Cloudwards Sunar: İş Akışı Otomasyonu için 17 Profesyonel İpucu

Gelecek bulut bilişim ve harika olacak! Ancak, işletmelerin% 77’sinden fazlası 2015’in ortalarına kadar bulut bilişimi benimsemiş olduğundan, gelecek neredeyse geldi..


Bu yüzden iş akışı otomasyonu her zamankinden daha önemli. Ve açıkça gözlemlenebilir bir eğilim, çoğu işletmenin aşağıdaki gibi Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) uygulamaları için özel bir beğenme geliştirmesidir:

 • Google uygulamalar
 • Satış ekibi
 • Zendesk

İşletmeler tekrarlayan idari görevler için daha az zaman harcamalı ve bunun yerine verimliliği artırma stratejilerine odaklanmalıdır. SaaS uygulamalarının entegrasyonu yoluyla iş akışı otomasyonu ile bu hedefe kolayca ulaşılabilir.

Ayrıca, otomasyonda, uygulamalar API’ler aracılığıyla birbirleriyle konuştukları için insan hatası yoktur ve bunlar arasında kesintisiz bir veri akışı vardır.

Böylece işletmeler, insan hatalarını düzelten daha az harcama nedeniyle maliyetlerden de tasarruf edebilirler. Hayat tamamen zaman kazanmakla ilgili olduğundan, iş akışı otomasyonu için en yenilikçi 17 ipucuna hemen göz atalım.

IFTTT ve Zapier gibi otomasyon araçlarından yararlanmanıza yardımcı olacak ipuçlarına odaklanmayı tercih ediyorum, bu da diğer uygulamalarda tetiklenen bazı etkinlikler sayesinde bir uygulamada eylemleri tetiklemeyi kolaylaştırıyor.

1. Salesforce Müşteri Adaylarını Mailchimp’e Entegre Etmek İçin Zapier Kullanın

Zapier, e-posta otomasyonundan sosyal medya hesap yönetimine kadar çeşitli kullanımlar için bir tetikleyici ile bir eylem arasında etkileşim kurabilir. 

Bu senaryonun ideal bir örneği, video içeren bir e-postayı tanımlayacak ve bu medya dosyalarını doğrudan Dropbox gibi bir bulut hizmetine kaydedecek bir “zap” (tetikleyici ve eylem kuralı) oluşturmaktır..

Bir keresinde müşterimin Salesforce sistemlerinden birinde çok fazla araştırma yaptım ve yeni Salesforce potansiyel müşterilerini otomatik olarak içe aktarmak için Salesforce ve Mailchimp’i entegre etmenin bir yolunu buldum – müşterinin MailChimp listesine abone olarak.

Neden bu ipucunu uygulamanız gerekiyor??

Yönetici düzeyindeki kullanıcılar ve üstü için MailChimp’in yerleşik Salesforce entegrasyon özelliğini kullanarak Salesforce’tan kişileri veya potansiyel müşterileri MailChimp listesine abone olarak almak mümkündür.

Ancak, Salesforce her güncellendiğinde bu işlemin yeni kayıtlarla veya potansiyel satışlarla tekrarlanması gerekir. Potansiyel müşterileri bir kez Mailchimp’e aktarmak ve ardından Zapier kullanarak Mailchimp’e yeni Salesforce olası satışları ekleme işlemini otomatikleştirmek en iyisidir.

Bir işletme, yeni Salesforce potansiyel müşterilerini Mailchimp’e aktarmak için eskileri yok sayarak zaplar oluşturabilir.

İşlem tüm yeni olası satışlar için otomatik olarak yapılabilir. Salesforce’a yeni bir potansiyel müşteri eklendiğinde, Zapier bunu MailChimp’in listesine abone olarak entegre ediyor.

2. Dosya Yönetimini Otomatikleştirin

Belirli bir dosya depolama hizmetine birden fazla dosyanın indirilmesi veya yüklenmesi gerektiğinde verilerin işlenmesi sıkıcı olabilir. Bir işletme her gün müşterilerden veri alabilir; bir yere yüklenmesi gerekiyordu, bu da bir güçlük olabilir.

