarSync môžete použiť svoj existujúci pracovný priečinok a priamo ho synchronizovať bez prerušenia vášho pracovného toku. Nevýhody systému SugarSync spočívajú v tom, že nemáte žiadne súkromné ​​šifrovanie a neexistuje spôsob, ako prezerať alebo upravovať súbory online.

Dropbox

Ako jeden z hlavných hráčov v oblasti cloudových úložísk od roku 2005 si Dropbox dokázal udržať svoju pozíciu na trhu napriek mnohým konkurentom.

Dropbox poskytuje až 16 GB voľného úložného priestoru a bezproblémové rozhranie, vďaka ktorému je synchronizácia a ukladanie súborov mimoriadne jednoduché. Súbory a priečinky v Dropboxe je možné zdieľať priamo zadaním e-mailovej adresy príjemcu alebo pomocou odkazov. Môžete prezerať súbory, uverejňovať komentáre, prezerať históriu verzií a vďaka spolupráci Dropboxu s Microsoft Word Online môžete tiež upravovať dokumenty.

Dropbox však tiež spustil novú službu s názvom Dropbox Paper, ktorá je priamym konkurentom v službe Dokumenty Google, chýba jej však niektoré funkcie a nástroje tejto služby..

disk Google

Svätý grál cloudového úložiska, Disk Google využíva veľké množstvo vzdialených tímov pracujúcich online vrátane nás tu na Cloudwards.net..

Táto služba poskytuje všetkým používateľom 15 GB bezplatného úložiska, ktoré je možné ľahko upgradovať výberom plateného plánu. Súbory môžete zdieľať prostredníctvom odkazov alebo e-mailovej adresy príjemcu a používateľom dávate prístup k úpravám, komentárom alebo iba na zobrazenie.

Ak vaši zamestnanci už majú e-mail s vlastnou doménou, môžete ho integrovať do balíka Google G Suite a získať prístup ku všetkým hlavným nástrojom Google vrátane služieb Gmail, Dokumenty Google a 30 GB úložného priestoru na Disku Google..

onedrive

OneDrive je služba cloudového úložiska spoločnosti Microsoft a je predinštalovaná vo všetkých najnovších verziách systému Windows. Ponúka ľahkú integráciu s Microsoft Office a SharePoint, vďaka čomu je skvelým nástrojom na ukladanie údajov v cloude, ak ste používateľom systému Windows, ale inak to naozaj nestojí za námahu.

Microsoft predtým poskytoval neobmedzené úložisko OneDrive pre používateľov balíka Office 365, ale od 1. marca 2017 bol tento limit obmedzený na 1 TB priestoru. Zmenil sa aj limit úložiska pre bezplatných používateľov z 15 GB na 5 GB.

Možno by to bolo v kombinácii s Microsoft Office Online OneDrive veľa, ale keď už Dropbox podporuje Office, zdá sa, že ani Microsoft nemá záujem dosiahnuť úspech OneDrive..

Online Backup Aplikácia

Či už práve začínate alebo máte zavedené podnikanie, zálohovanie údajov je rozhodujúce. Pri výbere najlepšej online služby zálohovania musíte brať ohľad na bezpečnosť, jednoduché použitie a rýchlosť obnovy.

CrashPlan

Len 5 dolárov mesačne získate neobmedzené úložisko, veľkú bezpečnosť a elegantné rozhranie s CrashPlan. Táto služba tiež poskytuje ročný plán, ktorý stojí 149 dolárov a poskytuje prístup až 10 používateľom.

Aplikácia CrashPlan pre stolné počítače je mimoriadne výkonná s množstvom možností zálohovania, ktoré vám umožňujú prispôsobiť si všetky podrobnosti vrátane toho, čo sa má zálohovať, kedy sa má zálohovať a ako zálohovať.

Súkromné ​​šifrovanie zaručuje, že vaše kritické firemné súbory nebudú môcť vidieť nikto iný, aj keď získajú prístup k súborom, a to ani zamestnancom CrashPlan. Na miestnej strane je 448-bitové šifrovanie a na strane servera 256-bitové šifrovanie.

