Carbonite vs.CrashPlan: Açık bir kazanan var

CrashPlan veya Carbonite’in sizin için ticari karar için en iyi çevrimiçi yedekleme olup olmadığına karar vermeye çalışıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu kafa kafaya inceleme sırasında, bir kazanan seçmeden önce bu uzun süreli olağanüstü durum kurtarma rakiplerini turla inceleyeceğiz.


Maliyetleri karşılaştıracağız, daha sonra dikkatimizi her birinin yedekleme ve geri yükleme işlemlerine dönüştüreceğiz. Ardından, güvenlik ve desteğe bir göz atacağız. Biraz bölücü olacak, eminiz, ancak orada küçük işletme sahiplerinin çoğu için açık bir kazanan olduğumuzu düşünüyoruz: CrashPlan, Carbonite yaklaşıyor olsa da.

Her iki hizmet de ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa üzülmeyin: incelemeniz için eksiksiz bir çevrimiçi yedekleme incelemeleri koleksiyonumuz var. Ayrıca CrashPlan vs IDrive incelemesi ve CrashPlan vs Backblaze için de dahil olmak üzere, değerlendirmeniz için bir dizi işletme yedeklemesi karşılaştırması yaptık.

Tabii ki, Küçük İşletmeler için eksiksiz bir CrashPlan incelememiz ve ayrıca kontrol edebileceğiniz bir Carbonite for Office incelemesi de var..

Savaş: Küçük İşletmeler için CrashPlan ve Carbonite Safe Pro

Ne CrashPlan ne de Carbonite piyasadaki işletmeler için en hızlı ve hatta özelliklerle dolu yedekleme araçları olmasa da, her ikisi de kullanımı kolay ve daha pahalı seçeneklere göre iyi değer sağlayan yetenekli hizmetlerdir..

CrashPlan, kendi altyapısı olarak, 2017’de kişisel çevrimiçi yedekleme çözümünü (bazı dehşetlere) terk ederek, tüm altyapısını işletmeler için felaket kurtarmaya ayırıyor. Carbonite, en iyi sınırsız çevrimiçi yedekleme araçları arasında yer alan kişisel bir plana sahip olsa da, iş planları en azından kağıt üzerinde CrashPlan for Small Business için cazip bir alternatiftir.

Bir sonraki adımda, her hizmete söz verildiği gibi beş tur boyunca bakacağız: fiyat planları, yedekleme işlemi, geri yükleme işlemi, güvenlik ve destek. Her turdan sonra bir kazanan ilan edeceğiz, ardından genel bir yedek şampiyonu taçlandırmak için bulgularımızı özetleyeceğiz.

1

Fiyat Planları

Alt satır, yedeklenen her şey değildir, ancak masrafları sınırlamak isteyen KOBİ’ler için oldukça kritiktir. Bu notta, önce CrashPlan ve Carbonite fiyat planı maliyetlerini toplam depolama ve desteklenen cihaz miktarına göre inceleyerek değeri değerlendireceğiz.

Küçük İşletmeler için CrashPlan

CrashPlan, işletmeniz için bir plan seçerken işleri oldukça kolaylaştırır: sadece bir tane var. Ayda sadece 10 dolarlık sınırsız yedekleme alanı ile de iyi bir anlaşma.

Plan, Küçük İşletmeler için CrashPlan olarak adlandırılır, ancak adın kendisi, şirketin kişisel kullanım için de sınırsız bir yedekleme planı sunduğu günlerden kalan bir kalıntıdır. (İhtiyacınız buysa, Backblaze’in evde kullanım için ayda 5 dolar sınırsız planı vardır.)

Terabayt verileri yedeklenmeyenler için büyük bir değer olsa da, tek bir abonelik yalnızca bir bilgisayar için iyidir ve CrashPlan, birden fazla çalışan için koruma satın almak için indirime sahip değildir. Ayrıca, mobil cihazlar için en iyi yedeklememizdeki bu hizmetler gibi akıllı telefon yedeklemesi de sağlamaz.

Öte yandan, bilgisayarınıza istediğiniz sayıda harici sürücü bağlayabilir ve bunları ek ücret ödemeden yedekleme planınıza ekleyebilirsiniz. Bu NAS cihazlarını içermez, ancak korumak için HDD yığınları olanlar için hala yararlıdır.

