Kaydedilmiş PC Oyunlarınızı Dropbox ile Bilgisayarlar arasında Eşitleme

Call of Duty, FIFA 14 gibi sporlar veya Brain Age gibi bulmacalar gibi en sevdiğiniz oyun türü nedir? En çok hangi oyunları sevdiğinizden bağımsız olarak, oyunları bir bilgisayarda oynamanın ve kaydetmenin ne kadar harika olacağını fark ettiniz ve sonra sadece bir bilgisayara bağlı olmak yerine bunlara erişebilirsiniz.?


Büyüleyici, değil mi?

Peki, o zaman Dropbox’ın bunu kolayca yapabileceğini bilmek mutlu olurdu. Oyun dosyalarını PC’den bir Dropbox depolama hesabına kaydedebilir ve kaydedilen dosyaları istediğiniz zaman ve her yerde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Nasıl olduğunu öğrenelim

.

Süreç

Bir oyun indirildiğinde, dosyalar genellikle yerel Belgelerim klasörüne kaydedilir. Bu kaydetme dosyalarını Dropbox’a kopyalamamız ve ardından Dropbox’ı orijinal kaydetme klasörünü gösteren sembolik bir bağlantı oluşturmamız gerekiyor. Bu şekilde, oyunu kaydetmeyi planladığınızda, Dropbox’ta senkronize edilen tasarruflara yönlendirilirsiniz.

Bu işi kolaylaştırmak için süreci netlik açısından birkaç adıma böldük.

Adım 1: Dosyaları Yedekleyin

İlk iş, senkronize etmek istediğiniz tasarrufları yedeklemek.

Bu dosyalar önemli miktarda oyun süresini temsil edebilir, bu nedenle yedekleme çok önemlidir ve bu ilk adım olmalıdır.

2. Adım: Dropbox İstemcisini yükleyin

Dropbox İstemcisini kurmak, bir sonraki adım olmalıdır, çünkü senkronizasyon işlemini basitleştirecektir.

Dropbox ve Box
Dropbox Masaüstü İstemcisi

Ancak, çalışmaya başlamadan önce yeterli boş alan olduğundan emin olun, böylece çaba boşa gitmez.

Adım 3: Kaydedilmiş Oyun Dosyalarını Bulun

Oyun dosyalarının yerel makinede nerede saklandığını öğrenin. İdeal olarak, Belgelerim klasöründe veya içindeki Oyunlarım klasöründe bulunmalıdır, ancak konum oyuna bağlı olarak değişir.

Hala anlayamıyorsanız, oyunun kısayol simgesini sağ tıklayıp açılır seçeneklerden Dosya Konumunu Aç’ı seçin..

4. Adım: Kayıtlı Klasörleri Dropbox’a Aktarın

Bu oldukça kolay. Oyun tasarruflarının Oyunlarım klasöründe bulunduğunu ve bunları taşımak istediğinizi varsayalım. Şimdi, tek yapmanız gereken Dropbox’ınızda bir klasör oluşturmak ve dosyaları bu klasöre kopyalamak ve hepsi bu; PC’den Dropbox’a dosyalar sorunsuz bir şekilde aktarılacak.

Başka bir çıkış yolu Dropbox Klasör Senkronizasyonu Eklentisidir.

Bu, herhangi bir klasörü Dropbox hesabınıza taşımanıza yardımcı olur ve yeni adrese işaret etmek için sembolik bir bağlantı oluşturulur. Yapmanız gereken tek şey onu yüklemek ve ardından yerel makinenizde aktarmak istediğiniz klasörü sağ tıklamak, “Dropbox ile Senkronize Et” seçeneğini seçmek ve hepsi bu. Kaydedilen tüm dosyaları birkaç saniye içinde taşıyacaktır..

Adım 5: Diğer Bilgisayarlarda Senkronizasyon

Dosyalarınızı Dropbox’a kaydettiniz ve şimdi diğer bilgisayarlarla senkronize etmek istiyorsunuz. Peki, nasıl devam edilir? İşte bunu gerçekleştirmenin iki yolu.

Oyunun orijinal kayıt klasörünü kaldırın veya yeniden adlandırın ve aşağıdaki komutu yönetici olarak çalıştırın.

“C: \ Kullanıcılar \ Kullanıcı Adı \ Belgeler \ Oyunlarım \ Oyun Adı” “C: \ Kullanıcılar \ Kullanıcı Adı \ Dropbox \ Oyun Kayıtları \ Oyun Adı”

İlk dosya yolu oyunun orijinal kaydetme klasörü, ikincisi yeni Dropbox kaydetme klasörü olmalıdır. Şimdi enter tuşuna bastığınızda sembolik bağlantılar oluşturulacak. Çalıştığından emin olmak için, kısayolun gerçekten oluşturulup oluşturulmadığını kontrol etmek için orijinal klasöre geri dönün. Bu işlemi senkronize etmek istediğiniz tüm bilgisayarlarda tekrarlayın.

en kötü beş bulut hatası

Diğer yol, Dropbox Folder Sync uygulamasını kullanmaktır. Diğer makineye indirin, oyun kayıtlarını bulun ve daha önce olduğu gibi “Dropbox ile Senkronize Et” seçeneğini tekrar seçin. üzerine yazma.

Ancak, kaydedilen dosyaların bu bilgisayarda zaten kullanılabilir olduğundan ve başka bir konuma yedeklenmelerinden emin olunmalı ve ardından yerel dosyaların klasörden kaldırılması gerekir. Dropbox tasarrufları ile sıfır çelişki sağlar.

6. Adım: Test edin

Bu son adım, sürecin gerçekten işe yarayıp yaramadığını doğrulamak için önemlidir. Oyuna bir bilgisayarda başlayın, herhangi bir keyfi yere kaydedin ve ardından diğer makinede bu oyunu başlatmayı deneyin ve başarılı olursa, en son kaydedilen dosyanızı ilk bilgisayardan yükleyebilmeniz gerekir.!

Kaydedilmiş PC oyunlarınızı bilgisayarlar arasında senkronize etmek için başka araçlar da vardır. Bunlardan zaten haberdar olmanız gerekenlerden biri, oldukça popüler olan Steam Cloud. Ancak, Dropbox’ın aksine, her türlü oyunu desteklemez.

Ayrıca, oyun kaydetme söz konusu olduğunda, Steam Cloud önceki sürümleri geri yüklemez, bu da Dropbox ile kolayca yapılabilir.

Sonuç

Dropbox oldukça güvenilir, kurulumu kolaydır ve son derece iyi çalışır. Birisi dosyaları PC’den Dropbox’a taşıma ve diğer birkaç makineden erişme işlemine alıştığında, bunu ek bilgisayarlarda ayarlamak oldukça kolay olmalıdır.

Süreci henüz test etmediniz mi? Eklemek istediğiniz başka adımlar var mı? Yorumlarınızı bırakın ve okuduğunuz için çok teşekkürler!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me