© Cloudwards.net


“Kutsal guacamole, bir felaket bilgisayarımın çökmesine neden oldu!” Felaketli bir şey değerli verilerini sildiğinde çoğu insan farkında olmadan yakalanır.

Ancak, bir sonraki adımlara gelince insanların farklı deneyimleri vardır. Bazıları için talihsiz kayıplara adanmış saatler harcamak normdur.

Öte yandan, diğerleri bulut yedekleme otomasyon araçlarını kullanarak proaktif olarak verilerini korudukları için hızlı bir şekilde kendilerini tozdan uzaklaştırır ve gülümserler. Bu makalede, bulut yedekleme otomasyonu kavramını tartışacağım ve ayrıca Amazon S3’e otomatik olarak yedeklemenize yardımcı olacak beş temel aracı inceleyeceğim.

Amazon S3’e Otomatik Yedekleme İçin 5 Araç – İçindekiler

1. CloudBerry Yedekleme

2. S3 Yedekleme

3. Yineleme 

4. DragonDisk

5. Orman Diski

6. Özetle

Bulut Yedekleme Otomasyon Araçları Nasıl Seçilir

Verileri buluta yedeklemek için bir araç seçmek sizin için veya size karşı işe yarayabilir. Güvenilir ve kullanıcı dostu bir araç, felaket durumunda kayıp eşyaların verimli bir şekilde kurtarılmasına yardımcı olacaktır.

Alternatif olarak, etkisiz bir çözüm, değerli dijital verilerin kaybı nedeniyle sizi daha yüksek sesle ağlatır. İlk olarak, ihtiyaçlarınızı değerlendirmek çok önemlidir. Yedeklenecek çok fazla veri var mı yoksa minimum miktar mı??

Tercihlerinizi ve gereksinimlerinizi yansıtan bir bulut yedekleme otomasyon aracı seçmek, daha iyi korunmanıza yardımcı olacaktır:

  • evraklar
  • Fotoğraflar
  • Diğer medya

Ayrıca, belgeleriniz hassas veya çok gizli bilgiler içeriyorsa, sıfır bilgi güvenliği sağlayan bir çözüm seçin. Güvenli bulut yedekleme otomasyon yazılımı, şifreleme ve şifre koruması gibi yararlı özellikler içerecektir.

Bu nedenle, ödeme ayrıntılarınızı veya diğer ilgili kişisel bilgilerinizi yetkisiz üçüncü taraflara dağıtmayan bir hizmete gidin. Bir bulut yedekleme otomasyon aracı seçerken dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör, fiyatlandırma planlarıdır..

Bir bulut yedekleme otomasyon aracına zor kazanılmış para harcayacağınız için, en başından hangi masrafların karşılanacağını bilmek önemlidir. Bulut yedekleme hizmetlerinin çoğu abonelik tabanlıdır ve ürünlerinin cazibesini arttırır; şirketler genellikle ücretlerini dilimlemek ve zarlamak için çeşitli teknikler kullanır

Bazıları abonelerin aylık ödeme yapmasını isteyecektir, özellikle de bir yıllık veya iki yıllık bir ödeme planı taahhüt ediyorsanız. Diğerleri ise daha az özellik içeren tamamen ücretsiz hesaplar sunarken, birçoğu yalnızca sınırlı bir süre için ücretsiz hizmet sunar.

Daha da önemlisi, bir bulut yedekleme otomasyon aracı, alma işlemini zorlaştırıyorsa, hiçbir faydası yoktur. Dosyaları ve klasörleri uygun bir şekilde geri yükleyen bir hizmet arayın – zaten sizi aradım, ancak hala hatırlamak için yararlı bir ipucu.

Aynı zamanda, dosyaları hızlı bir şekilde yedekleme için hazırlayabilen ve bunları hızlı bir şekilde bir hedef konuma geri yükleyebilen bir araca ihtiyacınız vardır. Büyük olasılıkla bant genişliğinizi tam olarak kullanmayan bir bulut otomasyon aracı seçtiğiniz için pişman olacaksınız..

