Birden Çok Bilgisayar için En İyi Çevrimiçi Yedekleme 2020

Ev yedeklemenizi düzenlediniz, ancak şimdi başka bir bilgisayar veya birden çok bilgisayar var. Bilgisayarlar ucuza gelir ve göz açıp kapayıncaya kadar kaybetmek istemediğiniz anlamlı verilerle doldurabilirsiniz, bu nedenle birden çok sürücüyü buluta en iyi şekilde nasıl yedekleyeceğinizi bilmeniz gerekir.


Ayrı çevrimiçi yedekleme abonelikleri satın alabilirsiniz. Bilgisayar başına sadece 5 ABD doları olan Backblaze bunu yapmanın uygun bir yoludur, ancak daha kolay yönetim için tek bir abonelik en iyi sonucu verir. Bu kılavuzda, birden fazla bilgisayar için en iyi çevrimiçi yedekleme seçeneklerini gözden geçireceğiz.

Birden çok bilgisayar, birden çok sabit sürücünün çökebileceği ve verilerinizi onlarla alabileceği anlamına gelir. Bir SSD kullanıyorsanız güvenli olduğunuzu düşünebilirsiniz. Hata oranlarının yüzde birinden az olduğu doğrudur, ancak veri hatalarına eğilimlidirler. Yerel yedeklemenin yanı sıra buluta da güvenmek daha iyidir. Her neyse, bu 3-2-1 kuralı. NAS’ı yedeklemeyi tercih ediyorsanız, bu makaleyi okuyun.

İlk olarak, en iyi çevrimiçi yedeklemeler arasından seçimlerimizi seçmemize hangi kriterlerin yardımcı olduğuna bir göz atalım. Bunun yerine depolama alanı arıyorsanız (farkla ilgili bilgileri buradan okuyun), menüde neler olduğunu anlamak için bulut depolama karşılaştırma listemize göz atın..

Birden Çok Bilgisayar için En İyi Çevrimiçi Yedekleme 2020

Birden Çok Bilgisayar için En İyi Çevrimiçi Yedekleme Nedir?

Birden fazla bilgisayar içeren planlar, sınırsız bilgisayarlara vurgu yaparak bir zorunluluktur. Ucuz fiyata iyi bir yedekleme alanı elde ettiğinizi göreceğiz. Yedekleme hizmetlerinin çeşitli planları vardır. Ne kadar çok sahiplerse, seçiminiz o kadar iyi olabilir. Hizmetin ücretsiz bir planı veya deneme sürümü olması iyidir. Aile yedekleme planları idealdir.

Verilerinizi bulutta güvende tutmak çok önemli olduğu için güvenliği göz önünde bulunduracağız. Veri merkezi güvenliği, hizmetin kullandığı şifreleme kadar önemlidir. Sıfır bilgi şifrelemesini görmek isteriz, çünkü bu, sizden başka hiç kimsenin verilerinize bakamayacağı anlamına gelir. İki faktörlü kimlik doğrulaması söylemeye gerek yok.

Çevrimiçi yedeklemeyi kullanmak, yerleşik BT dehasını aramanızı gerektirmez. Hizmetlerin kullanımı kolaysa en iyisidir. Dosya türüne ve basit ve sezgisel bir istemciye göre yedekleme, bunu gerçekleştirmeye yardımcı olan özelliklerdir.

Yedeklemelerin tamamlanması genellikle uzun zaman alır, ancak sabit ve hızlı bir bağlantıya sahip olmak onu daha az acıya neden olur. Tabii ki, bu sadece bir hizmetin altyapısına bağlı değildir, aynı zamanda sunucularına ne kadar yakın olduğunuza da bağlıdır..

1. Birden Çok Bilgisayar için En İyi Çevrimiçi Yedekleme: IDrive

IDrive evini San Fernando Vadisi’nde yapar. Şirket 1995 yılında faaliyete başladı ve deneyimini gösteriyor. En iyi çevrimiçi yedekleme karşılaştırma listemizde bir yer kazandı.

