Linux 2020 için En İyi VPN

Linux kullanıcılarının kendi işletim sistemlerini kullanmak için bir ücret ödediği bir sır değil: can sıkıcı bloatware ve bilgisayarınızı uygun gördüğünüz gibi özelleştirmek için alan özgürlüğü elde ederken, çok fazla yazılım, üzerinde ciddi beyin terleri olmadan o kadar iyi çalışmıyor. son. Sanal özel ağlar çok farklı değil, bu yüzden Cloudwards.net Linux için en iyi VPN’in bir listesini hazırladı.


Bununla birlikte, küçük bir feragatnamenin uygun olduğunu belirtmeliyiz: VPN incelemelerimizden Linux ile iyi çalışacak, ancak bu makalede olmayacak birçok sağlayıcı var. Bunun nedeni, çoğu olan OpenVPN protokolünü kullanan herhangi bir VPN’in Linux’ta çalışacak şekilde yapılandırılabilmesidir..

Bununla birlikte, bunu ayarlamak biraz uzmanlık gerektirdiğinden, bu makalenin amacı için, hazır ambalajlı Linux istemcileriyle birlikte gelen VPN sağlayıcılarına kapıdan çıktık. Aşağıdaki servislerin tümü, sadece birkaç kurulum düğmesine basıldıktan sonra çalışacaktır, gelişmiş becerilere gerek yoktur. Mac kullanıcıları da aynı sorunları yaşıyorlar, bu yüzden Mac için de benzer en iyi VPN listesini yaptık.

Linux istemcilerinin eksikliği, örneğin, Cloudwards.net çok yönlü en iyi VPN ExpressVPN bu listede iyi bir yer bulurken, başka bir üst sağlayıcı olan NordVPN, bunun neden böyle olduğunu öğrenmek için NordVPN incelememizi okuyun. utanç). Aynı zamanda, aksi takdirde her zaman ilgi odağımız ördek gibi görünen son derece sevimli bir servis olan Mullvad, uçan renklerle geliyor.

Linux 2020 için En İyi VPN

VPN’i Linux için En İyi Yapan Nedir

Bir VPN’yi Linux için en iyi yapan şeyin ana düşüncesi, basitçe çalışıp çalışmadığıdır: Team Penguin üyeleri genellikle bir programın nasıl çalışacağını bulmakta oldukça iyidir, bu nedenle bir GUI (gerçekten kullanarak bir programı kullandığınız bir pencere) düğmeler ve geçişler ve benzerleri) temel bir gereksinim değildir.

Ancak, bazı sağlayıcılarla komut satırı arabiriminden başka bir şey sunmadığı için birkaç nokta çıkardık: sonuçta çok kullanıcı dostu olmak gibi bir şey yok. Bunun yanı sıra, VPN’nin güvenli olup olmadığı, internet sansürünü ve geobloklarını atlayıp atlayamayacağı, bir VPN’i VPN yapan tüm şeyler gibi olağan standart kriterleri de takip ettik..

Cloudwards.net’te dolgu olarak kullanılan en kötü VPN seçimlerimizden hiçbirini bulamayacaksınız, bu kesin: aşağıdaki sağlayıcıların her biri kendi başına harika, sadece kurulumu kolay bir Linux kullanıcısıyla hayatlarını kolaylaştırıyor istemci kullanılabilir. Aynı felsefeyi düşünerek Linux için en iyi bulut depolama alanımızı ve Linux makaleleri için en iyi çevrimiçi yedeklememizi yazdık.

1. Linux için En İyi VPN: Özel İnternet Erişimi

Nasıl keserseniz seçin, PIA hakkında sevilecek çok şey olsa da, VPN sağlayıcıları arasında sunulan tüm Linux istemcilerine baktığınızda açık kazanır. PIA incelememizde belirttiğimiz gibi, hizmetin kullanımı çok kolaydır ve Linux istemcisi düz bir bağlantı noktası olduğundan, Team Penguin avantajlardan yararlanır.

