En İyi Sınırsız Çevrimiçi Yedekleme 2020

Sınırsız bulut yedekleme kulağa hoş geliyor, ancak birçok hizmet sınırsız yedekleme sunduğunu iddia ediyor, ardından kısıtlamalarla sizi eyliyor. En azından bant genişliğinizi yedeklemek veya kısıtlamak için kullandığınız alan miktarını kısıtlamayan bir çift bulduğumuzdan emin olduk. Burada, en iyi sınırsız çevrimiçi yedekleme hizmetlerini kullanacağız.


Müziğiniz, finansal raporlarınız, HD filmleriniz ve fotoğraflarınızın tümü sabit diskinizde. Sürücüler hiç olmadığı kadar büyüyor. Ortalama dizüstü bilgisayar diskleri 250 GB’den fazla, masaüstü bilgisayarlarda ise terabayt aralığında olabilir, ancak bu sınırsız depolama kapasitesi değildir. Daha sonra doldurulacak.

Diskler de bozulabilir veya çökebilir ve verileriniz kaybolacaktır. Daha sonra veri kurtarma yazılımı kullanmak zorunda kalacaksınız. Verilerinizi alabilir, ancak kesin bir çekim değildir. Belki bir SSD kullanıyorsunuzdur. Elbette, yüzde 1’in altında bir hata oranı var, ancak daha fazla veri hatası yaşıyorlar.

Verilerinizi birden çok yere yedeklemek daha iyidir. “3-2-1 kuralı” bunu önerir. Bu yerlerden biri bulut olmalı. Sınırsız depolama alanı arıyorsanız (kendinizi burada fark konusunda eğitin) en iyi sınırsız depolama sağlayıcılarımızı okuyun. Aksi takdirde, en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri için seçimlerimizi yapmak için kullandığımız ölçütleri inceleyelim.

En İyi Sınırsız Çevrimiçi Yedekleme 2020

En İyi Sınırsız Çevrimiçi Yedekleme Nedir?

Dosya boyutu, azaltma, sınırlar ve benzeri gizli bir kısıtlama olmaksızın, gerçekten sınırsız yedek olduğundan emin olacağız.

Sınırsız çevrimiçi yedekleme için sınırsız miktarda para ödemek istemediğimiz için değer bizim en büyük endişemiz olacaktır. Hizmetlerin kaç plan sunduğunu ve bu planların fiyat için neler sağladığını göreceğiz. Ücretsiz bir plan veya deneme sağlamak her zaman iyidir. Ücretsiz yedekleme arıyorsanız, en iyi ücretsiz bulut yedek parçamızı okuyun.

Çok fazla veri yedekleyeceğiniz için kullanıcı deneyimi çok önemlidir. Rahatsız edici olmaktan ziyade basit ve sezgisel olması daha iyidir. İstemcinin (masaüstü ve web) nasıl davrandığı ve dosya türüne göre yedekleme yapıp yapmadığı bu en belirgindir.

Verileriniz bulutta olduğunda, güvenliğin sıkı olması gerekir. Verilerinizi bilgisayar korsanlarının debriyajlarında istemiyorsunuz. Bunun da ötesinde, verilerinizin yalnızca sizin tarafınızdan görünmesini sağlayacağı için özel şifreleme her zaman bekler. İki faktörlü kimlik doğrulama ve güvenli veri merkezleri için de aynı şekilde hissediyoruz.

Yedekleme uzun zaman alır ve sınırsız yedeklemeye ihtiyaç duyduğunuzdan alabileceğiniz tüm hıza ihtiyacınız olacaktır. İyi düzeyde altyapı ile birlikte blok düzeyinde yedekleme çok önemlidir. Hızın, hizmetin sunucularına ne kadar yakın olduğunuza da bağlı olduğunu unutmayın..

En İyi Sınırsız Çevrimiçi Yedekleme 1. Backblaze

Backblaze 2007’de piyasaya sürüldü ve bugün en popüler servislerden biri. Bu kadar uzun bir geçmişe sahip olması, en iyi çevrimiçi yedekleme listemizin en üstünde olması şaşırtıcı değildir..

Backblaze sınırsız yedeklemenize hiçbir dosya kısıtlaması getirmez. Manuel seçim yapmadan her boyuttaki dosyayı yedekleyebilirsiniz. Fiyatlandırma şeması basittir: sadece bir plan vardır. Aylık 5 dolar ya da yılda 50 dolar. Diğer yedekleme hizmetlerinin çoğunun teklif etmediğini göz önünde bulundurarak aylık plan uygundur.

Uzun vadede Backblaze kullanmaya karar verirseniz, bir veya iki yıl önceden ödeme yapmayı seçebilirsiniz, bu da size 10 veya 25 ABD doları indirim sağlar..

