En İyi Sanal Takım Yazılım Araçları

Şansınız, dünyanın dört bir yanına dağılmış bir takımda çalışan birçok kişiden biri olabilirsiniz. Teknoloji ilerledikçe ve sınırlar bir gecede kayboluyor gibi göründükçe, giderek daha fazla insan, işi yapmak için çevrimiçi depolamayı kullanarak farklı ülkelerdeki veya zaman dilimlerindeki insanlarla çalışırken kendilerini buluyor.


Şu anda, ABD’de 30 milyondan fazla insan uzaktan çalışıyor ve bunların yaklaşık yüzde 90’ı daha mutlu çünkü daha iyi bir iş-yaşam dengesi sağlayabiliyorlar. Cloudwards.net’te, dünyanın her yerinden çalışan üyelerden oluşan sanal bir ekibimiz var. 20 yıl önce bu mümkün olmazdı, ancak şimdi değişen bir kültürün, artan internet hızının ve geliştirilmiş araçların ortaya çıkmasıyla mutlak senkronizasyonda çalışabiliyoruz.

Sanal bir ekipte de çalışıyorsanız, şans eseri, sadece takımdaki herkesin ne yaptığını bildiklerinden ve her zaman döngüde olduklarından emin olmak için takip edebileceğiniz daha fazla üretkenlik araçları kullanırsınız. Ancak, neden tek bir uygulama ile yapabileceğiniz bir şey yapmak için beş farklı araç kullanıyorsunuz??

Hepsi bir arada sanal ekip yazılım aracıyla, tüm gereksinimleri bir kerede halledebilirsiniz ve asla bir sekmeden diğerine atlamak zorunda kalmazsınız. Bu, sizi ve ekibinizi çok fazla sorundan kurtarır ve önyükleme için verimliliği artırır.

Her Sanal Takımın Neden Yazılım Araçlarına İhtiyacı Var?

Gelin, ekibinizin bu araçları kullanmaktan yararlanmasının en önemli nedenlerinden bazılarına göz atalım.

Daha İyi İletişim

Bir ofiste olduğunuzda, iş arkadaşlarınızla her gün buluştuğunuzda, otomatik olarak bir ilişki yaratırsınız. Geçen hafta sonu çıkan yeni filmi tartışırken ekip üyelerine yaklaşmanız ve onlardan yardım istemeniz kolay.

Birbirinizle sadece iş hakkında konuşurken, sanal bir ekiple bu tür bir ilişki oluşturmak zor olabilir. Slack, eğlenceli emojiler ve giflerle su soğutucu sohbetler için bir yer sağlayarak bu boşluğu doldurmaya yardımcı olur.

Artan Verimlilik

Dünyanın her yerinden üyeler çalışırken, herkesin aynı sayfada olduğundan ve ne yapmaları gerektiğini bildiğinden emin olmak zor olabilir. Ekip üyelerinin yarısına proje ile ilgili önemli güncelleme ve değişiklikler göndermeyi unutursanız kaosun hayal edebiliyor musunuz??

Verimli bir proje yönetim aracı sizi bu korkunç sefaletten kurtarabilir ve verimliliğinizi artırabilir. Örneğin Basecamp, güncellemelere yönelik bir mesaj panosuna sahiptir. Tek yapmanız gereken buradaki güncellemeleri yazmak ve tüm ekip üyelerinize hemen bildirilecek.

Kontrollü Görünürlük

Takımların şeffaflığı sürdürmesi önemli olmakla birlikte, görünürlüğü kontrol etmek de önemlidir. Kimin hangi kaynakları görebileceğini düzenleyerek, kuruluş güvenliğini artırabilir, çalışan erişimini sınırlandırabilir ve bir işlem günlüğünü de görüntüleyebilirsiniz.

Örneğin Asana, kullanıcıların tüm çalışma alanlarını, projelerini veya tek bir görevi paylaşmalarına izin verir. Bir kullanıcı belirli bir görevi takip etmiyorsa, görev listesinde görmez veya bu konuda bildirim almaz.

Daha Az E-posta Aşırı Yükü

Önemli bir bilgiyi bulmak için kaç kez büyük bir e-posta yolundan geçtiniz? Trello gibi proje yönetim araçlarının her görev için tüm bilgileri kaydedebileceğiniz ve ihtiyacınız olduğunda kolayca erişebileceğiniz ayrı bir açıklama kutusu vardır..

En İyi Sanal Takım Yazılım Araçları

Denediğimiz en iyi sanal takım yazılım araçlarından beşi:

Asana

Ölçeklenebilirlik, esneklik ve kontrollü görünürlük sağlayan bir proje yönetim aracı arıyorsanız, Asana en iyi çekiminizdir.

