Wix vs Weebly: 2020 için en iyi web sitesi kurucusu hangisidir?

Wix ve Weebly piyasadaki en eski ve en iyi web sitesi kurucularından. Ücretsiz web siteleri sunmak için markalarını kurduktan sonra, artık profesyonel bir web sitesi oluşturabilen inşaatçılar ile uzun bir plan listesi oluşturuyorlar.


Bu karşılaştırmada, hangisinin daha iyi olduğunu görmek için Wix’e ve Weebly’ye beş turdan fazla çukur açacağız. Bu karşılaştırma parçalarının çoğunda olduğu gibi, konuşacağımız şeylerin çoğu kişisel tercihtir. Tabii ki kazananlarımızı mantıkla destekleyeceğiz, ama fikrinizi oluşturmak için düşüncelerimizi okumalısınız.

Bu web sitesi oluşturucularını kendi başlarına nasıl değerlendirdiğimizi görmek istiyorsanız, Wix incelememizi ve Weebly incelememizi okuyun.

Kavga Kurmak: Wix ve Weebly

Wix ve Weebly, en iyi web sitesi oluşturucu rehberimizin birden fazla turunu yaptı ve incelemelerimizde boyun ve boyun rütbesini aldı. Her ikisi de özellikler ve tasarım açısından makul bir fiyata sunacak çok şey olduğundan ilginç bir karşılaştırma olmalıdır..

İncelemelerimizde web sitesi oluşturucularını değerlendirmek için kullandığımız beş kriteri kullanarak bunları karşılaştıracağız. Bir turda aradığımızı anlatacağız, size her hizmetin artılarını ve eksilerini vereceğiz, turda düşünceler sunacağız ve bir kazanan ilan edeceğiz. Hangi web sitesi oluşturucusu üç veya daha fazla tur kazanırsa kazansın.

Wix ve Weebly derecelendirmelere çok yakın olduklarından, bazı tiebreakler kullanmamız gerekecek. Muhakememizin çoğu yuvarlak düşüncelerdedir, bu yüzden kazanana atlamadan önce bunları okuduğunuzdan emin olun..

Kesin bir kazanan olmayan birden fazla tur var. Örneğin üçüncü raund tercihlere gelecek.

Dürüst olmak gerekirse, web sitesi oluşturucularının hiçbiriyle yanlış gidemezsiniz. Ancak bu karşılaştırma uğruna sadece bir kişi kazanabilir. Muhtemelen ince marjlarla olacak olsa da, hangisinin en iyisi olduğunu bulacağız.

1

Özellikleri

Bir web sitesi oluşturucusunun temel işlevi basittir. Umarım kullanımı kolay bir sürükle ve bırak arayüzü elde edersiniz. İlk turda, üreticinin kendisinin ötesine geçen ve parçalarının toplamından daha iyi bir web sitesi oluşturmanıza izin veren özellikler arayacağız..

  • «
  • <
  • {sayfa numarası}
  • >
  • »

Sayfa başına öğe sayısı

2
3
4

Aylık $ 500’dan başlayan fiyatlarla
5 GB için ücretsiz

tasarlamak

Hazır Temalar

Form Oluşturucu

HTML Düzenleyici

Sınırlı

Forum Desteği

Vektör sanat gallary

Ses

HD Video

Kullanılabilirlik

Sürükle ve Bırak arayüzü

SEO Editörü

Mobil Destek

Uygulama Merkezi

Blog Desteği

e-Ticaret Desteği

Sayfa Editörü

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Ekstralar

SSL Sertifikası

Alan adı

Reklam Kredileri

Site İncelemesi

Destek

Yardım Merkezi

forum

0

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

0

Video Eğiticileri

Metin Eğiticileri

Çeşitli

Ücretsiz Plan

  • «
  • <
  • {sayfa numarası}
  • >
  • »

Wix

Wix’e özellikler için mükemmel bir puan verdik ve nedenini görmek kolaydır. Markanızı tasarlamaktan üçüncü taraf hizmetlerini entegre etmeye kadar bunlarla doludur. Weebly de masaya çok şey getiriyor, ancak bu turda yokuş yukarı bir savaş olacak.

Wix, gördüğümüz en iyi uygulama mağazalarından birine sahip. Çoğu seçenek Wix tarafından geliştirilir veya tanınmış markalardan gelir. Bu sayıyı düşürür, ancak kalitesi çok daha yüksektir. Çalışan bir uygulama bulana kadar düşük kaliteli seçenekleri denemenin sinir bozucu süreci olmadan bir uygulamaya ihtiyacınız olan her alanı kapsar..

