Mac için En İyi Bulut Yedekleme Hizmetleri – Güncel 2020

Mac’inizde tuttuğunuz verileri kaybetmenin sayılamaz yolları vardır. Güç dalgalanmaları, hırsızlık, rasgele sürücü hatası, HFS + hataları (High Sierra’ya güncellenene kadar) ve daha fazlası değerli dosyalarınızı tehdit eder. Dosyalarınızı korumanın en iyi yolu, en iyi çevrimiçi yedekleme çözümlerimizden herhangi birini kullanmaktır ve Mac için en iyi bulut yedeklemesini seçtik. En sevdiğimiz birkaç nedenden dolayı Backblaze, ancak birçoğu da söz edilmeyi hak ediyor.


Bulutun sizin işiniz olup olmadığından emin değilseniz, çevrimiçi, donanım ve karma yedekleme söz konusu olduğunda seçenekleriniz hakkında biraz daha fazla konuşan en iyi Mac yedekleme makalemiz de var. Ayrıca, Apple’ın donanım seçeneği en çok fantezi olanı seçen bir Time Machine incelememiz var. Yoldan çıkarken, verilerinizi uzak sunucularda tutmanıza olanak tanıyan bulut yedekleme için en iyi beş sağlayıcıya göz atalım.

2020 için Mac için En İyi Bulut Yedeklemesi

Mac için En İyi Bulut Yedeklemesi: Backblaze

Kullanımı kolay bir arayüz, rekabetçi fiyatlandırma ve sınırsız depolama alanı ile Backblaze sadece en iyi Mac yedeklemesi değildir; tüm çevrimiçi yedekleme incelemelerimiz arasında birincilik kazanmıştır. Mac kullanıyorsanız, basitleştirilmiş ve kullanımı kolay yazılımları takdir etme şansınız vardır. Backblaze kesinlikle başlamak için daha kolay olamazdı Mac deneyimi ile uyumludur. Uygulamayı indirin ve gerisini halledin.

Backblaze size sınırsız alan sağladığı için, ne kadar verinin senkronize edileceği konusunda endişelenmenize gerek yok. Backblaze ayrıca yedeklemeleri otomatik olarak yapılandırır, böylece kendinize gerek kalmaz. İsterseniz davranışını özelleştirme seçeneği sunsa da, tüm işi yapmasına izin vermeye de karar verebilirsiniz..

Mac’lerin gelme eğiliminde olduğu daha küçük SSD’leri telafi etmek için harici sürücüleri tutarsanız, bunlar Backblaze tarafından da kapsanacak ve o bilgisayar için sınırsız verilere dahil edilecektir.

Backblaze, diğer çoğu yedekleme sağlayıcısından daha fazla macOS’a entegre edilmiştir. Backblaze, ayarları ayarlamak için ayrı bir uygulama sağlamak yerine, doğrudan “sistem tercihleri” nden ve diğer tüm ayarlara ince ayar yaptığınız kontrol merkezinden yapılandırılabilir..

Backblaze kullanım kolaylığı sağlarken, yine de çok güvenli bir hizmet sunuyor. Bilgisayarınızdan ayrılmadan önce verileriniz AES 128 bit şifreleme kullanılarak korunur. Aktarımların güvenliğini sağlamak için Backblaze, etkin bir şekilde kırılamayan başka bir standart şifreleme yöntemi olan TLS’yi kullanır. Çoğu kullanıcı için bu yeterli olmalıdır.

Ancak, yedeklemeleriniz için en yüksek güvenliği talep ederseniz, Backblaze sıfır bilgi güvenliği de sunar. Verilerinizin şifresini yalnızca siz çözebilmeniz için özel bir şifreleme anahtarı ayarlayabilirsiniz. Bu, Backblaze’ın unutursanız şifrenizi kurtarmasını imkansız hale getirecektir, bu yüzden dikkatli yapın.

Bu güvenlik önlemleri, yalnızca hesabınıza erişimi olan tek kişi olduğunuz sürece de geçerlidir. Her hizmette güvenli bir şifre belirlemelisiniz, ancak Backblaze iki faktörlü kimlik doğrulamasıyla ekstra koruma sunar, bu nedenle birisi şifrenizi almış olsa bile, içeri girmek için telefonunuza ihtiyaç duyar.

Backblaze Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Geri kazanımlar esnektir; Backblaze, internet hızlarınız aksi takdirde verilerinizi geri alma yoluna girerse, .zip indirmeleri sunar veya size bir USB flash sürücü veya sabit sürücü gönderebilir.

Daha ileri düzey kullanıcılar, Backblaze’in kullanımı kolay yaklaşımına rağmen, planlama, azaltma ve dosya türü hariç tutma dahil olmak üzere hala adil özelleştirme seçenekleri olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaktır..

