Avustralya 2020 için En İyi Çevrimiçi Yedekleme

Avustralya yüksek yaşam standartlarına, büyük şehirlere, geniş çöllere ve sörfle ünlü uzun plajlara sahiptir. Yer, dünyanın geri kalanından çok uzaktır ve çoğu yedekleme sunucusu da ondan uzaktır. Bu, daha da yavaş yedekleme hızları anlamına geldiğinden, yakın sunucusu sayesinde Acronis True Image en üst sırada yer alan Avustralya için en iyi çevrimiçi yedeklemeyi seçtik.


Sabit sürücünüz güvenilir olmadığından ve verileriniz arızalara veya çökmelere neden olabileceği için yedekleme oluşturmak akıllıdır. Veri kurtarma yazılımı size yardımcı olabilir, ancak bu kesin değildir ve katı hal sürücülerine güvenmemelisiniz, çünkü yüzde 1’den düşük arıza oranlarına rağmen daha fazla hata yaşarlar.

Verilerinizi ilk kez yedeklemek biraz zaman alabilir. Bunu hafifletmek için hızlı bir hizmet kullanmalısınız ve bu denklemin bir kısmı mümkün olduğunca size yakın bir sunucu noktasına sahip olmalıdır. Aksi takdirde bağlantınız askıda kalabilir veya kopabilir.

Listemizi, en iyi bulut yedekleme seçimlerimizden hizmetler seçerek bir araya getirdik, ancak Avustralya için en iyi bulut depolama alanını gösteren bir makalemiz de var. Hangisine ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, farkı okuyun. Başlamadan önce, bu listeyi yapmak için kriterlerimizi inceleyelim.

Avustralya 2020 için En İyi Çevrimiçi Yedekleme

Avustralya için En İyi Çevrimiçi Yedekleme Nedir?

Sunucunun konumu çok önemlidir, ancak bağlantı hızınız internet servis sağlayıcınıza ve çevrimiçi yedekleme hizmetinize de bağlı olacaktır. Bir hizmet, aktarım ayarlarını değiştirmenize, hızları artırmanıza, hızları artırmak için yedek iş parçacığı sayısını artırmanıza ve ilk yedeklemeden sonra çok yardımcı olan blok düzeyinde bir aktarım algoritması kullanmanıza izin veriyorsa en iyisidir..

Bulut güvenliği de özellikle hükümetin meta verilere göz atmasının ve bakmasının yasal olduğu Avustralya’da önemlidir (bunun hakkında daha fazla bilgiyi Avustralya için en iyi VPN parçamızda okuyun). Özel, uçtan uca şifreleme, hükümetin bunu yapmasını önlemek için en iyi önlemdir, ancak hizmetin gününüzü mahvetmek isteyen bilgisayar korsanlarını durdurmak için iki faktörlü kimlik doğrulaması da olmalıdır.

Bu özellikler için ödeme yapmak, köpekbalıklarına kredi vermenizi içermemelidir. Hizmet, daha ucuz depolama alanı sunan iyi bir değer olmalıdır. Ne kadar çok planı varsa, bu gereksinimi karşılayan birini bulma şansınız o kadar artar. Ücretsiz bir plan veya deneme, hizmeti test etmek için de harika bir yoldur.

Bütün bunlar bir bilgisayar kabusu değil, zevkli ve anlaşılır bir kullanıcı deneyimine sarılmalıdır. İstemcilerin arayüzü göze hoş gelmeli ve hepsi olmasa da çoğu işletim sisteminde çalışmalıdır..

1. Avustralya için En İyi Çevrimiçi Yedekleme: Acronis True Image 2018

Acronis 2003’te açıldı, bu yüzden BT açısından eski. Bununla birlikte, Avustralya’da bulunan bir sunucuya sahiptir, bu da Acronis True Image 2018’de ilk yedeklemelerde diğer çoğu hizmetten daha yüksek hızlara ulaşan büyük bir faktördür. 1 GB’lık bir klasörün yedeklenmesi ve kurtarılması sadece 15 dakika sürdü. İndirme için “optimum” ayarını kullandık, ancak “maksimum” ayar da var, bu muhtemelen daha da hızlı.

Acronis-True-Görüntü-Yedekleme-Kur-Slider1
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Hedef-slider2
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Aktif-Protect-slider3
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Ayarlar-slider4
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Araçlar-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Acronis, dosyalarınızı aktarımdan önce şifrelemek için AES 256-bit kullanır ve TLS / SSL protokolü onları taşıma sırasında korur. Şifreleme bir şifre kullanmanızı gerektirir ve yalnızca bildiğiniz için Acronis sıfır bilgidir. Yine de şifrenizi kaybederseniz size yardımcı olacak iki faktörlü bir kimlik doğrulaması yoktur. Hizmet, fidye yazılımlarıyla da savaşmak için Acronis Active Protection kullanıyor.

