En İyi Uygulama Yapma Yazılımı – Como Vs. Appy Pie Vs. İyi Kuaför

Uygulama yapmak, yalnızca bilgi aramakla kalmayıp aynı zamanda alışveriş yapmak, bilet rezervasyonu yapmak ve akla gelebilecek her şeyi yapmak için akıllı telefon ve tablet kullanan kişilerden para kazanmanın ideal bir yoludur..


Bir geliştirici aracılığıyla kişisel veya küçük işletme uygulaması oluşturmak büyük olasılıkla bir kol ve bacağa mal olacaktır. Harika bir alternatif çözüm, sadece hazır değil, aynı zamanda kullanımı kolay bir uygulama oluşturucu ile kendiniz yapmaktır.

Ama en iyi uygulama üreticisi hangisi? Bu makalede, ciddi kodlama becerilerine ihtiyaç duymadan Android ve iOS için kişisel veya iş uygulamaları oluşturmak için en iyi uygulama yapma yazılımını karşılaştıracağım..

Buradaki amaç, geliştirme gereksinimlerinize en uygun uygulama üreticisini seçmenizi sağlamaktır.

İçindekiler:

Uygulama Yapma Yazılımını Seçme Kriterleri

Öncelikle, en iyi uygulama üreticisini seçerken aranacak en önemli şeylerin bir listesini yapalım. Uygulama yapma kişisel deneyimine dayanarak bu listedeki kriterleri seçtim.

1. Kullanım Kolaylığı

Uygulama oluşturma yazılımı ararken, ucuz ve kullanımı kolay bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Panosunda gerekli tüm araçları veya özellikleri sunan bir uygulama oluşturucu, inanılmaz derecede kolay bir oluşturma süreciyle sonuçlanacak.

Logo yükleme veya Google Analytics’e bağlanma gibi temel görevleri yerine getirmek için çok fazla araştırma gerektiren yazılımların ortalama bir kişi için bir faydası yoktur.

Kolayca ve bilmeden veya çok fazla kod öğrenmek zorunda kalmadan kullanılabilecek bir uygulama oluşturucusuna ihtiyacınız var.

2. Şablonlar ve işlevsellik

Uygulama içerik oluşturucularında bulunan şablonların çoğunda çeşitli yerleşik işlevler bulunur.

Bununla birlikte, sizin için doğru olanı seçerken acele etmemek önemlidir, çünkü önce tüm mevcut şablonları gözden geçirmeniz gerekir.

Fikir, bu özellikleri gömmek için zaman harcamak zorunda kalmadan, birçok temel ve gelişmiş işlevi yerine getiren iyi görünümlü bir şablon seçmektir.

Şu anda yalnızca belirli temel özellikler gerekli olsa bile, uzun vadeli oyunu aklınızda bulundurun ve seçiminizi yaparken kullanılabilen gelişmiş işlevlere göz atın.

Ayrıca, düşündüğünüz aracın müşteri incelemelerine bakmak da önemlidir, yalnızca özelliklerini doğrulamakla kalmaz, aynı zamanda ücretsiz bir deneme sırasında bunları keşfetmek de asla acı vermez..

3. Platformlar Arası Kullanılabilirlik

Aşağıdakiler için bir uygulama oluşturmayı planlayıp planlamadığınız:

Android

iOS 

pencereler

Her tür uygulamanın oluşturulmasına yardımcı olacak bir uygulama oluşturucuya gitmek mantıklıdır. Sonunda Android için bir uygulama oluşturmak istemezsiniz, ancak birkaç ay sonra hedef kitlenizin çok sayıda iOS kullanıcısı olduğunu fark edersiniz.

Bu durumda, önceden yapılmış uygulamanın taşınması para ve zamana mal olacak.

En başından itibaren çapraz gelişerek birçok baş ağrısından kaçınılabilir..