Fiyatlandırma planı gibi Backblaze’nin kullanıcı deneyimi de basit ve kolaydır. Ne kadar veya ne yedeklediğinizi yönetmenize gerek yoktur, çünkü Backblaze bunu sizin için yapar (sistem ve geçici dosyalar hariç). Bir yedekleme planı oluşturmanız bile gerekmez, her şey otomatiktir.

Backblaze uygulaması, kolay kullanımıyla iyi giden minimal bir tasarıma sahiptir. Web arayüzü de size sorun getirmez. Navigasyon menüsü dostudur. “Genel bakış” sekmesi hesap durumunuzu kontrol etmenizi ve “görüntüleme / geri yükleme” sekmesi dosyalara erişmenizi sağlar.

Backblaze, özel şifreleme de dahil olmak üzere bir yedekleme hizmetinde görmeyi umduğumuz birçok güvenlik özelliğine sahiptir. Devre dışı bırakırsanız Backblaze şifreleme anahtarınızı saklar. Aksi takdirde anahtarı saklarsınız. Yine de, dosyalarınızı kurtarmak için parolanızı Backblaze’a göndermeniz gerekir. Şirket daha sonra kaydını sildiğini iddia ediyor.

Bilgisayar korsanlarının şifrenizi çalmasını önlemek için (zayıf olması nedeniyle) iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, her oturum açışınızda güvenlik kodu istemek için bir seçenek belirleyebilirsiniz.

Bulutta Backblaze, dosyalarınızı AES 128 bit kullanarak şifreler. Kimse bildiğimiz kadarıyla bunu kırmadı, ancak daha ağır olan AES 256-bit’i daha çok seviyoruz. SSL dosyalarınızı aktarım sırasında koruyacak.

Backblaze, bir RAID kurulumu kullanarak yedeklilik elde etmek için dosyalarınızın birden çok kopyasını veri merkezlerinde birden çok sunucuda tutar. Veri merkezleri doğal afetlere, yangınlara ve fiziksel davetsiz misafirlere dayanabilir.

Backblaze Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Tüm ilk yedeklemelerin tamamlanması için uzun zaman gerekir, ancak bazı hizmetler bunu diğerlerinden daha iyi yönetir. Backblaze, yükleme ve indirme hızınızı sınırlamaz. Ayrıca, daha fazla hız elde etmek için çalıştırdığınız yedek iş parçacığı sayısını artırabilirsiniz. Geriye kalan tek faktör, Kaliforniya’daki sunuculardan ne kadar uzakta olduğunuz, şifreleme ve dosya sıkıştırması olmalıdır..

Backblaze İncelemesi

İlk yedeklemeniz bittikten sonra yedeklemeler aşamalı olarak işlenir. Dosyanın bir bölümünü değiştirirseniz, blok düzeyinde yedekleme yalnızca dosyanın bir kısmını aktarır.

Backblaze ucuz sınırsız yedekleme özellikleri, sınırsız harici sürücüleri yedekleme seçeneği sunar, iyi güvenlik, basit ve sezgisel kullanıcı deneyimi ve hızlı yedekleme vardır. Bu yüzden listenin en üstüne yerleştiriyoruz. Daha fazla bilgi edinmek için Backblaze incelememizi okuyun.

2. CrashPlan

CrashPlan, Ağustos ayında tüketici yedekleri alanından çekildiğinde kullanıcıları ve çevrimiçi yedekleme dünyasını şaşırttı. Yine de, sınırsız yedeklemeye ihtiyacınız varsa iş planı sağlam bir yatırımdır.

Yedeklediğiniz her bilgisayar için 10 $ ödemeniz gerekir. Küçük İşletmeler için CrashPlan sınırsız harici sürücüleri de yedeklemenizi sağlar. IDrive’ın aksine, CrashPlan aylık bir aboneliktir, böylece istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Backblaze’nin iki katı maliyeti var, ancak diğer hizmetler göz önüne alındığında, hala iyi bir anlaşma. Derinlemesine bir karşılaştırma yapmak isterseniz, CrashPlan ve Backblaze.

Masaüstü istemcisinin kurulumu kolaydır ve yalnızca birkaç dakika sürer. Kullanımı zor değil, ancak yedekleme işlemi daha basit olabilir. Dosya türüne göre yedekleme yapmaz, manuel olarak yapmanız gerekir, yani yedeklemek istediğiniz klasörleri ve dosyaları etiketlemeniz gerekir. İstemci sezgisel ve gezinmesi kolay.

Kullanıcı istatistiklerini kontrol etmenize ve dosya geri yüklemesini kontrol panelinden izlemenize olanak tanıyan web arayüzü ile tamamlanmaktadır. Görünümler kullanıcıları, cihazları gösterir ve size rapor oluşturma seçeneği sunar. Mobil uygulama, dosyalarınıza her yerden erişmenize izin verirken CrashPlan dosyayı durdurdu.

