Zapier vs IFTTT: İşyeri Otomasyonu İçin En İyisi Hangisi?

Web tabanlı uygulamalar arasında otomatik ilişkiler oluşturmaya gelince, iki hizmet en çok akla geliyor: Zapier ve IFTTT. Her ikisi de, kullanımı kolay arayüzler ve mükemmel uygulama desteği ile iş akışı yönetimini basitleştirir.


Her birinin ne yapabileceği konusunda çok fazla çakışma olsa da, aralarında ihtiyaçlarınız için en iyi görev otomasyon aracını seçerken fark yaratabilecek önemli farklılıklar vardır. Bu seçimi yapmanıza yardımcı olmak için, her bir hizmetin entegrasyonlarını, kullanıcı deneyimini ve maliyetlerini analiz eden bu baştan sona incelemeyi bir araya getirdik.

Zapier vs IFTTT zamanı.

İşyeri Otomasyonu Nedir?

İş akışı otomasyonunun amacı, gerçekleştirmeniz gereken manuel, rutin görevlerin sayısını azaltmak, zamandan, paradan tasarruf etmek ve belki de günlük görevlerde hata ve gözetim olasılığını azaltmaktır.

Günümüz işyerinin buluta kayması, dosyalar üzerinde işbirliği yapmak için bulut depolama, finans yönetimi için muhasebe uygulamaları, uzaktan işgücünü güçlendirmek için Slack ve Trello gibi sanal ekip uygulamaları ve marka bilinirliğini yaymak için sosyal medya araçları gibi, hayatı herkes için kolaylaştırdı.

Zapier ve IFTTT çeşitlerinin işyeri otomasyon araçları bu eğilimi sürdürmeye çalışıyor. Bunu, neden-sonuç veya tetikleme-eylem ilişkileri yoluyla uygulamaları birbirine bağlayarak yaparlar. Yani, bir uygulamada gerçekleşen bir şey bir olayın başka bir uygulamada otomatik olarak gerçekleşmesine neden olur. Basit bir ifadeyle: eğer A, sonra B.

Otomatikleştirebileceğiniz rutin bir görev örneği, yeni oluşturulan Trello kartlarını bir Google E-Tablolar e-tablosuna kaydetmektir. Başka bir yeni tweet oluşturulduğunda Evernote’ta bir not oluşturmak (Evernote incelememizi okuyun) olabilir.

Zapier ve IFTTT endüstrideki iki büyük isim iken, Integromat ve Stringify gibi başkaları da var. Aslında, çoklu bulut yönetim endüstrisi gibi, bulut uygulamaları arasındaki görev otomasyonunun önümüzdeki yıllarda büyük bir büyüme görmesi bekleniyor ve 20 ile 2023 arasında 20 milyar dolarlık etkileyici bir yıllık büyüme oranı yüzde 23,56 olacak..

Zapier vs IFTTT: Otomasyon Savaşı

Zapier ve IFTTT, yapabilecekleri ve aynı uygulamaların birçoğunu destekleyebilecekleri birçok benzerliğe sahiptir. Bununla birlikte, birini diğerinin üzerine seçmenin özel ihtiyaçlarınız için bir hata olabileceği konusunda yeterince fark vardır..

Zapier’in bir iş aracı olarak daha anlamlı olduğunu düşünürken ve IFTTT’nin ev kullanımı için daha iyi olduğunu düşünürken, her iki karakterizasyon da aşırı genelleşiyor. Dropbox ile Google Drive veya Hostgator vs Bluehost gibi bir çok web tabanlı uygulama karşılaştırmasında olduğu gibi, bu yarışmanın alt kısmı kişisel ve kendi ihtiyaçlarınıza özel olanıdır.

Bu kararı vermenize yardımcı olmak için karşılaştırmamızı üç aşamaya ayıracağız: entegrasyon, iş akışı oluşturma ve maliyet. Her turdan sonra bulgularımızı özetleyecek ve kazanan ilan edeceğiz. Sonra, parçanın sonunda, genel bir şampiyon seçeceğiz. Hadi hadi bakalım.

