Yaratıcılığa yönelmiş birçok insan gibi, kronik düzensizlik de hayatım boyunca bir sıkıntıydı. Uyuşukluk sorunu, kaçırılan doğum günleri, uyumsuz çoraplar ve çok daha korkunç, unutulmuş fikirler gibi küçük sorunlara kaçınılmazlığıdır..


Ocak 2010’dan önce, hayalim benim için küçük şeyleri ele alacak kişisel bir asistana sahip olmaktı. Bilirsiniz, sadece bir defterle beni takip eden, düşüncelerimi not alan, susuz kalmamı hatırlatan – bu tür bir şey.

Sonra ilk akıllı akıllı telefonum olan Nexus One (diğer adıyla Google Telefon).

Nexus’la ilk birkaç günüm, göz kamaştırıcı 3,7 inç AMOLED ekrandan uzaklaşamadığım için duvarlardan kaçınmayı öğrenmekle geçirdim. Ve organize olmaya gelince; benim dijital çözümüm, akıllı telefonun ana sayfasında yapışkan not hatırlatıcıları bırakan bir uygulamadır.

Ancak işler altı yıl sonra hızla değişiyor, ortalama bir tüketicinin:

Bilgisayar

Telefon

Tablet

Bulut Depolama Hizmeti

Dijital yaşamlarımızın merkezsizleştirilmesi, bir cihazdan diğerine sorunsuz bir şekilde atlama yeteneğini kolaylaştırmak için senkronizasyon gerektirir..

1997’de geri kalan Steve Jobs tarafından uzak bir kehanet olduğunda, bulut depolama evrimi aşırı hıza başladı ve organizasyona yaklaşım şeklimizi değiştirdi.

İşlevsel kategorizasyon kavramı, uygulamalar gittikçe daha karmaşık ve yetenekli hale geldikçe daha az anlam ifade etmeye başlıyor. Çok yakında, uzun süredir aranan, tamamen işlevsel sanal asistanım olacak ve aylık abonelik planı alacak.

Ancak bu arada, hayatınızı düzenlemenize yardımcı olacak 15 uygulama.

Liste Uygulamaları Hakkında Biraz

Kağıt üzerinde, bir liste hazırlamak her zaman işleri halletmek için sağlam bir tavsiye gibi görünüyor. Hedeflerinizi görselleştirebilme fikri baştan çıkarıcı.

Google for Work
Google for Work Ürünleri

Aslında, çalışmalar yapmak istediklerini yazanlar, yapmayanlardan daha başarılı olduklarını göstermektedir..

Tabii ki, bazı uyarılar var. Listenizi çok uzun yapmayın. Elbette, hırslı olmak iyidir, ancak eksik bir yapılacaklar listesi stresi artırarak üretkenliğinizi engelleyebilir. Psikolojide, eksik bir görevin neden olduğu zihinsel stres için bir terim vardır – Zeigarnik etkisi.

Yapılacaklar listelerinin size karşı çalışmadığından emin olmanın mükemmel bir yolu, bunları dikkatlice kategorilere ayırmaktır. Ayrıca, görünüşte minimalist ve dikkat dağıtıcı olmayan bir yapılacaklar listesi uygulaması bulmaya çalışın.

En kullanışlı yapılacaklar listesi uygulamaları güzel basit tasarımlara sahiptir ve başlamanız için birkaç temel kategori önerir.

# 1 Herhangi bir.

Any.do, platformlar arası yetenekler ve cihazlar arasında otomatik senkronizasyon da dahil olmak üzere bulut tabanlı bir uygulamadan bekleyebileceğiniz esnekliği sunar.

Uygulamalar aşağıdakiler için mevcuttur:

Android

iOS

Mac

Any.do’ya çoğu web tarayıcısından erişilebilir, hatta yalnızca Chrome için benzersiz bir uzantısı vardır. Uygulama, kullanıcıları başlamanız için birkaç öneri bile sunarak görevleri kategorilere ayırmaya teşvik eder:

Kişisel İşler

İş Projeleri

Alışveriş listesi

Okunacak kitaplar

Oluşturulan görevler liste kategorisi altında dört sütuna ayrılır: Bugün, Yarın, Yaklaşan ve Bir Gün. Biraz fazla basit görünse de, bu yaklaşımın stresi azalttığını ve odaklanmama yardımcı olduğunu düşünüyorum.

Uygulama ayrıca yinelenen görevler ayarlayabilir ve hem zaman hem de konuma göre hatırlatıcılar sunabilir. Ayrıca listelenen öğelere notlarla açıklayabilir, alt görevler ekleyebilir ve ek ekleyebilirsiniz.

Başkasının yüklerinizin bir kısmını omuzlamasına izin mi vermek istiyorsunuz? Birinin e-postasını girerek görevleri paylaşın ve atayın; Oda arkadaşlarının ev işlerini yapmasını sağlamanın özellikle kullanışlı bir yolu.  

Any.do ayrıca, günlük görevlerinizin hoş bir görsel görüntüsünü vermek için tasarlanmış “Moment” adlı bir özelliğe de sahiptir..

Son olarak, Any.do, Cal adlı aynı ekip tarafından geliştirilen kullanışlı bir takvim uygulamasıyla entegre olur. Ancak Google Takvim’i kullanmayı tercih ederseniz endişelenmenize gerek yok, Any.do’nun Chrome uzantısıyla buna kolayca entegre edebilirsiniz.  

Ancak, uygulamanın ücretsiz ve ücretli modelleri arasında bazı büyük farklılıklar vardır. Ücretsiz sürüm, 1,5 MB’lık dosya eklerini sınırlar, mevcut bir cihazla paylaşmayı sınırlar ve ayda beş örnekle anlar.

Ücretsiz sürüm, 1,5 MB’lık dosya eklerini sınırlar, mevcut bir cihazla paylaşmayı sınırlar ve ayda beş örnekle anlar.

