Google Drive ve Box: Dünyanızı Güvenlikle Paylaşın

Verimlilik hedef olduğunda, Google Drive ile eşleşen az sayıda bulut depolama çözümü. Google Dokümanlar ve büyük ve büyüyen daha büyük bir üçüncü taraf uygulama kütüphanesi tarafından desteklenen Google Drive, yaratıcı meyve sularının akmasını sağlayacak bir işbirliği oyun alanı sunuyor.


15 GB’lık ücretsiz depolama alanı ve Google Drive’ın Gmail ve Android ile yakın bağlarını ekleyin ve Google Drive’ın neden 800 milyondan fazla kayıtla bulut depolama pazarında ortaya çıktığını anladık.

Daha iyi fırsatlar ve kesinlikle daha iyi güvenlik bulunur, bu nedenle Google Drive’ı en iyi bulut depolama sıralamamıza yerleştirmiyoruz. Ancak, işleri halletmek için daha iyi bir bulut depolama çözümü olup olmadığını merak ettik.

Google Drive’ın Dropbox ve OneDrive’daki en yakın iki rakibi de dahil olmak üzere birkaç yarışmacı var. Bu makalede, daha az bilinen üçüncü bir seçeneğe odaklanacağız: Kutu, iş planları ile bilinen ve çok üyeli işbirliklerini destekleyen bir bulut depolama çözümü.

Box’da Google Drive’ın sahip olduğu numaralar yok. Arkasındaki şirket, pazarlama çabalarını, 100 GB’lık bir depolama alanı için ayda 11 doların üzerinde bir maliyete sahip bireysel bir planla kanıtlandığı gibi, ev tüketicilerine çok az ilgi gösteren takım elbise ve kravat kalabalığına hitap etmeye odaklanıyor..

Ticari kullanım için, sınırsız depolama planları ve pratik kullanıcı yönetimi özellikleri sayesinde Box’ı en iyi kurumsal senkronizasyon ve paylaşım sağlayıcıları listesinde üst sıralara yerleştiriyoruz. Aslında Google Drive’dan bahsetmemek için kurumsal kullanım için Dropbox’tan daha uygundur.

Bu makalenin amacı, Google Drive ve Box’ın verimlilik özelliklerini karşılaştırmaktır. Bağımsız serbest çalışanların ihtiyaçları, örneğin avukatlar arasında çılgınca farklılık gösterse de, geniş bir görüş almaya çalışacağız, böylece iş gereksinimlerinize en uygun olanı seçin.

Google Drive’a karşı Box zamanı geldi. İnek öfkeni sonuna kadar kurtar.

Google Drive ve Box: Metodolojimiz

Bulut depolamayı değerlendirmek için farklı yaklaşımlar vardır. Her ikisi de bir hizmete kaydolmadan önce dikkate almanız gereken önemli konular olan destek ve güvenliğe derinlemesine dalabiliriz, ancak üretkenliğe odaklanmak için bazı olağan konuları karıştıracağız. Bazı gündelik sözler dışında, maliyetten bile bahsetmeyeceğiz.

Analizimizi beş aşamada gerçekleştirdik: ofis paketleri, not alma uygulamaları, üçüncü taraf uygulamaları, dosya senkronizasyonu ve işbirliği. Bu makaleyi okuduktan sonra, daha fazla bilgi için okuyabileceğiniz Box Business incelemesine ek olarak eksiksiz bir Google Drive incelememiz var.

Haydi işe başlayalım.

1

Ofis takımları

Cloudwards.net’te Google Drive ile ilgili en sevdiğimiz şey, mevcut en iyi iki veya üç bulut tabanlı ofis paketinden biri olan Google Dokümanlar’dır. Çoğunlukla Alphabet Inc.’in kullanıcı verilerine olan susuzluğu ve sonuç olarak güvenliğe gevşek yaklaşımı nedeniyle aksi takdirde kullanmaya değmeyeceğini savunuyoruz.

