Android 2020 için En İyi Antivirüs: Droid’inizi Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma

Android cihazlar, kötü amaçlı yazılımlar için başlıca hedeflerdir. Metin mesajları, üçüncü taraf uygulamaları ve hatta bazen Google Play de dahil olmak üzere bunu iletmenin birçok yolu vardır. Bu kadar çeşitli tehditlerle antivirüs şart.


Android için en iyi antivirüs kılavuzunda, piyasadaki en iyi beş seçeneği inceleyeceğiz. Bazıları ücretsizdir, bazıları ücretlidir, ancak cihazınızda ne yaparsanız yapın herkes sizi korumalıdır.

Google, Android’in yeni sürümleriyle Play Protect’i içerir. Teorik olarak sizi güvende tutması gereken yerleşik bir antivirüs. Bununla birlikte, laboratuvar testlerinde kötü performans gösterdi. AV-Comparatives, örneğin, sadece yüzde 51,8 etkili bulmuştur. Diğer yandan seçimlerimiz yüzde 99,9 etkili veya daha iyi.

Seçtiklerimize girmeden önce listemizi nasıl yaptıklarını tanımlayacağız. Hepsi F-Secure dışında, yalnızca Android için kullanılabilir, bu nedenle koruma almak için tam bir masaüstü paketine ihtiyacınız olmayabilir..

Hakkında daha ayrıntılı:

 • En İyi Antivirüs Yazılımı 2020
 • En Güvenli Antivirüs Yazılımı 2020
 • 2020 İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Yazılımı

Android 2020 için En İyi Antivirüs

Android için En İyi Antivirüs Seçimi

Bu kılavuzun amaçları doğrultusunda, sadece bir Android cihazdan daha fazlasına sahip olduğunuzu varsayacağız. Sunacağımız tüm seçeneklerin masaüstü ve Android varyantları vardır ve çok cihazlı bir paketin parçası olarak mevcuttur. Yine de Android uygulamalarını kendi başlarına alabilirsiniz.

Sadece bir Android cihazınız olsa bile, listemizi her iki kalabalığa da sunmamıza yardımcı olur. Seçimler yine de sizin için çalışacak ve masaüstü ve iş altyapılarına sahip oldukları için daha iyi koruma elde etme olasılığınız da yüksek.

Antivirüs Özellikleri

Android cihazlara odaklanan güçlü, pasif güvenlik. Masaüstünüzden farklı olarak, kullanıcı arayüzü yukarı çekilerek düzenli taramalar yapılmayacaktır. Sizi gerçek zamanlı olarak tehditlerden koruyan ve sahip olduğu birkaç sistem kaynağını yemeden cihazınızı tarayan antivirüsler arıyoruz.

Kullanılabilirlik ile el ele gider. Masaüstü antivirüsleri iyi bir nedenden dolayı bir dizi ayarla birlikte gelir, ancak bir mobil cihaz için tinkering genellikle istenmez veya gerekli değildir. Ayarlardan etkilenmeyen basit bir kullanıcı deneyimi arıyoruz.

Tüm seçeneklerimiz çok cihazlı planlar sunduğundan, masaüstü kullanılabilirliğine de bakıyoruz. Bu, Android dahil tüm cihazlarınızı aynı anda izlemek için kullanışlıdır. Uygulamaya girmeden telefonunuzun durumunu görmenin hızlı bir yolu da güzel.

Elbette, korumadan bahsetmeden antivirüs hakkında konuşamayız. Her uygulamanın Android sürümleri için laboratuvar sonuçlarını kullanıyoruz. Android telefonlar ve masaüstleri farklı bir tehdit grubuyla karşı karşıya olduğundan, bunları bu cephede değerlendirmek bizim için mantıklı.

Seçtiklerimiz çok cihazlı planlarla geldiğinden, genellikle ödeme yapılır. Çoğu, ücretsiz meslektaşları sunuyor, bu yüzden hangilerinin yaptığını anlatacağız. Bununla birlikte, genellikle yükseltmenin faydaları vardır.