Ayrıca, depolama sağlayıcılarını da değiştirmeniz gerekiyorsa, veri indirip yeni bir sağlayıcıya aktarmanın baş ağrısı daha da kötüleşir.

Bu nedenle, işletmelerin dosya yönetimi görevlerini bir zap oluşturarak veya Zapier’de hazır bulunan zapları kullanarak otomatikleştirmeleri büyük önem taşımaktadır..

Örneğin, bir işletme Google Drive’dan Dropbox’a geçerken, aşağıda görüldüğü gibi “Bu Zap’ı Kullan” seçeneğini tıklayarak aşağıdaki hazırlanmış zaplardan herhangi birini kullanabilir:


© Cloudwards.net

Benzer satırlar boyunca, dosyaları farklı dosya depolama sağlayıcıları arasında taşımak için başka zaplar kullanmak mümkündür, örneğin:

 • Kutu -> Dropbox
 • Kutu -> onedrive
 • Wufoo -> Dropbox

Hatta yeni veri dosyaları yüklemek için bir zap bile kullanabilirsiniz. Google sürücü – Wufoo formlarında yapılan girişlere dayanarak.

3. Çok Adımlı Zaplardan Kaldıraç

Yukarıdaki iki ipucu, bir tetikleyici ve buna karşılık gelen eylemi ayarlamak için yüksek hizmetli zapların nasıl kullanılacağını gösterir. Kısa süre önce Zapier tarafından sunulan yeni bir işlevi kullanmaya başladım: çok adımlı zaplar. Adından da anlaşılacağı gibi, aynı tetikleyici için farklı uygulamalarda birden çok eylem ayarlayabilirsiniz.

Tek tek zaplar kurmak için zaman harcamak yerine, aynı anda birkaç adımı otomatikleştirerek işletmeleri ne kadar zaman kazandıracağını düşünmeyi durduramadığım için çok adımlı zaplardan tamamen korktum..

Dahası, çoklu boşluklar oluşturma süreci tek bir boşluk oluşturmaya benzer, ancak her bir eylem öğesinin son adımı istediğiniz kadar devam edebilir.

Alternatif olarak, yeni bir zap oluşturabilir, tetikleyicileri ve eylemleri ayarlayabilir, ardından başka bir zap ile birleştirebilirsiniz..

Bu tür boşluklarda, veriler bir şelaleye benzer şekilde yukarıdan aşağıya akar. Ayrıca, aşağıdaki adımlardan herhangi birinde bir işlemi tetiklerken belirli bir adımdaki verileri kullanabilirsiniz.

Böyle bir zap için ideal bir örnek, bir işletmenin e-posta ve formlardaki müşteri bilgileri de dahil olmak üzere farklı uygulama kaynaklarından gelen verileri tek bir Google e-tablosuna veya Salesforce gibi CRM aracında birleştirmesi olabilir..

Çok adımlı zaplarla daha karmaşık iş akışları ayarlayabilirsiniz. Örnek olarak, çok adımlı zaplar kullanılarak oluşturulan bir iş akışını ele alalım – Typeforms ile.

Tetiği, form aracından alınan herhangi bir yanıt olacak şekilde ayarlayın. Yanıt tetiklendiğinde, ilk işlemi etkinleştirir ve böylece yanıtı bir Google e-tablosuna kaydeder.

4. If, That, Then, This, Google Drive ile entegre edin

IFTTT (If, That, Then, This), işletmelerin farklı süreçleri otomatikleştirmesini nispeten kolaylaştıran, kullanımı kolay bir başka iş akışı otomasyon aracıdır..

Hareket halindeyken şirketin bütçesini izleme ve tüm çalışan görevlerini hızlı bir şekilde kontrol etme gibi görevleri gerçekleştirirken üretkenliği artırmak için çeşitli uygulamalara bağlanmak için kullanılabilir.

IFTTT’yi kullanmanın etkili bir yolu, onu Google Drive ile entegre etmektir. Birçok IFTTT tarifi, ikisi sorunsuz bir şekilde entegre olduğundan Google Drive’dan daha fazla yararlanmanıza yardımcı olabilir.

