Webroot ve Kaspersky: 2020’de Daha İyi Antivirüse Karar Verme

Piyasadaki en iyi antivirüs yazılımına karşı ne kadar iyi biriktiklerini görmek için Webroot ile Kaspersky’yi kafa kafaya karşılaştırmada test ediyoruz. Kaspersky, birçok özelliğe sahip eski bir antivirüs programıdır, Webroot siber güvenliğine yeni müşterilere hitap edebilecek farklı bir yaklaşım benimser.


Bu Webroot ile Kaspersky karşılaştırmasındaki her şeyi ele alamıyoruz, bu yüzden başlamadan önce her iki yazılımın ayrıntılı analizi için ayrı Webroot SecureAnywhere incelememize ve Kaspersky Anti-Virus incelememize göz atın..

Kavga Kurmak: Kaspersky ve Webroot

Virüsten koruma arşivimizde gerçekleştirdiğimiz diğer virüsten koruma karşılaştırma incelemelerinden bazılarını okuduysanız, biçimi bilirsiniz. Hangisinin en iyisi olduğuna karar vermek için Kaspersky ve Webroot’u beş turda karşılaştıracağız.

Kullanıcı dostu olma, genel koruma ve müşteri hizmetleri için antivirüsleri test etmeden önce sunulan özelliklere ve fiyatlandırmaya bakarak başlayacağız. Her turun kazananına bir puan verilecek ve bunun nedenini açıklamak için hızlı bir özet.

Üç veya daha fazla puan kazanan ilk antivirüs, genel kazanan olacaktır. Bu incelemenin sonunda hem Webroot hem de Kaspersky ile ilgili son düşüncelerimizi sunacağız. En iyi muhakememizi kullanıyoruz, ancak kararımıza katılmıyorsanız aşağıya yorum bırakmaktan çekinmeyin.

1

Özellikleri

Yeni tehditler, bunlarla mücadele etmek için yeni özellikler gerektirir. Virüsten koruma yazılımınız size aygıtlarınız için doğru düzeyde özellikler sağlamazsa, genel korumanızda bir boşluk olabilir.

Kendi gereksinimleriniz için hangisinin en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için hem Webroot hem de Kaspersky’nin sunduğu özellikler hakkında konuşacağız..

Webroot

Webroot, cihazınızı korumak için kullandığı geleneksel olmayan yöntemler sayesinde alışılmadık bir antivirüs programıdır. Kendi sisteminiz üzerindeki etkisini sınırlarken cihazlarınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumak için bulut tabanlı algılama, tarama ve koruma kullanır.

Webroot-Özellikler

Kurulum, özellikle Bitdefender gibi diğer büyük sağlayıcılarla karşılaştırıldığında küçüktür (Bitdefender incelememizin yanı sıra Bitdefender ve Webroot karşılaştırmamıza bakın). İşin büyük kısmını Webroot’un sunucularına kaydırarak, kullanıcılarına bu engin kaynaklardan yararlanma imkanı verir..

Yeni tehditler derhal işlenir ve analiz edilir, karar verildikten sonra bilgiler diğer kullanıcılarla paylaşılır. Sistem kaynaklarınız üzerindeki etkisi diğer antivirüslere kıyasla, özellikle Comodo gibi kaynak ağırlıklı seçeneklere kıyasla önemli ölçüde azalır (Comodo Internet Security Suite incelememize bakın).

Webroot’un bu “gelişmiş tehdit koruması”, Windows ve Mac ürünlerinde standarttır. Genel antivirüs korumasına ek olarak, Webroot bir güvenlik duvarı ve ağ izleme araçları, kimlik avı koruması ve web kamerası gözetlemesini önleyen bir gizlilik bloğu ile birlikte gelir.

Webroot’u daha geniş bir güvenlik paketine dönüştüren deneyebileceğiniz ek özellikler de vardır. Android ve iOS cihazlar için mobil destek, orta seviye Webroot SecureAnywhere Internet Security Plus paketinde bulunur.