Planın kendisi de herhangi bir dosya boyutu kısıtlaması getirmiyor ve çok fazla veri yüklerseniz CrashPlan bant genişliğinizi azaltmadığını iddia ediyor (çeviri: çıldırmaktan çekinmeyin).

Kaydolduktan sonra istediğiniz zaman iptal edebilmenize rağmen, ücretsiz denemeyi taahhüt etmeden önce bir spin vermenizi öneririz. Deneme bir ay boyunca iyi ve abonelik gibi sınırsız.

Carbonite Safe Pro

Carbonite’nin kişisel kullanım planı sınırsız olsa da, iş seçenekleri değildir. Ayrıca neredeyse uygun fiyatlı değiller.

İşletmeler için üç Carbonite Safe planı vardır: Pro, Power ve Ultimate. Her biri sınırsız bilgisayarı yedeklemek için kullanılabilir. Carbonite Güvenli Güç ayrıca bir sunucuyu yedeklemenizi sağlarken, Ultimate sınırsız sunucu yedeklemesi içerir.

Sınırsız bilgisayar yedeklemesini sevmemize rağmen, Carbonite ile ilgili sorun, paranız için çok fazla bulut alanı alamamanızdır. Bir Carbonite Safe Pro aboneliği, aslında yılda yaklaşık 270 $ karşılığında sadece 250 GB’lık bir yedekleme ile geliyor. Bu ayda 20 dolardan fazla oluyor.

Bu yeterli değilse, muhtemelen iki veya üçten fazla bilgisayar için olmayacak daha fazla yedek ekleyebilirsiniz. Ancak, her 100 GB’lık yedeklemenin size yıllık 100 ABD Doları daha ödemesi.

Aboneliklerin yıllık olarak da ödenmesi gerekir, bu nedenle işinizi başka bir yere götürmeye karar verirseniz maliyetten mahsup kalırsınız. Kendinizi kilitlemeden önce 30 günlük denemeden yararlandığınızdan emin olun..

Birinci Tur Düşünceler

Küçük İşletmeler için CrashPlan ve bir Carbonite Güvenli planı arasında seçim yapmak durumunda kalırsa, birçok işletmenin, Power ve Ultimate planlarının sunucu yedeklemesini içermesi nedeniyle Carbonite ile gitme seçeneği olmazdı. Ancak, en iyi sunucu yedekleme kılavuzumuzdakiler gibi daha iyi, genel olarak daha birçok sunucu yedekleme seçeneği var.

İşiniz için uygun fiyatlı bilgisayar yedekleme söz konusu olduğunda, CrashPlan’a güçlü bir baş sallamalıyız. Sınırsız yedekleme için ayda 10 $, 250GB için ayda 22 $ ‘dan çok daha iyi bir anlaşmadır ve CrashPlan sizi bir yıllık bir taahhüde kilitlemez.

Tur: Crashplan Pro için Fiyat Planları

Karbonit Yedekleme Güvenli Pro Logo
Küçük İşletmeler için CrashPlan Logosu

2

Yedekleme Süreci

Daha sonra, size CrashPlan ve Carbonite için temel yedekleme özelliklerini ve süreçlerini tanıtacağız ve en iyi kolaylık ve özellik kombinasyonunu sağlayan çözümü bulacağız..

Küçük İşletmeler için CrashPlan

CrashPlan ile yedekleme, sınırsız rakip Backblaze kullanmak kadar kolay değil, ancak genel deneyim hala tatmin edici derecede basit. Bir yedekleme planı oluşturmak için, dosya istemcinizdeki nesneleri yedekleme için etiketlemek üzere masaüstü istemcisini kullanırsınız.

İstemcinin sol tarafındaki gezinme seçeneklerinde “yedekle” yi, ardından “dosyalar” ın altındaki “değiştir” düğmesini tıklayın. Yedeklemek için hem klasörleri hem de dosyaları seçebilirsiniz.

Klasör düzeyinde yedeklemenizi ve daha sonra yedeklemek istemediğiniz dosyaları hariç tutmanızı öneririz. Sistemi, geçici dosyaları ve benzerlerini atlamak istiyorsanız dosya türüne göre hariç tutabilirsiniz..

Ayrıca bir yedekleme hedefi de belirleyebilirsiniz. Hedef varsayılan olarak CrashPlan bulutu olsa da, hem bulut hem de yerel yedeklemeyi uygulamak istiyorsanız harici sürücülere yedekleyebilirsiniz; bu, 3-2-1 yedek düşünce okuluna abone olmanız durumunda önerilir (ve ).

