Öğrenciler İçin En İyi Bulut Depolama 2020

Partilere gitmenin, kardeşliklere katılmanın ve kız öğrenci yurdu oyunları oynamanın yanı sıra, öğrencilerin de iyi çalışmaları gerekir. Uzaktan çalışma yapmasanız bile çevrimiçi olarak çok fazla çalışma gerçekleşiyor ve sunuları, araştırma makalelerini ve diğer ödevleri bulutta depolamanıza yardımcı olan hizmetler kullanılarak geliştirilebilir..


Google Drive, öğrenciler listesi için en iyi bulut depolama alanında liderdir.

Sabit sürücüler arızalanabilir, bu rahatsız edici sınav için notlarınız olmadan sizi bırakabilir. Dosyalarınızı buluta kopyalayarak bundan kaçınabilirsiniz. Sabit diskinizde de boş alan bırakacaksınız, bu da performansını artıracak.

Bir bulut depolama hizmeti seçmenin tek faktörü ücretsiz olmasıdır. En iyi ücretsiz bulut depolama listemizi okuyun. Liderimiz Google Drive da dahil olmak üzere öğrenciler için seçtiklerimizi en iyi bulut depolama hizmetlerinden seçtik, ancak onlara ulaşmadan önce onları sıralamak için kullandığımız ölçütleri tanımlayalım.

Öğrenciler İçin En İyi Bulut Depolama 2020

Bulut Depolamayı Öğrenciler İçin En İyi Yapan Nedir?

Değer bizim en büyük endişemizdir, çünkü çoğu öğrenci nakit para ile bağlanır. Bu, en az nakit için en fazla depolama alanını elde etmek anlamına gelir. Hizmetin ne kadar ucuz planlandığı, o kadar iyi olur, çünkü ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek olasılıklar her biri ile artar. Bazıları için, ücretsiz bir plana kaydolmak işe yarayacaktır, bu yüzden onlara sunulan alan miktarını da dikkate alacağız.

Çevrimdışı bir düzenleyiciye geçmeden dosyalar üzerinde çalışabilmeniz için işbirliği özellikleri bulunmalıdır ve üçüncü taraf verimlilik araçlarıyla entegrasyon da yararlıdır.

Dosyalarınızı paylaşmanın kolay bir yolu önemlidir, çünkü muhtemelen diğer öğrencilerle grup çalışması yapmanız gerekecektir. Paylaşımlarınızı korumak için içerik kontrolüne (son kullanma tarihleri, şifre koruması ve izinler gibi) sahip olmak göz ardı edilecek bir şey değildir. Neleri paylaştığınızı ve kimlerle hoş bir eklenti olduğunu anlatan bir sayfa.

Hizmeti kullanmanın ne kadar kolay olduğu işi yapmak için ne kadar zaman harcadığınızı etkiler. Hizmetin masaüstü, web ve mobil cihazlarda çalışması ve basit bir kullanıcı deneyimi sunması en iyisidir. Temiz ve çekici arayüzler bu konuda yardımcı olacaktır.

Son olarak, güçlü güvenlik, dosyalarınızı buluta aktardıktan sonra güvende tutmanıza yardımcı olur. Gücü, istirahatte ve aktarım sırasında kullandığı şifrelemelere ve dosyalarınızı size okuyabilen kişileri sınırlayan özel şifreleme sunup sunmadığına bağlıdır. İki öğeli kimlik doğrulaması, şifrenizi çalan bilgisayar korsanlarının hesabınıza erişmesini önler.

1. Google Drive

Google Drive, ev kullanıcıları arasında popülerdir ve küresel bir veri merkezleri ağına sahiptir. Gmail hesapları ve Android telefonlarla paketlendiği için 800 milyon kullanıcısı var..

Hizmet son zamanlarda bazı planlarındaki fiyatları düşürerek değerlerini artırdı. En ucuz ücretli plan ayda 1,99 $ için 100GB, bir sonraki ayda 2,99 $ için 200GB ve üçüncü ayda 9,99 $ için 2GB sağlar. Yıl için ödeme yaparsanız üçü de iskonto edilir. Bunlar kötü fırsatlar değil, ancak Sync.com’dan gelen tekliflerle eşleşmiyor.