Bulut Yedekleme Otomasyon Araçlarının Avantajları

Kritik iş varlıkları ve kişisel bilgiler artık yalnızca bilgisayarlarda veya taşınabilir ortamlarda güvenle saklanamaz.

Bu tür geleneksel depolama yöntemleri genellikle güvenilir değildir ve sürdürülmesi zordur. Dahası, veriler mevcut teknolojik dünyada bir işletmenin can damarı haline geldi ve onu korumak hayati önem taşıyor.

ABD Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA) ve ABD Küçük İşletme Yönetimi (SBA), işletmelerin% 25 ila% 45’inin veriyle ilgili önemli bir felaketten sonra faaliyetlerine devam edemediğini ortaya koydu.

Bugün, çoğu işletme ve kişi çeşitli bulut yedekleme otomasyon araçlarını kullanıyor, böylece bir felaketin ne zaman başlayabileceği konusunda kapsamlı bir olağanüstü durum kurtarma planı var:

Bulut Yedekleme Otomasyon Araçlarını Kullanmanın Baş Üstü

Verimlilik ve Güvenilirlik

Çoğu bulut yedekleme otomasyon aracı, son dakikaya kadar verileri yedeklemek ve geri yüklemek için etkili ve güvenilir yollar sunmak üzere en son teknolojiyi kullanır.

Crashplan Pro ve Karbonit İşletmesi
Dürüst

Ayrıca, bulut yedekleme işlemi sırasında çoğu araç verileri şifreleyecek ve günde 24 saat izlenen veri merkezlerine hızlı bir şekilde iletecektir..

Bu nedenle, ne olursa olsun saklanan dosyaların güvenli olduğunu bilerek her zaman içiniz rahat olabilir. 

Ayrıca, kaydedilen dosya ve klasörleri istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden hızla geri yükleyebilirsiniz.

Otomatik Sürekli Yedeklemeler

İlk kurulumdan sonra, bulut yedekleme otomasyon araçlarının çoğu önemli belgeleri otomatik olarak yedeklemeye başlar ve bunu minimum müdahale ile sürekli olarak yapar.

Dahası, çoğu çözüm, ister haftada iki kez, ister günlük veya günde birkaç kez olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak için yedeklemeler planlayabilir; karar sizin..

Sistemi “ayarla ve unut” olarak ayarlamanız yeterlidir; yedekleme mucizesi devam eder ve bazı şeyleri değiştirmek veya karmaşık görevler yapmak konusunda endişelenmenize gerek yoktur..

Site Dışı Yedekleme

Hassas verilerin bir kopyasını tesis dışında saklamak çok önemlidir.

Belgeleriniz bir sunucuda yedeklenmiş olsa bile, doğal bir felaket veya soygun bilgisayarı ve yerel yedeklemeleri yok edebilir ve bu durum tahribat yaratabilir.

Bu nedenle, yedeklenen verilerin depolanması, ne tür bir kader darbesi olursa olsun belgelerinizin güvende olmasını sağlar.

Herzaman, Her Yerden Erişim

Evde önemli belgeleri bazen unutuyor musunuz?

Arkadaşlarına fotoğraf çekmeyi göstermekten hoşlanıyor musun?

O zaman, artık endişelenme.

Verileri bulutta tutmak istediğiniz yerde ve zamanda kolay erişim sağlar.

İnternet bağlantısı olduğunda, dosyaları bir bilgisayara veya mobil cihaza kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Para Tasarrufu

Bulut yedekleme otomasyon hizmetleri, cüzdanınızı pahalı harici sabit sürücülerde boşaltmak yerine yedekleme satın alma maliyetlerini önemli ölçüde azaltmanıza olanak tanır.

Bulut depolama
Paraya Değer mi

Aslında, neredeyse sınırsız yedekleme alanına sahip bulut yedekleme hizmetleri tarafından kullanılan kullandıkça öde modeli büyük bir para tasarrufu sağlar.