Ayrıca önemli dosyalarınızı yedeklemek için yararlı olan 25 GB bulut depolama alanı için ekstra ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca, yeterli olsa da, Dashlane gibi özel bir şifre yöneticisinde gördüğünüz tüm özelliklerle birlikte gelmeyen temel bir şifre yöneticisi de vardır (Dashlane incelememize bakın).

Kaspersky

Tüm büyük vurucularda olduğu gibi, Kaspersky bir antivirüs olmaktan çok daha fazlası olmaya çalışır. Bununla birlikte, temel koruma arıyorsanız, Kaspersky Anti-Virus sizi kapsamalıdır. Bu yalnızca Windows planı, bilgisayarınızı tipik tehditlerden korumaya odaklanarak Kaspersky’nin seçeneklerinin en altında yer alır.

Kaspersky-Özellikler

Adı her şeyi söylüyor, ancak Kaspersky Anti-Virus’un kolunda birkaç ekstra numara var. Madencilerin, cihazınızı yakabilecek bitcoin ve diğer kripto para birimleri oluşturmak için PC’nizi beslemesini önlemek için anti-kriptolama koruması da dahil olmak üzere modern tehditlere karşı koruma ile birlikte gelir.. 

Pahalı Kaspersky planları ek özelliklerin kapısını açar. Internet Security, Android cihazlar için koruma ile birlikte gelir ve Android için en iyi antivirüs kısa listemizdeki en iyi iki önerimizden biridir..

Webroot gibi, Kaspersky planları da haydut bilgisayar korsanları tarafından web kamerası gözetleme karşı koruma ile geliyor. Şüpheli web sitelerini engellemek için kimlik avına karşı koruma da var.

Kaspersky ayrıca sizi çevrimiçi korumak için Güvenli Para adlı izole bir web tarayıcısı içerir. Bu, çevrimiçi bankanız gibi hassas web sitelerini güvenle kullanmanız için kilitli bir ortam oluşturur. Ayrıca ekran ve klavye girişinin kaydedilmesini önler.

Kaspersky paketleri, internet erişiminizi korumanızı ve kimliğinizi çevrimiçi olarak gizlemenizi sağlayan sanal bir özel ağ olan Güvenli Bağlantı ile birlikte gelir. Yoğun kullanım için ideal olmayan günlük 200 MB veri sınırı ile birlikte gelir.

Sınırsız bir VPN istiyorsanız, Kaspersky’yi ExpressVPN gibi en iyi VPN kısa listemizden premium bir VPN sağlayıcısıyla birleştirin (ExpressVPN incelememize bakın). 

Güvenli Bağlantı, Kaspersky’nin sunduğu gizlilik özelliklerinden sadece biridir. Ayrıca, şirketin en pahalı ürün paketi Kaspersky Total Security ile ebeveyn denetimleri ve artan dosya koruması elde edersiniz.

Total Security, ayrı Kaspersky Password Manager incelememizin açıkladığı gibi Webroot ve çoğu antivirüs sağlayıcısının sunduğu tekliflerden farklı olarak gelişmiş özelliklere ve iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip olan üst düzey bir şifre yöneticisi içerir..

Birinci Tur Düşünceler

Kaspersky geleneksel antivirüs, Webroot rakiplerine göre hız avantajına sahip bulut merkezli bir hizmetle gelecek olmayı hedefliyor. Daha az sistem kaynağı bulunan PC’ler ve Mac’ler için iyi bir seçenektir.

Ancak, Kaspersky kemiklerde daha fazla et sunar. Tipik antivirüs koruması, yaygın tehditlere karşı savunmak için olağanüstü bir şifre yöneticisi, yalıtılmış tarayıcı ve ek gizlilik özellikleri ile birleştirilmiştir..

Tur: Kaspersky Anti-Virus için Özellikler Noktası

Kaspersky Anti-Virüs Logosu
Webroot SecureAnywhere Logosu

2

Fiyatlandırma

En iyi ücretsiz antivirüs yazılımının yeri olmasına rağmen, en güçlü koruma bir abonelik gerektirir. Hem Kaspersky hem de Webroot ile müşteriler farklı mevcut özellikler sunan abonelik düzeyleri için ödeme yapabilirler. 

