Chromecast’te Netflix Nasıl İzlenir

Google’ın Chromecast dijital medya akışını her zamankinden daha kolay ve kolay hale getirdi. 35 $ ​​’dan, herhangi bir eski TV’yi bir ev sinemasına dönüştürmenin en uygun yolu olabilir.


Destekleyen bir uygulamanız olduğu sürece kablosuz ağınıza bağlı herhangi bir cihazdan Chromecast’e şov, film, müzik ve resim aktarabilirsiniz.

Netflix, eğlencemizin bize teslim edilmesinde devrim yarattı ve müşterilerin Netflix’i Chromecast ve Chromecast 2 cihazlarında izlemelerini kolaylaştırdı. Bugün size Netflix’i tüm cihazlarınızda Google Chromecast’te nasıl izleyeceğinizi göstereceğim.

İhtiyacınız Olanlar

Elbette aktif bir Netflix aboneliğine ihtiyacınız olacak ve sadece denemek istiyorsanız ilk ayın ücretsiz olduğunu unutmayın. Netflix uygulamasını indirebilecek en az bir cihaza da ihtiyacınız olacak, yani = bir akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar veya masaüstü.

Netflix’i dizüstü bilgisayarınızdan veya masaüstünüzden bir Google Chromecast’e yayınlamak istiyorsanız Chrome tarayıcısını kullanmanız gerekir. Chrome, akışı Chromecast’inize göndermek için kullanacağımız bir “yayınlama sekmesi” özelliği sağlar.

Daha fazla eğlence için, bölgenizde erişilemese bile ABD veya İngiltere Netflix’i Chromecast’te nasıl izleyeceğinizi de göstereceğim.. 

Chromecast’te Netflix Kurmanın Temelleri

Açıkçası, TV’nizi açmanız ve Chromecast’inizin hangi bağlantı noktasına takılı olduğu için HDMI1, HDMI2 vb..

Yayınlamak istediğiniz cihaz hangisi Chromecast’inizle aynı ağa bağlı olmalıdır. Kaç kez video yayınlamak istediğimi ve ekranıma baktığımı şaşkınlıkla söyleyemem, sadece işten eve geldiğimde WiFi’yi açmamış olduğumu anlamak için.

Hala yayınlama simgesi alamıyorsanız cihazınızı yeniden başlatın veya kullandığınız uygulamayı güncellemeyi deneyin. Telefonumu veya kullandığım uygulamayı güncelleyene kadar simgenin kaybolduğu birkaç kez oldu. Bunlar Chromecast’inizi kullanırken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç basit şeydir ve karşılaşacağınız çoğu sorunu gidermenize yardımcı olabilir.

Bir iPhone’dan Chromecast’te Netflix Nasıl İzlenir

Eğer benden hoşlanıyorsanız, kanepede oturmayı ve telefonunuzda Netflix’i çekmeyi, izlenecek bir şey bulmayı ve ardından büyük bir ekranda izlemeyi seviyorsunuz. Masaüstünüzde oturmak veya dizüstü bilgisayarınızı kanepede açık bırakmaktan daha uygundur ve çoğumuz her zaman telefonlarımızı yakınınızda tutar.

Chromecast’inizi kurduğunuzda, kablosuz ağınız üzerinden Chromecast’inize bağlanmak için Google Home’u yüklediniz. Video yayınlamak için telefonunuzu kullanmak, telefonunuzu esas olarak uzaktan kumanda olarak kullanmanıza da olanak tanır. Bir iPhone’dan Chromecast’te Netflix izlemek için tek yapmanız gereken Netflix uygulamasını yüklemek.

Uygulamanız henüz yoksa App Store’u açın ve “Netflix” i arayın. Uygulamayı indirin ve yükleyin, kimlik bilgilerinizle giriş yapın ve akışa başlamak için bir şov veya film seçin. Sağ üstteki “yayınla” simgesini bulun.

“İPhone” veya “Chromecast” i seçebileceğiniz bir iletişim kutusu açılmalıdır. “Chromecast” e hafifçe vurun ve TV’nizde görünmesi için birkaç saniye bekleyin.

