Müzik için En İyi Bulut Depolama 2020

Eskiden müzik dosyalarının büyük ve depolamanın sınırlı olduğu bir zaman vardı; mp3 dosya biçiminden bir süre önce. Ancak bugün binlerce şarkı sabit diskinizde yaşıyor olabilir ve seçtiğiniz müzik çalarınızda büyük bir liste yapıyor olabilir. Her şeyi güvende tutmak için müzik için en iyi bulut depolama alanını bir araya getirdik.


Çok fazla müzik olduğundan, sabit diskinizi karıştırmadan en iyi bulut depolama sağlayıcılarımızı kullanmak cazip geliyor. Bunu kullanarak, müziğinizin bulunduğunuz her yerde kullanılabilir olacağından ve hiçbir donanım arızası, virüs, kötü amaçlı yazılım veya hırsızlığın ödün vermeyeceğinden emin olabilirsiniz..

Bu makalede, en fazla şarkıyı en az parayla depolamaya odaklanacağız. Müzik dosyalarınızı saklamak yerine yedeklemek istiyorsanız, en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri hakkındaki makalemize göz atın. Listeye başlamadan önce kriterlerimizi gözden geçirelim.

Müzik için En İyi Bulut Depolama Alanı 2020

Bulut Depolamayı Müzik için En İyisi Yapan Nedir

İlk önceliğimiz, az parayla mümkün olduğu kadar çok şarkı depolamak istediğimiz için değer yaratacaktır. Hizmetlerin ne tür fiyatlandırma planları sunduğunu ve hangi çeşitlilikte olduğunu göreceğiz. Çoğu hizmet ücretsiz bir plan veya en azından bir deneme sunacaktır. Yalnızca bir pazarlık arıyorsanız, bulut depolama makalesinde en iyi tekliflerimizi okuyun.

Çok sayıda şarkıyla uğraştığımızdan, iyi yükleme hızları sağlamayan bulut depolamayı kullanmanın bir anlamı yoktur. Hizmetin altyapısı (global veri merkezi dağıtımı) ne kadar iyi olursa, yüklemeniz o kadar hızlı olur.

Karmaşık bir angarya olmadan dosyalarınızı çevrimiçi almak bir zorunluluktur. Kolaylaştırılmış kullanıcı deneyimi bu konuda yardımcı olacaktır. Hizmetlerin lanetlenmiş bir çile değil, sadece bunu sağladığından emin olacağız. Ayrıca, masaüstü, web ve mobil cihazlarda çalışan müşterilerin daha fazla kullanım kolaylığı olmasını istiyoruz.

Müzik severler son zamanlarda yaşanan paylaşım çılgınlığına karşı dirençli değil. Hızlı, kolay bir şekilde paylaşımda bulunmak ve sosyal medyada paylaşma seçeneklerine sahip olmak istersiniz. Başkalarını sizinle paylaşmaya davet etmek ilginç olurdu ve yükleme bağlantıları veya grup klasörü paylaşımı buna izin verir.

İyi içerik kontrolü, şifre korumalı bağlantılar, son kullanma tarihleri ​​ve paylaşılan dosyalarınızı gösteren bir sayfa her zaman iyidir.

1. Müzik için En İyi Bulut Depolama: pCloud

İsviçre merkezli pCloud 2013’ten beri faaliyet gösteriyor ve bugün sekiz milyon kullanıcıya ulaşıyor. BMW, Coca-Cola ve Twitter da dahil olmak üzere birçok büyük lig müşterisi var.

pCloud müşterilerine kişisel ve iş planları için planlar sunar. Kişisel kullanıcılar, sırasıyla aylık 4,99 dolar (500 GB) ve ayda 9,99 dolar (2 TB) olan Premium ve Premium plus arasında seçim yapabilir. Temel özelliklere ek olarak, bu fiyatlandırma planları 30 günlük dosya sürümlendirme ve sınırsız uzaktan yükleme olanağı sunar (dosya url’sini yapıştırarak). Yılda ödeme yaparsanız, bir ömür boyu plan için ödeme yapmanın yanı sıra bir indirim alırsınız.

Hız söz konusu olduğunda, pCloud diğer hizmetlere benzer şekilde çalışır. PCloud’un sunucularıyla bağlantı sağlam değildir, ancak diğer birçok hizmetten daha yüksek hızlara (ortalama 5Mb / s’dir) ulaşır.

Kullanıcı deneyimi tüm cihazlarda basit ve zevklidir, ancak web istemcisi en modern deneyimi sağlar. Gezinmesi daha kolaydır, daha fazla özelliğe sahiptir, çok hızlıdır ve pCloud’un araçlarına tek bir yerden erişmenizi sağlar. Masaüstü istemcisi Windows, Mac ve Linux için kullanılabilir (gerekirse Linux için en iyi depolama alanımızı okuyun), mobil uygulama Android, iOS ve Windows Phone için kullanılabilir.