Aralarında seçim yapmanıza yardımcı olmak için hem Webroot hem de Kaspersky’nin sunduğu fiyat planlarına bakacağız.

Webroot

Webroot’un tümü “SecureAnywhere” markası altında beş farklı aboneliğe sahiptir. Bazıları, oyuncular gibi belirli müşteri türlerini hedefleyen niş planlarıdır. Diğerleri, alttaki “AntiVirus” planı gibi basit.

SecureAnywhere AntiVirus, yeni müşteriler için 10 ABD doları indirime sahiptir, ancak mevcut müşteriler için de yıllık 39,99 $ ‘dan oldukça ucuzdur. Bir veya üç cihaz için cihaz kapsama alanı ile hem PC’yi hem de Mac’i destekler. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Webroot’un bulut koruması ve ağ güvenliği özellikleri ile birlikte gelir.

Bir sonraki mevcut plan, yıllık 59,99 ABD doları olan SecureAnywhere Internet Security Plus’tır ve bu da yeni müşteriler için yıllık 44,99 ABD dolarına düşmektedir.. 

Uzun süredir adi ve ucuz fiyat, Android ve iOS cihazlar için destek ile birlikte gelir ve yılda 10 $ için temel Webroot şifre yöneticisini içerir. Ayrıca üç veya beş cihaz için abonelikler bir yıldan üç yıla kadar ekstra cihaz kapsamı kazanırsınız.

En üstte, Webroot’un yıllık 79,99 $ veya 20 $ yeni müşteri anlaşmasından sonra yıllık 59,99 $ sunduğu her özelliği içeren SecureAnywhere Internet Security Complete bulunmaktadır. Daha önce bahsedilen özelliklerin yanı sıra, sistem optimizasyon araçları, bulut depolama ve beş cihaz için kapsama alanı ile birlikte gelir.

Beşten fazla cihaza ihtiyacınız varsa, 10 cihazı koruyan SecureAnywhere Internet Security Complete Aile Paketi’ne yatırım yapmanız gerekir. Yılda 159,99 dolardan oldukça pahalı ve yeni müşteriler için indirim yok.

Dizide biraz yer kaplamamak, PC oyuncuları için oldukça açıklayıcı koruma olan Webroot AntiVirus for Gamers. AntiVirus ile aynı fiyat, aynı özelliklerle geliyor, ancak oyunculara sessiz çalışan, gecikmesiz bir deneyim sunduğunu iddia ediyor.

“Sessiz” mod dışında, normal AntiVirus ürünüyle aynı bir paket gibi görünüyor, ancak Oyuncular için AntiVirus sadece bir cihaz için koruma ile geliyor.

Kaspersky

Webroot’un beş planının aksine, Kaspersky’nin üç tane daha ince bir profili var. Webroot gibi, planları cihazın kapsamına ve kapsam uzunluğuna göre değiştirebilirsiniz..

Yeni müşteriler için yüzde 60 cömert bir indirim sayesinde, en ucuz ve en pahalı Kaspersky planları arasında fiyat farkı yoktur. En ucuz plan, yılda 23.99 dolara ve Kaspersky Total Security’den sadece 16 $ daha az olan Kaspersky Anti-Virus’dur..

Anti-Virus yalnızca Windows’tur ve üç ila beş cihaz için kapsama sahiptir. Webroot SecureAnywhere AntiVirus gibi Kaspersky Anti-Virus temel antivirüs koruması sunar. Çoğu kullanıcı, paranızın daha iyi patlaması için bir sonraki plan olan Kaspersky Internet Security’ye bakmak isteyecektir.

Sadece 8 $ daha fazla, ancak üç ila beş cihaz arasında mobil cihazlar ve Mac kullanıcıları için koruma sunuyor. Desteklenen cihazların çeşitliliği, bunu yalnızca PC için çalışan Kaspersky Anti-Virus’e kıyasla müşteriler için daha iyi bir değer seçeneği haline getiriyor.

