Büyük Dosyalar İçin En İyi Bulut Depolama 2020

Bin yılın başında, sabit diskler yalnızca düzinelerce gigabayt depolayabiliyordu. Şimdi terabayt alanı var. Flash sürücüler ve harici sabit sürücüler de daha büyüktür. Daha fazla depolama alanı talebi hiç bitmiyor ve şirketler bunu sağlıyor. Bulut depolama hizmetleri de aynısını yapar, bu nedenle büyük dosyalar için en iyi bulut depolama alanının bir listesini oluşturduk.


Sync.com bizim en iyi seçimimiz, ancak dikkate alınması gereken birkaç iyi seçenek var. Sürücünüzde ne kadar yer olursa olsun, büyük dosyalarınızın bir kısmını buluta taşımak, performansını artıracaktır. Ayrıca, sabit sürücünüzün çökmesi veya arızalanması durumunda dosyalarınız güvende olacaktır. Veri kurtarma yazılımının size yardımcı olacağı kesin değil.

En iyi bulut depolama hizmetlerimizden seçimlerimizi seçtik. Yedek arıyorsanız, en iyi bulut yedekleme hizmetleri listemizi okuyun. Burada bulut depolama ve yedekleme arasındaki fark hakkında eğitim alabilirsiniz. Sıralamalara ulaşmadan önce, büyük dosyalar için en iyi bulut depolama alanı ölçütlerimizi inceleyelim.

Büyük Dosyalar için En İyi Bulut Depolama 2020

Cloud Storage’ı Büyük Dosyalar için En İyi Yapan Nedir

İlk olarak, planlara bakacağız – ne kadar depolama alanı sundukları ve hangi fiyata. Depolama alanınız 80’li yılların sabit sürücüsü gibi büyük dosyalar yüklemenin bir anlamı yoktur. Hizmetin bir koluna ve bacağına da mal olması iyi değil. Her iki faktörde de başarılı olmak en iyi değeri sunar ve bunu vurgulayacağız. Ücretsiz bir planı veya denemesi varsa, bu da bir fark yaratacaktır.

Genellikle, depolama alanı sorun değildir, ancak dosya boyutu sınırı ve yükleme trafiği sınırıdır. Bazı hizmetler sınırlama getirmezken, diğerleri yalnızca düzinelerce gigabayttaki dosya boyutlarına izin verir veya günlük yüklemelere bir sınır koyar. Kısıtlamasız sağlayıcılar en iyisidir.

Dosyalarınızı ne kadar hızlı aktarabileceğiniz, bulut depolama hizmetinin yanı sıra internet servis sağlayıcınıza ve bilgisayarınıza bağlıdır. Servise ne kadar yakın olursanız, bağlantı hızınız o kadar iyi olur. Büyük dosyaların aktarılması bilgisayarınızı zorlayabilir, bu nedenle bir hizmetin sistem kaynağı kullanımını sınırlayabileceği de iyidir. Aynı şey sınırlı bir planda yükleme trafiği için de geçerlidir.

Dosyalarınız bulutta olduktan sonra, muhtemelen onları paylaşmak istersiniz. Hızlı, kolay ve doğrudan bireylere veya birey gruplarına gönderme yeteneğine sahip olmalıdır. Ayrıca, bağlantıların sona erme tarihleri, izinler ve şifre koruması gibi yetkisiz erişimi kısıtlamak için size uygun içerik kontrolleri sağlamalıdır..

Tüm bunları yapmak sıkıcı olmamalı, bu yüzden iyi bir kullanıcı deneyimi şarttır. Masaüstü, web ve mobil uygulamalar çekici olmalı, gezinmesi ve çoğu işletim sisteminde çalışması kolay olmalıdır.

1. Büyük Dosyalar için En İyi Bulut Depolama: Sync.com

Sync.com 2011 yılında Toronto’da kuruldu ve güçlü güvenlik ve kullanıcı gizliliği ile ün kazandı ve bu da onu en güvenli bulut depolama hizmeti haline getirdi. Bu listenin başında olmanın yanı sıra, bulut depolama karşılaştırmamızda da favori.

Abone olmadan önce, hizmet hakkında fikir edinmek için 5 GB depolama alanına sahip ücretsiz bir plan olan Sync Starter’a kaydolabilirsiniz. Kişisel kullanıcılar için iki plan vardır: Personal Pro 500GB yılda 49 $ ve Personal Pro 2TB yılda 96 $. İkincisi, bulut depolama alanındaki en iyi fırsatlardan biridir.

