WeTransfer İnceleme 2020

Gmail’in 25 MB’lık dosya eki sınırıyla, büyük dosyaları e-posta yoluyla aktarmak, en azından söylemek gerekirse boyunda bir acıdır. Bu sorunun en belirgin çözümü, dosyaları Google Drive veya Dropbox gibi bir dosya paylaşım hizmeti aracılığıyla paylaşmaktır.


Ancak bu tür hizmetler yoluyla bir kerelik bir dosyanın paylaşılması uzun vadeli, finansal bir taahhütle gelir.

Dosyayı teknik olarak çevrimiçi paylaştığınızdan, alıcı dosyayı hemen indiremeyebilir. Ayrıca, yararlanıcı aynı dosya paylaşım servisini kullanmazsa ne olur? Biraz turşu, değil mi? Neyse ki, WeTransfer gibi, büyük verilerin basit, sorunsuz aktarımlarını sağlayan dosya paylaşım hizmetlerimiz var.

Bu WeTransfer incelemesinde, hizmetin kullanımı kolay ve güvenilir olduğu ortaya çıktı, ancak sadece temel özellikler ve 2GB ücretsiz dosya aktarım limiti ile daha fazlasını istemenizi sağlar.

Dosya Aktarım Hizmeti almadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Dosya aktarım teknolojisi özünde, verileri bir sistemden diğerine, bir ağ üzerinden taşımakla ilgilidir, bu durumda İnternettir. Ancak, ister kişisel ister iş amaçlı kullanım için bir tanesine baksanız da, rastgele herhangi bir dosya aktarım hizmeti seçemezsiniz.

Bir dosya aktarım hizmeti almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Dosya Boyutu Sınırları:

 • Yüksek kullanılabilirlik:

 • Görünürlük Kontrolü:

 • Dosya Güvenliği:

WeTransfer Hakkında

Amsterdam merkezli bir girişim olan WeTransfer, 2009 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri şirket kolay dosya aktarımı için en iyi hizmetlerden biri haline geldi. 2015 itibariyle WeTransfer’in 25 milyon kullanıcısı vardı ve her ay 70 milyon dosya aktarılıyor.

Lehte ve aleyhte olanlar:

WeTransfer Kimler İçin

WeTransfer, büyük dosyaları yeni bir hizmete kaydolmak zorunda kalmadan hızlı bir şekilde aktarmak isteyen herkes içindir. Kişisel kullanıcılar için WeTransfer 2 GB’lık bir sınır sağlar ve alıcı gönderilen dosyayı paylaşıldıktan sonraki yedi gün içinde indirebilir.

Öte yandan, işletme kullanıcıları hizmete premium abonelik alabilir ve bir seferde 20 GB’a kadar dosya gönderebilir, bir dosyanın silinmesi için özel bir zaman sınırı belirleyebilir ve aktarılan her dosya için bir şifre ayarlayabilir.

WeTransfer Nasıl Para Kazanır

WeTransfer’in kullandığı iki gelir akışı var – ana olan WeTransfer’in aylık 12 dolara mal olan premium hizmetinden geliyor ve diğer gelir akışı şirketin freemium planında yayınladığı reklamlardan geliyor.

WeTransfer’in ana web sayfasını açarken arka planda güzel resimler göreceksiniz. Bu resimler aslında WeTransfer ödeyen şirketlerin reklamları.

Şunlardan gelen reklamları görmeyi bekleyebilirsiniz:

 • Vodafone
 • Katar Havayolları
 • shutterstock
 • Google Chrome

WeTransfer ayrıca, tomurcuklanan illüstratörleri, fotoğrafçıları ve sanatçıları destekledikleri “Bu Eserler” girişimine sahiptir; çalışmalarını web sitesine arka plan resmi olarak yerleştirerek.

Planlar ve Fiyatlandırma

Yukarıda belirtildiği gibi, WeTransfer bir “freemium” hizmetidir, yani ücretsiz olarak temel özellikler sağlar, ancak “WeTransfer Plus” olarak adlandırılan premium hizmeti için ayda 12 $ öksürmeniz gerekir.

WeTransfer’da Dosya Aktarma

Harika arayüz sayesinde dosya aktarımı inanılmaz derecede kolaydır.

Kaydolmak gerekmediğinden, ana sayfaya gidip aktarma işlemini başlatabilirsiniz. Ana sayfanın sağ tarafında dosya ekleme, alıcının e-posta adresini, e-posta adresinizi ve isteğe bağlı bir mesaj girme seçeneği vardır.

Dosya yüklenir yüklenmez dosyayı muhatabınıza gönderebilirsiniz.

WeTransfer üzerinden e-posta seçeneği ile veri gönderdikten sonra iki e-posta alırsınız. İlk e-posta, dosyanızın gönderildiğine dair bir onay içerir ve ikincisi, alıcı gönderilen dosyayı indirdiğinde gelir.