Dosyalarınızı karıştırmak için Boxcryptor gibi özel bir şifreleme hizmeti kullanmak da dahil olmak üzere, kendinizi Google’ın sivri uçlu pazarlamacılarından korumanın yolları vardır. Bununla birlikte, Boxcryptor gibi bir araç kullanılarak uçtan uca şifrelenmiş dosyalar Google Dokümanlar kullanılarak açılamaz, hatta önizlenemez.

Google Dokümanlar adı hem paketin kendisini hem de paketin kelime işlemcisini ifade eder. Anlık rahatsızlık bir yana, süit kullanım kolaylığı ve özellikleri açısından Office Online ile rekabet ediyor. Microsoft’un bulut ofis paketi gibi, tamamen ücretsiz.

Dokümanlar ile ilgili en iyi şeylerden biri, işbirliklerine ne kadar iyi ödünç vermesidir. Dosya erişimini başkalarıyla paylaşarak, onları yorum bırakmaya, düzenleme yapmaya veya düzenleme önerileri bırakmaya davet edebilirsiniz.

Kelime işlemci olan Google Dokümanlar dışında, pakete dahil olan diğer uygulamalar arasında Google E-Tablolar, Google Slaytlar, Google Formlar ve Google Çizimler.

Google E-Tablolar, sayfalar, grafikler, filtreler ve işlevler gibi beklediğiniz tüm özellikleri içeren bir e-tablo ortamı sağlar.

Sunumlar için Google Slaytlar’ı kullanırken Google Formlar anketler, kısa testler, iş başvuruları ve diğer formlar oluşturmak için kullanılabilir. Google Formlar, LCV şablonları, müşteri geri bildirimleri, iletişim bilgileri ve etkinlik davetiyeleri gibi önceden hazırlanmış çeşitli temalara sahiptir.

Google Çizimler akış şemaları, web sitesi planları, kavram haritaları ve diğer diyagramlar oluşturmak için kullanılabilir. LucidChart veya Microsoft Visio ile karşılaştırıldığında ezici olsa da, bu programların hiçbiri ücretsiz değildir.

Yerel, iyi tasarlanmış ofis paketi ile Google, Microsoft ve Apple dışındaki hiçbir bulut depolama sağlayıcısının eşleşemeyeceği bir avantaja sahiptir. Kendi ofis uygulamalarını oluşturmak yerine, birçok bulut depolama çözümü yalnızca başkaları tarafından yapılanları entegre eder.

Box sadece bu yaklaşımı benimsemekle kalmaz, aynı zamanda Microsoft ve Google ile ortaklık kurarak her ikisinin de ofis takımlarından araçlar sunar.

Box web arayüzünden Google Dokümanlar ve E-Tablolar dosyalarına ek olarak yeni Microsoft Word, Excel veya PowerPoint dosyaları da oluşturabilirsiniz. Box ayrıca Google Drive ve OneDrive’da oluşturulan ve Box bulutuna taşınan dosyaları önizlemek ve düzenlemek için de kullanılabilir (belki de buluttan buluta yönetim aracı kullanılarak).

Box, web aracına entegre Dokümanlar ve Office uygulamaları içerir, ancak Dokümanlar için düzenlemeler aslında Google’ın bulut ağında yapılır, daha sonra Box’a kaydedilir, yani bir Google hesabı oluşturmanız gerekir.

İster Box kullanın ister OneDrive veya Google Drive’ı doğrudan kullanın, özellikler aynıdır. Her iki süite erişim ücretsizdir.

Verimlilik açısından Box kullanmanın en büyük avantajlarından biri, bazı kişilerin Google Dokümanlar dönüştürürken diğerlerinin de Microsoft Office diehards olmasıdır. Box ile, her iki formatta da içerik sunarak her ikisiyle de çalışabilirsiniz.

Box, Google Slaytlar, Formlar veya Çizimler’e erişmenizi sağlamaz. Google ayrıca, Google Drive hesabınıza dosya kaydedebilen ve bu dosyalarda depolanan dosyalara erişebilen bir Office 365 eklentisine de sahiptir. Ayrıca Google Drive’da, Google Dokümanlar’ı kullanarak Microsoft dosyalarını düzenlemek için kullanılabilecek bir Office Uyumluluk Modu ayarı vardır.