Sync.com-Web Kontrol Paneli-Sürgü-1
© Cloudwards.net

Sync.com-Hisse-Dosya-Link-Sürgü-2
© Cloudwards.net

Sync.com-Sync-Klasör-Sürgü-3
© Cloudwards.net

Sync.com-Hız-Gaz-Sürgü-4
© Cloudwards.net

Sync.com-Two-Factor-Doğrulama-Sürgü-5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, Business Solo 4TB planına yılda 180 $ abone olabilirsiniz. Bu ayda 15 $ ‘a iniyor, ki bu hala çok şey. Birden fazla kullanıcı için, alan miktarına ve kullanıcı sayısına bağlı olarak maliyeti 60 ila 180 dolar arasında değişen Business Pro planını alabilirsiniz. Yine de, kaydolmak için en az iki kullanıcının olması gerekir.

Sync.com dosya boyutunu sınırlamaz. Bir temsilci e-postada veri aktarımını sınırlamadıklarını da söyledi.

Yükleme ve indirme hızları diğer hizmetlere benzer ve Sync.com varsayılan olarak bant genişliğinizi sınırlamaz. 1 GB’lık bir klasörün yüklenmesi ortalama 15 dakika sürdü. İndirme işleminin tamamlanması yaklaşık altı dakika sürdü. Testler Meksika’da bir ağ üzerinden gerçekleştirildi.

Senkronizasyon işlemi sistem kaynaklarınızın çoğunu kullanıyorsa, masaüstü istemcisinin görev çubuğu simgesini kullanarak kısıtlama seçeneği vardır. Sınırlı bir plandaysanız aylık trafiği de sınırlayabilirsiniz..

Daha önce yüklenmiş olan dosyaların aktarımını hızlandıran blok düzeyinde senkronizasyon mevcut değildir..

Diğer Nedenler Sync.com

Web arayüzündeki “paylaş” düğmesini kullanarak buluta gönderdiğiniz dosyaları paylaşabilirsiniz. Bir dosya paylaşıyorsanız, yalnızca bir bağlantı oluşturabilir ve bunu e-postayla gönderebilir veya kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Bu bir klasörse, kullanıcıları davet edebilir veya bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Bir klasörü paylaştığınız kişiler, dosyaları tek tek indirmek yerine sıkıştırılmış bir klasör olarak indirme seçeneğine sahip olacak.

Ayrıca başkalarının doğrudan depolama alanınıza içerik göndermesini sağlayan yükleme bağlantılarını paylaşabilirsiniz.

İzinlerinizi ayarlayabilir, son kullanma tarihleri ​​ekleyebilir ve bağlantılarınızı parola ile koruyabilirsiniz. Son ikisi de Pro aboneliği gerektirir. Ayrıca, indirme sınırlarını ayarlayabilir ve indirme istatistiklerinizi görebilirsiniz. “Paylaşımlar” sayfası, hangi klasörleri ve kimlerle paylaştığınızı görmenizi sağlar.

Sync.com’un masaüstü istemcisinin kullanımı kolaydır. Buna sistem tepsisi simgesi veya sistem dosya yöneticinizdeki senkronizasyon klasörü üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca, bulut dosyalarınızın bilgisayarınızla senkronize edilmesini engelleyen seçici senkronizasyonu kullanmanızı sağlar, böylece sabit sürücünüzde yer kaplamaz.

Arayüz net ve sezgisel, ancak karanlık. Windows ve macOS’ta kullanılabilir, ancak Linux’ta yoktur. Web istemcisini kullanarak da aynı özelliklere sahip olursunuz, ayrıca genel deneyimi geliştiren diğerleri.

Akıllı telefon uygulamaları Android ve iOS için kullanılabilir. Çevrimdışı durumdayken dosyalarınıza erişmek ve fotoğrafları ve videoları otomatik olarak buluta yüklemek için bunları kullanabilirsiniz.

Sync.com planları, yetenekli paylaşım seçenekleriyle mükemmel bir değerdir ve sizi şaşırtacak dosya boyutu veya veri aktarım sınırı yoktur. Tek dezavantajı, aylık planların ve blok düzeyinde senkronizasyonun olmamasıdır. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için Sync.com incelememizi okuyun.

2. pCloud

pCloud, en iyi bulut depolama listemizin en üstünde yer alan ABD merkezli bir şirkettir.

