SugarSync VS Box: Kim Daha İyi Yapar?

İş dünyası değişen bir alandır. Artık çalışanların hepsi bir binada, hatta bir kasabada bulunmuyor. Uzaktan çalışma ve genişletme, grupların birlikte çalışmasını zorlaştırdı. Bulut, dosyaları depolamak ve yedeklemek için bir yer değil. Belgeleri bu hesaplara asla kaybetmemenin bir yolu olarak kaydedilebileceği doğru olsa da, çok daha fazlası gerçekleştirilebilir.


Bu hizmetler, çalışanlar arasında tam işbirliği sağlarken, müşterilerin gerektiğinde aygıtlar arasında uzaktan işbirliği yapma, verileri paylaşma ve senkronize etme olanağı sağlamak için gelişmektedir. Her yıl daha fazla bulut şirketinin sahnede yer almasıyla, kimin en iyi olduğunu bulmak zor olabilir.

Dünyadaki tüm hizmetleri karşılaştırmamış olsak da, çevrimiçi paylaşım, senkronizasyon ve işbirliğinde birbirinden en iyi iki ismin üstesinden geliyoruz. Kim daha iyi yapar: SugarSync veya Box?

SugarSync ve Kutu

SugarSync

SugarSync iş hayatına Sharpcast olarak başladı. Bu hizmet, mobil ve masaüstü dahil olmak üzere görüntüleri birden fazla cihaz arasında senkronize etmek için bir araçtır. Kurucular Gibu Thomas ve Ben Strong şirkete 2004 yılında başladı.

SugarSync ve Kutu
© SugarSync

Ancak, her ikisi de 2008’de ayrıldı. O sırada, Flounding işine liderlik etmek için Laura Yecies atandı ve şirket SugarSync olarak yeniden düzenlendi. Bugün, SugarSync Mike Grossman tarafından yönetiliyor ve SanDisk, Korea Telecom, BestBuy, France Telecom-Orange ve Lenovo gibi büyük isim müşterilerinin tercihi oluyor.

Kutu

Box, Sharpcast ilk kez piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra kuruldu. 2005 yılında, Aaron Levi, Dylan Smith ve Dan Levin, şirketlerin faaliyetlerini hızlandırmalarına yardımcı olmak için bulut depolama hizmetini oluşturdu. Başlangıçta Levi tarafından kayıtlı olduğu bir işletme sınıfı projesi olarak tasarlanan bir konseptti..


© Cloudwards.net

Box, Fortune 500 işletmelerinin% 92’sinde bulunuyor ve 32 milyondan fazla kullanıcısı var. 275.000 şirketin yazılımlarını kullandığını ve kurumsal arenada daha fazla yer edinmeye odaklandığını iddia ediyorlar.

1

Kullanım kolaylığı

Hiç kimse yeni bir yazılımın nasıl kullanılacağını anlamaya çalışmak için saatlerce oturmak istemez. Kullanımı ne kadar kolay olursa, tüketiciler arasında o kadar popüler olacaktır. Hangi şirketin daha kullanıcı dostu olduğunu görmeye karar verdik, SugarSync veya Box.

SugarSync

Kullanım söz konusu olduğunda, SugarSync mutlaka mikro yöneticiler için değildir. Çoğu tüketici, arayüzün sezgisel ve kullanımı kolay olduğunu düşünüyor. Sistem, acemi bir kullanıcının bile bilgileri nasıl yükleyeceğini, indireceğini ve taşıyabileceğini anlayacak şekilde düzenlenmiştir. Arayüzün üst kısmındaki açık düğmeler çok basit hale getirir.

Paylaşma söz konusu olduğunda bazı hıçkırıklar olabilir, çünkü bu özellik açıkça belirtilmedi, ancak yine de bazı rekabetlerden daha kolay. Kullanıcılar, dosyalara kimlerin erişmesine izin verileceğini hızlıca seçebilmenizi sağlayacak adların bir adres defterini oluşturabilir.

SugarSync ayrıca Magic Briefcase olarak bilinen yerel bir masaüstü klasörü ile birlikte gelir; Ancak, hizmet aynı zamanda müşterilerin hangi dosyaları otomatik olarak yedeklemek istediklerini seçmelerine olanak tanıdığından, bu özellik karışıklık yaratabilir.

Genel olarak yazılımda biraz öğrenme eğrisi var, bu yüzden bazı tüketiciler onu kullanmayı sevmiyor.

Kutu

Kullanıcı arayüzü söz konusu olduğunda Box’ın kullanımı gerçekten basittir. SugarSync gibi, sistem temiz ve basittir. Acemiler bile yükleme, indirme ve paylaşma arasında gezinebilecek. Box ayrıca doğrudan tüketicinin sabit diskine indiren yazılımlara sahiptir.