Çoğu uygulama da ücretsiz ve kısıtlı bir sürüm sunar. Örneğin Wix Hotels’in ücretsiz ve premium bir sürümü var. Ücretsiz sürüm yine de bir rezervasyon sistemi kurmanıza ve fiyatları yapılandırmanıza izin verir, ancak mobil rezervasyonu veya birden çok dili desteklemez.

wix uygulama mağazası

Uygulama mağazası Wix’i diğer web sitesi üreticilerinden ayırıyor. Ayrıca uygulama mağazalarına sahipken, çok azı Wix’ler kadar kapsamlı. Tüm uygulamalar yüksek kalitededir ve Wix’in kurduğu sistemle çalışır.

Wix, bir arama motoru optimizasyon aracını web sitenize de entegre eder. Sayfalar için anahtar kelimeler ayarlayabilir, meta açıklamalar belirleyebilir ve alt etiketlerle resimleri düzenleyebilirsiniz. Google sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacak SEO konusunda da kapsamlı kılavuzlar sunar..

Şablonlar, web sitenize ve markanıza bir göz atmanın iyi bir yoludur. Wix bir adım daha ileri gidiyor ve bir logo tasarımcısı sağlıyor. Birkaç soruyu cevapladıktan sonra, Wix size daha fazla düzenleme yapabileceğiniz çeşitli logo seçenekleri sunacaktır. Logo, biçimlendirme sorunları olmadan temanıza kolayca entegre edilebilir.

wix logo üreticisi

Logo düzenleyici, Wix ile birlikte gelen ücretsiz vektör sanat galerisini kullanır. Yüksek kaliteli grafikler, iyi görünümlü bir web sitesinin maliyetli, ancak önemli bir parçasıdır. Wix’in herhangi bir plana sahip bir galeri içermesi size para kazandırır ve web sitenize grafik eklemenin kolay bir yolunu sunar.

Wix, SSL / TLS sertifikası, reklam kredileri ve form oluşturucu gibi ekstralar da sunar. İyi bir web sitesi oluşturucu için seçenekler standarttır, ancak kalitesi rakiplerinden çok daha yüksektir.

Weebly

Weebly’nin de yığılmış bir özellik listesi var. Wix ile darbeler ticareti yapabilir, ancak Wix’in uygulama mağazasının kalitesinden yoksundur. Yine de, beğenilecek çok şey var ve Weebly’nin seçeneklerinin daha uygun olduğunu görebilirsiniz..

Uygulama mağazası genel olarak daha büyük. Tek bir amaç için birçok seçenek bulacaksınız, ancak sizin için en iyi aracı bulmanız gerekebilir. Uygulama mağazası, ihtiyacınız olanı bulmak için bazı vasat uygulamaları gözden geçirmeniz gerekeceği için WordPress’e benziyor.

Wix’ten farklı olarak, uygulamaların çoğu üçüncü taraftır. Mükemmel seçenekler var, ancak uygulama mağazasına bir tutarsızlık ekliyor. Bazı uygulamalar ücretsiz ve ücretli planlar sunarken, diğerleri deneme bile sunmaz.

weebly uygulama merkezi

İhtiyaçlara ve tercihe bağlıdır. Weebly ile Wix’in uygulamalarından daha iyi çalışan bir uygulama bulabilirsiniz, ancak bu her zaman böyle olmayacaktır. Örneğin Printful, Weebly web sitelerine ücretsiz olarak entegre edebileceğiniz mükemmel bir hizmettir. Bununla birlikte, diğer uygulamalar sadece Wix Hotels’e benzer bir rezervasyon uygulaması olan Appointed gibi ücretli bir sürüm sunuyor.

Bununla birlikte, temel web sitesi işlevleri için uygulama mağazasına ihtiyacınız yoktur. Blog ve form desteği kapıdan çıkıyor. Wix, bu özelliğe erişmek için blog uygulamasını yüklemenizi sağlar.

Yine de ekstralar elde edemezsiniz. Weebly, reklam kredileri, web sitesi incelemesi, SEO hizmetleri veya vektör sanat galerisi içermez. Sanat galerisi Wix’teki en sevdiğimiz özelliklerden biri olduğu için, Weebly bu turda atlıyor.

SEO’nuzu düzeltmek için Weebly’ye ödeme yapamasanız da düzenleyebilirsiniz. Anahtar kelimeler, meta açıklamalar ve alternatif etiketler de dahil olmak üzere aynı seçenekler kullanılabilir. Birkaç rehber var, ancak Wix’ler kadar kapsamlı hissetmiyorlar. Yine de bu çok fazla bir sıkıntı değil, çünkü çevrimiçi olarak çok fazla SEO bilgisi var.

