Kodi’ye Fusion Kurulumu

Kodi, en sevdiğiniz filmleri, TV şovlarını ve müzik dosyalarını akışla izlemenin harika bir yoludur. Kodi’yi daha önce nasıl kullanacağımız hakkında bir makale yazdık, ancak şimdi bu harika hizmet için eklentilerinizi yönetmek için Fusion’ı yükleme hakkında konuşacağız.


Kodi’yi benzersiz kılan, yüzlerce eklenti arasından seçim yapabileceğiniz ve benzersiz bir izleme deneyimine sahip olabileceğiniz gerçeğidir. Bu eklentiler genellikle eğlence alanındadır, ancak bazı daha pratik uygulamalar da vardır (en iyi bulut depolama sağlayıcılarımızdan hiçbiriyle entegrasyon olmamasına rağmen).

Kodi açık kaynaklı bir araç (henüz tamamen yasal) olduğundan, 500’den fazla geliştirici, özelliklerini geliştirmek için şimdiye kadar üzerinde çalıştı. Daha da önemlisi, tüm akışlı ses ve video içeriği evrenine erişmenizi sağlayan bir ton eklenti geliştirdiler, böylece Netflix VPN’lerle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Eklentiler ve neler yapabilecekleri hakkında konuşmadan önce, Kodi’nin eklenti yöneticisi Fusion’ı bilmelisiniz.

Füzyon

Kodi eklentilerinin vahşi dünyasına erişmek için Fusion’a ihtiyacınız var. Varsayılan Kodi yalnızca küçük bir resmi eklenti listesi ile birlikte gelir ve bunlar mevcut olanların yüzeyini çizmez. Aslında, bu resmi liste Exodus, Genesis ve Elysium gibi en iyi Kodi eklentilerinden bazılarını kaçırıyor.

Bu en iyi eklentileri almak ve ayrıca Kodi’nin özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için, Kodi için mevcut tüm farklı seçeneklere erişmenizi sağlayacak Fusion gibi bir eklenti yöneticisine ihtiyacınız var.

Bununla birlikte, Fusion’ın nasıl kurulacağını görelim.

Kodi’ye Fusion Kurulumu

İşte bu eklenti yöneticisini nasıl kuracağınızla ilgili adım adım talimatlar.

 • Ana ekrana gidin ve “sistem > “Dosya yöneticisi”
 • Dosya yöneticisinin içinde “kaynak ekle;” seçeneğine tıklayın. Bu küçük bir iletişim kutusu açmalıdır.


© Jailbroken TV

 • “Yolları girin veya medya konumlarına göz atın” metin alanına http://fusion.tvaddons.ag girin. İletişim kutusunun üst kısmında arayın
 • İletişim kutusunun alt kısmında, “bu medya kaynağı için bir ad girin” etiketli bir metin kutusu bulacaksınız. Buraya “.fusion” ekleyin. “Füzyon” kelimesinden önce noktayı eklediğinizden emin olun
 • Ardından, seçiminizi onaylamak için Tamam’a basın
 • Şimdi ana ekranınıza dönün ve “sistem” e gidin
 • Bu ayarlar ana sayfasını açar ve sol bölmede “görünüm”, “video”, “TV” vb. Gibi birkaç seçenek görebilirsiniz.
 • Bu seçeneklerden “eklentiler” i seçin
 • Bu, eklentiler ekranını açar ve bu durumda “zip dosyasından yükle” seçeneğini belirtin
 • Yine, sağ bölmenizde farklı seçenekler açılacaktır. Bu seçimden “.fusion” seçin
 • “.Fusion” içindeki klasörlere gidin ve “start -here” adlı klasörü çift tıklayın
 • Ardından, “buradan başlayın” klasöründen “plugin.program.addoninstaller.zip” dosyasını seçin
 • Bu zip dosyasının indirilmesi için birkaç saniye bekleyin. İşiniz bittiğinde bir bildirim alırsınız
 • Ana ekrana dönün ve bu sefer “programlar” ı seçin
 • “Programlar” bölmesinde “eklenti yükleyici” yi seçin
 • Bu seçeneğe çift tıkladığınızda yükleyici çalışır
 • İlk kez çalıştırdığınızda, birkaç dakika sürecektir. “Veritabanı oluşturma” yazan bir mesaj bile göreceksiniz. Yükleyiciyi çalışırken kesmeyin
 • Tamamlandığında, uzun eklenti listesinden seçim yapmaya hazırsınız

Bu işlem uzun gibi görünse de, Fusion’ı yüklemek sadece birkaç dakika sürdüğü için korkutmayın. Adımlar oldukça açıklayıcıdır ve sonuçta hata yapmanın bir yolu yoktur. Ayrıca, kusursuzdur, bu nedenle hata veya başarısızlık şansı yoktur.

Fusion özellikleri

Fusion, genel görüntüleme ve kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için birçok harika özellik ile birlikte gelir. İşte Fusion’ı Kodi için popüler bir eklenti yöneticisi yapan bazı özelliklere bir göz atın.