Small Business için CrashPlan istemcisi sürekli yedekleme yapar, yani yeni dosyalar eklendiğinde veya mevcut dosyalar değiştirildiğinde dosyalar neredeyse gerçek zamanlı olarak korunur. Daha az düzenli yedeklemeyi tercih ederseniz, işlemleri belirli saatlerle veya belirli günlerle sınırlamak için müşterinin zamanlama özelliklerinden yararlanabilirsiniz..

Ancak, bant genişliğini korumak için yalnızca değiştirilen dosyaların deltası tüm dosya yerine buluta kopyalandığından (eğer size Yunan ise, bloğumuzu kontrol edin) genel olarak sürekli yedekleme ile iyi çalışmalısınız. ne hakkında konuştuğumuzu öğrenmek için düzeyli senkronizasyon makalesi).

Son notta, CrashPlan dosyaları varsayılan olarak sıkıştırır. Genellikle, buluttaki dosya alanını azaltmak için sıkıştırma kullanılır, ancak CrashPlan ile sizin için sorun olmaması gerekir (sınırsız olduğu için).

CrashPlan, sıkıştırma işleminin de yedeklemenizi hızlandırdığını ve kayıpsız olduğunu, yani dosyalarınızı hiçbir şekilde bozmayacağını belirtir. Ancak, deneyimlerimize göre, sıkıştırma genellikle bir yedeklemeyi yavaşlatma eğilimindedir. Yavaş yüklemeler yaşıyorsanız, bir şeyin devam etmesine yardımcı olup olmadığını görmek için kapatmanızı öneririz.

Carbonite Safe Pro

Birçok yönden, Carbonite ile yedekleme planları oluşturmak CrashPlan’dan çok daha az iş gerektirir. Bunun nedeni, bilgisayarınızı taramak ve belgeler, resimler, videolar, e-postalar ve diğer yaygın dosya türleri de dahil olmak üzere belirli bir türdeki tüm dosyaları yedeklemek için Backblaze yaklaşımını gerektirmesidir..

Sınırsız yedekleme için bu yaklaşımı sevsek de, Carbonite toplam verilerinizi kaplar, bu da her şeyi korkunç bir yaklaşımla yakalayabilir, özellikle de hesabınıza bağlı birden fazla çalışan bilgisayarınız varsa.

Bu bir sorunsa, Carbonite tarayıcı arayüzüne giriş yapabilir ve hesabınızdaki bilgisayarlara uygulanabilecek belirli politikalar ve dosya türlerine yedeklemeyi kısıtlayan yedekleme politikaları oluşturabilirsiniz..

Aslında, Carbonite’ın masaüstü klasörüne, belge klasörüne, Outlook veri klasörüne, resimler klasörüme, müzik klasörüme ve videolar klasörüne (Windows’ta) yedeklemeyi kısıtlayan varsayılan bir politikası olduğundan, yine de ince ayar yapmak isteyebilirsiniz. Geçici ve sistem dosyaları da varsayılan olarak hariç tutulur.

Yedeklemeler, sürücülerinizin gerçek zamanlıya yakın korunmasına yardımcı olmak için Carbonite Safe ile sürekli olarak çalışır, ancak yalnızca günde bir kez yedeklemek veya belirli saatlerde yedeklemeyi devre dışı bırakmak istiyorsanız bu kapsamı devre dışı bırakabilirsiniz.

Carbonite, CrashPlan gibi düzenlenmiş dosyaların yalnızca değiştirilen bölümlerini yedekler, bu nedenle sürekli yedeklemeyi devre dışı bırakmadan oldukça verimli bir şekilde çalışmalıdır. Carbonite, şirketin kayıpsız zlib sıkıştırması olduğunu belirttiği dosyaları da sıkıştırır. Kapatmak için bir seçenek yok.

Yuvarlak İki Düşünce

Çoğu kişinin dosyalarını yedeklemesinde en büyük sorun hem CrashPlan hem de Carbonite: speed için aynıdır. İlk yedekleme işleminizi tamamladıktan sonra bu büyük bir sorun olmasa da, bu kamburun üstesinden gelmek sabrınızı test edecek.

