Müzik için En İyi Çevrimiçi Yedekleme 2020

Eskiden rafta tutmak zorunda olduğunuz büyük kayıtlar ve CD’ler vardı. Artık hepsi dijital, on binlerce şarkı toplamayı kolaylaştırıyor, ancak .mp3 dosya biçiminde bile toplanacak. Bu şarkılar sabit diskinizde yüzlerce gigabayt doldurabilir. Boş alana yardımcı olmak için, Backblaze lider olarak müzik için en iyi çevrimiçi yedeklemeyi bir araya getirdik.


Sabit sürücüler çok büyük. Bruce Springsteen, Taylor Swift ve Depeche Mode koleksiyonlarınızın tamamını yedek alanla birlikte alabilirler, ancak güvenilir değildirler. Diskler çökebilir veya kırılabilir, müziğinizi sonsuza dek susturur. Kurtarma yazılımı yardımcı olabilir, ancak verilerinizi alacağından emin olamazsınız ve SSD’ler fazla çökmese de daha fazla veri hatasıyla karşılaşırlar.

Yedekledikten sonra, herhangi bir donanım arızası, yangın veya hırsızlığın en sevdiğiniz müzik parçalarından ödün vermeyeceğinden emin olabilirsiniz..

Yedekleme, sabit disk alanınızı boşaltmaz. Bu bulut depolama için bir iş. İhtiyacınız olan şey buysa, en iyi bulut depolama listemize göz atın. Burada, çoğu şarkıyı en az parayla korumanızı sağlayacak yedek almaya odaklanacağız. Aşağıdaki seçimlerimize ulaşmadan önce listeyi yaparken kullandığımız ve diğer ölçütler hakkında konuşacağız.

Müzik için En İyi Çevrimiçi Yedekleme 2020

Müzik için En İyi Çevrimiçi Yedekleme Nedir?

Değer her şeyden önce. Bazı hizmetler yalnızca birkaç plan sunarken, diğerleri size sınırsız yedekleme alanı sunar. Sınırsız yedekleme sunanlar burada bir avantaj sağlayacaktır. Para için daha fazla alan daha iyi değer. Biz de her zaman deneme ya da ücretsiz bir plan görmek isteriz. Ücretsiz yedekleme arıyorsanız, bunun için en iyi seçimlerimizi okuyabilirsiniz.

Hizmetin de kullanımı acı verici olmamalı. Yedeklemenizi ayarlamak, müteakip yedeklemeler ve kurtarma gibi basit olmalıdır. İstemciler, web ve mobil cihazların yanı sıra çoğu sistemde çalışmalı ve genel kullanıcı deneyimi, yardım istemeniz gerekmeyecek kadar düzgün olmalıdır.

İlk yedeklemenizin tamamlanması genellikle uzun zaman alır. İnternet bağlantınızın ne kadar süresine, kullandığınız yedekleme hizmetinin altyapısına ve sunucularına ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır. Oyunda blok düzeyinde yedeklemeye sahip olmak, sonraki yedeklemelerin daha hızlı yapılmasına yardımcı olacaktır.

Yalnızca müziğinizi depolasanız bile uygun güvenlik özelliğine sahip olmak güzeldir. Güçlü şifreleme, verilerinizi bulutta olduğu kadar transitte de korumalıdır. Birisi şifrenizi çalarsa, izinsiz girişin önlenmesine yardımcı olmak için hizmetin iki faktörlü kimlik doğrulaması sunması en iyisidir. Ayrıca, sağlanan sıfır bilgi şifrelemesini de memnuniyetle karşılıyoruz.

1. Müzik için En İyi Çevrimiçi Yedekleme: Backblaze

Backblaze’nin uzun bir geçmişi var ve bugün en popüler hizmetlerden biri. En iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri listemizde ikinci sırada yer aldı ve müziğinizi yedeklemek için mükemmel bir seçim olacaktır.

Hizmet sadece bir abonelik planıyla bunu basitleştirir. Ayda 5 $ karşılığında, bir bilgisayar için sınırsız yedekleme alanı elde edersiniz. İstediğiniz zaman iptal edebileceğiniz için aylık bir plana sahip olmak uygundur ve diğerlerinin çoğu seçeneği sunmaz. Bir yıl önceden ödeme yaparsanız 10 $, iki yıl ödeme yaparsanız 25 $ indirim alırsınız..