Birinci Tur: Desteklenen Uygulamalar

Öncelikle, Zapier ve IFTTT: desteklenen uygulamalar arasında seçim yapmanın en önemli faktörlerinden birine gireceğiz. Bir kazanan seçmeden önce uygulama kategorilerini, belirli uygulamaları ve toplam uygulama sayısını inceleyeceğiz.

Zapier Destekli Uygulamalar

Şirket web sitesinde Zapier tarafından desteklenen uygulamaların tam listesini görebilirsiniz. Ne yazık ki, kaç tane var olduğunun doğrudan bir sayısı yoktur ve beşi geçmeyi saymak istemiyoruz (örneğin, ücretsiz depolama için ilk beş bulut depolama hizmeti).

Zapier 1000’den fazla bağlantı olduğunu iddia ediyor ki bu etkileyici. İki yıl önce şirket bir milyon kullanıcıyı geçtiğinde bu sayı 650 civarındaydı. Bu başarının ardında, Zapier’in ister bireysel katkıda bulunanlar ister uygulama geliştiriciler olsun, uygulama geliştirmenin çoğunu kullanıcılarının ellerine bıraktığı gerçeği yatmaktadır..

Sonuç olarak, birden fazla uygulama kategorisi temsil edilir. Bulut depolama kategorisi yok, bu nedenle neyin desteklendiğini öğrenmek için biraz araştırma yapmak zorunda kaldık. Bulgularımız arasında Google Drive, OneDrive, Dropbox, Egnyte Connect, Box ve SugarSync vardı. Seçimden eksik, iCloud, MEGA ve pCloud gibi popüler favorilerdi.

En iyi not alma uygulamaları Evernote ve OneNote gibi Zoho Notebook ve Zoho’nun diğer tüm web tabanlı uygulamaları da dahildir. En iyi muhasebe yazılımı için popüler seçimlerimiz Quickbooks ve FreshBooks’ta da var.

Web tabanlı proje yönetim araçları bugün daha rekabetçi bulut pazarlarından birini oluşturuyor ve Zapier onlarca aracı destekliyor. Bizim favorilerimizden bazıları Trello, Asana, JIRA, Podio, Wrike ve Basecamp..

Kritik olarak, Todoist, Wunderlist, Toodledo ve yeni gelen Google Görevleri gibi desteklenen büyük yapılacaklar listesi hizmetlerini de keşfedeceksiniz. Ancak eksik, Any.do’da büyük bir şey.

Yer işareti uygulamaları, otomatikleştirmek için başka bir eğlenceli kategoridir. Zapier bu yazı sırasında beş bağımsız yer imini destekledi: Pinterest, Pocket, Instapaper, Pinboard ve Vookmark.

Sosyal medya hizmetleri, otomatik iş akışı ilişkilerinde en yaygın olanları arasındadır, bu nedenle büyüklerin Zapier’e entegre edildiğini görmek iyidir: Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest ve Linkedin.

Bunlar, günlük kullanıcının çekici bulacağı ana kategorilerden ve uygulamalardan bazılarıdır. Zapier işyeri uygulamalarında büyüktür, yani sosyal medya pazarlamacıları (Facebook Lead Ads, MailChimp, ClickFunnels) ve yazılım geliştiricileri (GitHub, Bitbucket, Visual Studios) gibi insanlar için daha fazla niş araç bulacaksınız..

IFTTT Desteklenen Uygulamalar

IFTTT, anlayabildiğimiz kadarıyla, Zapier’in yaptığı toplam uygulama sayısının yaklaşık üçte ikisini destekliyor. IFTTT web sitesine göre, sayı 600’den biraz daha fazladır. IFTTT, uygulama eklemek için Zapier’den daha fazla şirket içi bir yaklaşım benimsemektedir, bu da şüphesiz sayımın çok daha düşük olmasıdır.

Seçim büyük olasılıkla ev ve küçük işletme tüketicileri için yeterli olacak, ancak Zapier’de bulunan işyeri uygulamalarının çoğu orada değil.

