Cloudally ve Backupify Karşılaştırması

Bulut yedekleme hizmetleri bugünlerde bir düzine gibi görünüyor. Çoğu kullanıcı dosyalarını kaydetmek için söz veriyorum. Bununla birlikte, CloudAlly ve Backupify farklı türde bir depolama alanı sunar. İkili, müşterilerin Google Uygulaması, Salesforce, Amazon S3 ve Office 365 hesaplarından ve sosyal medya hizmetlerinden bilgi depolar.


Bu sağlayıcılar sohbet dosyalarını bir dereceye kadar yedekler, böylece gerektiğinde tekrar ziyaret edebilirsiniz. Bu, anlık mesaj programlarında işi tartışabilen ve daha sonra üzerinde anlaşılanları görmek için diyaloğu gözden geçirmesi gerekenler için özellikle yararlı bir araçtır..

Buluttan Buluta Yedekleme Gereksinimi

Birisi yerinde yedekleme olmadan yanlışlıkla veri sildiğinde, bilgiler çoğunlukla kaybolur. Bu bilgiye iş için ihtiyaç duyanlar için baş ağrısı olabilir. Bu kayıp aynı zamanda BT için bir baş ağrısıdır, çünkü mümkünse bu kayıp verilerin nasıl geri yükleneceği ile ilgili soruları cevaplamak zorundadırlar..


© Cloudwards.net

Buluttan buluta yedekleme yapıldığında, donanım arızası veya kullanıcı hatası nedeniyle kayıp biraz daha katlanılabilir hale gelir. Süreci kolaylaştırmak için en popüler buluttan buluta yedekleme sağlayıcılarından ikisini test etmeye karar verdik.

Bu görev için çok sayıda sağlayıcı mevcuttu, ancak en iyi köpekleri test etmek istedik. Verilerinizi güvende tutmak için hangisinin en iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olmak için CloudAlly ve Backupify’ı başa başlıyoruz. Savaşa girelim.

Buluttan Buluta Yedekleme İyi Bir Fikirdir

Cloud Ally, 2010 yılında kuruldu ve bir hesabın ömrü boyunca günlük arşivlerin sınırsız saklanmasını sunuyor. Verilerin silindiği tek zaman, hesabın iptal edildiği zamandır. CloudAlly’nin servisi uygun fiyatlıdır. Her hesap için ödeme yapmanız gerekecek ve aylık ücretler kullanıcılara dayalı olsa da, fiyat uygun. Kullanıcı verileri istenirse kullanıcılar arasında aktarılabilir.


© Vondrs Bondrs

Backupify, CloudAlly’ye çok benzer. 2008 yılında kurulan Google uygulamaları (e-posta dahil), Salesforce, Box, Smartsheet ve diğer bulut tabanlı dosyaları korurlar. Rekabeti gibi, hesap silinene kadar veriler korunur. Bu bilgiler daha sonra en yüksek gizlilik ve güvenlik standartlarına uymak için sunucularından temizlenir.

Yine, hizmetin abonelik ücreti hesaplara ve kullanıcılara dayanmaktadır. Google App hesapları kullanıcı başına aylık 3 ABD Doları’ndan az bir ücretle başlar. Salesforce hesapları kullanıcı başına aylık 199 ABD dolarından başlar. Ancak, Salesforce grubundan çok daha fazla bilgi sıralarlar. Her iki şirket de kullanıcıların hangi özelliklerin korunacağını seçmesine ve seçmesine izin verir.

Tur 1 – Kullanım Kolaylığı

CloudAlly

CloudAlly hesabı oluşturulduktan sonra, tam olarak hangi hizmetlerin yedeklenmesi gerektiğini eklemek kolaydır. Saklanabilecek tüm hizmetler, kullanıcının hesabının ana sayfasında listelenir. Yeni Yedekleme’yi tıklayarak müşteri bilgi kaydetmeye başlayabilir.

