“Birisi Her Zaman İzliyor” – Veri Gizliliği Röportajı

Arkanızdaki Veri Gizliliği Günü ile bir adım geri gidebilir ve mevcut eğilimlerin ve gelişmelerin bazılarını analiz edebiliriz.


Alanında önde gelen iki uzmanla oturduk: Pulitzer Ödülü kazanan gazeteci Byron Acohido ve SecurityWeek ve PCMag Fahmida Y Rashid için güvenlik gazetecisi. Her ikisi de hem kişisel hem de iş dünyası için mevcut tehditleri, giderek sofistike şekilde verilerimizi almaya çalışan bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların yükselişiyle yorumluyor. 

Canlı yuvarlak masa tartışmamızı kaçırdıysanız, buradan yeniden izleyebilirsiniz: Konuşma metni buradan indirilebilir.

Uzmanlara Merhaba Deyin

Byron Acohido

Byron Acohido
© Byron Acohido Byron Acohido, Pulitzer ödüllü bir gazeteci ve web yapımcısıdır. Tüketicilerin ve şirketlerin ortaya çıkan siber güvenlik ve gizlilik maruziyetlerini daha iyi anlamalarına ve kendilerini savunma konusunda daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmak amacıyla bağımsız bir çevrimiçi yayın olan ThirdCertainty’nin Genel Yayın Yönetmeni..

Acohido, kariyerinin başlarında Seattle Times’da iken 1997 Boeing 737 jetliners’de ölümcül bir tasarım kusurunu ortaya çıkarmak için 1997 Pulitzer Beat Reporting Ödülü ve 11 büyük gazetecilik ödülü kazandı..

Fahmida Y. Rashid

Fahmida Y Rashid
© Fahmida Y Rashid Fahmida Y. Rashid ağ iletişimi ve bilgi güvenliği konusunda uzmanlaşmış serbest bir gazetecidir. Çalışmaları düzenli olarak ThirdCertainty, Dark Reading, SecurityWeek ve PCMagazine gibi çeşitli yayınlarda yer almaktadır..

Baş Editör olarak RSA Konferansı için içerik stratejisini denetler. Gazetecilikten önce, on yıl boyunca ağ yöneticisi ve yazılım geliştiricisi olarak geçti.

Yuvarlak Masa Tartışmasından En İyi Alıntılar

Tüm bölümü izlemek için zamanınız yoksa, yuvarlak masa tartışmasından çok ilginç ve düşündürücü alıntılar çıkardık:

“İnternet harika bir araç. Bilgiyi demokratikleştiren inanılmaz güçlü bir araçtır, ancak güvenli işlem için asla inşa edilmediğini söyledi. Cezai amaçları göz önünde bulunduran herkes için kesinlikle mükemmel olan dağıtılmış anonim işlem için inşa edilmiştir. ”

Byron Acohido

“Oturma odanızda arkadaşlarınızla konuştuğunuz her şey, aniden çevrimiçi yapıyorsunuz, ancak tüketiciler olarak, genel kullanıcılar olarak, gizlilik beklentimiz olan bu değişikliği değiştirmedik oturma odamızdaki duvarlarımızda aslında Facebook’ta yok. ”

Fahmida Rashid

“Olan şey, aslında, Google ve Facebook tarafından yönetilen çevrimiçi reklamcılık dünyası, sizi çevrimiçi olarak izlemek, hakkınızda bilgi almak ve daha sonra bu amaçla tekil olan ticari amaçlar için kullanmak için ellerinden gelen her şeyi yaptı. Davranışsal hedefleme reklamları için reklam ve profil satmaktır, ancak bu bir kutu solucan açar. ”

Byron Acohido

“Her zaman dinleyen biri vardır, birinin e-posta sağlayıcınız, İnternet servis sağlayıcınız olduğunu söylemeye bağlı olarak, hükümete gitmek istiyorsanız, kötü niyetli bir aktöre, siber suçluya gitmek istersiniz. Dinlemek her zaman birisinin yararınadır. ”

Fahmida Rashid

“İnternetinizi tıklayıp e-postanızı kontrol edip sabah hava durumunu kontrol ettiğinizde – bu doğrudur çünkü birkaç farklı insanın buna baktığını gördüm – sadece bu ikisini yaparak 200’den fazla farklı varlık tarafından takip ediliyorsunuz faaliyetleri. Nihai şeffaflığımız zaten var. ”

Byron Acohido

“Gizlilik politikaları eskiden 500 yaşında olduklarından binlerce kelimeye yayıldı ve bu bir tür iki ucu keskin kılıç. Şirketleri bize tam olarak ne yaptıklarını söyledikleri için cezalandırıyoruz ve sonra bize ne yaptıklarını söylemediklerinde kızıyoruz. ”

Fahmida Rashid

“Nesnelerin İnterneti, gerçekten, yine de ticari yönün bir sonraki seviyesidir. İki, beş ve on yıl önce ortaya çıkan sorunlara bile değinmedik, ancak şimdi bulutu mobil cihazlara ve Nesnelerin İnterneti’ne genişletiyoruz. ”

Byron Acohido

“Sanırım Nesnelerin İnterneti’ni, evinizin sizinle konuştuğu ve sizin için akşam yemeği pişirdiği 80’li ve 90’lı yıllardaki bilim kurgu filmleri olarak düşünme alışkanlığımız var. İnsanlar, köpeğinizin web kameranız üzerinden nasıl bir performans gösterdiğini görmek için evde oturup bir web sitesine bakabileceğinizin farkına varmıyorlar. ”

Fahmida Rashid

“Nesnelerin İnterneti, gerçekten, yine de ticari yönün bir sonraki seviyesidir. İki, beş ve on yıl önce ortaya çıkan sorunlara bile değinmedik, ancak şimdi bulutu mobil cihazlara ve Nesnelerin İnterneti’ne genişletiyoruz. ”

Byron Acohido

Gizlilik Politikası Kelime Sayısı (Facebook)


© Statista

 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me