4. CMS Entegrasyonu

Başından itibaren bir İçerik Yönetim Sistemine sahip olmak, bazı platformlarda her zaman hızlı ve kolay bir şekilde bilgi yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

Rahat, erken bir CRM seçin ve uygulama üreticinizin kullanabildiğinden emin olun.

5. CRM Desteği

Uygulama yayınlandıktan sonra bir geliştirme aracının çalışması bitmeyebilir.

Aslında, asıl zorluk daha sonra başlar, daha fazla kullanıcı uygulamanızı kullanmaya başladığında ve onları saklamak için kullanıcı deneyimini geliştirmeye devam etmeniz gerekir.

Müşteri İlişkileri Yönetimi yazılımı burada kullanışlıdır, müşterilerin uygulamayı nasıl kullandıklarıyla ilgili verilerin gerçek zamanlı olarak toplanmasına izin verir. Bu veriler, stratejilerin planlanmasına ve uygulama kullanıcısının deneyimini daha da geliştirmesine yardımcı olabilir. Uygulama üreticinizin bir CRM’yi desteklemesi çok önemlidir.

6. Sosyal Medya Özellikleri

Facebook ve Twitter çağında, tüm geliştirme yazılımları geniş bir kitleye ulaşmak için sosyal medya entegrasyonu sunmalıdır.

Kullanıcıları anlık bildirimlerle güncel tutan ve sadakat programları veya yarışmalar yoluyla uygulama ile etkileşimlerini artıran uygulama yaratıcıları için gidin. Bu tür kullanıcı etkileşimi özellikleri, bir uygulamanın indirme sayısını artırma ve mevcut müşterileri elde tutma konusunda uzun bir yol kat eder.

Sonuçta, “bellek dolu” uyarısının ilk örneğinde silinen bir uygulamanız olmasını istemezsiniz.

En İyi Uygulama Yapıcıların Karşılaştırılması

Birkaç farklı tasarım programı kullanarak kendi uygulamalarımı geliştirdim ve kişisel deneyime dayanarak, çoğu insanın gereksinimlerini karşılayacak üç tane seçtim.

Onlar:

Como

Appy Pie 

İyi Kuaför

Her birinin dezavantajları ve avantajları var ve bunları aşağıdaki tabloya girdim.

Lehte ve aleyhte olanlar:

Uygulama YapıcıDesteklenen PlatformlarEposta pazarlamaKaynak Kod EditörüÜcretsiz üyelik?Otomatik Site İçe Aktarma
ComoAndroid, iOS
Appy PieAndroid, iOS, Windows, Blackberry, Amazon Ateşi
İyi KuaförAndroid, iOS30 günlük deneme

Fiyatlandırma Planları:

Uygulama YapıcıTemel planAra planGelişmiş plan
ComoAyda 57 $, yıllık ödeme durumunda daha azN / AN / A
Appy PieAylık 15 $Aylık 30 $Aylık 50 $
İyi Kuaför16 $ aylıkAylık 32 $Aylık 48 $

Şimdi bir genel bakışımız olduğuna göre, bu üç uygulama üreticisine daha yakından bakalım.

1. Como

Como, bu araç ile bir uygulama yapmak çok kolay olduğu için en ünlü DIY uygulama yaratıcılarından biridir. Programı başlattıktan sonra, oluşturmak istediğiniz uygulama türünü seçin ve Como daha sonra seçilen uygulama türüne karşılık gelen temel bir şablon sağlar.

Şablon hazır olduğunda, ek içerikli yeni sayfalar (fotoğraflar, haritalar vb.) Ekleyerek, her sayfanın temasını düzenleyerek, bir tema yükleyerek veya hatta mevcut temalardan birini seçerek şablonu özelleştirebilirsiniz..

Bir web sitesine sahip olmadan uygulamayı bile hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca, ücretsiz üyelik planı ile bazı Como özelliklerini denemek mümkündür.

Hizmet, beş uygulama indirmesi sağlar ve ayda en fazla 50 kişinin kullanmasına izin verir. Deneme boyunca, kullanıcıların Como’nun çeşitli özelliklerini denemelerine ve arayüzüne alışmalarına izin verilir..