CloudAlly logosu
© BulutAlya

Kullanıcı adı ve şifre gibi giriş bilgilerinin başlaması gerekebilir. Mail Exchange, oturum açmak için sunucu eklemeyi gerektirir. SimpleDB, Bölge, Erişim Anahtarı ve Gizli Anahtar verilerini gerektirir. Bununla birlikte, Backupify’ın aksine, her şey bir gösterge tablosundan yönlendirilir. Bu alandaki birden çok hizmet türü için yeni yedeklemeler oluşturulabilir.

Backupify

Backupify’ın kullanımı da kolaydır. Müşteriler farklı hizmetlere ayrı ayrı kaydolmalıdır. Ancak, her biri bilgilerinizi hızlı bir şekilde yedeklemeyi kolaylaştırır.


© Yedekleme

İhtiyacınıza bağlı olarak Google, Salesforce veya Social Media hesaplarıyla entegre olduktan sonra yedekleme invaziv değildir ve dosyaların kaydedildiğinden emin olmak için çok az etkileşim gerektirir veya hiç etkileşim gerektirmez. Özellikle Google App hesabınızı aynı anda kurmaya çalışıyorsanız, başlamak için hesapları ayarlamak biraz sinir bozucu olabilir..

2. Tur – Güvenilirlik

Buluttan buluta yedekleme söz konusu olduğunda – güvenilirlik bir zorunluluktur. Tüketiciler hesaba erişebilmeli ve dosyalarını kolayca bulabilmelidir. Her şey, hizmetin kullanıcı tarafından kendisine emanet edilen verileri nasıl yönettiği ile ilgilidir. Yedeklemeniz yalnızca geri yüklemeniz kadar iyi olduğundan, bu hizmetlerin güvenilirliği hem ne kadar iyi yedeklendiklerine hem de ne kadar iyi geri yüklendiklerine bağlıdır..

CloudAlly

CloudAlly’yi test ettiğimizde, tüm hesaplarımızın tek bir alanda olduğunu fark ettik ve sevdik. Yedekleme işleminin başlaması bir gün kadar sürer. Ancak, ilk yedekleme bir kez gerçekleştiğinde, belgeleri her gün sorunsuz bir şekilde kaydetmek daha hızlıdır.

Bu hizmet ayrıca kullanıcılara Google Apps’tan kaydedilen belgelerin farklı sürümlerine erişim sağlar.


© BulutAlya

CloudAlly’den geri yüklerken, tüm dosyalar yanlışlıkla aynı addaki dosyanın üzerine yazmamak için bir “CloudAlly Restore” etiketi ile indirilir. Kurtarma, verileri dışa aktarıp bir .Zip dosyası indirerek yerel bir makineye de kaydedilebilir. Ayrıca, müşteriler bu biçime ihtiyaç duyanlar için verileri .PST olarak dışa aktarabilir.

Hizmet ayrıca sunucularında yüzde 99’luk bir çalışma süresi garanti eder. Bu, oturum açma kimlik bilgilerine erişilebildiği sürece kullanıcıların istedikleri yerden istedikleri zaman erişebilmeleri gerektiği anlamına gelir.

Bakım için ara sıra kapalı kalma süresi beklenir, ancak oturum açtığınızda meydana gelen şeyleri bulmak nadiren görülür.

Backupify

CloudAlly gibi birden çok türde hesabı yedekleyebilirsiniz. Sunucu başlangıç ​​yedeklemesini 24 saat içinde tamamlar ve gerektiğinde günlük olarak sürekli yedekleme yapabilir. Tam geri yüklemeler kolaydır ve yerel olarak veya hesaba geri yüklenebilir.

Gördüğümüz ve diğerlerinin yorumladığı tek sorun, dosyalar için sürüm oluşturma yok.


© Yedekleme

Hizmet geri yüklerken dosyaların üzerine yazmaz, ancak bir Backupify dosyası olduğunu gösteren etiket yoktur. Bunun yerine dosya adının yanında parantez içinde bir numara var. Dosyayı hemen yeniden adlandırmaz veya uzlaştırmazsanız bu kafa karıştırıcı olabilir.

Backupify ayrıca sunucularında yüzde 99’luk bir çalışma süresini garanti eder. Bakım gerçekleştiği zamanlar olsa da, sistemlerinin sağlığı için çok önemlidir, ancak hesabınıza erişemeyeceğiniz nadir bir durum olacaktır..