Kullanıcılar kolay, endişesiz ücretsiz senkronizasyon için uygulamaya dosya ekleyebilir. Yerel alanı ilk kez denediğimizde, bir klasörü senkronize etmekte zorlanıyorduk. Ancak, seçenekleri nasıl seçeceğimizi anladıktan sonra çok daha sorunsuz geçti.

Box’ın tasarlandığı kurumsal müşteriler de bir yönetici portalına erişebilecek. Bu alan çalışma grupları oluşturmayı, etkinliği izlemeyi ve kullanıcı izinlerini ayarlamayı kolaylaştırır. Hesap kurulumundan itibaren basit ve kullanıma hazır.

Çoğu tüketicinin üründen memnun olduğunu ve yerel yazılımı ilk kez kullanırken karşılaştığımız küçük zorluklara rağmen kullanımı kolay bulduğunu gördük. Box bu turu alır çünkü yazılımın genel olarak kullanımı daha kolaydır ve yerel yazılım kafa karıştırıcı değildir.

Yuvarlak: Kutu İşletmesi için Kullanım Kolaylığı Noktası

Şirket logosu yok
Kutu iş Logo

2

Güvenilirlik

Kullanıcıların, hesaplarına giriş yaparken ihtiyaç duydukları bilgilerin mevcut olacağını bilmeleri gerekir. Geçmişte, bulut sağlayıcısının sistemindeki başarısızlıktan başka hiçbir nedenle bilgi kaybeden bazı şirketler vardı. SugarSync veya Box daha güvenilir midir??

SugarSync

Birçok bulut hizmeti güvenilirlikleri hakkında sorgulanır ve SugarSync bir istisna değildir. Web barındırma şirketlerinin aksine, bakım veya diğer sorunlar nedeniyle bu işlemlere ne sıklıkta erişilemediğini bulmak daha zordur. 

Mevcut çalışma süresi derecelendirmelerini bulmakta zorlandık. 2014 yılının Haziran ayında bildirilen bazı sorunlar olduğunu fark ettik, ancak başka şikayet yok.

Sunucularında saklandıktan sonra bilgilerin tutulması konusunda güvenilir olduğu yönünde herhangi bir şikayet olmamıştır. Bir kez bilgi yerinde olduğunu, kullanıcı tarafından kaldırılmadığı sürece orada kaldı bulundu. Bu hizmet, hesapta bulunan tüm belgelerin bir kopyasının korunmasına yardımcı olmak için sürüm oluşturma özelliği sunar.

Son beş revizyonu koruyarak kullanıcılar, bilgilerine bir fare tıklamasıyla erişilebileceğini bilerek daha kolay dinlenebilirler.

Kutu

Belirtildiği gibi, bulut depolama sağlayıcıları için çalışma süresi derecelendirmeleri bulmak zordur. Ancak Box, ana sayfadaki ücretlerini bildirir. Şirketin güvenlik yaması gibi gerekli bakım için% 0,01 arızası ile% 99,99 çalışma süresi olduğunu doğrulayabildik.


© Cloudwards.net

Bir hizmeti güvenilir kılan tek şey çalışma zamanı değildir. Dropbox gibi şirketlere dosya kaybettiği için şikayetler olmuştur. Box, dosyaları kaybolmaya karşı güvenli tutmak için oldukça iyi bir üne sahiptir..

2013 yılında, gerçek bir ilişkilendirmeye sahip olmamasına rağmen bir hesabın bir işletme hesabına “aktarıldığı” şikayeti vardı. Dosyalar bir süreliğine kayboldu, ancak şirket verileri kurtarmak için çok çalıştı. Bulut şirketi sözcüsü, müşterilere bir kerelik bir hata olduğunu ve öncesinde veya o zamandan beri benzer bir şikayet olmadığını garanti etti..

Kazanan Şaşırtıcı ve kanıtlanmış çalışma süreleri ve kayıp dosyaları geri yükleme taahhüdü için kutu.

Tur: Kutu İşletmesi için Güvenilirlik Noktası

Şirket logosu yok
Kutu iş Logo

3

hız

Yükleme ve indirme hızları önemlidir. Kullanıcıların oturup, özellikle de bilgileri kurtarmaya çalışıyorlarsa, verilerin kendilerine ulaşmasını beklemek için zamanları yoktur. Kimin en hızlı yaptığını görmeye karar verdik: SugarSync veya Box.

SugarSync

Hız, birçok tüketici için önemli bir husustur. SugarSync için, sadece biraz durabilecekleri bir alandır. Hem yükleme hem de indirme hızlarının zaman zaman biraz yavaş olabileceğini tespit ettik.


© SugarSync

Kullanıcılar bu işlem için kullandığı bant genişliği miktarını ayarlayabilirken, özellikle ilk aktarım sırasında yeterli olmayabilir. İlk kaydı yapmak sonraki yedeklemelerden daha uzun sürer.

