Google’ın Geleceği ve Bulut: I / O 2015 Dağılımımız

Herhangi bir teknoloji konferansı, kullanıcıların hayatlarını iyileştirmek için yeni donanım ve yazılımlarla doludur. 28-29 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilen Google I / O Konferansı bir istisna değildi.


İki günlük seminer sırasında, en iyi Android geliştiricilerinden bazıları platform için gelecek projeleri sergilemeye başladı. Onların teklifleri kesinlikle hardcore hayranlarını hayal kırıklığına uğratmadı.

En sıcak konuların çoğu açılış konuşmasında ele alınırken, en büyük noktaların tümü iki saatlik konuşma ile sınırlı değildi.

Android Wear

Android Wear’daki güncelleme, bu noktada duyurulacak çok az şey olduğu için en büyük haber değildi, ancak yine de çok ilgi çekti. Bu cihaz, Google’ın zaten piyasada olan Apple akıllı saatine cevabıdır. Duyurulacak daha fazla şey olmasa da, cihaza yeni uygulamalar geldiğini listelediler.

Uber, FourSquare ve Şehir Haritacısı önümüzdeki aylarda satışa sunulacak. Uber gibi bazı yazılımlar Google sesli komutlarını kullanabilir.

Google I / O 2015
© Google

Android Wear’in Apple’ın akıllı saatini nerede yendiğinin farkında olmayanlar için bu cihazda yerleşik WiFi ve GPS bulunur. Yine de kullanıcının akıllı telefonuyla senkronize edilir, ancak telefon kullanıcının kalçasına pratik olarak bağlı olmadan kolayca güncellenebilir. E-postaya hızlı erişim için telefonun açık olması bile gerekmez.

Bir akıllı telefonla sürekli senkronize olmadığını görmek, Apple’dan daha iyi bir seçim olmasını sağlar. Tabii ki, neden herkesin saat yüzü gibi küçük bir ekranda e-posta okumaya çalışmak istediğini merak ediyorum.

Ancak, hareket halindeyken ve anında erişime ihtiyaç duyan ve telefonunu kullanışlı olmayan biri için yararlı olabilir.

ATAP: ARA ve Kasa

ARA Projesi uzun zamandır ima edilen bir şey. Modüler akıllı telefon ürünü hala çalışıyor. Ancak, bir görünüm yaptı. Cihaz sahnede herkesin görmesi için bir araya getirildi. Etkinleştirildikten sonra, sistem kamera modülünün eksik olduğunu tespit etti (cihazın bulacağını göstermek için bilerek dışarıda bırakıldı).

Eklendikten sonra, sunucu işlevselliğini göstermek için bir resim çekti.

Google I / O 2015
© Android Merkezi

Modüler cihaz bazılarına hitap etse de, biraz hantal görünüyor. Tek bir bileşen çıkarılabilir ve başka bir şeyle değiştirilebilir. Ancak, kullanıcının tüm bu “kabuklara” sahip olmaları gerektiği anlamına gelir. Evet, kullanıcı özelleştirme konusunda en üst seviyeye ulaşır, bu da cihazı tam olarak istediği gibi, ancak ne pahasına olursa olsun gösterir. Şahsen, bir cep telefonu için biraz fazla görünüyor.

ARA, İleri Teknoloji ve Projeler (ATAP) ekip sunumunda vitrini yaptı. Projeler Apps Kasası da çıkış yaptı.

Apps Kasası heyecan verici bir programdır. Bir mikro SD kartta çalışır, ancak donanım ve yazılımdan bağımsız olarak çalışabilir. Fikir, kolayca hacklenebilecek şifreleri ortadan kaldırırken güvenliği arttırmaktır. ATAP tarafından yapılan araştırma, parmak izi kilidinden bile daha güvenli olabileceğini gösteriyor.

Intel, Parkinson ile savaşır
© Intel / MJFF

Apps Kasası kullanıcıları, telefonlar bilgileri okuyamadan birbirleriyle iletişim kurabilir. Tasarım, bu cihazın agnostik bir işletim sistemi olmasına izin verir ve ana sistemden çalışmak için yardıma ihtiyacı yoktur.

Bu aslında iletişime yeni bir güvenlik seviyesi getiren ilginç bir program. Kullanılan cihaz veya telefon bilgileri okuyamayacağından, metin veya e-posta iletişimi göndermenin ve almanın çok daha güvenli bir yolu olabilir.

Güvenlik sorunları oldukları gibi bu ekstra bir gizlilik katmanı eklemek için harika bir yol olabilir.

Brillo

Açılış konuşması söz konusu olduğunda, orta aşamaya giren birçok yeni vahiy vardı. Brillo duyurulara dahil edildi. Bu yeni işletim sistemi Android tasarımına dayanmaktadır. Popüler yazılımın yalnızca daha düşük düzeyleriyle sınırlıdır, ancak Android kullanıcılarının alışkın olduğu aynı uygulamaların, WiFi ve Bluetooth Düşük Enerjinin çoğunu destekler..

Google I / O 2015
© Google

Brillo’nun heyecan verici yanı, asgari sistem gereksinimlerine sahip olması değil. Gerçek şu ki, Google’ın beklenen Nesnelerin İnterneti için temel işletim sistemi. Yeni işletim sistemi, farklı cihazların birbirini bulmasına ve iletişim kurmasına olanak tanıyan bir iletişim katmanı olan Weave ile çalışacak.