Herhangi bir sorunuzda yardımcı olması için yardım destek teknisyenleri de mevcuttur.

3. Tur – Hız

Tüm buluttan buluta yedeklemelerde hız önemlidir. Bu tür yedeklemelerin genellikle günlük olarak yapılması gerekir, bu nedenle aktarımın hızlı bir şekilde gerçekleşmesi önemlidir. Google Apps, özellikle Gmail hizmetleri ile test ettik.

CloudAlly

CloudAlly’yi test ettiğimizde Gmail hesabı tam olarak dolmadı, ancak ilk yedeklemeyi yapmak günün daha iyi bir parçası olmaya devam etti.


© BulutAlya

İlk yedekleme tamamlandığında, hesaptaki günlük değişikliklere kolayca ayak uydurur. Hiçbir şey silinmez, yani yalnızca yeni sürümler ve ek dosyalar eklenir.

Backupify

Hız söz konusu olduğunda Backupify buna sahiptir. Bu hizmet, ilk yedeklemenin depolanmasında CloudAlly’den daha hızlı çalıştı.


© Yedekleme

Bir günden kısa bir sürede dosyalarımız kullanıma hazırdı. Rakipleri gibi Backupify da günlük görüntülemeyi gerçekleştirir ve ihtiyacınız olduğunda anında kullanıma hazır hale getirir.

Tur 4 – Özellikler

Bazen her şey özelliklere gelir. Ancak, sadece onlara dayalı olarak açık bir kazanan belirlemek zor olabilir. Diğerleri bu seçenekleri anlamsız bulabilirken, belirli miktarda özelliği tercih eden insanlar var.

CloudAlly

CloudAlly, buluttan buluta yedekleme hizmetinden bekleyebileceğiniz standart özelliklerin çoğunu sunar. Şirket, Google Apps, Salesforce, Office 365, SimpleDB, Yahoo Mail, SharePoint ve hatta anlık mesajlaşma dosyalarından sohbet dosyalarındaki verilerin saklanmasını sağlar. Ayrıca ISO 27001 sertifikalıdır.

Dahil olan diğer özellikler:

 • Günlük yedekleme
 • Günlük arşivlerin sınırsız saklanması
 • Kritik verilerin kolayca dışa aktarılması ve geri yüklenmesi
 • Tüm yedeklemeler tek bir yönetim konsolundan kontrol edilir.
 • Yerinde depolama gereksinimlerinde azalma
 • Manuel yönetimi ortadan kaldırarak zaman kazandıran otomatik süreç

Genellikle yedekleme yaklaşık 2:00 merkezi standart zamanda gerçekleşir. Ancak kullanıcılar yedeklemenin gerçekleşmesi için özel bir zaman ayarlayabilir.

Backupify

CloudAlly gibi Backupify’ın da birkaç standart özelliği vardır. Bu hizmet, Google Apps, Salesforce ve posta hizmeti programlarındaki bilgileri yedekler. Bununla birlikte, Backupify, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarındaki bilgileri koruyarak benzersiz bir özellik sunar.

Bu, ne olursa olsun tüm bilgilerinizin asla kaybolmamasını sağlar. Şirket ISO 27000 sertifikalıdır. Backupify tarafından sunulan diğer özellikler şunlardır:

 • Otomatik günlük yedekleme
 • Tüm hesap etkinliklerinin denetim günlüğü
 •  Gmail, Google Drive, Google Takvim, sohbet ve kişilerin yedeklerini günde 3 kez yedekleyin
 • Silinmiş öğeleri izle

Backupify ayrıca, CloudAlly’nin sağlamadığı güvenli bir yedekleme sunarak Box hesabınızda depolanan ve paylaşılan dosyaları korumanıza izin verir. Bu, belgeler üzerinde birlikte çalışmak için bulut platformunu kullananlar için güzel bir özelliktir. Dosyanın yanlışlıkla silinmesi ve dolayısıyla telafisi mümkün olmama korkusu çok az.

(ancak zar zor, sosyal medya ve Box yedeklerinin eklenmesi onu en üste koymaya yardımcı oldu.)

