Dropbox’ta Dosya Paylaşma – Ultimate Acemi Kılavuzu

Dropbox’ta veya genel olarak tüm bulut depolama alanında yeniyseniz, dosyaları nasıl paylaşacağınızı anlamak bazen kafa karıştırıcı olabilir.


Bulut depolama için başlıca nedenlerden biri, dosyaları sistemler ve ağlar arasında kolayca paylaşma yeteneği olduğundan, burada Cloudwards’da hızlı bir rehber bir araya getirmenin iyi bir fikir olacağını düşündük – nasıl en iyi şekilde yararlanabileceğinizi Dropbox hesabı.

Kapsamlı bir inceleme ile ilgileniyorsanız, lütfen buraya gidin: Dropbox İncelemesi. Temel bilgiler çok basit ve kolaydır, ancak Dropbox’ın dosya paylaşımı konusunda sunduğu daha gelişmiş özelliklerden bazılarını bilmiyor olabilirsiniz..

Bu makaleyi okuduktan sonra, dosya paylaşırken gerçek bir vızıltı olacaksınız ve dikkatli olmazsanız bile ofise gidebilirsiniz..

İçindekiler

 • Dosya Paylaşımı – Nasıl Yapılır
 • İzinler – Onları doğru ayarlayın
 • Metin Yorumlama ve Düzenleme
 • Dosya İstekleri – Bir bağlantı aracılığıyla dosya yükleyin
 • Dropbox Takımları – İşletme sürümüne ihtiyacınız var mı?
 • Dropbox Fotoğraf Önizleme
 • Yeni Dropbox Kağıdı

Gerekenler

 • Bir Dropbox hesabı, hala hangi hizmetin en iyi olduğuna karar verme sürecindeyseniz, burada bir deneme hesabı başlatın
 • Dağıtılacak bazı dosya ve klasörler ve paylaşacağımızdan, içinde hassas bilgi olmadığından emin olmak isteyebilirsiniz
 • Bir adres defteri, sonuçta biriyle dosya paylaşmanız gerekiyor
 • Muhtemelen bir e-posta çığı alacaklarından önce eskiden kobay olarak kullandığınız kişiye danışın

Dosya Paylaşma

Dropbox hesabınızda oturum açtıktan sonra, ekranınızın ortasında dosya ve klasörlerin bir listesi ve solda bir gezinme çubuğu bulunur; bu gösterge tablosu ve buradan Dropbox’ta hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.

Gösterge tablosundan paylaşmak istediğiniz bir dosya veya klasörü seçin.

Bir klasördeki tüm dosyaların (ve klasörlerin) otomatik olarak paylaşıldığını hatırlamak önemlidir, bu nedenle çalışma belgeleri ve parti resimleri arasında hassas bir gizleme olmadığını tekrar kontrol etmek isteyebilirsiniz..

Sağ tıklayın ve küçük bir bağlam menüsü görünecektir, “paylaş” olarak işaretlenmiş en üstteki seçeneği seçin.

Bakın, zaten harika gidiyorsunuz.

Bir sonraki adım, dosyayı / klasörü kimlerle paylaştığınızı seçmektir; e-posta adreslerini manuel olarak girebilir (Dropbox bir dahaki sefere hatırlar) veya Gmail, Yahoo Mail ve Facebook’tan bir kişi listesini içe aktarabilirsiniz.

Ve işte hepsi bu kadar: Paylaşılan kişi, bir dosya veya klasör paylaştığınızı bildiren bir e-posta alır ve Dropbox’ları varsa, giriş yapabilirler ve yeni dosya kontrol panelinde açılır.

Paylaştığınız kişinin Dropbox’ı yoksa, dosyaları indirmeye ve dosyalara erişmeye devam edebilir, ancak dosyaları kolayca geri gönderemezler.

“İade gönderisine” ihtiyacınız varsa, en iyisi, kendileri için bir hesap açmaları en iyisidir, ücretsizdir ve paylaşılan projenizden sonra artık gerekli olmadığına karar vermeleri durumunda herhangi bir zamanda iptal edilebilir.