Ofis araçları söz konusu olduğunda, Google Drive ve Box mükemmeldir. Google ve Microsoft dosyalarını oluşturmak ve düzenlemek için Box arayüzünden ayrılmak zorunda olmadığınızdan, ancak zafer zayıf olduğundan Box’a bir tur daha veriyoruz.

Round: Box Business için Office Suites Point

Google Drive Logosu
Kutu iş Logo

2

Not Alma Uygulamaları

Bulut defterler, E. coli için oda sıcaklığı sığır eti ne yaratıcılık içindir. Daha önce mevcut olan en iyi not alma uygulamalarına yönelik bir kılavuz yayınlamıştık ve Evernote bizim favorimiz olsa da, Google ve Box, Google Keep ve Box Notes’ta listeyi yapan girişlere sahip.

Teknik olarak Google Keep, Google Drive ekosisteminin bir parçası değildir. Keep, iyi bir şey olan Google Drive depolama alanını tüketmez ve Google Drive arayüzünden başlatamazsınız. Bununla birlikte, bunu Google Dokümanlar ile entegre olması temelinde burada ele alacağız..

Google Keep, hızlı not alma ve görev listeleri için en iyi sonucu verir. Tarayıcınızı kullanarak Keep’e erişebilmenize rağmen, çoğu insanın yararlı bulacağı Android ve iOS için akıllı telefon uygulamasıdır.

Temel özellikler arasında ses kaydı, sesden metne dönüştürme, kontrol listeleri ve çalar saat hatırlatmaları bulunur. Fikirleri sürekli çalkalayan, ancak sabah trafik sıkışıklığının ortasında takılıp kalırken veya gecenin ortasında uyanıkken gibi fikirleri ortaya koyan yaratıcı zihinler için mükemmel bir arkadaştır..

Google Keep kullanılarak oluşturulan notların yaklaşık 4.000 kelime olan 20.000 karakter sınırı vardır ve kuruluş not defterleri oluşturma seçeneği yoktur, bu nedenle ayrıntılı araştırmalar için Google Keep’i önermiyoruz. Bununla birlikte, depolama alanı hakkında endişelenmeden sınırsız notlar oluşturabilirsiniz.

Kutu Notları ile yapılan notlar benzer şekilde küçük bir karakter sınırlamasıyla sınırlı değildir – sınır 500.000 karakter ve 200 sayfadır. Ancak, not defterleri ve not etiketleme gibi özellikler düzenlenmeden, ayrıntılı araştırma projeleri için Box’un aracını da önermiyoruz. Google Keep gibi Box Notes da metin biçimlendirme seçenekleri için fazla bir şey sağlamaz.

Kutu Notları, not almak ve not almak ve bu kreasyonları başkalarıyla paylaşmak için iyi çalışır. Aynı notu aynı anda en fazla 20 kişi düzenleyebilir ve Box Notes, istenmeyen değişiklikleri geri almanız gerektiğinde her 30 saniyede bir yeni sürümler oluşturur. Box Business kullanıcıları ayrıca notları izleyebilir, görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve silebilir.

Bu özellikler, işyeri verimliliğine en uygun bulut depolama aracı olarak Box fikrine iyi uyum sağlar. Box Notes’un bir değeri olsa da, Keep’in ses kaydı ve liste özellikleri ve mükemmel mobil deneyimi sayesinde Google’a ikinci tur veriyoruz.

Tur: Google Drive için Not Alma Uygulamaları Noktası

Google Drive Logosu
Kutu iş Logo

3

Üçüncü Taraf Uygulamaları

Üçüncü raunt, Microsoft Office dışındaki üçüncü taraf uygulama entegrasyonlarına odaklanacak.

Üçüncü taraf uygulamalar, Google’ın kısmen, API’sı ve dış yeniliklere yönelik az ya da çok herkes için ücretsiz bir tutum sayesinde mükemmel olduğu bir alandır. Google Dokümanlar ve mevcut en iyi ücretsiz depolama planlarından biri dışında, Google’ın üçüncü taraf uygulama kütüphanesi bununla ilgili en iyi şey olabilir.