Her iki hizmeti de test ettik ve her iki durumda da, bir gigabayt değerinde dosyayı yedeklememiz bir saatten uzun sürdü. Yedeklenecek 500 GB’lık dosyalarınız varsa, ilk aşamayı tamamlamak için muhtemelen bir aya yakın bir yere bakarsınız..

Etkileyen faktörler hakkında daha fazla bilgi edinmek için yedekleme hızı beklentileri hakkındaki genel makalemizi okuyabilirsiniz, ancak her iki hizmetle ilgili merkezi sorun çok fazla altyapının yokluğu gibi görünüyor.

Yedekleme hızları büyük bir endişe kaynağıysa, dünya çapında Rackspace Bulut Dosyaları gibi birden çok veri merkezine sahip bir hizmeti düşünün. (Tabii ki Rackspace kılavuzuna başlama konusunda ayrıntılı olarak açıklandığı gibi yedekleme işlemini yönetmek için CloudBerry Backup ile eşleştirildi.)

Elimizdeki konuda, Karbonite’ye ikinci tur veriyoruz. Yedekleme ilkeleri oluşturma özelliğine ek olarak, dosya türü yedeklemeyle birlikte dosya türü yedeklemenin kullanılması, eksiksiz yedekleme planları tasarlamayı kolaylaştırır.

Round: Carbonite Business için Yedekleme Süreci Noktası

Karbonit Yedekleme Güvenli Pro Logo
Küçük İşletmeler için CrashPlan Logosu

3

Geri Yükleme İşlemi

Dosyalarınızı buluta aktarmak kadar önemli olan, felaket anında dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde geri alabilmektir. Bunu akılda tutarak, üçüncü tur tamamen dosya restorasyonu ile ilgilidir.

Küçük İşletmeler için CrashPlan

“Geri yükle” sekmesine tıklayarak yedekleme dosyalarını doğrudan masaüstü istemcisinden geri yükleyebilirsiniz. Bir dosya ağacı klasörleri ve dosyaları kontrol etmenize ve işaretlerini kaldırmanıza izin verir. Geri yüklemeye hazır olduğunuzda, ekranın alt kısmındaki “geri yükle” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Ayrıca dosyaların eski sürümlerini geri yükleyebilirsiniz. CrashPlan, istenmeyen değişikliklerin geri alınması ve dosya bozulmaları için yararlı olan her dosyanın her sürümünü kaydedecek şekilde ayarlanabilir. CrashPlan ile sınırsız yedekleme alanınız olduğu için, sınırsız sürüm oluşturmanın da bir zararı yoktur..

CrashPlan ayrıca, dosyaları orijinal konumlarına otomatik olarak geri yüklemenize veya manuel olarak çalışmak için sabit diskinize bir .zip dosyası indirmenize izin verir..

Masaüstü istemcisine ek olarak, CrashPlan tarayıcı arayüzünden ve Android ve iOS için mobil uygulamalardan dosyalara erişebilirsiniz. Bu, yoldaki dosyalara ve size ait olmayan bilgisayarlara ulaşmak için uygun bir yol sağlar.

Carbonite Safe Pro

Carbonite ayrıca doğrudan masaüstü istemcisinden dosya kurtarmayı da destekler. Ancak, her şeyi bir kerede kurtarmak için. Tek tek dosyaları da kurtarma seçeneği vardır, ancak kurtarma işlemini yönetmek için sizi tarayıcı arayüzüne yönlendirir.

Masaüstü istemcisini kullanarak tüm dosyalarınızı kurtarırken, her şeyi orijinal konumuna geri kurmayı veya bir .zip dosyası indirmeyi seçebilirsiniz..

Web geri yüklemeleri, yanındaki kutuyu işaretleyerek indirilecek içeriği seçmenize olanak tanır. Tek tek dosyaları orijinal konumlarına geri yükleme seçeneği yoktur, bu nedenle bu bölümü kendi başınıza ele almanız gerekir.

Carbonite ayrıca dosyalarınıza erişmek için kullanabileceğiniz Android ve iOS için mobil uygulamalara sahiptir. Varsayılan olarak, Carbonite her zaman Windows bilgisayarlarda yedeklenmiş dosyaların en az üç sürümünü tutar. Ancak, herhangi bir nedenle Mac istemcisi için sürüm oluşturma özelliği sunulmaz.