Özellikle büyük miktarda veriyi sık sık yedeklemek için. Computer Economics tarafından yapılan bir araştırmaya göre, bulut hizmetlerini kullanan şirketler BT bütçelerinde% 15’ten fazla tasarruf elde etti.

Ayrıca, buluttaki yedeklenmiş verileri korumak için kullanılan güvenlik önlemleri, sabit sürücüler ve diskler gibi geleneksel yedekleme seçeneklerinden çok daha fazladır.

Ekstra Özellikler

Bulut yedekleme otomasyon araçlarının çoğu dosya sürümlendirme sunar.

Yanlışlıkla düzenleme veya bilgisayardan silmeniz durumunda, bir dosyanın önceki sürümlerini görme ve alma özelliği budur.

Çoğu hizmet ayrıca ücretsiz premium destekle birlikte gelir. Bulut yedekleme hizmetleri tarafından sunulan diğer ekstra özellikler şunlardır:

Yerel depolamaya yedekleme

Kayıp cihazları uzaktan bulma

Verileri güvenli bir şekilde silin

Dosyalara erişmek için uygulamaları kullanma

Cloud Backup Otomasyon Araçlarını Kullanmanın Dezavantajları

Bulut yedekleme otomasyon araçlarının büyük bir kısmı parıldamasına rağmen her zaman altın değildir – birkaç dezavantajı vardır

Kendileri için konuşan birçok avantajdan kolayca ağır basan, ancak yine de zayıflıklarını anlama önemlidir..

Bulut yedekleme otomasyon araçlarını kullanmanın dezavantajları.

Sınırlı Kontrol

Bulut altyapısı tamamen bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcısının yönetimi altında olduğundan, verilere ne olduğu konusunda size minimum kontrol sağlar.

BT konusunda bilgili olsanız bile, arka uçta neler olup bittiğini kontrol etme ayrıcalığı olmadan yalnızca uygulamaları yönetme fırsatınız olacaktır..

Kabuk sunucusu erişimi ve ürün yazılımı yönetimi gibi temel yönetim görevleri tamamen hizmet sağlayıcının ellerinde bırakılacaktır.

Böyle bir minimum kontrolle, bir servis sağlayıcısının yedeklenmiş verilerinizi üretememesi durumunda çok az şey yapabilirsiniz.

Altyapı tabanlı arızalar veya başka bir sebepten dolayı.

İnternet Bağımlılığı

Hızlı ve güvenilir bir İnternet bağlantısı olmadan, bir yedekleme her gerçekleştiğinde ağınız çökecektir.

Dahası, gerektiğinde dosyaları buluttan geri yüklemek için İnternet’e bağlı olacaksınız.

Daha da kötüsü, bazen bulut servis sağlayıcıları çok fazla istemciyle boğulur, bu da sistem kesintilerine neden olur, bu da operasyonlarınıza ciddi zarar verebilir..

Satıcı Kilitleme

Özellikle sınırlı BT becerileriniz varsa, bulut hizmetleri arasında veri geçişi veya geçişinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi zor olabilir.

Çoğu bulut yedekleme uygulamasını, satıcıların şartlarından farklı bir platformda barındırmak ve entegre etmek, genellikle basit bir süreç değildir.

Karşılaştırma Tablosu:

S3 Yedekleme
iki yüzlülükDragonDisk
Orman Diski
CloudBerry Yedekleme
Ücretsiz deneme?
60 günYokYokYokÜcretsiz sürüm mevcut
Para iade garantisi30 günYokYok30 günYok
PlatformlarWindows, Mac OS X (beta)GNU / LinuxWindows, Mac OS X, LinuxWindows, Mac OS X, LinuxWindows, Mac OS X, Linux
Temel Fiyatlandırma35 $ ​​(Bilgisayar başına kalıcı lisans)Kullanımı ücretsizKullanımı ücretsizBilgisayar başına aylık 4 ABD doları29,99 ABD doları (Bilgisayar başına kalıcı lisans)
Müşteri servisiE-postaAktif destek topluluğuSınırlı destek mevcutE-posta, telefon veya canlı sohbetE-posta
Daha fazla bilgi edinhttp://s3bk.comhttp://duplicity.nongnu.orghttp://www.s3-client.comhttps://www.jungledisk.comhttp://www.cloudberrylab.com/amazon-s3-cloud-desktop-backup.aspx

