Outlook Posta Kutusu Değişimi Nasıl Kurtarılır

Microsoft Exchange Server, iş e-posta ağlarının uygulanmasını mümkün kılar, ancak çok miktarda dijital veriyle çalışan herhangi bir sistem gibi, dosya bozulmaları meydana gelir.


Bunun nedeni kullanıcı hatası, uygulama hatası veya siber saldırıdan kaynaklanıyor olsun, bu tür etkinlikler üretkenliği yavaşlatabilir ve işletmelerin parasına mal olabilir.

Bozuk .edb dosyalarını onarmak için alabileceğiniz başka yaklaşımlar olsa da, daha hızlı ve daha güvenilir yaklaşım Exchange için tasarlanmış posta kutusu kurtarma yazılımını kullanmaktır. Böyle bir araç, tecrübelerimize göre genel olarak en iyi veri kurtarma yazılımı olan aynı şirket tarafından geliştirilen Stellar Mailbox Exchange Recovery’dir..

Nasıl yapılır incelemesi sırasında, hasarlı .edb dosyalarını düzeltmek için gereken adımları izlemeden önce Stellar’ın posta kutusu onarım çözümünü tanıtacağız. Onarmaya çalıştığınız bir Outlook kişisel depolama masasıysa, bunun için de bir kılavuzumuz var.

Posta Kutusu Exchange Kurtarma Yazılımına Kim Gereklidir?

Bozuk Exchange Veri Tabanı (.edb) dosyaları, doğru araç olmadan süresiz olarak saatlerce ve oldukça sık bir şekilde posta kutusu verilerinden bir işletmeyi kesebilir. Bu tür bozulmalara yol açabilecek birçok neden de vardır. Bunlara virüs saldırıları, uygunsuz kapanmalar, eksik veritabanı nesneleri ve kullanıcı hataları dahildir.

BT departmanınız Eseutil komutunu kullanarak manuel onarım veya yedekleme kurtarma girişiminde bulunsa da, bu işlem oldukça uzun sürebilir, biraz boş alan gerektirir ve kalıcı olarak silinen verilerle sonuçlanabilir.

İyi bir .edb onarım aracı, hem arıza olasılığını hem de işi tamamlamak için gereken zamanı büyük ölçüde azaltır. Size göstereceğimiz gibi gerçekten iyi bir araç, BT ekibinizin gerektirdiği teknik talepleri de azaltır. Stellar Mailbox Exchange Recovery, montaj hatası, jet hataları ve kirli kapanmalar (“kişisel” sorunların sunucu sürümleri dahil) kötüleşen .edb dosyalarının tüm yaygın nedenleriyle başa çıkabilir..

Stellar’ın aracı aynı anda büyük ve hatta birden çok .edb dosyasıyla çalışabilir. Ayrıca, posta kutularının seçici kurtarılmasını gerçekleştirebilir, e-postalar, takvimler, kişiler ve ekler gibi tüm dosya yerine öğeleri geri yükleyebilir.

Tarandıktan sonra, onarılan dosyaları Live Exchange Posta Kutusu ve Office 365’e aktarabilirsiniz. Düzeltilmiş bir.edb dosyası .pst dosyası veya .msg, .eml, .rtf olarak kaydedilebilir. .html veya .pdf.

Aracı gerçekten kullanma konusunda size tam bir eğitim vereceğiz. Bununla birlikte, detaylar üzerinde durmadan önce, maliyeti konuşmak mantıklı.

Yıldız Posta Kutusu Exchange Kurtarma Yazılımı Lisanslama

Stellar Mailbox Exchange Recovery için iki lisans türü vardır: 399 $ için kurumsal lisans ve 599 $ için teknisyen lisansı.

CorporateTechnicianToolkit
Maliyet:399 $599 $$ 999
Bilgisayarlar:Bir bilgisayarBirden çok bilgisayarBirden çok bilgisayar
Lisans süresi:Bir yılÖmürÖmür

Daha pahalı olsa da, teknisyen varyantı, yaşam için iyi olması ve bir yıl ve bir bilgisayar yerine birden çok bilgisayara kurulabilmesi sayesinde genel olarak daha fazla değer sağlar..

Her iki lisans da MS Exchange’in (2016, 016, 2013, 2010, 2007, 2003, 2000) birden çok sürümü ile çalışır ve ücretsiz teknik destek içerir.

Kurtarma ve onarım seçeneklerinizi daha da geliştirmek istiyorsanız,

Outlook araç seti lisansı, başka faydalı Stellar yazılımlarına da sahiptir. Bu bozuk Exchange yedek dosyaları için bir posta kutusu çıkarıcı, bir .edb .pst dönüştürücü, bir .ost-pst dönüştürücü ve MS Exchange şifre kurtarma aracı içerir.

