İPhone 2020 için En İyi Bulut Yedekleme

iCloud’un iPhone için iyi ancak yeterince iyi bir yerel bulut uygulaması olduğu kanıtlandı. 


Aşağıda daha fazlasını öğrenmek üzereyken, nispeten pahalı, nispeten güvensizdir ve ünlüler için özellikle iyi bir seçenek değildir. Hem işlevsellik hem de gizlilik açısından güvenlik açıkları ışığında, iPhone için en iyi beş bulut yedekleme uygulamasının bir listesini oluşturmaya karar verdik.

İPhone’unuzun verilerini yedeklemek için hangi uygulama kullanılır, tahmin edeyim, iCloud? Geçen sene hacklenen ve ünlülerin çıplaklarına sızan aynı iCloud? Bilgisayar korsanları muhtemelen çıplaklıklarını da sızdırırdı, ama ne yazık ki henüz ünlü değilsin. Apple kısa süre önce haberlere bir kez daha geldi, çünkü FBI için bir arka kapı oluşturmayı reddettiler, bu da tüm iPhone’ların güvenliğini etkileyecekti.

Apple telefonunuzdaki veriler yüksek derecede şifrelenmiş ve üç başarısız denemeden sonra kilitlenmiş olsa da, iCloud’a yedeklenen veriler çok güvenli değildir.

İCloud Neden Güvenli Bir Seçenek Değildir?

Apple, iPhone verilerini ABD hükümetiyle paylaşmak istemeyebilir, ancak şirketin iCloud’da depolanan kullanıcı verilerini güven altına alması muhtemel değildir.

Şu anda iCloud 128 bit AES şifrelemesi kullanıyor ve şirketin şifrelemeyi artıracağına dair haberler var, ancak bunun ne zaman olabileceğini bilmiyoruz. Apple, birisi yeni bir cihazdan bir iCloud hesabını geri yüklediğinde bildirim gönderme konusunda gevşekti; ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulamayı genişletemedi ve yine de sıfır bilgi güvenliği sağlamaz.

Yukarıda belirtilenler ve diğerleri gibi başarısızlıklar, iCloud’a alternatif olmanızın nedenidir; Neyse ki, beş tane var. Ancak devam etmeden önce, burada tam olarak ne olup bittiğini netleştirmek önemlidir. Her hizmetin bir özetini, bu hizmetle ilgili beğendiğim şeyleri, artıları ve eksileri içeren bir liste yazıyorum. Bu makale her hizmetin ayrıntılı bir incelemesi değildir, bunun için her sağlayıcı özetinin altındaki “İncelemeyi oku” düğmesini tıklamanız yeterlidir..

İPhone 2020 için En İyi Bulut Yedekleme

IDrive

IDrive, başlamanız için 5 GB’lık ücretsiz depolama alanı sağlar; bir masaüstü uygulaması vardır ve hem dosya senkronizasyonu hem de yedekleme yapabilir. Düşük fiyatlarla çok yönlülük için en iyi seçim olarak kabul edilen IDrive, zenginliği nedeniyle bir numaralı seçimim.

IDrive İncelemesi

Bunlardan bazıları:

 • Adamantin şifrelemesi
 • Resimlerin otomatik yüklenmesi
 • Facebook ve Instagram yedekleme

Ve yakında gelecek olan bir Apple Watch uygulaması bile. IDrive, yedeklenen kişilere, mesajlara, takvim hatırlatıcılarına erişimin yanı sıra müzik ve videoları da oynatabilir ve tüm süreç spor sınırsız yedekleme sağlar. IDrive ayrıca hızlı yedekleme gerektiren çok fazla veriye sahip müşterilere disk gönderdikleri şık bir yan hizmete de sahiptir..

Neden IDrive’ı Seviyoruz:

Uygulamayı yüklemek ve kaydolmak kolaydı. Servis de oldukça ucuz ve sınırsız cihaz yedekleme ve senkronizasyon sağlar. Ayrıca, iCloud ile ilişkili güvensizlik hissini ortadan kaldıran özel bir şifreleme seçeneği var.

İncelemeyi buradan okuyun.