AES 256-bit dosyalarınızı bilgisayarınızdan çıkmadan önce şifreler. Geçiş halindeyken, AES 128-bit onları korur. Varsayılan olarak, CrashPlan şifreleme anahtarınızı korur. Bu şekilde, şifrenizi unutursanız, CrashPlan şifrenizi geri yükleyebilir. Ayrıca, iyi olmayan bazı çalışanların verilerinizi okuyabileceği anlamına gelir. Bundan kaçınmak için özel şifrelemeyi etkinleştirebilirsiniz.

Kararınız ne olursa olsun, CrashPlan iki faktörlü kimlik doğrulaması sunmadığından, güçlü bir şifre yaptığınızdan emin olun.

CrashPlan, 7/24 gözetim ve izinsiz girişlere karşı koruma sağlayan diğer önlemleri koruduğundan veri merkezi güvenliği güçlüdür. Ayrıca elektrik kesintisine, yangınlara ve doğal afetlere dayanacak şekilde tasarlanmıştır..

CrashPlan’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Hızlı olmadığı için CrashPlan’ın hızını sevmek zor. Sıkıştırma, şifreleme ve veri tekilleştirme işlemlerini devre dışı bırakarak geliştirebilirsiniz. Yine de tavsiye etmiyoruz. Yedekleme sistem kaynaklarınızdan çok fazla alıyorsa, kısıtlayabilir ve istemciyi uzaktayken sınırı kaldıracak şekilde ayarlayabilirsiniz..

Hıza rağmen, CrashPlan sağlam bir fiyat, mükemmel güvenlik ve özel şifreleme için sınırsız yedekleme sunar. Kullanımı daha karmaşık olduğu ve benzer hızlara ulaşmadığı için Backblaze’nin arkasına yerleştiriyoruz. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için CrashPlan incelememizi okuyun.

3. Karbonit

Karbonit ev kullanıcılarını ve küçük işletmeleri hedefler. 2005 yılından beri faaliyet gösteriyor ve onu en eski hizmetlerden biri haline getiriyor.

Diğer hizmetlerden farklı olarak, üç sınırsız yıllık plan sunar: Basic, Plus ve Prime. Basic size $ 71.99 mal olacak. Ayrıca harici sürücü yedeklemesi ve otomatik video yedeklemesi $ 111.99 ekler. Prime maliyeti 149,99 $ ve kurye kurtarma servisini masaya getiriyor. İki yıl önceden satın almaya karar verirseniz yüzde 5 indirim alırsınız. Üç yıl boyunca yüzde 10 alacaksınız.

Carbonite Safe planlarının varsayılan olarak 4GB veya daha büyük dosyaları yedeklemediğini unutmayın. Bunları manuel olarak yedekleme için etiketlemeniz gerekir.

Carbonite masaüstü istemcisinin kurulumu kolaydır. Bundan sonra, yedekleme başlatılırken yalnızca bir adım vardır, çünkü işlemin çoğu otomatik olarak çalışır (Carbonite’nin web sitesinde hariç tuttuğu dosya ve uzantıların bir listesi vardır). Carbonite dosyalarınızı renklendirir (özelliği etkinleştirirseniz), böylece yedekleme sırasında durumlarını daha kolay görebilirsiniz.

Android ve iOS için kullanılabilen Carbonite mobil uygulaması, aynı şeyi yapmanıza izin verecektir. Arayüz minimaldir, bu yüzden dağınık ve dağınık değildir. Depolanan dosyalara erişmenin yanı sıra, telefonunuzda depolanan fotoğrafları otomatik olarak yedeklemek için uygulamayı kullanabilirsiniz. Diğer dosyaları yedekleme seçeneğine sahip olmak güzel olurdu, ancak çekimleriniz için sınırsız alan hala iyi.

Karbonit Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Yedekleme işlemi rakiplerden çok daha yavaştır (daha fazla bilgi için CrashPlan ile karşılaştırmamızı okuyun). Backblaze ve IDrive da onu toz içinde bırakır. Yine de, ilk aktarımdan sonra, blok düzeyinde yedekleme işlemi hızlandıracaktır. Hızı ve diğer özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Carbonite incelememizi okuyun.

4. Canlı

Livedrive, 2008’de başladığından beri birçok dönüşüm geçirdi, ancak kalitede en büyük değişikliği getiren servis İngiltere’ye taşındıktan sonra oldu..

Yedekleme planı, bir bilgisayar için ayda 8 $ (yılda 80 $) fiyatla sınırsız depolama alanı sunar. USB, CD veya DVD gibi diğer depolama ortamlarını içermez. Pro Suite planı, birden fazla cihazda 5 TB senkronizasyon depolama alanı ve ayrıca beş bilgisayara kadar sınırsız yedekleme alanı sunar. Aylık 25 dolar (yılda 250 dolar).