Backblaze

Backblaze je služba zálohovania v cloude určená pre používateľov, ktorí chcú iba nastaviť zálohu a zabudnúť na ňu. Je to čisté, jednoduché a čo je najdôležitejšie, rýchle. Poskytuje neobmedzené zálohovanie, bez možnosti bezplatného ukladania a ceny sú podobné ako Carbonite a CrashPlan.

Vyvinutý pre ľudí, ktorí nechcú tráviť príliš veľa času rozhodovaním o tom, čo majú alebo nemajú zálohovať, Backblaze automaticky prehľadá vaše miestne súbory, nastaví prioritu a začne ich nahrávať.

Je to také jednoduché, že jeho aplikácia pre stolné počítače má doslova iba tri tlačidlá. Užívatelia sa môžu sami rozhodnúť, či nastavia obmedzovač šírky pásma, súkromné ​​šifrovanie alebo ako chcú naplánovať zálohovanie. Aj keď nie je možné povedať, ako zálohovať, čo by sa malo zálohovať, môžete z celkového výberu vylúčiť konkrétne súbory alebo priečinky.

Celkovo je Backblaze vynikajúci pre používateľov, ktorí nechcú, aby proces zálohovania zabral veľa času, ale zároveň to môže byť frustrujúce pre ľudí, ktorí sa snažia prispôsobiť celý proces zálohovania..

Carbonia

Aj keď Crashplan poskytuje používateľom voľnosť pri prispôsobovaní spôsobu zálohovania údajov, Backblaze berie všetko pod svoje krídla a vyžaduje od používateľa takmer akýkoľvek vstup.

Na druhej strane Carbonite nájde rovnováhu medzi CrashPlan a Backblaze tým, že používateľom ponúka niekoľko možností na prispôsobenie ich nastavení zálohy, ale zároveň neposkytuje toľko možností, že by bolo pre začiatočníka ťažké porozumieť. Jeho desktopová aplikácia by určite mohla použiť facelift, hoci rozhranie je stále veľmi jednoduché a prístupné.

Celkovo je karbonit vynikajúci pre používateľov, ktorí chcú mať určitú kontrolu nad ich zálohovaním a ukladaním, napríklad kedy a čo sa má zálohovať, ale nechcú tráviť príliš veľa času inými, podrobnejšími nastaveniami..

Šoférujem

S 15 GB voľného úložného priestoru je IDrive vynikajúcou službou na ukladanie a zálohovanie súborov na voľnej nohe. Je k dispozícii aktualizácia úložného priestoru, ale najvyšší dostupný úložný plán je iba 1 TB, takže IDrive je nevhodný pre malé a stredné podniky..

Nemusí mať toľko pokročilých funkcií ako CrashPlan, ale IDrive je veľmi užitočný, najmä pre používateľov, ktorí sa prvýkrát pokúšajú zálohovať cloud. Okrem zálohovania miestnych priečinkov môže IDrive tiež zálohovať obraz disku, SQL, VMWare, Oracle a Exchange.

Aj keď mobilné aplikácie majú oveľa lepšie rozhranie, aplikácia pre stolné počítače by mohla skutočne použiť nejakú lásku, práve teraz mi to nepriamo pripomína systém Windows XP.

Zoolz

Až do marca 2015 Zoolz poskytoval neobmedzený úložný priestor, ktorý však bol teraz obmedzený na 4 TB, pričom používatelia mali možnosť kúpiť ďalšie dosky s kapacitou 20 GB za 14,95 USD.

Spoločnosť Zoolz využíva na uchovávanie všetkých používateľských údajov chladiarenský sklad Amazon Glacier, čo bol pravdepodobne jeden z hlavných dôvodov, prečo bolo v prvom rade tak dostupné. Ale teraz, s obmedzenými možnosťami ukladania a ďalšími službami poskytujúcimi neobmedzené zálohovacie úložisko za oveľa nižšiu cenu, nemusí byť Zoolz taký veľký.