Telefonunuzu duraklatmak veya atlamak için kullanmak üzere, kontrollere erişmek için ekranın üst kısmındaki mavi çubuğa dokunun. 

Android ile Chromecast’te Netflix Nasıl İzlenir

İPhone kullanmaya benzer şekilde, ihtiyacınız olan tek şey Netflix uygulamasıdır. Chromecast kurulumunuzu zaten yaptığınızı ve WiFi’nize bağlı olduğunuzu varsayarsak, Netflix uygulamasını indirin veya açın ve akış için bir şov veya film arayın.

Yine, “yayınlama” simgesini arayın; dokunun, Chromecast’inizin adını seçin ve Chromecast’inizde Netflix’i izlemenin keyfini çıkarın. Telefonunuzun üst kısmındaki mavi çubuğa dokunarak oynatma kontrollerine erişebilirsiniz.

Yakında daha fazla uygulama yayınlanmaya izin verdiği için, telefonunuzda veya dizüstü bilgisayarınızda bir video izlediğinizde kendinizi bu küçük döküm simgesini ararken bulacaksınız. Videoyu daha büyük bir ekrana yayınlamak, bir arkadaşınıza veya aile üyenize YouTube videosunun, film fragmanının, yeni şarkının veya diğer medyanın telefonunuzu teslim etmeden veya küçük bir ekranın etrafında kalabilmek zorunda kalmadan hızla gösterilmesini kolaylaştırır.

Dizüstü Bilgisayardan Chromecast’te Netflix Nasıl İzlenir

Birçoğumuz kablo kablosunu uzun zaman önce kestik ve o zamandan beri tüm medya ihtiyaçlarımız için dizüstü bilgisayarlarımıza veya masaüstü bilgisayarlarımıza güvendik. Netflix’i yatak odanızdaki dizüstü bilgisayarınızda izleyebilmek ve oturma odasına gidebilmek ve kaldığınız yerden devam edebilmek için büyük ekranda elbette devam etmek uygun.

Netflix’i TV’nize yayınlayabilmek için Google Chrome’un yüklü olması gerekir. Chrome, Netflix dahil Chromecast’inize bir sekmede görüntülediğiniz her şeyi yayınlamanıza olanak tanıyan özel bir “yayınlama” özelliğine sahiptir.

Tek yapmanız gereken Netflix’te oturum açmak, bir şov veya film seçmek ve ardından Google Chrome’un içinden “yayınla” düğmesini seçmek. Televizyon ekranınız için videoyu en üst düzeye çıkarmak için F11 tuşuna basın veya “tam ekran” simgesini tıklayın.

Video oynatmayı dizüstü bilgisayarınızdan normalde yaptığınız gibi kontrol edebilirsiniz, ancak kapağı kapatmayın – diğer cihazlardan veya uygulamalardan yayın yapmanın aksine, dizüstü bilgisayarınız uykuya geçerse videonuz akışını durdurur.

Bu sorunu çözmek için dizüstü bilgisayarınızdaki güç ayarlarını değiştirebilirsiniz. Sadece güç ayarlarına gidin ve kapağınızı kapattığınızda ne olacağını değiştirmek için ayara bakın. “Hiçbir şey yapmama” seçeneğini belirleyin ve dizüstü bilgisayarınızı oynatmayı kaybetmeden kapatabilirsiniz – ancak pil ömrünüzü göz önünde bulundurun ve bir dahaki sefere sırt çantanıza veya çantaya atmak için dizüstü bilgisayarınızı askıya almayı unutmayın, ya da aşırı ısınma riskiyle karşı karşıya kalırsın.

Chromecast’te ABD Netflix Nasıl İzlenir

ABD dışındaysanız ve belirli Netflix şovlarına erişmeyi denediyseniz, muhtemelen Netflix proxy hata ekranını görmüşsünüzdür.

Netflix’e dünyanın herhangi bir yerinden kaydolabilir ve yurtdışına seyahat ederken aboneliğinizi kullanabilirsiniz. Dezavantajı, görüntüleyebileceğiniz içeriğin şu anda bulunduğunuz ülkeye göre kısıtlanmış olmasıdır. Örneğin, ABD’de yurtdışına seyahat eden biriyseniz, Netflix’in bulunduğunuz bölgede sundukları ile sınırlı olacaksınız şu anda ziyaret.