Backblaze ayrıca e-posta, canlı sohbet veya iyi yazılmış bir bilgi tabanı aracılığıyla sağlam bir desteğe sahiptir. E-postalar bir iş günü içinde kapsamlı yanıtlarla yanıtlanır. Genel olarak, hizmet sadece orada en iyisidir, daha fazla bilgi için Backblaze incelememizi okuyun.

IDrive

IDrive, Backblaze’ın tam olarak uygun olmadığı nadir durumlarda doldurulan güçlü bir hizmettir. Rekabetçi fiyatlandırma, yüksek veri sınırları ve sınırsız cihazlarla, Backblaze ile kullanmak için çok fazla bilgisayarınız varsa IDrive en iyi seçim olabilir. Resmin tamamı için IDrive incelememizi okuyun.

IDrive, Backblaze kadar kullanıcı dostu değil, yine de çok sağlam bir hizmet sunuyor. IDrive’da sınırlı depolama alanı olduğundan, kurulumda hangi klasörlerin yedekleneceğini elle seçmeniz gerekir.

Bu manuel işlem, Backblaze’nin modern kurulumuyla karşılaştırıldığında biraz acı verici, ancak yedeklenecek birkaç makineniz varsa, işlem verilerinizi IDrive’ın sunucularına kaydedecektir. Neyse ki, IDrive’ın makul olan bazı varsayılan klasörleri var.

IDrive ayrıca son derece ayrıntılı bir zamanlama sayfası ve IDrive’ı yerel olarak ve uzak sunuculara yedekleme yapmak için kullanma gibi çok sayıda özelleştirme seçeneğine de sahiptir. Zamanlamak istemiyorsanız, IDrive, dosyalarınızda yapılan bir değişikliğin ardından 15 dakika içinde yedeklemeyi güncelleyen “sürekli veri koruması” na sahiptir..

Ek olarak, ekstra güvenliğe ihtiyaç duyan kullanıcılar, IDrive’ın ilk kullanmaya başladığınızda özel bir şifreleme anahtarı kullanmanıza izin verdiğini takdir edecektir. Ancak, bu paylaşım ve dosya senkronizasyonunu devre dışı bırakır. Sıfır bilgi sağlayıcısına ve senkronizasyon klasörüne ihtiyacınız varsa, Sync.com incelememizde okuyabileceğiniz gibi ayrı bir hizmete ihtiyacınız olacaktır.

IDrive’ın kullanıcı arayüzü oldukça tarihli ve çoğu Mac odaklı yazılımın hissinden yoksun olsa da (örneğin: IDrive otomatik olarak bir masaüstü kısayolu oluşturur. 2001’de OS X’in piyasaya sürülmesinden bu yana bunu yaptık), yine de yüksek değer, birden fazla bilgisayar kullanan biri için özelleştirilebilir çözüm.

IDrive, dosyalarınızı güvende tutmak için 256 bit AES şifrelemesi kullanır. Bu protokol asla kırılmadı ve potansiyel bir siber suçlu bir anahtarı olmadığı sürece dosyalarınızı güvende tutacak.

IDrive’ın özel şifreleme anahtarları için desteği, verilerine hiçbir şekilde göze alamayan herkes için her koşulda erişilebilir. Hizmet, IDrive’ı kullanmaya başladıktan sonra özel bir şifreleme anahtarını etkinleştirme ve iki faktörlü kimlik doğrulama uygulanarak iyileştirilebilir..

IDrive da rekabetçi bir fiyatlandırma modeli sunuyor. Yıllık bazda taahhütte bulunmanız gerekir, ancak 5GB’yi sınırsız olarak ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu, tam bir aboneliğe kaydolmadan önce yazılımı tanımanızı sağlar. 2 TB için yılda 52,12 ABD doları olarak, tek bir Backblaze planından sadece biraz daha pahalıdır. Birden fazla bilgisayar kullanıyorsanız ve 2 TB’ın altında kalırsanız, bu hızlı bir şekilde geri döner.

IDrive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

IDrive’ın veri sınırları olmasına rağmen, sert bir tavana girmeyeceksiniz. Planınızın izin verdiğinden daha fazla veri depolayabilirsiniz, ancak ücretlendirilir. Ücret sinir bozucu olsa da, acil bir durumda planınızı hemen yükseltmeden sınırınızdan daha fazlasını depolayabileceğiniz anlamına gelir. Kapakların nasıl çalıştığını öğrenmek için IDrive incelememize göz atın.

