En İyi Ucuz Web Hosting Sağlayıcıları: Az için En İyi Başlarken

Web hosting endüstrisinin 2022 yılına kadar 154 milyar dolara çıkması bekleniyor ve bu sebepsiz değil. Çoğu insanın karşılayamayacağı planlarda her gün milyonlarca web sitesi yükseliyor.


Örneğin, neredeyse tüm planlarda ayda 1000 dolardan fazla ücret alan Pagely’yi (Pagely incelememizde hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz) alın. Çok iyi olsa da, fiyat birçok kişinin ödeyemeyeceği kadar yüksek.

Web barındırma sık sık kafa karıştırıcı ve pahalı dünyasının demystify yardımcı olmak ve size bilinçli bir karar vermek için gereken araçları vermek için buradayız. Kayıt olurken nasıl biraz tasarruf edeceğinizden ve ucuza ev sahipliği yapmak için önerilerimizi sunacağız.

Web Hosting Nedir ve Neden İhtiyacım Var??

Web hosting, web sitenizin verilerini saklamak için yerleştirilen sistemdir. Web siteleri, resimler ve metin gibi verileri ve web sitesi depoları depolar ve birisi sitenize erişmeye çalıştığında gönderir.

Sıkıcı, tabii, ama bir web barındırma ne yaptığını anlamak size para kazandıracak. En iyi web barındırma kılavuzumuz ayrıntılara girecek, ancak bu basit tanımın anlaşılması şimdilik yeterli olmalı.

Öncelikle, bir web barındırma internet mülkü kiralar. Bir sunucuda kiracısınız ve ne kadar alana ihtiyacınız olduğuna ve bu alanın bir başkasından ne kadar uzakta olduğuna bağlı olarak az ya da çok ödeme yapabilirsiniz..

Birçok yeni kullanıcının akın ettiği Squarespace ve Wix gibi şirketler, denklemden “web hosting” adını alır, ancak yine de aynı şeydir. Bu şirketler size iki ana şey satmaktadır: bir alan adı ve web hosting. Diğer bazı özellikler bununla birlikte gelirken, çoğunlukla bunu elde edersiniz.

Bununla birlikte, bunu kendi başınıza yapabilir ve süreçte biraz para tasarrufu yapabilirsiniz. Bir alan adı satın alarak ve ayrı bir barındırma seçerek, yalnızca paradan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda size uygun bir plan bulursunuz..

Ayrıca, WordPress gibi bir CMS kullanma seçeneği açılır. Bu rotaya gitmeyi planlıyorsanız, WordPress için en iyi web hosting’imizi ve bunu kullanarak size yol gösteren üç rehberimizi kontrol ettiğinizden emin olun.. 

 • WordPress’i Kullanma Başlangıç ​​Kılavuzu
 • WordPress Kullanımı için Orta Seviye Kılavuz
 • WordPress Kullanımı için Gelişmiş Kılavuz

Bununla birlikte, tüm planlar hem teknoloji hem de para açısından eşit yaratılmaz, bu da bir sonraki sorumuza güzel bir şekilde yol açar.

Ne Web Hosting Ucuz yapar?

Web hosting farklı türleri gezinmek, özellikle ilk kez alıcılar için kafa karıştırıcı olabilir. Fiyatlar artıyor gibi gözüküyor ve aşağıdaki özellikler anlamlı değil. Deliliğin bir yöntemi var ve planların nasıl çalıştığını bilmek size para kazandıracak.

Web sitenizi çevrimiçi almanın en ucuz yolu paylaşılan barındırmadır. Bu mimari birçok farklı kullanıcıyı alıp aynı sunucuda bir araya getirerek kaynakları yük arasında yayar.

Web barındırma bunu yaparak, maliyetleri aşağı ve size geçerek kaynaklarını en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Bir sunucunun tüm gücünü satın almak ve onu kullanmayı ummak yerine, her şey kullanıcıların ihtiyaç duyduğu şekilde hareket eder. Ancak, olumsuz yanları vardır.

Hızlar ve çalışma süresi, bazı güvenlik sorunlarıyla birlikte paylaşılan barındırmada önemli bir isabet alır. Örneğin, kötü niyetli bir kullanıcı sunucuyu trafikle doldurabilir, kaynakları kaçırabilir ve sonunda web sitenizle birlikte çevrimdışı yapabilir..

