En iyi hubiC Alternatifleri 2020: Bir Asıl Olmayan Adieu Teklif Ediyoruz

Au revoir, hubiC. Duymamış olmanız durumunda, Fransa merkezli bulut depolama sağlayıcısı dükkanı kapatmaya karar verdi. Ciniest fini, hemen hemen.


Ana şirket OVH yakın zamanda, hubiC’nin yeni kullanıcıları kabul etmeyeceğini duyurdu. Mevcut kullanıcılar, ne kadar az olsalar da, henüz kullanıma sunulmayacaklar. Bununla birlikte, daha fazla güncelleme gelmiyor ve zaten var olmayan müşteri desteği olmadan, uygun bir hubiC alternatifi bulma zamanı şimdi.

En iyi bulut depolama çözümleriyle rekabet etmeye asla yaklaşmasa da, hubiC’in 25 GB ücretsiz bulut depolama alanı ve OVH’nin güçlü itibarı kesinlikle dikkat çekti. Bununla birlikte, OVH’nin kendi kabulüyle, diğer ilgi alanları nedeniyle, şirket yedi yıl önce mütevazı bir gelecek vaat eden bir ürünü geliştirmeye devam etmek için hiç zaman bulamadı.

Yakında, hubiC hesabınızı değiştirmek için size bir avuç bulut depolama seçeneğinin özetini vereceğiz. HubiC kullanıcılarının çoğunun büyük olasılıkla Dropbox alternatifi olarak hizmet yerine ilgi gösterdikleri göz önüne alındığında, özellikle beğeneceğinizi düşündüğümüz, pCloud başkanlığında bazı niş seçeneklere odaklanacağız.

İlk olarak, ölü bir atı yenmekten daha eğlenceli bir şey olmadığı için, neden hubiC’nin büyük olanı ısırdığı hakkında biraz daha konuşalım.

En İyi HubiC Alternatifleri 2020

HubiC Kapatma’ya Ne Yol Açtı?

HubiC incelememizi okuyun ve bununla ilgili sorunlarımızı bir bulut depolama çözümü olarak gördüğümüzü hemen göreceksiniz. OVH bulut endüstrisinde küresel bir güç olsa da, şirket hubiC’yi gerçekten değerli kılmak için çok fazla çaba sarf etmedi.

Belki de OVH’nin ilgisizliğinin en iyi göstergesi, hubiC kullanıcıları için doğrudan bir destek kanalının olmamasıydı: telefon desteği yok, canlı sohbet ve hatta bir e-posta adresi değil. Yardım almanın tek yolu hiç kullanılmamış bir kullanıcı forumuydu.

Sonra yine, 25 GB ücretsiz depolama, başka bir yerde bulamayacağınız bir teklif, şimdi MEGA’lar 50 GB’lık teklifini değiştirdi. Daha da etkileyici olan, hubiC’in 10 TB’lık depolama planının yıllık 50 doların biraz üzerinde olmasıydı. Bu, Dropbox ile elde ettiğiniz depolama alanının on katıdır (Dropbox incelememizi okuyun) maliyetin yarısından az.

Bununla birlikte, hubiC’nin kullanıcılara çok fazla bulut depolama alanı atmasının bir nedeni olduğu ortaya çıkıyor. Aslında çeşitli nedenler: yavaş dosya senkronizasyonu, buggy mobil uygulamalar ve zayıf dosya paylaşım özellikleri listenin başında.

Sorunlara ek olarak, hubiC o kadar da güvenli değildi. Hizmet, yalnızca ortak bir eksiklik olan sıfır bilgi şifrelemesi sunmakla kalmadı, hubiC, bulutta bekleyen verileri bile şifrelemedi.

Siber suçların arttığı bir dünya için, bugünün bulut depolama pazarında oldukça affedilemez bir günah (hem OneDrive Personal hem de Amazon Drive’ın taahhüt ettiği şey olsa da).

Diğer eksik özellikler arasında iki faktörlü kimlik doğrulama, dosya önizlemeleri, sürüm oluşturma, silinmiş dosya saklama ve webDAV desteği yer alır: Modern bir bulut depolama çözümünde bulmayı umduğunuz tüm özellikler.

Sonuç – yani hubiC’nin sonu – açıkçası, birkaç yıldır Cloudwards.net’te beklediğimiz bir sonuçtu. Ayrıca, çevrimiçi yedekleme sağlayıcısı Degoo’nun (Degoo incelememizi okuyun) önce katlanacağını düşündük, ancak yine de bunu “size söyledim” olarak sayıyoruz.