PCloud’u Sevmemizin Diğer Nedenleri

PCloud ile paylaşmak kolaydır, şarkınız için “paylaş” düğmesine tıkladığınızda doğrudan Facebook, Twitter ve Google + ‘da paylaşabilirsiniz. PCloud aboneleriyle paylaşıyorsanız, sadece bir kullanıcı adı ekleyebilirsiniz. Aksi takdirde, bir bağlantı oluşturabilir veya e-posta ile gönderebilirsiniz.

Bir başka ilginç seçenek de insanları klasörünüze davet etmektir, böylece dosyayı görüntüleyebilir ve kendilerine aitmiş gibi değiştirebilirler. Bağlantılarınızı korumak istiyorsanız, son kullanma tarihlerini ve şifreleri (yalnızca premium planlar) ayarlayabilirsiniz; bu, özellikle fotoğraf paylaşmak istiyorsanız da iyidir.

Uygun fiyatlı ve esnek planlar, kolay paylaşım ve iyi yükleme hızları, pCloud’u müzik depolamak için en iyi seçimimiz haline getirmeye yardımcı olur. Ayrıca size 10GB sağlayan ücretsiz bir fiyatlandırma planı da var. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, derinlemesine pCloud incelememizi okuyun.

2. Sync.com

Sync.com, güvenlik özellikleri ve kullanıcı gizliliği ile ünlüdür. Toronto’da yerleşik olmasına yardımcı olur, böylece kullanıcıları dünyadaki en iyi gizlilik yasalarından yararlanır. Bunun dışında, diğer özellikler bulut depolama karşılaştırma listemizde birinciliğe ulaşmasına yardımcı oldu.

Sync.com’u premium olmayan bir kullanıcı olarak kullanmak istiyorsanız, Sync Starter planıyla 5 GB ücretsiz depolama alanına sahip olursunuz. Ancak, ücretli fiyatlandırma planları oldukça rekabetçi. Pro Personal plan yılda 49 $ 500GB veya 96 $ için 2TB sunuyor.

İlk yükleme ve indirme hızları diğer servislerle kıyaslanabilir. Sync.com varsayılan olarak bant genişliğinizi kısıtlamaz, ancak bağlantınız zayıfsa görev çubuğu simgesinden hızlarınızı azaltabilirsiniz (masaüstü istemcisini kullanıyorsanız).

Masaüstü istemcisi Windows ve OS X’te kullanılabilir, ancak Linux’ta yoktur. Neyse ki, web istemcisinin gezinmesi kolaydır ve tüm Sync.com özelliklerine erişim sağlar, böylece istediğiniz herhangi bir işletim sisteminden erişebilirsiniz (masaüstü istemcisi daha hızlı olmasına rağmen).

Web arayüzünde farklı bilgiler (bağlantılar, paylaşımlar vb.) Gösteren birkaç sayfa vardır. Çok basit görünüyor ve bu kitabımızda iyi bir şey.

Sync.com’u Sevmemizin Diğer Nedenleri

Dosyaları paylaşmak için bağlantı oluşturabilir veya e-posta yoluyla davet gönderebilirsiniz. Bir klasörü paylaşmak istiyorsanız belirli kullanıcıları davet edebilir veya bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Diğer kullanıcılar klasörünüzü .zip biçiminde indirebilir. Ayrıca, depolama alanınızı kullanarak başkalarının şarkılarını sizinle paylaşmasına olanak tanıyan yükleme bağlantılarını paylaşabilirsiniz..

Sync.com İnceleme ve Karşılaştırma

Paylaşırken ayarlamak için farklı izin türleri vardır. Başkalarıyla neler paylaştığınızı görmek için “paylaşımlar” sayfasını kullanabilirsiniz. Bağlantı şifreleri ve son kullanma tarihleri ​​de mevcuttur. Daha fazla bilgi için Sync.com incelememizi okuyun.

Sync.com, ses dosyalarınızı güvenli ve özel tutmak için mükemmeldir, ancak bu durumda bir medya oynatıcısı yoktur. Özellik depolamak için gerekli değildir, ancak iyi bir ek olurdu.

3. MEGA

En tartışmalı bulut depolama hizmetlerinden biri. MEGA, 2013 yılında ünlü Kim Dotcom tarafından kuruldu. Artık MEGA ile ilişkili değil, ancak sıfır bilgi şifrelemesi sağladığı ve gizlilik dostu Yeni Zelanda merkezli olduğu için şirket “gizlilik şirketi” olarak yaşıyor ve reklamını yapıyor.