IFTTT’yi bir Twitter işletme hesabı sayfasına bağlayabilir ve yayınlanan tüm tweet’lerin arşivini oluşturabilirsiniz. İşletmenin Twitter’da yayınladığı tüm sosyal medya içeriğine hızlı bir şekilde bakmak için bir Google E-Tablosu kullanarak bu arşiv dosyasını Google Drive’da depolayabilirsiniz..

Aynı arşive yanıt ve retweet eklemek de mümkündür. Bir IFTTT tarifi kullanmaya başlamak için şu adımları izleyin:

 • IFTTT hesabınıza giriş yapın
 • IFTTT hesabını bir Twitter ve Google Drive hesabına bağlayın


© Cloudwards.net

 • IFTTT hesabınıza giriş yaptıktan sonra IFTTT ipucu bağlantısında “Ekle” yi tıklayın


© Cloudwards.net

İşletmeniz IFTTT’nin karşılık gelen bir uygulamaya (bu durumda Google Drive) erişmesine izin verdikten sonra, hazır bulunan tarif hızlı kullanım için ayarlanır. Bir işletmenin gereksinimi veri depolama hizmetlerini kaydırmaksa, Dropbox ve Google Drive’ı bunlardan herhangi birinden yeni dosyalar göndermek için entegre edebilirsiniz.

Sosyal medya sayfalarına yüklenen fotoğraflar bile, önceden yayınlanmış bir tarifi benzer bir şekilde kullanarak Google Drive’da yedeklenebilir.

5. Slack otomatik zamanında hatırlatmalar ayarlayın

Slack, Slack kanalları aracılığıyla bir ekip veya grup ortamında kesintisiz iletişimin korunmasına yardımcı olur.

Şu senaryoyu inceleyin: Bir işletme, çalışanlarına aşağıdaki gibi belirli etkinlikler için e-posta hatırlatıcıları gönderir:

 • Aylık proje toplantıları
 • Periyodik zaman doldurma görevleri
 • Takım işbirliği etkinlikleri

Ve bir grup insandan katılım veya katkı gerektiren diğer faaliyetler. Manuel olarak e-posta göndermek yerine, Google takviminde belirli bir etkinliği kabul eden herkese hatırlatıcı göndermek nispeten daha kolaydır.

Bu nedenle, bu ipucu, Google takviminin zamanında hatırlatmalar için Slack ile entegre edilmesiyle ilgilidir.


© Cloudwards.net

Hazırlanan bir IFTTT tarifi var, “Bir takvim etkinliği başlamadan önce bir Slack kanalına hatırlatıcı yayınlayın”. Bu entegrasyonu ayarlamak için hem Google Takvim’e hem de Gevşekliğe erişime izin verebilirsiniz.

Bu şekilde, Slack kanalının bir parçası olan herkesin Google takvim etkinliği başlamadan hemen önce bir hatırlatma almasını sağlayabilirsiniz..

Slack kanallarındaki bu tür otomatik hatırlatıcılar, işletmelerin hatırlatıcı göndermeye zaman harcamadan çeşitli etkinliklere daha fazla katılım sağlamasına yardımcı olur.

6. Trello’nun Yapılacaklar Listesi ile Etkinlik Oluşturmayı Otomatikleştirin

Çevrimiçi proje yönetimi ve işbirliği aracı Trello, “Trello kartlarının” kullanımını içerir. Bu kartlar, kartın bitiş tarihinde belirtildiği gibi, belirtilen süre içinde farklı ekip üyeleri tarafından yapılması gereken görevlerdir.. 

Trello Takvim ile, son tarihler için hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz, ancak bu tür hatırlatıcılar yalnızca belirli çalışanlara atanan kartlarda çalışır.

Şimdi, çalışanların son teslim tarihlerini kaçırabilme riski var. Bu nedenle, bir görevi veya hatırlatıcıyı kaçırmak kolay olduğundan, zamana bağlı görevleri Google Takvim ile senkronize etmek gerekir..