Weebly iyi bir uygulama mağazası ve yerleşik bloglama gibi kullanışlı özelliklere sahiptir. SEO aracı da güzel. Genel olarak, deneyim iyi ve dikkate değer, ancak Wix’in düzeyinde değil.

Birinci Tur Düşünceler

Her iki web sitesi oluşturucu ile mükemmel bir uygulama merkezi olsun. Wix teklifi, hizmetin geri kalanıyla düzgün bir şekilde bütünleşir, ancak üçüncü taraf bir uygulamanın sağlayabileceği özelleştirmelerden yoksun olabilir. Flipside, Weebly bu niş pazara hitap ediyor, ancak kullanılabilirlik ve bazen de kalite pahasına.

Gereksinimlerinize uyacak uygulama mağazası tercih edilir, bu nedenle her ikisini de kontrol etmeye değer. Bu tur için ayrım vektör sanat galerisidir. Bu Wix’in hizmetlerine büyük bir ektir ve Weebly’nin ihmal edilmesi turu kaybetmek için yeterlidir.

Yuvarlak: Wix için Özellikler Noktası

Wix Logosu
Weebly Logosu

2

Fiyatlandırma

Bir web sitesi oluşturucu seçerken fiyat önemlidir. Wix ve Weebly’nin birçok planı var, ancak ucuz olanlar sınırlı depolama alanı ve bant genişliği ile geliyor. Tam deneyimi elde etmek için, eğrinin ortasından başlamanız gerekir..

Wix

2006 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, Wix ücretsiz web siteleri için bir seçenek olmuştur. Mevcut dizilimin daha fazla planı var, ancak ücretsiz olan hala çekirdek. “.Wix.com” alan adı uzantısıyla başa çıkabildiğiniz sürece, mükemmel görünümlü bir web sitesi ücretsiz oluşturmanın birkaç yolu vardır.

Ücretsiz planın en az etki alanı uzantısı olmayan dezavantajları vardır. Ayrıca, web sitenizin altbilgisine müdahaleci olmayan Wix reklamları da vardır. Ücretsiz plan, hizmeti denemek ve web sitenizi oluşturmak için en iyisidir. Daha sonra ücretli bir plana geçebilir ve baştan başlamadan kısıtlamaları kaldırabilirsiniz.

Wix, alan adınızı Wix oluşturucuya bağlayan bir plan sunar. Yine de tavsiye etmiyoruz. Plan ucuz olsa da, yine de Wix reklamlarıyla uğraşmanız gerekecek. Ayrıca size yalnızca 500 MB depolama alanı ve 1 GB bant genişliği sunar.

İlk “gerçek” plan 3 GB depolama alanı ve 2 GB bant genişliği ile gelen Combo’dur. Wix, ücretsiz bir alan adı içerir ve web sitenizdeki tüm reklamları da kaldırır. Çoğu kullanıcı için kullanmanız gereken plan budur.

Bununla birlikte, daha fazla depolama alanı elde etmek ve bant genişliği kısıtlamalarını kaldırmak için Sınırsız sürümüne yükseltmeniz gerekir. 3 dolarlık prim, yalnızca depolama alanı ve bant genişliği için değil, aynı zamanda 300 dolarlık reklam kredileri için de buna değer. Plan Combo ile aynı, aksi takdirde.

Ne Sınırsız ne de Combo, bir çevrimiçi mağaza çalıştırmanıza izin vermez. E-ticaret planları 3 $ ‘a mal olur, ancak web sitenize bir mağaza eklemenin ötesine geçin. Wix, hesaplanan gönderim ücretlerini, indirimleri ve otomatik e-posta hatırlatıcılarını ücretsiz olarak içerir. Ayrıca Sınırsız olarak iki kat daha fazla depolama alanı elde edersiniz.

Dizinin en üstünde, VIP planı, profesyonel bir web sitesi incelemesi ve öncelikli destek eklenmesi dışında, E-ticaret planının yaptığı her şeyi sunar. Yine de ayda yaklaşık 10 $ ekstra karşılığında buna değmez gibi görünüyor.

Planların alt ucu kafa karıştırıcı. Connect Domain ve Combo, özellikle Sınırsız sürümüne yükseltme çok ucuz olduğunda pek bir anlam ifade etmiyor. Bakmanız gereken üç plan vardır: Ücretsiz, Sınırsız ve E-ticaret. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, bu planlardan biri bankayı kırmadan size uyacaktır.