MEGA yoluna gitmenin başlıca nedenlerinden biri 50GB’lık ücretsiz planıydı, ancak 2017’den beri depolama alanı bir ay sonra buharlaşıyor ve sizi sadece 15GB bırakıyor. Bazı kolay görevleri tamamladıktan sonra geri alabilirsiniz, ancak 180 gün sonra tekrar kaybolur. MEGA, diğerlerinin hizmetleriyle rekabet etmeye yaklaşmıyor, çünkü 500 GB’lık planı bazılarının 2TB’den daha pahalıya mal oluyor (tüm bunlar hakkında daha fazla bilgi için MEGA incelememizi okuyun).

Yükleme hızları istediğimizden yaklaşık yüzde 25 daha yavaş ve indirme hızı çok daha iyi değil. Daha küçük dosyaları (20MB’nin altında) taşımada sorun olmadı, bu nedenle mp3 şarkıları gibi dosyaları senkronize etmek MEGA için bir sorun olmayacak. Yükleme sırasında, bağlantının gücü değişti, bu nedenle bazı yüklemeler başarısız oldu. İndirme hızları daha sabitti ve çok fazla başarısız olmadı, böylece daha iyi zaman elde etti.

MEGA’nın tarayıcı uygulaması basittir ve yeni kullanıcıların öğrenmesi gereken çok şey yoktur. Birincil özellikler solda, ikincil özellikler ise ekranın sağ üst köşesindeki hamburger menüsünde bulunur. İşlemler, tek tek dosyalar üzerinde eylem gerçekleştirirken üst menüdeki denetimler kullanılarak yapılır, dosyanın kendisinde bir açılır menüye tıklamanız gerekir.

Senkronizasyon için MEGA, Dropbox’ın adımlarını takip eder; basit bir senkronizasyon klasörü etrafında döner. Masaüstü istemcileri Windows ve Mac için kullanılabilirken, mobil uygulamalar Android ve iOS için sunulur ve kullanımı da oldukça kolaydır.

MEGA’yı Sevmemizin Diğer Nedenleri

MEGA, diğer hizmetler gibi paylaşım söz konusu olduğunda aynı stratejiyi sunmaz. E-posta adreslerini kullanarak kişilerle dosya paylaşamazsınız. Bunun yerine, yalnızca bu içeriğe bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Yine de, bu bağlantı sıfır bilgi içeriyor ve MEGA ne paylaştığınızı göremiyor.

Diğerleri bağlantıyı kullanmak istiyorsa, bir bağlantı oluşturduğunuzda oluşturulan bir şifre çözme anahtarı kullanmaları gerekir..

Profesyonel aboneliğiniz varsa, bağlantılarınıza son kullanma tarihleri ​​ekleyebilirsiniz. Klasörleri yine de e-posta ile paylaşabilir ve kişilere okuma, düzenleme veya tam erişim hakları verebilirsiniz. Ancak, ayrı yükleme bağlantıları oluşturmanın veya indirme sınırları belirlemenin bir yolu yoktur.

4. MediaFire

MediaFire, masaüstü senkronizasyonu ve sürüm oluşturma gibi en iyi çevrimiçi depolama sağlayıcıları arasında bazı standart özelliklerden yoksundur, ancak bunu cömert ücretsiz depolama, düşük fiyatlandırma ve görüntüler için iyi mobil destek ile telafi eder. Hizmetin 43 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı var. MediaFire hakkında daha fazla bilgi için ayrıntılı incelememizi okuyun.


Medya Ateşi

10 GB’lık ücretsiz depolama alanı, gördüğümüz en yüksek miktarlar arasında olmayabilir, ancak arkadaşlarınızı yönlendirmek, mobil uygulamayı yüklemek ve Facebook ile Twitter’a bağlanmak ve göndermek de dahil olmak üzere daha fazla alan kazanmanın (40GB’a kadar) çeşitli yolları vardır..

Bu yeterli değilse, ayda 5 ABD Doları karşılığında 1 TB (veya tüm yıl boyunca ödeme yapıyorsanız 3,75 ABD Doları) sunan bir “Profesyonel” planla yeni sürüme geçebilirsiniz. Hizmet, görünüşe göre, yıllık aboneliğinde sürekli olarak yüzde 50 indirim sunuyor.

MediaFire, yükleme bölümünde hiçbir madalya kazanmaz, ancak indirme ve yükleme hızları sabittir. Bir klasörü bir kerede yüklemenin bir yolu yoktur, bu nedenle dosyaları manuel olarak yüklemeniz gerekir ve bu da süreci önemli ölçüde yavaşlatır.

Web arayüzü iyi görünüyor, ancak bazı simgeler bir güncelleme gerektiriyor ve basit bir sürükle ve bırak özelliği ile net bir düzene sahip. Yanda bir klasör ağacı var ve onunla kolayca göz atabilirsiniz (ızgarayı tercih ederseniz, o da var).