Kişisel ve ticari kullanıcılar için planlar sunar. Kişisel kullanıcılar, aylık 4,99 ABD doları karşılığında 500 GB sağlayan Premium ile aylık 9,99 ABD doları karşılığında 2 TB veren Premium Plus arasında seçim yapabilir. Yıl için peşin ödeme yaparsanız indirim yapar veya ömür boyu lisans satın alırsanız daha da fazla tasarruf edebilirsiniz.

Abone olmadan önce ücretsiz 10GB planını kullanabilirsiniz. Hizmeti büyük dosyalar için test etmek yeterli değildir, ancak neye benzediğini görmek yeterlidir.

pCloud Web Arayüz Dosyaları

pCloud Senkronizasyon Klasörü

pCloud Dosya Paylaşım Bağlantısı

pCloud İndirme Bağlantıları

pCloud Drive İstemcisi

Önceki

Sonraki

pCloud, “sınırsız” boyuttaki dosyaları yüklemenizi sağlar, ancak Premium kullanıcılar için ayda 500 GB ve Premium Plus kullanıcılar için ayda 2 TB aktarım sınırına sahiptir. Yine de, bunlar küçük kapaklar değil ve muhtemelen işinizi engellemeyecekler.

Hizmet çok iyi hızlara sahiptir. Massachusetts, Boston dışında yapılan testlerin yüklenmesi yaklaşık yedi dakika ve 1 GB’lık bir klasör indirmenin yaklaşık bir dakika sürdüğünü gösterdi.

PCloud’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Bir dosyayı veya klasörü onlarla paylaşmak için yalnızca başka bir kullanıcının adını veya e-postasını eklemeniz gerekir. Sizinle paylaşmak istiyorlarsa, bunu yükleme bağlantılarıyla yapabilirler. Paylaşım bağlantılarını korumak için parolalar ve son kullanma tarihleri ​​belirleyebilirsiniz, ancak her ikisinin de bir premium plana abone olması gerekir. Paylaşımlarınıza ilişkin istatistikleri gösteren kullanışlı bir tablo, onlara ilişkin sekmeleri tutmanıza yardımcı olur.

Dosyaları şifrelemek için pCloud’un sıfır bilgi eklentisini kullanırsanız, bunları paylaşamayacağınızı unutmayın..

Masaüstü istemcisi Windows, Mac ve Linux için kullanılabilir. Aslında, pCloud Linux için en iyi bulut depolama alanıdır. Masaüstü istemcisini dosya sisteminizdeki sistem tepsisi simgesine veya pCloud sürücüsüne erişerek kullanırsınız. Seçici senkronizasyon, ihtiyacınız olmayan dosya ve klasörleri senkronize etmenize olanak tanır. Arayüz sezgisel ve kullanımı kolaydır, ancak karanlıktır.

Farklı bir bilgisayardaysanız, içeriğinize erişmek için web arayüzünü kullanabilirsiniz. Size tüm pCloud’un araçlarını tek bir yerde sunuyor, ayrıca gezinmesi daha kolay ve daha keyifli. Mobil uygulama basittir ve Android veya iOS için kullanılabilir. Dosyalarınıza erişmenizi, paylaşmanızı ve yenilerini yüklemenizi sağlar.

pCloud’un birkaç uygun fiyatlı abonelik planı vardır ve dosya boyutuna sınır koymaz, ancak aylık trafikte bir sınır vardır. PCloud ve Sync.com arasında seçim yaptığımız ve ikinci sırada yer almasının nedeni budur. Özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, pCloud incelememizi okuyun.

3. Google Drive

Google Drive, küresel veri merkezleri ağına sahip bir bulut depolama hizmetidir ve bu da büyük dosyaları aktarmak için iyi bir seçimdir.

Hizmet son zamanlarda planlarını güncelledi ve şimdi çok daha iyi bir değer. Ücretli abonelikler 100 GB ile başlar ve 30 TB ile biter. En iyi fiyat / depolama oranına sahip olan plan ayda 9,99 $ karşılığında 2 TB sunar. Yıl için peşin ödeme yaparsanız indirim alırsınız. Ayrıca size 15 GB’lık cömert bir depolama alanı sağlayan ücretsiz bir plan var..

