Synology 2020 İçin En İyi Bulut Yedeklemesi

Synology Diskstation’lar, evlerde ve kuruluşlarda, kullanıcılar tarafından LAN (Yerel Alan Ağı) üzerinden erişilebilen merkezi bir depolama alanında büyük miktarda veri depolamak için kullanılır. Fikir, birden fazla kullanıcı için tek bir dosya kopyası sağlamaktır. Ve bunu yapmanıza yardımcı olmak için en iyi beş bulut yedekleme hizmetini topladım.


Synology cihazlarının büyük miktarda veri depoladığı ve bu bilgilerin kaybedilmesinin felaket olabileceği açıktır. Ev kullanıcıları için Synology NAS cihazları şunları kaydetmek için kullanılabilir:

 • Multimedya dosyaları
 • Güvenlik sistemi
 • Akıllı TV’ler
 • Diğer cihazlar

Kuruluşlar için olsa da, bu cihazlar verilere merkezi bir konumdan erişmek için kullanılabilir. Temelde veri depolama için merkezi bir konum olarak çoğaltma yoktur. Bu nedenle Synology cihazlarındaki verileri yedeklemek hayati önem kazanıyor.

Synology 2020 için En İyi Bulut Yedeklemesi

CrashPlan 5,99 ABD doları
Her ay
Sınırsız GB
ElephantDrive25,00 ABD doları
Her ay
50GB
HiDrive6,45 ABD doları
Her ay
100GB
Buzul Yedekleme0.007-0.113 ABD doları
Her ay
1GB
Symform50,00 ABD doları
Her ay
500 GB

Birçok bulut yedekleme hizmeti olsa da, Synology cihazları için yedekleme sunan hizmetler şaşırtıcı derecede azdır. Ayrıca, büyük olasılıkla büyük miktarda veri yedekleyeceğiniz için, uygun fiyatlı ve güvenli bir bulut yedekleme hizmeti seçmek de önemlidir. Doğru kararı vermenize yardımcı olmak için Synology için en iyi bulut yedekleme seçeneklerinden beşini seçtim.

Bu Makale Nasıl Kurulur

Bu makalenin nasıl kurulduğunu ve amacını açıklamak için bir saniye ayırmak istiyorum. Bu makale her hizmetin tam bir incelemesi değil, sunmaya çalışıyorum:

 • Her bir Synology yedekleme hizmetinin özeti
 • Her birini neden sevdiğimle ilgili küçük bir pasaj
 • Avantaj ve dezavantajların bir listesi

Tabii ki, bu parçayı okuduktan sonra, deneme süresi veya ücretsiz hesap olsun, her hizmetin ücretsiz teklifini denemek için zaman ayırmanızı tavsiye ederim. Synology NAS cihazınızı kiminle yedekleyeceğinize karar vermeden önce.

CrashPlan

CrashPlan ile ayda 5,99 $ için sınırsız depolama alanına sahip olursunuz ve bu, diğerlerinin yanı sıra bu bulut yedekleme hizmetinin listemizin en üstünde olmasının nedenlerinden biridir..

Crashplan vs Carbonite: Bu En İyi Hizmet

Synology disklerini CrashPlan aracılığıyla yedeklemek kişisel bilgisayarlardan veri yedeklemek kadar kolay değildir. Biraz araştırma gerektirir ve bunu daha önce böyle şeyler yapan biriyle yapmayı öneriyorum. CrashPlan Java tabanlı olduğundan, yapmanız gereken ilk şey sisteminize Java’yı yüklemektir.

CrashPlan’ı indirin, yükleyin ve web arayüzü üzerinden Synology’yi başlatın.

Yedekleme hizmetini daha önce indirdiyseniz, hizmetin paket merkezinde görünmesi gerekir. Evet, ilk seferinde biraz kafa karıştırıcı olabilir, ancak bir Synology cihazı kullanıyorsanız, buna zaten alıştığınızdan eminim. Ayrıca, verilerinizi korumak anlamına gelirse, dosyaları yedeklemek için birkaç dakika daha harcamanın sakıncası olmayacağından eminim. CrashPlan ayrıca sınırsız dosya sürümlerini korur ve silinen dosyaların kurtarılması kolaydır.

Neden CrashPlan’ı Seviyoruz:

Güvenlik konusuna değinelim; CrashPlan, verilerinizin her zaman güvenli olduğundan emin olmak için çeşitli koruma katmanları sunar. Birincisi, bir hesap şifresi vardır ve bunun dışında, CrashPlan 448 bit yerel şifreleme sağlar, bunun anahtarı kullanıcı tarafından belirlenir. Bu anahtar asla CrashPlan’ın sunucusuna gönderilmez, çünkü veriler önce yerel makinenizde şifrelenir ve daha sonra sunucularına gönderilir.