IFTTT’nin öne çıktığı yerde Zapier, ev içi otomasyon için mükemmel kılan cihaz desteğidir. Bu avantajın merkezinde SmartThings, iHome Control, Z-Ware ve yaklaşık 50 diğer akıllı hub desteği bulunuyor. Ev yardımcıları Amazon Alexa ve Google Assistant da desteklenmektedir.

IFTTT web sitesinde göz atmak için eksiksiz bir “cihaz” kategorisi var. Bulaşık makineleri, buzdolapları, fırınlar, yıkayıcılar, kurutucular ve kahve makineleri gibi IoT cihazlarını bulacaksınız.

Geleceğin şimdi kanıtı: IFTTT ile, WeMo Coffeemaker’ınıza FitBit bileklik sizi uyanık olarak kaydettirdikten sonra demlemeye başlamasını söyleyebilirsiniz. Veya Alexa’ya daha akıllı su ısıtıcısına suyu kaynatmasını söyleyebilirsin. Ya da çamaşır makinesi ve kurutucu geçmişinizi otomatik olarak bir Google E-Tablosuna kaydedebilirsiniz; bu, Belize’de tatil yaparken çocuklarınızın ev işlerine ayak uyduğundan emin olmak için harika.

Cihazlardan ilerlemesi zor olan IFTTT, Zapier ile elde edeceğiniz kadar etkileyici olmasa bile iyi bir dizi bulut kategorisini destekliyor.

Örneğin, Egnyte Connect desteklenmezken, Google Drive, OneDrive, Dropbox, Box ve Amazon Drive kullanılabilir. QNAP, Seagate Personal Cloud ve WD My Cloud dahil olmak üzere evde kendi kurulumları olanlar için birkaç kişisel bulut depolama seçeneği de var, bunların hiçbiri Zapier desteği almıyor.

İş üretkenliği teklifleri arasında Todoist ve Toodledo gibi yapılacaklar listesi yöneticileri bulunur, ancak Wunderlist değil. Proje yönetimi uygulamaları Trello ve Asana Wrike veya Basecamp olmasa da desteklenmektedir. En iyi not alma uygulamaları arasında Evernote ve OneNote var, ancak Zoho Notebook veya hatta Google Keep değil.

Sosyal medya desteği, en azından önemli bir delik tarafından gölgelenmiyor: Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram, Tumblr, Pinterest ve Twitch destekleniyor.

Ayrıca, IFTTT’nin kendi kendine inşa edilmiş bir akıllı ev için sinir ağı olarak konumlandırılmasına katkıda bulunan müzik çalarların dahil edilmesini seviyoruz. Spotify, SoundCloud, Muzik, Musixmatch, Songkick ve daha fazlası temsil edilirken, Zapier’in yalnızca Spotify ve SoundCloud’u var.

Birinci Tur Düşünceler

Zapier veya IFTTT kullanıp kullanmadığınız, öncelikle kullandığınız uygulamaların desteklenmesine bağlıdır. Genel olarak konuşursak, Zapier iş ve yazılım geliştirmeye daha uygun görünüyor, IFTTT özellikle akıllı cihaz desteği için ev kullanımı için daha anlamlı.

Kullanım durumlarını göz ardı ederek, Zapier’e bir tane daha vermeliyiz. Daha fazla uygulamayı destekler ve herhangi bir kullanıcının REST veya XML-RPC tabanlı bir API’ya sahip olduğu sürece diziye uygulama eklemesine izin verir.

Birinci Tur Birincisi: Zapier

İkinci Tur: İş Akışı Yaratma

Şimdi, Zapier ve IFTTT ile iş akışları oluşturmaya başlayacağız. Zapier ile, iki uygulama arasındaki otomatik ilişkiye “zap” denir, IFTTT ise daha geleneksel “applet” ismiyle (şirket eskiden tarif olarak adlandırır).