Android Özellikleri

Bakılacak Android’e özgü özellikler de var. Birincisi aramalar ve metinler için filtreleme yapmaktır. Antivirüs, tanınmayan numaralardan gelen aramaları ve metinleri engelleyebilmeli veya en azından kötü niyetli olabilecek mesajlar konusunda sizi uyarabilmelidir..

Cihazınızı kaybetmeniz durumunda konum hizmetleri de arıyoruz. Bunlar arasında telefonunuzu izleme, uzaktan kilitleme ve uzaktan silme yer alır.

1. Kaspersky Internet Security Mobile

Kaspersky, en güvenli antivirüs seçimlerimizden biridir. Laboratuarlardan mükemmel koruma puanlarına, kullanımı kolay bir arayüze ve ucuz bir fiyat etiketine sahiptir. Android deneyimi, kriterlerimizde ortaya konan tüm özelliklerle birlikte gelmek kadar iyidir..

Kaspersky-Mobile

Kaspersky Internet Security Mobile’ın biri ücretli, biri ücretsiz olmak üzere iki sürümü vardır. Masaüstünüz için İnternet veya Toplam Güvenlik satın aldıysanız, Android telefonunuzu planınızdaki cihaz listesine ekleyebilirsiniz. Internet Security Mobile ayrıca yılda 10 $ karşılığında ayrı olarak satın alınabilir.

Ücretsiz sürüm, manuel tarama, gerçek zamanlı koruma ve kayıp veya çalıntı bir cihaz için kontroller ile birlikte gelir. Android Wear’i de destekler, yani telefonunuzu çıkarmadan güvenliğinizi izleyebilirsiniz.

Ücretli sürümü 10 $ yıllık oranı layık özellikleri ile geliyor. Taramaları otomatik olarak bir zamanlamaya göre çalıştırabilirsiniz, bu da kendi başına yükseltmek için yeterli bir nedendir. Ayrıca, metin ve çağrı filtrelemenin yanı sıra kimlik avı dolandırıcılıklarından korunma ile birlikte gelir.

Kaspersky Koruma Sonuçları

AV-Test, Temmuz analizi sırasında Kaspersky’ye koruma ve performansta mükemmel bir puan verdi. Önceki dört haftada bulunan gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılımlara ve Android kötü amaçlı yazılımlara karşı sırasıyla yüzde 99,8 ve yüzde 100 etkili oldu. AV-Test yaklaşık 6.000 örnek kullandı ve sektör ortalamasının o zaman sadece yüzde 97.4 olduğunu buldu.

AV-Test ayrıca Kaspersky’nin geçtiği pil ömrünü, hızını ve trafiğini de test etti. Kaspersky’nin sahip olmadığı yanlış uyarıları da test etti. Temmuz ayı yapılan testlerde, yanlış uyarılar için sektör ortalaması üç.

MRG Effitas benzer sonuçlar buldu. Q2 Android incelemesi sırasında Kaspersky’nin test edilen kötü amaçlı yazılımlara karşı yüzde 100 etkili olduğunu buldu. Örnek liste, finansal kötü amaçlı yazılımlardan SMS dolandırıcılıklarına kadar her şeyi içeriyordu.

AV-Comparatives, Android antivirüslerini başarılı / başarısız olarak değerlendiriyor ve Kaspersky Ağustos Android güvenlik incelemesini geçti. Laboratuvar, pil ömrünün yanı sıra koruma oranlarını da test etti.

Kaspersky’nin yanlış pozitif kullanılmayan 2.604 numuneye karşı yüzde 99.9 etkili olduğu bulundu. Antivirüs ayrıca pil ömrü performansı için en üst seviyedeydi ve test sırasında en fazla yüzde 3 oranında düşürdü. Pil ömrü testi, 45 dakikalık web’e göz atma, 85 dakika fotoğraflara bakma ve daha fazlasını içeriyordu.