Asana, farklı ekip üyelerine atanabilecek farklı projeler ve görevler oluşturmanıza olanak tanır. Bir son tarih, etiketler, açıklama ayarlayabilir, yorum ekleyebilir ve dosya ekleyebilirsiniz. Uber, Airbnb ve Pinterest gibi şirketler tarafından kullanıldığında, 15 üyeye kadar ücretsizdir, bu da küçük takımlar ve serbest çalışanlar için harika bir araçtır..

Ancak Asana’nın en iyi yanı, sunduğu görünürlük kontrolü olmalıdır – yalnızca belirli bir görevi takip eden veya o göreve atanan ekip üyeleri bunları görüntüleyebilir. Takip etmedikleri diğer projeleri veya görevleri görüntüleyemezler.

Genel olarak, Asana işbirliği yapmak isteyen ancak her üye için her görevin görünürlüğü üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen takımlar için mükemmeldir..

Trello

Asana büyük projeler için oldukça kapsamlı ve mükemmel olsa da, tüm projenin düzgün bir şekilde gözden geçirilmesine izin vermez. Trello devreye giriyor: Kanban tahta konseptine dayanan Trello, boyutuna bakılmaksızın tüm projeyi aynı anda görselleştirmeyi kolaylaştırıyor.

Listeleri ve yapışkan notları olan bir beyaz tahta gibidir (Trello onlara kart demeyi sever). Projeniz ilerledikçe notları diğer listelere kaydırabilirsiniz. Her kart birden fazla kullanıcıya atanabilir. Karta etiketler, teslim tarihleri, ekler, kontrol listeleri ve yorumlar da ekleyebilirsiniz..

Ne yazık ki görünürlük kontrolü Asana ile aynı değildir, çünkü belirli bir göreve, listeye veya panoya eklenen tüm üyeler Trello tahtasının tamamını ve diğer üyelerin neler yaptığını görebilir. Trello, şeffaflık ve daha iyi işbirliği arayan yaratıcı ekipler için kesinlikle harika.

Gevşek

Proje yönetimi araçları, görev atamak ve her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için gereklidir, ancak sanal bir ekipte çalışırken iletişim her zamankinden daha önemlidir. Bu listedeki diğer tüm araçlar bir yorum bölümü sunar, ancak tüm ekibin iletişim kurabileceği ve güncel kalabileceği özel bir platform olması gerekir.

LinkedIn ve Samsung gibi şirketlerin Slack’i kullandığı araç, sanal ekipler için en önemli iletişim platformu olduğunu kanıtladı. Slack ile her proje için su soğutucu sohbetler için ayrı kanallar oluşturabilir ve platformu üçüncü taraf araçlarla kolayca entegre edebilirsiniz.

Basecamp

Çok sayıda bölüm ve projeye sahip büyük bir organizasyonunuz varsa, ancak Asana sizin için yeterince kapsamlı değilse, doğrudan Basecamp’e gidin.

İnanılmaz derecede kullanımı kolay bir gösterge paneli ile Basecamp sadece e-posta karmaşasını temizlemekle kalmayacak, aynı zamanda ekibinizi son derece üretken hale getirecektir. Her ekip / proje için, tüm son tarihleri ​​işaretleyen ortak bir takviminiz, duyurular için bir mesaj panosu, her üye için görev listesi, ayrı bir belge klasörü ve ekip üyelerine tekrar tekrar soru sormak için otomatik bir giriş bölümü vardır..

20 veya daha fazla üyeden oluşan bir ekibiniz varsa, Basecamp’ı mutlaka denemelisiniz; öğrenciler, öğretmenler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için ücretsizdir.

Wrike

Pazarlama ve yaratıcı ekipler için Wrike, zaman çizelgeleri, Gantt şemaları ve çevrimiçi belge düzenleme ile inanılmaz bir proje yönetimi çözümüdür.

Bir içerik ajansınız varsa ve bir belge dosyasından diğerine gitmekten bıktıysanız, Wrike size çok zaman ve emek tasarrufu sağlayabilir. Word, Excel, resimler ve .pdfs’yi platformdan indirmeden düzenleyebilirsiniz. Wrike ayrıca her dosya için sürüm geçmişini saklayarak geri almayı kolaylaştırır.

Satış veya teknik ekipler için en iyi sanal ekip yazılımı olmayabilir, ancak Wrike kesinlikle içerik yazma ve dijital pazarlama ajansları için harika.

Sonuç

Serbest çalışanlar, sanal ekipler ve platformlar arası uygulamalar dünyasında, çevrimiçi işbirliğine izin veren, farklı cihazlarla senkronize edilen ve aşırı ofis e-postalarını önlemeye yardımcı olan araçlara güçlü bir ihtiyaç vardır..

Şu anda piyasadaki en iyi sanal takım yazılım araçlarından bazılarını listelemiş olsam da, ekibiniz için mükemmel araç tam gereksinimlerinize bağlı olacaktır. Bir araç seçmek için ekibinizin ihtiyaçlarının bir listesini yapın ve ardından listedeki öğelerin çoğunu karşılayan aracı seçin.

Bu araçlardan herhangi birini kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin, okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me