Web arayüzü fabrikada çalışıyor, çünkü bulut depolama standardına yakın. Olağanüstü bir şey, klasörlerini dosyalarınızı yüklemek için kullanacağınız “evrak çantaları” olarak adlandırmasıdır.

Masaüstü deneyimi o kadar pürüzsüz değildi, çünkü istemci önkoşul kitaplıkları kendi başına indirmeye çalıştı ve başarısız oldu. Pro Suite, masaüstü paketinde her şeyi sunan tek plantır, ancak temel paketi ücretli eklentilerle geliştirebilirsiniz. Arayüz çekici ve menü çubuğu üzerinden kolay erişim sağlar.

Livedrive, AES-256 şifrelemesi kullanır (buna “askeri sınıf” der). Hizmet sıfır bilgi değildir ve şüpheli şartlar ve koşullara sahip olduğu için güven verici değildir. Dosyalarınıza bakacağını ve şüpheli bulduğu her şeyi sileceğini iddia ediyor. Servis aynı zamanda proaktif olarak kolluk kuvvetleriyle temasa geçecektir. Gizlilik politikasını bildiğinizden emin olun.

Livedrive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Her şeyi yukarıda söyledik. Satın almadan önce 14 günlük ücretsiz deneme sürümüne kaydolduğunuzdan emin olun..

5. Jottacloud

Jottacloud, dünyanın en iyi gizlilik yasalarına sahip Norveç’te. Şirket gizliliğinize değer verir ve depoladığınız verileri izlemeyeceğini garanti eder.

Sınırsız plan size ayda 10 $ (yılda 99 $) için sınırsız depolama alanı sağlayacaktır. Plan ayrıca size cihaz senkronizasyonu da sağlayacaktır (Backblaze ve CrashPlan eksik). Size 5GB depolama alanı sağlayan ücretsiz bir plan var. Çok fazla değil, hizmetin nasıl performans gösterdiğini görmek için yeterli.

Jottacloud kullanımı kolaydır. Kaydolduğunuzda, daha sonra yükseltebileceğiniz otomatik olarak ücretsiz bir abonelik alırsınız. Masaüstü uygulamasını kullanarak bir yedekleme planı belirlersiniz. Web arayüzü dosyalarınızı listeler, ancak bunları kullanarak dosya yükleyemezsiniz. Her iki uygulamayı kullanarak da yapabileceğiniz için dosyaları geri yüklemek esnektir.

Ayrıca iOS ve Android için bir mobil uygulama da var. Web arayüzü ile aynı seçeneklere sahiptir. Bununla ilgili çok şey yok, ancak ana kullanıcılar Jottacloud’un uygulamalarıyla karmaşıklık eksikliğini takdir edecekler.

İçeriğiniz Jottacloud’un sunucularında beklemedeyken, hizmet bunları AES 256 bit şifreleme kullanarak korur. Transit geçişte SSL işi yapar. Jottacloud anahtarınızı korur, bu nedenle hizmet sıfır bilgi değildir. Yine de iki faktörlü kimlik doğrulaması var.

Jottac’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenleryüksek sesle

Jottacloud, batıdaki en hızlı silah değil. Bir gigabaytlık içeriği yedeklemek diğer hizmetlerden yaklaşık 10 dakika daha sürdü. Kaynakları korumanız gerekiyorsa, yükleme ve indirme sırasında bant genişliği kullanımını kontrol edebilirsiniz. Bant genişliği varsayılan olarak sınırsız olarak ayarlanmıştır, ancak 65 Kbit / s’ye kadar geri çekebilirsiniz..

Ücretsiz 5GB’lık bir plan mevcuttur. Taahhüt etmeden önce Jottacloud’un kendi koklama testinizi geçtiğinden emin olmak için kullanmanızı öneririz.

Son düşünceler

Listelenen beş hizmet olsa da, sınırsız yedeklemeniz için yalnızca ilk üçün arkasında harika seçenekler olarak durabiliriz. Backblaze ve CrashPlan, özellikle uzun bir göz atmaya değer. Backblaze’de denemek için kullanabileceğiniz 15 günlük bir deneme var, CrashPlan size 30 gün veriyor.

Verilerinizin çoğunu bir hizmete emanet edeceğinizi göz önünde bulundurarak, doğru olanı seçmek çok önemlidir. Cüzdanınızı boşaltmadan iyi bir kullanıcı deneyimine ve güvenliğine sahip olacağınızdan bahsetmiyorum bile.

Sınırsız bulut yedekleme seçimlerimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu hizmetlerden herhangi birini denediniz mi? Düşüncelerin nelerdir? Aşağıdaki yorumlarda bilginizi paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me