Doğru, bu kütüphanede bulunan yüzlerce uygulamanın birçoğu, aynı açık geliştirme tutumu sayesinde, tam anlamıyla, tam önemsiz olmak için, ancak bulunacak birçok yararlı uygulama var.

Google Drive’ın sol üst tarafındaki “yeni” yi, ardından “daha fazla” ve “daha fazla uygulama bağla” yı tıklayarak uygulama kitaplığına erişin.

Uygulamaları bulmak veya kategoriye göre göz atmak için arama alanını kullanın. İstediğinizi bulduktan sonra, Google Drive ile entegre etmek için yalnızca bir “bağlan” düğmesine tıklamak gerekir.

Uygulama kategorileri, diğerleri arasında üretkenlik, sosyal ve eğitimi içerir. Bu kategoriler altında .pdf editörleri, metin editörleri, resim editörleri, diyagram oluşturucuları, iş akışı araçları, dosya türü dönüştürücüler, sohbet araçları, faks araçları, .gifs oluşturma araçları bulacaksınız – fikri anladınız.

Sık kullanılanlarımızdan bazıları:

 • DocHub: .pdf düzenleyici
 • Lumin PDF: .pdf editörü
 • Pixlr Editor: görüntü düzenleyici
 • GeoGebra: grafik, geometri vb. İçin matematik aracı
 • WeVideo: video düzenleyici
 • PicMonkey: fotoğraf editörü

Çoğunlukla bulut depolama hizmetleri arasında rakipsiz bir araç kutusu, sadece iki tanesi yaklaşıyor: Egnyte Connect ve Box. Kutu arayüzünü kullanarak uygulamaları bulmak ve bağlamak için kullanıcı profili menünüzdeki “uygulamalar” bağlantısını tıklayın ve uygulama kitaplığını açın.

Arama alanını kullanarak belirli uygulamaları bulabilir veya ek açıklama, ortak çalışma, düzenleme ve güvenlik gibi kategorilere göre seçenekleri inceleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, Google Drive’a göre Box’un olası bir avantajı, iş kullanımı için tasarlanmış çok daha fazla uygulamaya sahip olmasıdır.

Seçenekler arasında .pdf editörleri, çağrı kayıt yazılımı, Agile-Scrum yönetim uygulamaları, faturalama yazılımı ve görev izleyiciler bulunur. Hepsini adlandırmak için çok fazla uygulama var, ancak birkaç önemli nokta var:

 • Adobe Acrobat: .pdf düzenleyici
 • 1. Arama Kaydı: telefon görüşmelerini yakalayın
 • Çevik kelimeler: belgeleri inceleme ve onaylama
 • AppCooker: uygulama geliştirme için proje yönetimi
 • BigMind Pro: fikir toplayın ve beyin fırtınası yapın
 • DocuSign: imza toplama

Üçüncü taraf uygulamalar söz konusu olduğunda Google Drive ve Box arasında seçim yapmak, ihtiyacınız olan uygulamalara ve iş için ne yaptığınıza bağlı olacaktır. Genel bir kural olarak – genel vurgu – Google’ın uygulama kütüphanesi serbest çalışanlara ve öğrencilere daha uygunken, Box’ın kütüphanesi beyaz yakalı set için en iyi sonucu verir.

Google’la birlikteyiz, çünkü uygulama koleksiyonunda daha fazla kişinin değer bulacağını düşünüyoruz, ancak akıllıca katılmıyorum. Seçenekleri kendiniz kontrol etmek için her iki hizmette de ücretsiz hesaplar kurmanızı öneririz.

Hem Google Drive hem de Box’ın beğendiğiniz uygulamaları bulursanız, Otixo gibi bir çoklu bulut yönetim aracını kullanarak bunları birlikte yönetebilirsiniz (Otixo incelememizi okuyun).