Weebly

Weebly, kart genelinde daha ucuzdur ve daha düşük bir seviyede çevrimiçi mağazalar sunar, ancak çevrimiçi mağazanın özellikleri Wix’in düzeyinde değildir. E-ticaret özelliklerine ihtiyacınız varsa yükseltmeyi zorlayabilecek orta seviye bir e-ticaret planı yoktur..

Wix’te olduğu gibi Weebly’nin çekirdeği ücretsiz planıdır. Web sitenizde yine de güvenilmez Weebly reklamları göstermeniz ve “.weebly.com” alan adı uzantısı kullanmanız gerekecek, ancak tam SSL / TLS şifrelemesi, canlı sohbet ve e-posta desteği ve ücretsiz SEO araçlarına erişim elde edeceksiniz.

Alan adınızı Wix’ler gibi bağlamak için garip bir plan var. Aynı depolama alanına, ancak sınırsız bant genişliğine sahiptir ve ayda bir dolardan daha az maliyetlidir. Yine de bu tür planların hayranları değiliz.

Başlangıç, dizilimin parlamaya başladığı yerdir. Planın ve ardından gelenlerin sınırsız depolama alanı ve bant genişliği vardır. Wix’in Sınırsız planıyla aynı, ancak maliyetin neredeyse yarısı. Özellik kümesi sınırlı olsa da, ücretsiz bir alan adı, Weebly reklamı, SSL şifrelemesi ve çevrimiçi bir mağazaya erişim elde edersiniz. Ayrıca 10 ürünle de sınırlısınız.

Pro planı temelde aynıdır, ancak birkaç özellik ekleyin. Örneğin, web sitenizin belirli alanları için şifre koruması elde edersiniz. Bu, bir üyelik alanı oluşturmak ve yalnızca şifre erişimine sahip kullanıcılara izin vermek için kullanışlıdır. Video arka planları için de destek var. Profesyonel planlar 25 ürün ve 100 kayıtlı üyeye izin verir.

Pro’nun iki katı fiyat için bir İş planı alabilirsiniz. E-ticaret noktaları için önerdiğimiz plan budur. Ürün sınırları kaldırılır ve sizden işlem ücreti alınmaz. Ürün incelemeleri ve gönderim hesap makinesi gibi ek araçlar da dahil edilmiştir.

İş planı buna değer olsa da, planla Profesyonel plan arasındaki boşluğu kapatmak için bir e-ticaret planının eksikliğini hissetmemize yardımcı olamayız. Starter ve üstü bir çevrimiçi mağaza desteği ile birlikte gelirken, özel e-ticaret satış noktalarına hitap eden tek şirket Business’tır..

Yuvarlak İki Düşünce

Weebly, Wix’ten daha ucuzdur. Her ikisi de alan adınızı bağlamak için ücretsiz bir plan ve garip bir plan da dahil olmak üzere benzer bir plan dizisi sunar. Ayrıca, özellikle e-ticaret merkezleri için bir dizi ek özellik içeren pahalı planlar da vardır..

Weebly’de yolun ortasında bir e-ticaret planı eksik olsa da, değer yadsınamaz. Çoğu kullanıcı Weebly’de bir Pro planı veya Wix’te Sınırsız bir plan seçecektir. Weebly bunu çok daha ucuza yapıyor, ancak kazananı bu tur için netleştiriyor.

Tur: Weebly için Fiyatlandırma Noktası

Wix Logosu
Weebly Logosu

3

Tasarım ve Araçlar

Herhangi bir web sitesi oluşturucusunun temeli, üreticinin kendisidir. Bu turda, bu araçlardan biriyle web sitenizi nasıl oluşturabileceğinize bakacağız. Burada, üreticinin gücü ve web sitenizi oluşturmak için size sağlanan araçlar hakkında konuşacağız..

Wix

Wix’in inşaatçısının neredeyse zararına çok fazla gücü var. Maksimum iş akışı için araçları organize etmek için çok fazla düşünce yapıldığı açıktır. Bununla birlikte, seçeneklerin sayısı göz ardı edilemez ve web sitenizi bir öğrenme eğrisi olmadan oluşturmaya başlamak istiyorsanız caydırıcı olabilir..

Tema seçimi de aynı şekilde. Çok fazla seçenek olduğu için bunaltıcı olabilir. Wix, her birinde alt kategoriler bulunan portföylerden çevrimiçi mağazalara kadar her şey için şablonlar sağlar. Web sitesi oluşturucu şablonlarının sıkça yaptığı aşırı tuzaklara düşmeyen iyi kullanılabilir bir dizi şablon vardır.

wix şablonları

Şablonlar ayak işlerinin çoğunu yapar. En başından itibaren Wix’in kukla içeriğiyle çalışan bir web sitesi alacaksınız. Bundan sonra, orada olanları içeriğinizle değiştirmek, yazı tiplerini ayarlamak, renkleri değiştirmek vb..