Sınırsız cihaz yedeklemesi, hem bilgisayarlar hem de harici sabit sürücüler de dahil olmak üzere bir IDrive aboneliklerinin ayırt edici özelliğidir (odağınız sürücülerdeyse, harici HD’ler için en iyi çevrimiçi yedeklememize bakın). İki plan aileler için yedeklemeye uygundur: 2 TB ve 5 TB kişisel planlar. 2 TB’lık plan sizi yılda 50 doların biraz üzerinde geri alacak (aylık abonelik yok), 5 TB’lık plan ise 75 dolara mal olacak.

Buna ek olarak, 4 TB veya 10 TB gerçek alan olan eşitleme alanının 2 TB veya 5 TB (planına bağlı olarak) elde edersiniz. İki yıl önceden ödeme yapmaya karar verirseniz, ek bir indirim alırsınız. Hizmeti test etmek için IDrive, 5 GB yedekleme alanına sahip ücretsiz bir plan sunuyor.

IDrive, verilerinizi taşıma sırasında ve beklemede olan bir AES 256 bit algoritması kullanarak şifreler. Özel şifreleme istiyorsanız, ilk yedeklemenizi yapmadan önce etkinleştirmeniz gerekir. Aksi takdirde, IDrive verilerinizin şifresini çözmek için anahtarı tutacaktır.

IDrive’ın bu iyi güvenlik özelliklerine ek olarak iki faktörlü kimlik doğrulaması sunmaması şaşırtıcıdır. Birisi şifrenizi çalarsa sizi korumak mümkün olmadığından, şifrenizin güçlü olduğundan emin olmanız gerekir.

IDrive’ın veri merkezleri ABD’de bulunuyor ve deprem, sel ve yangın gibi felaketlere dayanabiliyorlar. Alarmlar, gözetim ve hareket sensörleri verilerinizi Ocean’ın 11 gibi mürettebatlara karşı korur.

IDrive sınırsız yedekleme sunmadığından, çalışmak daha karmaşıktır. Dosya türüne göre yedekleme yapamayacağınız için konuma göre hangi dosyaları yedeklemek istediğinizi seçmeniz ve seçmeniz gerekir. Ayrıca, IDrive’da birçok ayar seçeneği vardır, bu yüzden buna alışmanız gerekir. Her şey düşünüldüğünde, çoğu insan için büyük bir baş ağrısını kanıtlamamalıdır.

Sevdiğimiz Diğer Nedenler IDrive

IDrive hızı konusunda övünemez. İlk yüklemeler biraz zaman alır, ancak blok düzeyinde yedekleme sayesinde sonraki yüklemeler çok daha hızlıdır. Buna ek olarak, IDrive Express olarak adlandırılan ücretsiz bir kurye servisi var. İndirmelerinizi kullanarak da alabilirsiniz.

IDrive kullanarak sınırsız bilgisayarı ucuza yedekleyebilirsiniz. Size iyi bir güvenlik ve özel şifreleme sağlar. İki faktörlü kimlik doğrulama eksik ve kullanıcı deneyimi daha kolay olabilir, ancak yine de hizmetin genel kalitesinden fazla bir şey çıkarmaz. IDrive’ın özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, IDrive incelememizi okuyun.

2. SpiderOak ONE

Dosyalarınızın güvenli ve özel olmasını istiyorsanız, sınırsız bilgisayarı yedekleyebilmeniz için SpiderOak ONE ihtiyacınız olan hizmettir. Hizmet pahalı olduğu için hepsi iyi haber değil.

İlk plan ayda 5 dolar için sadece 150 GB, bir sonraki ayda 9 dolar için 400 GB sunuyor. Bu ikisi çok fazla değer sunmuyor, ancak ayda 12 $ (yılda 129 $) için 2 TB’lık plan sağlam bir anlaşma. Abone olmaya karar vermeden önce 21 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanarak hizmeti test edebilirsiniz.

Güvenlik SpiderOak ONE için en önemli özelliktir. Özel şifreleme varsayılan ayardır. Şifreleme düzeyi AES 256-bit’dir ve dosyalar aktarım sırasında SSL kullanılarak şifrelenir. Bilgisayar korsanları şifrenizi çalıyorsa yardımcı olmak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılabilir, ancak şu anda yalnızca eski müşteriler için (SpiderOak görünüşe göre bazı iyileştirmeler yapıyor).