Backblaze-Slider1
© Cloudwards.net

Backblaze-slider2
© Cloudwards.net

Backblaze-slider3
© Cloudwards.net

Backblaze-slider4
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Ne kadar veya ne yedeklediğinizi yönetmeniz gerekmediğinden yedeklemenizi ayarlamak kolaydır. Backblaze sistem ve geçici dosyalar hariç dosya türüne göre yedekleme yapabildiğinden, müzik dosyalarını ekleyebilir ve sihrini yapmasına izin verebilirsiniz. Yedekleme planı oluşturmanıza gerek yoktur çünkü her şey otomatiktir.

Masaüstü uygulaması, kullanımı kolaylaştıran minimal tasarımlı bir yaklaşım kullanır ve web arayüzü de size sorun yaratmaz. Kullanıcı dostu ve gezinmesi kolaydır. “Genel bakış” sekmesi hesap durumunuzu gösterir ve “görüntüleme / geri yükleme” sekmesi dosyalarınıza erişmenizi sağlar.

İlk yedeklemeler uzun zaman alır, ancak Backblaze en hızlı hizmetlerden biridir. Yükleme veya indirme hızlarınızı sınırlamaz ve daha yüksek hızlar için çalıştırdığınız yedek iş parçacıklarının sayısını artırabilirsiniz. Hepsi Kaliforniya’da olan Backblaze’nin sunucularına ne kadar yakın olursanız, hız için de bir faktör olacaktır.

Backblaze Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Özel şifreleme de dahil olmak üzere birçok güvenlik özelliği vardır. Etkinleştirilirse, şifreleme anahtarını koruyacaksınız. Aksi takdirde, Backblaze onu koruyacaktır. Ne olursa olsun, dosyalarınızı kurtarmak için parolanızı Backblaze’a göndermeniz gerekir. AES 128 bit şifreleme, buluttaki verilerinizi korur, SSL ise dosyalarınızı aktarım sırasında korur.

Backblaze ile ucuz sınırsız yedekleme, basit ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi ve hızlı yedekleme hızları elde edeceksiniz. Bu yüzden listemizde birincilik kazanıyor. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, kapsamlı Backblaze incelememizi okuyun. Emin değilseniz, abone olmaya karar vermeden önce her zaman 15 günlük denemeden yararlanabilirsiniz..

2. IDrive

İki IDrive seçeneği müzik için yedeklemeye uygundur – 2 TB ve 5 TB kişisel planlar. Her ikisi de yıllıktır, çünkü IDrive aylık abonelik sunmaz. 2 TB’lık plan size yıllık 52 $ ‘a mal olurken, 5 TB’lık plan size yaklaşık 75 $’ a geri dönecek. 4 TB veya 10 TB senkronizasyon alanı sağlayan 2 TB veya 5 TB alan da elde edersiniz. Abone olmadan önce 5 GB’lık ücretsiz planı deneyin.

İDrive-Client-Yedekleme-Slider1
© Cloudwards.net

İDrive-Client-Restore-slider2
© Cloudwards.net

IDrive İstemcisiVerileri Zamanlayıcı-slider3
© Cloudwards.net

IDrive İstemcisiVerileri Sync-slider4
© Cloudwards.net

IDrive İstemcisiVerileri Disk-Görüntü-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Sınırsız yedekleme hizmetlerinden farklı olarak IDrive, alanınızı kaplar ve bu da kullanımını zorlaştırır. Dosyaları seçip seçerek yedeklemenizi manuel olarak yönetmeniz gerekir. Ayrıca, ana kullanıcılara zarar verebilecek birçok ayar var. Bununla birlikte, planınızı ayarladıktan sonra, IDrive’ın endişelenmeden arka planda çalışmasına izin verebilirsiniz.

IDrive yıldırım hızlı değil. İlk yedeklemelerin yüklenmesi biraz zaman alabilir ve daha sonra Backblaze ile yapabileceğiniz gibi çok iş parçacıklı yedekleri başlatmanın bir yolu yoktur. Neyse ki, yükleme ve indirme işlemlerine yardımcı olan IDrive Express adlı ücretsiz bir kurye yedekleme hizmeti var.

Sonraki yüklemeler de blok düzeyinde yedekleme nedeniyle çok daha hızlı.