PIA’yı yüklemek, ekstra güvenlik özelliklerini veya diğer tüm tercihleri ​​ayarlamak gibi en kötü ihtimalle birkaç dakika sürer. Hizmet, müşterisini olduğu gibi bırakarak Linux kullanıcılarına gerçek bir iyilik yaptı ve çaba için en büyük ödülü vermekten mutluluk duyuyoruz..

Özel İnternet Erişimini Sevmemizin Diğer Nedenleri

ABD İSS’lerinin casusluğuna karşı yürüttüğü birçok kampanya ve net tarafsızlık lehine PIA’yı zaten biliyorsunuzdur. Bu canlı ya da ölümsüz zihniyet sadece pencere giydirme de değildir: PIA, web’e göz atarken verilerinizi korumak için AES 256 bit şifreleme ve saç tetikleme öldürme anahtarı dahil olmak üzere çok güçlü önlemlere sahiptir..

Ayrıca, dosya paylaşımına karşı rahat tutumu ve dünyanın dört bir yanına dağılmış çok sayıda sunucusu sayesinde torrent için en iyi VPN’lerden biridir. PIA’ya karşı çok az şey var (özellikle porno için Linux için en iyi VPN’i arıyorsanız), bu nedenle okuyucularımıza yedi günlük para iade garantisini kontrol etmelerini tavsiye etmekten mutluluk duyuyoruz.

2. AirVPN

İstemcisini Linux’a taşıyan başka bir VPN hizmeti olan AirVPN temelde ikinci sırada yer alıyor çünkü müşteri yeterli olsa da PIA tarafından belirlenen standardı karşılamıyor. GUI güncelliğini yitirmiş hisseder, düğmeler bazen bulmak zordur ve tasarımı optimize edebilmek için sorumlu adamın işten çıkarıldığı gibi bir his var.

Bununla birlikte, ihtiyacınız olan her şey, aslında, hız testlerinden yerleşik DNS sızıntı testine kadar. AirVPN incelememizde belirttiğimiz gibi, bu hizmet söz konusu olduğunda her şey anlamına gelmez, yani Linux kullanıcılarının anonimlikte gezinirken hem tam hem de optimize edilmiş bir deneyimden yararlanabilecekleri anlamına gelir..

AirVPN’i Sevmemizin Diğer Nedenleri

AirVPN, güvenlik ve anonimlik konusundaki kararlılığı nedeniyle Çin için en iyi VPN seçimlerimizden biridir. Güvenlik ana endişe kaynağıysa, AirVPN ayrıca Tor VPN’i etkinleştirirken Tor tarayıcısını kullanmanıza izin veren Tor üzerinden VPN işlevi de sunar. Bu, internette gezinirken suları zorlukla dalgalandıracağınız anlamına gelir.

AirVPN, ücretsiz deneme sunan çok az VPN hizmetinden biridir, ancak şirkete bir anahtar almak için kolay bir mektup göndermeniz gerekir. Fikriniz layık görülüyorsa, servisin mükemmel uygun fiyatlı planlarından birini taahhüt etmeden önce AirVPN ile uğraşmak için birkaç gününüz olacak. Muhtemelen, hizmeti yeterince iyi beğeneceksiniz.

3. TorGuard

TorGuard, Cloudwards.net’in en sevdiği karanlık attır, çünkü onu her değerlendirdiğimizde her zaman çok iyi işler yapar, ancak her zaman üst kademelerden geri tutan bir engel vardır. Linux desteği söz konusu olduğunda durum budur: TorGuard, Debian istemcisi bile sunan çok az sağlayıcıdan biri olsa da, biraz çıplak kemikler ve sadece üçüncü sıradan daha yüksek bir yer garanti etmiyor.

torguardclientarea

Bununla birlikte, ellerinizi kirletmekten sakıncası yoksa (hadi, Team Penguin’de misin, değil misin?), Linux’ta TorGuard’ı çalıştırırken mükemmel bir deneyim yaşayacaksın, bu yüzden bunu hesaba katarsan sallanan işletim sistemi ne olursa olsun en iyi şekilde yararlanmak için atasözü kaputunun altına girmenizi gerektiren bir hizmet.