Başkalarının SugarSync’in hızı hakkında ne söylediğini görmeye karar verdik ve yardım forumunda birkaç şikayet ve soru bulduk. Müşteriler, yaşadıkları toplam aktarım oranlarından memnun değildi. Bazı tüketiciler 100 MB’lık bir dosyayı kaydetmek için bir saate kadar gecikme yaşadı. Buna karşılık, Box’ın aynı görevi tamamlaması yalnızca birkaç dakika sürer.

Kutu

Yükleme söz konusu olduğunda zaman esastır. Kutu bu alanda test edildiğinde inanılmaz iyi yaptı. Yavaş bir davranış yoktu ve dosyalar zamanında aktarıldı. Masaüstü uygulamasını kullanmak web tabanlı hizmetten daha uzun sürer.


© Cloudwards.net

Bulduğumuz tüketici geri bildirimleri kendi deneyimlerimize benziyordu. Çoğu kullanıcı sabit disklerine veri yüklerken veya bu disklerden bilgi indirirken sorun yaşamıyordu. SugarSync gibi bant genişliği kullanımını değiştirmenin bir yolu olup olmadığını test etmedik, çünkü bunu yapma gereğini hissetmedik.

Box, dosyaları hızlı bir şekilde aktarma yeteneği için bu turu tekrarlıyor.

Yuvarlak: Kutu İşi için Hız Noktası

Şirket logosu yok
Kutu iş Logo

4

Özellikleri

Özellikler bir şirket yapabilir veya bozabilir. Bazı tüketiciler çok fazla zil ve ıslık isterken diğerleri umursamıyor. Kullanıcıların en iyi kararı vermesine yardımcı olmak için, en iyi seçeneklere sahip olanları görmek için SugarSync’i en iyi rakibe Box’a karşı çektik.

SugarSync

SugarSync’in gerçekten öne çıktığı alanlardan biri de özellikler. Bu hizmet sadece çıplak kemik operasyonu değildir ve tüketiciler bu gerçeğin tadını çıkarırlar. Bazı özellikleri arasında dosya sürümlendirme ve kurtarma, iyi mobil uygulamalar, her yerde ve erişim bulunur. Ayrıca sürükle ve bırak yüklemesi, dosya yönetimi, birden fazla cihazda dosya senkronizasyonu, dosya paylaşımı ve otomatik yedekleme.

Özelliklere ek olarak, arayüzün kullanımı kolaydır ve yerel sabit disklere indirmek için sınırlı bir yazılım vardır. Android ve Apple cihazları için mobil uygulamalar var, ancak Windows telefonları veya Blackberry için uygulama yok.

SugarSync’in çeşitli depolama katmanları vardır. Bu hizmet herhangi bir boş alan sunmuyor. Kullanıcıların aylık veya yıllık bir plana başlamadan önce denemelerini sağlayacak 30 günlük ücretsiz bir deneme sunar. Bununla birlikte, hesabı etkinleştirmek için kayıt sırasında bir kredi kartı numarası veya PayPal hesabı vermeniz gerekir.

Kutu

Rekabet gibi, Box da kullanıcılarının zevk alabileceği birçok özelliğe sahiptir. Web uygulamasından ayrılmadan grup oluşturma, dosya paylaşma, Google dokümanlarını ve Microsoft Office dosyalarını düzenleme ve birden fazla kullanıcı ekleme yeteneği dahildir. Ayrıca kurumsal müşteriler için yönetim konsolu, mobil cihazlar, web tarayıcıları ve masaüstü bilgisayarlar için uygulamalar, kullanıcılar için izinler ve güvenlik ve masaüstü uygulamasından dosya senkronizasyonu ayarlama.


© MedXT

Ayrıca Box, kurumsal tüketiciler düşünülerek tasarlanmıştır. Artan ihtiyaçları karşılamak için, çalışanların sadece bir proje üzerinde birlikte çalışmalarına izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda bu kullanıcıların gerektiğinde müşterileriyle veya müşterileriyle çalışmasına izin verecek işbirliği araçları da sunarlar.. 

Kurumsal tüketiciler güvenlik özelliklerini bulut uygulamalarına dönüştürme yeteneğine sahiptir. Bu, bu müşterilerin hassas belgelere erişimi sınırlamak için özel kurallar oluşturabileceği anlamına gelir. Yöneticiler ayrıca kullanıcı ayarlarını gerektiği gibi kısıtlayabilir. 

Yöneticiler çalışma gruplarını yönetme ve yazılım güncellemelerini aynı anda sunma olanağına sahiptir. Yöneticiler etkinliği izleyebilir ve şüpheli olayları konsoldan işaretleyebilir. Box, mobil Android ve Apple mobil cihazlarını destekler, ancak SugarSync’in aksine, bu hizmetin Windows telefonları ve Blackberry cihazları için uygulamaları vardır.