Şu anda ayda 5 ABD doları veya yıllık 45 ABD doları olan Any.do’ya premium abonelik 100 MB dosya ekleyebilir ve sınırsız paylaşım ve anlarla birlikte gelir. Premium kullanıcılar ayrıca şunlara da erişebilir:

Gelişmiş yinelenen görevler

Konum tabanlı hatırlatıcılar

Daha iyi müşteri desteği

# 2 Wunderlist

Wunderlist’in platformlar arası yetenekleri öne çıkıyor.  

Şurada mevcut:

Android

iOS

pencereler

Mac

Linux

Ve elbette, sadece tüm üsleri kapsayan bir web uygulaması da var.

Bu görev listesi çözümü hakkında beni heyecanlandıran şey, basitlik ve sezgisel işlevselliğin mükemmel bir karışımı, bu da yapmak zorunda olduğum tüm işleri düşünmekten olması gerektiğinden biraz daha eğlenceli kılıyor (kesinlikle konuşma).

Görev kategorileri, web ve masaüstü uygulamalarındaki sol kenar boşluğunda düzgün bir şekilde listelenirken, mobil uygulamalar bunları ortada listeliyor.

Bir listeye öğe eklemek, listeye tıklamak veya dokunmak ve bir metin kutusuna “yapılacaklar” eklemekle ilgilidir. Liste öğeleri yeniden sıralamak için sürüklenebilir ve öğenin sağındaki bir yıldız, öncelik olarak işaretlemek için tıklanabilir.

Biraz daha belirgin olmak istiyorsanız, liste öğesini açın ve tarih ayarlayabilirsiniz & görevler için zaman hatırlatıcıları, bir alt görev, notlar ve dosya ekleri ekleyin. Paylaşım, e-posta yoluyla liste düzeyinde yapılır. Davet edilen kullanıcılar öğeleri görüntüleyebilir, eksiksiz olarak işaretleyebilir ve yorum bırakabilir.  

Wunderlist’in ücretsiz sürümü ile, paylaşılan liste başına en fazla 25 görev atayabilir, görev başına 25 alt görev oluşturabilir ve 5 MB’a kadar dosya ekleri yükleyebilirsiniz. Profesyonel ve İşletme düzeylerinde atama, alt görev veya dosya boyutu kısıtlaması yoktur.

Ayrıca, bu tür bir şey sizin için önemliyse, görev yöneticisinin görünümünü özelleştirmek için çok çeşitli arka plan resimleri vardır. Şahsen ben hepimiz beyaz arka plan için.

Bir Pro aboneliği şu anda aylık 4,99 $ veya yıllık 49,99 $ olarak fiyatlandırılmaktadır. Bir Business aboneliği aynı fiyattır, ancak kullanıcı başına.

İş Akışı Otomasyon Uygulamaları 

Biraz kahve için, daha üretken olun. Çok fazla kahve iç ve duvarlardan sekmeye başlayacaksın. Neden ve sonuç, işlerin nasıl yürüdüğü.


Kloudless ile Otomasyon

Ya da değil, eğer bir şeyleri yazan tür sizseniz, ama aslında onları asla yazmazsınız. İDoneThis tarafından yapılan araştırmaya göre, eğlenceli bir şey, yapılacaklar listesine alınan her şeyin% 41’i asla başarılamıyor.

Görev yönetimini bir adım daha ileri götürmenin bir yolu olup olmadığını düşünün ve sıradan liste öğelerini bir algoritmaya devredin mi? İş akışı otomasyonu, sebep-sonuç mantığını kullanarak farklı çevrimiçi hizmetleri entegre ederek tam olarak bunu yapar.

Örneğin, yeni bir YouTube videosu yayınladığınızı varsayalım. Bunu yaptıktan sonra, parmağınızı kaldırmanıza gerek kalmadan bir arka plan işlemi videoyu otomatik olarak bulut depolama ve yedekleme çözümlerinize kaydeder.

Ayrıca videoyu WordPress, Facebook ve Twitter sayfalarınıza gönderir, hayranlara e-posta yoluyla gönderir ve daha sonraki bir tarihte geri bildirimi incelemek için bir takvim bildirimi ayarlar..

Oldukça büyülü, doğru?

# 3 IFTTT


IFTTT, “If This Then That”, kısacası, tamamen özgür olduğu için değil, herkes için iş akışı otomasyonu. IFTTT kullanıcılara, entegre bir uygulamaya bir şey olduğunda belirli bir işlem yapmasını söyleyen formüller olan, entegrasyonu kolay bir dizi “tarif” sunar.

Aslında, en sık kullanılan tariflerin çoğu zaten diğer kullanıcılar tarafından oluşturulmuştur ve IFTTT’nin göz atma seçeneği ile kolayca elde edilebilir. Öte yandan, IFTTT’nin en büyük dezavantajı, belki de bazı kullanıcılar için biraz fazla basit olması.

Belirli bir uygulama ile yararlı eylemler gerçekleştirebilse de, söz konusu eylemlerin sayısı – en azından Zapier adı verilen başka bir popüler iş akışı otomasyon çözümü ile karşılaştırıldığında – sınırlıdır (bir sonraki).

Yine de, aşağıdakiler de dahil olmak üzere en popüler web hizmetlerinin çoğuyla entegre olur:

Sosyal medya siteleri

Takvimler

Yapılacaklar listeleri

Mesajlaşma

E-posta hizmetleri

Bulut depolama

Yedekleme hizmetleri

Dijital dizüstü bilgisayarlar

Blog oluşturma araçları

Kullanıcılar ayrıca akıllı sobalar, bulaşık makineleri, buzdolapları ve kahve makineleri gibi bağlı cihazları etkinleştiren tarifler de ayarlayabilirler. Müzik çalarlardan, giyilebilir cihazlardan ve bağlı araçlardan bahsetmiyorum bile. Bu yazı itibariyle, aslında, IFTTT 357 farklı hizmetle (diğer bir deyişle kanallar) çalışmaktadır..

Mobil uygulamalar hem Android hem de iOS için kullanılabilir.

# 4 Zapier

IFTTT çoğunlukla sıradan kullanıcılar göz önünde bulundurularak tasarlanırken, Zapier iş yelpazesinde iş yelpazesine sahiptir. Kurulumu IFTTT’den daha karmaşık olsa da, Zapier kullanıcıların daha karmaşık komutlar oluşturmasına izin verir.