Büyük Beş Tanıtımı

Amazon Basit Depolama Hizmeti (Amazon S3), kullanıcılara verileri yedeklemek için güvenli, uygun fiyatlı ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir araç sunar.

İşte Amazon S3’ün nasıl çalıştığını açıklayan bir video. Bir Amazon S3 hesabı oluşturduktan sonra, değerli verileri aktarmak için altyapısıyla uyumlu araçları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu bölümde, Amazon’un S3 hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmak için kullanabileceğiniz ilk beş yararlı aracımı inceleyeceğim.

1. CloudBerry Yedekleme

CloudBerry Backup uygulamasını denedim ve verileri yedeklemek veya geri yüklemek için basit, hızlı ve kullanışlı bir yol buldum.

Özellikle Amazon S3’e kolayca yedekleme yapabilen, zengin bir arayüzden etkilendim, benden herhangi bir gözetim olmadan

Dahası, dosya geri yükleme iyi ve hızlı bir şekilde çalıştı.

Bu aracın iki ana sürümü şunlardır:

  • CloudBerry Masaüstü Yedekleme Ücretsiz Sürümü
  • CloudBerry Masaüstü Yedekleme Pro Sürümü

Minimum yedekleme gereksinimi olan kişisel bir kullanıcıysanız ücretsiz sürümü seçin. Pro sürümünün zamanlama özellikleri ve saklama prosedürleri gibi özelliklerinin çoğuna sahiptir..

Bir ömür boyu bilgisayar başına 29,99 $ fiyatlandırılan Pro sürümü, dosya sıkıştırma ve şifreleme teknolojisi gibi ek avantajlarla birlikte gelir.

CloudBerry Backup’ın Artıları ve Eksileri

2. S3 Yedekleme

Araç güçlü şifreleme sunuyor, bu da beni her zaman bilgisayar korsanları için omzuma bakmamdan kurtarıyor.

Ayrıca, S3 ile planlanmış bir yedeklemeyi rahatça çalıştırabilirim.

Öte yandan, S3 Backup hakkında beni memnun etmeyen şey, sadece e-posta yoluyla veya sitelerinde bir bilet açarak müşteri desteği..

Sorgularıma hızlı bir şekilde yanıt verseler de, en azından canlı bir sohbet özelliği veya onlarla iletişim kurmak için kullanabileceğim bir telefon numarası bulmayı bekledim.

Basit bir kullanıcı arayüzüne sahip, güçlü şifreleme sunan ve düşük maliyetli (kalıcı bir lisans bilgisayar başına sadece 35 ABD dolarıdır) bir bulut yedekleme otomasyon aracı arıyorsanız, S3 Yedekleme denemeye değer.

S3 Backup’ın Artıları ve Eksileri

3. Yineleme

Tam kontrol sağlayan güvenli ve taşınabilir bir yedekleme çözümü mü arıyorsunuz? Ardından Duplicity’nin güvenilir komut satırı yardımcı programını bir Amazon S3 hesabıyla birleştirmeyi deneyin.

Duplicity’nin çok yönlü komut satırı ile yedeklemeleri verimli ve para harcamadan gerçekleştirebilirsiniz.

Elbette, bir Amazon S3 hesabı çalıştırmanın maliyeti hariç.

İlk başta, aracı kullanmak için biraz karmaşık buldum, ancak kullanım kılavuzunu inceledikten sonra Duplicity’yi çalıştırmak rahat oldu.