Ayrıca Safe Money izole edilmiş tarayıcı, VPN koruması ve gizlilik denetimleri ile birlikte gelir. Bununla birlikte, beş cihazla sınırlıdır, bu nedenle büyük ailelerin Kaspersky Total Security’ye bakması gerekecektir.

Beş veya 10 cihaz için kapsama alanı ile Total Security, dosya şifreleme özellikleri, saygın Parola Yöneticisi ve yüklü cihazları izlemek ve izlemek için iki kullanıcı hesabına sahip ebeveyn denetimleri ekler.

Yuvarlak İki Düşünce

Webroot en üstte bile uygun fiyatlı bir seçenektir. Kaspersky, çok geniş yeni müşteri indirimleri ve en güvenli antivirüs kısa listemize iten özelliklerle de çok kötü fiyatlandırılmıyor. Ancak, daha iyi indirimler ve fiyat için daha fazla özellik ile Kaspersky bu turu kazandı – sadece.

Tur: Kaspersky Anti-Virus için Fiyatlandırma Noktası

Kaspersky Anti-Virüs Logosu
Webroot SecureAnywhere Logosu

3

Kullanıcı dostu

Virüsten koruma yazılımı, başlangıçtan itibaren ileri düzey kullanıcılar ve yeni başlayanlar için kullanıcı dostu olmalıdır. Bakiyeyi doğru bulmayan bir virüsten koruma sağlayıcısı görmek için BullGuard Antivirus incelememize bir göz atın..

Kurulumdan genel kullanıma kadar Webroot ve Kaspersky’nin ne kadar kolay kullanıldığını değerlendirelim.

Webroot

Bildiğimiz kadarıyla, Webroot’un hızı, boyutu ve kapladığı bir yükleyiciye sahip bir virüsten koruma sağlayıcısı yok. Yükleme dosyası yaklaşık 5 MB civarındadır, ancak bu küçüktür, ancak Webroot’un nasıl çalıştığının bir işaretidir.

Kurulum, sistem kaynaklarınızda hızlı ve hafif olan ilk taramaya başlama süresi de dahil olmak üzere baştan sona yaklaşık iki dakika süren oldukça hızlıdır. Geçmişte “tıknaz” bir antivirüs kullandıysanız Webroot tarafından şaşıracaksınız.

Webroot İstemcisiVerileri Tarama

Tamamlandığında, ana müşteri menüsüne yönlendirilirsiniz. Ana özelliklerinin çoğuna odaklanan kullanımı kolaydır: antivirüs taraması. Kenar çubuğu, diğer özellik ve ayarlarınıza erişmenin yanı sıra Webroot bilgi tabanına hızlı erişim sağlar.

Ayarlar menüsü Webroot kullanıcılarına korumalarının neredeyse her bölümünü özelleştirme seçeneği sunar. Webroot’un virüsten koruma taramasını değiştirerek daha yoğun hale getirebilir, cihazınızın belirli bölümlerine odaklanmasını sağlayabilir veya düzenli taramalar planlayabilirsiniz.

Her özelliğin daha fazla derinlemesine araştıran ekstra destek kılavuzlarına bağlantı veren bir “daha ​​fazla bilgi edinin” seçeneği vardır. Örneğin, “kimlik koruması” nı tıklarsanız, Webroot’un kimlik koruma yöntemleri hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olur..

Kapsamlı özelleştirme ve basit bir arayüz ile Webroot, her türlü kullanıcıya hitap eden bir virüsten koruma yazılımıdır. Kurulumu hızlı, özelleştirmesi kolay ve sizi korurken PC performansınız üzerinde herhangi bir olumsuz etki fark etmeyeceksiniz.

Kaspersky

Kaspersky yükleyici dosyası da küçüktür, ancak Webroot’tan farklı olarak, yükleme başladıktan sonra ihtiyaç duyduğu dosyaları indirir. Ayrıca, Webroot’a kıyasla birkaç adım daha var, başlamadan önce yaklaşık üç farklı şart ve koşul menüsü var.