SugarSync

Bir senkronizasyon uygulaması olmasına rağmen, SugarSync yedekleme ve dosya paylaşımı için de kullanılabilir. Ayrıca, uygulamayı kullanmak için daha fazla arkadaşınızı davet ettiğinizde 5 GB’lık ücretsiz depolama planının yanı sıra bonus oda da vardır. SugarSync’in iPhone uygulaması hakkındaki ilk izlenim, zarif tasarımı ve kullanım kolaylığı nedeniyle çok olumluydu. Uygulamayı yüklemek, fotoğrafları otomatik olarak yükleme seçeneği sunar.

SugarSync İşletme Değerlendirmesi

SugarSync’e yüklenen resimler ve videolar iOS uygulamasında görüntülenebilir veya başka bir uygulamaya kopyalanabilir. Ayarlar bölmesinde, kamera yedeklemesini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, uygulama için bir raptiye ayarlayabilir ve önbelleği temizleyebilirsiniz..

SugarSync’teki klasörlerden birine doğrudan veri yüklemeyi denediğimde, iPhone’dan yalnızca fotoğrafların veya videoların yüklenebildiğini öğrendim. Kişileri, notları, takvimi veya diğer verileri yedeklemenin bir yolu yoktur – bu büyük bir serseri.

SugarSync’i Neden Seviyoruz:

Çevrimdışı olması gereken klasörleri ve dosyaları, genel bağlantıları ve paylaşılan klasörleri görüntüleyebilirsiniz. Harika bir arayüz ve 30 günlük ücretsiz deneme süresi ile SugarSync’in yalnızca fotoğrafları ve videoları yedeklemesi utanç verici. İkinci sırada olmasının tek nedeni bu.

İncelemeyi buradan okuyun.

SOS Çevrimiçi Yedekleme

SOS Online Backup, hızı, sınırsız dosya sürümü ve çok iyi tasarlanmış mobil uygulamaları ile bilinir. Ancak video yükleme gibi birkaç beklenen özellikten yoksundur. SOS Online Backup’ın iPhone uygulaması, kullanıcıların yedeklenen verilerine bir PC veya Mac üzerinden erişebilmeleri için tasarlanmıştır. Giriş yaptıktan sonra, yüklenen fotoğrafları, videoları, belgeleri ve müziği yedekleme seçeneği sunulur.

SOS Çevrimiçi Yedekleme İncelemesi

Yedeklenen dosyalar serbestçe görüntülenebilir veya paylaşılabilir. Her ne kadar, dosyaları doğrudan diğer uygulamalarla paylaşamayacağınızı görmek beni hayal kırıklığına uğrattı, ancak yalnızca bir alıcıya e-posta ile gönderin. SOS Online Backup, iOS uygulaması aracılığıyla kişileri ve fotoğrafları güvence altına alma seçeneği sunar. Ancak videoları manuel veya otomatik olarak yedekleme seçeneği yoktur.

Ayarlar seçeneğini bulmaya çalıştım, sadece hiç olmadığını fark etmek için, elde ettiğiniz tek şey üstte bir Çıkış düğmesi. Bu uygulama çok fazla potansiyele sahiptir ve yalnızca fotoğrafları ve kişileri yedeklemek istiyorsanız tavsiye ederim.

Neden SOS Online Backup’ı Seviyoruz:

Uygulamanın altında dört seçenek bulacaksınız:

 1. içerik
 2. Koru
 3. Cihazlar
 4. Arama

Yedeklenen verilere İçerik üzerinden erişebilirsiniz, Koru verilerin yüklendiği yerdir ve SOS Çevrimiçi Yedekleme hesabınıza bağlı tüm cihazları Cihazlar üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Arama sadece dosya ve klasör arama yeteneğidir.

İncelemeyi buradan okuyun.

CrashPlan

CrashPlan sınırsız depolama alanı sunar ve dosya türü sınırı yoktur; ve müziğe giren iOS kullanıcıları favori sanatçıların arşivini oluşturabilir. Ayrıca, birçok seçenek ve ekstrala dolu reçel ile gelen sınırsız bir yedekleme hizmetidir. CrashPlan, pazardaki en popüler bulut yedekleme hizmetlerinden biridir ve eklemeyi unutamamın hiçbir yolu yoktur.