S Zoolz získate veľa funkcií vrátane obmedzenia šírky pásma, plánovania zálohovania, prírastkového zálohovania a podpory NAS. Jedinou nevýhodou je, že keďže súbory sú v chladnom úložnom priestore, ich obnovenie môže ľahko trvať niekoľko hodín, či už potrebujete jeden súbor alebo veľa súborov..

Aplikácie produktivity

Cloudové úložisko a zálohovanie môžu byť nevyhnutné, ale potrebujete aj nástroje na zvýšenie produktivity, ktoré uľahčia spoluprácu vám a vášmu tímu.

Google Dokumenty

Ako spisovateľ vo veľkej miere používam službu Dokumenty Google z dvoch hlavných dôvodov:

  • Ľahká spolupráca s ostatnými členmi tímu
  • Funkcia automatického ukladania

Ak ste stratili dôležitú prácu v aplikácii Microsoft Office len preto, že ste ju nemohli uložiť, pretože došlo k zlyhaniu počítača, už viete dôležitosť automatického ukladania každého súboru.

Disk Google môže mať limit 15 GB úložného priestoru, ale Dokumenty Google sa do limitu úložiska nezapočítavajú. Vďaka integrovanej integrácii z Gmailu vám služba Dokumenty Google umožňuje rýchlo otvárať prílohy, upravovať ich a potom ich posielať späť na kontrolu..

Jedinou sťažnosťou, ktorú mám v službe Dokumenty Google, je to, že vám neumožňuje priamo ukladať obrázok pripojený k dokumentu. Existuje niekoľko nepriamych spôsobov, ale jednoduchá možnosť „uložiť“ kliknutím pravým tlačidlom by sa veľmi ocenila.

Asan

Asana je v podstate aplikácia pre správu projektov, ktorá vám umožňuje vytvárať rôzne tímy, projekty, úlohy a čiastkové úlohy. Všetky tieto položky môžete prideliť členom tímu a neustále ich sledovať.

Ku každej úlohe môžete pridať popis, nadobúdateľa, dátum splatnosti, prílohy, štítky, komentáre a úroveň prístupu pre ostatných členov. Po dokončení úlohy sa dá označiť ako dokončená.

Tento nástroj, ktorý používajú spoločnosti ako Uber a Foursquare, je pre tímy s 15 alebo menej členmi bezplatný, čo dokazuje, že je užitočné pre malé aj veľké spoločnosti..

Trelly

Trello je tiež aplikácia na riadenie projektov, ako je Asana, vyžaduje však skôr vizuálny prístup k celému procesu. Na základe koncepcie predstavenstva Kanban existujú v Trello rôzne zoznamy a pod každým zoznamom môžete vytvárať karty / úlohy. Namiesto označenia úlohy ako dokončenej môžete kartu úlohy presunúť do zoznamu „hotovo“.

Pre každú úlohu môžete pridať dátum splatnosti, prílohy, komentáre, štítky, kontrolné zoznamy a čo je najdôležitejšie, môžete ich priradiť viacerým členom. Najväčší rozdiel medzi spoločnosťami Trello a Asana je v tom, že predchádzajúce neumožňuje vytvoriť podúlohy ani nemôžete pre každého člena nastaviť inú úroveň prístupu. Aj keď členovi tímu priradíte jednu kartu, budú mať možnosť vidieť celú tabuľu.

Celkovo môžem Trello odporučiť iba pre malé tímy, ktoré nemajú žiadne okamžité plány na zväčšenie.

voľný

Slack má schopnosť stať sa komunikačným centrom vašej spoločnosti, kde sa môžu všetci členovia tímu stretávať a diskutovať o práci.

Okrem rozhovorov typu one-to-one vám tento nástroj tiež umožňuje nastaviť rôzne kanály na rôzne účely, čo znamená, že členovia tímu budú informovaní o konverzácii iba vtedy, keď je to pre nich relevantné..