Bu nedenle, ekipler için başka bir yararlı takvim uygulaması kullanmanız gerekir; örneğin, son tarihleri ​​olan görevler için Google Takvim ile senkronizasyon Trello’nun yapılacaklar listesini kullanabilirsiniz.

Trello kartlarından Google Takvim etkinlikleri oluşturmak için Zapier ile önceden hazırlanmış bir zap kullanabilirsiniz..

Bununla birlikte, bir işletme Zapier kullanmasa bile, Trello ve Google Takvim’deki bazı basit ayar değişiklikleriyle bu işlevi gerçekleştirmeye devam edebilir..

Trello kartı son tarihlerinin Google Takvim’de görünmesini sağlayacak adımlar şunlardır:

 • Önce bir Trello kartı açın, ardından kartı tıklayın ve ardından sağdaki “Bitiş Tarihi” ni tıklayın.
 • Mini takvimin altında görünen “Takvim Açılışını Etkinleştir” i tıklayarak Trello’nun yerleşik takviminin etkin olduğundan emin olun.


© Cloudwards.net

 • Ardından, hesap kontrol panelinin Trello menüsünün sağ tarafında görünen “Güçlendirmeler” i tıklayın.


© Cloudwards.net

 • “Etkinleştir” i tıklamanız ve ardından iCalendar’ı etkinleştirmek için ayarlar simgesini tıklamanız ve oluşturulan web bağlantısını kopyalamanız önemlidir..
 • İşte Trello’nun takvimini Google’a bağlamanıza yardımcı olacak web bağlantısı örneği.


© Cloudwards.net

 • Google Takvim hesabınızda oturum açtıktan sonra, sol taraftaki “Diğer Takvimler” in yanında görünen açılır oku tıklayın ve “URL ile ekle” yi seçin.


© Cloudwards.net

 • Trello’dan kopyaladığınız iCalendar web bağlantısının buraya yapıştırılması gerekiyor
 • Sonra “Takvim Ekle” yi tıklayın ve işte bu!

Birkaç dakika sonra Trello’nun Takvimi Google’ın Takvimine aktarılacak ve sağ kenar çubuğundaki “Diğer Takvimler” başlığı altında görünmeye başlayacak.

Sonunda, bitiş tarihleri ​​olan Trello kartları takvim etkinlikleri olarak görünür.

7. Google Drive Dosyalarını Küçük Resim Önizlemeleri ile Evernote Notes’a entegre edin

Bu yılın başlarında Evernote’ta yakalanan fikirlere daha fazla bağlam sunma konusunda yeni bir olasılık açıldı.


© Cloudwards.net

Artık Google Drive dosyalarını Evernote’a geliştirilmiş tıklanabilir bağlantılar veya bir dosyayla ilgili bilgileri görüntüleyen nesneler olarak ekleyebilirsiniz:

 • Dosya adı
 • Dosya tipi
 • Son değiştirilme tarihi

Bununla birlikte, Google Drive dosyaları için destek şu anda yalnızca Android için Evernote ve Chrome’da (beta sürümleri) Evernote Web ile kullanılabilir. Bu otomasyon özelliğinin tipik bir kullanımı, bütçe notlarını (Evernote’ta) belirli finansal tablo dosyaları veya faturalarla Google sürücü.

Google Drive ve Evernote arasındaki entegrasyonu ayarlamak için aşağıdaki adımları bir kez uygulamanız yeterlidir:

 • Tercih edilen bir cihazdan Evernote ve Google Drive hesaplarınıza giriş yapın
 • Seçilen bir dosyayı eklemek için Evernote’un düzenleme araç çubuğundan Google Drive’ın simgesini seçin
 • “Google Drive’a Bağlan” bildirimi görünecek
 • Simgeyi tıkladıktan sonra, Evernote’un Drive dosyalarına erişmesi için izin istiyor ve bir defalık kimlik doğrulaması gerektiriyor
 • Bir Google Drive bağlantı dosyasını Evernote’a kopyalarken / yapıştırırken benzer bir istem görünür
 • Her iki durumda da, “Bağlan” seçeneği belirlendiğinde, gelecekteki tüm erişim girişimleri için Google Drive’a erişim izni verilir

Henüz Evernote-Google Drive entegrasyonunu desteklemeyen platformlar için dosyalar Evernote’ta düz metin bağlantıları olarak görünür. Aslında, bir tablonun veya madde işaretinin listesine eklenen Google Drive dosya bağlantıları düz metin bağlantıları olarak görüntülenecektir.