Kaspersky, pil ömrü ve performans üzerinde minimum etkiye sahip, ucuz ve son derece güvenli bir Android antivirüs programıdır. Denemek için ücretsiz sürümü indirebilir veya çok cihazlı bir plana yükseltme hakkında bilgi edinmek için Kaspersky Anti-Virus incelememizi okuyabilirsiniz..

2. Bitdefender Mobil Güvenlik

Bitdefender, en iyi antivirüs yazılımı için ilk tercihimizdir. Mükemmel kullanıcı deneyimi, mükemmel koruma puanları ve özellik kalitesi nedeniyle sınıfında sürekli olarak en iyi sıradayız. Android sürümü de iyi, ancak Kaspersky’ninki kadar etkileyici değil. Yine de, listemizde kolay bir ikinci sırada yer alıyor.

Bitdefender-Mobile

Ücretsiz ve ücretli sürümler sunar ve Kaspersky gibi, masaüstünüz için bir Toplam Güvenlik planınız varsa ücretli varyantı kullanabilirsiniz. Ücretsiz sürüm, isteğe bağlı ve kurulumda tarama ve gerçek zamanlı koruma ile de iyidir.

Yine de birkaç özelliği eksik. Ücretli varyant bunu telafi eder. Bitdefender Mobil Güvenlik’i yılda 14,99 $ karşılığında satın alabilir veya bir Total Security planına cihazlarınızdan biri olarak yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz sürümün tüm özelliklerinin yanı sıra web koruması, Android Wear entegrasyonu ve hırsızlık önleme araçları ile birlikte gelir. Ayrıca belirttiğiniz uygulamalara erişmek için PIN gerektiren Uygulama Kilidi vardır..

En sevdiğimiz özellik ise Autopilot. Cihazınızın ne kadar iyi korunduğuna ilişkin fikir veren bir güvenlik monitörüdür. Donanım yapılandırmanıza ve kullanım modellerinize dayanarak, Autopilot alınması gereken güvenlik işlemlerini önerecektir.

Bitdefender Koruma Sonuçları

Bitdefender, Temmuz Android değerlendirmesi sırasında AV-Test’ten mükemmel notlar aldı. Aslında, gerçek zamanlı ve dört haftalık kötü amaçlı yazılımların yüzde 100 tıkanmasıyla Kaspersky’den daha iyi sonuçlar aldı..

Sıfır yanlış pozitif ile pil ömrü, performans ve trafik testlerini de geçti. Yine de Kaspersky kadar çok özelliği yok. AV-Test’in özellikler listesi maalesef Bitdefender’ın sahip olmadığı çağrı ve metin izleme.

MRG Effitas, ikinci çeyrek analizinde yüzde 99,8 etkili buldu. Yine de, Bitdefender 16 testin çoğunda yüzde 100 etkiliydi. Casus yazılımlarla, özellikle bu örneklerin yüzde 2,56’sını kaçırmakta zorlanıyor.

AV-Comparatives, Kaspersky’den bile daha etkili olduğunu buldu. Bitdefender, yanlış pozitif olmayan tehditlerin yüzde 100’ünü engelledi. Kaspersky ile birlikte pil ömrü için de en yüksek kategoride yer aldı.

Bitdefender daha pahalıdır ve en önemlisi çağrı ve metin filtreleme gibi birkaç özelliği yoktur. Bununla birlikte, mükemmel gizlilik denetimleri ve Bitdefender’ın sanal özel ağının sınırlı bir sürümü ile birlikte gelir. Bu senin için önemli olan bir mesele.

Koruma için, sürekli olarak Bitdefender kadar yüksek olan ve Android uygulaması için geçerli olan birkaç antivirüs vardır. Masaüstü varyantı hakkında daha fazla bilgiyi Bitdefender Antivirus incelememizde öğrenebilir veya Android sürümünü ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

3. Trend Micro Mobil Güvenlik

Trend Micro, kullanımı kolay arayüzü, çok sayıda koruma özelliği ve sağlam destek sistemi ile sevdiğimiz güçlü bir antivirüs. Dosya parçalayıcı gibi bazı özelliklerden yoksundur, ancak genel olarak seviyoruz. Android sürümü de tek başına veya bir güvenlik paketinin parçası olarak iyi.