Tur: Google Drive için Üçüncü Taraf Uygulamalar Noktası

Google Drive Logosu
Kutu iş Logo

4

Dosya Senkronizasyonu

Çoğu bulut depolama aracı, dosyaları cihazlar arasında senkronize etmenizi sağlar. Bitiş noktaları arasında aracı olarak hizmet vererek, bir cihazdaki bir dosyayı düzenleyebilir ve bu düzenlemelerin kısa bir süre sonra bir başkasına yansıtıldığını görebilirsiniz. İdeal olarak, “kısa” gerçek zamana yakın anlamına gelir, ancak bazı bulut depolama hizmetleri diğerlerinden daha hızlı senkronize edilir.

Google Drive ve Box, Dropbox tarafından mükemmelleştirilen tanıdık senkronizasyon klasörü modelini izler: bir masaüstü istemcisi yükleyin; dosya sisteminizde bulut bağlantılı bir klasör oluşturulur. Bu klasör içine yerleştirilen tüm dosyalar veya klasörler buluta gönderilir, ardından depolama hesabınıza bağlı bir senkronizasyon istemcisi bulunan başka bir cihaza dağıtılır.

Ne Google Drive ne de Box gaz kelebeği senkronizasyon hızları. Yüklemeler ve indirmeler internet bağlantınızın kalitesine bağlı olmalıdır. Ancak, incelemelerimiz için yapılan testlerde, Google Drive sürekli olarak daha hızlı dosya yüklemeleri gerçekleştirirken, iki hizmet için indirmeler yaklaşık olarak aynı.

1GB test klasörünü yükleme süresi (dakika olarak) Ortalama Yükleme: Ortalama İndirme:
Google sürücü:10:4704:55
Kutu İşi:16:0005:10

Box, 5 GB’tan büyük dosyaları da işleyemez ve bu yalnızca bir işletme veya kurumsal abone iseniz. Daha ucuz aboneliklerin 2 GB sınırı vardır ve Box’ın ücretsiz planı 250 MB ile sınırlıdır. Google Drive, 5 TB’a kadar olan dosyaları yüklemenize ve senkronize etmenize olanak tanır.

Google Drive’ın günde 750 GB’lık bir senkronizasyon sınırı vardır, bundan sonra ertesi güne kadar daha fazla dosya yüklemeniz engellenir (750 GB’tan büyük bir dosyanız varsa, kesmeden önce yüklemeyi tamamlar).

Sabit diskte yer açmak için bulut depolamayı kullanmak için senkronizasyonu kapatabilmeniz gerekir, çünkü bu dosyaları bulutta ve bilgisayar sürücünüzde depolamaya dayanan bir mekanizmadır. Google Drive ve Box, tam da bunu yapmanızı sağlayan seçici bir senkronizasyon özelliğine sahiptir.

Her iki hizmet de bant genişliği sınırlarını yüklemenizi ve indirmenizi sağlar. Sınırları ayarlamak senkronizasyonu yavaşlatır, ancak Cloudwards.net YouTube kanalında video izlemek gibi diğer görevler için bilgisayar kaynaklarını da yedekler.

Genel olarak, her iki bulut depolama hizmeti de dosyaları senkronize etmek için kabul edilebilir bir iş yapar, ancak ikisi de senkronizasyon için en iyi bulut depolama alanı listemizde yer almaz. Daha büyük dosya boyutlarını desteklemesi ve dosya yüklemelerinde daha iyi performans göstermesi için başını Google’a veriyoruz.

Tur: Google Drive için Dosya Senkronizasyon Noktası

Google Drive Logosu
Kutu iş Logo

5

İşbirliği

Bulut depolamanın ortak çaba gösterme potansiyeli, bazı kullanışlı görev yönetimi özelliklerini içeren Egnyte Connect hariç, Google Drive ve Box’ın ve diğer tüm sağlayıcıların yararlandığı bir şeydir (Egnyte Connect incelememizi okuyun).

Google Drive veya Box ile ortak çalışmanın merkezinde, başkalarının içeriğinize erişmek için kullanabileceği web bağlantılarının oluşturulmasına dayanan bir özellik olan dosya ve klasör paylaşımı vardır..