Web uygulamasının bir masaüstü istemcisinin şaşırtıcı eksikliğini telafi etmek için orada olması şanslı. Mobil uygulama iyi performans gösteriyor, ancak fotoğraf yedekleme üzerine kurulduğundan web arayüzünden daha odaklanmış.

MediaFire’ı Sevmemizin Diğer Nedenleri

Paylaşım standart ve basittir. Birisine bir bağlantı gönderebilirsiniz ve onlar dosyanızı indirebilir. Bu bağlantıyı panoya hızlı bir şekilde kopyalamanızı sağlayan özel bir simge var.

MediaFire'a Başlarken
MediaFire’a Başlarken

Ancak, abonelik olmadan bu bağlantılar reklam içerir. Bağlantılara son kullanma tarihi veya şifre eklemenin de bir yolu yoktur. Ancak, onu takip etmeyen herkes için bağlantıyı kapatabilirsiniz.

5. Canlı

Livedrive, yıllar içinde birçok değişiklik yaşadı, ancak kalitedeki en büyük değişiklik, hizmet İngiltere’ye taşındıktan sonra oldu. Bir kez ayrı uygulamaların hepsi tek bir arayüze entegre edildi. Ancak, sitenin yeni ziyaretçileri, fiyatlandırma şemasının pazarın geri kalanından çok farklı olması nedeniyle ürünleri anlamakta zorlanacağı için her şey iyi değil..

Livedrive ücretsiz depolama alanı sunmaz. Yedekleme ayda 8 $ (veya yılda 80 $) için sınırsız alan sunar, ancak bunu yalnızca bir PC için yapabilirsiniz. Ayrıca USB, CD veya DVD’yi de hariç tutarlar. Evrak Çantası planı, ayda 16 $ (yılda 160 $) karşılığında birden fazla cihazda 2 TB depolama alanı sağlar. Son plan olan Pro Suite, beş cihazda sınırsız yedekleme ve birden fazla cihazda 5 TB senkronizasyon sunuyor. Aylık 25 dolar veya yılda 250 dolar.

Livedrive, yükleme testimizde çok hızlı değildi. Nedense, Windows’da biraz daha hızlıydı. İndirme hızı da çok iyi değildi. İlginçtir, klasörler .zip arşivleri olarak indirilir.

Web arayüzünün sürprizleri yok, bulut depolama standardına oldukça benziyor. Dosyalarınızı yüklemek için kullandığınız klasörleri “evrak çantaları” olarak adlandırmasına rağmen. Özellikler soldaki kenar çubuğunda bulunurken, dosyalarınızı ve diğer seçenekleri sağda görebilirsiniz.

Masaüstü uygulamasını yüklemek, önkoşul kitaplıklarını tek başına indirmeye çalıştığı için sorunsuz değildi ve başarısız oldu. Yalnızca Pro paketi masaüstü kurulum paketindeki her şeyi sunar, ancak temel paketi ücretli eklentilerle özelleştirebilirsiniz. Arayüzün kendisi yeterince çekici ve kompakttır. Menü çubuğu aracılığıyla ana özelliklere kolay erişim sağlar.

Livedrive’ı Sevmemizin Diğer Nedenleri

Paylaşmak çok basit; dosyalarınıza bir web sayfası üzerinden erişilebilir ve bunları paylaşmak için URL’nizi göndermeniz yeterlidir. Bu, seçici paylaşım olmadığı anlamına gelir. Bağlantıya sahip olan herkes tüm dosyalarınıza erişebilir.

Livedrive İncelemesi - Dosya Paylaşımı
Livedrive ile dosya paylaşmak şaşırtıcı derecede kolaydır.

Livedrive, ücretsiz depolama alanı olmadığı, ürünlerinin anlaşılması kolay olmadığı, fiyatlandırma planlarının rekabetçi olmaktan uzak olduğu ve aboneliğinizi iptal etmenin kolay bir yolu olmadığı için son noktada olmayı hak ediyor.

Son düşünceler

En sevdiğiniz müziği bulutta uzun bir tatile göndermek, beyinsizdir. Müziğiniz sabit sürücünüzde olmayabilir, ancak yine de erişilebilir durumdadır ve bunu arkadaşlarınızla ve ailenizle de paylaşabilirsiniz..

Burada sunulan hizmetlerden biri sizin için en iyisi olacaktır. PCloud’un bu hizmet veya Sync.com olması gerektiğini düşünüyoruz. Geri kalanı değer, senkronizasyon hızı, kullanım kolaylığı veya paylaşım açısından birbirine yaklaşmıyor. Düşünceleriniz veya yorumlarınız var mı? Aşağıda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map