8. Asana ile Kopyaları Atayarak Takımlar Arasında Görevleri Klonla

Asana, başarılı bir proje yönetimi ve yapılacaklar listesi aracıdır ve insanların bir ekibe görev atamalarına ve onları takip etmelerine yardımcı olur..

Farklı projelerde ekip üyelerine atadığınız görevleri klonlamak için yinelenen bir komut kullanabilirsiniz.


© Asana

Bununla birlikte, birden çok üye iş akışını değiştirirken, kritik bir şeyin silinmesi veya üzerine yazılma olasılığı vardır. Bu sorunun üstesinden gelmek için Asana, gizli bir projede yinelenen komutu kullanmadan yalnızca kopya atayarak görevleri çeşitli takımlarda klonlayabilir.

Bir projenin yöneticisi veya yöneticisi olarak, farklı bir proje ekibi için mevcut başka bir görevle aynı olan bir şablon oluşturabilirsiniz.

Kişi simgesine tıklayarak ekip üyelerine bir görev kopyası atayabilirsiniz. Aynı şey sadece kopyalamak için birden fazla ad yazarak ve tek bir görevi bir takımdaki birden çok kişiye atayarak yapılabilir.

Bir kopya eklendikten sonra, etkinliği yapan bir Asana kullanıcısı bu görevin izleyicisi olarak eklenir. Projelerde, bu tür etkinliklerin, daha sonra bu görevlerin ilerlemesi ile güncel kalabilen yöneticiler veya üst düzey yöneticiler tarafından gerçekleştirilmesi muhtemeldir..

9. Salesforce’un Kapalı Kazanılan Fırsatından QuickBooks Faturaları oluşturun

Topluluk tabanlı otomasyon aracı Workato, belirli otomatik görevleri gerçekleştirmek için harika uygulama entegrasyonu tariflerine sahiptir.

Örneğin, Salesforce sistemindeki Kapalı Kazanılan fırsatları bir müşterinin faturaları olarak Quickbooks’un muhasebe yazılımına taşımak için hazır bulunan Workato tarifini başarıyla yükledim.

Aşağıda görüldüğü gibi tarifin bir kopyasını oluşturmak için “Yükle” yi tıklamanız yeterlidir..


© Salesforce

Bir işletme, projenin gereksinimlerine bağlı olarak, bu tarifi yapılandırabilir ve otomasyon sürecini başlatabilir. Salesforce ve QuickBooks arasında entegrasyon aşağıdakileri sağlar:

 • Bir müşteri QuickBooks’ta yoksa, bu tarif Salesforce kişilerini arar ve müşteriyi oluşturur
 • Fırsatta satır öğesi yoksa, tek satırlı bir QuickBooks faturası oluşturur ve Salesforce’u buna göre günceller
 • Salesforce fırsatı öğeler içeriyorsa, QuickBooks’ta karşılık gelen satır öğelerine sahip faturayı oluşturur (henüz mevcut değilse)

10. Otomatik Mesajlaşma için Trello ile Slack’i entegre edin

Trello ve Slack’i entegre etmek işiniz için işleri nispeten kolaylaştırabilir; birincisini proje yönetim aracı olarak, ikincisini iletişim aracı olarak kullanırsanız.