İzinler

Devam etmeden önce, dikkatinizi alıcının e-posta adresinin girildiği alanın yanındaki küçük açılır çubuğa çekmek istiyorum. Burası, izinlerin ayarlandığı yerdir ve alıcıların yalnızca dosyaları görüntüleyip yorumlayabileceğine veya bunları indirip indiremeyeceğine karar vermenize veya.

Bu izinler her kişi veya tüm grup için ayarlanabilir.

Varsayılan “düzenle” dir ve deneyimime göre, daha iyi iş akışına izin verdiği için bu şekilde kalması muhtemeldir..

Bununla birlikte, bazı durumlarda, insanların yalnızca bir dosyaya / klasöre indirme veya düzenleme yeteneği vermeden bakmalarını isteyebilirsiniz ve daha sonra “görünüm” işlevi böyle bir amaç için oradadır..

Yine, sık kullanamayabilirsiniz, ancak.

Bir grafik tasarımcı arkadaşım, bu işlevi, müşterilerinin çalışmalarının önizlemesini vermek için kullanır, aynı zamanda çalmalarını veya doğrudan düzenleme yapamadıklarını, çalışma çizgisinde gerçek bir sorun olmasını sağlar..

İzinler, bir dosya veya klasörü sağ tıklayıp “paylaş” ı seçip ardından listeden bir kişiyi tamamen silerek veya yalnızca “görünümü” “düzenlemek” veya “tersi” olarak değiştirerek istediğiniz zaman değiştirilebilir..

Yorum ve Düzenleme

Başkalarıyla işbirliği yaptığınızda, tüm kullanıcıların başkalarının neleri değiştirdiğini veya düzenlediğini ve nedenini görebilmesi gerçekten çok kullanışlıdır.

Bu durumda, dosya sistemimden Dropbox’a sürükleyerek bir metin dosyası yükledim. Bir kez orada (yaklaşık üç saniyelik yükleme), sol tıklayarak açtım.

Sağdaki yorum kutusunun yanında çok az başka işlev olduğunu göreceksiniz; Dropbox’ın kendisi düzenlemelere veya değişikliklere izin vermez, kullanıcıların herhangi bir şey yapmak için dosyayı indirmesi gerekir.

Değişiklik gerekmiyorsa, birkaç yorum ekleyin ve dosyayı geri gönderin.

Yorum yapmak metni vurgulama meselesidir ve yanında veya altında küçük bir düğme görünecektir.

Daha sonra söylenmesi veya değiştirilmesi gerekenleri yazabilirsiniz.

Ve yeni yapılan yorum kenar çubuğunda herkesin görmesi için açılır.

Ek bir özellik olarak, bir yorumun hayati öneme sahip olduğunu düşünüyorsanız, @ [e-posta korumalı] yorumun önüne koymanız yeterlidir ve bu kişi birisinin çalışmaları hakkında söyleyeceği bir şey olduğunu bildirir..

Eğer zaman çok önemliyse, bu işlem her yapıldığında bir e-posta gönderildiği için bunu dikkatli bir şekilde kullanmanızı öneririm.

Devam etmeden önce, yorumları sadece belirli insanlara görünür hale getirmenin şu andan itibaren bir yolu olmadığını belirtmeliyim. Erişimi olan herkes, herkesin ne söylediğini görebilir.

Bir iş arkadaşının projesini eleştirmeden önce hatırlanması gereken iyi bir nokta.

genel bakış

Yukarıdaki tüm işlevler bir ekipte işbirliği yaparken çok kullanışlıdır, ancak bu ekipte çok fazla kişi varsa veya birden fazla kişiyle çalışıyorsanız, karışıklık bazen.

Dropbox, sol kenar çubuğunda, sırasıyla düzenleme ve görüntüleme iznini ayarladığınız dosyaların bir listesini görebileceğiniz “paylaşım” ve “bağlantılar” adlı iki işlev sunar..