Veri merkezleri, davetsiz misafirlerin verilerinize ulaşmasını önlemek için anahtar kartları, devriyeler, biyometrik tarama ve izleme kullanır ve tesisler doğal afetlere ve yangınlara dayanacak şekilde inşa edilir.

Acronis True Image 2018’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Acronis size bir ömür boyu plan satın alma seçeneği sunuyor, ancak uyarılar olduğu için tavsiye edemeyiz. İki yıllık plan arasında seçim yapmak daha iyidir: Gelişmiş ve Premium.

Gelişmiş, 49.99 dolar için 250GB veya 69.99 dolar için 500GB yedekleme alanı sağlar. Premium 1 TB’dan 99,99 $ ‘dan başlıyor ve 5 TB’tan 259,95 $’ dan bitiyor. Yedeklemek istediğiniz bilgisayar sayısını ve yedekleme alanınızı artırabilirsiniz, ancak yılda ekstra ücrete tabidir..

Masaüstü istemcisini kullanmak kolay ve sezgiseldir. Soldaki menü, uygulamada nasıl gezinileceğini netleştirir. Acronis, belirli dosyaları seçmek yerine dosya türüne göre yedeklemenizi sağlar. Bu daha fazla yer kaplar, ancak bir yedekleme planı oluşturmayı çok daha basit hale getirir. Gerekirse, yerden tasarruf etmek için yedeklemek istemediğiniz dosyaları hariç tutabilirsiniz.

Acronis’in iyi fiyatları var, ancak fazla depolama alanı sunmuyor. Bununla birlikte, sıfır bilgi şifrelemesi ve hızlı yedekleme sağlar, bu da onu en iyi seçimimiz haline getirir. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz Acronis True Image 2018 incelememizi okuyun.

2. Küçük İşletmeler için CrashPlan

CrashPlan 2017 yılında tüketici pazarında çalışmayı bırakmasına rağmen, küçük işletme planı ucuzdur ve özellikle sınırsız depolamaya ihtiyaç duyanlar için kişisel kullanıcılar için iyi bir seçimdir.

Bir şirket temsilcisi bize Avustralya’da Avustralyalı kullanıcılar için harika bir sunucu olduğunu doğruladı. Yine de, yedekleme hızlı değildir. Sıkıştırma, şifreleme ve veri tekilleştirme işlemlerini devre dışı bırakarak hızı artırabilirsiniz, ancak bunu yapmanızı önermiyoruz.

CrashPlanSmallBusiness.Versioning

Yedekleme sistem kaynaklarınızdan çok fazla şey alıyorsa, kısıtlayabilirsiniz. İlk yedeklemeniz tamamlandıktan ve bu işlem biraz zaman alabilirse, blok düzeyinde kopyalama gelecekteki yedeklemeleri hızlandıracaktır.

CrashPlan, aktarımdan önce dosyalarınızı karıştıran AES 256 bit şifreleme sağlar, AES 128 bit bunları taşıma sırasında korur. Varsayılan olarak, hizmet anahtarınızı saklar, yani şifrenizi kaybederseniz sıfırlayabilir. Yakalama, sahtekar bir çalışanın verilerinize bakmasını da sağlamasıdır. Bundan kaçınmak için anahtarınızı korumayı seçebilirsiniz.

CrashPlan’ı Küçük İşletmeler İçin Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Ayda 10 $ karşılığında, bir bilgisayar için sınırsız yedekleme elde edersiniz. Aylık bir abonelik olduğundan, birçok hizmetten farklı olarak istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. ABD’de sunucuları olan Backblaze’den iki kat daha pahalı, ancak yine de iyi bir anlaşma. İkisi arasında daha fazla karşılaştırma için CrashPlan ve Backblaze’yi okuyun. Satın almadan önce, lastikleri tekmelemek için 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanın.

Kolay ve hızlı olduğu için masaüstü istemcisini yüklerken sorun yaşamayacaksınız. Bunu kullanmak zahmetsizdir, ancak yedekleme işlemi daha basit olabilir. Dosya türüne göre yedekleme yapamazsınız, bu nedenle sınırsız alan olmasına rağmen yedeklemek istediğiniz klasörleri ve dosyaları manuel olarak etiketlemeniz gerekir.

Hizmet mükemmel olmaktan uzak olsa da – iki faktörlü kimlik doğrulaması yoktur, hızlı değildir ve dosya türüne göre yedekleme yapmaz – iyi değer, sınırsız yedekleme, iyi güvenlik ve Avustralya’da bir sunucu sunar. İkincisi olmak için yeterli olan her şey.