Yuvarlak Üç Düşünce

CrashPlan ve Carbonite arasında geri yükleme işlemini ayıracak çok şey yok. Her ikisinin de kullanımı nispeten kolaydır, iyi sürüm oluşturma yeteneklerine sahiptir (bir Carbonite Mac kullanıcısı değilseniz) ve dosyaları orijinal konumlarına geri yüklemenize veya bir zip dosyasına indirmenize izin verir. Her ikisinde de dosyalarınıza erişmek için akıllı telefon uygulamaları var.

Ancak CrashPlan daha fazla esneklik sunuyor. Birincisi, tek tek dosyaları orijinal konumlarına geri yükleyebilirsiniz, Carbonite ise yalnızca tüm yedeklemenizi kurtarırsanız bunu yapmanızı sağlar. Ayrıca, Carbonite sizi tarayıcı GUI’si aracılığıyla tek tek dosyaları kurtarmaya zorlarken, CrashPlan ile masaüstü istemcisini kullanarak da yapabilirsiniz.

Yuvarlak: Crashplan Pro için İşlem Noktasını Geri Yükleme

Karbonit Yedekleme Güvenli Pro Logo
Küçük İşletmeler için CrashPlan Logosu

4

Güvenlik

Bulutta depolanan dosyaların güvenliği, özellikle iş kullanıcıları için her zaman büyük önem taşır. Şimdi, bir şirketin dosyalarınızı korumasına izin vermeden önce şifreleme seçeneklerini ve bilmek istediğiniz her şeyi ele alacağız.

Küçük İşletmeler için CrashPlan

Dosyaları yedekleme için CrashPlan’a gönderdiğinizde, bunlar uçtan uca şifrelenir. Bu, bilgisayarınızdan ayrılmadan önce dosyalarınızın okunamaz hale getirildiği ve kurtarılıncaya kadar bir araya getirilmediği anlamına gelir. Transit olarak, taşıma katmanı güvenliği (TLS) kullanılarak da korunuyorlar.

Varsayılan olarak, CrashPlan sizin için şifreleme anahtarlarını yönetir, bu da şirketin şifrenizi unutmanız durumunda sıfırlamasına olanak tanır. Bununla birlikte, aynı zamanda dosyalarınızın ya kolluk kuvveti talebi yoluyla şirket tarafından ya da CrashPlan sunucusundan bu anahtarları çalan biri tarafından deşifre edilebileceği anlamına gelir (ihlaller genellikle işlerin içindedir).

Bu olasılıklara karşı güvenceye almak için, CrashPlan’ın etkinleştirebileceğiniz ve etkinleştirmeniz gereken özel şifreleme seçeneği vardır. Bu, dosyalarınızın şifresini yalnızca siz çözebileceğiniz anlamına gelir.

CrashPlan tarafından kullanılan şifreleme protokolü, diğer bulut sağlayıcıları, çoğu banka ve çoğu hükümet kuruluşu tarafından kullanılan aynı protokol olan AES’dir. Kullanılan AES seviyesi, mevcut teknoloji ile kaba kuvvetle kırılmanın milyarlarca yıl alacağı 256 bit’tir..

Sürümlendirmeden daha önce bahsettik, ancak burada tekrar belirtmek gerekir, çünkü bu özellik CryptoLocker ve CryptoWall gibi fidye yazılım programlarının neden olduğu hasarı geri almanıza izin verir. Rahatsız edici kötü amaçlı yazılımı kaldırdıktan sonra, kopyaları temizlemek için bozuk dosyaları geri almanız yeterlidir ve binlerce dolar harcamak zorunda kalmadan işinize devam etmek için iyi olmalısınız.

CrashPlan ile büyük bir özledim iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA). Bu özelliği dahil etmeyerek, çalınan şifrelerin kullanımı çok daha kolaydır, çünkü bilinmeyen makinelerde hesabınıza giriş yapmak için ek güvenlik izni gerekmeyecektir.

2FA’nın bulunmaması dışında CrashPlan’da satılırsanız, iyi haber, hizmetin OneLogin gibi birçok çoklu oturum açma (TOA) hizmetiyle uyumlu olmasıdır. Entegrasyonun kurulumu size daha fazla paraya mal olur, ancak kullanıcı şifreleri üzerinde daha fazla kontrol sağlar, kimlik avı fırsatlarını en aza indirir ve 2FA’yı etkinleştirmenize izin verir.