Crashplan İncelemesi

Uygulamaların birincil işlevi, masaüstü verilerinize her yerden erişimi sağlamaktır. Seyahat ederken acilen bir dosyaya ihtiyaç duyduğumuzda hepimiz o anlar yaşadık ve iOS uygulaması bu gibi durumlar için kullanışlı olabilir.

Ancak, uygulamanın birkaç kusuru yok. Ne yazık ki, CrashPlan fotoğrafları veya diğer uygulama verilerini yedeklemenize izin vermiyor. Ve uygulamanın hiçbir yerinde ayar yok, paylaşım ve senkronizasyon da hareketsiz. Ancak tek tek dosyaları indirebilir ve önceden indirilenlere erişebilirsiniz.

Neden CrashPlan’ı Seviyoruz:

Masaüstü uygulamasının geçmişte özelliklerini test ettikten sonra, iPhone uygulamasının neler sunabileceğini görmek beni çok heyecanlandırdı. Herhangi bir platformda CrashPlan’ın ana satış noktası sınırsız depolama alanıdır. Verileri CrashPlan’a yedekleyebilir ve her yerde ekilen ve ücretsiz yerel yedeklemelere erişimin keyfini çıkarabilirsiniz.

İncelemeyi buradan okuyun.

Dropbox

Dropbox, biraz daha gelişmiş gizlilik özellikleriyle iCloud’a doğrudan rakip ve alternatif olarak hizmet eder – anahtar kelime “biraz” dır. Dropbox’ı düzenli olarak kullanıyorum, ancak ilk kez bir iPhone’a indirdim ve uygulamanın 80MB’ın üzerinde olduğunu görünce şaşırdım.

İncelediğim diğer uygulamaların çoğu 20 MB’ın altındaydı. Bazen uygulamaları WI-FI değil mobil verilerle indirmeye zorlandığımızdan, bu büyük uygulama boyutu bazıları için bir sorun olabilir. Bu küçük potansiyel sorunu bir yana, dosyaları görüntülemek, çevrimdışı kullanılabilir hale getirmek ve yeniden adlandırmak veya farklı klasörlere taşımak için Dropbox iOS uygulamasını kullanabilirsiniz..

Belgeleri düzenleyebilirsiniz, ancak bunun için Microsoft Office’in ayrı olarak yüklenmesi gerekir. Ayrıca, gerçek fotoğraflara değil, yalnızca fotoğraflara bağlantı gönderebileceğinizi unutmayın. Dropbox fotoğrafları doğrudan Instagram veya Facebook’a aktarılamaz. Ancak, bunun dışında, uygulama kusursuz. 2 GB ücretsiz depolama alanına, Microsoft Office ile entegrasyona ve çok şık bir arayüze sahiptir.

Neden Dropbox’ı Seviyoruz:

Dropbox’a göre, servise 400 milyondan fazla kullanıcı kaydoldu. Oturum açtığınız anda otomatik olarak fotoğraf ve video yükleme seçeneği vardır. Ayrıca, Dropbox’ın bir iPhone’a giriş yaptığınızı bildiren bir e-posta göndermesini de sevdim. Yüklenen tüm fotoğrafları görüntülemek için ayrı bir klasör var.

İncelemeyi buradan okuyun.

Özetle…

İPhone kullanıcıları için, iCloud ilk bakışta en hızlı ve en kolay seçenek gibi görünebilir, ancak oyunun tek oyuncusu değildir. Yukarıda bahsettiğim beş gibi alternatifler, iPhone’un yerel bulut uygulamasında bulunmayan daha iyi güvenlik, yeni özellikler ve ekstralar sağlar.

Ayrıca, iCloud’a kıyasla yüksek profilli olmadıkları için, bilgisayar korsanlarının onları yalnızca hedeflememe şansı vardır. Daha önce iPhone için bu beş en iyi bulut yedekleme uygulamasını kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde onlarla olan deneyimlerinizi bize bildirin!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map