Google’ın daha iyi yaptığı yerlerde, 15 GB’lık cömert depolama ve çevrimiçi belgeler üzerinde çalışmayı ve ortak çalışmayı kolaylaştıran bir dizi araç olan Google Dokümanlar paketine erişim sağlayan ücretsiz plan var. Ücretsiz bir not alma uygulaması olan Google Keep, yerel uygulamalar arasındadır. Ayrıca, hizmet üçüncü taraf entegrasyonlarından oluşan kapsamlı bir kütüphaneye sahiptir.

Google Drive Web Arayüzü

Google Drive Senkronizasyon Klasörü

Google Drive Google Dokümanlar

Google Drive Bağlantı Oluştur

Google Drive Ağ Ayarları

Önceki

Sonraki

Dosya ve klasörleri Google Drive ile paylaşmak kolaydır, ancak hizmetin son kullanma tarihleri ​​veya şifre korumalı bağlantılar gibi içerik kontrol özellikleri yoktur. Kopyalayıp yapıştırmak veya e-posta ile göndermek için paylaşılabilir bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Bunu kullanan kişiler, izinlerinizi nasıl ayarladığınıza bağlı olarak içeriğinizi görüntüleyebilir, yorumlayabilir veya düzenleyebilir.

İzinleri, “paylaş …” penceresindeki “gelişmiş” ayarlardan değiştirebilirsiniz. Buradan içeriğinize kimlerin erişebileceğini görebilir ve Google+, Facebook veya Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz..

Diğer tüm Google uygulamalarına benzer şekilde, web arayüzü de sezgisel ve hoştur. Gezinmek kolaydır ve muhtemelen masaüstü istemcisinden daha fazla kullanırsınız. Birçok özellik var, ancak dikkatlice yerleştirildiler, böylece sizi bunaltmamak için.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, masaüstü istemcisi senkronizasyon modelini izler. Mobil uygulama Android telefonlara yüklenir ve dosyalarınıza hareket halindeyken erişmenizi sağlar. Bunları önce indirmeden düzenleyebilirsiniz, bu da diğer birçok bulut depolama uygulamasının gerektirdiği bir şeydir.

Google Drive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Google, PRISM projesine bağlandığı ve Ulusal Güvenlik Ajansı ile veri paylaştığı için gizlilik konusunda gıcırtılı değildir. Şirket, size özel arama sonuçları, kişiselleştirilmiş reklamlar ve daha fazlasını sunmak için kişisel dosyalarınızı ve e-postalarınızı tarar. Bundan kaçınmak ve gizliliğinizi artırmak için özel bir şifreleme eklentisi olan Boxcryptor’ı kullanabilirsiniz..

Bununla birlikte, güvenlik, kasvetli değildir, çünkü Google, dosyalarınızı sunucularında depolanırken karıştırmak için AES 128 bit şifreleme kullanır. AES 256-bit değil, ama işi yapıyor. Birisi şifrenizi çalarsa sizi korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılabilir.

Google Drive’ın kullanımı kolaydır, cömert bir ücretsiz planı, birkaç pazarlık premium planı, mükemmel verimlilik özellikleri ve yetenekli paylaşım seçenekleri vardır. Yine de özel şifreleme yok. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google Drive incelememizi okuyun.

2. pCloud

pCloud, en iyi bulut depolama sağlayıcıları listemizin en üst sıralarında yer alan İsviçre merkezli bir şirkettir.

10 GB depolama alanına sahip ücretsiz bir plan sunar. Kayıttan sonra çok adımlı bir işlem izleyerek buna 4GB ekleyebilirsiniz. Ayrıca, bahsettiğiniz her arkadaş için 20 GB’a kadar 1 GB ek alan elde edersiniz.

Sadece iki ücretli kişisel plan var, ancak bu büyük bir değer sundukları için yeterli. Premium, aylık 4,99 ABD Doları için 500 GB veya yıl için peşin ödeme yapıyorsanız aylık 3,99 ABD Doları karşılığıdır. Premium Plus size aylık 9,99 ABD doları tutar, ancak 2 TB depolama alanı sunar. Yıl için ödeme yaparsanız, aylık ücreti 7,99 ABD dolarına düşürebilirsiniz..

pCloud-Web Arayüz-Files

Her iki planın da yalnızca dosya önizlemeleri olduğunu, dosyaları düzenlemenize izin vermediğini ve Office Online veya Google Dokümanlar ile entegre olmadığını unutmayın. Bununla birlikte, pCloud’un medya oynatma özellikleri video, müzik ve fotoğraflar için yerleşik oynatıcıları içerir. Hizmeti, öğrenciler için en popüler olan Evernote veya OneNote gibi not alma uygulamalarıyla zenginleştirebilirsiniz..