IDrive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

IDrive, aktarımda ve beklemede iken AES 256 bit şifreleme kullanır. Yine de, ilk yedeklemeden önce özel şifrelemeyi etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmazsanız, IDrive anahtarınızı saklar. İki faktörlü kimlik doğrulama yoktur, bu nedenle şifrenizi korumanın tek yolu şifrenizi güçlendirmektir.

Hizmetin kullanımı Backblaze’den daha zordur, sınırsız yedekleme sunmaz ve bu konuda daha pahalıdır. Özelliklerine daha ayrıntılı bir görünüm istiyorsanız, IDrive incelememizi okuyun.

3. CrashPlan Pro

CrashPlan artık kişisel kullanıcılara hizmet vermiyor, ancak müziğinizi yedeklemek için iş planını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aylık 10 $ maliyeti ve sınırsız yedekleme alanı sağlar. Hizmet aylık olarak ücretlendirildiğinden, çoğu hizmetten farklı olarak hizmeti her zaman iptal edebilirsiniz. Özellikle Backblaze ile karşılaştırıldığında bir pazarlık değil, ama yine de sağlam bir anlaşma. Harici sürücülerinizde müzik varsa onları da yedekleyebilirsiniz.

CrashPlanSmallBusiness.Versioning

İstemciyi kurmak kolay ve hızlıdır. Kullanmak ağrısızdır, ancak yedekleme işlemi daha basit olabilir. Dosya türüne göre yedekleme yoktur, bu nedenle sınırsız alan elde etseniz bile yedeklemek istediğiniz klasörleri ve dosyaları etiketlemeniz gerekir.

Masaüstü istemcisinde gezinmek, web arayüzünde olduğu gibi zahmetsizdir. Kullanıcı istatistiklerini gösteren, raporlar oluşturan ve dosya geri yüklemesini izleyen sayfalara başvurarak yedeklemenizi denetlemek için web istemcisini kullanabilirsiniz.

CrashPlan kullanarak yedekleme hızlı değildir. Dosya sıkıştırma, şifreleme ve veri tekilleştirme işlemlerini devre dışı bırakırsanız hız artar, ancak bunu yapmanızı önermeyiz. Bununla birlikte, sistem kaynaklarınız düşükse hızları azaltabilirsiniz ve blok düzeyinde kopyalama gelecekteki yedeklemelere yardımcı olacaktır.

CrashPlan Pro Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Önceki iki hizmet gibi, özel şifrelemeyi de tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde, şirket şifreleme anahtarınızı saklayacaktır. Hangisini seçerseniz seçin, güçlü bir şifre oluşturduğunuzdan emin olun çünkü iki faktörlü kimlik doğrulama yoktur.

AES 256-bit, aktarımdan önce dosyaları şifrelerken, AES 128-bit dosyaları sırasında korur. Güvenlik hakkında daha fazla bilgiyi CrashPlan incelememizde bulabilirsiniz.

4. Karbonit

Carbonite, seçim yapabileceğiniz üç sınırsız plan sunar: Basic, Plus ve Prime. Basic size yılda 72 $ sınırsız depolama sağlar. Üstelik Plus, harici sabit disk ve otomatik video yedeklemesi için 112 dolar ekliyor. Bu en popüler plan.

Tüm bunlara ek olarak, Prime’ın kurye kurtarma servisi vardır ve yılda 150 dolar. Bununla birlikte, düzenli olarak tam yedekleme yapmazsanız, bu iyi bir yatırım değildir. İki yıl önceden ödeme yaparsanız, yüzde 5 indirim alırsınız veya üç yıl için ödeme yaparsanız yüzde 10 indirim alırsınız. Bir yıl çok büyük bir taahhüt gibi görünüyorsa, abone olmadan önce hizmeti denemek için 15 günlük bir deneme var.

Carbonite masaüstü istemcisinin kurulumu kolaydır. Sürecin çoğu otomatiktir, bu nedenle yedeklemeyi başlatırken yalnızca bir adım vardır (Carbonite’nin web sitesinde hariç tuttuğu dosya ve uzantıların listesine bakın). Bu özelliği etkinleştirirseniz uygulama dosyalarınızı renklendirir, böylece durumlarını daha kolay kontrol edebilirsiniz. Windows ve macOS için kullanılabilir.

Aynı özellikler Android ve iOS için kullanılabilen mobil uygulamada da mevcuttur. Yedeklenmiş dosyalarınıza erişmek ve fotoğrafları otomatik olarak yedeklemek için kullanabileceğiniz çekici ve net bir arayüze sahiptir. Diğer dosya türlerini yedekleyemezsiniz, ancak sınırsız fotoğraf yedeklemesine sahip olmak hala iyi bir anlaşma.