Bu, olayları tetiklemek için tasarlanmış çok sayıda koşullu neden oluşturma yeteneği içerir. Örneğin, zaman ve konum veya başka bir web hizmetindeki eşzamanlı etkinlik.

Yine de, oldukça basit bir süreç.

Zapier’in çok boyutlu doğası, işletmelerin bilişsel mojo’larını ihtiyaç duyan görevlere odaklayabilmeleri için düzenli idari faaliyetleri otomatikleştirmeye uygun hale getiriyor..  

Bununla birlikte, Zapier’in kişisel olarak neler yapabileceğini görmek isterseniz, ücretsiz bir sürüm sunuyor. Ücretsiz kullanıcılar, aynı anda yalnızca beş Zap ayarlayabilir ve tek tetikleyici etkinliklerle sınırlıdır. Daha sağlam bir iş otomasyon ortamı oluşturmak isteyenler, her biri birden çok adımı olan 20 veya daha fazla Zap oluşturan aylık 20 ABD dolarından başlayan ücretli bir hizmet seçebilirler..

İş arkadaşlarınızın Zap’ları paylaşmasına, kişisel ve ekip Zap’ları oluşturmasına ve bunları çeşitli düzeylerde yönetici ayrıcalıklarıyla yönetmesine izin veren takım planları ayda 100 $ ‘dan başlayan fiyatlarla mevcuttur.

Zapier’in şu anda sahip olduğu 500’den fazla web hizmetiyle entegre olmak için ücretli bir abonelik gereklidir. Ayrıca, Zapier daha fazla ofis uygulamasına bağlantı sunarken, IFTTT’nin Nesnelerin İnterneti özelliklerine uymuyor.    

Gerçek bir iş çözümü arıyorsanız, Zapier’e kesinlikle ciddi bir görünüm verin.

Ücretsiz olmasa da, otomasyon yetenekleri o kadar sağlamdır ki, uygun şekilde uygulandığında tasarruf edebileceği zaman, maliyeti hızla aşar..

Password Manager Uygulamaları

Birden çok çevrimiçi araç için daha güvenli kullanıcı adları ve şifreler oluşturmak zorunda kaldığınızda, dört kullanıcıdan üçü aynı şifreyi kullanmaya devam eder veya küçük bir şifre kümesi kalıcı olarak.

Birçok site siber saldırılara ve şifre hırsızlığına karşı mükemmel güvenlik sunarken, oturum açtığınız her web sitesi aynı düzeyde gelişmişlik elde edemez ve hatta umursamaz. Sonuç? Dört kullanıcıdan üçünün% 40’ı, son 12 ay içinde bir güvenlik ihlalinin hedefi olduğunu bildiriyor.

Güvenlik uzmanlarının çoğu, bir site gerektiren her site için benzersiz şifreler önerir..

Dahası, kaba kuvvet saldırılarını önlemek için şifrelerin doğada yeterince karmaşık olması gerektiğini tavsiye ediyorlar. Ama bu hatırlanması gereken bir sürü şifre.

En iyi çözüm? Güvenli bir çevrimiçi kasa – bir şifre yöneticisi. Böyle bir çözüm, çevrimiçi güvenliğinizi göreceli olarak kolaylıkla artırabilir ve içinizin rahat etmesini sağlayabilir. İdeal olarak, bir bulut çözümü olmalıdır, yani şifreniz veri merkezlerinde bulunan bir dizi uzak sunucuda saklanır.

Elbette, şifrenin yeterince gelişmiş şifreleme sunduğundan emin olmak istersiniz.

# 5 Dashlane 4

2011 yılında kurulan Dashlane, şifre yönetimi sahnesine oldukça yakın bir zamanda gelmesine rağmen, sadece birkaç yıl içinde 5 milyon kullanıcıyı aştı. Hala yükselen popülaritesini açıklayan önde gelen faktörler, aşağıdakiler gibi çeşitli platformlarda kullanım kolaylığını içerir:

Android

iOS

Mac

pencereler

Notun özellikleri, şifreleri otomatik olarak yazma, rastgele şifreler oluşturma ve tek bir tıklamayla birden çok şifreyi değiştirme yeteneğini içerir.

Parolalar iş arkadaşlarınızla veya aile üyelerinizle paylaşılabilir. Ayrıca, güvenilir bir kişinin hesabınıza erişmesine izin veren bir acil durum irtibat çözümü de ayarlayabilirsiniz. Dashlane, verileri lider bir şifreleme standardı olan AES-256 bit teknolojisi ile şifreler, böylece Dashlane çalışanları bile şifrelerinizi göremez.

Dashlane’nin sunucularına gönderilen her şifre, yalnızca Dashlane tarafından saklanmayan bir ana şifre ile çözülebilen, şifresi çözülemez bir dizeye dönüştürülür..

Bu, Dashlane’nin sunucuları saldırıya uğrasa bile, faillerin çalınan verileri kullanamayacağı anlamına gelir. Tabii ki, ana şifreyi unutursanız, Dashlane şifrenin bir kopyasını saklamadığı için baştan başlamanız gerekir..

Ve görünüşe göre, yukarıda belirtilen aynı kaba kuvvet sorunları burada geçerlidir. Bir parolanın bilgisayar korsanlarını engelleyecek kadar güçlü olduğundan emin olmak istersiniz. Bu özelliklerin tümüne erişim için, hizmet şu anda yıllık 39,99 ABD doları ücret almaktadır.

Dashlane, 30 gün boyunca premium özellikleri denemenizi sağlayan ücretsiz bir sürüm sunuyor, ancak bunun ötesinde, ücretsiz sürüm yalnızca bir cihazdaki verilere erişime izin veriyor, buluta yedeklemiyor ve bu nedenle senkronizasyon yapmıyor birden fazla cihaz.

6. LastPass 4.0

En son rakamlara göre, LastPass Dashlane’yi bir şifre yöneticisi olarak geride bıraktı ve kullanıcılar hakkında toplam 7 milyon.