İkinci e-posta, diğer birçok dosya paylaşım hizmetinde hala eksik olan harika bir bildirim ipucudur..

Hizmeti test ederken, alıcı tamamen indirildiğinde değil, “dosya indir” seçeneğini tıkladığında ikinci onay e-postasının gönderildiğini öğrendim..

Birisine e-posta göndermenin yanı sıra, bir indirme bağlantısı aracılığıyla dosya gönderme seçeneğiniz de vardır. WeTransfer, ikisi arasında seçim yapma seçeneği sunsa da, e-posta kullanmayı seçerseniz, bir dosya bağlantısı da alırsınız.

Dosya bağlantısı seçeneği ile, görünürlük özelliği yoktur, eğer birisi bağlantıya sahipse, dosyanızı indirebilir ve dosyaya erişebilir – ve daha akıllı olmayacaksınız..

Bunun tek yolu dosyayı şifre ile korumaktır (sadece WeTransfer Plus ile yapabilirsiniz). Ayrıca, dosya indirildiğinde herhangi bir e-posta bildirimi almazsınız.

WeTransfer’a Dosya İndirme

WeTransfer’den e-posta veya bir indirme bağlantısı yoluyla bir dosya alabilirsiniz. Her iki durumda da, büyük bir “İndir” düğmesi olan WeTransfer’in alıcı sayfasına yönlendirilirsiniz. Tek yapmanız gereken o düğmeyi tıklamak ve dosyaya sahip olmak, yapacak başka bir şey yok.

Dosya indirme bağlantısı varsayılan olarak yedi gün boyunca etkindir, ancak söz konusu kullanıcının premium bir WeTransfer hesabı vardır, o zaman bu süreyi azaltmayı veya artırmayı seçebilirler.

Her durumda, indirme sayfasında dosyanın silinme tarihini görürsünüz. WeTransfer, verilerin dosyanın silme tarihinde şirketin sunucularından silindiğini iddia ediyor ve bu tür dosyaları almanın kesinlikle bir yolu yok.

Mobil Erişim

WeTranfer’ın web arayüzünün şık ve güzel olduğunu düşünüyorsanız, o kadar harika olan mobil uygulamalarını görene kadar bekleyin, minimalist bir görünüm ve çarpıcı arka plan resimleri. Bununla birlikte, WeTransfer’in, ister iOS ister Android kullanıyor olun, yalnızca mobil uygulamalardan resim veya video aktarabileceğini unutmayın..

Ancak iOS uygulaması göründüğü kadar şaşırtıcı, benim için çalışmadı. Telefonum bir Wi-Fi ağına bağlıyken, uygulama bana (Wi-Fi doğru bir şekilde çalışmasına rağmen) olmadığını söyledi.

Sonra Wi-Fi bağlantımı değiştirdim ve hala aynı hatayı aldım. Son olarak, değerli veri paketimle aktarımı denemek zorunda kaldım ve aktarım sonunda yapıldı.

Android uygulaması ise sorunsuz bir şekilde çalıştı ve dosya tek bir denemede aktarıldı.

Destek

WeTransfer, Zendesk üzerinden yapılan bilet tabanlı bir destek sistemine sahiptir. Yanıt sürelerini kontrol etmek için destek ekipleriyle bir bilet düzenledim ve biletim 1,5 saat içinde cevaplandı. Buradaki tek dezavantaj, bir WeTransfer Plus kullanıcısı olsanız bile sohbet veya telefon desteği eksikliğidir.

Güvenlik

WeTransfer Amsterdam merkezli olduğundan, şirket AB Gizlilik Direktifi (95/46 / EC) ve Hollanda Kişisel Verileri Koruma Yasası’na uygundur. Dosyalar aktarılırken, TLS şifreleme protokolü tarafından korunur. WeTransfer’in sunucularında depolandıklarında, AES 256 bit şifreleme altındadırlar.

Sonuç olarak

Genel olarak, WeTransfer, söylediklerini yapan geleneksel bir dosya aktarım hizmetidir – başka bir şey ve daha az bir şey. Arabirim arzulanan çok az şey bıraksa da, özellik kümeleri daha gelişmiş olabilir. Örneğin, ücretsiz kullanıcıların bir dosya indirme bağlantısı oluşturmadan kaydolmaları veya yalnızca e-posta yoluyla bir dosya göndermeleri mümkün değildir..

Aynı zamanda, ücretsiz 2 GB dosya aktarım limiti ile kişisel kullanıcılar dosya paylaşımı için WeTransfer’i kolayca kullanabilirler. Ancak bir işletme kullanıcısıysanız, verileri yerel olarak şifrelemek veya alternatiflere bakmak isteyebilirsiniz.

WeTransfer kullandınız mı? Deneyiminiz nasıldı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde görüşlerinizi paylaşın.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map