Zapier: Zaplar Nasıl Oluşturulur

Bazen hangi görevleri otomatikleştirmek istediğinize dair belirli bir fikriniz olabilir. Diğerleri, daha hızlı ve daha akıllıca çalışmanın bir yolu olması gerektiğini biliyorsunuz. İkinci durumda, Zapier tüm uygulamalarınız için boşlukları keşfetmek için aranabilir bir arayüz sağlar.

Bu arayüze erişmek için Zapier hesabınıza giriş yapın ve “entegrasyonlar” sekmesini tıklayın.

Bir zapa eklemek istediğiniz uygulama adını girebilir veya listeden seçebilirsiniz. Bir uygulama seçtikten sonra, sayfanın aşağısında kendiniz oluşturmadan hangi zapların kullanabileceğinizi görürsünüz..

Daha spesifik iş akışı ilişkileri görmek istiyorsanız uygulamaları aynı anda girebilirsiniz. Örneğin, “Egnyte” ve “Slack” i seçerseniz, bu iki uygulamayı içeren olası zaplar gösterilir..

Zapier, bir tetikleyici ve bir eylem tanımlamayı gerektiren bir zap oluşturma sürecinde size yol gösterecek bir sihirbaz sağlar. Yeni bir uygulama eklemenin aksine, bunun için özel bir geliştirme bilgisi gerekli değildir.

Sol kenar boşluğunda, zap adınızı adlandırabilir ve adımları tamamladıkça inceleyip düzenleyebilirsiniz. Arayüzün merkezi bölmesi, bir tetikleme uygulaması seçmekten başlayarak mevcut adımı içerir.

Üçüncü taraf bir uygulama veya birkaç Zapier uygulamasından birini seçebilirsiniz. Seçenekler arasında, bir uygulamada aynı anda Facebook ve Twitter yayını yapmak veya MailChimp e-posta kampanyasını başlatmak gibi belirli bir işlemi tetiklemenize yardımcı olacak bir zamanlayıcı bulunur.

Seçiminizi yaptıktan sonra, bu uygulama için olası tetikleyicilerin bir listesi gösterilir. Örneğin, Evernote’u seçtiğinizde, listelenen üç yaygın tetikleyici görürsünüz:

  • Yeni not: yeni bir not oluşturulduğunda tetiklenir
  • Yeni etiket eklendi: Bir nota etiket eklendiğinde tetiklenir
  • Yeni hatırlatma: not defterine tarihli bir hatırlatma eklendiğinde tetiklenir

Birini seçin, Zapier uygulamasına erişim izni vermeniz istenecektir. Birçok uygulama OAuth kullanır, bu da Zapier’in şifrenizi saklamayacağı anlamına gelir. Ayrıca Zapier’in ona erişim izninin ne kadar süreceğini de ayarlayabilirsiniz..

Daha sonra Zapier, uygulamaya özgü adımlarda size yol gösterecek ve aklınızda bulunduğunuz tetikleyici olacaktır. Evernote zap’ımızla belirli bir etiket seçip zap’ın hangi dizüstü bilgisayarlara uygulanmasını istediğimizi belirtmeliydik.

Tüm bunları yaptıktan sonra Zapier bir test yapmayı dener. Bulması için yakın zamanda bir tetikleyici etkinliğiniz olması gerekir (Evernote ile son zamanlarda “kitap fikri” olarak etiketlenmiş bir nota ihtiyacımız vardı).

Ardından, eylem uygulamanızı seçmeniz gerekir. Bu, tetikleyici tetiklenirse bir eylemin gerçekleşeceği uygulamadır. Genellikle, eylemler aboneler için bir tetikleyiciden yaklaşık beş dakika sonra veya ücretsiz kullanıcılar için 15 dakika sonra başlar (üçüncü raunta, fiyatlandırmaya bakın).

Aralarından seçim yapabileceğiniz desteklenen uygulamaların bir listesini aramak için Zapier’de arama yapabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, popüler eylemlerin bir listesi sunulacak. “Daha az yaygın seçenekleri göster” i tıklayarak daha az popüler işlemleri de görüntüleyebilirsiniz.