 • Fusion’ın en büyük yararı, tonlarca eklentiye sağladığı erişimdir
 • Fusion, üçüncü taraf geliştiricilerin uygulamalarının Fusion üzerindeki yeteneklerini genişletmesine olanak tanır
 • Bir Fusion yükleyici kullanmak, her eklenti için depoya ulaşmanız gerekmediği için uygulamanın genel boyutunu azaltmaya yardımcı olur
 • Fusion kullanırken kolayca yeni özellikler ekleyebilir veya Kodi deneyiminizi özelleştirebilirsiniz
 • Ses işlemek ve üretmek için ses düzenleme özelliği ile birlikte gelir
 • Gelecekte herhangi bir yeni eklentiyi yüklemenizi kolaylaştırmak için farklı depolara erişim sağlar
 • Farklı dosya biçimlerini ve resimleri desteklediğinden, Kodi’yi kullanarak daha fazla esnekliğe sahip olacaksınız
 • Hatta e-postalarınızı şifrelemek ve şifresini çözmek için bile kullanabilirsiniz

Tüm bu avantajlar ve harika özellikler sayesinde Fusion şüphesiz en popüler Kodi eklenti yöneticisidir.

Ardından, Fusion üzerinden erişebileceğiniz en popüler eklentilerden bazıları hakkında konuşacağız.

Fusion ile Kullanabileceğiniz Popüler Eklentiler

İşte Fusion’ı yüklerken keyif alacağınız bazı popüler eklentilere bir göz atın.

İngiliz Türk Oynatma Listeleri


© Kodi İpuçları

İngiltere Türk Oynatma Listeleri, canlı TV, spor, çocuk şovları, filmler, belgeseller ve daha fazlası için kategorilere sahip başka bir temiz eklentidir. Yüzünde bir gülümseme getireceğinden emin olan benzersiz bir düzeni var.

Görünüşünün yanı sıra kullanılabilirlik konusunda da yüksek puan alıyor. Diğer eklentilerden farklı olarak, iyi bir özet akışı için bir sunucu listesinde arama yapmanız gerekmez. Aksine, tek yapmanız gereken istediğiniz içeriği oynatmak için tek bir tıklama yapmak.

göç

Exodus, akla gelebilecek tüm TV şovlarına ve filmlerine erişmenizi sağladığı için en çok kullanılan Kodi eklentilerinden biridir. Birçok insan için, tüm favori içeriklerini yayınlamak için tek durak. Bir ton kütüphaneyi arar ve bu, ne istersen bulman için çok daha iyi bir çekimin olduğu anlamına gelir.

Anka kuşu

Phoenix, filmler, TV şovları, çocuk bölümü ve spor gibi birçok içerikle birlikte ortaya çıkan başka bir eklentidir. Sahip olması güzel bir kütüphane ve içerik oluşturucular yeni kaynakların her zaman güncellenmesini sağlıyor. Phoenix’e birden fazla katkıda bulunan var ve bu eklentiyi istediğiniz akışı bulmak için harika bir kaynak haline getiriyor.

Zen

Zen, Exodus’a benzeyen bir eklentidir, ancak çok daha fazla ayar ve bölümle birlikte gelir. Harika bir özellik, en sevdiğiniz içeriği “listem” adı verilen bir bölüme bile kaydedebilmenizdir. İşlevsellik açısından, çeşitli akışlara ve şovlara erişmenizi sağladığı için Exodus’a benzer. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir sunucu listesi bile verir.

SportsDevil


© HTPCBeginner

SportsDevil, adından da anlaşılacağı gibi, spor meraklıları için eklenti. Hem canlı maçları hem de kaydedilenleri yayınlar. Sporun yanı sıra, çocuk şovlarından haber kanallarına ve aralarındaki her şeye kadar birçok canlı içerik yayınlıyor.

Bununla birlikte, bu akışlar bazen işe yaramayabilir, özellikle de çok fazla insan aynı anda yayınlamaya çalışıyorsa.

TUZLAR

“Tüm Kaynakları Akarsu” anlamına gelen SALTS, cephaneliğinize ilginç bir eklentidir.

Korsanlıkla mücadele meraklısıysanız, Gerçek Debrid Hesapları adı verilen ücretli hizmetleri kullanma seçeneği olduğundan, bu eklentiyi seveceksiniz. Ödeme yaptığınızda videonun kalitesi de çok daha iyi.

Ücretsiz bir sürümü de var, ancak biraz daha vurup özlüyor.

Sonuç

Kısacası Fusion, Kodi cihazınıza çok çeşitli farklı eklentiler eklemenizi kolaylaştıracak kullanışlı bir eklenti yöneticisidir. Bu eklentiler bugün mevcut olan tüm içeriği getirir, böylece arkanıza yaslanıp en sevdiğiniz şovların ve filmlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Lütfen Fusion ve Kodi’nin farklı eklentileri hakkındaki deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map