Bununla birlikte, kullanıcılardan gelen bazı eski yorumların zayıf güvenilirliği ve planlar arasında kaba geçişler hakkında konuştuğunu unutmayın. Daha fazla bilgi edinmek için CrashPlan incelememizi okuyun.

3. BigMIND Ana Sayfa

BigMIND Home, Zoolz Home Cloud Backup’ı oluşturan aynı şirketten bir çevrimiçi yedekleme hizmetidir. Hizmetler birçok yönden benzer, ancak BigMIND Home, diğerinde olmayan yeni özellikler içeriyor.

En önemlisi, hizmet Avustralya’da varlığını sürdürüyor. Bununla birlikte, hızlı yüklemeler ve yavaş indirmeler bekliyoruz, çünkü BigMIND yedekleme için uzun süreli arşivleme için tasarlanmış soğuk bir depo olan Amazon Glacier’ı kullanıyor. Bu ilginizi çekiyorsa, Amazon Glacier incelememizi okuyun. Bir gigabaytlık veri için ortalama yükleme süreniz yaklaşık 30 dakika olmalıdır.

BigMIND Masaüstü Kontrol Paneli

BigMIND Bağlantı Seçenekleri

BigMIND Akıllı Seçim

BigMIND Yedekleme Programı

BigMIND Online Dosyaları Keşfet

Önceki

Sonraki

Sunuculardaki dosyalar AES 256 bit ile şifrelenir. BigMIND varsayılan olarak şifreleme anahtarınızı yönetecektir. Bundan kaçınmak için yedekleme planınızı oluştururken özel şifrelemeyi tercih edebilirsiniz, ancak daha sonra yapamazsınız. Takas, BigMIND’in şifrenizi alamayacağıdır. Dosyalar aktarılırken SSL protokolü ile korunur, ancak merakla etkinleştirilmesi gerekir.

Zoolz Home’un aksine, BigMIND iki faktörlü kimlik doğrulamasına sahiptir, bu da hoş bir gelişmedir.

BigMIND Sevdiğimiz Diğer Nedenler

BigMIND Kişisel planı, bir yıl önceden ödenirse aylık 2,99 $ ‘a mal olur ve size bir kullanıcı ve üç bilgisayara kadar 100 GB’lık bir yedekleme alanı sağlar. Aile planı, dokuz bilgisayarda ve altı mobil cihazda en fazla iki kişiyle paylaşabileceğiniz 500 GB depolama alanı sunar, ancak bu muhtemelen pek çok kişi için yeterli alan değildir. Ayda 6.99 dolar.

Family Plus, 12.99 dolar için ağır bir 1 TB sağlar ve bu da bu alan için en iyi anlaşmadan uzaktır. 15 bilgisayardaki dört ek kullanıcı ve sınırsız mobil cihazla paylaşabilirsiniz.

Windows ve macOS için masaüstü istemcisi, mevcut yedekleme durumunuz, son yedeklemenin ne zaman, kaç dosyanın yedeklendiği ve kaç tanesinin açık ve çekici bir şekilde beklendiği gibi bilgileri gösterdiği için faydalıdır..

Web arayüzü renklidir ve dosya kategorileri ve cihazları sağlar, böylece buluta gönderdiğiniz içeriğe kolayca göz atabilirsiniz. Bir gösterge panosu, BigMIND’a kaç cihazın bağlı olduğunu ve kaçının yedeklendiğini gösterir. Zaman içinde yedekleme etkinliğinizi gösteren bir grafik ve dosya türlerinize genel bir bakış sağlayan bir pasta grafik var.

Dosyalarınıza hareket halindeyken erişmek istiyorsanız Android veya iOS uygulamasını kullanabilirsiniz. BigMIND’in kullanım kolaylığı ve yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için BigMIND incelememizi okuyun.

4. Karbonit

Pazardaki eski hizmetlerden biri olan Carbonite, Avustralya’daki yönetilen servis sağlayıcılarla birlikte çalışıyor. Yine de, ilk yedekleme işlemi hızlı olmayacak ve Acronis ve BigMIND gibi rakiplere yaklaşmayacak. İlk yedeklemeden sonra, blok düzeyinde kopyalama sayesinde dosyalar çok daha hızlı aktarılır.

Hizmet, sunucularındaki verileri AES 128 bit şifreleme ile korur ve anahtarınızı saklar, ancak özel şifrelemeyi etkinleştirirseniz AES 256 bit’e geçer ve anahtarı tutarsınız. Bu durumda, şifrenizi sıfırlayamazsınız. Karbonit, onu güçlü hale getirmenizi gerektirir ve biri onu çalarsa sizi korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar.