Kaspersky, anlaması zor bir antivirüs değil. Güvenli Para, ebeveyn denetimleri ve antivirüs taramasına erişim gibi yaygın özelliklerin çoğu, istemciyi açtığınızda kullanılabilir.

Kaspersky-Client

Daha az yaygın özellikler gizlidir, ancak kolayca erişilebilir. Ana kontrol panelinin altında, sizi daha geniş Kaspersky özellikleri listesine götüren bir “daha fazla araç” düğmesi bulunur. Özelliklerden herhangi birinden emin değilseniz, Kaspersky amaçlarını açıklamak için kısa bir açıklama içerir.

Ayarlar menüsü net olarak tanımlanmamıştır, ancak sol alt dişli düğmesini tıklayarak bu menüyü bulabilirsiniz. Kaspersky’nin korumasının ve özelliklerinin hemen her bölümü bu alandan özelleştirilebilir.

“Tara” sekmesi, koruma ayarlarınızı özelleştirerek antivirüs taramalarının yoğunluğunu seçmek için güvenlik seviyesini değiştirmenizi sağlar. “Koruma” sekmesi, dahil edilen tüm özellikleri istediğiniz gibi açmanıza (veya kapatmanıza) olanak tanır.

Yuvarlak Üç Düşünce

Kullanıcı dostu olma konusunda Kaspersky ve Webroot arasında net bir kazanan yok. Her iki sağlayıcı da herhangi bir kullanıcı için uygun hale getirmek için iyi bir kullanıcı arayüzü, hızlı kurulum ve kapsamlı özelleştirme sunar.

Tur: Kullanıcı Dostu Net kazanan yok, her ikisi için puan

Kaspersky Anti-Virüs Logosu
Webroot SecureAnywhere Logosu

4

Koruma

Virüsten koruma yazılımına para harcıyorsanız, paranız için en iyi korumayı istiyorsunuz. Bunu göz önünde bulundurarak, Webroot ve Kaspersky’nin müşterilere sunduğu korumaya bakacağız. Bu sağlayıcıları kendimizi test etmek yerine, kararımızı vermek için üç bağımsız güvenlik firmasının raporlarını kullanacağız.

Webroot

Çoğu laboratuvar antivirüs yazılımının tehditlere hemen yanıt vermesini bekler. Webroot’un kullandığı gecikmeli yaklaşım, bu tür test yöntemlerine uymuyor. 

Bunun nedeni, diğer antivirüs yazılımlarının aksine Webroot’un yeni tehditlere gecikmeli yaklaşmasıdır. Tespit ettiği tüm kötü amaçlı yazılımları “korumalı alan” modunda test eder, davranışını analiz eder ve ardından bu bilgileri.

Düzenli okuyucular, olağan koruma karşılaştırmamız için üç test laboratuvarı kullandığımızı bilecektir. Ne yazık ki, Webroot’un alışılmadık yöntemleri laboratuvarlarımızın korunması konusunda düzenli testler yapmasını zorlaştırıyor.

Bazıları denemeye zahmet etmiyor. Örneğin AV-Comparatives, Webroot’u 2012’den beri test etmedi. Bilgiler çok eski olduğu için bu laboratuarı, değerlendirmemizin bir parçası olarak kullanamayız.

Webroot-AVTest-June2019

AV-Test, Webroot’u düzenli olarak test eden birkaç laboratuvardan biridir. Ancak Webroot, AV-Test’in testlerine bağlı olarak düşer. AV-Test’in Mayıs-Haziran 2019 test turunda 6 üzerinden 2’yi şok edici derecede zayıf bir koruma puanı kaydedildi. 6 üzerinden 5.5’lik performans puanı çok daha yüksekti. 

Düşük koruma puanı, genellikle kötü performans gösteren bir virüsten koruma sağlayıcısının büyük bir uyarı işareti olur. Webroot personeli bu rapora bir müşteri forumu gönderisinde yanıt vererek AV-Test’in test yöntemini eleştirdi.