LastPass, yalnızca kullanıcının bilmesi gereken bir ana parola kullanır. Bu şifre, şifrelenmiş, daha sonra uzak sunucularda depolanan ve AES-256 bit şifreleme ile korunan verileri yerel olarak şifrelemek ve şifresini çözmek için kullanılır.  

Sezgisel kullanıcı arayüzü sayesinde kullanımı da kolaydır, ancak benim düşünceme göre, Dashlane’nin.

Yararlı özellikler arasında otomatik oturum açma, form doldurma ve otomatik şifre değişiklikleri bulunur.

Çapraz platform desteği ile ilgili olarak, LastPass Dashlane’den daha fazla işletim sisteminde mevcuttur.

Şu anda mevcut uygulamalar:

Mac

pencereler

Linux

Android

iOS

Windows Phone

Böğürtlen

Bununla birlikte, LastPass’in ücretsiz sürümü ile birden fazla cihaz arasında senkronize edemezsiniz ve akıllı telefon verileriniz bir masaüstüyle senkronize olmaz veya tam tersi. Premium’a yükseltme (ayda 1 ABD doları oldukça ucuzdur) bu sınırlamayı kaldırır.

Premium hesaplar ayrıca parola klasörleri ve öncelikli teknik destek gibi genişletilmiş paylaşım seçeneklerine de erişebilir. Kullanıcı başına aylık 2 ABD doları tutarında bir işletme sürümü, işletmeler için yönetici kontrolleri ve diğer kullanışlı özellikler sunar.

Gider İzleme Uygulamaları

Büyükannem her şeyi kurtaran insanlardan biri. Bazı insanlar makbuzlarla dolu bir ayakkabı kutusuna sahiptir; onun bir sandığı var.

Bununla birlikte, çoğu insan için, makbuz tutup tutmama konusundaki tartışmalar, işvereniniz tarafından geri ödenebilecek pahalı veya garanti kapsamında olan bir öğeye veya vergiden düşülebilir (hayırsever bağışlar veya kişisel iş ve sağlık giderleri gibi).

Yine de, acı verici kağıt kesimleriyle dolu örgütsel bir kabus olabilir; iyi haber, gider yönetimi uygulamalarının dosyalama makbuzlarını kağıtsız bir girişim haline getirmesidir.

Makbuzların fotoğraflarını çekebilen uygulamalar, sofistike yazılım, daha sonra verileri defter tutma için ayrıştırır, böylece daha sonra gider raporlarının oluşturulmasını kolaylaştırır.

7 Numaralı

Shoeboxed, piyasadaki daha başarılı makbuz düzenleyicilerinden biridir; yalnızca makbuzları değil, aynı zamanda kilometre kazancı, fatura ve kartvizitleri de kapsar. Önceden var olan kağıdınızı Shoeboxed’in sunucularına almak için, tüm bu kağıtları kişisel olarak tarama konusunda istekli iseniz, iki yönlü ücretsiz posta çözümünü tercih edin.

Evraklar dijitalleştirildikten sonra geri gönderilecek.

Bundan sonra, evrakları Shoeboxed hesabına almanın en kolay yolu, hem iOS hem de Android için mevcut olan mobil uygulamasını, makbuzunuzun bir resmini çekmek için kullanmaktır.

Veri ayrıştırma teknolojisi genellikle satıcı bilgilerini, tarihleri, maliyetleri ve ödeme türlerini otomatik olarak tanıyabilir. Kilometreyi izlemesi gerekenler için, aynı uygulama sizin için mesafeyi takip edebilir ve verileri daha sonra faturalandırma için hesabınıza yükleyebilir.

Gmail kullanıyorsanız, kullanılabilecek bir diğer kullanışlı seçenek, elektronik makbuzların ve faturaların tek tıklamayla dosyalanmasıdır. Veya bir e-posta öğesini yalnızca kullanıcıya özgü bir adrese yönlendirebilirsiniz.

İster posta gönderin, ister mobil cihazlardan yükleyin ya da bir e-posta gönderin, Shoeboxed’in personeli veri doğruluğunu sağlamak için dijital incelemeleri manuel incelemelerle denetler. Ayrıca, belgelerinizi çevrimiçi arama yeteneğini optimize etmek için kategori etiketleri uygular.

Ücretsiz bir sürüm olsa da, ayda yalnızca beş dijital doküman yüklemekle sınırlı kalacaksınız.

Kağıt izlerini düzenli tutmak için bu tür bir yazılıma ihtiyaç duyan kullanıcılar için “ayda beş” kesmeyecek. Bir sonraki hizmet seviyesi, bir Lite hesabı, yükleme sınırını önemli ölçüde 50’ye çıkarır..

İşletme sahipleri Klasik veya İşletme sürümlerini göz önünde bulundurmalı ve bu da sırasıyla 150 ve 500 belge yükleme sınırını daha da artırır. Veya Executive’e gidebilir ve Shoeboxed’in en fazla 1.000.

# 8 Giderek

Shoeboxed’in kişisel tüketici çekiciliği olsa da, Expensify neredeyse tamamen iş kullanıcılarına hitap ediyor. Ama eğer ihtiyacın olan buysa, iş şampiyon gibi yapılır.

Expensify, bireysel kullanıcılar için ücretsizdir ve çalışanlar için ayda 5 ABD doları alan bir işletme abonelik modeli sunar, ancak yalnızca aktif olarak kullanıyorlarsa. Ücretsiz hesabın bazı sınırlamaları vardır.

Örneğin, Expensify’ı kullanarak bir telefonla bir makbuzu tarayabilir ve ardından bu makbuzu satıcı ve maliyet gibi alanlara otomatik olarak ayrıştırabilir ve iyi honlanmış OCR tarama özellikleri sayesinde çoğu zaman sizin için sınıflandırır..

Ancak hızlı yükleme sayısı sınırlıdır.

Expensify, hem iş raporlaması hem de vergi indirim başvuruları için kat edilen kilometreleri izlemek için GPS teknolojisini kullanır ve bir proje üzerinde çalışmak için harcanan zamanı izlemenizi sağlar. Faturalar, mil ve saat daha sonra otomatik olarak faturalar oluşturmak için kullanılabilir ve bu da müşteriler için ayrıntılı faturalara dönüşür.