999 $ ağır bir fiyat gibi görünebilir, ancak yaşam için iyi ve her bir yazılımı tek tek satın almaktan birkaç yüz dolar tasarruf edeceksiniz. Daha fazlasını görmek istiyorsanız, dönüştürücüleri kullanma konusunda ayrı kılavuzlarımız var:

  • EDB PST Dosyalarına Dönüştürme
  • OST PST Dosyalarına Dönüştürme

Ücretsiz bir sürüm indirerek Exchange kurtarma yazılımını kendiniz kontrol edebilirsiniz. Ancak gerçek tamiri gerçekleştirmeden taramaları tamamlayabilir ve sonuçları önizleyebilirsiniz..

Stellar ile Exchange Posta Kutuları Nasıl Kurtarılır

Bir lisansa karar verdikten sonra Stellar, tam kurulumu tamamlamak için size bir indirme bağlantısı ve kayıt anahtarı gönderir. Bunu yapmak bir veya iki dakikadan fazla sürmez, bundan sonra posta kutularını düzeltmeye hazır olursunuz.

Sonraki adım programı başlatmak ve onarım için bir .edb dosyası seçmektir.

Dosyanın tam olarak nerede olduğunu biliyorsanız, konumu kendiniz seçebilirsiniz. Değilse, sürücünüzü tarayacak ve sizin için bulabilecek bir “bul” özelliği vardır.

Dosyanızı aldıktan sonra “başlat” ı tıklayın.

Size “hızlı tarama” veya “kapsamlı tarama” seçeneği sunulur. Hızlı tarama seçeneğinin çoğu .edb yolsuzluk sorununu çözebileceği varsayılmaktadır, bu nedenle zaman açısından, önce bu denemeyi yapmak isteyebilirsiniz.

Tarama tamamlandığında, yazılım sonuçlara ek bir .edb dosyası eklemek isteyip istemediğinizi soracaktır..

Yapsanız da yapmasanız da, Outlook posta kutusunu taklit eden bir tasarım sayesinde tamamlanmış tarama verileriyle çalışmak basittir.

Aracın en soldaki bölmesinde, kullanıcı posta kutularını bulacağınız bir ağaç bulunur. Bir posta kutusunu genişletin; gelen kutusuna, gönderilen öğelere, takvime, kişilere, günlüğe, görevlere – temel olarak, tipik bir Outlook posta kutusunda bulabileceğiniz her şeye erişebilirsiniz..

Sağdaki iki bölme, ağaçtaki nesnelere inmenizi sağlar. Örneğin, “gelen kutusu” nu tıkladığınızda ikinci sütunda bulunan tüm e-postaları görürsünüz. Bir e-postayı tıkladığınızda en sağdaki bölmede içeriği gösterilir.

E-postaları ve diğer posta kutusu öğelerini daha hızlı bulmak için Stellar, istemcinin üst kısmındaki dürbün simgesini tıklayarak erişebileceğiniz kullanışlı bir arama özelliği sağladı.

E-posta gönderen ve alıcı adresleri, e-posta konusu, ekler ve elbette e-posta metninin kendisi gibi farklı ölçütlere göre arama yapabilirsiniz.

Onarımı tamamlamaya hazır olduğunuzda, “kaydet” düğmesini tıklayarak dönüştürülmüş bir dosya oluşturabilirsiniz. Bir .pst dosyasına veya aracın kullanabileceği diğer biçimlere (.msg, .eml, .html, .rtf ve .pdf) dönüştürebilirsiniz..

Alternatif olarak, bu nesneyi sağ tıklayıp kullanmak istediğiniz dosya biçimini seçerek tek tek e-postaları veya diğer posta kutusu nesnelerini kendi dosyalarına kaydedebilirsiniz..

Henüz herhangi bir veri dönüştürmeye hazır değilseniz, “taramayı kaydet” i tıklamanız yeterlidir. Stellar Exchange Recovery, tarama sonuçlarını daha sonra yükleyip çalışabileceğiniz bir .dat dosyası olarak kaydeder..

Son düşünceler

Bozuk Exchange posta kutusu dosyalarını düzeltmek için hepsi bu kadar. Söylediğimiz gibi, Eseutil ile çalışmaktan çok daha kolay ve ek olarak, çoğu benzer araçtan daha kullanıcı dostu.

Stellar Phoenix Veri Kurtarma incelememizi okuduysanız, bunun sabit sürücünüzdeki bozuk veya silinmiş dosyaları onarmak için kullanılabilen şirketin amiral gemisi kurtarma yazılımı için de geçerli olduğunu görürsünüz. Bizi en başta hayran olmaya yönlendiren güvenilirlik ve özelliklerin yanı sıra kolaylığın birleşimi ve Stellar ürünlerinin neden Outlook Araç Seti ile başlayarak BT ofisinizi donatmak için iyi bir seçim olduğunu düşünüyoruz..

Aşağıdaki yorumlarda Stellar Mailbox Exchange Recovery hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. Onarılan .edb’nizi güvende tutmak veya hızlı bir şekilde başkalarıyla paylaşmak için çevrimiçi depolama alanı arıyorsanız, iş için en iyi çevrimiçi yedeklememize göz atmayı unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me