MRG Effitas, Webroot’u son çeyrek 2018 tam spektrum testlerinde test etti. Ne yazık ki, bu kağıt üzerinde Webroot için başka bir “kötü” sonuçtu ve başlangıçta dörtte birinden fazla kötü amaçlı yazılım örneği tespit edilmedi.

Ancak sonuçlarda Webroot yöntemi gösterilmiştir. Başlangıçta kaçırılan yüzde 26,75’in tüm örnekleri 24 saat sonra alındı. 

Bu, Webroot’un korumasına entegre olan sanal alan test yaklaşımının iyi çalıştığını kanıtlıyor gibi görünüyor. 329 örnekten MRG Effitas testi sırasında sadece yüzde 0.3’ü tamamen kaçırıldı.

Kaspersky

“Tipik” bir virüsten koruma sağlayıcısı olarak Kaspersky, üç güvenlik laboratuvarımız tarafından düzenli olarak test edilmektedir..

AV-Test’in en son Temmuz-Ağustos 2019 testinde mükemmel bir performans elde etti. Koruma puanlarının yenilmesi imkansızdı, Temmuz ve Ağustos aylarında yüzde 100 başarı elde edildi.

Kaspersky-AVTest-August2019

AV-Comparatives’in Şubat-Mayıs 2019’daki testleri bunu yüzde 100 başarı oranıyla destekledi. 752 kötü amaçlı yazılım test örneğinin tümü, test sırasında Kaspersky tarafından engellendi. Koruma kalitesi ve genel performans için AV-Comparatives, Kaspersky’ye en yüksek Advanced + ödülünü kazandı.

Kaspersky, MRG Effitas’ın testi sırasında da durmadı. 2019’un ikinci çeyrek testleri sırasında Kaspersky, 398 kötü amaçlı yazılım örneğinden 398’i engelledi ve MRG Effitas, Kaspersky’ye koruma için Seviye-1 sertifikası verdi.

Bu Kaspersky’yi Avira gibi diğer büyük isim sağlayıcılarla aynı kategoriye yerleştirir (Avira incelememize bakın).

Yuvarlak Dört Düşünce

Bu turun değerlendirilmesi zordur. Webroot, tipik test laboratuarları için yargılamak için zor bir antivirüs, ancak MRG Effitas’ın testi, sanal alan yaklaşımının gecikmesine rağmen, neredeyse her durumda 24 saat sonra yeni tehditler aldığını gösterdi..

Yine de, Kaspersky’nin testlerinden kesinlikle inanılmaz puanları görmezden gelmek zor. Tek bir kötü amaçlı yazılım örneği, binlerce örnek sırasında Kaspersky’nin savunmasını ihlal etmedi ve bu turda adil kazanan oldu.

Yuvarlak: Kaspersky Anti-Virus için Koruma Noktası

Kaspersky Anti-Virüs Logosu
Webroot SecureAnywhere Logosu

5

Destek

Çözemediğiniz bir sorunla karşılaştığınızda etkili müşteri desteği şarttır. Son turumuzda müşterilere Webroot ve Kaspersky’nin sunduğu desteklere bir göz atalım.

Webroot

Webroot, müşterilerin birlikte çalışabileceği çeşitli destek yöntemlerine sahiptir. Bir sorunu işaretlemeniz gerekiyorsa, destek bilet sistemini kullanabilir veya Webroot’un Twitter ve Facebook yayınlarına başvurabilirsiniz..

Webroot-Site Destek

Canlı sohbet seçeneği de var, ancak satış sorularıyla sınırlı olduğu için bunu teknik destek soruları için kullanamazsınız.

Webroot’ta, belirli makaleleri bulmanıza yardımcı olacak bir arama çubuğu ile ortak soruları yanıtlayan bir bilgi tabanı vardır. Ayrıca, Webroot topluluk forumunda arama yaparak yanıtları bulabilir veya kendi müşterilerinize hangi müşterilerin ve Webroot personelinin yanıt vereceğini sorabilirsiniz.

