En İyi Bulut Torrent Hizmetini Seçme: Offcloud vs Bitport vs Seedr

Bulut hayatı herkes için daha uygun hale getirdi. Bulutu her şey için kullanıyoruz – neden torrent için kullanmıyorsunuz? Bulutun gücünü kullanarak daha önemli dosyalar için sabit disk alanınızı ve bant genişliğinizi kaydedin. Bahsetmemek gerekirse torrent sitelerinin engellemesini kaldırmanızdan kurtaracak (veya alternatif torrent sitelerini arayabilirsiniz).


Bulut sunumu özel, güvenli ve yıldırım hızındadır. Başka bir kullanıcının zaten indirmiş olduğu bir torrent seçerseniz, anında akış için kullanılabilir hale gelir – bulut torrent hizmetleri popüler dosyaların önbelleğini el altında tutar, bu nedenle on kullanıcı en son Linux’u isterse .iso sağlayıcı on indirmez kez ve bant genişliği kadar yiyin. Bulut depolama sayesinde torrentlerinize tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz ve en iyi bulut depolama sağlayıcıları listemizden akıllı seçerseniz, sabit sürücünüzün yakınında hiçbir yere gitmeden dosyalarınızı aktarabilirsiniz.

Cloud Torrent Hizmetlerinin Avantajları

Evden torrent aldığınızda IP’niz herkese yayınlanır. Sonuçta, eşler arası paylaşımın doğası budur ve en iyi VPN sağlayıcılarımızdan birini kullanmazsanız IP adresinizi herkese açıkta bırakıyorsunuzdur. Bu torrent’i indiren herkes IP’nizi görebilir – telif hakkı trolleri veya meraklıları dahil. İndirdiğiniz torrentleri tohumlamak iyi bir davranıştır, ancak yavaş bağlantılar ve veri sınırları ne kadar torrent kullandığınızı sınırlayabilir.

Bulut torrent hizmetleri, bir ev bağlantısından çok daha hızlı uplink’lere sahip güçlü özel sunucularda çalışır. Popüler dosyalar sağlayıcılar tarafından önbelleğe alınır ve indirme işleminin bitmesini beklemek yerine anında erişim elde edersiniz. Medyanız, telefonunuz ve Chromecast veya Roku gibi akış cihazları da dahil olmak üzere tüm cihazlarınızda kullanılabilir.

İhtiyacınız Olanlar

Bulut torrent ile çalışmaya başlamak kolaydır, çünkü ihtiyacınız olan tek şey İnternet’e bağlı herhangi bir cihaz ve bu sağlayıcılardan birine sahip bir hesaptır:

 • Offcloud
 • Bitport
 • Seedr

Offcloud, Bitport ve Seedr, ücretsiz bir katman sunar, böylece hizmeti deneyebilirsiniz, ancak indirme veya dosya boyutu sınırlamaları vardır. Şimdi üç sağlayıcıya da bakalım ve nasıl karşılaştırdıklarını görelim.

Offcloud

Offcloud, torrentleri indirmeye odaklanmadığından baktığımız diğer sağlayıcılardan biraz farklı. Şirket kendisini “buluttan herhangi bir veri almak için basit, zarif ve sezgisel bir SaaS” olarak pazarlıyor. Offcloud’un indirmek için desteklediği farklı kaynakların miktarına şaşırdık ve hatta kullanıcıların destekleyecek yeni siteler önermelerini sağlayan bir bilet kutusu var.

Sitenin popülerliği göz önüne alındığında YouTube ile entegre olması şaşırtıcı değil, Usenet? Bu, Offen’i günde 20GB’da Usenet indirmelerinizi kapasa bile rekabetten ayırıyor. Bu, hafif kullanıcılar veya torrentleri ara sıra Usenet indirmeleriyle tamamlayanlar için günlük kullanım için yeterli olabilir..