Bir dosyayı veya klasörü biriyle paylaşmak için adını veya e-postasını eklemeniz gerekir. Başkaları sizinle içerik paylaşmak istiyorsa, bunu yükleme bağlantılarıyla yapabilirler. Bağlantıları korumak için şifreler ve son kullanma tarihleri ​​belirleyebilirsiniz, ancak her ikisinin de bir premium plana abone olması gerekir. pCloud, paylaşımlarınız için istatistikleri de gösteren yararlı bir tablo sunar.

Yalnızca pCloud’un sıfır bilgili şifreleme eklentisiyle şifrelenmemiş dosyaları paylaşabilirsiniz.

Masaüstü istemcisini kullanmak eğlenceli ve kolaydır. Sisteme sistem tepsisi simgesi veya sistem dosya yöneticinizdeki pCloud sürücüsü ile erişebilirsiniz. Arayüz biraz karanlık, ancak net ve sezgisel.

Web arayüzü sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır, çünkü daha fazla özelliğe sahiptir, modern bir deneyim sunar ve tüm pCloud araçlarına tek bir yerden erişmenizi sağlar. Hızlı da. Tek dezavantajı, büyük dosyaları iyi aktaramamasıdır. Bunun için masaüstü istemcisine bağlı kalın.

Mobil uygulama da iyidir, çünkü yeni dosyalar yüklemek, paylaşmak ve erişmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, fotoğraflar ve videolar için otomatik yüklemeler var.

PCloud’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

pCloud, aktarılan verileri ortadaki adam saldırılarına ve dosyalarınızı şifrelemek için AES 256-bit’e karşı korumak için TLS protokolüne dayanır. Verileriniz bir pCloud veri merkezine ulaştığında, en az beş farklı sunucuda çoğaltılır.

Özel şifreleme kullanılabilir, ancak yalnızca Kripto eklentisini ayda 3,99 $ karşılığında satın alırsanız. Eklenti bir kripto klasörü oluşturur ve içine koyduğunuz her şey yalnızca sizin bildiğiniz özel bir şifre ile korunur. Ne yazık ki, iki faktörlü kimlik doğrulaması yoktur, bu nedenle güçlü bir şifreniz olduğundan emin olun.

PCloud’a abone olmadan önce, 14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle test edebilirsiniz.

pCloud cömert bir ücretsiz plan, ucuz premium planlar, güçlü güvenlik ve yetenekli paylaşım seçenekleri sunar. Dezavantajı, verimlilik araçlarıyla entegre olmaması ve iki faktörlü kimlik doğrulamasından yoksun olmasıdır. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, pCloud incelememizi okuyun.

3. Sync.com

Sync.com, en iyi bulut depolama listemizin en üstünde yer alan bir hizmettir. Kanada’da yerleşiktir ve dünyanın en iyileri arasında yer alan ülkenin gizlilik yasalarından yararlanır..

Abone olmadan önce, hizmeti test etmek için Senkronizasyon Başlangıç ​​planının 5 GB’lık ücretsiz depolama alanını kullanabilirsiniz. Çok fazla değil, ancak 1GB bonus depolama alanı elde etmek için birkaç adımlık bir işlemi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, 20 GB’a kadar bahsettiğiniz her arkadaş için 1 GB alırsınız.  

Şirket, bunun ötesinde yönlendirmeler için size daha fazla depolama alanı sağlayacağını, ancak kapağı vurduktan sonra çıkarmak için e-postayla göndermeniz gerektiğini söylüyor.

Sync.com-Web Kontrol Paneli-Sürgü-1
© Cloudwards.net

Sync.com-Hisse-Dosya-Link-Sürgü-2
© Cloudwards.net

Sync.com-Sync-Klasör-Sürgü-3
© Cloudwards.net

Sync.com-Hız-Gaz-Sürgü-4
© Cloudwards.net

Sync.com-Two-Factor-Doğrulama-Sürgü-5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Kişisel kullanıcılar iki ücretli plan arasından seçim yapabilir: Personal Pro 500GB ve Personal Pro 2TB. İlki yılda 49 dolar, bu da ayda yaklaşık 4 dolar ve ikincisi yılda 96 dolar, bu da onu bulut depolama alanındaki en iyi fırsatlardan biri haline getiriyor..