En İyi hubiC Alternatifleri

Dökülmüş süt üzerinde ağlamanın bir faydası yok. İstediğimiz kadar iyi bulut depolama çözümü olmasa da, uygun bir hubiC alternatifi bulmak için fazlasıyla yeterli.

Birçok hubiC kullanıcısının muhtemelen ücretsiz depolama hizmetine bağlı kaldığı göz önüne alındığında, en iyi ücretsiz bulut depolama makalemizi bir sonraki okumaya vermek isteyebilirsiniz. Aslında, hubiC, bu dosyada, çoğunlukla dosya şifreleme eksikliği ve şirketin e-postalarımıza asla cevap vermemesi nedeniyle, “onur kırıcı” bir söz olarak belirtilmiştir..

Ayrıca, aradığınız bir pazarlık ise, bulut depolama makalesindeki en iyi tekliflerimiz, incelemeye değer başka bir makaledir. Bununla birlikte, aşağıda listelenen seçeneklerin çoğunu, hubiC değiştirme, pCloud olarak en iyi seçimimizden başlayarak bulacaksınız..

1. pCloud

HubiC, dosyaları korumak için bu kadar dikkatsiz bir yaklaşım benimsediğinden, listemizi çoğunlukla güvenlik hakkı yapan bir hizmetle başlatmaya karar verdik. PCloud ile saklanan tüm dosyalar, en azından ticari olarak kullanımda en güvenli olarak kabul edilen bir şifreleme protokolü olan AES-256 kullanılarak hem taşıma sırasında hem de beklemede şifrelenir.

Daha da iyisi, pCloud ile sıfır bilgi şifrelemesini bir eklenti olarak satın alabilirsiniz. Crypto olarak adlandırılan eklentinin ekstra maliyeti vardır (ne kadar olduğunu öğrenmek için pCloud incelememize bakın), ancak buna değer. Sıfır bilgi şifrelemesi, dosyalarınızın bilgisayarınızı terk ettikleri andan itibaren tekrar indirdiğiniz zamana kadar güvence altına alınması anlamına gelir ve sizden başka hiç kimse şifresini çözemez.

pCloud size hubiC kadar neredeyse ücretsiz bulut depolama alanı sağlamaz, ancak size sağladığı 10 GB, ne olursa olsun oldukça iyidir. pCloud’un da iyi bir tavsiye programı var, bu da size kayıt başına ek bir gigabayt verecek, ancak işe girmek istemiyorsanız, fiyat planları da uygun.

Ayda sadece 5 ABD doları karşılığında 500 GB bulut depolama alanına kaydolabilir veya 8 ABD doları için 2 TB’lık bir ücret alabilirsiniz. pCloud artık gerçekten hizmete bağlı olanlar için ücretsiz ömür boyu planlar sunuyor.

Depolama için para açısından hubiC kadar cömert bir anlaşma olmasa da, pCloud, hubiC’nin eksik olduğu özelliklerin çoğunu sağlayarak ölümüne yol açar. Buna dosya sürümü ve dosya önizlemeleri dahildir. Hatta pCloud ile müzik ve film akışı yapabilirsiniz, bu da onu fotoğraf ve videolar için en sevdiğimiz bulut depolama alanı haline getirir.

PCloud ile ilgili tek dikkatimiz, hizmetin iki faktörlü kimlik doğrulaması sunmamasıdır. Bu bir endişeniz varsa, üçüncü en iyi seçimimiz olan Sync.com’u, genel olarak en iyi sıfır bilgili bulut depolama hizmetini düşündüğümüz bir hizmet olarak değerlendirmek isteyebilirsiniz..

2. MEGA

Her şeyden önce ücretsiz depolamayı ödüllendirenler için MEGA faturaya uyabilir. Hizmet artık eskisi gibi 50GB ücretsiz depolama alanı sunmasa da, size verdiği 15GB çoğudan daha iyi, özellikle artık hubiC artık çalışmıyor.

Tavsiyelerle ve MEGA Android uygulamasını indirmek gibi belirli işlemleri tamamlayarak, bir yıl sonra herhangi bir bonus depolama alanı yok olsa da, daha da fazla kazanabilirsiniz.

Genel olarak, MEGA burada Cloudwards.net’te ileri geri gittiğimiz bir hizmettir. Bir yandan, dosya paylaşımı mekaniği gibi bazı özellikleri biraz beceriksizce uygulanmış gibi görünüyor. Bununla birlikte, MEGA genel olarak hem güçlü güvenlik hem de güzel dosya yönetimi özellikleri sunar.

Son zamanlarda MEGA incelememizi olumlu yönde eğilmek için güncelledik, çünkü nihayet MEGA’ya tartışmalı Kim Dotcom ve temsil ettiği istikrarsızlığa eski bağlarını geçirmenin zamanı olduğuna karar verdik..