Finansal kurumlarla entegrasyon, bir uygulamadan satın alımları, depozitoları ve elektronik fon transferlerini izlemenizi sağlar, böylece ayrıntıları manuel olarak girmek zorunda kalmazsınız.

Ayrıca, uluslararası satın alımları doğru bir şekilde izlemek için bir para birimi dönüştürücü ile donatılmıştır. Expensify kullanmanın birkaç dezavantajından biri, mobil uygulamanın web uygulaması sürümüyle otomatik olarak senkronize edilememesidir.

Bunun yerine, bunun gerçekleşmesi için birkaç adım gereklidir. Ancak, verileri hem Excel’e hem de Excel’e dışa aktarmanıza izin verir Dropbox.

Ayrıca, CSV dosyaları oluşturma seçeneği, aşağıdaki gibi muhasebe yazılımlarına veri yüklemenizi sağlar QuickBooks, ve ADP gibi bordro hizmeti uygulamaları.

Dijital Dizüstü Uygulamaları

Son araştırmalar, ortalama bir insanın dikkat süresini yaklaşık sekiz saniye koruyabildiğini buldu. İnsan dikkatinin dört saniye daha uzun olduğu 2000 yılında yapılan benzer araştırmalarla karşılaştırılıncaya kadar bu çok kötü görünmeyebilir..

Veya bir akvaryum balığı dikkatini dokuz saniye tutabilir. 

Mobil devrim ile çakışan dikkat süresindeki azalma bir tesadüf değil.

İnternet erişim dünyasına anında erişimin getirdiği tüm harika şeyler için, beynin temelde düşünme şeklini değiştirme gücü de vardır. Bu nedenle, tüm kurumsal uygulamalar arasında dikkatimi en çok dijital dizüstü bilgisayar tarafından yakalanıyor.

İyi tasarlanmış bir dijital dizüstü bilgisayar, web bağlantılı yaşam tarzınızla güzel bir şekilde birleşerek, zihnin uzantısı olarak işlev görür ve odaklanma yeteneğini tamamen kaybetmeden bilgi için iştahınızı beslemenizi sağlar..

9.. Evernote

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Evernote, Temmuz 2016 itibariyle 200 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısıyla dijital dizüstü bilgisayar pazarında üstünlüğünü korudu. Bir önceki yıla göre 150 milyondan ve bir önceki yıla göre 101 milyona.

Evernote’un popülaritesi, bir dizi güçlü ve pazara ilk giren özelliklerle bağlantılıdır.

Evernote tüm büyük platformlarda çalışır:

Android

iOS

Mac

Windows Phone

pencereler

Böğürtlen

Ayrıca, herhangi bir platforma tarayıcı tabanlı erişim için bir web uygulaması var.

Bir tarayıcı uzantısı aşağıdakiler için kullanılabilir:

Krom

Safari

kenar

Firefox

Opera

Web bağlantılarını, tam sayfaları, web sayfası metinlerini ve ekran görüntülerini anında not olarak kaydetmenizi sağlar.

Ne yazık ki, Haziran 2016 itibariyle, Evernote’un ücretsiz sürümü, web uygulamasına ek olarak, aynı anda yalnızca iki cihazdan kullanıma izin vermektedir. Ücretsiz kullanıcılar da her ay yalnızca 60 MB veri yükleyebilir, her not 25 MB ile sınırlıdır (dosya ekleri dahil).

Aylık veya yıllık abonelik fiyatı için üç ücretli katman kullanılabilir:

Artı (aylık 3,99 $; yıllık 34,99 $)

Premium (aylık 7,99 $; yıllık 69,99 $)

İşletme (kullanıcı başına 12 ABD doları; aylık)

Plus hesabı, yeni yüklemeler için ayrılan depolama alanını 1 GB’a çıkarır ve maksimum not boyutu sınırı 50 MB’dir ve bu muhtemelen çoğu insan için çalışır. Kuruluşla ilgili olarak, notlar not defterlerine ve not defterlerine (diğer adıyla klasörler) ayrılabilir. Ayrıca, daha sonra daha hızlı başvurmak için notları manuel olarak etiketleyebilir veya coğrafi etiketleyebilirsiniz.

Evernote’un editörü, tıpkı bir onay kutusu seçeneği de dahil olmak üzere bir kelime işlemcide bulduğunuz gibi bir dizi biçimlendirme ve yazı tipi seçeneği sunar ve notları görev yönetimi listelerine dönüştürmenizi hatırlatır.

Şu anda otomatik konuşma-metin çevirisi desteklenmese de, sesli notlar kaydedebilir ve ek olarak kaydedebilirsiniz. Kamera telefonunuzu fiziksel belgeleri dijital alana aktarabilecek bir tarayıcıya dönüştürmek için Evernote’un tarama özelliği olan uygulamasını kullanın.

Oradan, gelişmiş özellikler kullanıcıların belgeler, kitap sayfaları ve el yazısı notlar da dahil olmak üzere fotoğraflanan görüntülerde metin aramasına olanak tanır. Çevrimdışı mod, İnternet’e bağlı değilken notlara erişebilir ve notları düzenleyebilir ve daha sonra tekrar çevrimiçi olduğunuzda otomatik olarak yeniden senkronize edilebilir.

Bu özellik yalnızca Plus kullanıcıları ve üstü için kullanılabilir. Ancak aynı şey, not defterlerini başkalarına açabilen ve gerçek zamanlı işbirliği yapmak için bir uygulama içi sohbet kutusu kullanabilen Evernote’un paylaşım özellikleri için de geçerlidir..

10.. Bir not

Özelliklerden biraz fedakârlık yapmak isteyenler için OneNote öne çıkan bir çözümdür; lütfen bunun bir Microsoft ürünü olduğu gerçeğine aldanmayın. 2014’te özgürleştikten ve bir Mac sürümünü piyasaya sürdükten sonra OneNote, dijital dizüstü bilgisayar alanında gerçek bir yarışmacı haline geldi ve her erkeğin canlandırıcı bir tutum sergiledi.