Paylaşılan planlar en ucuz, ancak web ucuz barındırma yapmak sadece planları değildir. Bulut barındırma büyüdükçe maliyeti düşmeye devam ediyor ve VPS planları maliyet olmadan özel bir çözüm sunuyor.

Plana rağmen, bir web barındırma için en büyük giderin kaynak olduğunu anlamak önemlidir. Daha fazla kullanıcıyı aynı güç şemsiyesi altına koymalarını sağlayan her şey maliyetleri düşürecektir. Ucuz web hosting istiyorsanız, en iyi kendinize kaynakların bir yığınını veren herhangi bir plandan utangaç olmak.

Yine de, ucuz ile ücretsiz karıştırmayın. Orada zip için web sitenizi koyacak sağlayıcıları varken, dezavantajı çok herhangi bir maliyet tasarrufu ağır basar. Ücretsiz web barındırma sizi çevrimiçi hale getirir ve hatta bir alan adı bile verebilir, ancak tamamen ücretsiz değildir.

Büyük, müdahaleci reklamlar, ücretsiz sitenizi ele geçirmek ve sitedeki herhangi bir gerçek içeriğin dikkatini dağıtmaktır. Web barındırıcısı sizden para kazanıyor ancak kesintiye izin vermenize izin vermiyor.

Geniş bir kullanıcı tabanını büyütmek isteyen siteler için sorun açıktır, ancak yine de kişisel siteler için bir sorundur. Örneğin, bir portföy koymak istediyseniz, ücretsiz bir web barındırma bunu barındırabilir, ancak herhangi bir profesyonel bir pop-up bir yazma örnekte gösterdi an an dönecekti.

Kontrol eksikliği, alan adında sınırlı seçim, teknik destek ve daha fazlası gibi başka sorunlar da var, ancak en büyüğü iyi bir plana ne kadar yakın olduğunuz. Çoğu paylaşılan plan ayda sadece birkaç dolar, bu temelde ücretsiz ve daha fazla iniş yolu sunuyor.

Bir ana bilgisayar düşük bir ücret ödeyerek birçok kullanıcıyı toplayabildiğinden, tam destek personeline, özelleştirme seçeneklerine, para kazanma seçeneklerine ve daha fazlasına erişebilirsiniz. Ücretsiz olabilen bir fiyat için web barındırma hizmetleri paketine sahip olacaksınız..

Paylaşılanlar İçin En İyisi: Bluehost

Paylaşılan barındırma için Bluehost’u yenemezsiniz. Rekabetçi bir fiyat noktası ve birçok dahil özellik ile planları piyasadaki en kapsamlılardan bazılarıdır..

Bu bir alan adıyla başlar. Bir tane satın almak için GoDaddy gibi ayrı bir kayıt kuruluşuna gitmenize gerek yoktur. Bunun yerine, ilk yıl BlueHost’tadır, böylece sitenizi başlatmaya odaklanabilirsiniz, daha sonra satın almanız gereken şeylere değil.

Yine de seni “temel” plandan uzak tutmalıyım. Fiyat için, sınırlı sayıda e-posta adresi, web sitesi alanı ve alt alan adı nedeniyle çok fazla değeri yoktur. Ayda sadece birkaç dolar daha fazla çalışan “prime” planı, çok daha fazlasını sunuyor.

Tüm kısıtlamalar kaldırılarak planınızı büyütmenize ve planınıza gerektiği gibi web siteleri eklemenize olanak tanır. Kötü amaçlı yazılımlar için SpamExperts, kişisel bilgilerinizi korumak için alan adı gizliliği ve sitenizin silinmesi durumunda SiteBackup Pro.

Tek dezavantajı, herhangi bir paylaşılan planda çok yıllı bir sözleşme imzalamanız gerekeceğidir. Bu tema web barındırıcıları arasında yaygın olsa da, birçoğu daha yüksek bir oranda bir aydan aya plan sunuyor.