İncelemeyi buradan okuyun.

ElephantDrive

ElephantDrive, birçok Synology disk istasyonuna önceden kurulmuş olarak gelir. Synology yedeklemeleri, 2GB ücretsiz depolama alanı sunan lite dahil tüm katmanlarda kullanılabilir. ElephantDrive, Synology diskleriyle entegre olarak gelir; bu, arka uç öğelerini işleme ve bir Synology diskini yedeklemek için komutlar ayarlama konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

ElephantDrive İncelemesi

Önce DMS aracılığıyla Paket Yükleyiciye giderek Elephant Drive’a bir sisteme erişip yüklemeniz gerekir.

Üzerine tıklar tıklamaz, kurulum sürecinde size rehberlik edecek bir kurulum sihirbazı açılacaktır. Ve bu kadar; yapacak başka bir şey yok. Bulut yedekleme hizmeti 10 serisi ila 16 serisi Synology cihazlarını destekler. Ücretsiz 2 GB’lık plan dışında, ücretli planlar 1 TB veri için ayda 9,99 ABD dolarından ve 2 TB veri için aylık 39,95 ABD dolarından başlıyor.

ElephantDrive ayrıca zamanlama, artımlı yedekleme, sürekli yedekleme ve bant genişliği daraltma gibi özellikler sunar. Bu bulut hizmeti masaüstü, web ve mobil uygulamalar üzerinden de kullanılabilir. Dosya senkronizasyonu olmasa da, dosya paylaşımı hala kullanılabilir bir seçenektir. Daha sonra kullanıcılar tarafından erişilebilen sınırsız dosya sürümlerini korur.

Neden ElephantDrive’ı Seviyoruz:

ElephantDrive’ın gizlilik seçenekleri de etkileyici. ElephantDrive, verileri depolamak için Amazon S3 sunucularını kullandığından. Ardından 256 bit yerel şifreleme var ve bir kişisel şifreleme anahtarı ayarlamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. 256 bit sunucu şifrelemesi de var.

Genel olarak, ElephantDrive, Synology cihazları için mükemmel bir bulut yedekleme seçeneğidir. Özellikle ilk 2 GB boşta, ancak yedeklenecek 1 TB’den fazla veriye sahipseniz ve fazladan çalışmamanız durumunda, bunun yerine CrashPlan’ı öneriyorum.

İncelemeyi oku

HiDrive

HiDrive, Avrupa’nın en büyük web barındırma hizmetlerinden biri olan Strato tarafından desteklenmektedir. Başlangıçta 5 GB’lık ücretsiz bir plan ve Synology cihazlarıyla doğrudan entegrasyon sayesinde, verileri yedeklemek için mükemmel bir seçenektir. Masaüstü istemcisinin kullanımı çok kolay olsa da, yedeklemeleri zamanlama veya otomatikleştirme seçeneğinden yoksundur. Ve bu, yedeklenmesi gereken önemli miktarda veriye sahip kullanıcılar için büyük bir sorun olabilir.


www.free-hidrive.com

Kapak tarafında, dosya paylaşımı HiDrive ile bir seçenektir. Kullanıcılar bağlantılar oluşturabilir ve alıcılara salt okunur veya düzenleme erişimi verebilir. Ücretli planlar, dosya bağlantıları için şifre belirleme seçeneği sunar. HiDrive bir dosyanın farklı sürümlerini tam olarak kaydetmez; belirli zaman aralıklarında tüm yedeklemenin anlık görüntülerini alır.

Ayarlarda, HiDrive’ın bu yedek anlık görüntüleri hangi aralıklarda oluşturmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Ne yazık ki, güvenlik HiDrive ile büyük gecikiyor. Hayal kırıklığı yaratan özel bir şifreleme yoktur. Aslında, sunucu tarafı şifrelemesi de yoktur. Dosyalar, aktarım sırasında bir SSL şifrelemesi ile şifrelenir. Web sitesi ve masaüstü istemcilerin de sınırlı özellikleri var gibi görünüyor.

HiDrive’ı Neden Seviyoruz:

İsterseniz HiDrive’ı sisteminize yükleyebilirsiniz. Ancak çoğu sistemde, zaten verileri yedeklemek için hızlı bir yol sağlayan bir eklenti olarak yüklenir. Synology’nin önerdiği birkaç bulut yedekleme hizmetinden biridir.

Fotoğraflarınız varsa, çevrimiçi fotoğraf albümleri oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz. Önceden yüklenmiş bir yedekleme hizmeti istiyorsanız ve yedeklenecek çok fazla veri yoksa bu hizmeti de öneririm.

