Avustralyalılar bulut depolama alanlarını sürekli olarak artırıyorlar ve bu hiç de şaşırtıcı değil. Bulut depolama, sabit sürücünüzdeki alanı temizlemenizi, daha kolay işbirliği yapmanızı, fotoğraflarınızı paylaşmanızı ve daha fazlasını sağlar. Dezavantajı, daha yakın sunucular daha iyi olduğu için dünyanın geri kalanına olan uzaklığıdır, bu nedenle Egnyte Connect ile başlayarak sizin için Avustralya için en iyi bulut depolama alanını bulduk.


Sağlayıcının sunucularına ne kadar yakın olduğunuz, bulut depolama deneyiminizin kalitesi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Veri aktarımınız daha hızlı olacaktır ve daha az kesinti olması gerekir, bu da asılabilir ve kesilebilen bir bağlantıya tercih edilir.

Bununla birlikte, önemli bir endişe, Avustralya hükümetinin sadece meta veri olsa bile, gözetlemekten kaçınmamasıdır. İleride yapılacak bir anlaşma, doğrudan ABD bulut sağlayıcılarına verilere erişim izni almalarına bile izin verebilir (bu nedenle Avustralya için en iyi VPN seçimlerimizden birini kullanmanızı öneririz). Bununla birlikte, iyi güvenlik, herhangi birinin verilerinize bakmasını önlemenize yardımcı olabilir.

Seçtiklerimizle başlamadan önce, en iyi bulut depolama listemizden Avustralya için en iyi bulut depolama alanını seçme ölçütlerimizin geri kalanını tanımlayalım. Yedek arıyorsanız – bir fark var – Avustralya için en iyi çevrimiçi yedeklememize bakın.

Avustralya 2020 için En İyi Bulut Depolama Alanı

Avustralya için En İyi Bulut Depolamayı Yapan Nedir?

Sunucu konumu en önemlisidir. Bulut depolama sunucularına ne kadar yakın olursanız o kadar iyidir. Bazı hizmetler, aktarma ayarlarını değiştirerek bağlantınızı iyileştirmenize izin verir ve çoğunda blok düzeyinde bir aktarım algoritması kullanır. Bağlantı hızınız ve kararlılığınız internet servis sağlayıcınıza da bağlı olacaktır.

İyi bir bağlantı iyi ve iyidir, ancak kötü niyetli bireylerden veya hükümetlerden kaçınmak için asla yeterince hızlı olmayacaktır. Güvenliğin devreye girdiği yer burasıdır. Verilerinizi taşıma sırasında ve beklemede ne tür bir şifrelemenin koruduğuna bakacağız. Özel şifreleme, herkesin verilerinizi okumasını engellediği için idealdir. Hizmet ayrıca şifrenizi korumak için iki faktörlü kimlik doğrulamasına sahip olmalıdır.

Kimse güvenlik ve hız için bir kol ve bir bacak ödemek istemez. Hizmetler, para için sundukları alan ve planların miktarına göre değişir, bu nedenle daha fazla plana sahip olduklarında, doğru olanı bulma şansınız o kadar artar. Ücretsiz bir plana veya deneme sürümüne sahip olmak da bir artıdır, çünkü birini kullanmak abone olmadan önce hizmeti test etmenizi sağlar.

Bulut depolamayı kullanmak için bir BT dehası olmanıza veya olmanıza gerek yoktur. Basit ve eğlenceli bir deneyim size yardımcı olacaktır. Web, masaüstü ve mobil arayüzler de çekici olmalıdır. Hizmetlerin hangi işletim sistemlerinde çalıştığını da not edeceğiz.

Artık ölçütlerimizi belirledik, en iyi seçimimizle başlayacağız.

1. Avustralya için En İyi Bulut Depolama: Egnyte Connect

Avustralya için en iyi seçimimiz olmasının yanı sıra, Egnyte Connect en iyi kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşım sağlayıcılarından biridir. Hizmet, müşterilerin veri merkezlerine erişirken en son ağ teknolojilerini kullanmalarını sağlayan “küresel ağ hızlandırma” adını verdiği bir özellik kullanıyor. Bir veri merkezi Avustralya için mükemmel olan Asya-Pasifik bölgesinde.

Bununla birlikte, Egnyte ilk yüklemelerde daha hızlı olabilir. Testlerimizin sonuçları beklediğimizden daha yavaştı. Ancak, blok düzeyinde senkronizasyon algoritması nedeniyle mevcut dosyaları yüklerken çok daha hızlıydı.

AES 256 bit şifreleme, verilerinizi yüklenmeden veya senkronize edilmeden önce karıştıracaktır, ancak hizmet sıfır bilgi olarak nitelendirilmez, çünkü meta verileri okumak için dosyalarınızın şifresini çözmesi gerekir.