Microsoft’a göre, OneNote’un günlük aktif kullanıcı tabanı hem 2014 hem de 2015’te iki katına çıktı. Tüm platformlar için optik karakter tanıma desteği de dahil olmak üzere diğer sunumlar bu büyümeyi desteklemeye yardımcı oldu.

Ancak daha da önemlisi, OneNote iyi tasarlanmış, düzgün çalışan bir dizüstü bilgisayardır. Aslında, tasarım o kadar minimalist ki, dikkatli değilseniz, OneNote’un yeteneklerini göz ardı etmek kolaydır.

Metin kutularını notun herhangi bir yerine bırakabilirsiniz, böylece sayfaları kişisel anlamda mantıklı bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Tablet kullanıcıları ayrıca eskiz ve el yazısı notları eklemek için ekran kalemi veya PC kalemi gibi bir işaret aygıtı da kullanabilirler.

Net etki, nasıl yapacağınızı araştırmak için tonlarca zaman harcamak zorunda kalmadan, tam olarak istediğiniz şekilde not sayfaları oluşturma yeteneğidir. Ücretsiz sürümünde de herhangi bir özellik kısıtlaması yoktur.

Favorilerimden bazıları:

Ücretsiz not senkronizasyonu

Birden fazla cihazda çevrimdışı erişim

Hızlı başvuru için not etiketleri

Ses ve video ekleri

Tarayıcı web kupürleri

OneNote, Microsoft’un bulut depolama çözümünü kullanır, onedrive, 5GB boş alan sağlayan verileri kaydetmek için.

Ek kapasite için ayda 1,99 $ karşılığında 50 GB depolama alanına sahip bir Temel OneDrive aboneliği veya ayda 6,99 $ karşılığında 1 TB depolama alanı sağlayan Office 365 aboneliği gerekir..

# 11 Google Keep

Google Keep’in, bir masaüstü uygulaması sunmadığı gerçeğini görmezden gelsek bile, rekabetinin muazzam bir eksiklik olduğu kadar güçlü olmadığını söylemek. Şu anda Keep, metin biçimlendirme veya değişiklikleri geri alma gibi temel işlevlerle donatılmıyor.   

Ancak, fikirleri anında kaydetmenin son derece basit bir yolu olarak bakarsanız; neden bu listeye dahil etmem gerektiğini hızlı bir şekilde anlayacaksınız.

Aslında, Keep’in rekabetin çoğunun üzerinde yükseldiği bir alan, konuşmayı yazıya çevirebilme yeteneğidir. Google Keep, notlara neredeyse her yerden erişebilmeniz için Android ve iOS için uygulamalar ve bir web uygulaması da sunar.

Verileri doğrudan Google sürücü, En sevdiğimiz bulut depolama seçeneklerimizden biri. Google Drive ile 15 GB’lık ücretsiz depolama alanı elde edersiniz. Gmail, Dokümanlar, E-Tablolar, Fotoğraflar ve diğer Google hizmetleriyle paylaşılırken ortalama bir kullanıcı için 15 GB alan yeterlidir.    

Hayran olacağınız diğer özellikler arasında çevrimdışı erişim ve cihazlar arasında otomatik senkronizasyon, gelişmiş arama ve notları paylaşmaya ve diğerlerini notlarda ortak çalışmaya davet etme.

Daha sağlam düzenleme seçeneklerine erişmek için Keep notlarını doğrudan Google Dokümanlar’a da aktarabilirsiniz.

Daha Sonra Oku

Web trafiği analiz gurusu tarafından toplanan verilere göre, Chartbeat, genellikle tüm web kullanıcılarının üçte birinden fazlası, bir sayfa üzerine geldikten sonra hiçbir zaman gerçekten okumaya başlamaz. 

Yarısından biraz fazlası içeriğin ortasında kalıyor ve çoğu asla onu bitirmek için dolaşamıyor.

Sorunun büyük bir kısmı aşırı bilgi yüklemesidir. Web sayfaları, bağlantıları taklit etmenin yanı sıra genellikle ilginç resimler ve videolar ile doludur. Bunun da ötesinde, sürekli olarak arkadaşlardan gelen kısa mesajları ve abone olduğumuz hizmetlerden gelen bildirimleri iterek bombalanıyoruz; hepsi dikkatimizi çekmek için yarışıyor.

Bu nedenle, 8 saniyelik dikkatimiz sürüyor. Mümkün olduğunca çok alanı kaplamak için gözden kaymaya ve taramaya yatkınız.

Ve sonra o kadar derinlik ve kaliteye sahip eşyalar var ki, onları geri tepebileceğin, rahatlayabileceğin ve odaklanabileceğin bir zaman için kurtarmayı tercih edersin, ki çoğu zaman yapacak bir pozisyonda değiliz.

Daha sonra oku hizmeti, daha fazla zaman harcamak istediğiniz ilginç makaleleri etiketlemek için mükemmel bir yoldur – belki de dikkatinizi dağıtamayacağınız daha sonraki bir tarihte.

Sunacağım ikisi de dahil olmak üzere daha iyi çözümler, dikkat dağıtıcı olmayan okuma deneyimlerini de kolaylaştırıyor.

# 12. Instapaper

Instapaper, piyasadaki daha popüler read-it-later uygulamalarından biridir. Otomatik olarak senkronize edilen ve çevrimdışı bir okuma ortamı sunan hem Android hem de iOS uygulamaları ile platformlar arası işlevsellik sağlar.

Ne yazık ki, şu anda Instapaper’ın Windows veya Mac için ayrı bir uygulaması yok. Bunun yerine, web uygulaması henüz kullanılmayan masaüstü uygulamasının tüm görevlerini yerine getirir. Bu benim için çok önemli değil, çünkü genellikle bir tablette okumam.

Instapaper ücretsiz ve premium sürümlerde gelir. Her iki seçenek de makaleler, web sayfaları ve videolar için sınırsız depolama alanı sunar.

