Windows 2020 için En İyi Bulut Depolama Hizmetleri

Windows, dünyanın en popüler işletim sistemlerinden biridir. En sağlam ve hatasız işletim sisteminden uzak olsa da, en son sürüm olan Windows 10, seleflerinin hatalarının çoğunu halleder. Sync.com’dan başlayarak Windows için en iyi bulut depolama alanı listesiyle bunu tamamlayacağız..


Sabit diskinizde ne kadar çok dosya biriktirirseniz, karşılaştığınız performansta o kadar fazla hata ve düşüş olur. Çözümlerden biri, sürücüyü Windows için optimize etmek için bulut üzerinde olabildiğince fazla veri depolamaktır. Müzik, filmler, fotoğraflar ve devasa dosyalar bulutta yeni bir ev için en önemli adaylar.

Sadece yedekleme yapmak istiyorsanız ve bir fark varsa, en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri listemizi okuyun. Aksi takdirde, sizi en iyi bulut depolama hizmetleri arasından Windows için en iyi seçimlerimizden geçireceğiz. Yine de başlamadan önce, onları derecelendirmek için hangi faktörleri kullandığımıza bakalım.

Windows 2020 için En İyi Bulut Depolama Hizmetleri

Windows için En İyi Bulut Depolama Yapan Nedir?

Windows desteği burada şef. Hizmetin üzerinde ne kadar iyi çalıştığını ve masaüstü, web ve mobil istemcilerin ne kadar kolay kullanıldığını inceleyeceğiz. Arayüz çekici ve sezgisel ise, tıknaz bir karmaşa değil en iyisidir.

Ucuz olmak da bir artı. Bir hizmetin birçok planı varsa, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmanız daha olasıdır. Bu, en az para veya en iyi değer için en fazla depolama alanını elde etmeyi içerir. En büyük endişeniz bu ise, bulut depolama alanındaki en iyi fırsatlarımızı okuyun.

Dosyaların buluta aktarılması sonsuza kadar sürüyorsa, tek başına depolama alanı çok fazla olmaz. Hızlı yükleme hızlarıyla da istikrarlı bir bağlantıya ihtiyacınız olacak. Hızlar, ISS’nize ve kullandığınız sunuculara ne kadar yakın olduğunuza da bağlıdır. Blok düzeyinde aktarım da yardımcı olur, çünkü dosyanın yalnızca önceki yüklemeden bu yana değişen bölümlerini yükler.

Dosyalarınızı aktardıktan sonra, zorlu güvenlik onları güvende tutar. Hizmetin ne tür bir şifreleme kullandığını ve hizmetin taşıma sırasında mı, istirahatte mi kullanacağını kontrol edeceğiz. Sıfır bilgi en iyisidir, çünkü sizden başkalarının verilerinize erişmesini önler Birisi şifrenizi kırırsa, iki faktörlü kimlik doğrulaması yapmak da ekstra bir güvenlik katmanı olarak yardımcı olur (en iyi 2FA ile ilgili makalemizi okuyun. bunun hakkında daha fazla bilgi için uygulamalar).

1. Sync.com

Sync.com, bulut karşılaştırma listemizin en üstünde yer almaktadır. Toronto merkezli hizmet, kısmen dünyanın en iyileri arasında olan Kanada gizlilik yasaları sayesinde sağlam güvenlik ve iyi kullanıcı gizliliği konusunda bir üne sahiptir..

Masaüstü istemcisi Windows 10, 8, Vista, 7 ve XP’de çalışır. Bununla çalışmak kolaydır ve onay işaretli normal bir klasöre benzeyen senkronizasyon klasörünüzü kullanmak ve istemciye görev çubuğu simgesi aracılığıyla erişmekten oluşur. Web istemcisi açık ve sezgiseldir ve masaüstü deneyimiyle ve genel deneyimi zenginleştiren diğer özelliklerle aynı özelliklere sahiptir..

Sync.com-Web Kontrol Paneli-Sürgü-1
© Cloudwards.net

Sync.com-Hisse-Dosya-Link-Sürgü-2
© Cloudwards.net

Sync.com-Sync-Klasör-Sürgü-3
© Cloudwards.net

Sync.com-Hız-Gaz-Sürgü-4
© Cloudwards.net

Sync.com-Two-Factor-Doğrulama-Sürgü-5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Android veya iOS için de bir akıllı telefon uygulaması var. Çevrimdışı dosyalarla çalışmak ve buluta fotoğraf ve video yüklemek için kullanabilirsiniz.

Ücretli fiyatlandırma planları rekabetçidir. Personal Pro, 500GB için yılda 49 dolara veya 2TB için 96 dolara mal olacak ve bu da onu bulut depolama alanındaki en iyi fırsatlardan biri haline getirecek. Bir iş kullanıcısıysanız, istemcilerden dosya talep edebilir ve HIPAA uyumluluğunun yanı sıra diğer genel özelliklerle birlikte Business Solo planında yılda 96 ABD Doları karşılığında ödeme yapabilirsiniz..