Neyse ki, Egnyte, özel şifreleme sağlayan Boxcryptor (Boxcryptor incelememizi okuyun) ile entegre olur. Yine de, blok düzeyinde senkronizasyon kullanırsanız çalışmaz. Birisi şifrenizi çalarsa izinsiz girişleri önlemek için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirebilir ve kimlik bilgilerinizi daha fazla korumak için minimum şifre gereksinimlerini açabilirsiniz.

Egnyte Connect Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Egnyte’nin üç iş planı vardır: Ofis, İş ve Girişim. Office en az beş çalışan gerektirir ve çalışan başına aylık 8 ABD doları tutarında 5 TB’lık çevrimiçi depolama alanı sağlar, bu da büyük bir değerdir. 25’ten fazla çalışan için İş planı 10 TB çevrimiçi depolama ve gelişmiş güvenlik sağlar.

100’den fazla çalışanınız varsa, Egnyte, çalışanlar veya depolama alanı sınırlaması olmayan Kurumsal plana abone olmanızı gerektirir. Ayrıca, premium destek ve yönetim paketini alacaksınız. Takım planı bir ila üç kullanıcı için uygundur. 1 TB depolama alanı ve birçok özellik için kullanıcı başına aylık 10 ABD dolarıdır.

Arayüzünün kullanımı kolay, birçok özelliğe sahip ve eğlenceli olduğu için web istemcisiyle sorun yaşamayacaksınız. Aynı şey, Office (Office 365’e gerek yok) ve Adobe .pdf belgeleri dahil olmak üzere buluttan içerik açmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan mobil uygulama için de geçerlidir. Mobil uygulama, telefon içeriğinizi doğrudan buluta da yükleyebilir, bu da kullanışlı.

Masaüstü istemcisi basittir, çünkü sabit diskinizdeki ve sistem tepsisi simgenizdeki bir senkronizasyon klasörü olan ortak senkronizasyon modelini kullanır. Ayrıca, sabit diskinizde yer kaplamadan dosya verilerinizden bulut verilerinize erişmenizi sağlayan Egnyte Drive adlı bir özelliğe de sahiptir. İstemci Windows veya macOS için kullanılabilir.

Egnyte, işbirliğine yardımcı olmak için iyi güvenlik, hızlı blok düzeyinde senkronizasyon, bir dizi özellik ve iyi değer sağlar. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Egnyte Connect incelememizi okuyun.

2. Kutu

Box aynı zamanda en iyi EFSS platformlarından biridir. İşletmelere odaklanır ve küçük olanlardan Fortune 500’e kadar birçoğunu müşteri olarak sayar.

Box, bir İş veya Kuruluş planındaysanız kullanmak istediğiniz depolama bölgesini seçmenize olanak tanıyan “Kutu bölgeleri” adlı bir teknoloji kullanır. Bunlardan biri Asya’da ve Avustralya’daki kullanıcılar için uygun. İlk yüklemeler diğer bulut depolama hizmetleriyle iyi karşılaştırılır, ancak Box’ın blok düzeyinde senkronizasyonu olmadığından sonraki yüklemeler daha yavaştır.

AES-256 bit şifreleme verilerinizi beklemede korurken, ortadaki adam saldırılarına karşı korunacaksınız. Box, anahtarınızı korumak için aynı şifreleme düzeyini kullanır. Özel değil, ancak Boxcryptor entegrasyonu bunu ayarlamanıza izin veriyor. İki faktörlü kimlik doğrulama da mevcuttur.

Ayrıca, çalışanlarınızın aynı kimlik bilgilerine sahip birden fazla iş uygulamasında oturum açmalarına olanak tanıyan tek oturum açma entegrasyonu da vardır.

Her kullanıcının cihaz sabitleme ile senkronize edebileceği cihaz sayısını sınırlandırabilirsiniz ve bulut depolama alanınıza kaç cihazın erişebileceğini kontrol etme seçeneği vardır. Ne yazık ki, bir cihazın sabitlemesini kaldırdığınızda, yalnızca bulut depolama alanınıza erişimi keser ve zaten senkronize edilmiş içeriği cihazdan korur.

Kutuyu Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Başlangıç ​​olarak adlandırılan en ucuz plan, kullanıcı başına aylık 5 ABD dolarıdır – tüm planlar aynı fiyatlandırma şemasını kullanır. Çoğu işletme için yeterli olmayacak 100 GB sunar. Avustralya’ya yakın bir sunucu seçmenizi sağlayan İş planı, en popüler olanıdır ve size 15 $ karşılığında sınırsız depolama alanı sunar.