Google Drive Web Arayüzü

Google Drive Senkronizasyon Klasörü

Google Drive Google Dokümanlar

Google Drive Bağlantı Oluştur

Google Drive Ağ Ayarları

Önceki

Sonraki

Belge olmayan dosya türleri için dosya boyutu sınırları 5 TB olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte, bir günde çok fazla yükleyemezsiniz, çünkü 750GB’lık bir aktarım limiti var. Yine de, dosyalarınızı yüklerken sorun yaşamamalısınız.

Google Drive’ın hızları diğer hizmetlerle karşılaştırılabilir. 1 GB’lık bir klasör yüklemek yaklaşık 10 dakika ve indirmek için yaklaşık beş dakika sürdü. Yine de, blok düzeyinde kopyalama yok.

Google Drive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Bir bağlantı oluşturarak ve kopyalayıp yapıştırarak veya e-posta ile göndererek dosyalarınızı paylaşabilirsiniz. Bunu kullanan kişiler, ayarladığınız izinlere bağlı olarak içeriğinizi görüntüleyebilir, yorumlayabilir veya düzenleyebilir. Bunları “paylaşım ayarları” menüsünden değiştirebilirsiniz. Ayrıca paylaşılan içeriğinize kimin erişimi olduğunu gösterir ve bunu Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşmanıza olanak tanır.

Bununla birlikte, bağlantı şifreleri veya süre sonu bağlantıları gibi içerik kontrol özelliklerinin eklenmesiyle paylaşım geliştirilebilir. Paylaşılan tüm içeriğinizi gösteren bir sayfa da memnuniyetle karşılanacaktır.

Web uygulaması çekici ve daha önce bir Google uygulaması kullandıysanız size tanıdık gelecektir. Arayüzde gezinmek kolaydır ve özelliklerle sizi etkilemez. Her ihtimale karşı, Google Drive için bir başlangıç ​​kılavuzumuz var.

Masaüstü istemcisi, eşitleme modelini izler ve seçici eşitleme ile birlikte gelir. Kullanımı kolay minimalist bir arayüze sahiptir. Mobil uygulama Android cihazlara önceden yüklenmiştir ve dosyalarınızı indirmeden düzenlemenizi sağlar. Kullanıcı deneyimi hakkında daha fazla bilgi için Google Drive incelememizi okuyun.

4. Dropbox

Dropbox, en eski bulut depolama hizmetlerinden biridir ve ortak senkronizasyon ve blok düzeyinde senkronizasyon modelini icat etmiştir. 500 milyondan fazla kullanıcısı var.

Artı planı, ayda 10 $ karşılığında 1 TB depolama alanı sağlar. Yıl için ödeme yaparsanız, fiyat 99 $ ‘a düşer. Bu iyi bir değer, ancak Sync.com ve pCloud gibi hizmetlerin yakınında değil. Aslında, Profesyonel’e abone olmak ve 2 TB alan kazanmak için pCloud’un karşılaştırılabilir planının iki katı maliyetin 20 $ ödemeniz gerekir (pCloud vs Dropbox parçamızı okuyun).

Dropbox Çevrimiçi Dosyaları Slayt1

Dropbox Senkronizasyon Klasörü Kaydırıcısı

Dropbox Dosya İsteği Slayt4

Dropbox Seçmeli Senkronizasyon Slaydı5

Önceki

Sonraki

Yüklemek için web istemcisini kullanıyorsanız, veri aktarımınız 20 GB ile sınırlandırılır, ancak masaüstü istemcisinde bant genişliği kısıtlaması yoktur. Ücretli planların günlük paylaşım sınırı 200 GB olsa da.

Dropbox’ın veri merkezleri ABD’de olduğundan hızlarınız en yüksek hızda olacaktır. Test sonuçları harikaydı. Hızları sınırlamak için azaltmayı kullanabilirsiniz, ancak senkronizasyon çok az sistem kaynağı kullandığından buna gerek yoktur.

Dropbox’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Bir dosya veya klasörü paylaştığınızda, ona bir bağlantı oluşturursunuz. E-postayla gönderebilir veya manuel olarak kopyalayıp gönderebilirsiniz. Bir Dropbox Plus abonesiyseniz bunu güvence altına alamazsınız, ancak Dropbox Professional kullanıcıları bağlantılara şifreler ve son kullanma tarihleri ​​ekleyebilir.