Dosyalara erişmek için URL’ler oluşturmak riskli bir iş olabileceğinden, bu bağlantıları kilitlemek için görmek istediğimiz bazı güvenlik özelliklerine değinen dosya paylaşımı için en iyi bulut depolama alanı hakkında ayrı bir makalemiz var. Google bunların çoğunu kokluyor; Kutu değil.

Google Drive’dan içerik paylaşmak kolaydır: klasörü veya dosyayı sağ tıklayın ve “paylaş” ı tıklayın.

İçerik paylaşırken, e-posta adresiyle başkalarını davet edebilir veya sosyal medya hesabına, Gevşek kanallara veya başka bir yere gönderilebilecek paylaşılabilir bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Google Drive bağlantıları, yalnızca görüntüleme, düzenleme ve yorum yapma seçenekleriyle izinlerle kısıtlanabilir.

İzin ayarlarını beğendik, ancak bu bağlantıların istenmeyen gözlerden uzak tutulmasına yardımcı olmak için şifre koruması ve son kullanma tarihlerinin eklendiğini görmek istiyoruz.

Box, e-posta davetlerini veya bağlantılarını kullanarak paylaşmanıza olanak tanır, ancak bağlantı güvenliğini sağlamak için Google Drive’dan daha fazla ayar sunar. Seçenekler arasında şifre koruması, otomatik bağlantı süresinin dolması ve içerik indirmeyi önleyen bir onay kutusu bulunur.

İş planı aboneleri için Box, düzenleme veya grafik tasarım departmanı gibi birden çok kişiye aynı anda klasör erişim izinlerini uygulamanıza olanak tanıyan bir “gruplar” özelliği içerir.

Box Business, işbirliklerine yardımcı olacak daha birçok kullanıcı yönetimi özelliğine sahiptir. Bunlar, eşlerin dosyaları masaüstü bilgisayarlarıyla senkronize etmelerine izin vermeyi ve grup dışı üyelerle işbirliği yapmalarını engellemeyi içerir.

Box Business’a klasör izinleri eklerken, Google Drive’da bulacağınızdan çok daha fazla seçenek var. Seçenekler şunları içerir:

 • Ortak sahip: Tüm yönetici görevleri dahil olmak üzere her şeyi yapabilir
 • Editör: Davetiyeleri kısıtlama dışında her şeyi yapabilir
 • Görüntüleyici Yükleyici: Yükleme yeteneklerine sahip temel kullanıcı
 • Önizleyici Yükleyici: Yükleme yeteneklerine sahip sınırlı kullanıcı
 • Görüntüleyici: Yükleme özelliği olmayan temel kullanıcı
 • Önizleme: Yükleme özelliği olmayan sınırlı kullanıcı
 • Yükleyici: İçerik yükleyebilir ve alt klasörler oluşturabilir

Bu avantajlar Box Personal kullanıcıları için mevcut değildir, ancak bir işletme ortamında çok kullanıcılı işbirlikleri için oluşturulmuş bulut depolama alanı arayanlar için Box, Google Drive’ı kolayca kullanır.

Yuvarlak: Kutu İş için İşbirliği Noktası

Google Drive Logosu
Kutu iş Logo

6

Nihai Karar

Son tablolama hazırdır ve Google Drive için üç tur ve Box için iki tur ekler.

Box’ın hem Google Dokümanları hem de Office Online’ı desteklediğinden ve daha iyi dosya paylaşım özelliklerine sahip olduğunu düşünürken, Google Drive’da daha kullanışlı bir not alma uygulaması, üçüncü taraf entegrasyonlarının daha ilginç bir koleksiyonu ve dosyaları Box’dan daha sorunsuz bir şekilde senkronize ediyor.

Turların son bölümünün doğru olduğunu düşünüyoruz: Google Drive’ın verimlilik hedeflerini Box’dan daha kolay hale getirdiğini daha fazla kişi görecek. Boşluk beklediğiniz kadar geniş değil ve büyük bir işgücünü dengeleyen işletmeler için Box Business’ın daha fazla değer sağladığını iddia ediyoruz..

Google Drive hayranı mısınız veya işleri halletmek için Box’ı mı tercih ediyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın ve okuduğunuz için teşekkürler.

Genel kazanan: Google drive

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map