DreamHost, gözden geçirdiğimiz en iyi web barındırma hizmetlerinden biridir. Mükemmel hız, üstün güvenlik ve ucuz fiyatlamanın yanı sıra, her biri fiyatı ile iyi hissettiren uzun bir plan listesi sunar. HostGator ise gizlilik ve hız departmanlarında birkaç problem yaşıyor. 


Bu DreamHost ve HostGator karşılaştırmasında, adım adım nasıl yığıldıklarını göreceğiz, onları parlatan değişkenleri ve onları batırır. Sonunda, sitenizi barındırmak için hangisinin en iyi seçenek olduğunu anlayacaksınız. Bununla birlikte, bu kılavuza ek olarak DreamHost incelememizi ve HostGator incelememizi de okumanızı öneririz..

Çoğunlukla bu web barındırma hizmetlerine odaklanacağımızdan, genel sıralamaları değişebilir. DreamHost ve SiteGround karşılaştırmamızda görebileceğiniz gibi, bazen pazarın geri kalanından daha iyi olan bir hizmet bire bir karşılaştırıldığında daha iyi olmaz.

Kavga Kurmak: DreamHost ve HostGator

Karşılaştırmalarımız için, bireysel incelemelerde kullanılan kriterleri gevşek bir şekilde takip ediyoruz. Operasyon kelimesi “gevşek”, çünkü incelemelerimizi takip etmek, sadece uzun değil, aynı zamanda haksız olan sekiz yuvarlak bir kan banyosuyla da sonuçlanacaktır. Barındırma türlerine ve hızına eşit ağırlık vermek yerine, inceleme ölçütlerini yoğunlaştırdık. 

Beş alanın önemli olduğunu gördük: özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, hız ve güvenlik. Destek de önemlidir, ancak çoğu web barındırıcısının en azından iyi bir desteğe sahip olduğunu görmek genellikle endişe vermez. Her tur bir puan değerinde ve hangi web barındırma hizmeti iddia olursa olsun sonunda üç veya daha fazla puan kazanan olacak. 

Her tur, bu kriterlere ilişkin beklentilerimiz üzerine bazı notlar ile başlayacaktır. Örneğin, birinci turda günlük yedeklemeler ve ikinci turda cömert bir geri ödeme politikası arıyoruz. Ardından, hizmetlerin bu tur için beklentilerimizi ne kadar iyi karşıladığından bahsedeceğiz, sonra nasıl karşılaştırdıklarına dair bazı düşünceler vereceğiz. Son olarak, bir kazanan ilan edip bir puan vereceğiz. 

Bununla birlikte, kazananları taramak yerine her turda okumanızı öneririz. Bazı mermiler çok yakın, bizi en önemli olduğuna inandığımız yönler hakkında bir yargılama çağrısı yapmaya zorluyor – sizin için mutlaka geçerli olmayan bir değerlendirme.

1

Özellikleri

Web sunucuları, özellikler söz konusu olduğunda son birkaç yılda gelişti. İPage’in ücretsiz reklam kredileri, Hostinger’in gelişmiş sunucu yazılımı ile karşılaştırıldığında şimdi bayat görünüyor (iPage incelememizi ve Hostinger incelememizi okuyun). Ekstra güzellikleri takdir etsek de, bunlar temel özellikler olarak gördüğümüz şeylerin yerine geçmez.. 

Bu özellikler üç şey yapmanıza yardımcı olmalıdır: sitenizi oluşturma, optimize etme ve güvenlik altına alma. Her alanda en az bir özellik olmalıdır. Örneğin, bu turdaki sağlam bir hizmet, bir web sitesi oluşturucu, yerleşik önbellekleme ve günlük yedeklemeler sağlayacaktır. DreamHost ve HostGator’un özellikler söz konusu olduğunda ve aynı zamanda bu özellikleri dizilimde tanıttıklarında karşılaştıracağız..

DreamHost

DreamHost, yukarıda belirtilen üç alana doğrudan uyan mükemmel bir özellik yelpazesi sunar. Bir dakika içinde bina hakkında konuşacağız, ancak optimizasyon için tam SSD depolama alanına ve belirli barındırma türlerinde bir önbelleğe sahipsiniz ve güvenliği sağlamak için günlük yedeklemeleriniz ve ücretsiz bir SSL / TLS sertifikanız var. 