SpiderOak, dosyalarınızın meta verilerini merkezi bir veritabanında tutmaz. Bunun yerine, bilgisayarınızdaki yerel bir veritabanı bununla ilgilenir.

Güçlü güvenlik dosyalarınızı korur, ancak SpiderOak ONE veri merkezlerine gevşek bir yaklaşım getirmez. Sanal ve fiziksel saldırılara dayanabilirler. Doğal afetler de sorun değil.

Çoğu masaüstü istemcisi tarihli ve hantal hissediyor çünkü yardımcı programa odaklanıyorlar ve bu da SpiderOak için de geçerli. Web arayüzü masaüstü istemcisine benzer. Yedekleme planınızı onunla uzaktan değiştiremezsiniz ve ana sayfa sekmesi olmadığı için hesap etkinliğinizi göremezsiniz. Akıllı telefon uygulaması da işlevsellik ile sınırlıdır, ancak kullanımı kolaydır.

SpiderOak ONE’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

SpiderOak, müşterilere göre iyi hızlara ulaşmasına yardımcı olan iyi bir altyapıya sahiptir – saatte yaklaşık 1GB. Diğer hizmetler düşünüldüğünde, sorun değil ve testlerimiz iddiayı doğruladı.

İlk yedekleme en azından birkaç gün sürecektir. Blok düzeyinde yedekleme bundan sonra yardımcı olacaktır ve her şey daha düzgün çalışmalıdır. Hizmet hakkında daha fazla bilgiyi SpiderOak ONE incelememizde bulabilirsiniz.

3. Zoolz Ana Sayfa

Zoolz, 2010 yılında başlayan İngiltere merkezli bir şirkettir. Eskiden sadece soğuk depo yapıyordu (Amazon Glacier tabanlı), ama şimdi de sıcak depolama yapıyor. Birkaç bilgisayarı yedeklemek için Zoolz Home’u kullanabilirsiniz.

Aile planı, beş kullanıcı ve beş bilgisayar için 1 TB yedekleme alanı sağlar. Yılda 39,95 dolara mal olacak. Ağır plan, aynı sayıda kullanıcı için aynı sayıda bilgisayarı yedeklemenizi sağlar, ancak size 4 TB’lık yedekleme alanı sağlar. Bu planı kullanmak için yılda 99,95 dolar ödemeniz gerekecek.

Zoolz sıfır bilgili bir hizmettir, bu yüzden özel şifreleme nedeniyle dosyalarınızı kimse okuyamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Şifreleme seviyesi, diğer kaliteli hizmetlerle uyumlu olan AES-256’dır. Şifreleme, çalınan şifrelere karşı size yardımcı olmaz, ancak Zoolz’un sağladığı iki faktörlü kimlik doğrulama,.

Zoolz İncelemesi

Dosyalarınızı yedeklediğinizde, Zoolz gizlilik ilkesine göre adlarının yanı sıra dizinlerin adlarını da alır. Zoolz, IP adresinizi ve diğer kişisel bilgilerinizi de kaydeder. Zoolz, bu bilgiyi destek hizmetleri için kullandığını ve bu da makul.

Zoolz Intelligent olarak adlandırılan Zoolz masaüstü istemcisi Windows ve Mac için kullanılabilir. Yedekleme işlemi çoğunlukla basittir. Yedeklenecek içeriği “akıllı seçmeniz” veya manuel olarak seçmeniz gerekir ve bu da onu Carbonite veya CrashPlan gibi hizmetlerden daha karmaşık hale getirir.

Hesabınızı yönetmenize yardımcı olan güçlü bir web istemcisi var. Ana sayfada, etkin kullanıcılar ve sunucular, ne kadar sıcak ve soğuk depo kullandığınız ve diğer genel istatistikler hakkında bilgiler gösterilir.

Android veya iOS uygulamasını kullanarak telefonunuzdaki yedeklemenize erişebilirsiniz. Uygulama çekici ve çok yönlü. Dosyaları telefonunuzdan (belgeler, videolar, kişiler vb.) Telefonunuzdan yedeklemenizi sağlar..