Arayüz karmaşık olsa da, yerleşik şablonlar nasıl öğrenileceği için bir yol haritası sağlar. Bu, Wix’in en güçlü noktalarından biridir – bir tema ile başlama ve arayüzü öğrenirken. Gelecek turda bunun hakkında daha fazla konuşacağız.

Hizmetinizdeki araçlar mükemmel. Wix, eksiksiz bir metin, medya ve dinamik öğe araçları paketi içerir. Web sitenizin profesyonel görünmesini sağlamak için büyük bir artı olan vektör sanat galerisine de hızlı erişiminiz var..

wix uygulama pazarı

Tek başına şaşırtıcı olmasa da, birden fazla Wix uygulamasının kombinasyonu harika bir şey yaratabilir. Örneğin, blog alanınızı sosyal bir deneyime dönüştürmek için Bloglar, Forum, Sohbet ve Hit Sayacı’nı kullanabilirsiniz.

Araçların bolluğu, kullanım kolaylığı için birkaç engel sunar. Bununla birlikte, bu bölüm için her şey bir kazanç. Wix, hedefiniz ne olursa olsun size web sitenizi oluşturmak için güçlü araçlar sunar.

Wix’in sunduğu birçok şablonu oluşturan dinamik öğelerin dışında, web sitenizi uygulama mağazasıyla yapılandırmaya bırakıldınız. Uygulamaların çoğu basit ve geniştir. Örneğin, Wix Forumları ve Wix Hit Sayacını indirebilirsiniz.

Weebly

Weebly, Wix’ten daha küçük bir şablon seçimine sahiptir, ancak yine de başlamanız için yeterlidir. Çoğu, bir web sitesi için olması gerektiği gibi görsel çekiciliğe odaklanır, ancak bir hataya odaklanır. İsterseniz basit bir görünüm bulmakta zorlanacaksınız.

tuhaf temalar

Şablonlar da Wix’ler kadar etkileşimli değildir. Çoğu gösterişlidir, Squarespace’in görünümünü andırır (Squarespace incelememizi okuyun). Squarespace’in belirli web siteleri şablonlarını ve Weebly’nin şablonlarını sevsek de, Wix seçimi ile daha geniş bir alanı kapsıyor.

Weebly, çoğu web sitesi üreticisinin benimsediği “sürükle ve bırak” ahlakını benimser. Arayüz etkileşimlidir, yani öğeleri sadece yeniden düzenlemekle kalmaz, tam anlamıyla sayfanıza sürükleyebilirsiniz. Bu, fantezi olmayan ancak işi bitiren sezgisel bir deneyime yol açar.

Weebly editörü

Kenar çubuğu, sayfanıza eklenebilecek tüm öğeleri tutar. Bunlardan birini tıklayıp istediğiniz konuma sürüklemek tek yapmanız gereken şey. Kenar çubuğunda görünen öğeler de sayfaya özgüdür. Örneğin, blog sayfanızda blog öğelerinin küçük bir bölümü olacak.

weebly blog kenar çubuğu

Şablon seçimi daha küçük olsa da, uygulama seçimi daha büyüktür. Düzenlediğiniz sayfada üstteki araç çubuğunu kullanarak uygulama mağazasına göz atabilirsiniz. Uygulama mağazasına temiz bir şekilde açılan bir pencere açacak.

Bir e-ticaret planı satın aldıysanız, birçok yararlı araç vardır. Ürünler fiziksel mallar, dijital indirmeler veya hizmetler olarak listelenebilir ve her ürünün yerleşik SEO ayarları vardır. Bir İş planını seçtiyseniz, stokta otomatik stok takibi, manuel vergi muafiyetleri ve düşük stoklar için rozetler de ayarlayabilirsiniz. ve satışta olan ürünler.

Weebly, kullandığınız ilk web sitesi oluşturucusuysa sezgisel olan temiz bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Web sitenizin amacı ve büyük bir uygulama mağazası ne olursa olsun, önyükleme yapmak için birçok seçeneğe sahiptir. Göz şekerine ek olarak basit şablonlar görmek istedik, ancak her şey iyi çalışıyor.

Yuvarlak Üç Düşünce

Wix ve Weebly inşaatçıları ile mükemmeldir. Wix, keşfi ödüllendiren daha karmaşık bir arayüze sahipken, Weebly gücün çoğunu aerodinamik bir görünümle yönetiyor. Hangisini seçerseniz seçin, hedefinize ulaşmanız gerekir.