Trello-Slack entegrasyonu, Trello kartlarındaki her etkinliğin ilgili Slack kanalına bir bildirim güncellemesi olarak gönderilmesini sağlar. Trello ile ilgili faaliyetler için Slack’deki mesaj akışını otomatikleştirmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Slack’e giriş yaptıktan sonra menü seçeneğini tıklayın


© Cloudwards.net

 • “Uygulamalar & Slack’in entegre olabileceği tüm uygulamaları içeren yeni bir sayfa açan Entegrasyon ”seçeneği


© Cloudwards.net

 • Trello ile kimlik doğrulama istemek ve güncellemelerin görüntüleneceği Slack kanalını seçmek için bir istem görünecektir
 • Mevcut bir Slack kanalı kullanmak veya yeni bir kanal oluşturmak mümkündür
 • Bir işletme daha sonra Trello’yu ekleyebilir ve Slack’in hangi olay ve pano bildirimlerini alacağına karar verebilir

En iyi yanı, başka bir Trello entegrasyonu ekleyerek birden fazla Trello kartını Slack ile entegre edebilmenizdir. Ve Trello entegrasyonunu Slack’ten kaldırmak bile mümkün.

11. E-postaları Otomatik Olarak Trello Kartlarına Dönüştürün

Trello ile amaç, görevleri ve yapılacaklar listelerini uygun şekilde yönetmek. Ancak, birkaç e-posta farklı işler hakkında ayrıntılar içerebilir.

Bu nedenle, alınan her e-posta için kart oluşturmak yerine, e-postaları Trello’nun kartında bulunan kartlara dönüştürme işlemini otomatikleştirmek daha mantıklıdır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 • Trello’ya giriş yapın ve mesaj panosunun sağ tarafındaki kenar çubuğunda görünen “E-postaya-Pano Ayarları” seçeneğini tıklayın.


© Cloudwards.net

 •  Kopyalanması ve bir e-posta hesabına eklenmesi gereken tamamen benzersiz bir Trello board e-posta adresi görünecektir
 • E-postalar bu benzersiz adresteki kartlara dönüştürülecek
 • Görev görevi gören bir e-posta alındıktan sonra, kurulun benzersiz e-posta adresine manuel olarak gönderilmesi gerekir
 • Kurulum işlemlerinin çoğu tek seferlik bir etkinlik olsa da, bir e-posta kartlara her dönüştürüldüğünde bu son adımın tekrarlanması gerekir

Alternatif olarak, aynı otomasyon işlemi için Zapier ve kolayca erişilebilen zaplarını kullanabilirsiniz..

Bu üç boşluktan herhangi birini kullanabilirsiniz:

 • Belirli bir etiket ekleyerek yeni Gmail e-postalarından Trello kartları oluşturun
 • Gelen kutusunda veya klasördeki yeni Office 365 e-postalarından Trello kartları oluşturma
 • Bcc Zapier ile yeni bir e-posta gönderirken Cc’de bir Zapier e-posta adresi de dahil olmak üzere yeni bir Trello kartı oluşturun

12. Evernote’u Kartvizitleri LinkedIn Bilgileri ile Sayısallaştırmak için Kullanın

Yeni ve potansiyel iş müşterileriyle buluşmak, herhangi bir şirketteki tüm satış ve pazarlama personeli için düzenli bir etkinliktir. Toplantıda tartışılanlar hakkında hızlı notlar almanın yanı sıra, müşterinin kartvizitinin resmini çekmek de mantıklı..

Evernote kartı
© othree

Evernote kamerayla fotoğraf çekerseniz, otomatik olarak Evernote’a kaydedilir. Böylece, başka bir kamera kullanmaktan ve fotoğrafı daha sonra Evernote’a kaydetmekten kaçınmak mümkündür, bu da çok sıkıcı bir iş olabilir.

Ayrıca, Evernote bir karttan metin alacak ve LinkedIn’deki iş kişisini arayacak ve profilinden ilgili bilgileri bulacaktır..

İş kişisinin LinkedIn’deki ayrıntıları da, özellikle Pro hesabı kullanıyorsanız, Evernote’ta depolanan normal iletişim bilgileriyle birlikte görüntülenir. Şüphesiz, Evernote’a potansiyel bir müşteri hakkında daha fazla ayrıntı eklemek her zaman yararlıdır.

13. Asana’lı İş Ekipleri için Hızlı Geri Bildirim Süreci Tasarlayın

Asana ile çoğu işletme, ekip üyelerine atanan görevleri alma ve tamamlanıncaya kadar onları izleme konusunda daha fazla endişeli.