Zoolz’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Servis Amazon S3 ile entegre ve iyi hızlara ulaşmasına yardımcı oluyor. ABD, İngiltere ve Avustralya’da sunucuları var. Dosya yedekleme, blok düzeyinde aktarım algoritmaları kullanır. Hizmetin nasıl performans gösterdiğiyle ilgili daha fazla ayrıntı görmek için Zoolz Home incelemesini okuyun.

4. Acronis True Image 2018

Acronis True Image 2018, 2003 yılından bu yana faaliyet gösteren Acronis’in en son sürümüdür. Böyle uzun bir geçmiş, iyi bir deneyim sağlar ve ürününde gösterir..

Bir ömür boyu plan satın alabilirsiniz, ancak birkaç uyarısı vardır, bu yüzden aylık bir plan almanızı öneririz. Gelişmiş ve Premium abonelikler, yedekleyebileceğiniz bilgisayar sayısını beşle sınırlar.

Gelişmiş maliyet 250 GB için aylık 4,16 ABD doları (veya yılda 49,99 ABD doları). Premium, 1 TB için ayda 8,33 ABD dolarına (yılda 99,99 ABD doları) mal olacak. Depolama boyutunu artırmak için ödeme yaparsanız, daha düşük bir fiyata alırsınız. Bu, bilgisayar sayısı için de geçerlidir (en fazla beş).

Acronis, AES 256 bit şifreleme düzeyi kullanır. TLS / SSL aktarım sırasında verilerinizi korur. Acronis’ten Acronis Active Protection adlı fidye yazılımı saldırılarına karşı size yardımcı olan yeni bir özellik de var. Başarısız olursa, dosyalarınızı almak için sürüm oluşturmaya güvenebilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulama yok.

Dosyaları Acronis’in sunucularına göndermeden önce şifreleyebilirsiniz. İşlem, yalnızca bildiğiniz şifreyi girmenizi gerektirir. Siz şifresini çözene kadar dosyalar bulutta şifrelenmiş olarak kalacaktır. Bu Acronis True Image’ı sıfır bilgi yapar.

Acronis, veri merkezlerindeki verileri birden fazla sunucuda depolar. Dosyalarınızın güvenliğini sağlamak için biyometrik tarama, anahtar kartlar, devriyeler ve izleme kullanırlar. Doğal afetler ve yangınlar, altyapı onlara karşı dayanıklı olduğu için endişelenmenize gerek olmayan şeylerdir.

Masaüstü istemcisinin gezinmesi kolaydır, ancak metin daha büyük olmalıdır. Acronis, belirli dosyaları seçmek yerine her şeyi yedekleme seçeneği sunar. Bu daha fazla yer kaplar, ancak yedekleme planı oluşturmayı kolaylaştırır. Bu şekilde yapmayı seçerseniz, yedeklemek istemediğiniz dosyaları hariç tutabilirsiniz. Bildirimler faydalıdır ve sizi güncel tutar.

Manuel yedeklemeleri yürütmek ve dosyaları kurtarmak için çevrimiçi kontrol panelini kullanabilirsiniz. Bu, uzaktan yönetim için kullanışlı olmasını sağlar. Çevrimiçi arayüz açıktır ve sizi şaşırtmaz.

Acronis True Image 2018’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Acronis, çoğu hizmetin aksine ilk yedeklemeler için hızlıdır. Kör bir gözü yüksek maliyetine çevirmenin nedenlerinden biri budur. 1 GB’lık bir klasörü yedeklemek yalnızca 15 dakika sürdü.

Bant genişliğini sınırlamanız gerekiyorsa, bir gaz kelebeği seçeneği vardır veya “en uygun” ve “maksimum” hız arasında geçiş yapabilirsiniz. Testlerimiz en uygun olanı kullandı, ancak maksimum irade muhtemelen daha yüksek hızlara ulaşacak. Hız tablosunu ve diğer özellikleri görmek istiyorsanız, Acronis True Image 2018 incelememizi mutlaka okuyun.