Paylaşılan planlar hala birçok özellik sergilerken, WordPress planları en çok öne çıkıyor. DreamHost, DreamPress planlarıyla WordPress kılavuzu için en iyi web barındırma sistemimize ulaştı – bulut ortamında yerleşik yönetilen WordPress çözümleri (bulut odaklı başka bir ana bilgisayar için MDDHosting incelememizi okuyun). 

DreamPress planları, yukarıda belirtilen tüm özelliklerin yanı sıra sınırsız bir CDN, tek tıklamayla WordPress sahneleme, yönetilen WordPress güncellemeleri ve temel bir WordPress eklentisi olan ücretli bir Jetpack sürümü ile birlikte gelir (başlangıçtaki kullanım kılavuzumuzda okuyabileceğiniz gibi) WordPress). 

WordPress’e aşina olmayanlar için, DreamHost’un şirket içi web sitesi oluşturucusu olan Remixer’i kullanabilirsiniz. En iyi web sitesi üreticilerimizle aynı düzeyde olmasa da, Remixer, Webnode’a benzeyen blok tarzı bir arayüze (Webnode incelememizi okuyun) uygun sağlam bir tekliftir. Tema seçimi de sağlam.

dreamhost-review-remixer

Ancak Remixer, diğer web sitesi oluşturucularına göre benzersiz bir avantaja sahiptir. Web sitenizi tasarlamak için mükemmel tema seçimini ve kolay sürükle ve bırak arayüzünü kullanabilirsiniz, ancak bu bitmiş web sitesini WordPress’e aktarabilirsiniz. WordPress’in esnekliğini istiyorsanız, ancak bir geliştirici kiralamak veya bir tema satın almak istemiyorsanız, Remixer ayak parmağınızı her iki dünyaya daldırmanın birkaç yolundan biridir. 

HostGator

HostGator, DreamHost ile aynı sayıda özelliğe sahiptir, ancak plan aralığını kapsamazlar. Barındırma katmanlarını performansa dayalı olarak ayırmak yerine, çoğu zaman, Bluehost gibi hizmetlerden gördüğümüz tarihli bir uygulama olan HostGator bunları aldığınız özelliklere göre ayırır (Bluehost incelememizi okuyun).

İPage ve JustHost gibi (JustHost incelememizi okuyun), HostGator, ücretsiz reklam kredileri ve birden fazla tek tıklamayla yükleyici olan özelliklerin eksikliğinden uzaklaşıyor. Şikayet etmiyoruz, ancak bunlar gerçekten bu noktada özellikler değil – beklentiler. Eksik olan, WordPress planlarında yer alan günlük yedeklemeler ve önbelleklemenin yanı sıra planlar arasında SSD depolama.

Planınıza dahil olmayan özellikler pazarda mevcuttur ve alışveriş için tek elden alışveriş yapmayı takdir etsek de, özelliklerin çoğunun kapının dışında olmasını istiyoruz. 

hostgator-review-pazar

HostGator’ın parladığı yer bina bölümünde. Biri açıkça üstün olmasına rağmen, emrinizde iki web sitesi üreticisi var. Birincisi, (Gator incelememizde okuyabileceğiniz gibi) o kadar da etkileyici olmayan HostGator’un şirket içi web sitesi oluşturucusudur.. 

Sitenizi oluşturmak için Weebly’yi de kullanabilirsiniz. Weebly incelememizde görebileceğiniz gibi, saçma bir arayüze, harika tema seçimlerine ve sağlam üçüncü taraf entegrasyonlarına uyan herhangi bir barındırma paketi için sağlam bir içerme. HostGator, Weebly’nin ücretsiz sürümünü kendi alan adınızla kullanmanızı sağlayan “bağlantı” paketini sağlar. 

Birinci Tur Düşünceler

Bu tur dahil edilen özelliklere değil, bu özelliklerin geldiği yere düşüyor. DreamHost, planların temelini, fiyat arttıkça bunları temel alarak sunuyor. HostGator, diğer yandan, size çok yönlü bir şey sunmaz ve çok yönlü bir özellik listesi elde etmek için pahalı bir pakete yükseltmenizi zorlar.

Round: DreamHost için Özellikler Noktası

DreamHost Logosu
HostGator Logosu

2

Fiyat

Fiyatlandırma, web sunucuları için karmaşık bir konudur. İstisnalar varken (bizim 1 okuyun&Bunlardan biri için 1 IONOS incelemesi), çoğu hizmet ödeyeceğiniz ücreti açıklığa kavuşturmak için ödeme yapılmasını bekler. Aylık birkaç dolara mal olan bir paket olarak reklamı yapılan, ödeme bilgilerinizi girdiğinizde genellikle 100 dolardan fazladır. Bunun nedeni, iyi bir fiyat elde etmek için birkaç yıllık barındırma satın almanız gerekeceğidir.. 