Trend-Micro-Mobile

Trend Micro, Android güvenliğini ücretsiz olarak deniyor, ancak ücretsiz bir plan yok. Uygulamayı Android cihazınıza yükleyebilirsiniz, ancak bir kredi kartı girmeniz ve otomatik yenilemeyi açmanız istenir.  

Trend Micro ile tek gerçek tutkumuz bu. Ürün sayfasını dikkatle okuduğunuzda, antivirüs uygulamasının ücretsiz olmadığı, ancak yine de web sitesindeki “ücretsiz araçlar” sekmesinin altında olduğu açıktır. Deneme sürümü bittikten sonra kötü amaçlı yazılım taraması yapabilirsiniz, ancak başka bir şey yapamazsınız..

Mobil Güvenlik aboneliği yıllık 29,99 ABD doları tutarındadır, bu da tek başına iyi bir anlaşma değildir. Bununla birlikte, Maksimum Güvenlik satın alırsanız, en fazla 10 cihaz için koruma ile birlikte gelen Mobil Güvenliği kullanabilirsiniz. Paketin 10 cihaz için yalnızca 59,95 ABD doları olduğunu düşünürsek, daha mantıklı.

Bununla birlikte, fiyat için birçok özellik elde edersiniz. Trend Micro, kötü amaçlı yazılım taraması, kurulum öncesi tarama ve hırsızlık koruması dahil temel koruma içerir. Sistem yardım denetleyicisi ve uygulama yöneticisi gibi performans özelliklerine de sahiptir..

En sevdiğimiz özellik “Sadece Telefon” modudur. Piliniz kritik ölçüde azaldığında, Trend Micro tüm etkin işlemleri durduracak ve yalnızca telefonunuzun, telefonun işlevselliğini koruyacaktır. Güç bankalarının her yerde olduğunu düşünmek o kadar kullanışlı değil, ama yine de sahip olmak güzel bir özellik.

Trend Micro Koruma Sonuçları

AV-Test, Trend Micro için mükemmel sonuçlar gösterir. Temmuz 2018’de gerçekleştirilen kötü amaçlı yazılım testlerine karşı yüzde 100 etkiliydi. O zaman, önceki dört haftada keşfedilen kötü amaçlı yazılımların gerçek zamanlı tespiti ve tespiti için sektör ortalamaları sırasıyla yüzde 97.4 ve yüzde 96.7 idi..

Ayrıca pil ömründe, hızda veya trafikte belirgin bir fark olmadan performans testlerini geçti. Meşru uygulamaların yüklenmesi veya üçüncü taraf bir uygulama mağazasının kullanımı sırasında da yanlış pozitifler döndürmedi. AV-Test’in değerlendirmesinin özellik bölümü de iyi, Trend Micro ebeveyn kontrolü için kutuyu işaretliyor.

MRG Effitas, Q2 Android analizinde yüzde 100 etkili olduğunu buldu. Potansiyel olarak istenmeyen uygulamalardan ve reklam yazılımlarından SMS kimlik avına kadar çeşitli örnekler dahil 16 testin tümünü geçti. Toplam 223 örnek vardı.

AV-Comparatives, Ağustos Android değerlendirmesinde geçti. Yanlış pozitif kullanılmayan örneklere karşı yüzde 100 etkilidir. Ayrıca, pil kullanımı için en üst kategoride yer alarak normal kullanıma göre yüzde 3’ten daha az tüketiyor.

Trend Micro, mükemmel bir güvenlik ve uzun özellik listesine sahiptir. Masaüstü paketlerinden birinin bir parçası olarak, Android sürümü buna değer. Kendi başına, çok pahalı ve uğraşmaya değmez.