Slack’i aksiyon uygulamamız olarak seçtik ve “kitap fikri” etiketimiz bir nota eklendiğinde yeni bir doğrudan mesaj göndermek için bir tetikleyici seçtik. Bunu yapmak, DM’nin bir Zapier botunun aksine bizden gelmiş gibi görünmesini sağlamak, belirli bir mesaj hazırlamak ve bir bot simgesi seçmek gibi çeşitli özelleştirme seçeneklerini açar..

Seçimlerinizi yaptıktan sonra işlemi inceleyebilirsiniz.

“Devam” düğmesine tıklayın, Zapier çalıştığından emin olmak için eylemi test edecektir. Tamamlandığında, başka bir adım ekleyebilir veya “bitir” i tıklayabilirsiniz.

Zaplar istediğiniz gibi kapatılabilir veya açılabilir. Bunu yapmanın en kolay yolu, zapları da yeniden adlandırabileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz Zapier panosudur..

Gösterge tablosunda ayrıca tetiklenen zapları (görev geçmişi) ve uygulama yetkilerini (bağlı hesaplar) incelemek için sekmeler bulunur. Görev geçmişi sekmesi, “başarılı”, “durdu / hatalı” ve “bekliyor / planlandı” gibi zapları tarihe ve zap durumlarına göre sıralamanızı sağlar.

Hesap bağla sekmesinden yeni hesap ekleyebilir veya artık kullanmadığınız hesaplarınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Bu, istenmeyen yetkilerin temizlenmesini kolaylaştırır.

Genel olarak, Zapier’in kullanımı kolaydır. Daha büyük bir öğrenme eğrisi içeren yapabileceğiniz daha teknik şeylere değinmedik, ancak çoğu kullanıcı bunu aracın mekaniğine daldırmayı gerekli bulamayacak.

IFTTT: Uygulama Nasıl Oluşturulur

Uygulamalar, tanım gereği, yardımcı program işlevlerini gerçekleştirmek için tasarlanmış küçük programlardır. IFTTT için uygulamalar, programlar arasında oluşturduğunuz tetikleme ve eylem ilişkilerine başvurur. Zaplarda olduğu gibi, en sık kullanılan uygulamalar zaten oluşturulmuştur ve nelerin mümkün olduğunu görmek için tek yapmanız gereken uygulamalarınızı seçmektir.

IFTTT web sitesinde, uygulamaları bulmak için hem “keşfet” sekmesi hem de “arama” sekmesi bulunur. Keşfet sekmesi, başka türlü düşünmemiş olabileceğiniz otomasyon fikirlerini önermek için tasarlanmıştır.

Çoğu durumda, belirli uygulamaları aramanıza ve kategoriye göre göz atmanıza olanak tanıyan arama sekmesini kullanmak istersiniz. Oluşturmak istediğiniz uygulamayı seçtiğinizde, IFTTT önceden hazırlanmış uygulamaların bir listesini döndürür.

Örneğin, “Google E-Tablolar” girin ve IFTTT, bir e-tabloya tweet kaydetme ve Google Drive’da çalışma saatlerini otomatik olarak izleme gibi şeyler için öneriler getirecektir.

Açmak için önerilerden herhangi birini tıklayın.

Bir uygulamayı uygulamadan önce, ilgili herhangi bir uygulama ile IFTTT arasında bir bağlantıya izin vermeniz gerekir..

Aklınızdaki işlevle eşleşen önceden oluşturulmuş bir uygulama bulamazsanız, arayüzün sağ üst tarafındaki “yeni uygulama” düğmesini tıklayarak kendi uygulamanızı oluşturabilirsiniz. Ekrandaki büyük metinde “eğer öyleyse” ifadesini içeren yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Bir tetikleyici eklemek için “sonra” yı tıklayın. Desteklenen uygulamaların bir listesini içeren bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Kullanmak istediğiniz uygulamayı bulmak için listeye göz atın veya arama çubuğunu kullanın.

Uygulama erişimine izin verdikten sonra, henüz yapmadıysanız, seçtiğiniz uygulama için olası tetikleyicilerin bir listesi sunulur.