Business Pro, birden fazla kullanıcının gereksinimlerini karşılar – en az iki kişi gerektirir – ve kullanıcı sayısına ve depolama alanı miktarına bağlı olarak yılda 60 ila 180 dolar arasındadır. İdari kontrol ve merkezi faturalandırmayı içerir.

Sync.com’un ilk yükleme hızları bir bulut depolama hizmeti için ortalamadır, ancak senkronizasyon işlemi diğer etkinliklere müdahale ederse hızlarınızı azaltabilirsiniz. Sınırlı veri planıyla çalışanlar için aylık yükleme ve indirme sınırları belirleme seçeneği de vardır.

Sync.com’u Sevmemizin Diğer Nedenleri

Güvenlik gizliliğin gerisinde kalmaz. Sync.com, verilerinizi taşıma sırasında ve beklemede korumak için AES 256 bit şifreleme ve TLS protokolünü kullanır. Hizmet sıfır bilgiyle uyumludur – aslında en iyi sıfır bilgi hizmetleri listemizin başında gelir – bu nedenle şifrenizi kaybederseniz size yardımcı olamaz.

İki faktörlü kimlik doğrulama, zayıf bir şifre yaptıysanız ve birisi onu kırdıysa yardımcı olabilir (güçlü bir şifre oluşturma hakkındaki kılavuzumuzu okuyun).

Sync.com, abonelik planları, kolay kullanım ve güvenliği ile iyi bir değer sunar. Tüm bunlar bu listenin en üstünde yer alıyor. Güvenliği ve diğer özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi Sync.com incelememizde bulabilirsiniz..

2. pCloud

pCloud ikinci tercihimizdir ve Windows’un tüm büyük sürümleri için mevcuttur. Masaüstü istemcisini kullanmak eğlenceli ve kolaydır. Ona çoğu hizmette yaptığınız gibi erişirsiniz – sistem tepsisi simgesi veya sistem dosya yöneticinizdeki pCloud sürücüsü aracılığıyla. Arayüz kasvetli, ancak açık ve sezgisel.

Web arayüzü de sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır, çünkü daha fazla özelliğe sahiptir, modern bir deneyim sunar ve tüm pCloud araçlarına tek bir yerden erişmenizi sağlar. Artı, hızlı. Tek kusur, büyük dosyaları aktarmak için kullanışlı olmamasıdır. Bunun için masaüstü istemcisine bağlı kalın.

pCloud Web Arayüz Dosyaları

pCloud Senkronizasyon Klasörü

pCloud Dosya Paylaşım Bağlantısı

pCloud İndirme Bağlantıları

pCloud Drive İstemcisi

Önceki

Sonraki

Mobil uygulama da iyidir, çünkü belgeleri yalnızca görüntülemek yerine düzenlemenize izin verir. Ayrıca video ve ses dosyalarınızı oynatacaktır.

pCloud kişisel ve ticari kullanıcılar için planlar sunar. Kişisel kullanıcılar 500 GB için ayda 4,99 ABD doları olan Premium’u veya 2 TB için ayda 9,99 ABD doları tutarında Premium Plus’ı seçebilir. Her ikisi de dosya sürüm geçmişinizi 30 gün boyunca tutma ve sınırsız uzaktan yükleme gibi özellikler içerir. Bir yıl boyunca ödeme yaparsanız indirim alırsınız.

Bir ömür boyu plan seçtiğinizde size indirim uygulanır. Ücretsiz plan, 20 GB’a kadar olan her yönlendirme için 10 GB depolama alanına ve bir ek gigabayta erişmenizi sağlar.

Yükleme hızı diğer hizmetlerle karşılaştırılabilir, ancak bağlantı olması gerektiği gibi sabit değil. Bununla birlikte, daha yüksek hızlara daha sık ulaşma eğilimi gösterir.

Diğer sebepler Neden pCloud’u Seviyoruz

Sync.com gibi pCloud da aktarılan verileri korumak için TLS protokolünü ve dosyalarınızı şifrelemek için AES 256 bit’i kullanır. Sıfır bilgi şifrelemesi, ayda 4.99 dolara mal olan Kripto eklentisini gerektirecektir. Karşılığı değer olabilir, çünkü pCloud’un gizlilik politikasında, hizmet İsviçre’de olmasına rağmen bazı şüpheli hükümler vardır.

pCloud ve Sync.com mükemmel hizmetlerdir ve bunları karşılaştırmak kılları bölmektir. Ekstra maliyet olmadan sıfır bilgi sağladığı ve yükleme sırasında daha kararlı bir bağlantıya sahip olduğu için Sync.com’un daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Bu, pCloud’u sadece küçük bir farkla ikinci yapar. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için pCloud incelememizi okuyun.

