İşletmeler için SugarSync VS Pogoplug Ekibi

Dosya senkronizasyonu, işbirliği ve yedekleme, günümüz işyerlerinde önemli ve gerekli olarak gerçekleştirilmiştir. Bununla birlikte, bir işletmenin veya işletmenin depolama ihtiyaçlarına bir çözüm olarak bulut, çeşitli endişeler nedeniyle genellikle dikkate alınmaz.


Bunun üstesinden gelmek için giderek daha fazla hizmet, ticari müşterilerin özel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. 

“Ofisimin neden bir bulut çözümüne ihtiyacı var?” sorabilirsiniz. Hepsi bir arada bulut çözümü, bağlı tüm sistemlerin tüm dosyalarının senkronizasyonunu, yedeklenmesini ve erişilebilirliğini sağlar. İki profesyonel bulut çözümünü inceleyelim – SugarSync for Business ve Pogoplug Ekibi ve ihtiyaçlarınızın karşılanıp karşılanmadığını görelim.

İşletmeler için SugarSync

SugarSync sağlam bir bulut depolama sistemidir. En son sürümden sonra, minimal ancak güçlü ve çok yönlü hafif bir müşteri haline geldi. Neredeyse tüm büyük akıllı telefon platformları için mobil uygulamalar ve Windows ve Mac için masaüstü uygulamaları ile SugarSync, dosyalarınızı senkronize etmenize, yedeklemenize, depolamanıza ve paylaşmanıza ve hatta SugarSync’e sahip diğer kullanıcılarla işbirliği yapmanıza olanak tanır. Kesinlikle sektördeki en iyi yuvarlak bulut depolama hizmetlerinden biridir. SugarSync for Business, izlemenizi sağlayan özel bir gösterge tablosu sunar 


© Cloudwards.net

SugarSync, iş kademeleri için yeni fiyatlandırma yaptığını açıkladı, ancak maalesef daha önce açıklanan iş planları için sınırsız depolama alanlarını kaldırma planlarını biraz değiştirdi. Bununla birlikte, SugarSync, 550 $ / yıl (veya 55 $ / ay) olarak fiyatlandırılan 1 TB ile paranız için çok fazla patlama sağlar. Dahası, SugarSync her kuruluş için özel fiyatlarla özel planlar sunar.

Pogoplug Takımı

Pogoplug, donanım kişisel bulut pazarına hükmettikten sonra 2012 yılında sınırsız depolama fiyatlandırma planlarını açıkladığından, Pogoplug Cloud önemli bir çekiş kazanmış gibi görünüyor. Pogoplug Ekibi, ek kişiselleştirme sağlayan ürünün iş lezzetidir. Pogoplug Ekibi, iOS ve Android için mobil uygulamalar ile birlikte basit bir web arayüzü ve masaüstü istemcisi sunar. Web arayüzü veri yüklemenize veya medya dosyalarınızı akışa almanıza izin verirken, masaüstü ve mobil uygulamalar dosyaları çevrimiçi olarak kolayca yedeklemenize ve geri yüklemenize izin verir.

Pogoplug Ekibi ayda kullanıcı başına 5 $ ile sınırsız depolama alanı sunmaktadır. Saf ucuz depolama için Pogoplug neredeyse yenilmez; ayda sadece 5 $ karşılığında yiyebileceğiniz bir depolama alanı sunan bir hizmetle tartışmak zor, değil mi??

Özellikleri

Tekrar tekrar söylediğimiz gibi, özellikle ofisinizdeki dosyalar için dosyaların yedeklenmesine büyük önem verilmelidir; iş dosyalarınızı kaybetmek büyük bir felaket olabilir. İhtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını görmek için her bir hizmetin özelliklerini yan yana görelim.