Bluehost için durum böyle değildir, bu nedenle bir ila beş yıllık barındırma arasından herhangi bir yer seçmeniz gerekecektir. Bununla birlikte, özellikle üç yıllık “asal” barındırma maliyetinin yaklaşık 200 $ olduğu durumlarda şikayet etmek zordur.

Ev sahibi hakkında daha fazla bilgi edinmek için BlueHost incelememizi okuyun veya 30 günlük para iade garantisi ile kendiniz deneyin. 

En İyi Başlangıç: iPage

Web barındırma, planların ayda sadece birkaç dolar çalıştığı iPage’den daha ucuz olamaz. Ancak bunun sizi kandırmasına izin vermeyin; fiyat için alacağınız çok şey var. iPage, çevrimiçi olmanızı sağlamak ve oradayken gelişmenizi sağlamak için ücretsiz güvenlik, pazarlama ve oluşturma araçları sunar.

Her planla, ücretsiz sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusuna erişebilirsiniz. Bu araç, WordPress veya HTML ile uğraşmak istemeyen ancak bunun yerine harika görünen statik bir web sitesine ihtiyaç duyan küçük işletmeler için çok büyük.

SquareSpace veya Wix’e çok benziyor, ancak çok daha iyi özelliklere sahip çok daha ucuz. Kötü amaçlı yazılımlardan kurtulmak için 200 ABD dolarının üzerinde reklam kredisi, ücretsiz bir alan adı ve SiteLock güvenlik araçlarına erişim elde edersiniz.

Bluehost gibi, sadece bir ila üç yıl arasında değişen çok yıllı planlar seçebilirsiniz. Bununla birlikte, fiyat önemli ölçüde artmıyor. İki ve üç yıl arasındaki fark sadece fazladan bir dolar.

SSL sertifikası ve otomatik yedekleme gibi bazı ekstraları kaçırıyorsunuz, ancak bunlar kasada biraz ekstra satın alınabilir. Gördüğümüz en ucuz fiyatlarla web barındırma için sağlam bir giriş noktası. Daha fazla bilgi edinmek için iPage incelememizi okuyabilir veya 30 günlük para iade garantisi ile kendiniz test edebilirsiniz.

WordPress için en iyisi: SiteGround

SiteGround’un WordPress kullanıcıları için en iyi seçenek olduğunu gördük. Önyükleme için birçok özellik ile rakiplerinin maliyetinin çok altında yönetilen çözümler sunar.

WordPress için, her biri fiyat için dengeli hissedilen üç farklı plan var. SiteGround, planları WordPress siteleri için net bir büyüme yolu sunacak şekilde sıralar ve trafik arttıkça daha fazla kaynak ekler.

SiteGround, bu planlarda diğer ana bilgisayarların daha yüksek katmanlar için ayırdığı özellikler sunar. HTTP / 2 özellikli sunucular, SSD depolama alanı ve daha fazlasını alıyorsunuz. Bu, sitenizin en son protokollere uygun olduğu ve en hızlı depolama alanında depolandığı anlamına gelir.

Ücretler, ayda 10.000 ziyaretçiye uygun kaynaklarla ayda sadece birkaç dolardan başlar. Bu zor bir sayı değil, sadece başka bir seviyeye atlamanın zamanının ne olabileceğine dair bir öneri. Adım taşı modeli burada mükemmel çalışıyor ve WordPress’e başlayanlar için net bir büyüme yolu sağlıyor.

Bu ev sahibinin neden bu kadar harika olduğunu düşündüğümüzü öğrenmek veya 30 günlük para iade garantisi ile sürücü koltuğuna atlamak için SiteGround incelememizi okuyun.

Çevre İçin En İyisi: GreenGeeks

GreenGeeks son derece ucuz oranları olan çevre dostu bir web barındırma. Çevrenin para tasarrufu ile çok az ilgisi olsa da, GreenGeeks o kadar iyidir ki bunu bir ek olarak dahil etmek zorunda kaldık.

GreenGeeks hakkında en etkileyici olan şey, çevreye geri verirken siteleri ucuz ve yeterli güçle barındırabilmesidir. Düşünmek garip bir şey, ancak web barındırma endüstrisi 2020’ye kadar çevre kirliliğindeki havayollarını aşacak.