Napríklad tímy pre ľudské zdroje a marketingové tímy by mohli mať rôzne kanály na diskusiu o svojej konkrétnej práci a mohol by existovať iný kanál pre rozhovory s vodným chladičom..

V službe Slack môžete zdieľať súbory, odkazovať a citovať predchádzajúce správy a vyhľadávať v archívoch akékoľvek predchádzajúce konverzácie.

Wunderlist

Wunderlist je technicky produkčná aplikácia založená na zozname, ale je tak nabitá funkciami, že ju môžete použiť aj na riadenie projektov..

Tento nástroj umožňuje vytvárať rôzne projekty a pridávať do nich úlohy. Ku každej úlohe môžete pridať termín, kontrolný zoznam, pripomienku, podúlohy, poznámky, komentáre a priradiť ich členovi tímu..

Jeho bezplatná verzia obmedzuje veľkosť súboru (5 MB) a počet používateľov, s ktorými môžete úlohy zdieľať (25). Aj keď sú všetky tieto limity odstránené pri platenej verzii, stále neexistuje spôsob, ako členovi tímu prideliť čiastkové úlohy.

Plánovanie aplikácií

Plánovanie aplikácií presiahlo rámec sledovania každodenných aktivít. Teraz môžu fungovať ako váš virtuálny asistent plánovaním a správou vašich stretnutí.

Kalendár Google

Kmotr všetkých aplikácií kalendára, Kalendár Google, je nepochybne jedným z najlepších svojho druhu.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo je Kalendár Google obľúbenou skupinou ľudí, je skutočnosť, že poskytuje integráciu tretích strán s veľkým počtom aplikácií. Môžete buď nahrať svoj vlastný kalendárový súbor (.ics), alebo pridať pomocou adresy URL. Druhá možnosť vám umožňuje pridávať kalendáre iných používateľov, či už ide o kalendár vášho tímu alebo kalendár sviatkov vašej spoločnosti.

Synchronizoval som svoj Kalendár Google s mojím počítačom so systémom Windows a kalendárom iOS a nikdy som s ním nemal problém.

Po pravde povedané, webová aplikácia Kalendára Google by sa mohla vylepšiť vzhľadom na to, ako vyniká jej mobilná aplikácia.

Calendly

Calendly nie je úplne samostatná aplikácia kalendára, ale môžete ju považovať za rozšírenie Kalendára Google, ktoré vám pomôže vylepšiť vaše stretnutia.

Využíva váš Kalendár Google na prehľadávanie vášho rozvrhu a na nájdenie voľného času, kde je možné usporiadať stretnutia. Môžete vytvoriť pozvánku na schôdzku a odoslať ju ostatným členom, ktorí ju automaticky pridajú do kalendára vašej a druhej osoby..

Môžete tiež jednoducho získať odkaz na pozvánku do kalendára, ktorý ľuďom umožňuje zistiť, kedy máte voľný čas v konkrétny deň, a môžu s vami dohodnúť stretnutie bez akýchkoľvek spätných a následných e-mailov z vášho konca..

Aplikácia Calendly umožňuje používateľom uložiť viac typov schôdzí a klonovať predchádzajúce stretnutia. Funguje to aj s kalendármi iCloud a Outlook.

Assistant.to

Assistant.to je rozšírenie prehliadača Google Chrome, ktoré po inštalácii pridá malú miniaplikáciu v blízkosti možnosti prílohy v okne „Napísať novú správu“.

Rovnako ako Calendly, aj Assistant.to používa Kalendár Google na plánovanie schôdzok a nájdenie akýchkoľvek konfliktov. Je to určite rýchlejšie ako Calendly, pretože môžete priamo pracovať z Gmailu, ale na rozdiel od Calendly neposkytuje žiadne vlastné odkazy na pozývanie používateľov..

Asistent.to môže tiež naplánovať iba stretnutia jeden na jedného. Môžete v kalendári pozvať ostatných, aby pozvali e-mail, ale nástrojom sa umožní pripojiť sa k schôdzi iba jedna osoba z nich.