Bazı tetikleyicilerin de alt tetikleyici tanımları vardır. Örneğin, her tweet yayınladığınızda bir etkinliği tetiklemeyi seçerseniz, retweet ve @ yanıt eklemeyi veya eklememeyi seçebilirsiniz..

Hazır olduğunuzda, “tetikleyici oluştur” u tıklayın. Bir işlem eklemek için şimdi “sonra” yı tıklayabileceğiniz birincil uygulama oluşturma ekranına döneceksiniz..

Yine, her biri bir dizi olası eyleme sahip bir uygulama listesinden seçim yapabilirsiniz. Örneğin Google E-Tablolar, bir e-tabloya satır eklemenize veya bir e-tablo hücresini güncellemenize olanak tanır.

Hangi uygulamayı seçtiğinize bağlı olarak, bu işlemi daha ayrıntılı tanımlamanız için seçenekler sunulur. Google E-Tablolar’ı ve “hücreyi güncelle” işlemini kullanarak bir klasör yolunu, e-tablo adını, hücre konumunu ve tweet’lere değerler ekleyebildik (Twitter’ı test tetikleyicisi olarak kullandık).

Bu yapıldıktan sonra, uygulamanızı inceleyebilir ve memnun kalırsanız “bitir” i tıklayabilirsiniz..

Bundan sonra, yaptığınız işlemleri görüntülemek için “uygulamalarım” alanındaki “uygulamalar” sekmesini kullanabilirsiniz. Onları açmak veya kapatmak için istenen uygulamayı tıklamanız ve anahtar düğmesini kullanmanız yeterlidir..

Ayrıca, uygulamalar sekmesinin sağındaki “hizmetler” sekmesini tıklayarak IFTTT erişimi için yetkilendirilmiş hizmetleri görüntüleyebilir ve bağlantısını kesebilirsiniz..

Uygulamayı tıklamanız, uygulama sayfasındaki ayarları tıklamanız, ayarlar sayfasındaki bağlantıyı kes’i tıklamanız ve ardından ne yaptığınızı bildiğinizi onaylamanız gerekir. Kısacası: IFTTT, bağlı uygulamaları Zapier olarak yönetmeyi kolaylaştırmaz, bununla tek bir sayfadan yapılabilir.

IFTTT arayüzünü kullanarak bir etkinlik geçmişi görüntüleyebilmenize rağmen, uygulama ve olayları denetleme seçenekleri Zapier’de olduğu kadar iyi yapılandırılmış veya bilgilendirici değildir.

Yuvarlak İki Düşünce

Her iki hizmetin kullanımı kolaydır, ancak yeni başlayanlar IFTTT’yi daha erişilebilir bulabilir. Zapier, uygulama ilişkileri oluşturmak için daha fazla seçenek ve her şeyi denetlemek için IFTTT’den daha iyi bir gösterge paneli sunar. Yine Zapier’le birlikteyiz.

İkinci Tur Birincisi: Zapier

Üçüncü Tur: Fiyatlandırma

Her bir aracın neler yapabileceği hakkında daha iyi bir fikre sahip olmak, Zapier ve IFTTT arasında, ihtiyaçlarınıza en uygun yeteneklere sahip olan seçiminizi zaten yapmış olabilirsiniz..

İkisi arasında kararın bazı insanlar için açık olmadığı yeterince örtüşüyor. Kararınızın maliyet, son turumuzun konusu gibi diğer hususlara dayandığını görebilirsiniz..

Zapier Fiyat Planları

Zapier, bazı kullanıcılar için yeterli olacak ücretsiz bir planla başlayarak çok çeşitli abonelik seçeneklerine sahiptir. Zapier Free, bir seferde beş etkin zap korumanıza ve ayda 100 göreve başlamanıza olanak tanır (görev tamamlanmış bir zaptır).

Ücretsiz sürümle, zaplara premium uygulamalar ekleyemezsiniz. Premium uygulamalara örnek olarak Salesforce, Shopify, PayPal ve Quickbooks Online verilebilir (Quickbooks incelememizi okuyun).