Trend Micro’nun masaüstü sürümü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Trend Micro Antivirus + incelememizi okuyabilirsiniz. Android uygulamasını ücretsiz olarak indirebilir ve ücretli sürümle birlikte gelen özellikleri de deneyebilirsiniz.

4. F-Secure Safe Mobile

F-Secure, Android antivirüsünü tek başına sunmaz. Telefonunuzda 30 gün boyunca indirebilir ve kullanabilirsiniz, ancak çok cihazlı bir plana geçmedikçe bundan sonra çalışmaz. F-Secure, Android’i Güvenli ve Toplam paketlerinde korur.

F-Secure-Mobil

Trend Micro gibi, Android telefonunuzu korumanız gerekiyorsa erişmek zordur, ancak bir koruma paketinin parçası olarak özellikler bakımından zengindir. Cihazınız için telefonunuzdaki içeriği ve yüklenenleri tarayan standart kötü amaçlı yazılım korumasına sahiptir..

Çok sevdiğimiz bankacılık ve tarama koruması da var. Tarama koruması, genellikle web’de gezinirken sizi kötü amaçlı web sitelerinden uzaklaştırır. Güvenli Tarayıcı, ziyaret ettiğiniz bankacılık web sitelerini doğrular, böylece pharming’e kurban gitmezsiniz.

Cihazınızı kaybederseniz, bulmak, silmek ve kilitlemek için araçlar vardır. Tüm cihazlarınız uygun bir tarayıcı arayüzünde yönetilir, böylece Android telefonunuzun durumunu görebilir ve kaybolursa gereken işlemleri yapabilirsiniz..

Tarayıcı arayüzü, ebeveyn özelliklerine de erişebileceğiniz yerdir. F-Secure, gördüğümüz en iyi ebeveyn kontrolüne sahiptir ve çok cihazlı bir planda mantıklıdır. İçerik filtresi, uygulama kontrolü, zaman sınırları ve güvenli arama özelliği vardır.

F-Secure Koruma Sonuçları

AV-Test’in en azından koruma için F-Secure için iyi sonuçları vardır. Gerçek zamanlı olarak algılanan kötü amaçlı yazılımlara karşı yüzde 99,9 ve önceki dört haftada bulunan kötü amaçlı yazılımlara karşı yüzde 100 etkiliydi.

Kullanılabilirlik sorunları olsa da. F-Secure altı sayıdan dördü yarıya verildi. Pil ömrü, hız ve trafik testlerinden geçti, ancak yanlış pozitiflerle ilgili problemleri vardı. Bir üçüncü taraf uygulama mağazasından uygulamaların yüklenmesi sırasında iki uyarı ve Google Play’den geçerli uygulamalar için bir yanlış uyarı verdi.  

Ne yazık ki, MRG Effitas Q2 Android incelemesine F-Secure’u dahil etmedi.

Yine de AV-Comparatives iyi sonuçlar verdi. F-Secure, yanlış pozitif olmayan kötü amaçlı yazılımlara karşı yüzde 99,9’u etkili buldu. Antivirüs ayrıca pil ömrü için en yüksek dereceyi aldı, yani normal kullanımdan en fazla yüzde 3 boşaltıldı.

F-Secure, Trend Micro gibi bir güvenlik paketinde anlamlıdır. Maalesef, bulabileceğiniz tek yer de, bu nedenle yalnızca Android kullanıcıları şanssız. Daha fazla bilgi edinmek veya 30 günlük deneme sürümüne kaydolmak için F-Secure Antivirus incelememizi okuyabilirsiniz.

5 / Avast Mobil Güvenlik

Avast, çok erişilebilir olduğu için virüsten korumaya yönelik bir seçimdir. Önyükleme için özellikle ücretsiz planda ve iyi koruma puanlarında uzun bir özellik listesi ile birlikte gelir. Ancak bu listedeki diğer antivirüsler kadar güvenli değil, bu yüzden kararınızı hesaba katmalı.