Tabii ki bir VPN kullanmadığınız sürece. Özetle, trafiğinizin farklı bir ülkeden veya bölgeden geliyormuş gibi görünmesini sağlamak için bir VPN kullanabilirsiniz. Çoğu VPN sağlayıcısının dünya genelinde sunucuları vardır ve dünya çapındaki şehirlerdeki binlerce sunucudan seçim yapmanızı sağlar. Bununla birlikte, hepsi Netflix ile çalışmayacak, çünkü şirket atlamak zor bir VPN yasağı başlattı.

Şanslıyız, araştırmayı yaptık ve Netflix için en iyi beş VPN’i bulduk. Bir VPN kullanmaya başladığınızda, nerede olursanız olun Netflix kütüphanesinin tamamına erişebileceksiniz.

Chromecast’te Netflix Sorunlarını Giderme

Teknoloji söz konusu olduğunda her zaman ara sıra bir hıçkırık olacaktır ve Chromecast bir istisna değildir. Kullanıcılardan okuduğum en yaygın şikayet, Netflix videosunun Chromecast’lerine yayınlamaya çalışırken arabelleklemeye devam etmesidir.

Bir Chromecast’te Netflix arabelleğe alınıyorsanız, ilk adım yönlendiricinizi yeniden başlatmaktır. Nadiren cihazınız veya hatalı Chromecast’tir – suçlu genellikle yavaş bir kablosuz bağlantıdır. Yönlendiricinize giriş yapın ve ürün yazılımı güncellemelerini kontrol edin ve modeminiz için de aynı işlemi yapın. ISS’niz modeminize bir güncelleme gönderebilir ve modemi veya yönlendiriciyi yeniden başlatmak kablosuz hızlarını normale döndürür.

Başka bir olasılık, Netflix trafiğinizi daha düşük bir öncelik haline getirmek için Hizmet Kalitesinin kısaltması olan QoS’dir. QoS, trafiği “şekillendiren” ve ağınızdaki bir cihazın tüm bant genişliğini kaybetmesini önlemek için buna öncelik veren birçok modern yönlendiricide yerleşik bir özelliktir.

Netflix akışınızın arabelleğe almayı bırakıp bırakmadığını görmek için QoS’yi devre dışı bırakabilirsiniz ve QoS’yi devre dışı bırakmak sorununuzu çözüyorsa, maceracı hissediyorsanız bunu bırakabilir veya okuyabilirsiniz. Düzgün bir şekilde ayarlandığında, ağ performansınızı artıracaktır, ancak video akışlarının arabelleğe alınmasını önlemek için Netflix trafiğini daha yüksek bir öncelik haline getirmek için yönlendiricinizin QoS ayarlarını değiştirmeniz gerekecektir..

Chromecast oldukça basit bir cihazdır ve sorun yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken Chromecast’inizi, yayınlamaya çalıştığınız cihazı veya yönlendiricinizi veya modeminizi yeniden başlatmayı denemektir. Bu denenmiş ve doğru sorun giderme yönteminin çoğu sorun için ne kadar etkili olduğuna şaşırabilirsiniz.

Sonuç

Netflix dostu bir VPN ile birlikte, ister evde, ister bir arkadaşınızın evinde, hatta dünyayı dolaşıyor olun, Chromecast’inizi dünyanın herhangi bir yerinde kullanabilirsiniz. Chromecast’ler harika cihazlardır ve Netflix ile eşleştirdiğinizde, kanepede düşündüğünüzden biraz daha fazla zaman geçirdiğinizi görebilirsiniz.

Bugün gördüğünüz gibi kullanışlı ve inanılmaz derecede kolaydır, ancak herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa lütfen aşağıya yorum yapın. Bu makaleyi herhangi bir arkadaşınız veya ailenizle paylaşmaktan çekinmeyin ve Netflix’i Chromecast veya Chromecast 2’de izlemenin ne kadar kolay olduğunu onlara gösterin. Okuduğunuz için teşekkür ederiz..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map