TOA kullanımı, en iyi kurumsal senkronizasyon ve paylaşım kılavuzumuzda bahsedilen hizmetlerin birçoğu da dahil olmak üzere, iş gücünüzün birden fazla araç için aynı kimlik bilgilerini kullanmasına izin vererek kullanıcı şifresi yorgunluğunu azaltır..

Carbonite Safe Pro

Carbonite, dosyalarınızı güvende tutmak için CrashPlan ile aynı adımların çoğunu gerçekleştirir. Sunucu tarafında tutulan dosyalar AES kullanılarak şifrelenir ve TLS ile transit olarak korunur. Şifreleme uçtan uca, ancak varsayılan olarak özel değil.

Şifreleme anahtarlarınızı kendinize saklamayı ve şirketin bunları yönetmesine izin vermemeyi tercih ederseniz, özel şifrelemeyi etkinleştirebilirsiniz. Ancak, bunu ilk yedeklemeden önce yapmanız gerekir; fikrinizi değiştirir ve daha sonra 2FA eklemek isterseniz, tüm dosyalarınızı tekrar yedeklemeniz gerekir.

Daha az endişe duyulan şey, karbonitin 256 bit yerine 128 bit AES kullanmasıdır. Bu bir şifre kadar güvenli değil, sadece göreceli olarak konuşuyor. Milyarlarca yıl değil, milyarlarca yıl sürecek.

CrashPlan gibi karbonit de daha önce belirttiğimiz gibi derin bir versiyonlama özelliğine sahiptir. CrashPlan gibi, bu da başka türlü işinizi batabilecek fidye yazılımlarının neden olduğu dosya bozulmalarını geri almayı yararlı kılar.

CrashPlan’ın kaçırdığı yerde, Carbonite kullanıcıların 2FA’yı etkinleştirmesine izin vererek vurur. Tanımadığınız bir makineden hesabınıza giriş yaparken, metin yoluyla gönderilen bir güvenlik kodu girmeniz istenir. Parolanızı kim çaldıysa akıllı telefonunuzu da engellemediği sürece dosyalarınız güvende olmalıdır.

Carbonite, çalışanlarınızın şifreleriyle ilgili daha fazla gözetim tercih ediyorsanız TOA entegrasyonlarını da destekler.

Yuvarlak Dört Düşünce

Her iki hizmeti de güvenlik açısından tavsiye etme konusunda hiçbir sorunumuz yoktur ve bunun nedeni çoğunlukla özel uçtan uca şifreleme ve güçlü sürüm oluşturma özelliklerinin dahil edilmesidir. Ancak, iki faktörlü kimlik doğrulamanın olmaması, bazı işletme sahiplerinin sabit disklerini korumak için CrashPlan’ı seçmelerini haklı olarak caydırır..

Bunun ışığında, Karbonite’ye dördüncü tur veriyoruz.

Round: Karbonit İşletmeleri için Güvenlik Noktası

Karbonit Yedekleme Güvenli Pro Logo
Küçük İşletmeler için CrashPlan Logosu

5

Destek

Savaşımızın her biri iki turla bağlandığında, bu son tur tüm mermerler içindir ve bu son tur için destek vereceğiz. Felaket kurtarma ile uğraşan işletmeler için gerektiğinde hızlı yanıt veren ve güvenilir yardım bulmak.

Küçük İşletmeler için CrashPlan

CrashPlan’ın teknik sorunlara doğrudan yardım için birden fazla yol sağlaması gerçeğini seviyoruz. Bunlar, sohbet ve telefon desteğinde canlı iletişim için iki seçenek içerir. Canlı yardım 24 × 7 mevcut olmasa da, saatler makul: saat 07: 00-19: 00 CDT, Pazartesi – Cuma.

Akşam ve hafta sonu desteği için, CrashPlan e-posta kuyruğunu 24 saat izlediğinden tamamen kendi başınıza değilsiniz. CrashPlan, önem derecesini belirlemek için biletleri üç kez denetler, yani kritik sorunlarınız makul derecede hızlı yanıtlar istemelidir. Kritik olmayan konularda bile, CrashPlan’a gönderilen test e-postalarımız genellikle birkaç saat içinde e-postalarla sonuçlandı.

Daha fazla DIY tipindeyseniz, şirket, hem kullanıcılar hem de hesap yöneticileri için rehberlere ek olarak destek makaleleriyle dolu aranabilir bir bilgi tabanı da sağlar.