Avast-Mobile

Mobil Güvenlik ücretsizdir, bu yüzden bir kuruş harcamak istemeyenler için iyidir. Android cihazınız için gerçek zamanlı koruma ve tarama yetenekleri ile birlikte gelir. Yeni uygulamalar yüklenmeden önce otomatik olarak taranır.

WiFi monitörü çok seviyoruz. Avast, WiFi ağlarını bağlanmadan önce tarar ve sizi güvenlik açıkları konusunda uyarır. Genel WiFi’yı sık sık kullanıyorsanız, bu çok yararlı olabilir.

Cihazınızın konumunu izlemek, kilitlemek ve silmek için kontrollere sahiptir. Mobile Security Pro yükseltmesi için ödeme yaparsanız, hırsızın ses veya görüntüsünü gizlice yakalayabilir ve SIM kartınızı otomatik olarak kaybolmuş olarak kaydedebilirsiniz.

Yükseltme, SecureLine VPN gibi başka özelliklere de sahiptir. Yine de, Avast SecureLine VPN incelememizde nazikçe almadık.

Avast Koruma Sonuçları

AV-Test, Avast için en iyi sonuçları verir. Gerçek zamanlı olarak kötü amaçlı yazılımlara karşı yüzde 99,8 ve önceki dört haftada bulunan kötü amaçlı yazılımlara karşı yüzde 100 etkili buldu. Her ikisi de endüstri ortalamasının üzerinde olduğundan, Avast koruma için mükemmel bir puan kazandı.

Kullanılabilirlik de iyidir. AV-Test bir başka mükemmel skor daha verdi. Avast hız, pil ömrü ve trafik testlerini geçti. Ayrıca Google Play veya üçüncü taraf uygulama mağazalarından indirmeler için yanlış uyarı vermedi.

MRG Effitas, Q2 Android incelemesine Avast’ı dahil etmedi. Yine de 2017’den Android 360 etkinlik testinde rakamlar var. Bu süre zarfında MRG Effitas, Avast’ın yüzde 93,4’ünü etkili buldu. Aynı testte, Bitdefender ve Kaspersky yüzde 99,3 tespit oranı kazandı.

AV-Comparatives en son testinde yüzde 92.3 etkili olduğunu, yani onaylanmadığını buldu. Bununla birlikte, test sırasında Avast ve AVG uygulamalarında belirli durumlarda Android 7.0 veya sonraki sürümlerde bulut hizmetlerini sorgulamayacakları bir hata oluştu..

Yine de Avast 2017 testi sırasında onaylandı. AV-Comparatives o zaman yüzde 99.9 etkili oldu. Aynı dönemde Kaspersky yüzde 99,8 etkili ve Bitdefender yüzde 100 etkili oldu.

Etkileyici test sonuçları yok, ancak Avast sizi bir tutamla yakalamanız gereken iyi, ücretsiz bir Android antivirüs. Ne yazık ki, daha büyük bir güvenlik paketinin parçası olarak gelmiyor, yani tüm cihazlarınızı yükseltmek istiyorsanız daha fazla harcayabilirsiniz.

Bu yüzden masaüstü için Avast Pro’yu öneriyoruz. Tek bir cihazı koruyan yol ortası bir plan ve Avast’ın Android teklifiyle iyi eşleştiğini düşünüyoruz. Avast Pro incelememizde daha fazla bilgi edinebilir veya uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Son düşünceler

Bunlar Android için en iyi antivirüs için seçtiklerimiz. Google Play Protect için üstün koruma sunarlar ve önyükleme yapmak için daha fazla özellik içerirler. Bazen ağır bir prim ödemek zorunda kalacak olsanız da, ekstra koruma ve özellikler buna değer.

Genel olarak Bitdefender veya Kaspersky’yi öneririz. Diğer seçenekler harika, ama bir şekilde dezavantajları var. Bütçe dostu bir seçeneğe ihtiyacınız varsa, Avast para harcamadan mükemmel bir seçimdir.

Android cihazınızda bir antivirüs kullanıyor musunuz? Varsa hangisi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map