Bununla birlikte, aylık ödeme seçeneği yoktur.

Web arayüzü yerel üretkenlik özellikleri sunmaz veya üçüncü taraf programlarla entegre olmaz. Akıllı telefon uygulaması, Microsoft Office dahil olmak üzere dosyaları üçüncü taraf uygulamalarında açmanıza izin verir.

Bir klasörü paylaşmak için kullanıcıları klasöre erişmeye veya bağlantı oluşturmaya davet edebilirsiniz. Bağlantı ile, her dosyayı indirmek yerine sıkıştırılmış bir klasör indirebilirler. Bir dosya paylaşıyorsanız, yalnızca elle veya e-posta ile gönderebileceğiniz bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Sync.com, başkalarının depolama alanınıza içerik yüklemesini sağlayan yükleme bağlantılarını da paylaşmanıza olanak tanır.

İzinlerinizi ayarlayarak paylaşımlarınızı kontrol edebilirsiniz. Kişisel Pro aboneliğiniz varsa bağlantılara şifreler ve son kullanma tarihleri ​​de ekleyebilirsiniz. Bunun da ötesinde, paylaşımlarda indirme sınırları belirleyebilir ve indirme istatistiklerini görebilirsiniz. “Paylaşımlar” sayfası, hangi klasörleri paylaştığınızı ve kimlerle paylaştığınızı gösterir.

Masaüstü istemcisi basit ve kullanımı kolaydır. Senkronizasyon klasörü veya görev çubuğu simgesiyle erişebilirsiniz. Windows ve macOS için kullanılabilir, ancak Linux için mevcut değildir. Web istemcisinin sahip olduğu özelliklerin yanı sıra kullanıcı deneyimini geliştiren diğer özelliklere de erişebilirsiniz.

Android ve iOS için akıllı telefon uygulaması, çevrimdışıyken dosyalarınıza erişmenize ve fotoğrafları ve videoları otomatik olarak buluta yüklemenize olanak tanır.

Diğer Nedenler Sync.com

Hizmet, beklemede olan AES 256 bit şifrelemeyi ve veri merkezlerine aktarım sırasında dosyaları koruyan TLS protokolünü kullanır. En iyi sıfır bilgi hizmetleri listemizin de başında geliyor. Yine de, kaybederseniz şifrenizi alamaz, çünkü sıfır bilgi bunu engeller.

Sync.com’un rekabetçi planları vardır, ancak yıllık olarak ödenmeleri gerekir ve ücretsiz planı pCloud’lar kadar iyi değildir. Yalnızca mobil cihazlarda dosya önizlemesi vardır ve medya oynatımı sunmaz. Yine de, iyi bir güvenliğe sahiptir ve kullanımı kolaydır. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sync.com incelememizi okuyun.

4. Kutu

En iyi kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşım sağlayıcılarımızdan biri olan Box, birçok küçük işletme ve Fortune 500 şirketlerine müşteri olarak sahiptir, ancak iş planlarından daha fazlasına sahiptir. Ayrıca öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun bir çift var.

İlki Bireysel olarak adlandırılır ve diğer birçok hizmetten daha fazla 10GB ücretsiz depolama alanı sunar. Personal Pro, yalnızca 100 GB depolama alanı için aylık 10 ABD Doları tutarındadır. Bu iyi bir anlaşma değil, bu yüzden yeterli alan sağlıyorsa ücretsiz plana bağlı kalmanızı öneririz.

Box, Office Online ve Google Dokümanlar entegrasyonlarının yanı sıra DocuSign ve üçüncü taraf uygulama kitaplığındaki diğer birçok olanakla üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olur. Yerel notlar uygulaması Box Notes da en iyi not alma uygulamaları arasında.

Bağlantıları sınırsız lisanslı kullanıcılarla paylaşabilirsiniz, ancak kuruluşunuz dışında paylaşım iznine sahip olmanız gerekir. E-postayla davetiye gönderebilir veya bağlantı oluşturabilir ve gönderebilirsiniz. Box, iyi içerik kontrolüne sahiptir, çünkü bağlantılar için son kullanma tarihleri ​​ve şifreler ayarlamanıza izin verir.

Web istemcisi, sezgisel bir düzen ve çekici renk şeması ile basittir. Çalışma alanınızın URL’sini özelleştirmenizi ve kendi logonuzu eklemenizi sağlar. Bir masaüstü istemcisini tercih ederseniz, Box’lar tanıdık senkronizasyon modelini de kullanır. Mobil uygulamanın da kullanımı kolaydır ve dosyalarınıza hareket halindeyken erişmenizi sağlar.