IDrive ayrıca Google Drive veya Dropbox gibi bir senkronizasyon klasörüne sahiptir ve bu da onu hibrit bir hizmet haline getirir. IDrive, hem bilgisayarlarınızı yedeklemek hem de onları senkronize tutmak için bir çözüm olabilir. IDrive hem iOS hem de Android için bir uygulama sunduğu için tüm telefonunuzu bulutta tutabileceğiniz için bu bile telefonunuza uzanıyor.

IDrive ücretsiz 5GB sunuyor (sonuçta bir nedenden dolayı en iyi ücretsiz depolama sağlayıcılarımızdan biri), bu yüzden kontrol etmemeniz için bir neden yok.

CloudBerry Yedekleme

CloudBerry, aslında herhangi bir depolama alanı sunmadığı için kesinlikle alışılmadık bir yedekleme hizmetidir. Yedekleme yazılımı ve çeşitli ayrı depolama sağlayıcılarına esnek abonelikler için bir kerelik ödeme şeklinde gelen alternatif bir çözümdür. Ayrıca okuma zevkiniz için tam bir CloudBerry Yedekleme incelememiz var.

CloudBerry, basit bir yedekleme çözümünden uzaktır. Bulut çözümlerine veya BT uzmanlarına daha fazla aşina olanlar tarafından kullanılması amaçlanmıştır. Bu siz değilseniz, muhtemelen Backblaze gibi bir çözüm tarafından daha iyi sunulursınız.

Manuel olarak bir depolama sağlayıcısı ve yedeklemek istediğiniz klasörlerin yanı sıra diğer yapılandırılabilir seçeneklerin uzun bir listesini ayarlamanız gerekir. Bu, birçok kullanıcı için göz korkutucu görünecektir, ancak yedeklerinizi (aerodinamik hibrit yedeklemeler dahil) tamamen özelleştirebilme yeteneği, tam olarak başkalarının bir bulut hizmetinden isteyebileceği şeydir.

Yine de Mac’te CloudBerry’nin bazı sınırlamaları vardır. Blok düzeyinde yedekleme ve görüntü yedeklemeleri henüz mevcut değildir. Bunlar anlaşma kırıcılar değilse ve son derece özelleştirilebilir bir sistem arıyorsanız, CloudBerry sadece cevap olabilir.

CloudBerry Backup ile güvenlik, seçtiğiniz depolama sağlayıcısına bağlıdır. CloudBerry, özel anahtarlarla 256-bit AES şifrelemesi sunar. Bundan faydalanırsanız, CloudBerry son derece güvenlidir. Bu, CloudBerry’nin uyumlu olduğu 65 planın tamamında desteklenmediğinden, bir plan seçerken daha fazla araştırma yapmanız gerekecek.

CloudBerry Backup’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CloudBerry kesinlikle BT deneyimine sahip olanlara ve işletmelere yöneliktir (en iyi KOBİ yedek mega savaşımızı kolaylıkla kazandı). Temel lisans için bir kerelik 30 dolarlık maliyet makul, ancak daha fazla ücret oldukça hızlı bir şekilde toplanabilir. CloudBerry’nin çok yönlülüğü, macOS çalıştıran makineleri içeren platformlar arası bir çözüm arayan birine iyi borç veriyor.

SpiderOak ONE

SpiderOak, güvenlik ve gizliliği her şeyden önce önceliklendirir ve üyeliğinden bağımsız olarak herkesin okuması için blogunda genel güvenlik makaleleri yayınlamaya zaman ayırır. Hala temiz ve kullanımı kolay bir arayüz sürdürüyor ve sadece biraz ekstra gizlilik isteyen daha az gelişmiş kullanıcılar için çok çekici bir teklif haline getiriyor. Bu hizmet hakkında daha fazla bilgi için SpiderOak incelememizin tamamını okuyabilirsiniz.

SpiderOak arayüzünün “yönet” sekmesi, diğer hizmetler için web sitesini ziyaret etmenizi gerektiren bilgilere erişmenizi sağlar. Burada, SpiderOak sunucularında sakladığınız her şeyi takip edebilirsiniz. Bu, dosyaları kurtarmayı veya bağlamayı çok kolaylaştırır.

SpiderOak’ın depolama miktarlarına göre fiyatlandırıldığından ne kadar depolama alanı kullandığınızı takip etmeniz gerekir ve daha küçük olanları, tüm Mac’inizin yedekleriyle uğraşırken kısıtlayıcı olabilir.

Şimdiye kadar yapılan diğer seçimlerin aksine, SpiderOak varsayılan olarak sıfır bilgidir. Bu güvenlik seviyesini elde etmek için herhangi bir ek yapılandırma yapmanız gerekmez. Verileriniz ayrıca 256 bit AES şifrelemesi kullanılarak korunacak ve TLS kullanılarak aktarılacak.