Bu turda, DreamHost ve HostGator oranını değil, aynı zamanda ödeme sürecindeki bu oranın ne kadar net olduğunu da inceliyoruz. Ayrıca, planların mevcut sürelerini ve para iade garantilerini karşılaştıracağız.

DreamHost

DreamHost, ilk başta bu şekilde görünmemesine rağmen, tahta boyunca ucuzdur. Hosting24 gibi bir hizmetle karşılaştırıldığında, DreamHost’un oranı daha yüksektir (Hosting24 incelememizi okuyun). Yenileme üzerine, DreamHost rekabetin çoğundan daha ucuzdur ve size önyükleme için esneklik sağlar. Ucuz web hosting arıyorsanız, DreamHost kesin bir bahis. 

Paylaşılan planlar çok etkileyici, DreamHost bir yıl veya üç yıl için ayda 3 $ ‘dan daha düşük bir tanıtım oranı ve yenileme sonrasında ayda 6 $’ lık bir fiyat sunuyor. Bu yenileme oranı, DreamHost’un neyse ki ceza olmadan sunduğu aylık plan için de geçerlidir (aylık kullanıcıları cezalandıran bir ana bilgisayar örneği için Arvixe incelememizi okuyun). 

DreamPress planları daha pahalıdır, ancak yine de benzer bir özellik setiyle Kinsta’dan biraz daha ucuzdur (Kinsta incelememizi okuyun). Bununla birlikte, 20 ABD doları ile 30 ABD doları fiyat noktasını sallayamazsanız, SiteGround mükemmel bir bütçe alternatifidir (SiteGround incelememizi okuyun).

DreamHost’u en çok ayıran şey para iade garantisidir. Fikrinizi değiştirmek için tam 97 gününüz var, bu sadece A2 Hosting’in her zaman para iade garantisi ile sınırlıdır (A2 Hosting incelememizi okuyun). DreamHost’un garantisi süreden bağımsız olarak da geçerlidir. Bu, aylık bir plan satın almaya karar verirseniz, paranızın tamamını geri almak için hala üç ayın kuzeyine sahip olduğunuz anlamına gelir.. 

HostGator

HostGator’un fiyatlandırma tablosunu DreamHost’la karşılaştırmak, ücretler söz konusu olduğunda hizmetlerin benzer olduğunu gösterir. Paylaşılan planlar hemen hemen aynı fiyat noktasında başlar ve WordPress planları HostGator ile daha da ucuzdur. Ancak, görünüm aldatıcı olabilir ve bu kesinlikle doğru. 

HostGator’un web sitesinde listelenen fiyatlar yalnızca üç yıl önceden hosting satın alırsanız geçerlidir. Bununla birlikte, HostGator ayrıca bir ve iki yıllık planların yanı sıra bir, üç ve altı aylık süreler de sunar. Süre ne kadar kısa olursa, aylık ücret o kadar pahalı olur.

Bir, üç ve altı aylık planlar, en ucuz paylaşılan plan için 11 dolar olan yenileme oranını ücretlendirir. HostGator ilk döneminizde size iyi bir yığın verebilir, ancak uzun vadede telafi edersiniz. Ayrıca, indirimi almak için çok sayıda barındırma satın almanız gerekecek, bu da önemli ön maliyetler anlamına gelir. 

Neyse ki, para iade garantisi fena değil. HostGator, çoğu ana bilgisayardan daha fazla olan geri ödeme almak için 45 gün sunar. Yine de, DreamHost ve InMotion Hosting’den daha az, ikincisi size tam 90 gün veriyor (InMotion Hosting incelememizi okuyun).

Yuvarlak İki Düşünce

Birinci tur gibi, bu oldukça açık. HostGator yenilendikten sonra daha pahalıdır ve sizi iyi bir fiyat elde etmek için birkaç yıl barındırma satın almaya zorlar. DreamHost, yenilemenin yaklaşık yarısı kadar maliyete mal olan ve cezalandırma süresi geldiğinde size esneklik sağlayan basit bir fiyatlandırma planına sahiptir..