Aylık 2,99 ABD doları veya yıllık 29,99 ABD doları olan Premium sürüm şunları içerir:

Tam metin araması

Sınırsız makale içi not

Metin okuma özellikleri

Kindle’a makale gönderme

Reklamsız bir web deneyimi   

Instapaper’a makale göndermenin en kolay yolunu, hem Chrome hem de Safari için kullanılabilen web uzantılarından faydalanmaktır. Bu uzantı bir web sayfasını tek bir tıklamayla kaydetmenizi sağlar.

Tam sayfayı kaydetmek yerine, daha basit bir metin sürümünü de kaydedebilirsiniz. Bu seçeneği tercih ediyorum, çünkü bu günlerde çoğu sayfaya pişirilen dikkat dağıtıcı şeyler azalıyor.  

Alternatif olarak, size atanan benzersiz Instapaper e-posta adresini kullanarak makaleleri bir Instapaper hesabına e-postayla gönderebilirsiniz.

Öğeler Instapaper’a kaydedildikten sonra, uygulama bir tarayıcıda okurken bile dikkat dağıtıcı olmayan güzel bir şekilde sunar.

Instapaper ayrıca önemli olmayan şekillerde fark yaratmak istemeniz durumunda dört farklı arka plan rengi, dört farklı yazı tipi ve yazı tipi boyutunu değiştirme olanağı sunar. Bonus olarak, Instapaper yeni içerik bile bulabilir.

“Göz at” sayfası aracılığıyla, Instapaper’ın editör ekibi tarafından seçilen, arkadaşlarınız tarafından paylaşılan veya sizin için web içeriğini en sık okuduğunuz makale türleriyle eşleşen algoritmalara dayalı olarak seçilen içeriği görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, 140’tan fazla üçüncü taraf uygulamasıyla entegre olması, kullanıcının bir düğmeye dokunarak makaleleri ve diğer içerikleri doğrudan Instapaper’a kaydetmesini sağlar.

Yem okuyucuları dahil;

Reeder

şube hattı

Nabız

Slate Magazine, The Guardian ve sosyal medya uygulamaları gibi en iyi haber ajanslarının uygulamalarının yanı sıra.  

Son olarak, Instapaper ilginç bir hızlı okuma özelliği sunuyor.

Hızlı okuma düğmesi ile çalışır. Hangi, tıklandıktan sonra, bir sayfayı beyaz bir arka plana değiştirir ve parça hızlı bir şekilde art arda bir cümle sunulur. Bu benim için değil, ama eminim bazı okuyucular buna değer bulacaktır.

# 13. Cep

Instapaper gibi, Pocket de Android ve iOS mobil uygulamaları için hem senkronizasyon hem de çevrimdışı okuma özellikleri sunar.

Sürüden ayıran şey Mac masaüstü uygulamasıdır. Apple kullanıcılarının içeriklerine kesinlikle web uygulaması üzerinden erişmelerini engellemek ve ek çevrimdışı okuma seçenekleri sunan bir gerçek.

Sökülmüş okuma modu, arka plan rengini beyazdan sepyaya veya karanlığa değiştirme seçenekleri ile ilgi çekici içeriğe minimalist bir yaklaşım sunar. Ayrıca iki farklı yazı tipi türü seçeneği ve yazı tipi boyutunu değiştirme olanağı sunar.

“Önerilen” sayfası, önerilen içeriği incelemenize olanak tanır. Arama ve etiketleme ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak Pocket Premium’a yükseltme ile tüm özellikler daha iyi çalışır.

Bu premium sürümün maliyeti aylık 4,99 $ veya yıllık 44,99 $.

Instapaper’da olduğu gibi, premium sürümüne yükseltme sponsorlu içeriği ortadan kaldırır. Ancak, Pocket için biraz fazladan ödeme yapmayı düşünmenizin gerçek nedeni, aynı zamanda tüm makalelerin ve web sayfalarının kalıcı, kişisel bir yedeğini kaydetmesidir..

Ücretsiz kullanıcılar için yalnızca URL’ler kalıcı olarak arşivlenir ve çevrimdışı okuma önbellek yoluyla mümkün olur. Ancak premium kullanıcılar için web içeriği Pocket’in bulut sunucularına kaydedilir.

Bu, web sayfaları kaldırılsa veya değiştirilse bile orijinal sürümlere erişebileceğiniz anlamına gelir.

Family Management Uygulamaları  

Aile yönetimi uygulamaları hala yeni bir alandır. Ailelere yönelik basit, takvim tarzı uygulamalar – mutfak mantar panosunu daha akıcı ve modern bir çözümle değiştirmenin bir yolu.

Temel fikir randevular, okul aktiviteleri veya mola gibi olaylarla ilgili verileri bir araya getirmektir. Ortak önlemler, alışveriş ve ev işleri gibi şeyleri merkezileştirmeye yardımcı olan görev yönetimi çözümlerini de içerir..

Sıklıkla kaçırılan diğer fırsatlar, her aile üyesine özgü alerji gibi notlar ekleme yeteneğini içerir.

Ne yazık ki, henüz hiçbir çözüm bunu mükemmel bir şekilde yapmaz, bu nedenle alan sınırlıdır. Ama burada keşfettiğim birkaç iyi seçenek var.

Famjama, aile üyelerinin, bakıcıların ve aile arkadaşlarının web, Android ve iOS uygulamaları aracılığıyla organize olmalarına ve bağlantı kurmalarına izin verir. Organizasyon yeteneklerinin merkezinde takvim ve liste özellikleri bulunur.

Aile üyeleri hızlı okumayı kolaylaştırmak için renk kodludur. Her üyenin yapılacaklar listesine erişimi vardır ve diğer kişilerin yapılacaklar listelerine istek gönderebilir.

# 14. FamjamaFamjama, çocukların ihtiyaçlarını ebeveynlerine iletmeleri veya ebeveynlerin çocuklarının yapılacaklar listesine ev işleri eklemeleri için harika bir yoldur.

Listeler ayrıca yiyecek veya ilaç gibi ayrı alışveriş görevlerine de ayrılabilir. Bonus olarak, alışveriş listeleri varsa listelenen öğeler için otomatik olarak kupon oluşturabilir.