Hem Backblaze hem de IDrive’ın özel bir anahtar kullanma seçeneği olsa da, SpiderOak ilk iki seçimlerimizden biraz daha pahalı. Kazanmanız gereken temel özellik, senkronizasyon hizmeti olarak da çalışabilen sıfır bilgi yedeklemesidir..

SpiderOak ONE’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Senkronizasyon ve yedekleme hizmetiyle paylaşımın dahil edilmesi SpiderOak’ı esnek bir hepsi bir arada çözüm haline getirir. Dosyalar, bağlantılar kullanılarak SpiderOak uygulamasından paylaşılabilir. Paylaşılan bağlantıların özel bir anahtar kullanılarak şifrelenmeyeceğine dikkat etmek önemlidir. Neyse ki, SpiderOak iyi bir iş çıkarıyor.

Carbonite

Karbonit, sınırsız depolama alanı ve basit, kullanımı kolay bir sistem ile cihaz başına plan sağlamada Backblaze’a benzer bir yaklaşım benimser. Daha önce CrashPlan kullandıysanız, eski endüstri liderinin tavsiye ettiği CrashPlan alternatifi olarak Carbonite’i biliyor olabilirsiniz. Karbonit incelemesinin tamamını okuyabilirsiniz.

Karbonit çoğunlukla otomatiktir. İndirdikten sonra, çalışma şeklini özelleştirmek istemediğiniz sürece otomatik olarak çalışır. Zamanlamasında Backblaze’den biraz daha fazla özelleştirilebilirlik sunar, ancak yedeklemelerinizin her zaman güncel olduğundan emin olmak için varsayılan olarak aynı sürekli ayara sahiptir.

Carbonite, dosyaları doğrudan uygulama içinden doğrudan orijinal konumlarına kurtarmanıza izin vererek Backblaze’den daha fazla adım adım kurtarma sunar. Bir .zip arşivi indirmenize ve dosyaları manuel olarak çıkarmanıza gerek yoktur.

Carbonite’nin Backblaze ile olan benzerlikleri güvenliğine de uzanıyor. 128 bit AES şifrelemesi kullanır, TLS şifrelemesi ile aktarır ve manuel olarak etkinleştirilmesi gereken isteğe bağlı sıfır bilgi hizmeti sunar. Karbonit, özel şifreleme anahtarları kullanıldığında 256 bit AES şifrelemeye geçişte küçük bir fark yaratır. Carbonite ayrıca, şifre hırsızlığı durumunda sizi güvende tutmak için iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar.

Müşteri desteği, Carbonite’nin Backblaze’den kendini ayırdığı bir alandır. Haftanın yedi günü 08: 30’dan 21: 20’ye kadar telefonla destek hizmeti vardır. AVUSTRALYA, BREZİLYA VE KUZEY AMERİKA ÜLKELERİNİN KULLANDIĞI SAAT UYGULAMASI. E-posta desteği de hızlı ve eksiksizdir. Carbonite, müşteri hizmetleri için 48 ödül bile kazandı. Ayrıca, kendileri için sorun gidermek isteyen kullanıcılar için kaliteli bir bilgi tabanı sunar.

Carbonite, harici disk yedeklemesi ve aylık ödeme planı olmadan yılda Backblaze’den 10 $ daha fazla gelir. Carbonite’nin ekstra özelliklerinden bazılarını kullanmayı planlıyorsanız, fiyatlandırmadaki bu artış buna değebilir, ancak çoğu kullanıcı için Backblaze muhtemelen daha iyi bir değer olacaktır..

Karbonit Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Carbonite, Backblaze’nin teklifinden iki ay daha uzun, üç aya kadar sürümleme sunuyor. Bu uzatma süresi, kurtarılması gerekebilecek uzun süreli çalışmalar üzerinde çalışırken çok değerli olabilir..

Carbonite’nin iOS ve Android uygulaması da fotoğraf kitaplığınızı yedekleyebilir. Carbonite’nin planı sınırsız depolama alanı ile geldiğinden, son birkaç gigabayttan endişe etmeden uzaklaşabilirsiniz.

Sonuç

Çoğu kullanıcı için Backblaze, Mac’iniz için basit, iyi entegre bir pakette uygun bir fiyata sınırsız yedekleme sunan net zafere ulaşır. Daha özel gereksinimleriniz varsa, IDrive birden çok bilgisayar kullananları tatmin edebilir ve CloudBerry BT uzmanları için güçlü bir çözüm sunar.

Backblaze yedekleme ihtiyaçlarınızı çözecek mi yoksa daha uygun bir ürüne mi ihtiyacınız var? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map