5. ElephantDrive

ElephantDrive, iyi işlevsellik sağlayan bir yedekleme, senkronizasyon ve dosya paylaşım platformudur. 2007’de bulut yedekleme sunmaya başladı.

Ücretsiz planı kullanarak en fazla üç cihaza 2 GB veri yedekleyebilirsiniz. Çok fazla değil, ancak hizmeti test etmenize izin verecek. Ayda 9,95 $ karşılığında cihaz sayısını 10’a ve yedekleme alanı miktarını 1 TB’a yükseltebilirsiniz. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, size 25 cihaz için 2.5 TB sağlayan İş planı için her zaman midilli olabilirsiniz. Aylık 39,95 ABD dolarına mal olacak.

ElepthanDrive, dosyalarınızı cihazınızdan ayrılmadan önce AES-256 bit şifreleme kullanarak şifreler. 128 bit SSL, aktarım sırasında bunları korur. Varsayılan olarak, ElephantDrive dosyalarınızın şifresini çözmek için anahtarı korur. Sıfır bilgi şifrelemesi istiyorsanız, kendi özel anahtarınızı ayarlayabilirsiniz. Yedeklemeleri hızlandırmak için şifrelemeyi de devre dışı bırakabilirsiniz. Tabii ki bunu önermiyoruz.

İki faktörlü kimlik doğrulaması olmadığından şifrenizin güçlü olduğundan emin olun. ElephantDrive, şifreniz dahil olmak üzere birçok bilginizi saklar ve bu endişe vericidir. Bu hizmeti kullanmaya karar vermeden önce gizlilik politikasını okuyun.

ElephantDrive kullanarak dosyaları yedeklemek kolaydır, çünkü dosyalarınızı oluşturduğu klasöre sürükleyip bırakabilir ve ardından yüklemenin bitmesini bekleyebilirsiniz. Garip olan şey, masaüstü istemcisini kullanarak klasörleri yedekleyebilmenizdir, ancak geri yükleyemezsiniz. Web arayüzünü kullanmanız gerekecek.

Web arayüzü temiz. Tipik ayarları bulmak kolaydır, ancak bir teknisyenseniz sizi tatmin edecek karmaşık seçenekler vardır. Hizmet, bir yedekleme ayarlamak ve unutmak isteyenler için uygundur. “Geri yükleme” seçeneği çalışmadığından “indirme” seçeneğini kullanmak zorunda olduğunuz için geri yükleme kafa karıştırıcıdır.

Mobil uygulama, fotoğrafları ve kişileri telefonunuzdan yedekler, ancak hepsi bu. Bunun yanı sıra, çevrimiçi olarak kaydettiğiniz fotoğraflara, ses ve video dosyalarına erişebilirsiniz.

ElephantDrive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

ElephantDrive en hızlı yedekleme hizmetlerinden biridir. Ancak eksik olan, transferinizi izlemenin bir yoludur. Yükleme ile ilgili sorunlar varsa, neler olduğunu göremezsiniz. Yedek sistem sistemlerine müdahale ederse ElephantDrive’ın kullandığı bant genişliğini sınırlamanın bir yolu vardır.

ElephantDrive İncelemesi

Hizmetin basit bir yedekleme işlemi ile birlikte yüksek hızlar sağlamasını seviyoruz, ancak değer daha iyi olabilir. Şüpheli politika ve hatalar onu daha az çekici kılıyor. ElephantDrive hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız (özellikle gizlilik tuhaflıkları ve hataları), ElephantDrive incelememizi okuyun.

Son düşünceler

Birden fazla bilgisayar için çevrimiçi yedekleme yapmak kolaydır. İyi bir yedekleme bulmak değildir. İlk engel fiyattır, çünkü birden fazla cihazı yedekliyorsunuz. En iyi seçimimiz IDrive, iyi güvenlik, özel şifreleme ve sınırsız cihazları yedekleme seçeneği ile size iyi bir değer verir. Başka bir şey istiyorsanız, listedeki diğer hizmetlere bakın.

Seçimlerimize katılıyor musunuz? Ev bilgisayarlarınızı yedeklemek için başka bir şey kullanıyor musunuz? Çok daha iyi bir şey mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map