Zapier Free ile ilgili diğer kısıtlamalar, çok adımlı zaplar veya otomatik yeniden oynatma görevleri oluşturmanıza izin verilmemesidir. Otomatik kayıt, bir görev geçici olarak hizmet dışı gibi bir şey nedeniyle başarısız olursa, Zapier tekrar deneyecek ve böylece manuel olarak.

Bu kısıtlamalar sizin için işe yaramıyorsa, seçebileceğiniz dört düzey aboneliğiniz vardır. Sorun şu ki, bu abonelikler ucuz değil.

Planlar: Ücretsiz: Başlangıç: Profesyonel: Profesyonel Artı:
Aylık Maliyet (Yıllık Faturalandırma)Bedava20 $50 $125 $
Aylık Maliyet (Aylık Faturalandırma)Bedava25 $$ 62.50$ 156.25
ZapsHer seferinde 5Her seferinde 20Bir seferde 50Bir seferde 125
Aylık Görevler1001000300010000
Premium UygulamalarHayırEvetEvetEvet
Görevleri Otomatik GörüntülemeHayırHayırEvetEvet

En düşük seviye olan Zapier Starter, ayda 20 $ geri getirecek – ve ancak bir yıl önceden ödeme yapacaksanız. Aydan aya gidin ve size yüzde 20 daha fazla mal olacak.

Çoğu ev ve küçük işletme kullanıcısı için, Zapier Professional’a yükseltmeniz gerekiyorsa, maliyet iki katından fazla olduğu için Başlangıç ​​planı yeterli olacaktır. Bu arada Professional Plus, bir yıl önceden ödeme yaparsanız aylık 125 $ ‘dan düpedüz pahalıdır (bu peşin 1500 $’ dır).

Zapier, mutsuzsanız, hizmetlerini iptal etmeyi unutmuş veya birkaç ay kullandıktan sonra mutsuz olanlar için para iadesi politikası içerir..

IFTTT Fiyat Planları

IFTTT herhangi bir kısıtlama olmaksızın ücretsizdir. Hiçbir uygulama seçeneği yoktur, bu da uygulama otomasyon pazarında rekabetin seyrek olması nedeniyle şaşırtıcıdır..

FTTT’nin iş dünyasında nasıl kaldığını merak ediyorsanız, şirket çoğunlukla yatırımcılara güveniyor. Crunchbase’e göre, 60 milyon doların üzerinde fon aldı.

Yuvarlak Üç Düşünce

Şüphesiz üçüncü tur IFTTT lehine düşer. IFTTT abonelik hizmetlerini yaygınlaştırdığına dair söylentiler olsa da, hiçbiri gerçekleşmedi. Yatırımcılara maliyeti koymak, elbette bir getiri görmek istedikleri için sonsuza kadar sürmeyecek.

Şimdilik, Zapier Free ihtiyaçlarınızı karşılamadığı sürece kullandığınız uygulamalara sahipse, Zapier yerine IFTTT’yi seçmemeniz için hiçbir neden yok.

Üçüncü Tur Birincisi: IFTTT

Karar

İki turda bir, Zapier’in daha etkileyici otomasyon hizmeti olduğunu söylemek sorunumuz yok. Bu sizin için daha iyi hizmet olduğu anlamına gelmeyebilir..

Ev aletleri kullanımını otomatikleştirmek isteyenler için Zapier herhangi bir yardımcı olmayacak. Çoğu ev ve küçük işletme kullanıcısı, ihtiyaç duydukları tüm uygulamaları IFTTT’nin şemsiyesi altında bulacak. IFTTT ücretsiz olduğundan ve Zapier pahalı olabileceğinden, bu kullanıcılar önce IFTTT’ye bir şans vermek isteyecektir. IFTTT ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, Zapier (orada ne yaptığımızı görüyor musunuz?).

Final Şampiyonu: Zapier

Seçtiğiniz otomasyon aracından hangisi? Düşüncelerinizi aşağıda paylaşın ve okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me