Fark dinamik elemanlara ve şablon seçimine gelir. Her iki inşaatçı da aralarından seçim yapabileceğiniz kadar fazlasını sağlıyor, ancak Weebly ile anlaşılır bir görünüm bulmakta zorlanacaksınız. Bu nedenle, Wix bu turda kazanır.

Yuvarlak: Wix için Tasarım ve Araçlar Noktası

Wix Logosu
Weebly Logosu

4

Kullanım kolaylığı

Web sitesi oluşturucuları kullanım kolaylıkları nedeniyle mevcuttur. Güç elbette hoş geldiniz, ancak web sayfanızla çevrimiçi göründüğü gibi etkileşim kavramı, web sitesi oluşturucularının parlamasını sağlayan şeydir. Wix ve Weebly ile güzel görünümlü bir web sitesi ne kadar kolay oluşturabileceğinize bakacağız..

Wix

Wix, şaşırtıcı bir şekilde, kullanım kolaylığının önüne geçmeyen karmaşık bir üreticiye sahiptir. Şablonlar yoğun olmasına rağmen arayüzü öğrenmek için bir yol haritası sağlar. İfadenin en temiz anlamıyla, Wix ile yaparak öğrenirsiniz.

Şablonunuzu seçtikten sonra, web sayfanızı ve sol tarafta beş ila sekiz düğmeyi görüntüleyen düzenleyiciye yönlendirilirsiniz. Düğme sayısı şablonunuza ve yüklediğiniz ek uygulamalara bağlıdır. Her web sitesinde “menüler”, “arka plan”, “öğe ekleme”, “uygulama ekleme” ve “yüklemeler” bulunacaktır.

Düğmelerin çoğunun alt kategorileri vardır. Örneğin, “öğe ekle” metin, resim, kutu, video, müzik ve çok daha fazlasını eklemenizi sağlar. Ayrışma, düğme yaklaşımının parlamasını sağlar. Düğmeler arasında çakışma yoktur, örneğin tüm öğelerinizin “öğe ekle” düğmesi kullanılarak ekleneceği anlamına gelir.

wix bölüm ayarları ekleme

Editörde değişiklik yaparsınız. WordPress gibi bir arka uç arayüzü yok. Web sitenizde bir değişiklik yapıldığında, gerçek zamanlı olarak görürsünüz.

Her şey yapılandırıldıktan sonra, öğeleri web sitenizde taşımak için sürükle ve bırak arayüzünü kullanabilirsiniz. Bir öğeyi seçtiğinizde, öğeyi düzenlemek için düğmeler de görürsünüz. Örneğin, bir metin kutusunun sitesini değiştirebilir veya başka bir metin öğesi yerleştirmeden yazı tipini ve rengi düzenleyebilirsiniz.

wix düzenleme bölümü

Öğelerin etrafında sürükleyerek, onları tam olarak istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Wix, sayfanızdaki her şeyi sıralamak için Photoshop esque işaretçileri kullanır. Öğeleri serbestçe hareket ettirmenize ve başka bir öğeye yakın olduklarında yerine oturtmanıza olanak tanır.

wix ızgara çizgileri

Yine de web sitenizi tasarlamak zorunda değilsiniz. Wix Yapay Tasarım Zekası web sitenizi otomatik olarak oluşturacaktır. Logo tasarımcısında olduğu gibi, web sitesinin amacı ve görünümü hakkında birkaç soruya cevap veriyorsunuz ve ADI bunu sizin için ayarlıyor.

ADI, özellikle çevrimiçi mağazalar içindir. Ne sattığınızı, markanız için anahtar kelimeleri ve tercih ettiğiniz renk düzenini soracaktır. İşlem birkaç dakikadan fazla sürmez ve tamamlandıktan sonra web sitenizde küçük değişiklikler yapabilirsiniz.

Tahmin edebileceğiniz gibi tasarımlar ilkeldir. Ana editör ile yapacağınız dinamik öğeleri veya niş tasarım seçeneklerini elde edemezsiniz. Yine de, 10 dakikadan kısa bir sürede bir web sitesi yapmak için şikayet edemeyiz.

wix adi

Wix gücünü şaşırtıcı derecede öğrenmesi kolay karmaşık bir arayüzle yönetir. Yine de öğrenmeniz gerekecek. Dinamik öğeler, çalışma alanını tıkayabilir ve hareketli şeyleri kabus haline getirebilir. Yine de, Wix gibi diğer bazı web sitesi kurucularına göre kullanımı daha kolaydır 1&Hakkında okuyabilirsiniz güzel bir özellik kümesi olan 1 Web Sitesi Oluşturucu, 1&1 Web Sitesi Oluşturucu incelemesi.