Celkovo vzaté, skvelý nástroj pre nezávislých a malé vzdialené tímy, ale rozhodne nie je dobrá voľba pre veľké tímy.

TimeBridge

Ďalšia aplikácia na plánovanie schôdzok, TimeBridge umožňuje používateľom integrovať svoje aplikácie Outlook, Google a ďalšie kalendáre. Ak pracujete sami, môže to vyzerať ako „lite“ verzia aplikácie Calendly, ale tento nástroj sa naozaj osvedčil, keď máte veľký tím..

Keď všetci členovia tímu integrujú svoje osobné kalendáre s TimeBridge, nástroj im umožní nájsť spoločný čas stretnutia za menej ako sekundu. Tým vás ušetrí od neustálych e-mailov a sledovania s členmi vášho tímu, aby ste dohodli čas na stretnutie.

Aj keď sú funkcie plánovania schôdzok TimeBridge poskytované bezplatne, môžete využiť aj svoje konferenčné funkcie za malú cenu. Tento nástroj používa na webové konferencie softvér s otvoreným zdrojom Dimdim. Nemusí to byť GoToMeeting alebo WebEx; je to stále skvelá voľba pre malé podniky, ktoré hľadajú cenovo dostupný nástroj na webové konferencie.

čmáranice

Nezáleží na tom, do akej miery by ste to mohli nenávidieť, nie všetci členovia tímu používajú aplikácie kalendára alebo možno používajú aplikácie kalendára, ale nikdy svoj program nezadávajú správne. Tieto malé problémy môžu spôsobiť nepoužiteľnosť aj tých najrýchlejších plánovacích aplikácií, ako je TimeBridge.

S Doodle získate ďalšiu cestu – vytvorte anketu so všetkými možnými dátumami a pošlite odkaz všetkým členom tímu. Odtiaľ každý môže hlasovať o časovom úseku a je to! Za dátum schôdze sa považuje deň, ktorý získa najviac hlasov.

Ako to môže byť zábavné, hlasovanie nemusí fungovať pre všetky tímy, pretože to vždy nepomáha pri hľadaní správneho času. Niektorí členovia nemusia byť schopní zúčastniť sa na schôdzi vybranej väčšinou kvôli predchádzajúcim dojednaniam.

Rôzne aplikácie

Tieto bonusové aplikácie nemusia patriť do určitej kategórie, ale určite vám môžu pomôcť pri lepšom riadení vášho podnikania tým, že poskytujú ľahkú integráciu aplikácií, sledovanie času a uchovávanie poznámok..

IFTTT

IFTTT je bezplatná aplikácia na automatizáciu podnikania, ktorá umožňuje používateľom prepojiť dve aplikácie spolu s receptom IFTTT. V zásade, keď vykonávate konkrétnu funkciu v jednej aplikácii, IFTTT spustí reakciu v inej aplikácii.

Napríklad tento recept IFTTT automaticky prevádza e-maily na karty Trello, keď im bolo pridelené konkrétne označenie.

Tu je ďalší recept IFTTT, ktorý automaticky pridá váš nákupný zoznam Amazon Echo do vášho účtu Wunderlist.

IFTTT je bezplatná služba, ktorá podporuje veľké množstvo bezplatných aplikácií, ale nepodporuje žiadne obchodné aplikácie ani neposkytuje hlbšiu integráciu..

Zapier

Zapier funguje pomerne podobne ako IFTTT, ale rozdiel medzi nimi je, že spoločnosť Zapier podporuje viac obchodne orientovaných aplikácií, ako sú SalesForce, Zendesk, Slack a JIRA..

Každú integráciu nazýva „zap“. Napríklad môžete aktivovať prepínač na priame doručenie vašich e-mailov spoločnosti Slack alebo uverejniť novú správu na serveri Slack zakaždým, keď sa aktualizuje riadok Tabuľky Google. K dispozícii sú tisíce vopred pripravených prihlásení a môžete si tiež vytvoriť vlastné.