TorGuard’ı Sevmemizin Diğer Nedenleri

TorGuard incelememizde okuyabileceğiniz gibi, hizmet için oyunun adı özelleştirme gibi görünüyor. TorGuard’da ince ayar yapamayacağınız çok az ayar var, bu da herhangi bir DIY bilgisayar geek için bir zorunluluk haline getiriyor, Linux kullanıcıları olarak tanım gereği. Ayarlarla uğraşmak isterseniz, muhtemelen TorGuard’ın yedi günlük para iade garantisini kontrol etmelisiniz.

TorGuard ana sayfası 2017

Bununla birlikte, bu, yeni sunucu konumları satın alarak Netflix VPN yasağını aşmak gibi, manuel olarak ayarlamanız gereken diğer VPN’leri kullanarak alacağınız pek çok şey de hizmeti kullanmanın dezavantajıdır. Bu sizin için önemli değilse, o zaman en hızlı VPN hizmetlerinden birini kullanmaktan zevk alırsınız ve oldukça ucuzdur.

4. Mullvad

Bir başka karanlık at olan Mullvad, yıldızlığa giremeyen küçük bir İsveç şirketi tarafından üretildi. Bununla birlikte, Linux istemcisi, çan ve ıslık sevmeyen veya en şık tasarımlara önem vermeyen insanlar için iyi bir seçimdir. Bu geri verilen bir iltifat gibi gelebilir, ancak bunun nedeni şudur: Mullvad işi yapar, ama hepsi bu.

Mullvad Ana Sayfası

Yazılım bir tarball formatında paketlenmiştir ve servisin bilgi tabanı, kurulum işleminin her adımı için ayrıntılar sağlar. Kuşkusuz, keşke rehber yüksek kaliteli görüntülere sahip olsaydı. Ama sanırım bu bir komut satırı kurulum işlemi olduğundan, görüntüler çok önemli değil.

Yukarıda belirtilen sağlayıcılarda olduğu gibi, kurulum kodunu doğrudan terminale kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. 

Mullvad’ı Sevmemizin Diğer Nedenleri

Mullvad bizim ilk tercihimiz olmasa da, onların tavırlarına hayran kalmanızı sağlayan sağlayıcılardan biridir. Şirket, müşterilerinin gizliliğini son derece koruyor ve size açık olan seçeneklerde en iyi sağlayıcılarımızdan bazılarıyla bile rekabet ederek size bir dizi şifreleme ayarı ve çeşitli VPN protokolleri sunuyor.

mullvad öde-by-nakit

Mulvad üç saatlik bir deneme süresi sunuyor, bu da hizmeti adım adım almanız için yeterli zaman olmalı. Birçoğunun ihtiyaçlarını karşılamasa da, Mullvad kesinlikle önümüzdeki yıllarda izlemek için bir hizmettir ve bazı gizlilik meraklıları için tatlı noktaya vuracaktır.

5. ExpressVPN

İlk başta ExpressVPN’i bu topluluğa dahil etmekte tereddüt ettik, çünkü bir Linux istemcisi bile yok, sadece bir komut satırı arayüzü, bir GUI ile aynı sonuçları elde etmek için terminalinize girebileceğiniz bir dizi komut sunuyor. etkin istemci. Büyük bir acı olabilir ve acemi kullanıcılar muhtemelen uzak durmalıdır.

Bununla birlikte, sorulardaki komutlar az ve basittir ve Linux altında ExpressVPN kurmak çok kolaydır, yani bu Cloudwards.net favorisi, GUI’ye sahip olmamasına ve bir kez daha geri döndüğünüzü hissetmenize rağmen, beş numaralı noktaya zar zor girer. 80’lerde.