Destek olmak

SugarSync, buluta senkronize edilen bir klasör oluşturarak dosyalarınızın düz yedeklemesini yapmanızı sağlar. Bunun yaptığı şey, SugarSync’in dosyalarınızı her zaman tek yönlü olarak buluta senkronize etmesi ve temelde yedekleme yapmasıdır. Ama bak! CrashPlan veya Backblaze benzeri bir hizmet beklemeyin.

SugarSync size bir set verir ve birçok kullanıcının yedekleme gereksinimlerini karşılayabilecek bir yedekleme stilini unutur. Dosyalar yedeklendikten sonra, bunları SugarSync sürücüsünden kopyalayarak geri yüklenebilir; Sadece bu değil, yanlışlıkla cihazınızdan sildiyseniz SugarSync silinmiş dosyaları geri yükleyebilir. Silinen dosyalar, kullanıcı tarafından kalıcı olarak silinene kadar kaldıkları “Silinen dosyalar” klasöründe saklanır.

Pogoplug, şaşırtıcı bir şekilde, bu ve sadece bu özelliğe Windows veya Mac uygulaması aracılığıyla (yedeklenmiş dosyaları geri yükleme yeteneği dışında) izin verir. Yedek istemcisi süslü bir şey değildir, ancak seçilen klasörlerinizi izleyerek ve değişiklikleri gerektiği gibi yükleyerek işi yapar.

Eşitleme & Paylaş

Adın içindeki ‘senkronizasyon’ ile SugarSync, dosyalarınızı senkronize tutmak için harika bir iş çıkarır. Dropbox’ınkine benzer bir merkezi senkronizasyon klasörü sağlar. “My SugarSync” adlı merkezi bir klasör dışında, SugarSync, Bilgisayar 1’deki herhangi bir klasör ile Bilgisayar 2’deki herhangi bir klasör arasında senkronizasyona izin verir.. 

Dosyalarda diğer insanlarla işbirliği yaparken, onları ileri geri e-posta ile göndermek kesinlikle passé’dir. Henüz hayatınızda değilse, kesinlikle bir değişiklik yapmayı düşünmelisiniz. Eşitleme yetenekleriyle birleştiğinde, paylaşım, klasörlerde ve hatta yalnızca dosyalarda değişiklik yapıldığında ve sürekli olarak güncelleştirilen dosyaları tutabilir. Bu işbirliğini bir esinti yapar.

Eşitleme

Dosyalarınızı yalnızca herkese görüntülemek üzere paylaşabilirken, değiştirilecek dosyaları özel olarak bir kişiyle veya bir grupla paylaşarak da paylaşabilirsiniz. Kullanıcılarla işbirliği yapmanız gerekmese bile, ortak dosyalarınızı ve belgelerinizi akıllı telefonlar veya tabletler gibi çeşitli cihazlarınızda en son sürümlerine güncel tutmanız gerekiyorsa senkronizasyon sizin için yararlı olabilir..

Pogoplug maalesef senkronizasyon yeteneğine sahip değil. Tek izlemesi tek yönlü yedekleme içindir: bilgisayarınızdan buluta. Bununla birlikte, web arayüzü üzerinden çok işlevsel bir paylaşım özelliği sağlayarak eksikliğin bir bölümünü kapsar. Pogoplug’da dosya paylaşımı, e-posta eklerinin yerini alabilir ve dağınık gelen kutularını rahatlatabilir. Pogoplug’un sahip olduğu ancak SugarSync’in sahip olmadığı özel bir özellik, genel yüklemelerin etkinleştirilebileceği bir ortak klasör oluşturma yeteneğidir.

Bu, herkesin Pogoplug Hesabınıza dosya yüklemesine izin vererek, gönderen için özel bir gönderme hizmeti veya hatta bir Pogoplug hesabı gereksinimini ortadan kaldırır. FTP gönderme satırlarında bir şey, böyle bir ortak klasör bazılarına nimet olabilir.