Carbonite Safe Pro

Carbonite hafta içi 8:30 ile 21:00 saatleri arasında telefonla destek sunar. AVUSTRALYA, BREZİLYA VE KUZEY AMERİKA ÜLKELERİNİN KULLANDIĞI SAAT UYGULAMASI. Ancak, yazılı iletişimi tercih edenler için canlı sohbet seçeneği yoktur.

Alternatif olarak, çağrı merkezi kapatıldığında yardım almak için 24 × 7 e-posta yoluyla Carbonite ile iletişime geçebilirsiniz. Test e-postalarımız genellikle yarım gün içinde ve genellikle birkaç saat içinde yanıtlarla sonuçlandı.

Yardıma ihtiyacınız olduğunda destek bilgi tabanı aracılığıyla da ulaşabilirsiniz. Carbonite, çeşitli yönetici özelliklerini kullanma hakkında makaleler içeren iş yedekleme çözümü için özel bir bölüm tutuyor.

Beşinci Tur Düşünceler  

Her iki hizmet de iyi teknik yardım seçenekleri sunar. 7/24 canlı destek görmek isteriz, ancak Acronis Backup gibi bir hizmetle gitmediğiniz sürece, sağlayıcılar için nadirdir, bunun için ödeme yapmak istiyorsanız işletmelere 7/24 üstün destek sunar (Acronis Backup’ımızı okuyun) gözden geçirmek).

Birçok işletme sahibi için fark yaratmasa da, canlı sohbeti dahil etmesi için CrashPlan ile devam ediyoruz.

Yuvarlak: Crashplan Pro için Destek Noktası

Karbonit Yedekleme Güvenli Pro Logo
Küçük İşletmeler için CrashPlan Logosu

6

Nihai Karar

Eğer yuvarlak zaferler kazanacaksak, bu savaş CrashPlan’ın lehine düşer, üçe iki. Bununla birlikte, her tur zaferin aynı ağırlığı taşıması gerektiğini önermek için üzülüyoruz. Dokunduğumuz özelliklerin çoğu, bazı işletme sahipleri için diğerlerinden daha önemli olacak ve bu da zaferi her iki şekilde de etkileyebilir.

Ancak, işletme sahiplerinin çoğunluğu için, CrashPlan’ın Carbonite’den daha iyi bir genel seçim olduğuna inanıyoruz. Bu iki hizmet arasındaki en büyük fark maliyet ve cihaz desteğidir. Yedekleme işlemlerinde, geri yükleme işlemlerinde, güvenlik ve destekte farklılıklar vardır, ancak çoğunlukla birini veya diğerini seçmek için daha az ikna edici nedenlerdir..

CrashPlan, bilgisayarınıza ayda sadece 10 $ karşılığında sınırsız yedekleme sağlar ve buna yerel sürücü yedeklemesi de dahildir. Bu arada bir Carbonite Safe Pro aboneliği, sınırsız bilgisayarları yedeklemek için kullanılabilir, ancak temel fiyat için yalnızca 250 GB yedek alırsınız, bu da ayda CrashPlan maliyetinin iki katından fazladır – ve bir yıl boyunca ödeme yapmanız gerekir ön ödeme.

CrashPlan üzerinden Carbonite’yi gerçekten önerebileceğimiz tek durum, CrashPlan bu makineleri desteklemediğinden yedeklenecek NAS cihazlarınız veya sunucularınız varsa.

Bununla birlikte, sunucu yedeklemesi arıyorsanız, Rackspace veya Amazon S3 gibi bir bulut IaaS hizmetiyle eşleştirilmiş CloudBerry Yedekleme (CloudBerry Yedekleme incelememizi okuyun) gibi daha iyi veri aktarım hızlarına sahip bir yedekleme hizmeti istersiniz..

Uygun fiyatlı bir bilgisayar yedekleme çözümü arayan işletmeler için, CrashPlan for Small Business’tan daha iyi çözümler yoktur.  

Kazanan: Küçük İşletmeler için CrashPlan

CrashPlan’ın işletmeniz için en iyi seçim olacağından emin değilseniz, iş için en iyi yedeklememize bir görünüm vermeyi unutmayın. Ayrıca aşağıda bırakabileceğiniz soru ve yorumları da memnuniyetle karşılıyoruz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map