Business Plus’ın maliyeti 25 ABD dolarıdır ve size TOA entegrasyonu, sınırsız harici ortak çalışan ve Box Key Safe’e erişim sağlar. Kurumsal plan fiyatlandırması için Box temsilcilerine başvurmanız gerekir. Abone olursanız, kullanıcı gruplarına, iş akışı otomasyonuna ve diğer özelliklere erişirsiniz.

Web arayüzü basittir. Düzeni, başınızı çizmenize izin vermez ve tasarım çekici. URL’yi çalışma alanınız için özelleştirebilir ve hatta kendi logonuzu ekleyebilirsiniz.

Size daha uygun bir masaüstü istemcisi de var. Yükleme tamamlandığında, sabit sürücünüzde senkronizasyon klasörünü görürsünüz. Windows veya macOS için kullanılabilir ve bilgisayarınızdan uzaktayken dosyalarınıza erişmeniz gerekiyorsa, Android veya iOS için kullanılabilir olan mobil uygulamayı kullanabilirsiniz..

Box’ın iyi fiyatları, sert güvenliği ve iyi kullanım kolaylığı var, ancak Egnyte kadar uygun fiyatlı veya hızlı değil, bu yüzden onu listemize yerleştirdik. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için Kutu incelememizi okuyun.

3. Dropbox İşletme

Dropbox, en eski ve en popüler hizmetlerden biridir. 2017’de Dropbox, Sydney’deki bir veri merkezinde ANZ bölgesindeki Dropbox müşterileri için indirme ve yükleme hızlarını artıran bir proxy sunucusu açtı. Bu sunucunun yalnızca işletme müşterileri için kullanılabilir olduğunu, ücretsiz planın bu kapsamı kapsamadığını unutmayın.

Dropbox Çevrimiçi Dosyaları Slayt1

Dropbox Senkronizasyon Klasörü Kaydırıcısı

Dropbox Dosya İsteği Slayt4

Dropbox Seçmeli Senkronizasyon Slaydı5

Önceki

Sonraki

Dosyalarınızı taşıma sırasında ve beklemede korumak için AES 256 bit kullanır, ancak sıfır bilgi değildir, çünkü Dropbox, dizinleme için meta verilerine erişmek için dosyalarınızın şifresini çözer. Dosyaları yeniden şifreler, ancak meta veriler ayrı bir sunucuda düz metin olarak kalır.

Gizliliğiniz konusunda endişeleriniz varsa ve kimsenin verilerinizi okuyamayacağından emin olmak istiyorsanız, gizlilik makalenizi korumaya yardımcı olması için 99 aracımıza ve yardım için gizlilik kılavuzumuza bakın. Giriş bilgilerinizi korumak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanabilirsiniz.

Dropbox for Business’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Dropbox, en iyi kullanıcı deneyimlerinden birini sunar. Masaüstü istemcisinin kullanımı kolaydır ve Dropbox tarafından geliştirilen ortak senkronizasyon modelini takip eder, ancak web istemcisini tercih ederiz. Çarpıcı ve gerekli tüm bilgileri karışıklık olmadan görüntüler.

Mobil uygulama Android ve iOS için kullanılabilir ve benzer bir şekilde çalışır. Fotoğraf ve videoları telefonunuzdan otomatik olarak yüklemenizi sağlar. Arayüzün görüntülerini görmek ve hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için Dropbox Business incelememize gidin.

4. OneDrive İş

OneDrive İş, Microsoft ürünüdür ve Windows 8.1 ve 10 ile birlikte gelir. Avustralya’da biri Yeni Güney Galler’de, diğeri Victoria’da olmak üzere iki sunucu vardır ve bunlara erişmek ABD’deki sunuculara tercih edilir..

Testlerimiz OneDrive’ın hızlarının yüksek olduğunu gösterdi. Bir gigabayt veri aktarmak için gereken süre, mümkün olan en iyi teorik süreye yakındı. Hizmet blok düzeyinde senkronizasyon kullanır, böylece mevcut dosyaları yüklerken de iyi sonuçlar bekleyebilirsiniz. Yine de, incelememizdeki çoğu eski yorumların hata yükleme veya senkronizasyon başarısızlıkları hakkında konuştuğunu unutmayın..

OneDrive Web Arayüz Dosyaları

OneDrive Senkronizasyon Klasörü Kaydırıcısı

OneDrive Uygulama Başlatıcı

OneDrive Bağlantı Dosya Paylaşımı Oluştur

OneDrive Kelime Çevrimiçi

Önceki

Sonraki

Çoğu hizmetin aksine, OneDrive dosyalarınızı sunucularında beklemede şifrelemez. Güvenlik için bundan daha kötüsü olmaz çünkü sahte bir çalışanın verilerinizi kolayca okuyabileceği anlamına gelir. Bu durumda yeterince Boxcryptor öneremiyoruz.