GreenGeeks, tükettiği rüzgar enerjisi kredisinin üç katını satın alarak bununla savaşır. Yine de, sunucuların gücü düşük değil. GreenGeeks ayda sadece birkaç dolar için web hosting özelliklerinin tamamını sunar.

Bu listedeki diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında çok az dezavantajı var, karbon ayak izinizi azaltmanın büyük bir tersi. Daha fazla bilgi edinmek için GreenGeeks incelememizi okuyun veya 30 günlük para iade garantisi ile kendiniz deneyin.

En İyi Allround: HostGator

Şüphe duyduğunuzda HostGator ile gidin. Büyük ve küçük kullanıcıları tamamen barındıran, etrafındaki en çeşitli web barındırıcısıdır. Birçok ana bilgisayar bir veya diğerine odaklanırken, HostGator tüm tabanlarını kapsar.

Hizmetlerin ucuz tarafına bakarken birkaç farklı seçeneğiniz var. Paylaşılan, bulut ve WordPress barındırma hizmeti var. Paylaşılan barındırma, bu listedeki fiyat ve özelliklerle ilgili diğer seçeneklerle karşılaştırılabilir ve WordPress barındırma, SiteGround ile eşittir. En etkileyici olanı bulut barındırma.

Bu, güvenilirliği artırmak için sitenizi buluttaki birçok farklı sunucuya yayar. HostGator web hosting bu form öncü ve üzerine almak için en ucuz yollarından biridir.

Tüm planlarda bir çamaşır yıkama listesi vardır, bu yüzden neden en iyi olduğunu düşündüğümüzü görmek için HostGator incelememizi okuyun. 45 günlük para iade garantisi ile hizmeti kendiniz de test edebilirsiniz.

Mansiyon Ödülü: Hostinger

Dizilimize yeni bir ek olan Hostinger, ucuz web hosting için en iyi seçeneklerden biridir. Planlar kir ucuz, ayda sadece birkaç dolar geliyor. Premium güvenlik paketi ve günlük yedeklemeler de dahil olmak üzere tonlarca özellik elde edersiniz.

Güvenlik özellikle etkileyicidir. Hostinger her sunucuda BitNinja koruması içerir. Bu üçüncü taraf yazılımı kötü amaçlı yazılımlara, DDoS saldırılarına ve kaba kuvvet saldırılarına karşı koruma sağlar. Makine öğrenimini de kullanır, yani bir sunucunun saldırısı varsa diğerlerine kötü niyetli IP hakkında bilgi verilir..

Yine de bunun dışında hoşlanacak çok şey var. Hostinger, karşılaştığımız en kullanıcı dostu web barındırıcılarından biridir. Temiz bir şekilde tasarlanmış kontrol paneli, çok fazla saçma olmadan size biraz güç sağlamayı başarıyor.

Dahil olan web sitesi oluşturucu da aynı derecede kolaydır. Bu programlardan herhangi birinde bir öğrenme eğrisi olsa da, Hostinger süreci kolaylaştırmayı başarıyor. Tasarımcılar daha fazla yer aldıkça inşaatçı karmaşıklaşabilir, ancak bunun nedeni ne kadar yapabileceğidir.

Hostinger şüphesiz ucuza web hosting almak için en iyi yollardan biridir. Harika bir güvenlik paketi, günlük yedeklemeler, ücretsiz bir web sitesi oluşturucu ve oldukça hızlı yanıt süreleri elde edersiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Hostinger incelememize göz atın veya 30 günlük para iade garantisi ile kendiniz deneyin.

Sonuç

Web hosting pahalı olabilir, ama çok fazla maliyet için mükemmel hizmetler sunan ucuz seçenekler bol vardır. Ücretsiz barındırma seçimi var, ancak bu sağlayıcıların ne kadar ucuz olduğunu ve çok fazla değer sunduğunu doğrulamak zor.

Seçiminizi değerlendirmek için biraz daha fazla bilgiye ihtiyacınız olması durumunda bir web barındırma seçimi hakkında bir makale yazdık, bu yüzden düşünmek için biraz daha fazlasına ihtiyacınız olup olmadığını kontrol edin. Hangi sağlayıcıyla gidiyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map