3. Egnyte Connect

En iyi kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşım hizmetlerimiz arasında yer alan Egnyte Connect ile bir masaüstü istemcisi, tarayıcı arayüzü veya mobil uygulama kullanarak dosyalarınızı yükleyebilir ve bunlara erişebilirsiniz.

Masaüstü istemcisi, içeriği sürücünüzde ve bulutta depolayacak ortak senkronizasyon klasörü modelini kullanır. Ayrıca, yerel depolama alanı gerektirmeden dosya içeriğinizden bulut içeriğine erişmenizi sağlayan Egnyte Drive adlı bir özellik içerir.

Arayüzün kullanımı kolay olduğu ve birçok özelliğe sahip olduğu için tarayıcı deneyimi keyifli. Aynı şey mobil uygulama için de geçerlidir. Egnyte bulutunda .pdf dosyaları ve Office belgeleri dahil olmak üzere içeriğinizi açmak ve düzenlemek için kullanabilirsiniz, bu nedenle Microsoft Office 365 satın almanıza gerek yoktur. Egnyte, telefonunuzdan içerik de depolayabilir.

Hizmet, bir ila üç kullanıcı için iyi olan Takım planını başlatmadan önce bireyler için mükemmel bir seçim değildi. İşletme kullanıcılarını hedefliyor, ancak 1 TB depolama alanı için ayda 10 ABD doları ödemek, özellikle çok sayıda özellik sunduğunu düşünerek hala iyi bir anlaşma.

Hizmet hala en az beş kullanıcı gerektiren iş planlarını sunuyor ve her biri mükemmel bir değer. Kullanıcı başına aylık 8 ABD doları karşılığında, bu aralıktaki diğer hizmetlerden daha fazla 5 TB alan elde edersiniz. İşletme ve Kurumsal planları daha da fazla özelliğe ve depolama alanına sahiptir, ancak daha yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte gelir.

Egnyte, ilk dosya yüklemeleri için diğer hizmetlerden daha uzun sürer. 250 MB’lık bir klasör, diğer hizmetlerin iki katı zaman aldı. Dosyaları değiştirmek ve tekrar yüklemek çok daha hızlı – sadece Dropbox onu atıyor – çünkü Egnyte blok düzeyinde senkronizasyon kullanıyor.

Egnyte Connect’i Sevmemizin Diğer Nedenleri

AES 256 bit şifreleme, yüklemeden önce dosyaları karıştırır. Hizmet sıfır bilgi olarak sınıflandırılamaz, çünkü meta verilerin okunması için dosyalarınızın şifresini çözer ve sonra tekrar şifreler. Neyse ki, Egnyte özel şifreleme için kullanabileceğiniz Boxcryptor ile entegre olur, ancak bunu yapmak blok düzeyinde senkronizasyonun çalışmasını önler.

Egnyte İncelemesi

Parolanızın zayıf olmadığından emin olmak için minimum parola gereksinimlerini belirleyebilir ve daha fazla koruma için iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanabilirsiniz. Güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Egnyte Connect incelememizi okuyun. Hizmetle ilgili fikir edinmek için 15 günlük ücretsiz denemeyi kullanabilirsiniz.

4. Tresorit

Tresorit, sunucularını Hollanda ve İrlanda’da tutan İsviçre merkezli şirkete rağmen, en güvenli bulut depolama hizmetlerinden biridir. Tam özellikli bir masaüstü istemcisi veya web arayüzü kullanarak bu sunuculara veri aktarabilirsiniz.

Tresorit Seçmeli Senkronizasyon

Masaüstü seçeneğini kullanmak, tresors adı verilen klasörler oluşturmanızı ve bunları tek tek senkronize etmenizi gerektirir, bu da bazıları için deneyimi zorlaştırabilir. Web arayüzü masaüstüne benzer, ancak aynı seçeneklere sahip değildir – “son” için sayfasından yoksundur, ancak “kişiler” için bir bağlantısı vardır. Mobil uygulama Android veya iOS için kullanılabilir.

Abonelik planları rekabetçi olmadığı için Tresorit büyük bir değer sunmuyor. Premium en ucuz olanıdır, ancak 200GB için aylık 12.50 $ maliyeti. Bu 1 TB için bir ücretten daha fazlası. Diğer kişisel plan olan Solo, ayda 30 $ karşılığında 2 TB depolama alanı sağlıyor. Anlaşmayı tatlandırmak için sınırsız sürüm ve beş yerine 10 cihazı senkronize etme yeteneği ekliyor.