Her ikisi de hangi dosyanın nereye gittiğine dair küçük bir genel bakış sunar ve birden fazla görevi hokkabaz eden insanlar için çok kullanışlıdır.

İstekler

Kullanışlı bir şekilde konuşursak, Dropbox (bildiğim kadarıyla) benzersiz bir özelliğe sahiptir. Birisine dosya isteyen bir e-posta gönderebilir, daha sonra bir bağlantıyı izleyebilir ve verileri doğrudan belirttiğiniz klasöre aktarabilir.

Bunu yapmak için bir hesaba bile ihtiyaçları yok. Bu özelliği seviyorum, çünkü gereksiz e-posta trafiğinin çoğunu kaldırıyor ve tüm işbirliği sürecini hızlandırıyor.

Bu işleve erişmek için kenar çubuğuna bakın ve en alttaki seçeneğe tıklayın.

Bir e-posta adresi girebileceğiniz ve kısa bir mesaj ekleyebileceğiniz başka bir küçük iletişim kutusu açılır. Diğer her şeyde olduğu gibi Dropbox – sistem sezgisel ve gezinmesi kolaydır.

Takımlar

Dropbox’ın sunduğu “ekip” fonksiyonu ile hız da devreye giriyor.

Temel olarak, sahibinin belirli kişileri atayabileceği normal bir klasördür. Ardından, her şeyin paylaşılması gerektiğinde, her seferinde manuel olarak kişi ekleme işleminden geçmek yerine ekip klasörünü seçmeniz yeterlidir..

Paylaşım sürecini kolaylaştıran, erişmek için soldaki kenar çubuğundaki “ekip” seçeneğine gidin, tıklayın ve oluşturmak üzere olduğunuz ekip için ayrı bir gösterge tablosu görünecek kullanışlı küçük bir işlevdir..

Bunun yanı sıra, normal kontrol paneli gibi çalışır ve işin ve hayatınızın geri kalanının birbirinden ayrı tutulmasına yardımcı olur.

Fotoğraflar

Dropbox ayrıca bir süre işten uzaklaşmanız gerektiğinde resimler için özel bir klasöre sahiptir. Kenar çubuğunun “fotoğraflar” seçeneği, otomatik olarak bir galeri olarak görüntülenecek şekilde ayarlanması dışında Dropbox’taki diğer her şey gibi çalışır.

Gerçekten beğendim, çünkü takım klasöründe olduğu gibi, her şey yolunda gittikçe düzgün bir şekilde kategorize edildiğinden işleri bulmayı çok kolaylaştırıyor. Ek bir bonus olarak, resimler genellikle işten ziyade eğlence hakkındadır, bu yüzden işte.

kâğıt

Son fakat en az değil Dropbox Paper.

Şu anda hala beta sürümündedir, ancak Paper sınırlı metin işleme ve slaytlarla eşzamanlı işbirliği için bazı hoş seçenekler sunmaktadır. Bunu kullanmak basit, sol çubuktaki ilgili düğmeyi tıklamanız yeterlidir ve izinleri ayarlayabilir ve normal dosyalarla aynı şekilde paylaşabilirsiniz.

Dropbox paketinin geri kalanıyla karşılaştırıldığında, metin ve görüntüleri indirmek zorunda kalmadan doğrudan bir dosyaya işleyebileceğiniz için Kağıt benzersizdir; Bu görevlere adanmış bir programın sahip olduğu işlevsellik nefesi eksik olsa da.

Yine de, sadece çabucak nakavt edilmesi gereken bir şey varsa,.

Sonuç olarak…

Dropbox sadece kullanımı kolay değil, aynı zamanda uzaktan çalışmayı eskisinden çok daha kolay hale getiren bir dizi ilginç seçeneğe de sahip olduğunuzdan, rehberli tur için bu kadar. Aşağıdaki yorumlarda herhangi bir sorunuz varsa lütfen bize bildirin..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map