Dosyalarınızı aktarırken durum daha iyidir, çünkü AES 256 bit şifreleme onları güvence altına alır, ancak yalnızca iş müşterileri de bu şifrelemeden yararlanır. En azından iki faktörlü kimlik doğrulaması var.

OneDrive İş İçin Sevdiğimiz Diğer Nedenler

OneDrive masaüstü uygulaması Windows, Mac ve hatta Xbox’ta çalışır, ancak dosya sisteminizin Microsoft’un yeni teknoloji dosya sistemi olmasını gerektirir. Uygulama standart şekilde çalışır – bir senkronizasyon klasörü ve bir sistem tepsisi simgesi. Ayrıca Android veya iOS’ta kullanabileceğiniz bir mobil uygulama da var.

Web istemcisi en yeni tasarım trendlerini takip eder. Düzdür, bu da gezinmeyi daha basit ve daha kolay hale getirir ve renk şeması bulmanız gerekene odaklanmanıza yardımcı olur. Daha fazla ayrıntı istiyorsanız OneDrive İş incelememizi okuyun.

5. Google Drive

Google Drive, ev kullanıcıları arasında popülerdir ve küresel bir veri merkezleri ağına sahiptir. Bunlardan biri Avustralya’ya nispeten yakın olan Singapur’da.

İşleri halledecek kadar hızlı ve diğer hizmetlerin gerisinde kalmıyor. Bununla birlikte, blok düzeyinde senkronizasyon eklenmesiyle iyileştirilebilir. Bir işbirliği platformu olarak en iyi şekilde çalıştığı için, bunun olmaması ciddi bir gözetimdir.

Google’ın PRISM projesine bağlanma ve Ulusal Güvenlik Ajansı’na veri erişimi verme de dahil gizlilik sorunları var. Ayrıca, e-postalarınızı tahmini algoritmalarının kişiselleştirilmiş reklamlar, özel arama vb. Boxcryptor bu konuda yardımcı olabilir.

Google Drive Web Arayüzü

Google Drive Senkronizasyon Klasörü

Google Drive Google Dokümanlar

Google Drive Bağlantı Oluştur

Google Drive Ağ Ayarları

Önceki

Sonraki

Google Drive, AES 256 bit olmayan AES 128 bit şifreleme kullanarak dosyalarınızı beklemede şifreler, ancak bu işi yapar. Sizi korumaya yardımcı olmak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılabilir.

Google Drive ile abonelik planı sıkıntısı yok. Altı ücretli ve ücretsiz bir plan vardır. Planlar 100GB ile başlıyor ve 30 TB ile bitiyor. Çoğu iyi bir değer değil, ancak 100GB planı aylık 2 $ maliyeti, ki bu iyi bir anlaşma. 1 TB’lık planın aylık maliyeti 9,99 ABD dolarıdır, ancak pCloud’a hiçbir yerde yakın değildir, bu da size aynı fiyata iki kat daha fazla alan sağlar.

Ücretsiz plan, olasılıkları arttırıyor, çünkü Google Drive’ın sizin için çalışıp çalışmadığını görmek için kullanabileceğiniz 15 GB’lık cömert bir depolama alanı sağlıyor.

Google Drive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Web arayüzü hoş ve diğer Google uygulamalarına benzer. Aradığınızı bulmak kolaydır, tasarım caziptir ve sizi özelliklerle boğmaz. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, muhtemelen masaüstü istemciden daha fazlasını kullanacaksınız.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, masaüstü istemcisi senkronizasyon modelini izler. Mobil uygulama Android’de yüklü olarak gelir ve dosyalarınızı harekete geçirmenize yardımcı olur. Bunları, diğer bulut depolama uygulamalarında yaptığınız gibi önce indirmenize gerek kalmadan düzenlemenize de olanak tanır. Kullanıcı deneyimi ve diğer özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google Drive incelememize göz atın.

Son düşünceler

Bölgenizde sunucuları olan doğru hizmeti bulmak, keyifli bir iş akışı ile tatsız bir iş arasındaki fark olacaktır. Seçtiğimiz beş hizmet, bölgesel erişim ve iyi depolama özellikleri sağlıyor.

Sunucu konumu ve güvenliğine önem verdik. Egnyte Connect bizim en iyi seçimimizdir, ancak diğerleri de geçerlidir. Sizce başka bir hizmet bu listeye daha iyi uyuyor mu? Seçimlerimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me