Brillo Android işletim sistemine dayandığından, bu işletim sistemini çalıştıran cihazlarla iyi çalışır. Kullanıcılar, hangi cihazda olurlarsa olsunlar, aynı bilgilerin aynı şekilde görüntülendiğini görürler.

Kıdemli Başkan Yardımcısı Sundar Pichai’ye göre:

“Brillo veya Weave tabanlı bir cihaza bağlı herhangi bir Android cihaz, bir kullanıcı ne olursa olsun aynı şeyi görecektir. Cihazları kesintisiz ve sezgisel bir şekilde bağlamak ve kullanıcıların daha iyi çalışmasını sağlamak istiyoruz. ”

Brillo cihazlarının Çeyrek 3’te, Dokuma sistemleri Çeyrek 4’ün sonunda çıkması bekleniyor.

Google, cihazların istedikleri gibi sorunsuz bir şekilde bağlanmasını sağlayabilirse, Nesnelerin İnterneti’ni bir gerçeklik haline getirebilir. Birlikte çalışan ve mevcut teknolojiye dayalı iki program yapmanın arkasındaki fikir, bu sistemi rakip yazılımdan daha iyi çalıştırabilecek şeydir.

Bunun nasıl oynandığını ve arzu ettikleri kadar iyi çalışıp çalışmadığını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Android M

Muhtemelen Android kullanıcıları için en heyecan verici duyuru, en yeni işletim sistemi olan Android M’nin duyurulmasıydı. Android M yükseltmeleri, uygulamaları nasıl işlediğiyle başlar. Bir uygulama ilk yüklendiğinde tüm önceden ayarlanmış izinleri kabul etmek yerine, yeni işletim sistemi kullanıcının güncellemeyi kolaylaştıran belirli ayarları belirlemesine izin verir.

Google I / O 2015
© Google

Ek olarak, geliştiriciler uygulamalarını açmak istedikleri yazılım parçasını belirleyebilirler. Android M’de yeni olan Doze özelliğidir. Cihazların pil ömründen tasarruf etmesinin yeni bir yoludur.

Bu geliştirme, telefonun veya tabletin bir süre için ne zaman yalnız bırakılacağını belirlemek için hareket algılama özelliğini kullanır. Yeni C tipi USB bağlantı noktası şarjı daha hızlı hale getirir ve kablodaki çift yönlü özellik nedeniyle kullanıcıların baş aşağı koymak konusunda endişelenmeleri gerekmez.

Kullanıcılar telefonlarını şarj etmek için yeni kabloyu kullanabilir veya ikinci bir cihazı şarj etmek için telefonu kullanabilirler. Android M kullanıcıları ayrıca bu özelliklerin tadını çıkarabilir:

 • Android Pay: Google’ın Apple Pay’a yanıtı. Mağaza ile hiçbir hesap numarasının paylaşılması gerekmez, tüm işlemler bir bankacılık veya Google Uygulaması üzerinden yapılabilir. ABD’deki 700.000’den fazla mağazada kullanılabilir.
 • Parmak izi: Android M, parmak izi etkinleştirilecek cihaza güvenmek yerine, kullanıcılara ek güvenlik sağlamak için bu özelliğe sahip olacak. Bu özellik için planlar, API geliştiricilerinin satın alma işlemlerini onaylamak için parmak izi kullanma gibi avantajlardan yararlanmalarını içerir.
 • Özel Chrome Sekmeleri: Uygulamalar tarayıcıyı üstte çalıştırarak uygulamayı özel bir sekme haline getirebilir. Özelleştirme renk veya markalama ile de tamamlanabilir.

Android M’nin arkasındaki fikir, cihazların daha hızlı ve daha güvenli çalışmasını sağlamaktır. Konsept umut verici görünüyor, uygulama özellikleri ve pil tasarrufu değişiklikleri sadece işletim sistemini yükseltmeye değer. Sistem olabileceğini düşündüğümüz kadar başarılı olursa, diğer birçok geliştiricinin ürünlerde bu özelliklerden bazılarını kullandığını görmek ilginç olacaktır..

Şimdi Dokunun

Son olarak, Google’ın Now on Tap uygulaması yerleşik asistanlarında ilginç bir değişikliktir. Bu yazılım, ana ekran düğmesini basılı tutarak herhangi bir uygulamada kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Google I / O 2015
© Cnet

Kullanıcılara sadece toplantılar gibi şeyleri hatırlamaları ve günün sonunda kuru temizleme hizmeti almalarına yardımcı olmak yerine, hatırlatıcılar ekler, restoranlar bulmaya yardımcı olur, hatta bir e-posta veya metinde bahsedilen bir film hakkında bilgi getirir. Now on Tap ayrıca sesli komutları alır ve anında cevap verir. Android M ile çalışır.

Biz app ayrılmadan belirli bilgileri kontrol edebilirsiniz gerçeğini seviyorum. Gerçekten, mobil cihazların sahip olabileceği en yararlı asistanlardan biri olmasını sağlıyor. Film zamanlarını veya yakındaki restoranları yalnızca bir e-postada veya metinde bahsedildiği için arayabilmek zaman kazandırıcı olabilir.

Sonuç

Google’ın G / Ç 2015’in bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan birçok ilginç programı var. Açılış adresini burada görebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta geç saatlerde herkese açık olan ve merakla beklenen Google Fotoğraf gibi birkaç kişi halka duyuruldu. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map