ExpressVPN’i Sevmemizin Diğer Nedenleri

Birkaç komut girmek zorunda kalma sıkıntısına katlanmak istiyorsanız, muhtemelen emrinizde en güçlü VPN’i elde edersiniz. ExpressVPN incelememizde okuyabileceğiniz gibi, hizmet inanılmaz hızlar ve mükemmel kullanılabilirlik sunarken, Linux CLI aracılığıyla gelişmiş ayarları etkinleştirmek biraz karmaşık olabilir.

ExpressVPN’i seçmek, yalnızca sizin arayabileceğiniz kullanılabilirlik ve rahatlık arasında bir geçiş anlamına gelir; Neyse ki ExpressVPN karar vermenize yardımcı olacak 30 günlük para iade garantisi sunuyor. Ayrıca Netflix için en iyi VPN’dir, yani Linux kullanan akış bağımlılarının bazı yazılan komutlara katlanması gerekebilir.

Mansiyonlar

Bir tür Linux deneyimi sunan birkaç sağlayıcıdan daha aşağıda, genellikle bazı gelişmiş ayarlamalar gereklidir. Aşağıdaki tüm sağlayıcılar kendi başlarına mükemmeldir, sadece iyi bir Linux VPN için yaptığımızı hissettiğimiz tak-çalıştır işlevi yoktur.

VyprVPN

Bir CLI için GUI kullanan başka bir sağlayıcı olan VyprVPN, ExpressVPN ile aynı özelliklere sahip değildir, yani yazılan komutlara katlanmak daha fazla fedakarlıktır. Ancak VyprVPN incelememizde okuyabileceğiniz gibi, hizmetin getirdiği güvenliğe ihtiyaç duyan bazı insanlar için fedakarlık buna değebilir.

NordVPN

NordVPN, Linux kullanıcılarının sunucularına sadece bir OpenVPN bağlantısı kurarak bağlanabilmeleri değil, bu listede olması gereken birçok sağlayıcıdan biridir. Bu, çoğu Linux gazisi için büyük bir şey olmasa da, bu makalenin acemi dostu yaklaşımına pek uymadı, yani bu mükemmel hizmeti onurlu sözlere devretmek zorunda kaldık..

NordVPN bu konuda tek başına değil, CyberGhost incelememizde ve IPVanish incelememizde olduğu gibi diğer iki kişiyi de okuyabilirsiniz. Her üç sağlayıcı da ortak bir noktaya sahiptir: hepsinin hazır bir komut dosyası vardır ve bunlar bir VPN bağlantısıyla hemen kurmanızı sağlar.

Birkaç öğreticiye göz atmak sakıncası yoksa, OpenVPN’i bunlardan biriyle kurmak çok kolaydır. Bir avuç komut girin, birkaç dosya indirin ve birkaç dakika içinde internete göz atacaksınız, bir tür teknisyen gibi hissettiğiniz bir bonus ile.

Sonuç

Linux kullanıcıları genellikle işletim sistemi için tasarlanmamış yazılımların mükemmel şekilde çalışmasını sağlamakta zorlanırlar, ancak yukarıdaki tüm sağlayıcılar size özel bir müşteri sunacak veya kendinize daha fazla veya daha az kendi oluşturmanıza yönelik araçlar sunacaktır..

Bu her zaman aradığınız şey olmayabilir, ancak bir şekilde Team Penguin’e katılmayı seçtiğiniz günü yaptığınız seçimdir. Hepimiz bu hoş olmayan baş ağrılarına birkaç saat çalışmamadan sonra sahip olsak da, sonunda hep anlıyoruz.

Linux için en iyi VPN seçimlerimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Bilmemiz gereken herhangi birini özledik mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Siz buradayken VPN arşivimize göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map