İncelemeyi oku

Buzul Yedekleme

Amazon tarafından desteklenen, Glacier Backup’ın bu listedeki en güvenilir ve uygun fiyatlı hizmetlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Dördüncü sıradadır, çünkü çok temel bir yedekleme hizmetidir ve Synology disk istasyonu ve Amazon Glacier’da tamamen yeniyseniz, ele almak biraz zor olabilir. Temel olarak, hizmetin yanlışlıkla kaybettiğiniz bir dosyayı alamaması veya küçük bir klasörü kurtaramaması.

Verilerinizi Amazon Glacier'a Yedekleyin

Glacier çıkarmaya başladığında, veriler bir kerede alındığı için uzun zaman alır. Glacier, sık sık kullanmak istemediğiniz ikincil bir yedekleme çözümüdür. Güvenli olması gereken büyük arşivlere sahip Synology kullanıcıları için mükemmel uyum.

Bundan bahsetmek zorundayım, veri indirebilecek veya yükleyebilecek hiçbir uygulama yok, çok önemli bir görev olan üçüncü taraf uygulamalara atanıyor – ve diğer bulut yedekleme uygulamaları gibi çalışıyor. Glacier, bant genişliği daraltma, dosya senkronizasyonu ve zamanlama gibi özelliklere sahiptir. Fiyatlandırma GB başına aylık 0,007-0,13 $ arasında değişmektedir ve kesin fiyatlandırma, içindeki verileri depolamayı seçtiğiniz veri merkezine bağlıdır.

Neden Glacier Backup’ı Seviyoruz: 

Glacier, verileri korumak için sunucu tarafında 256 bit AES şifrelemesi kullanır. Özel şifreleme yoktur, ancak kaydolduktan sonra bir erişim kimliği ve anahtar alırsınız. Bir hesaba giriş yapmak için bu kimlik bilgilerini ana kimlik bilgilerinizle birlikte girmeniz gerekir.

Verileri ABD veri merkezlerinde saklamak istemiyorsanız, verileri Avrupa veya Asya’ya taşımayı seçebilirsiniz. Ve bu Glacier’ın önemli bir avantajı.

Symform

Symform, tüm Synology kullanıcılarına herhangi bir dize eklenmeden 10 GB ücretsiz depolama alanı sağlar. Şirketin web sitesine göre, bu alan ekstra Synology depolama alanınızı Symform’a gönüllü olarak ekleyerek ‘sınırsız ücretsiz’ depolama alanına genişletilebilir.

Bulut depolama hizmetlerini test ederken öğrendiğim bir ders var – ‘ücretsiz’ ve ‘sınırsız’ asla el ele gitmiyor. Bu yüzden Symform’un sınırsız ücretsiz depolama alanı iddiaları hakkında daha fazla araştırma yapmaya başladım. Symform’a verilen her 1 GB Synology alanı için ortaya çıkıyor; geri 2GB bulut alanı elde edersiniz.

Dolayısıyla teknik olarak, sınırsız ücretsiz depolama alanı yok, 1 TB alana katkıda bulunsanız bile, yalnızca 2 TB bulut alanına sahip olacaksınız. Ayrıca 100 GB veri için ayda 10 ABD dolarından başlayan ücretli planları tercih edebilirsiniz ve kullanılabilir en yüksek depolama alanı aylık 100 ABD dolarına mal olan 1 TB’dir..

Ayrıca, bir bulut yedekleme şirketine kişisel alan vermek biraz garip; nasıl kullandıklarını asla bilemezsin.

Neden Symform’u Seviyoruz: 

Symform Synology ile birlikte çalıştığından, uygulamasını yüklemek ElephantDrive’ınki kadar kolaydır. Doğrudan Paket Yöneticisi’nde bulabilirsiniz. Sunucu tarafında 256 bit AES şifrelemesi de var, ancak kullanılabilir özel şifreleme yok.

Özetle…

Synology Diskstation’lar büyük miktarlarda veri depolamakta iyidir ve bunları yedeklemek kişisel bilgisayarlarınızı yedeklemek kadar önemlidir. Synology kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek çok iyi yedekleme uygulamasının bulunmaması talihsiz bir gerçektir.

Yine de, onları bulmak için elimden geleni yaptım. Gördüğünüz gibi, doğru bulut yedekleme hizmetini seçmek, ne kadar harcama yapmak istediğinize ve bu hizmetleri korumak için ne kadar zamanınız olduğuna bağlı olacaktır. Aşağıda düşüncelerinizi veya yorumlarınızı paylaşmaktan çekinmeyin ve okuduğunuz için teşekkürler!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map