Offcloud’un web arayüzünün kullanımı kolaydır ve size kalan bant genişliğinizi ve alanınızı gösteren bir gösterge tablosu sunar. Ücretsiz deneme, sizi 10 GB aktarılan veri ve yalnızca üç bağlantıyla sınırlar. Kaydetmek istediğiniz verileriniz olduğunda, bağlantıyı Offcloud’a yapıştırmanız ve üç seçenek arasından seçim yapmanız yeterlidir: anlık, bulut veya uzaktan.

Anlık seçenek aslında bir proxy’dir. Bir bağlantı girersiniz ve Offcloud, içeriği web üzerinden cihazınıza ileten bir tünel oluşturur. Cihazınıza indirilir ve bulutta depolanmaz; bu nedenle orijinal içerik kaldırılırsa, artık Offcloud’da erişilemez. Bulut seçeneği verileri alır ve Offcloud’un şirket içi sunucularında depolar. Orijinal içerik kaldırılsa bile verilerinize istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişmek için yeni, güvenli bir bağlantı alırsınız.

Uzak seçenek, verileri saklamak için Offcloud’a erişim sağlamanız gerekeceğinden, sizin tarafınızdan bazı yapılandırmalar gerektirir. Hizmet FTP, SFTP veya Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolama hizmetlerini destekler. Bu, mobil geniş bant veya yavaş WiFi gibi sivilceli bağlantılarla uğraşan, ancak büyük miktarda veriyle ilgilenenler için mükemmel bir seçenektir..

Bu sistem, ihtiyacınız olan verileri almanıza ve yerel olarak indirmek için yeterince hızlı bir bağlantı kurulana kadar saklamanıza olanak tanır.

Hizmeti test etmek için ücretsiz, kamu malı bir film indirmek için “anında” seçeneğini kullandım ve hızlar çok etkileyici değildi. Bunun nedeni büyük olasılıkla ABD’deyim ve Offcloud sunucusu Fransa’daydı. “Bulut” seçeneğini seçmek dosyayı birkaç dakika içinde kullanılabilir hale getirdi.

Offcloud’un, sürekli olarak bir torrent ekleyerek bir kullanıcının özel izleyicilerdeki rasyonunu artırmak için kullanılan bir sunucu olan bir “tohum kutusu” olarak hareket etmek istemediğini unutmayın. Offcloud sözcüsü, tipik olarak sadece 1: 1 oranında torrentleri tohumladığını ve indirdikleri miktarı yüklediklerini belirtti. Herkese açık izleyicilere güvenen veya oranı önemsemeyen kullanıcılar için Offcloud iyi bir çözümdür.

Yalnızca bir bulut torrent sağlayıcısı arıyorsanız, Offcloud aşırıya kaçmış gibi görünebilir. Ancak yılda 59,99 ABD doları olarak, diğer sağlayıcılar tarafından sunulan sınırlı depolama alanını düşündüğünüzde daha iyi bir anlaşma sağlayan sınırsız depolama alanı ve bant genişliği sunar. Offcloud’daki tüm özelliklerle, mevcut en iyi seçeneklerden biri kolayca.

FiyatDepolama alanıTorrent sayısı
BedavaBedava10GBAyda 3
İyi KitAylık 9,99 ABD dolarıSınırsızSınırsız
Yararlı OrtakYıllık 59,99 ABD dolarıSınırsızSınırsız

Bitport.io

Bitport.io’nun servisi hızlıdır ve ortamınızı Apple TV ve Chromecast dahil olmak üzere Kodi’yi desteklemenin yanı sıra çeşitli cihazlara aktarmanıza olanak tanır. Şirket, torrentleri “Ctrl-C” kadar kolay hale getirmekten gurur duyuyor ve gerçekten bu kadar kolay. Bitport.io, kullanıcıları 24 saatte bir torrentle sınırlayan ücretsiz bir hesap sunuyor.

Arayüz harika görünüyor ve mobil cihazlarda iyi çalışıyor, evden uzaktayken bir torrent seçmenize ve daha sonra erişmenize izin veriyor. Daha az popüler torrentlerle hızların nasıl olduğunu görmek istedim, bu yüzden aynı test filminin düşük kaliteli bir versiyonunu seçtim ve üç veya dört dakika içinde bitene kadar hızın neredeyse 30MB / s’de bitene kadar sürekli arttığını izledim..