Kutuyu Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Box, dosyalarınızdaki dosyaları şifrelemek için AES 256-bit’i ve aktarım sırasında korumak için TLS protokolünü kullanır. Hizmet aynı zamanda şifreleme anahtarınızı aynı şifreleme düzeyiyle sarar. Yerel özel şifrelemesi yoktur, ancak Boxcryptor’ı kullanarak ekleyebilirsiniz..

Birisi şifrenizi çalarsa iki faktörlü kimlik doğrulama yardımcı olur ve özel şifre gereksinimleri bilgisayar korsanlarının bunu zorlaştırır. Güvenlik ve diğer özellikler hakkında daha fazla bilgiyi Box incelememizde okuyabilirsiniz..

5. MEGA

Kim Dotcom tarafından 2013 yılında kurulan MEGA, en tartışmalı bulut depolama şirketlerinden biridir, ancak öğrencilere fayda sağlayabilecek birkaç planı vardır..

Ücretsiz plan 50GB ile başlıyor, ancak 35 tanesi bir ay sonra yok oluyor. Belirli başarılarla, alanınızı 45 GB’a kadar yükseltebilirsiniz, ancak bu da sona erer. Yine de, bu sizi 15 GB’a bırakıyor, bu da yok edilecek bir şey değil.

Profesyonel abonelikler o kadar iyi değil. Birincisi Pro Lite, 200GB depolama alanı için aylık 5.79 dolara mal oluyor. Ayda 11,59 dolar karşılığında 1 TB alan kazanırsınız ve kalan iki plan da büyük fırsatlar değildir.

Verimlilik sınırlıdır, çünkü MEGA’da yalnızca dosya önizlemeleri ve medya oynatımı vardır. Office Online, Google Dokümanlar veya diğer üçüncü taraf uygulamalarla entegrasyon yoktur.

Dosyalarınızı MEGA kişilerinizle paylaşabilir veya oluşturulmuş bir bağlantı gönderebilirsiniz. E-posta adresi ile paylaşarak okuma, okuma ve yazma veya tam erişim izinleri verebilirsiniz.

Şaşırtıcı bir şekilde, oluşturduğunuz paylaşımlar sıfır bilgilidir, bu nedenle MEGA ne paylaştığınızı göremez. İçeriğinize erişmek isteyen diğer kullanıcıların öncelikle bir şifre çözme anahtarıyla şifresini çözmesi gerekir. Ücretli abonelikler, bağlantılarınıza da son kullanma tarihleri ​​ve şifreler eklemenizi sağlar.

Tarayıcı uygulaması basittir ve yeni kullanıcılar için neredeyse hiçbir öğrenme eğrisi yoktur. Birincil ve ikincil özelliklerini gezinmek ve bulmak kolaydır. Üst menüde ihtiyacınız olan tüm kontroller bulunur. Hızlı, sezgisel ve arayüz çekici.

MEGA’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

MEGA, beklemede AES 128 bit şifreleme ve aktarım sırasında TLS protokolünü kullanır. Parolanızı daha savunmasız bırakan iki faktörlü kimlik doğrulaması sunmaz, bu nedenle güçlü olduğundan emin olun.

Hizmet özel şifreleme kullanıyor, yani meraklı gözler için endişelenmenize gerek yok. Sundukları hakkında daha fazla bilgi edinmek için MEGA incelememizi okuyun.

Son düşünceler

Çoğu öğrenci lüks oteller, ıstakoz veya pahalı bulut depolama alanlarını karşılayamaz. Neyse ki, bulut depolama alanını ucuza alabilirler. Listemizdeki ilk üç hizmet, para için bol miktarda alan sağlayan planların yanı sıra ücretsiz planlar içeriyor.

Google Drive en iyi seçimimizdir çünkü kullanımı kolaydır, caziptir ve yerel Google Dokümanları ile birlikte birçok üçüncü taraf verimlilik aracına sahiptir. pCloud ve Sync.com daha iyi anlaşmalara ve daha güçlü güvenliğe sahiptir, ancak üretkenlik araçlarından yoksundur.

Öğrenciler için daha uygun başka bir hizmet kullanıyor musunuz? Listemiz hakkında ne düşünüyorsun? Cevabınızı aşağıdaki yorumlarda bırakın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map