Yuvarlak: DreamHost için Fiyat Noktası

DreamHost Logosu
HostGator Logosu

3

Kullanım kolaylığı

Tüm web hosting incelemelerimizle, bir plan gizli olarak satın alırız, böylece onu istediğiniz gibi deneyimleyebiliriz. Bu, siteye iniş, mevcut planlar listesine göz atma, birini seçme ve ödeme işlemini tamamlama ile başlar. Bu turda, bir plan satın almanın ve DreamHost ve HostGator ile bir web sitesi kurmanın ne kadar kolay olduğuna bakacağız.

DreamHost

DreamHost bir plan bulmayı ve seçmeyi basitleştirir. Web sitesi modern ve sezgiseldir ve her ürün sayfası aylık ve yıllık oranları görmek için bir geçiş sağlar. Bir plan seçtikten sonra, site sizi Namecheap’in çok adımlı çıkışını utanç veren üçüncü taraf bir ödeme sürecine getiriyor (Namecheap incelememizi okuyun). 

Ödeme işlemi, eklentiler veya ek hizmetler ile de sizi bombalamaz. Satın almak istediğiniz süreyi ve biraz daha fazlasını sorarak tüm süreci zahmetsiz hissetmenizi sağlar. Ödemeyi tamamladıktan sonra, doğrudan giriş kimlik bilgilerinizle bir e-posta göndermekten daha iyi bir şifre oluşturma sayfasına gidersiniz (nedenini öğrenmek için LunarPages incelememizi okuyun). 

Son olarak, giriş yapabilirsiniz. DreamHost, hesap ve web sitesi yönetimini tek bir yerde birleştiren tescilli bir kontrol paneli kullanır. Bununla birlikte, Pagely ve Kinsta ile görülen kontrol panellerinin inceliğinden yoksun. DreamHost’un kontrol paneli Midphase’a daha çok benziyor ve soldaki menüden mevcut tüm hizmetleri gösteriyor (Midphase incelememizi okuyun).

dreamhost-review-kontrol paneli

Yalnızca satın aldığınız hizmete odaklanmak yerine, DreamHost’un sunduğu her hizmet için sekmeleri vardır. Sahip olmadığınız hizmetlerin arkasında, bunları satın alacak reklamlar vardır ve bu da şişirilmiş bir arayüze yol açar. Bununla birlikte, her şeyin tek bir çatı altında olmasını seviyoruz, bu yüzden DreamHost’u hatalandırmak zor.

HostGator

HostGator, ödeme sırasında zor olduğu için değil, aboneliğiniz için fazla ödeme yapmama konusunda dikkatli olmanız gerektiğinden, ödeme sırasında bazı sorunlar sunar. İkinci turda belirtildiği gibi, HostGator size üç yıl boyunca bir oran verir. Ayrıca, ödeme sırasında birden fazla eklentiyi önceden seçer, bu da can sıkıcıdır.. 

Ödemeyi bitirdiğinizde, HostGator size giriş kimlik bilgilerinizi içeren birden fazla e-posta gönderir. Bu yayınlanma yöntemi bazı sorunlar ortaya çıkarır. İstemci şifreli bir bağlantıya sahip olmazsa, e-posta güvenli olmayan bir bağlantıya ulaşır, bu da ortadaki bir saldırının hesabınızın kirli ayrıntılarını açığa çıkarabileceği anlamına gelir. Ayrıca, bize gönderilen şifre işe yaramadı. 

Ancak, kontrol paneline indiğinizde bu hataları hızla unutacaksınız. HostGator, hesap ve barındırma yönetimini DreamHost’tan daha da ayırt edici bir şekilde tek bir çatı altında birleştirerek, cPanel kılavuzuyla en iyi web hostingimize layık, değiştirilmiş bir cPanel kullanıyor.

hostgator-review-cpanel

Ek hizmetler satın almak, sol taraftaki çubuğu kullanarak desteğe erişmek ve alan adlarınızı aynı ekrandan yönetmek için pazara atlayabilirsiniz. Ayrıntıları incelemek istiyorsanız, HostGator cPanel’in tam sürümünü sağlar. HostGator’un kontrol paneli DreamHost’un ikinci versiyonu gibi geliyor. Daha özlü, daha güçlü ve daha iyi optimize edilmiş.

Yuvarlak Üç Düşünce

DreamHost’un basit bir ödeme işlemi vardır, HostGator ise bir süre ve bazı eklentileri önceden seçerek sizi ayakta tutar. Bununla birlikte, kontrol paneli burada daha önemlidir. Genel olarak çok benzerler, ancak HostGator’un daha rafine olduğu hissediliyor, bu da onu ilk kez tahtaya koymak için yeterli.