Backblaze ve IDrive gibi rakipler ilk yedeklemeleri çok daha hızlı gerçekleştirir. Bununla birlikte, ilk aktarımdan sonra, blok düzeyinde yedekleme işlemi hızlandırmaya yardımcı olduğu için Carbonite için işler daha iyi görünüyor.

Karbonit Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Özel şifrelemeyi etkinleştirirseniz, Carbonite dosyalarınızı korumak için AES 256 bit kullanır. Aksi takdirde, AES 128 bit kullanır. Her iki durumda da, hizmet anahtarınıza basılı tutar.

Karbonit İnceleme Ana Sayfası

Carbonite güçlü bir şifre yapmanızı gerektirir ve birisi onu çalarsa iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar. Bu özellikler zorlu bir güvenlik profili sağlar. Daha fazla bilgi için Carbonite incelememizi okuyun.

5. Zoolz Seyahat

Zoolz, dosyalarınızı “medya depolama alanında” tutabilir ve soğuk depodayken arabelleksiz görüntüleme için ses dosyalarının yanı sıra fotoğraf ve videoları da optimize edebilir.

Aile planında beş kullanıcı ve bilgisayar için 1 TB yedekleme alanı elde edersiniz. Sizi yılda 40 $ ‘a düşürecek. Ağır plan, kullanıcı veya bilgisayar sayısını artırmaz, ancak müziğiniz için yılda 100 TL tutarında 4 TB alan sağlar.

Zoolz Intelligent, Windows ve Mac için kullanılabilen Zoolz masaüstü istemcisinin adıdır. Genellikle, yedekleme işlemi basittir. Yedeklemek istediğiniz verileri manuel olarak seçmenizi veya “akıllı seçim” yapmanızı gerektirir, bu da diğer hizmetlerden (örneğin Carbonite veya CrashPlan) daha karmaşık hale getirir..

Yetenekli web istemcisi hesabınızı yönetmenize yardımcı olur. Ana sayfadaki etkin kullanıcılar ve sunucular hakkında bilgileri, sıcak veya soğuk kullandığınız depolama alanını ve diğer genel istatistikleri görebilirsiniz..

Android veya iOS uygulaması, telefonunuzu kullanarak yedeklemenizi kontrol etmenizi sağlar. Hoş ve cihazdaki videoları, kişileri ve diğer dosyaları yedekleme de dahil olmak üzere birçok seçeneğe sahip.

Hizmet Amazon S3 ile entegre olduğu için iyi hızlara ulaşabilir. ABD, İngiltere ve Avustralya’da sunucular var. Diğerleri gibi, blok düzeyinde aktarım algoritmaları kullanır.

Zoolz’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Zoolz, AES 256 bit şifreleme kullanır ve sıfır bilgilidir. Şifreler birisi şifrenizi çalarsa yardımcı olmaz, ancak iki faktörlü kimlik doğrulaması yapılır. Hizmetin dosya ve dizin adlarını aldığını ve IP adresinizi ve diğer kişisel bilgilerinizi günlüğe kaydettiğini söylediği gibi gizlilik politikası tartışmalıdır..

Zoolz bunun destek için olduğunu iddia ediyor, ki bu makul. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Zoolz incelememize göz atın..

Son düşünceler

Müzik koleksiyonunuz yedeklerseniz daha güvenli olur, ancak tüm hizmetler eşit derecede iyi çalışmaz. Bazılarının kullanımı karmaşık olabilir veya sınırlı ve pahalı bir yedekleme alanına sahip olabilir. Bunların aksine, Backblaze’in müziğinizi yedeklemek için mükemmel bir seçim olduğunu düşünüyoruz. Bu seçimi yapmak, hız ve güvenliğe bakmak için değer ve kullanım kolaylığının ötesine geçtik..

Buradaki tüm hizmetler test ettiğimiz en iyi yedekleme çözümleri arasındadır, bu nedenle Backblaze’ı herhangi bir nedenden dolayı sevmiyorsanız, diğerlerinden herhangi biriyle yanlış gidemezsiniz. Listemiz hakkında ne düşünüyorsun? En sevdiğiniz hizmeti kaçırdık mı? Bize yorum bölümünde anlatın.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me