Depolama

SugarSync saf ham depolama için kullanılabilir. Dosyaları dosya dışında saklamak için, tüm dosyalar yüklendikten sonra bir klasörü (başlangıçta SugarSync ile senkronize edilmiştir) senkronize etmeyi bırakmanız ve ardından yerel kopyalar silinebilmeniz gerekir. SugarSync’in bu alanda Pogoplug’a göre sahip olduğu bir avantaj, dosyaları önceden indirmeden isteğe bağlı olarak SugarSync sürücünüzden bir çeşit “akış” yapabilmenizdir..

Pogoplug, dosyaları web arayüzü veya masaüstü istemcisi üzerinden yüklemenizi sağlar. Masaüstü istemcisi olan Pogoplug Backup, tüm klasörleri bulut dizininizin köküne yüklemek için kullanılabilir; SugarSync gibi, bir klasör yüklendikten sonra yedekleme için seçili olmadığında, klasör çevrimiçi depolanacak ve yerel kopya silinebilir.

Pogoplug’un işlevsellikten daha fazlası, özellikle SugarSync’e göre burada sağladığı bir avantaj, fiyat noktasıdır. 5 $ / kullanıcı / ay için, sınırsız depolama alanı iyi bir şeydir, depolama alanı her şeyden daha önemli olan insanlar için daha fazladır.

Güvenlik

Her ne kadar bir bulut çözümü için en önemli unsurlardan biri işletmeler içinse de, hem SugarSync for Business hem de Pogoplug Team gerçek uçtan uca şifrelemeden yoksundur. SugarSync TLS kullanarak veri iletir ve Pogoplug SSL kullanarak veri iletir. Bu, bu hizmetlerin verilerinizin indirilirken veya yüklenirken güvenli olduğundan emin olduğu anlamına gelir.

Sorun, sunucularında veri depolandığında başlar. SugarSync verileri AES-128 şifrelemesi kullanarak depolar; oldukça güvenlidir, ancak muhtemelen sıfır bilgi şifrelemesi değildir. Öte yandan, Pogoplug saklanan verilerini ilk başta şifreleyip şifrelemediklerini belirtmez. Bu sadece yasanın gerektirmesi durumunda her iki hizmetin de verileri teslim etmesi gerektiği anlamına gelmez, aynı zamanda verilerin tesadüfen tehlikeye girmesi durumunda saldırganların verilerinize potansiyel olarak erişebileceği anlamına gelir.

Gerçek güvenlik istiyorsanız, ancak SugarSync’i kullanmaktan vazgeçmek istemiyorsanız, Verilerinizi Bulut Depolama için Nasıl Şifreleyeceğiniz konusundaki makalemize göz atabilirsiniz. Pogoplug için verileri şifrelemek istiyorsanız, maalesef, o kadar kolay olmayan diğer geçici çözümleri kullanmanız gerekecektir. Tüm kargaşanın ne hakkında olduğunu merak ediyorsanız, bazı bulut depolama hizmetlerinin arkasındaki güvenlik sorunları hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz.

Mümkün olan en güvenli bulut depolama çözümünü almaya ve fiyat gibi bazı avantajlardan vazgeçmeye hevesliyseniz, SpiderOak ONE veya IDrive’ı deneyebilirsiniz.

Sonuç

İş yerinizdeki veya işyerinizdeki dosyalar için bir bulut çözümü, iş akışınıza kesinlikle yardımcı olacak ve belki de güvenilirliği ve erişilebilirliği artıracaktır. Hem Pogoplug hem de SugarSync kendi başlarına mükemmeldir ve özel gereksinimlerinize bağlı olarak, işletmeniz için doğru ürünü seçebilirsiniz.

Henüz herhangi bir bulut yedekleme, depolama veya senkronizasyon sistemi uygulamadıysanız, bunu yapmayı düşünmelisiniz; şimdi, her zamankinden daha fazla ihtiyacınız olabilir. Çok geç olmadan bulut depolama ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. İki hizmetten herhangi birini düşünüyor musunuz? Herhangi bir sorunuz varsa bize bildirin!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map