Yuvarlak: HostGator için Kullanım Kolaylığı Noktası

DreamHost Logosu
HostGator Logosu

4

Hız ve Çalışma Süresi

Hız ve çalışma süresini iki araç kullanarak ölçüyoruz: Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisi. Testler sırasında düzgün bir oyun alanı sağlamak için, en ucuz paylaşılan planı kullanarak bir site başlatıyoruz ve WordPress’in boş bir kopyasını kuruyoruz. Bu şekilde değişkenleri ortadan kaldırabilir ve yalnızca web barındırma performansını izole edebiliriz.

DreamHost

Daha hızlı ana makineler görmemize rağmen, DreamHost hız testimizde iyi performans gösterdi. Pingdom’dan 100 üzerinden 90 puan aldı ve yükleme hızına web barındırıcısından iyi bir parazit olduğunu düşündürdü. Buna karşılık, Bluehost 100 üzerinden 94, A2 Hosting ve SiteGround 96 puan aldı.. 

dreamhost-review-hız testi

Yukarıdaki grafiği inceledikten sonra, yükleme süresinin bir saniyeden daha uzun olan çoğunluğunun “bekleme” metriğinden kaynaklandığını görebiliriz. Bu, tarayıcının sunucudan veri almayı beklediği anlamına gelir. En ucuz paylaşılan plan göz önüne alındığında, DreamPress planlarında bulunan önbelleğe alma dahil değildir, bu en olası suçludur.

Yük Etkisi daha iyi sonuç verdi. Bu aracı, sunucuyu vurgulamak için kullanırız ve beş dakika içinde 50 sanal kullanıcı göndeririz. Bu süre zarfında, her kullanıcının yanıt süresini ve yerine getirilmeyen istekleri not ederiz. DreamHost, GreenGeeks incelememizde belirttiğimiz korkunç performanstan uzak olmasına rağmen, iyi bir tutarsızlık seviyesine sahipti.. 

dreamhost-review-yük darbe

Testlerimizde yüzde 100 çalışma süremiz vardı. Yine de, herhangi bir kesinti varsa DreamHost sizi kapsamaktadır. Yüzde 99,9 kesintisiz çalışma sözü veren çoğu web barındırma sisteminin aksine, DreamHost yüzde 100 kesintisiz çalışma garantisine sahiptir. Sitenizin kapalı olduğu her saat için, bir günlük barındırma için bir kredi alırsınız. Ancak, bu, bir sonraki barındırma sürenizin en fazla yüzde 10’una kadar, yani yalnızca ilk üç saati kapsıyor.

HostGator

HostGator, Pingdom’da yürüttüğümüz en kötü performans gösteren sitedir. 100 üzerinden 83 puan aldı, bu da DreamHost’tan ilk bakışta göründüğünden daha fazla bir fark. Sitemizde içerik yoktu, bu nedenle mükemmel bir puanın 17’si, HostGator’un almadığı optimizasyonların olduğunu gösteriyor. 

hostgator-review-hız testi

Grafikte, bekleme süresinin nispeten düşük olduğunu görebiliriz. Daha büyük sorun, HostGator’un muhtemelen “yakında” sayfalar ve benzerleri için daha fazla talebi olmasıydı. HostGator da bu isteklerin bir kısmını bloke etti, yani hiçbir şeye katkıda bulunmadan gereksiz ağ ek yükü yediler. 

Yük Darbe testimiz sırasında DreamHost’ta iyi bir tutarsızlık olsa da, HostGator daha da fazlasına sahipti. Neyse ki, tüm taleplerimiz bunu gerçekleştirdi, ancak kullanıcı yükü arttıkça ortaya çıkan birtakım artışlar oldu.

hostgator-yük etkisi

Çalışma süresine gelince, HostGator çoğu hizmetten daha iyidir. Kardeşinin aksine HostMonster’ın aslında bir şey ifade ettiğini (HostMonster incelememizi okuyun) yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisi vardır. Siteniz yüzde 99,9 kesintisiz çalışma süresinin altına düşerse, ücretsiz bir aylık hosting alırsınız. Bununla birlikte, garanti sadece paylaşılan ve bayi planları için geçerlidir.