Paylaştıklarınızı da gösteren bir sayfa var. Hatta dosya veya klasörünüzü sağ tıklayıp “paylaş” ı seçerek masaüstü istemcisinden de paylaşabilirsiniz. Başka bir yararlı özellik de, başkalarının hesabınızdaki belirli bir klasöre dosya yüklemesine izin veren “dosya isteği” dir.

Dropbox zarif bir kullanıcı deneyimi sunar. Masaüstü istemcisi bir sistem tepsisi simgesi ve bir eşitleme klasörü kullanarak anlaşılır. Seçici senkronizasyon da mevcuttur. Windows, Mac ve Linux üzerinde çalışır. Web istemcisi çarpıcı, gezinmesi kolay ve bilgileri net bir şekilde görüntülüyor.

Android ve iOS için de bir mobil uygulama var. Fotoğraf ve videoları telefonunuzdan otomatik olarak yüklemenizi sağlar. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Dropbox incelememizi okuyun.

5. OneDrive

Microsoft’un bulut depolama hizmeti arasından seçim yapabileceğiniz birkaç plan vardır, ancak yalnızca birkaçı büyük dosyalara çok uygundur: Office 365 Bireysel ve Office 365 Ev. Birincisi, ayda 6,99 $ için 1 TB depolama alanı veya yıl için ödeme yaparsanız 69,99 $ alır. İkincisi, 5 kullanıcıya ayda 9.99 dolar veya yılda 99.99 dolar için 1 TB sağlar. OneDrive’da 20 GB dosya boyutu kapağı var.

OneDrive Web Arayüz Dosyaları

OneDrive Senkronizasyon Klasörü Kaydırıcısı

OneDrive Uygulama Başlatıcı

OneDrive Bağlantı Dosya Paylaşımı Oluştur

OneDrive Kelime Çevrimiçi

Önceki

Sonraki

OneDrive’ın hızları hızlı ve sabittir. 1GB’lık bir klasör yüklemek yaklaşık altı dakika ve indirmek için bir dakika sürdü, bu da Microsoft’un küresel bir veri merkezleri ağına sahip olması şaşırtıcı değil. Manuel yükleme ile ilgili hatalarla karşılaştığımız için yalnızca senkronize edilmiş dosyalar yükledik. Maalesef, blok düzeyinde kopyalama yalnızca Office dosyaları için kullanılabilir.

OneDrive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Paylaşma, diğer hizmetlere göre çok farklı değil. İçeriğinize bir bağlantı oluşturabilir ve e-postayla gönderebilir, sosyal medyada paylaşabilir veya bir web sayfasına yerleştirebilirsiniz. Premium planlar sona erme tarihleri ​​eklemenize izin verir, ancak şifre koruması yoktur.

Ne paylaştığınızı da kontrol etmenin bir yolu yok. İçeriğiniz ortadayken, soldaki menüyü kullanarak web uygulamasında gezinmek kolaydır. Farklı sıralama seçenekleri istediğiniz gibi düzenlemenizi sağlar. Arayüzde, önemli olanı vurgulayan ve onu çekici kılan çok sayıda negatif alan, net çizgiler ve renkler var.

Masaüstü uygulaması senkronizasyon modelini takip eder, bu nedenle bir senkronizasyon klasörü ve bir sistem tepsisi simgesi vardır. Sistem tepsisi menüsü, dosyalarınıza daha hızlı erişmenizi sağlayan dosyaların bir listesini verir. Ayrıca seçici senkronizasyonu kullanmanızı sağlar.

Mobil uygulama hoş, kullanımı kolay ve Android veya iOS için kullanılabilir. Hizmet ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi için OneDrive incelememizi okuyun.

Son düşünceler

HD filmlerinizi, dokularınızı, müziğinizi ve diğer büyük dosyalarınızı yüklemek bir angarya olmak zorunda değildir ve doğru hizmeti seçmeniz gerekmez. Dosya boyutu ve bant genişliği sınırları depolama alanından daha büyük bir rol oynar. Çoğu hizmet onları empoze etmez, bu da sonuncusu hariç bu listedeki tüm hizmetlere yansıtılır.

En iyi seçimimiz Sync.com, ucuz fiyatlara, depolama alanı kotanızın yanı sıra dosya yüklemede sınırlama ve mükemmel desteğe sahiptir. pCloud çok geride değil, Dropbox ve OneDrive aktarım hızları hakkında övünebilir.

Hangi hizmet ihtiyaçlarınız için iyi bir seçim gibi görünüyor? Listede olmayan bir hizmet kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize her şeyi anlatın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map