Doğrudan bir danışmanla konuşmanız gerekiyorsa, Webroot ile telefonla iletişim kurabilirsiniz. Webroot’un Avrupa, Avustralya ve ABD’de destek personeli vardır.

Kaspersky

Pazarın tepesinde rekabet etmeye çalışan bir sağlayıcı için, canlı desteğin, Kaspersky’nin son büyük Kaspersky incelememizden bu yana iyileştirmeler yapmasına rağmen, çökmek istediği bir şey olmadığı açıktır..

Kaspersky sosyal medya desteği sunar, ancak diğer yardım yöntemlerini bulmayı kolaylaştırmaz. Kaspersky destek web sitesinde gezinmek, sonunda size doğrudan iletişim seçeneği sunar. 

Kaspersky Yerinde-Destek

Temel sorular için hafta içi mesai saatleri içinde canlı sohbet üzerinden “bir uzmanla sohbet edebilirsiniz”. Ancak, karmaşık sorunlar biletli destek yöntemini kullanmanızı gerektirir. Acil bir sorununuz varsa, Kaspersky’nin teknik desteğiyle telefonla konuşabilirsiniz. Destek, bulunduğunuz bölgeye göre uyarlanmıştır ve bulunduğunuz bölgeye uygun çeşitli saatler mevcuttur.

Kaspersky müşterileri, ortak sorunları kapsayan kılavuzları olan bilgi tabanından da yararlanabilir. Ayrıca, diğer müşteriler ve personel tarafından yapılan önceki yayınlar için etkin topluluk forumunda arama yapabilir ve kendi sorularınızı sorabilirsiniz.

Beşinci Tur Düşünceler

Kaspersky, doğrudan destek yöntemlerini bulmayı eskisinden daha kolay hale getirdi, ancak bulmak hala zor. Aktif bir forum ve tüketiciler için yararlı bilgi tabanı ile Webroot’un sitesinde gezinmek biraz daha kolaydır. Bununla birlikte, her iki sağlayıcı da müşteri desteği için eşittir ve bu turu bir beraberlik haline getirir.

Tur: Destek Açık kazanan yok, her ikisi için puan

Kaspersky Anti-Virüs Logosu
Webroot SecureAnywhere Logosu

6

Son düşünceler

Webroot SecureAnywhere kadar benzersiz olan pek çok virüsten koruma sağlayıcısı yok. Piyasadaki daha büyük oyuncuları altüst etmek için tasarlanmış planlarla size makul düzeyde koruma ve özellikler sağlayan hızlı, hızlı ve ucuzdur.

MRG Effitas’ın testlerinden elde edilen sonuçlar, Webroot’un kötü amaçlı yazılımları vahşi ortamda analiz etmek için bir sanal alan ve insan analizi kullanarak kötü amaçlı yazılım testine gecikmeli yaklaşımının iyi çalışabileceğini gösteriyor. Kaspersky’nin standart, denenmiş ve test edilmiş yöntemleri benzer bir maliyetle daha iyi çalıştığı ve karşılaştırma incelememizin genel kazananı olması.

Kaspersky ayrıca yeni müşteriler için iyi indirimler ve kullanıcı dostu, kullanımı kolay bir arayüzle Webroot’tan daha fazla özellik sunuyor.

Genel Kazanan: Kaspersky

Kaspersky mükemmel değil ve yine de Bitdefender’ı en iyi antivirüs seçimimiz olarak öneriyoruz. Kaspersky’nin piyasadaki en iyilere karşı ne kadar iyi performans gösterdiğini görmek için Bitdefender ve Kaspersky karşılaştırma incelememize bir göz atın.

Son seçiminizi yapmanıza yardımcı olacak diğer incelemeler ve karşılaştırmalar için diğer antivirüs makalelerimize de göz atabilirsiniz.. 

Webroot SecureAnywhere veya Kaspersky Anti-Virus kullanıyor musunuz? Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı aşağıya bırakın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me