2020’de Endonezya IP Adresi Nasıl Alınır: Jakarta Juke

Endonezya’dan taşındıysanız veya seyahat ediyorsanız, normalde çevrimiçi yaptığınız şeylere erişemediğinizi fark etmiş olabilirsiniz. Ne kadar denerseniz deneyin, elde ettiğiniz tek şey bir hata mesajıdır. Bunun nedeni, web sitesinin veya çevrimiçi hizmetin belirli bir ülkeyle sınırlı olmasıdır. Görüntülemek için bir Endonezya IP adresine ihtiyacınız var ve size nasıl bir IP adresi alacağınızı göstereceğiz.


IP adresleri benzersizdir ve çevrimiçi herkesin bir tane vardır. Bunu, ziyaret ettiğiniz her web sitesine veya çevrimiçi hizmete bulunduğunuz yeri bildiren bir kimlik olarak düşünün. Siz orada olmadıkça, belirli bir ülkeyle sınırlı içeriği görüntüleyememenizin nedeni budur. IP adresinizi değiştirmek, sanki oradaymış gibi görünmenizi sağlayabilir.

Bunu yapmak istemenizin birkaç nedeni var. Nonton TV gibi yerel kanalları kaçırabilirsiniz veya Endonezya Netflix’te başka hiçbir yerde izleyemeyeceğiniz bir şov olabilir.

Lisans kısıtlamaları, karşılaştığınız coğrafi bloklar için sorumludur. Bir şovun bir ülkede yayınlanması için lisansı yoksa, oraya buradan erişilemez. Bu yüzden Netflix’in kütüphanesi dünya çapında farklılık gösterir ve ABD sürümü neden en büyük seçime sahiptir? Bununla ilgili daha fazla bilgiyi Netflix yasağındaki kitabımızda okuyabilir ve önerilerimiz için en iyi Netflix için VPN kılavuzumuza göz atabilirsiniz..

Endonezya IP adresi almanın bir başka nedeni de finansal veya ticari hesaplarınıza erişmektir. Birçok banka, giriş yapmak için kısıtlamalar getirir ve yalnızca ülke içinden yapmanıza izin verir. Sahtecilikle mücadele etmeyi amaçlayan bir güvenlik özelliğidir. IP adresinizi değiştirirseniz, giriş yapmakta sorun yaşamazsınız.

Endonezya IP Adresi Nasıl Alınır

IP adresinizi değiştirmenin bir yolu bir proxy kullanmaktır. Yapması kolay – en iyi ücretsiz proxy kılavuzumuz süreci açıklıyor – ancak proxy’ler güvenilmez olabilir, bu yüzden önermiyoruz. Ayrıca, güvenliği olmayan ve herkesin bakması için IP’niz açık olan bir oturma ördeğisiniz. Daha fazla bilgi için VPN ve proxy vs Tor karşılaştırmamıza göz atın.

Sanal bir özel ağ kullanmanızı öneririz. Yalnızca IP adresinizi değiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda onlarla birlikte gelen diğer özelliklerden de yararlanacaksınız. VPN’ler, sizi çevrimiçi tehlikelerden korumak için büyük bir güvenliğe sahiptir ve çoğunun kayıt tutmama politikası vardır, bu nedenle çevrimiçi yaptıklarınızın kaydı yoktur. Ayrıca gerçek IP adresinizi de korurlar.

En iyi VPN makalemizdeki sağlayıcılara göz atabilirsiniz, çünkü birçoğu size ihtiyacınız olanı alacaktır, ancak bazıları Endonezya’ya diğerlerinden daha uygun olacaktır.

Seçtiğiniz VPN sağlayıcısının Endonezya’da sunuculara sahip olması gerekecek veya oradan bir IP adresi alamayacaksınız.

Bazı VPN’ler akış hizmetlerine girmede diğerlerinden daha iyidir. Örneğin, Netflix’in akıllı bir VPN algılama sistemi vardır ve onu atlayabilecek çok fazla sağlayıcı yoktur. Netflix proxy hatası üzerindeki parçamız bunun daha kapsamlı bir açıklamasını veriyor.

CyberGhost

CyberGhost, Endonezya IP adresi almak için iyi bir seçimdir, çünkü orada sekiz sunucu içeren büyük bir sunucu ağına sahiptir. Güvenliği iyidir ve çevrimiçi etkinliklerinizin kaydını tutmaz.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

İyi hızlara ve sınırsız bant genişliğine sahiptir ve Netflix gibi akış hizmetlerine girebilir.

