Çevrimiçi yedekleme ve bulut depolama söz konusu olduğunda, basit bir kuralla yaşıyorum: verilerinizi yedeklemenin ve dosyalarınıza erişmenin daha fazla yolu, o kadar iyi. Samsung Galaxy akıllı telefona yükseltme yaptığımda, hemen nereye gidersem gideyim masaüstü verilerime erişebilmem için Android yedekleme uygulamalarını aramaya başladım.


Ayrıca telefonun mükemmel kamerasıyla çektiğim fotoğraf ve videoların otomatik olarak bir yere yedeklendiğinden emin olmak istedim.

Şu anda Android telefonumda kullandığım çevrimiçi yedekleme ve bulut depolama hizmetleri. Diğerlerinden daha fazla kullandığım üç hizmet var: Google Drive, SugarSync ve Dropbox.

1. Google Drive

Çevrimiçi bir yedek fangirl olmanın yanı sıra, yoğun bir Google kullanıcısıyım, bu nedenle dosyaları yönetmek ve yedeklemek için Google Drive’a sahip olmak beyinsizdi. Google Drive’ı bulut yedekleme ve çevrimiçi depolama için nasıl kullanacağınız konusunda birçok öğretici var. Ancak benim amacım için önemli olan soru, bir ağ bağlantısı olmadan bile telefonumdaki dosyalara erişip erişemeyeceğimdi.

Kısa cevap: evet, ancak bunun gerçekleşmesi için bağlı olmanız gerekir. Tek yapmam gereken Sürücüm’e gidip istediğim dosyayı seçmekti. Çevrimdışı erişimi etkinleştirmek için bir düğmeyi değiştirebileceğiniz dosya ayrıntılarını gösteren bir ekran var.

Ayrıca dosya kullanılabilir olduğunda bir bildirim alırsınız ve bundan sonra dosyaya istediğiniz zaman erişebilirsiniz ve bir sonraki bağlanışınızda tüm değişiklikler senkronize edilir. Bu bir rüya gibi çalışır ve anahtar dosyaları çevrimdışı kullanım için etkinleştirmeyi hatırladığım sürece, her şeye her zaman erişebileceğim anlamına gelir. (Google Play’den indirin)

2. SugarSync

SugarSync popüler bir masaüstü yedekleme çözümü ve birincil çevrimiçi yedekleme ve bulut depolama sağlayıcım. Android sürümü, yakın zamanda 2.0 sürümü için yenilenen masaüstü sürümüne benziyor. Fotoğraf ve video yedekleme (ayrı ayrı), fotoğraf optimizasyonu ve daha fazlasını sağlar.

SugarSync İşletme Değerlendirmesi

Cihaza senkronize edilecek dosyaları tek tek seçerek bu öğelere çevrimdışı olarak etkin bir şekilde erişebilirsiniz. Hala SugarSync Android istemcisini test ediyorum, ancak şu ana kadar faydalı görünüyor. Özellikle, senkronizasyonun güncel ve iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi kolaylaştıran öğeleri değiştirildiği tarihe göre sıralama yeteneğini beğendim. (Google Play’den indirin)

3. Dropbox

Dropbox, bulut yedekleme trifektamın üçüncü direğidir. Düzgün bir arayüze ve özellikle kullanışlı bazı özelliklere sahiptir. SugarSync gibi, fotoğraf ve video yükleme seçeneği sunar, ancak Dropbox’ın kazandığı yer, bunu otomatik ve sorunsuz bir şekilde yapmasıdır.

Bir dahaki sefere bilgisayarımda olduğumda, resim çekerken veya video çektiğimde rahatlayabilirim, Dropbox masaüstü istemcisinden indirebileceğimi biliyorum – artık kablo yok.

Çevrimiçi kullanım için kaydetmek için bir öğeyi favorilere ekleyebileceğiniz gerçeğini seviyorum. Dropbox hızlı ve işe yarıyor ve bu nedenle şimdiye kadar denediğim en iyi Android yedekleme istemcisi. (Google Play’den indirin). Bu üç hizmetin ötesinde, daha fazla yedekleme yapamayacağınız için birkaç tane daha yükledim. Telefonumdaki diğer Android yedekleme istemcileri OneDrive, MediaFire, PogoPlug ve MEGA..

4. OneDrive

Bir OneDrive hesabım olduğundan, Android istemcisine sahip olmanın zarar göremeyeceğini düşündüm, ancak özellikle etkilenmedim. Bağlantım olduğunda OneDrive’da depolanan dosyalara erişebileceğim anlamına gelirse de, otomatik yükleme veya çevrimdışı erişim için ayarları bulamadım, bu yüzden fazla kullanmıyorum.

OneDrive Çevrimiçi Dosya Depolama

Masaüstü sürümünü de çok kullanmıyorum, ancak OneDrive’da depolanan bir şeye ihtiyacım olduğunda milyonda bir kez var. (Google Play’den indirin)

5. MediaFire

MediaFire hemen hemen aynı. Dosya yüklemek ve paylaşmak iyi çalıştı ve Android uygulamasından içeriğe özel bağlantılar oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz.

MediaFire İncelemesi

Ancak, görmek istediğim bazı özelliklerin eksik olduğunu hissettim, bu yüzden fazla zaman geçirmediğim başka bir müşteri. (Google Play’den indirin)

6. Pogoplug

Pogoplug, fotoğraf makinenizden otomatik yüklemeye izin verir, ancak bu Dropbox’a göre çok daha yavaş ve daha acı verici bir işlemdir. Bununla birlikte, dosyalarla yapabilecekleriniz sınırlıdır – bir bağlantı paylaşabilir, yeniden adlandırabilir veya silebilirsiniz – işte bu kadar.

Birden fazla yedeğe sahip olduğuma inandığım için, fotoğraflarıma asla erişemeyeceğimden emin olmak için kullanıyorum, ancak kesinlikle kitabımda ikinci sınıf bir yedek vatandaş. (Google Play’den indirin)

7. MEGA

Etrafta birkaç resmi olmayan MEGA müşterisi var – MEGA güvenli bulut kullanıyorum. Otomatik olarak fotoğraf ve video senkronizasyonuna izin verir, ancak diğer belgeleri manuel olarak yüklemeniz gerekir.

Oldukça iyi çalışıyor, ancak sınırlı denememde Dropbox kadar kesintisiz olup olmadığını söylemek zor oldu. Fark ettiğim bir şey, fotoğraf yüklemeyi etkinleştirdiğimde, Android uygulamasının mevcut fotoğrafları yüklemek için hiçbir girişimde bulunmamasıydı – bu toplamadaki diğer uygulamalardan önemli bir fark. (Google Play’den indirin)

Sonuç

Karar ne? Hangi Android yedekleme istemcisi en iyi çalışır? Bu kapsamlı bir anket olmasa da, kolay, hızlı yükleme ve kolay çevrimdışı erişim nedeniyle param şu anda Dropbox’ta.

Şimdi ne düşündüğünüzü biliyorum – telefonun verilerini yedeklemeye ne dersiniz? Hala mükemmel çözümü bulmak için çalışıyorum ve Android telefonlar ve tabletler için harika bir çevrimiçi yedekleme çözümü bulduğumda size haber vereceğim. Bu alanı izle!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me