Görevleri yönetme gibi ayrıcalıklar birincil hesap üzerinden kontrol edilebilir. Bu şekilde akıllı çocuklar ev işlerini silemez (veya alışveriş listenize çerezleri gizleyemez).  

Hatırlatıcılar ayrıca mobil bilgiler, Facebook veya e-posta yoluyla yayınlanmak üzere de ayarlanabilir.

Özelleştirilmiş notlar ve belgeler başka bir kullanışlı yardımcı programdır ve çoğu aile organizatörünün sunmadığı bir şeydir (bir sonraki hazır olan Cozi dahil). Kullanıcılar ayrıca acil durum kişileri ve tıbbi endişeler veya yatmadan önce ev kuralları gibi kritik bilgileri ekleyebilir.

Buna karşılık, bakıcılar ödevlerin tamamlanıp tamamlanmadığı, hangi telefon görüşmelerinin alındığı veya kardeş savaşın gerçekleştiği gibi notlar bırakabilir..

Famjama ayrıca birkaç iç sosyal özelliğe sahiptir.

Örneğin, tüm kullanıcıların görmesi için fotoğraflar ve bağlantılar içeren yayınlar yazabilirsiniz. Kısacası, Famjama aileleri bir araya getirmenin güzel bir yoludur, örneğin:

Sosyal medya

Paylaşılan takvimler

Mesajlaşma

e-posta gönderme

Ailenizin kanalları çok zayıf olduğu için iletişimi kaçırma riskinizi ortadan kaldırırken.  

15.. Cozi

Cozi, özellikle ailelere yönelik bulut tabanlı bir organizasyon uygulamasıdır.

Şunlar üzerinde çalışır:

pencereler

Android

iOS

Böğürtlen 10

Ve bir web uygulaması sunuyor. Maalesef Mac uygulaması henüz mevcut değil.

Genel olarak, kullanıcı deneyimi son derece iyi cilalanmış ve yeni kullanıcıların hızlı bir şekilde çalışmaya başlamasına yardımcı olacak şekilde ayarlanmış.

Örneğin, bir kitaplıkta düzenlenmiş ve yapılacaklar listelerini hızlı bir şekilde oluşturan önerilen liste öğelerini bulacaksınız. Cozi renk kodlama yetenekleri sunar, böylece takvimler, aile üyeleri ve listeler görsel olarak farklı kalır.

Otomatik haftalık gündem e-postaları, önümüzdeki günlere hızlı bir şekilde göz atmanın mükemmel bir yoludur. Cozi, aşağıdakiler gibi diğer hizmetlerden takvimleri içe ve dışa aktarabilir:

Google Takvim

Apple Takvimi

Görünüm

Bu şekilde, aile üyeleri başka bir takvim uygulaması kullanmayı tercih ederse; Cozi her şeyi bir aile gibi herkes için bağlar. Veya, bir okul veya yerel topluluk genel takvimler kullanıyorsa, bu takvimleri uygulamaya aktarabilirsiniz, böylece tek tek izlenmeleri gerekmez.

Cozi ücretsiz bir sürümle birlikte gelirken, ücretli abonelik reklamları kaldırır, değişiklik bildirimleri sunar, daha fazla takvim görünümü ve e-posta / metin hatırlatıcısı (etkinlik başına üç adede kadar) ile birlikte gelir ve tüm deneyimi kişiselleştirmek için birkaç tema ekler.

Ücretli sürüm, ailenizdeki herkesin en son verilere erişebilmesi için kişi bilgilerini izleyebilir ve paylaşabilir. Şu anda yıllık 19,99 ABD dolarına mal olurken, tüm aile için bir abonelik geçerlidir.

Hem ücretsiz hem de ücretli sürümler ayrıca yemek planlamasını kolaylaştırmak ve alışveriş listeleri oluşturmak için tasarlanmış bir tarif kutusu ile birlikte gelir (malzemeleri listeye sürükleyip bırakabilirsiniz).

Bir aile mesajlaşma sistemi, ücretsiz sürümde ayda 15 mesajla sınırlı olmasına rağmen, herkesin Cozi’nin ana sayfasında görmesi için bülten bilgileri oluşturur (ücretli sürüm size sınırsız mesajlaşma olanağı sağlar).

Bir aile günlüğü ayrıca Facebook’ta giriş paylaşma seçeneğiyle blog gibi anıları izlemenize ve saklamanıza olanak tanır.  

Cozi’nin biraz kısaldığı yerlerde, tıbbi bilgi gibi kişiselleştirilmiş belgeler oluşturamıyor. Bu, ve her aile üyesi için aynı şifreyi kullanır (kullanıcı adları farklı olsa da).

Bu, bir ebeveynin yönetici olarak hareket etme yeteneğini azaltarak, diğer güvenlik endişelerinden bahsetmemek için rastgele kaosun devreye girme fırsatını sunar.

Özetle…

On beş uygulamadan sonra, yedi kategoride, umarım bulut özellikleriyle birlikte gelen en iyi organizasyon uygulamalarının bu sunumundan keyif almışsınızdır.

Şunu ele aldık:

Uygulamaları Listele

İş Akışı Otomasyon Uygulamaları

Şifre Yönetimi Uygulamaları

Gider İzleme Uygulamaları

Dijital Dizüstü Uygulamaları

Daha Sonra Oku

Family Management Uygulamaları

Bugün bahsedilen seçeneklerin yönetim kurulu genelinde mükemmel bir iş çıkaracağına ve aynı zamanda en geniş platform desteğini sunacağına inanıyorum.

Tabii ki, mevcut başka seçenekler de var ve bunları kontrol etmek hiç de kötü bir fikir değil. Ancak, iyi bulut depolama özelliklerine sahip kurumsal uygulamalara odaklandık.

Alternatif uygulamalarda bulunabilen veya bulunmayan bir özellik. O zamana kadar, deneyimlerinizi bugünün uygulamalarından herhangi biriyle paylaşmaktan çekinmeyin ve kesinlikle aşağıdaki yorumlar bölümünde onlar hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me