Yıl için ödeme yaparsanız indirim yapılır, ancak Tresorit’in yüksek fiyatını ödemeye karar vermeden önce, hizmeti test etmek için 14 günlük deneme sürümünü kullanmalısınız.

Tresorit’in ulaştığı hızlar diğer bazı hizmetlerden daha yavaş, ancak çok fazla değil. Büyük dosyalarla çalışmadığınız sürece sorun olmamalı. Tresorit sistem kaynaklarınızdan çok fazla alırsa bunları kısıtlayabilir ve hizmetin ne zaman çalışmasını istediğinizi zamanlayabilirsiniz.

Tresorit’i Sevmemizin Diğer Nedenleri

Tresorit, yüksek fiyat etiketini telafi etmek için olağanüstü güvenlik sağlar. Verilerinizi şifrelemek ve özel yapmak için sıfır bilgisini kullanabilirsiniz. Şifreleme seviyesi AES 256-bit.

Ancak, birisinin şifrenizi çalması yardımcı olmaz. İki faktörlü kimlik doğrulama yapılacaktır. Veri merkezleri en son ISO standartlarına uygundur ve Microsoft Azure’u çalıştırır. Hizmetin güvenliğinin somunları ve cıvataları için Tresorit incelememizi okuyun.

5. Dropbox

Dropbox’ın parlak bir kullanıcı deneyimi sunması şaşırtıcı değildir. Masaüstü istemcisi basittir – bir senkronizasyon klasörü ve bir sistem tepsisi simgesi kullanırsınız – ancak web istemcisinden daha çok memnunuz. Çarpıcı ve gezinmesi kolayken gerekli tüm bilgileri görüntüler.

Android veya iOS için kullanılabilen bir mobil uygulama da var. Telefonunuzdan otomatik olarak fotoğraf ve video yüklemek için kullanabilirsiniz.

Artı planı, ayda 10 $ karşılığında 1 TB depolama alanı sağlar, bu da iyi bir değer sağlar. Ayrıca, öncelikli e-posta desteği, uzaktan veri silme ve mobil cihazlardaki çevrimdışı klasörler gibi özelliklere de erişim sağlar. Professional, aylık 20 ABD doları karşılığında akıllı senkronizasyon, vitrin, tam metin araması ve öncelikli sohbet desteği ekler, ancak depolama alanını artırmaz.

Basic, size sadece 2 GB depolama alanı sağlayan ücretsiz bir plandır. Her yönlendirme için 500MB ekleyebilirsiniz.

Dropbox’ın sunucuları ABD’dedir, bu yüzden ne kadar yakın olursanız hızlarınız o kadar iyi olur. Hız testi sonuçları, test ettiğimiz diğer hizmetlerden alınan iyi sonuçlara benziyordu. Hızları sınırlamak için gaz kelepçesini kullanabilirsiniz, ancak senkronizasyon çok fazla sistem kaynağı kullanmadığından bu gerekli olmamalıdır.

Etkileyici blok düzeyinde senkronizasyon, ilk yüklemeden sonra aktarımları hızlandıracaktır. Aslında, Dropbox senkronizasyon için en iyi bulut depolarından biridir.

Diğer sebepler Neden Seviyoruz Dropbox

Dropbox, dosyalarınızı taşıma sırasında ve beklemede korumak için AES 256 bit kullanır, ancak sıfır bilgi değildir, bu nedenle gizliliğinizi korumaz. İhtiyacınız olursa, uçtan uca şifreleme elde etmek için Boxcryptor’ı kullanabilirsiniz. Normalde Dropbox, dizine ekleme için meta verilerinize erişmek amacıyla veri merkezine geldiğinde verilerin şifresini çözer, ancak Boxcryptor buna izin vermez.

Dropbox mükemmel bir kullanıcı deneyimi ve hızlı senkronizasyon sağlar, ancak sıfır bilgi şifrelemesi sunmaz, depolama alanını 1 TB ile sınırlar ve bunun için çok fazla ücret alır. Hizmet hakkında daha ayrıntılı bir genel bakış için Dropbox incelememizi okuyun.

Son düşünceler

Tüm hizmetler Windows’u desteklediğinden – orada sürpriz yok – değerimizi, hızımızı, güvenliğimizi ve kullanım kolaylığı gibi sıralamamızı yapmak için başka faktörlere yöneldik. Sync.com’da pCloud gibi maça var. Sonraki iki hizmet iyi, ancak o kadar iyi değil ve Dropbox yerleri sürüyor çünkü diğer hizmet çıtayı çok yüksek tutuyor.

Hangisini seçerseniz seçin, bunlar bulut karşılaştırma listemizdeki en iyi hizmetlerden bazılarıdır ve depolama ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır. Bir şey mi kaçırdık? En sevdiğiniz bulut depolama hizmeti nedir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map