MEGA ile ilgili en iyi şeylerden biri, cömert ücretsiz depolamanın yanı sıra, pCloud’dan farklı olarak, sıfır bilgi şifrelemesi için ekstra ödeme yapmak zorunda kalmamanızdır: bu, hizmetin standart bir özelliğidir. Bununla birlikte, pCloud’un en azından düşük uçta daha iyi değer sunduğunu düşünüyoruz.

MEGA ile 1 TB depolama alanı, 2 TB pCloud depolama alanından 3 dolardan fazla ücret alıyor. Bununla birlikte, daha fazla alana ihtiyaç duyanlar için, MEGA ayrıca hubiC’in güneşinin battığı başka bir yerde bulacağınızdan daha ucuz 4 TB ve 8 TB planları sunuyor..

PCloud gibi, MEGA da iki faktörlü kimlik doğrulama sunarak hayal kırıklığına uğrar, ancak yine de hubiC’den daha güvenlidir, bu yüzden var. HubiC’ye göre hizmetin diğer avantajları arasında dosya önizlemeleri, müzik ve video akışı ve dosya sürümü.

3. Sync.com

Birçok yönden, Sync.com bu hubiC alternatifleri listesinde en iyi öneri. PCloud gibi, 2 TB depolama alanı ayda sadece 8 ABD dolarıdır. PCloud’un aksine, Sync.com incelememizde tartışıldığı gibi sıfır bilgi şifrelemesi ücretsizdir.

Genel olarak, aslında, Sync.com’un en azından ev kullanımı için bugün mevcut olan en güvenli bulut depolama hizmeti olduğuna dair değerlendirmemizden oldukça eminiz. Kurşun geçirmez şifrelemeye ek olarak Sync.com, dosya paylaşımına gerçekten sevdiğimiz dikkatli bir yaklaşım getiriyor.

Bu yaklaşım, bulut sağlayıcıları arasında yeterince nadir olan bağlantılar için şifre koruması ve son kullanma tarihleri ​​gibi seçenekleri içerir. Bunun da ötesinde, bağlantı indirme sınırlarını ayarlayabilir ve başkalarının depolama hesabınıza dosya eklemek için kullanabileceği yükleme bağlantıları da sağlayabilirsiniz. Bu tür özellikler, Sync.com’u dosya paylaşımı için en iyi bulut depolama alanı olarak sıralamamızın.

Olumsuz tarafı, Sync.com ile sadece 5GB boş alan elde edersiniz, ancak şirket her biri ekstra 1GB için sınırsız başvuru yapmanıza izin verir. Ayrıca, Sync.com çok kilitli olduğu için web arayüzünden dosya önizlemeleri ve medya akışı mümkün değildir.

4. IDrive

Bulut depolama alanından daha fazla çevrimiçi yedekleme olmasına rağmen IDrive’ı bu listeye ekliyoruz. Bunun nedeni, hubiC’nin bu amaçla genel olarak gerçekten korkunç olmasına rağmen çevrimiçi yedekleme özelliklerine sahip olmasıdır. (Konuyla ilgili henüz net değilseniz, çevrimiçi yedekleme ile bulut depolama alanı arasındaki farkları ayrıntılandıran bir makalemiz var).

IDrive, ayda yaklaşık 5 $ karşılığında 2 TB çevrimiçi yedekleme ve 2 TB ek bulut depolama alanı sağlar. Bu kağıt üzerinde çok fazla.

IDrive ayrıca, iyi bir çevrimiçi yedekleme ve bulut depolama alanı sağlayan özelliklerin birçoğu ile birlikte gelir ve bu da onu belki de en iyi “çaprazlama” hizmeti haline getirir. Yedekleme zamanlaması, blok düzeyinde dosya kopyalama, harici sürücü yedekleme ve hubiC’nin eksik olduğu diğer özellikleri içeren çevrimiçi yedekleme için.

Bulut depolama için hem dosya senkronizasyonu hem de dosya paylaşım özellikleri içerir. IDrive ayrıca hubiC’den daha güvenlidir ve özel, uçtan uca şifreleme ve iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği sunar. Tüm bu özellikleri IDrive incelememizde ele alıyoruz. Çevrimiçi yedekleme ana gereksiniminizse, önce en iyi çevrimiçi yedekleme kılavuzumuzu okumaktan daha iyi olabilirsiniz, ancak.

Bulut depolama için yeterli olacak, ancak muhtemelen yedekleme ihtiyaçlarına yardımcı olmayacak 5 GB’lık ücretsiz bir hesapla IDrive’ı deneyebilirsiniz.