5. Tur – Güvenlik

Hiçbir hız, güvenilirlik, kullanım kolaylığı veya özellik güvenliğin önüne geçemez. Dosyalarınız güvenli değilse, her şey boşa gider. İşletmeler, veri söz konusu olduğunda gizlilikleri konusunda gelişir. Bu, çoğu zaman bir buluttan buluta yedekleme hizmeti seçerken çoğu şirket için devrilme noktasıdır.

CloudAlly

CloudAlly verilerinizi güvenli hale getirmenin daha iyi yollarını arar. Yeni başlayanlar için şirket, bilgi güvenliği yönetimi için uluslararası kabul görmüş bir akreditasyon hizmeti olan ISO 27001 sertifikasına sahiptir. Şirketin bulut yedekleme hizmetlerini güvenceye almak için sürekli taahhüdünü gösterir.

Sunucular, gerektiğinde tüm dosyaların kullanılabilir olacağını garanti etmek için yedeklenir.


© ISO

Bu buluttan buluta yedekleme sağlayıcısı, depolanırken ve iletim sırasında AES-256 şifreleme algoritmaları kullanır. SaaS uygulaması ayrıca en yeni yamaları içerecek şekilde sertleştirilmiş SSL özellikli sunucular kullanır. Her uygulamanın benzersiz bir şifreleme anahtarı vardır. Bir uygulamanın saldırıya uğraması durumunda, diğer uygulamaların şifresi de çözülemez.

Bir hesap kapatıldıktan sonra, ek gizlilik için tüm bilgiler sistemlerinden temizlenir. CloudAlly sunucusunda bulunan ve kullanıcı tarafından saklanması gereken tüm dosyalar, hizmetin iptalinden önce .zip veya .pst dosyası olarak indirilmelidir..

CloudAlly tek tek kullanıcı adı ve şifre kimlik bilgilerini depolamaz. Bunun yerine, şirketin sadece çalışmak için ihtiyaç duyduğu bilgilere erişmesini sağlayan bir belirteç kullanılır. Genel erişime izin verilmiyor.

Backupify

Backupify ayrıca gizliliğinizle de ilgilidir. Bu şirket, hem aktarımda hem de beklemede bilgileri kodlamak için AES-256 bit şifreleme kullanır. Bu işlem için Amazon’un S3 sunucuları kullanılıyor ve her biri SSL etkin.

Ana rakibi gibi Backupify da ISO 27000 sertifikasına sahiptir. Şirket ayrıca NIST Güvenlik Yayınlarına da bağlı. Bu şirket, “bilmesi gerekliliği” esası kullanılarak en az ayrıcalık ilkesi ile depolanmış verilere dahili olarak erişim sağlar.


© Bulut Güvenlik Birliği

Backupify, bilgilerinizin korunduğundan emin olmanıza yardımcı olacak ek güvenlik protokollerine sahiptir. Şirket, güvenlik için AICOA Hizmet Organizasyonu Denetim Güven Hizmetleri İlkeleri, Kriterleri ve İllüstrasyonlarına karşı SOC2 Tip II denetimini kullanır. Denetim sonuçlandırılmış kontroller, kontrol hedeflerine ulaşıldığına dair makul bir güvence sağlamak için tasarlanmıştır.

Gizliliği garanti etmek için Backupify, hesap iptali sırasında sunucularındaki tüm bilgileri siler. Dosyalar bu süreden sonra kurtarılamaz. Şirket, hesap kapatıldıktan sonra hiçbir bilginin kaybolmamasını sağlamak için kullanıcıların tüm yedeklemeleri yerel olarak indirmelerini önerir.

Backupify ayrıca Safe Harbor Skyhigh Network’ün CloudTrust ve Cloud Security Alliance üyesidir..

Sonuç

Sonunda, üç galibiyetle, biri bir saç tarafından olsa da, Backupify buluttan buluta yedekleme kazananıdır. CloudAlly’nin rekabet edemeyeceği daha fazla güvenlik, daha iyi hız ve birkaç ek özellik sunar. Kullanıcılar bu şirketle aldıkları hizmetten hayal kırıklığına uğramayacaklar.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map