Ancak, çalışma şekillerini geliştirerek projelerin ileriye götürülmesine yardımcı olan bir diğer önemli husus da ekip üyelerinden hızlı geri bildirim almaktır..

Farklı projeler tarafından periyodik geri bildirim oturumları veya toplantılar yapılabilir, ancak farklı ekip üyelerinin bir dönem boyunca paylaştığı tüm iyileştirme önerilerini ve fikirlerini uyumlu bir şekilde izlemek mantıklıdır.

Büyük grupların birçok fikri olabilir ve hepsini hatırlamak imkansızdır. Bu nedenle, en iyi yol, ekip üyelerinin en iyi fikirleri seçmesine izin vermektir ve daha sonra işletmenin yalnızca seçici bir öneri listesinden geçmesi gerekir..

Bir proje yöneticisi Asana’da “Geri Bildirim” veya “Fikirler” etiketli bir proje de oluşturabilir. Bir ekip üyesinin önerisi her olduğunda, bu projeye bir görev olarak ekleyebilir. Diğer tüm ekip üyeleri kalbi seçerek harika olduğuna inandıkları fikirleri beğenebilirler..

Bu şekilde, bir proje yöneticisi veya ilgili otorite, dikkat edilmesi gereken acil görevler hakkında bilgi edinebilir ve bunlar üzerinde çalışabilir.

14. Nitelikli Potansiyel Müşteri Belirleme Süresinde Azalma

Bir işletme için, Salesforce gibi yüksek bütçeli bir CRM aracı kullanmak oldukça pahalı olabilir. Ancak, bu tür kaliteli araçların sunduğu işlevselliği ve saldırıları kaçırmamak zordur, özellikle de bir işletmenin alabileceği birçok satıştan nitelikli adaylar ararken.

Bu nedenle, Nimble gibi uygun fiyatlı bir CRM sistemi kullanılabilir. Zapier, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç farklı olası satış oluşturma uygulamasıyla entegrasyon yoluyla işlevlerini genişletmeye yardımcı olabilir:

 • MailChimp
 • Gmail
 • LinkedIn

Ayrıca, bu tür uygulamalardan, sosyal olarak bağlı bir CRM olan Nimble’a ulaşmak için birçok zap uygulanabilir ve böylece olası satışların karşılık gelen sosyal profillerini kolayca bulabilir; potansiyel olarak bir satış ekibi için önemli bilgiler ortaya çıkarabilir.

Bu nedenle, Nimble’ı potansiyel müşteriler üreten farklı uygulamalarla entegre etmek için Zapier’i kullanmak, potansiyel olarak onlar hakkında bilgi toplamak için harcanan zamanı azaltmaya yardımcı olabilir.

Örneğin, Nimble için aşağıdaki önceden hazırlanmış boşlukları kullanmak mümkündür:

 • MailChimp Abonelerinden Çevik Kişiler Oluşturma.
 • FullContact’da yeni Kartvizit yüklemelerinden Çevik Kişiler oluşturun.
 • Wufoo’dan Çevik Kişiler Oluşturun.

15. Instagram ile Tam Boyutlu Resimleri Paylaş

Sosyal medya pazarlaması, işletmelerin bugünlerde müşterilere ulaşma şeklini kesinlikle değiştirdi.

Sosyal medya profillerinde, özellikle resimler olmak üzere düzenli güncellemeler yayınlamamı gerektiren birkaç müşteri hesabı ele aldım. Fotoğrafları tam boyutta görüntülendikleri için Facebook ve Instagram’a göndermek kolaydı.

Ancak, Instagram’da güncellenen herhangi bir yayın için sosyal medya entegrasyonunu denediğimde, ilgili resim Twitter’da bir bağlantı olarak görüntülendi.

Bir işletmenin Twitter ve Instagram hesaplarını entegre etmek için IFTTT’yi kullandığımda, müşterinin Twitter feed’indeki resimlerin tam bir görünümünü elde etmek birdenbire mümkün hale geldi. Evet, sadece bir Instagram hesabına fotoğraf göndererek, aşağıdaki IFTTT tarifi Twitter’da da tam bir görüntü gösterilmesini sağlar:

Instagram fotoğraflarınızı yerel Twitter resimleri olarak paylaşın.