Aracı başlattıktan sonra, başlangıçta tam bir yedek oluşturdu. Bundan sonra, yedeklemeler yalnızca artımlı değişiklikleri saklar.

Yinelemenin Artıları ve Eksileri

4. DragonDisk

DragonDisk, kritik verileri Amazon S3’ün altyapısına özgürce yedeklemek için kullanabileceğiniz sağlam bir dosya yönetimi aracıdır.

Windows Gezgini’ne benzer bir arayüzle birlikte gelen bir masaüstü uygulamasıdır.

DragonDisk’in dosyaları sürükle bırak özelliğini kullanarak hızlı bir şekilde yönetebilmesini seviyorum. 

Bununla birlikte, yazılımla fark ettiğim büyük bir dezavantaj, çok uzun zamandır güncellenmemiş olması.

Bununla birlikte, kullanımı da inanılmaz derecede kolay olan zengin özelliklere sahip bir bulut yedekleme otomasyon aracı arıyorsanız, DragonDisk’i ideal bir seçenek olarak görebilirsiniz..

DragonDisk’in Artıları ve Eksileri

5. Orman Diski

Jungle Disk, herhangi bir listede yetkili bulut yedekleme otomasyon araçlarını tartışan onurlu bir sözü hak ediyor.

Uyarlanabilirliği, verileri buluta kolayca yedeklemenizi ve dosyaları istediğiniz yerde, istediğiniz zaman geri yüklemenizi sağlar.

Araç, yalnızca kullanılan depolama alanı için ödeme yapmanıza olanak tanıyan esnek, kullandıkça öde modeline sahiptir.

Fiyatlandırma, ilk 10 GB’lık ücretsiz depolama alanından sonra GB başına 0,15 ABD dolarından başlar.

Ancak, yazılımlarının arayüzünü şık veya gezinmesi kolay bulamadım.

Bununla birlikte, özellikle diskleri virüs, fidye yazılımı ve yetkisiz sızıntılar gibi çeşitli tehditlerden korumak istiyorsanız, Jungle Disk iyi bir seçenektir.

Jungle Disk’in Artıları ve Eksileri

Özetle…

Amazon S3, düşük maliyetle yüksek hızlı ve güvenilir depolama hizmetleri sunan güçlü bir web altyapısıdır. Verileri buluta güvenli bir şekilde yedeklemek için harika bir platformdur, böylece afete çarptığında ve önemli dosya veya belgeleri sildiğinizde hazır olursunuz.

Amazon S3’e otomatik olarak yedeklemenize yardımcı olacak beş araç şunlardır:

  • CloudBerry Yedekleme
  • S3 Yedekleme
  • iki yüzlülük
  • DragonDisk
  • Orman Diski

Çoğunluk benim için iyi sonuç vermedi, çünkü esas olarak çoklu platform desteğinden yoksun ve geri yükleme işlemi zaman alıcı ve zorlu.

Aynı şekilde, S3 Yedekleme birden fazla platformu desteklemez ve kötü müşteri hizmetlerine sahiptir. DragonDisk ücretsiz ve güçlü bir araç olmasına rağmen, sık sık güncellenmediği ve herhangi bir garanti ile gelmediği, birden fazla güvenlik riskine maruz kalmaktadır.

Jungle Disk’in zengin tekliflerini ve çeşitli önemli özelliklerini beğendim. Ancak, aynı özellikleri CloudBerry’den ayda 4 dolardan daha az bir fiyata alabilirim. Dolayısıyla, kalıcı bir lisans için 29,99 ABD doları tutarında CloudBerry Backup’ın Pro sürümü olduğunu düşünüyorum.!

Mükemmel bir bulut yedekleme otomasyon aracı olmasa da, yazılım kullanıcı dostu, güvenilir, güvenli ve çoğu platformla uyumludur.

Amazon S3 için herhangi bir bulut yedekleme otomasyon aracıyla ilgili deneyiminiz var mı? Hangisini daha iyi düşünüyorsun? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın ve okuduğunuz için teşekkürler!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me