5. Google Drive (yakında Google One olacak)

Google Drive, ilk dört seçmemizle bazılarına odaklandığımız güvenlik temasını kırıyor. Birincisi, Google Drive yerel özel şifreleme sunmuyor. Ayrıca, Google Drive incelememizde okuyabileceğiniz gibi, Google’ın pazarlama departmanının sizi alakalı reklamlarla daha iyi hedeflemek için bir profil oluşturmanıza yardımcı olmak üzere dosyalarınızı tarama olasılığı çok yüksektir.

Tüm bunların ötesinde, son on yıl boyunca Google sık sık NSA ile bağlantılıdır.

Ancak Google, hubiC’den farklı olarak en azından beklemedeki verileri şifreler. Ayrıca, hizmet, ayrı bir Boxcryptor incelemesinde ele aldığımız üçüncü taraf sıfır bilgi şifreleme yazılımı, özellikle Boxcryptor ile uyumludur.

Bu, küçük bir iş yapmayı sakıncası yoksa güvenli hale getirebileceğiniz anlamına gelir. Google Dokümanlar gibi mükemmel işbirliği entegrasyonları sayesinde bunu yapmak, Google Drive ile diğer tüm genel bulut depolama seçeneklerinden daha değerli olabilir..

Google ayrıca, yalnızca bir Android kullanıcısı olmanız durumunda yapmanız gereken bir Google hesabı oluşturmak için size 15 GB Google Drive depolama alanı sağlayacaktır. Daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyanlar için Google’ın 2 ABD Doları 100 GB’lik bir plan da dahil olmak üzere bir dizi fiyat planı vardır.

1 TB depolama alanı şu anda ayda 10 ABD dolarına mal olurken, Google Drive 2018 boyunca Google One’a yeniden markalanıyor ve bu süre zarfında bu teklifi 2 TB’a ikiye katlayacak. Bu, onu daha iyi anlaşmalardan biri haline getiriyor ve bu nedenle hubiC’nin yolunda daha fazla bulut depolama hizmetinin izlediğini görmemiz şaşırtıcı olmaz (daha sonra görüşürüz Dropbox?).

Mansiyonlar

Tabii ki hubiC’nin yerine başka bulut depolama seçenekleri de var. HubiC’nin şimdi vatandaşları yeni basmış GDPR ile koruyan gizlilik dostu AB’de yer almasını sevenler için, Tresorit pahalı olsa da harika bir seçim. Aslında, Tresorit incelememizde okuyabileceğiniz gibi Sync.com’u değer dışında birçok yönden eşleştiriyor.

Başka bir seçenek ise, kendi depolama hizmetinizi seçin Depolama Kolaylaştır’ı seçerek gerçekten alternatif yapmaktır. KOBİ, dosya senkronizasyonu ve paylaşım yazılımı sağlar, ancak istediğiniz bulutla onu eşleştirmenizi sağlar.

Storage Made Easy incelememizde ele alındığı gibi, bu seçeneklere Amazon S3 ve Rackspace Cloud Files gibi bulut altyapı hizmetleri dahildir. Bütçe dostu Wasabi de destekleniyor, eksiksiz Wasabi incelememizde ele aldığımız bir bulut IaaS.

Son düşünceler

HubiC’nin yerini almak için yeni bir bulut depolama hizmeti seçmek en eğlenceli kısımdır. Orada 25GB ücretsiz depolama alanı ile birçok seçenek bulamazken ve bir ciltsiz romanın maliyeti için 10 TB depolama alanı bulamazsanız da, hubiC’den çok daha yetenekli ve hatta istekli olan birçok hizmet bulacaksınız. e-postalarınızı da cevaplamak için.

Daha zor olan kısım, özellikle de yerine birden fazla kayıt yaptırmak istiyorsanız, verilerinizi hubiC’den yeni seçtiğiniz depolama alanına almak olabilir. Bu kısım için MultCloud’u denemenizi öneririz.

MultCloud, hubiC ve pCloud’u değiştirmek için en iyi seçimimiz (maalesef Sync.com değil) dahil olmak üzere hubiC ve diğer birkaç bulut depolama seçeneğiyle birlikte çalıştığımız yakın zamanda derinlemesine incelediğimiz (MultCloud incelememizi okuyun) buluttan buluta aktarım hizmetidir. ).

Bununla birlikte, hubiC’ye biraz kararsız veda ediyoruz. Bir dönemin sonunu atarız, ama iyi … Belki de bu durumda olabilecekleri yas tutarız.

HubiC alternatifleri için kendi önerilerinizi aşağıda bırakmaktan çekinmeyin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me