Weebly

Weebly, web sitenizi hızlı bir şekilde oluşturmak için mükemmel kılan aerodinamik bir arayüze sahiptir. Yine de, özellikle başka bir web sitesi oluşturucusundan geliyorsanız, biraz zaman alabilir. Bununla birlikte, sürükle ve bırak deneyimi, diğer web sitesi oluşturucularında karmaşık olan görevleri basitleştirir.

Sol taraftaki araç çubuğundan bir öğe seçebilir ve sayfanıza sürükleyebilirsiniz. Weebly, öğenin nereye ineceğini göstermek için işaretçiler kullanır ve çevresindeki öğeleri yerleştirmek için ayarlar.

weebly ızgara çizgileri

Parçaları seçtiğiniz bir bulmaca gibi çalışır. Küçük tasarım deneyimiyle bile, sayfadaki her şey sıraya girecektir. Testlerimiz sırasında, bir bölüme olabildiğince çok öğe ekleyerek Weebly’nin editörünü kırmayı denedik. Sonuç iyi görünmese de Weebly her şeyi uygun hale getirmeyi başardı.

garip tasarım

Ekleyebileceğiniz öğeler, düzenlediğiniz sayfaya bağlıdır. Örneğin, blog oluşturma öğelerine yalnızca blogunuzu düzenlerken erişebilirsiniz. Sayfaya kırabilecek bir öğe eklemek konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Bununla birlikte, tasarım sırasında kısıtlama ve karışıklık ekler. Blog oluşturma araçlarını, yalnızca blog’u düzenlerken görüneceklerini anlamak için avlamak zorunda kaldık. Wix ile yaptığınız gibi tasarımınız üzerinde tam kontrole sahip değilsiniz.

Ayrıca ADI’yı da kaçırıyorsunuz. Jimdo incelememizde nazikçe ele aldığımız bir web sitesi kurucusu olan Jimdo, ADI’ye Jimdo Dolphin adlı benzer bir hizmet sunuyor. Weebly’nin geri kalan hizmeti göz önüne alındığında, burada da beklemekteyiz. Ne yazık ki, böyle bir şey yok.

Yine de Weebly mükemmel bir arayüze sahip. Çoğu web sitesi için kullanımı Wix’ten daha kolaydır. Bununla birlikte, tasarımda sınırlamalar vardır ve sunulan otomatik bir araç yoktur. Basit bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Weebly harikalar yaratıyor.

Yuvarlak Dört Düşünce

Bu tur zordu çünkü Weebly’nin kullanımı daha kolaydır, ancak bu nedenle sınırlamaları vardır, bu da Wix’in genel olarak daha çekici görünmesini sağlar. Yalnızca basit bir tasarım deneyimine odaklanıyorsanız, Weebly sizin tercihiniz olmalı.

Yine de Wix aşırı karmaşık değil. Weebly’den daha karmaşıktır, ancak zaman ve sağduyu sizi yetkin hale getirecektir. Gücü ve bir web sitesini otomatik olarak tasarlama yeteneği göz önüne alındığında, Wix bu turu yapmak zorunda.

Yuvarlak: Wix için Kullanım Kolaylığı Noktası

Wix Logosu
Weebly Logosu

5

Destek

Destek, bir web sitesi oluşturucu için diğer alanlar kadar önemli değildir. Arayüz çalışmalı ve desteklenmiyorsa destek sorunu çözmeyecektir. Bu nedenle, web sitesi üreticilerinin çoğu üzerinde eksiktir. Araçlarının fazla desteğe ihtiyaç duymamasına rağmen, Wix ve Weebly’nin müşterileri için yukarıda ve öteye gitmesini arıyoruz..

Wix

Wix, desteğini bir yardım merkezinin etrafında toplar ve bu da üreticinin ne kadar akıcı hale getirildiği mantıklıdır. Doğrudan destek mevcut olsa da, bulmak için yardım merkezindeki can sıkıcı bir süreçten geçmeniz gerekir..

Yardım merkezinde 34 konuyu kapsayan makaleler bulunmaktadır. Onlardan geçtiğimizde iki kategoriye ayrıldıklarını fark ettik: SSS ve öğreticiler. Ancak Wix onları böyle kategorize etmiyor.

wix yardım merkezi

SSS, hayal edebileceğiniz her şeyi, hatta en temel soruları içerir. Wix Logo otomatik ödeme yenilemesi için Wix Logo’nun tek seferlik bir ücret olduğunu belirten özel bir makale bulduk. Çoğu insan bunu bilse de, birisinin bu soruyu düşündüğünü hayal etmek zor değil.