En ucuz plan ayda 5 $ ‘dan başlar ve 30 GB depolama alanı ve beş indirme yuvası sağlar, yani beşi torrentleri aktif olarak indirir. Ücretsiz olanlar hariç tüm planlara günde sınırsız sayıda torrent indirebilirsiniz. Fazladan depolama ve torrent indirmelerine ek olarak, ücretli planlar HTTPS indirmeleri ve virüsten koruma taraması sunar, bu da dikkatli kullanıcılar için güzel bir bonus özelliği.

Bitport.io da 1: 1 oranına ulaşır, ancak ücretli kullanıcılar teknik desteğe başvurabilir ve bunu özel bir orana değiştirebilir. Ekstra özellikleri olmayan basit bir hizmettir, ancak amacına iyi ve uygun bir fiyata hizmet eder..

FiyatDepolama alanıTorrent sayısı
BedavaBedava1GBGünde 1
KüçükAylık 5 $30GB5 yuva
StandartAylık 10 $100GB10 yuva
BüyükAylık 15 $250GB20 yuva

Seedr

Seedr, bir bilgisayar veya mobil cihazda spartan arayüzü ve mükemmel kullanılabilirlik sunan başka bir torrent hizmetidir. Ücretsiz katman sizi 2 GB depolama alanı ile sınırlar, ancak genel hızlar hakkında bir fikir edinmek için çeşitli torrentleri sildiğim ve denediğim için indirebileceğiniz dosya miktarıyla ilgili herhangi bir sınırlama yoktur.

Sadece bir bağlantı yapıştırın veya bir torrent dosyası yükleyin ve hızlı bir şekilde indirilecek veya popüler torrentler durumunda, anında görünecektir. Başlangıçta hesabımda zaten bir dosya vardı, Seedr’in izniyle. Silinmesi biraz yer açtı ve önceki testlerimde kullanılan aynı torrent’i seçtim. Anında göründü, indirilebilir veya akışa sunuldu.

Bir Ubuntu torrentini denedim ve aynı sonuçları elde ettim. Popüler torrentler birkaç saniye boyunca “tohum toplama” olarak görünür ancak anında bir klasöre kopyalanır ve indirme veya akış için kullanılabilir.

Listelediğim üç sağlayıcıdan Seedr en hızlıydı, eller aşağı. Torrent bağlantısını kopyalayıp yapıştırmam, Seedr’in dosyaları teslim etmesinden daha uzun sürdü. Özel torrent izleyicilerinin kullanıcıları için Seedr, “pro” ve “master” planlarıyla statik IP adresleri ve özel izleyici desteği sunması bakımından benzersizdir. Özel izleyiciler benzersiz .torrent dosyalarına güvendiğinden, bağlantıyı herkese açık izleyicilere yaptığınız gibi kopyalayıp yapıştıramazsınız.

.Torrent’i cihazınıza indirip Seedr’e yüklersiniz ve planınıza bağlı olarak 2: 1 veya 5: 1 oranına ekerler. Seedr, torrentlerin hızlı ve çoğu kez anında indirilmesini sağlar ve medyanızı sahip olduğunuz tüm cihazlarda hemen yayınlayalım. Ücretli katmanlar, torrentinizi bulutta bir sonraki seviyeye taşımak için basit ve hızlı bir hizmet için ayda 6,95 dolardan başlar.

FiyatDepolamaTorrent sayısı
BedavaBedava2GBN / A
TemelAylık 6,95 USD30GB2 yuva
profesyonelAylık 9,95 ABD doları100GB5 yuva
UstaAylık 19,95 USD1TB25 yuva

Cloud Torrenting ve Gizlilik

Burada tartışılan tüm sağlayıcılar, kullanıcı gizliliği konusunda güçlü bir duruşa sahiptir. Bitport.io’nun ana sayfasında bile “torrentleri güvenli bir buluta indirin; anonim; hızlı.” Kullandığınız servis sağlayıcı dışında, bulutta torrent indirdiğinizde IP adresiniz asla kimseye maruz kalmaz.