Niet pochýb, že Zapier je oveľa silnejší ako IFTTT. Ale zároveň vám bezplatná verzia Zapieru obmedzuje používanie iba piatich nástrojov, čo je veľká nevýhoda.

toggle

Nástroj Toggl na sledovanie času a časového rozvrhu zamestnancov vám umožňuje sledovať čas všetkých vašich zamestnancov a prezerať si aj okamžité správy.

Bezplatná verzia spoločnosti Toggl vám umožní sledovať čas pre rôzne projekty a klientov. Jeho platená verzia umožňuje používateľom pridať fakturovateľné a nevyfakturovateľné hodiny, ktoré môžete priamo ukázať svojim klientom kvôli prehľadnosti.

Projekty a klienti môžu byť farebne označovaní, čo je užitočné pri analýze týždenných a mesačných správ. Ako skúsený používateľ Toggl som si všimol, že to zvyšuje moju efektivitu a správy mi uľahčujú zistiť, kam venujem väčšinu času.

Celkovo je Toggl jednoduchý, výkonný a nezmyselný nástroj na sledovanie času.

Evernote

Existujú pravidelné aplikácie na zapisovanie poznámok a potom je tu Evernote, ktorá všetko posunie na úplne novú úroveň. Je to cloudový nástroj, ktorý vám umožňuje ukladať poznámky z akejkoľvek platformy a rýchlo ich synchronizuje, čo vám umožňuje prístup z ľubovoľného miesta.

Jeho počítačová aplikácia môže ukladať poznámky offline a šifrovať text pomocou hesla. Evernote má tiež optické rozpoznávanie znakov (OCR), čo v podstate znamená, že dokáže identifikovať text na obrázkoch, ktoré odovzdávate, čo z neho robí ideálne miesto na ukladanie účtov..

Rozšírenie Clipper Google Chrome spoločnosti Evernote je pravdepodobne jedným z mojich obľúbených nástrojov, pretože mi umožňuje klipovať obsah z ľubovoľnej webovej stránky a automaticky ho ukladať do môjho účtu Evernote. Každý deň využívam výskum, na ktorý sa neskôr môžem odvolať v aplikácii Evernote pre stolné počítače, aj keď nie som pripojený na internet..

Jeho mobilná a webová aplikácia majú skvelé rozhranie, ale aplikácia pre stolné počítače určite potrebuje lásku.

Doručená pošta od Gmailu

Inbox by Gmail je nový e-mailový nástroj spustený spoločnosťou Google, ktorý bol spočiatku iba mobilnou aplikáciou, ale teraz bola uvedená aj webová aplikácia..

Nová aplikácia prekopáva tradičný formát e-mailu a pristupuje k dosť evolučnému prístupu, pretože každý e-mail považuje za úlohu. Všetky e-maily sú rozdelené do predchádzajúcich kategórií Gmailu a tiež podľa dátumu.

Môžete si vybrať odloženie e-mailu, jeho pripnutie v hornej časti alebo nastavenie pripomenutia. Prílohy k súborom sú k dispozícii vo veľkých miniatúrach a na otvorenie všetkých priložených súborov nepotrebujete aplikáciu Dokumenty Google.

Jedinou nevýhodou, ktorú tu vidím, je to, že môže trvať, kým si zvyknete na jeho formát. Používam ho na telefóne posledné dva týždne a stále s ním nie som celkom spokojný.

Záverečné myšlienky

A tu to máte: 30 najlepších aplikácií pre podnikanie podľa Cloudwards.net. Používanie správnych aplikácií pre vaše podnikanie vám môže pomôcť automatizovať procesy, ušetriť čas a čo je najdôležitejšie, aplikácie vám môžu pomôcť plynulejšie viesť vaše podnikanie..

Aj keď sme v každej kategórii poskytli päť aplikácií, nie je dôležité vyberať iba jednu z každej kategórie. Ak si myslíte, že viac ako jedna aplikácia úplne spĺňa vaše požiadavky, určite by ste s tým mali pokračovať.

Ak existujú ďalšie aplikácie, o ktorých si myslíte, že nám unikli, dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map