Como’nun birçok özelliği, örneğin:

Coğrafi hedefli push bildirimleri

Sadakat kartları

Özel kuponlar

E-ticaret seçenekleri

Satışları, bağlılığı ve kullanıcı katılımını artırmaya odaklanın. Como uygulama üreticisi, uygulamanızın hangi özelliklerinin en iyi çalıştığını öğrenmek için gelişmiş analizler sağlar.

Tüm özellikleri almak için Como’nun aylık 57 ABD dolarından başlayan ücretli paketlerini veya yıllık ödeme yaparsanız aylık 48 ABD dolarını seçebilirsiniz. Hatta Como ekibini tek seferlik uygulama geliştirme için sabit bir fiyata kiralayabilirsiniz.

Como Güçlü Yönler & Zayıf yönleri:

   

2. Appy Turtası

Appy Pie, aşağıdaki gibi çeşitli platformlar için mobil uygulamalar oluşturma yeteneği nedeniyle bu listede yer almaktadır:

Android

iOS

pencereler

Böğürtlen

Amazon Ateşi

Ayrıca çok çeşitli endüstriler için şablonlar sunar.

Como gibi, Appy Pie kullanımı kolaydır ve tüm seçenekler kontrol panelinizde mevcuttur. Ayrıca kullanıcıları kendi uygulama geliştirme işlerini başlatmaya teşvik eder ve hatta Amazon Drive barındırma yoluyla destek sağlar.

Ayrıca, bir uygulama yapmamaya karar verirseniz, Appy Pie’ın ekibi sizin için bir kerelik ücret karşılığında bir tane oluşturabilir.

Appy Pie’ın fiyatlandırma planı kapsamlı ve Como’dan biraz daha ucuz olsa da, daha az uygulama oluşturma seçeneği sundukları belirtilmelidir..

Appy Pie Güçlü yönleri & Zayıf yönleri:

   

3. İyi Kuaför

Good Barber’ın en büyük satış noktası, uygulama oluşturma için sağladığı 70’den fazla tema.

En görsel olarak çekici uygulamayı mümkün kılmak önemliyse, bu sizin için uygulama üreticisi olabilir. Üç uygulamadan, diğer alanlarda eksik olsa da, en tasarımcı dostu.

Como aracıyla karşılaştırıldığında, Good Barber’ın fiyatlandırması çok daha ekonomiktir, ancak daha az işlevsellik sunar.

İyi Berber Güçlü Yönleri & Zayıf yönleri:

   

Karar

En iyi uygulama üreticisini bulmak çok zor değil. Yukarıda tartışılan uygulama yapım araçlarının her birini kullandıktan sonra; Hepsinin kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan özel bir özelliği olduğunu biliyorum.

Örneğin:

Appy Pie en esnek seçenektir

İyi Kuaför en görsel olarak çekici yarışmacı

Como, kapsamlı araçları sayesinde genel olarak en iyi uygulama üreticisidir

Como, mükemmel kullanım kolaylığı, CMS entegrasyonu, gelişmiş özellikler ve kaynak kodu editörü ile özelleştirme sunmanın yanı sıra, tüketici katılımına ve satışları artırma yollarına da odaklanıyor.

Hangi e-posta pazarlama, Facebook reklamları, sadakat kartları ve benzeri için destek sağlayarak yapar. Como, zengin özelliklere sahip bir mobil uygulama sunar ve uygulama kullanımını izlemek ve etkileşimi artırmak için çeşitli yenilikçi yöntemlerle araçları sağlar.

En iyi uygulama geliştiricilerine ilişkin yukarıdaki bilgilerin yararlı olduğunu umuyorum.

Daha önce Como, Appy Pie, Good Barber veya başka bir uygulama yapma yazılımı kullandınız mı? Öyleyse, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde deneyimlerinizi veya geri bildirimlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me