16. Azuqua Workflow Automator Kullanarak Zendesk’i Entegre Etme

Azuqua, iş akışı süreçlerini farklı noktalarda otomatikleştirmek isteyen bir işletme için hayati önem taşıyan başka bir SaaS uygulaması entegrasyon aracıdır.

Çeşitli FLO’lardan (bunlar IFTTT tariflerine ve Zapier zaplamalarına benzer) oluşan Zendesk FLO paketini sunar, Zendesk çok sayıda diğer uygulama ile entegrasyonu sağlar.

Bu nedenle, FLO paketi, firmanın Twitter sayfasında herhangi bir olumsuz geri bildirim veya tweet gönderilir gönderilmez, bir işletmenin destek temsilcilerine anında uyarı göndermek için kullanılabilir. Bu işlev için önceden oluşturulmuş bir FLO var.


© Cloudwards.net

Önceden oluşturulmuş bu FLO’yu (yukarıda görüldüğü gibi) kullanarak, Twitter hesabınız belirtilen anahtar kelimeler için izlenir. Ancak, önce Twitter hesabını yapılandırmanız gerekir:


© Cloudwards.net

Belirli kullanıcı adlarından tanımlanan veya anahtar kelimeyle ilişkili herhangi bir negatif tweet, bir e-posta bildiriminin bir destek temsilcisine gönderilmesine neden olur.

17. Evernote’ta Erişim için Önemli Gmail Eklerini Kaydetme

Bir kuruluştaki çalışanların, incelemeyi gerektiren değerli bilgiler içerebileceğinden, okumak için daha fazla zamana ihtiyaç duydukları ekleri olan önemli e-postalarla karşılaştığı birçok durum vardır..

Ayrıca, çalışanların Gmail hesaplarından birkaç kez geçmesini sağlamak yerine, onlara daha sonra erişmek için bir e-posta ve ekini kaydeden bir iş akışı otomasyon kesmek sağlamak daha mantıklıdır..

Bu nedenle e-posta ve ekli dosyası yeni bir not olarak Evernote’ta depolanabilir. İlgili e-posta mesajını işaretlemeniz yeterlidir; daha sonra “yıldız” ile erişilmesi gereken.

Aşağıdaki IFTTT tarifi, ikisini bağlamak için izin arayarak Gmail ve Evernote’u entegre etmenize yardımcı olacaktır:


© Cloudwards.net

Evernote’un ücretsiz hesabını kullanırken, IFTTT’nin ne kadar süre erişmesini istediğinizi soracaktır. Yetkilendirildikten sonra IFTTT tarifi, yıldızlı e-postaların nereye kaydedilmesi gerektiğini sorar.


© Cloudwards.net

“Ekle” yi tıklar tıklamaz tarif oluşturulacak ve daha sonra kullanılabilir.

Özetle…

Bu 17 ipucu şu kaynaklardan gelir:

 • Kişisel deneyim
 • Farklı müşterilerle çalışma
 • İş akışı otomasyonu konusunda yardım.

Umarım bunları kullanan endüstriden bağımsız olarak çeşitli şekillerde faydalı olurlar. Çok sayıda iş akışı otomasyon aracı sayesinde, kolayca erişilebilir tetikleyiciler ve eylemler yoluyla veya bunları özelleştirerek bunları en uygun şekilde kullanmak mantıklıdır.

Günün sonunda, tüm kuruluşlar sıkıcı görevleri otomatikleştirerek zaman kazanmak istiyor. Ayrıca, zamandan tasarruf, stratejikleştirme ve karar verme gibi manuel girdiler gerektiren daha üretken görevlere harcanabilir.

Şirketinizde herhangi bir iş akışı otomasyonu geçici çözümü kullandıysanız, lütfen bu tür değerli deneyimleri aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın. Yapmasanız bile, burada belirtilen ipuçlarını yorumlamaktan çekinmeyin ve okuduğunuz için teşekkürler!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map