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Birden fazla cihaz için en iyi VPN kılavuzumuzda ikinci sırada yer alarak yedi cihazın aynı anda bağlanmasına izin verir. Yedi günlük bir deneme var, böylece hizmeti test edebilirsiniz. Bundan daha fazla zamana ihtiyacınız varsa, para iade garantisi de vardır. CyberGhost incelememiz daha ayrıntılı.

NordVPN

Endonezya’dan bir IP adresi almak için NordVPN’i de kullanabilirsiniz. Sunucu ağı çok büyük ve Endonezya’da beş sunucu var. Piyasadaki en iyi güvenliklerden bazılarıyla korunacaksınız ve faaliyetleriniz gizli tutulacak.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Hızları iyi ve bant genişliği sınırları yok. Netflix de dahil olmak üzere çoğu akış hizmetine de girebilir.

Kullanımı kolay istemciler Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir ve tek seferde altı adede kadar cihaza bağlanabilirsiniz. Hoşunuza gidip gitmediğini görmek için bolca zaman veren 30 günlük bir geri ödeme penceresi var. Sağlayıcıya daha iyi bakmak için NordVPN incelememizi okuyun.

HideMyAss

HideMyAss size bir Endonezya IP adresi de verecektir. 190 ülkeyi kapsayan ve Endonezya’da iki sunucu içeren devasa bir sunucu ağına sahiptir. Güvenlik iyidir, ancak gizlilik politikası bağlantı ve bağlantı kesme günlüklerinin 30 gün boyunca saklandığını söylüyor.

HidemyAss-anasayfa-2019

Hızları çoğu aktivite için uygundur. Ayrıca, sınırsız bant genişliğine sahiptir ve çoğu akış hizmetine erişebilir.

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Basit istemcileri vardır ve aynı anda beş cihaza kadar bağlamanızı sağlar. Sevip sevmediğinizi görmek için yedi günlük denemeyi kullanabilirsiniz. Bundan sonra hala karar veremiyorsanız, 30 günlük para iade garantisi vardır. Daha fazla bilgi için HideMyAss incelememizi okuyun.

Endonezya IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

Bir Endonezya IP adresi kullanarak tehlikede değilsiniz, ancak akılda tutulması gereken birkaç şeyi vurgulamalıyız. Ağır gözetim altında olan, gizliliğe saygı duymayan ve konuşma konusunda katı kurallara sahip ülkeler var.

Nefret dolu konuşma ve iftira, Endonezya’da ağır para cezalarına ve hapis cezasına neden olabilir. Örneğin, bir Facebook kullanıcısı 14 ay hapis cezasına çarptırıldı ve sadece zaman çizelgesinde çıkan bir haber raporunda etiketlendiği için 5 milyon Endonezya rupisi (380 $) para cezası verdi.

2011 Devlet İstihbarat Yasası uyarınca sosyal medya izlenebilir ve mahkeme emri olmadan iletişime müdahale edilebilir. Endonezya ordusunun yetkisiz bir gözetim yürüttüğü iddiaları var. Ayrıca, hükümet cihazlara ve ağlara erişmek için gözetim teknolojisi satın aldı.

2015 yılında 21 ülkenin bir cep telefonu izleme teknolojisi olan IMSI yakalayıcılarını kullanmak için lisans aldığını ve Endonezya’nın bunlardan biri olduğunu bildiriyordu. Endonezya için en iyi VPN parçamızda ülke hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ayrıca siber suç riskini de dikkate almalısınız. Genel WiFi birçok yerde kullanılabilir, ancak bağlantıların ne kadar güvenli olduğunu bilmenin bir yolu yoktur. Endonezya en savunmasız ülkelerden biridir. Bilgisayar korsanlığı, virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar yaygındır. İyi bir antivirüs kurmak ve bir VPN’in güvenliğini almak mantıklı.

Son düşünceler

Endonezya IP adresi almanıza yardımcı olduğumuzu umuyoruz. Bunu yapmanın en iyi yolu bir VPN kullanmaktır, çünkü iyi bir güvenlikle korunursunuz ve anonim olarak devam edebilirsiniz.

Seçimlerimizden herhangi biri size ihtiyacınız olanı sağlar, ancak CyberGhost iş için en iyisidir, çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz sekiz sunucu vardır, bu da en çok gördüğümüz şeydir. Yedi günlük deneme, test için yeterli zaman sağlar ve para iade garantisi pastayı buzlandırır.

Endonezya IP adresi alma konusunda deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me