Box’ın sunduğu bir diğer özellik ise kişisel kullanıcılar için 10 GB’lık ücretsiz depolama alanıdır. SugarSync herhangi bir ödeme yapmayan seçenek sunmamaktadır. Bireysel kullanımdan tam kurumsal desteğe kadar çeşitli seçenekler vardır. Kurumsal dostu özellikler, mobil cihaz desteği ve ücretsiz depolama alanı sayesinde kutu yeniden kazanıyor.

Yuvarlak: Kutu İşi için Özellikler Noktası

Şirket logosu yok
Kutu iş Logo

5

Güvenlik

Bir bulut şirketine bilgi yerleştirmek, yalnızca kullanıcı verilerinin yalnızca kimseyle paylaşılmayacağını bildiği takdirde çalışır. Tüketici güveni kazanmak için güvenlik protokolleri birinci sınıf ve yerinde olmalıdır. Peki kim en iyi korumaya sahip: SugarSync veya Box?

SugarSync

Güvenlik muhtemelen göz önünde bulundurulması gereken en önemli alanlardan biridir. SugarSync’in web sitesine göre, verileri güvende tutmak için 256 bit AES şifrelemesi kullanıyorlar. Ayrıca, hizmet sunucularına ve sunucularından aktarım sırasında dosyaları korumak için SSL 3.3 Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) şifrelemesini kullanır.

SugarSync 2.0 Beta Ağı Etkinliği

Şirket, kullanıcı bilgilerini güvende tutmak için finansal kurumlarla aynı düzeyde güvenlik kullandıklarını belirtiyor. Ancak, birçok bulut şirketi gibi, bu da kullanıcıların şifreleme anahtarlarının kontrolünü elinde tutmasına izin vermez, bu da üçüncü tarafların daha kolay erişim sağlamasına neden olabilir.

Bu, kurumsal düzeydeki istemciler için sorunlara neden olabilir. Box geçtiğimiz günlerde bu özelliği yakın gelecekte sunacaklarını açıkladı.

Kutu

Rakipleri gibi, Box da dokümanları sunucularında olduğu gibi güvende tutmak için SSL güvenliği ve 256-AES şifreleme kullanıyor. Şirket, dosya adlarını kodlayacak kadar ileri giderek arama motorlarının verileri endekslemesini imkansız hale getiriyor. Veri merkezleri, fiziksel sürücüleri güvenli tutmak için sürekli denetlemelerle 24 saat izlenir.

SugarSync ve Kutu
© Kutu

Tüketiciler dosyalar bir grup insan arasında paylaşılsa bile kimin ne gördüğünü kontrol altında tutar. Yöneticiler dosyaları “salt okunur” olarak güvenceye alabilir ve bu da dosyanın indirilmesini önler. Yakında, kurumsal düzeydeki müşteriler, rekabette görülmeyen bir güvenlik düzeyi ekleyecek şifreleme anahtarlarını tutma seçeneğine sahip olacaklar.

Box’ın elinde bulunan ek sertifikalar arasında Safe Harbor ve SAS70 Tip II bulunmaktadır. Kurumsal müşterilerin şifreleme anahtarlarını tutma kısıtlamaları ve yeteneği için kutu kazanır.

Yuvarlak: Kutu İşletmesi için Güvenlik Noktası

Şirket logosu yok
Kutu iş Logo

6

Sonuç

Box birkaç yıl önce yanlışlıkla bir üçüncü tarafın bilgilerini içeren bir hesap ekleyerek tökezlerken, o zamandan beri böyle bir şey rapor edilmedi ve şirket kullanıcı için bilgileri kurtardı. Müşterilerine yardım etmek için yukarıda ve öteye gittiler.

Normalde başa baş rekabette şirketler arasında müşteri hizmetlerini karşılaştırmasak da, SugarSync’in müşteri ilişkileri departmanı hakkında çok fazla şikayet olduğunu ve bu alanda bile Box’a yönelmemizi sağladık..

Bazı tüketiciler SugarSync ile yaptığımız hız sorunlarına sahip olmayabilir ve özelliklerini kullanmayı tercih edebilir, Box’u çok fazla özellikli bulabilir. Box’ın seçenekleri, kurumsal düzeydeki müşteriler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bununla birlikte, Box hala tüm özelliklere sahip olmasa da çok sayıda özelliğe sahip olanlarla ilgilenenler için kişisel bir depolama çözümü sunuyor.

En iyi bulut şirketini seçmek, herhangi bir tüketici veya şirket için önemli bir adımdır. Kullanıcıların diğerlerinin üzerinde ağırlayacağı bazı alanlar vardır. Ancak, Box’un SugarSync’i her alanda geride bıraktığını hissettik.

Kazanan: Kutu

Ses Sürümü

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map