Karbonit Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Sınırsız depolama için üç plan vardır: Basic, Plus ve Prime. Temel maliyet yılda 72 $ ve çıplak kemik sınırsız yedekleme sağlar. En popüler plan olan Plus, yılda 112 dolara harici sürücü yedeklemesi ve otomatik video yedeklemesi ekliyor. Prime, kurye kurtarma hizmeti ile yılda 150 $ artıracak.

Bu fiyatları ödemeye karar vermeden önce, 15 günlük ücretsiz denemeden yararlanmalısınız. Carbonite’nin sizin için olduğuna karar verirseniz, iki yıl önceden ödeme yaparsanız yüzde 5 veya üç ödeme yaparsanız yüzde 10 indirim alacağınızı unutmayın..

Karbonit İnceleme Ana Sayfası

Carbonite ile çalışmak acı veren bir deneyim değildir. Masaüstü istemcisi basit ve kurulumu kolaydır. Yedeklemeyi başlatmak için gerçekleştirmeniz gereken tek bir adım var çünkü işlemin çoğu otomatik.

Yükleme sırasında dosyalarınızın durumunu kontrol etmek de kolaydır, çünkü Carbonite renk onları kodlar. Bununla birlikte, bazı dosyalar ve uzantılar hariç tutulur, bu nedenle ihtiyacınız olanı yaptığından emin olmak için Carbonite web sitesindeki listeye bakın. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için Carbonite incelememizi okuyun.

5. OneDrive İş ile CloudBerry Yedeklemesi

Microsoft’un OneDrive’ının (OneDrive İş incelememizi okuyun) Avustralya’da iki sunucusu vardır ve hızları ortalamadan daha iyidir. Testlerimiz, 5GB’lık bir test klasörünün aktarılmasının yaklaşık 35 dakika sürdüğünü gösterdi, bu da küçük bir başarı değil. Bununla birlikte, OneDrive İş en iyi EFSS hizmetlerimizden biridir ve verilerinizi yedekleyemez. İşte bu noktada CloudBerry Backup devreye giriyor.

Standart çevrimiçi yedeklemenin aksine, CloudBerry Yedekleme size depolama alanı sağlamaz ve dosyalarınızı saklamaz. Daha çok, diğer bulut depolama hizmetlerindeki yedekleme planlarını yönetmenize yardımcı olan bir kontrol merkezi gibidir. Yedekleme çözümünüz üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak istiyorsanız, CloudBerry Yedekleme tam size göre.

CloudBerry-Yedekleme-Planlar-Slider1
© Cloudwards.net

CloudBerry-Bulut-Depolama-slider2
© Cloudwards.net

CloudBerry-Yedekleme-Mod-slider3
© Cloudwards.net

CloudBerry-Yedekleme-Source-slider4
© Cloudwards.net

CloudBerry-Yedekleme-Zamanlama-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Aktarımları önemli ölçüde hızlandıran OneDrive için şifrelemeyi veya sıkıştırmayı desteklemediğini unutmayın..

CloudBerry Backup’ın güvenliğini değiştirebilir ve sıkılaştırabilirsiniz, ancak sonuçta bu, ortak hizmete de bağlıdır. SSL taşıma sırasında etkindir, ancak beklemede şifreleme sağlayıcıya bağlıdır. Bir OneDrive iş müşterisiyseniz, AES 256 bit şifrelemeden yararlanacaksınız – CloudBerry bunu destekliyor – ancak değilseniz, OneDrive dosyalarınızı beklemede şifrelemez.

OneDrive ile Cloudberry Yedeklemesini Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CloudBerry depolama alanı içermediğinden, seçtiğiniz iş ortağı hizmeti için ödeme yapmanız gerekmesine rağmen, lisans için yalnızca bir kerelik bir ücret alınır. CloudBerry Backup’ı diğer depolarla entegre etmek ana kullanıcılar için zor olabilir ve kullanım kolaylığı BT’yi ne kadar sevdiğinize bağlıdır. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için CloudBerry Yedekleme incelememizi okuyun.

Son düşünceler

Backup Down Under, Avustralya’da veya en azından bölgede veri merkezlerine sahip hizmetler sayesinde daha kolay hale geldi. Bunlardan birini seçmek daha iyi hızlar elde etmenize yardımcı olacaktır ve eğer bu, ajansların verilerinize bakabileceği ABD’de veri depolayan hizmetlerden kaçınabileceğiniz anlamına gelirse, daha iyi.

Acronis, hızı, fiyatlandırması ve özel şifrelemesi nedeniyle liderdir. Hizmetlerin geri kalanı da uygulanabilir. CrashPlan ve Carbonite sınırsız depolama alanı ve biraz daha ucuz planlar sunarken BigMIND yeni özellikler sunuyor. CloudBerry Backup ve OneDrive birleşimi meraklılar için ayrılmıştır.

Seçimlerimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Avustralya için uygun başka bir hizmet kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me