Hükümetin bir mahkemenin bir sağlayıcıyı günlükleri teslim etmeye zorlaması ihtimali vardır ve sağlayıcıya bağlı olarak IP adresinizi ve hesabınız altında indirdiğiniz veya depoladığınız dosyaların listesini içerebilir. Put.io gibi hizmetler yasal sorunlarla karşılaşmadan yıllardır aktif olduğu için bunun gerçekleşme olasılığı düşüktür..

Torrent için meşru kullanımlar vardır ve sağlayıcılar bilerek yasadışı içerik sunmaz. Kullanıcılara web’deki içeriğe hızlı ve güvenli bir şekilde erişme ve bunları depolama olanağı sağlar. Bugüne kadar, bu sağlayıcılardan birinin kullanıcı verilerini dağıtan tek bir vakası olmamıştır.

Çözüm basit: bir VPN ve yalnızca bulut torrentler için oluşturulmuş bir e-posta kullanın. Sıfır günlük tutan ve gizlilik ve anonimlik sağlamak için bitcoin veya hediye kartları gibi bir ödeme yöntemine izin veren bir sağlayıcı seçin. Bir bulut torrent sağlayıcısı günlükleri teslim etmek zorunda kalsa bile, VPN sayesinde anonim kalacaksınız (sizi ISS gözetlemesinden koruduğundan bahsetmiyorum bile).

Hangi sağlayıcının size en uygun olduğuna dair genel bir bakış için en iyi VPN incelemelerimize göz atın. Unutmayın: kullanıcılarını korumasalardı, bulut torrent sağlayıcıları hızlı bir şekilde işsiz kalırdı. İstemci kullanarak torrent oluşturmaya daha güvenli ve daha uygun bir alternatiftir.

Karar

Her üç sağlayıcı da torrent kullanıcıları için sağlam seçimlerdir, ancak en iyi performansın peşindeyseniz Bitport.io veya Seedr gibi bir sağlayıcıya bağlı kalmalısınız. Özel izleyiciler için yerleşik destek ve uzun tohum süreleri sayesinde özel izleyici kullanıcıları Seedr ile daha iyi durumdadır.

SağlayıcıBaşlangıç ​​fiyatıDepolamaTest edilmiş hızTorrent yuvalarıEkim oranı
OffcloudAylık 9,99 ABD dolarıSınırsızdeğişirSınırsız1: 1
Bitport.ioAylık 5 $30GBPopüler torrentler için anında.
Rasgele testte 29 + MB / s.
51: 1, istek üzerine değişiklikler
SeedrAylık 6,95 USD30GBPopüler torrentler için anında. Rastgele testte 10MB / s.21: 1 veya 12H

Bulut torrent, dosya paylaşımının geleceğidir – dünyanın her yerindeki tüm cihazlarınıza, tüm cihazlarınıza anında erişim. Basit araçların hayranıysanız ve sadece torrent yapmak istiyorsanız, Seedr veya Bitport.io ile yanlış gidemezsiniz. Her ikisi de torrent eklemenize ve içeriğinizi bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan istediğiniz yerden yayınlamanıza olanak tanır.

Sürekli büyüyen bir kaynak listesine tek seferlik erişim için, Offcloud yenilmez. Usenet, torrentler, Youtube ve diğerlerinin tümü Offcloud, cihazınıza indirilen, Offcloud’un güvenli sunucuları veya uzak depolama ile kullanılabilir. Bir kez indirin ve çevrimdışı duruma getirilmesi veya tekrar izlenmesi konusunda asla endişelenmeyin..

Bu makaleyi beğeneceğinizi umarız ve aşağıda yorum yapmaktan ve sosyal medyada paylaşmaktan çekinmeyin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map