Eğiticiler, yardım merkezinde çok sayıda makaleyi açıklamaktadır. İzlenecek yollar, neden bir şey yapmak istediğinize ilişkin gereksiz kopya olmadan adım adım talimatlarla birlikte gelir. Başlık tasarımını değiştirme gibi basit öğreticiler de videoyla birlikte gelir.

Wix, telefon ve e-posta üzerinden doğrudan destek sunar. Bununla birlikte, iletişim formlarını bulma süreci çıldırdığı için yardım merkezine danıştıktan sonra açıkça kullanılması amaçlanmıştır..

Yardım merkezinde bir makale bulmak zorundasınız, “bu sorunuzu cevapladı mı?” Altında “hayır” ı seçin. bölümünde otomatik bir yardım sisteminden geçtiğinizde iletişim sayfasına yönlendirilirsiniz.

Destek sunulur, ancak bulmak zordur. Bununla birlikte, yardım merkezini çok seviyoruz. Çoğu soruya cevap verebilmelidir. Bununla birlikte, destekle iletişime geçmeniz gerekiyorsa, süreç boyunca iyi şanslar.

Weebly

Weebly’nin destek yapısı, çoğu soruyu yanıtlamak için temelde bir yardım merkezi bulunan Wix’e benzer. Wix’in aksine, Weebly’nin destekle iletişime geçmek için doğrudan bir yolu var. Daha fazla iletişim seçeneği de var.

Yardım merkezi, e-ticaret, web sitenizi oluşturma ve e-posta pazarlaması gibi altı konuya ayrılmıştır. Her konunun içinde alt konular vardır, böylece ihtiyacınız olan şeyi ana ekrandan bulabilirsiniz. Hiyerarşiyi tamamen atlamak istiyorsanız, üstte bir arama çubuğu da var.

weebly yardım merkezi

Makaleler iyi yazılmıştır, adım adım talimatlar ve büyük ekran görüntüleri ile donatılmıştır, ancak talimatlar etiketlenmemiştir. Bu, işlemin belirli bir adımına takılırsanız makalelerin taranmasını zorlaştırır. Video eğiticileri de bu cephede yardımcı olacak.

Weebly, en güçlü destek alanlarından biri olan bir topluluk forumu sunmaktadır. Etrafı dolaşmak kolaydır ve bol miktarda aktiftir. Gözlemimiz sırasında, bir yönetici çoğu mesaja bir saat içinde cevap verdi.

Desteğe başvurmanız gerekirse, bunu yardım merkezinin herhangi bir yerinden yapabilirsiniz. Weebly e-posta, telefon ve sohbet desteği sunar. Wix gibi, Weebly önce sizi yardım merkezine doğru itecek, ancak bir kıpırdanmaktan çok bir dürtü gibi geliyor.

Destek seçeneklerle ilgilidir ve Weebly’nin bunu anladığı açıktır. Bir temsilciden yardıma ihtiyacınız varsa veya kendinize bir göz atmak istiyorsanız, sizin için araçlar var. Wix’in zor süreciyle karşılaştırıldığında, bu turda Weebly için işler iyi görünüyor.

Beşinci Tur Düşünceler

Ne Wix ne de Weebly’nin kötü desteği yok. İhtiyacınız olan hemen hemen her şeyi yardım merkezlerinde bulabilirsiniz ve ararsanız doğrudan destek alabilirsiniz. Kalite eşitken, kolaylık değildir. Weebly, tüm seçenekleri ön plana çıkaran aerodinamik bir destek sistemine sahiptir ve bu turu kazanmak için yeterlidir.

Yuvarlak: Weebly için Destek Noktası

Wix Logosu
Weebly Logosu

6

Karar

Wix ve Weebly, en yüksek puan alan iki web sitesi oluşturucumuzdur, bu nedenle karşılaştırmanın yakın olması sürpriz değildir. Her ikisiyle de yanlış gidemezsiniz, ancak birbirlerine karşı koyduğunuzda, Wix’in güç, kullanılabilirlik ve özelliklerde avantajı olduğu açıktır..

Weebly iyi bir güce ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir, ancak fiyat noktası ve desteği ile parlar. Birkaç kuruş kurtarmaya çalışıyorsanız, mükemmel bir seçimdir. Yine de tasarım kararlarında fedakarlık yapmanız gerekecek.

Neyse ki, hangisinin sizin için daha iyi olduğunu görmek için her ikisini de ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Kazanan: Wix

Wix veya Weebly kullandınız mı? Hangisini daha çok seviyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me