Yuvarlak Dört Düşünce

Rakamlarla, DreamHost bu turu HostGator ile sildi. Siteye tek bir kullanıcı gönderirken daha iyi performans göstermedi, aynı zamanda 50 ziyaretçiyi daha iyi idare etti. Bununla birlikte, HostGator üstün çalışma süresi garantisine sahiptir. Bu raundu kazanmak için bu yeterli olmasa da, dikkate alınması gereken bir şey.

Round: DreamHost için Hız ve Çalışma Süresi

DreamHost Logosu
HostGator Logosu

5

Güvenlik ve Gizlilik

Bazı ileri geri turlarımız olsa da, bu geldikleri kadar basittir. Endurance International Group (EIG), (Site5 incelememizde okuyacağınız gibi) güvenlik ve gizlilik açısından çok zayıf bir şekilde barındıran HostGator’a sahiptir. Öte yandan DreamHost, neredeyse başka hiçbir yerde görülmeyen verilerinize adanmışlığı korur.

DreamHost

DreamHost, sitenizi güvence altına almak için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar. Ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası, günlük yedeklemeler, Cloudflare entegrasyonu ve bir web uygulaması güvenlik duvarı ile otomatik olarak korunursunuz. Ayrıca, DreamHost bu güvenlik özelliklerini tüm planlara dahil eder, yani hangi fiyata ödediğinizden bağımsız olarak korunursunuz. 

Dahil olmayan tek şey kötü amaçlı yazılım kaldırma aracıdır, ancak DreamHost DreamShield’ı ayda 3 $ karşılığında sunar. DreamShield sitenizi her hafta kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar ve bulduğu her şeyi otomatik olarak temizler. Kötü amaçlı yazılım araçlarının çoğunu bu fiyata göz önünde bulundurarak, sitenizi tarayın, DreamShield etkileyici. 

Bununla birlikte, etkileyici olduğu kadar, DreamHost’un kullanıcı gizliliğine olan bağlılığı ile karşılaştırıldığında hiçbir şey yok. Her alan adı, WHOIS kaydına girmeniz gereken bilgileri DreamHost’un bilgileriyle değiştiren ücretsiz alan adı gizliliği sağlar. Bu gizlilik koruması düzeyini içeren sadece birkaç avuç vardır, WestHost bunlardan biri (WestHost incelememizi okuyun).

Gizlilik politikası da sağlam, ancak DreamHost’un ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ile mücadelesi bundan çok daha fazla şey söylüyor. 2017 yılında DreamHost, barındırdığı bir siteyi ve onu ziyaret eden 1,3 milyon IP adresini savundu. DOJ ile çatışma Washington D.C. Yüksek Mahkemesine kadar taşındı. Sonunda, mahkeme hükümetin “DreamHost’un web sitesinde yer alan bilgiler arasında rummage hakkına sahip olmadığını” tespit etti.

HostGator

Turun başında belirtildiği gibi, EIG HostGator’un sahibidir. Kendi gizlilik politikasına sahip olmak yerine, EIG’nin 80 kadar markasının tamamı toplu bir gizlilik politikası kullanıyor.. 

Reklam ortaklarının listesi Amazon Web Services, WPBeginner, Yahoo, Bing, Google Ads, Facebook, Twitter ve daha pek çok şeyi içerir. EIG unapologetically sizinle ilgili her şeyi toplar ve kar için satıyor. HostGator’un etki alanı gizliliği şaşırtıcı bir şekilde yılda 15 ABD doları. 

Neyse ki, güvenlik özellikleri daha iyi. HostGator, paylaşılan planlarda cPanel ve daha pahalı olanlarda CodeGuard üzerinden günlük yedeklemeler içerir. Ancak, utanç veren “lite” versiyonu olan SiteLock’u bile içermez. Neyse ki, hala ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası alıyorsunuz. 

Ancak eksik olan önemli özelliklerden biri web uygulaması güvenlik duvarıdır. Bu, aylık 40 ABD doları SiteLock paketinde bulunan bir özelliktir. Bu özelliklerden bazıları, WordPress aralığı gibi daha pahalı planlarda görünür, ancak çok şey içermelidir.

Beşinci Tur Düşünceler

Bu tur, bir kelime yazmadan önce karar verildi, HostGator’un kaybetmesini istediğimiz için değil, ama kabataslak EIG markalarının ne kadar olduğunu bildiğimiz için. Güvenlik ve gizlilik söz konusu olduğunda DreamHost inanılmaz, bu yüzden herhangi bir ev sahibini yenecek kadar. Bu durumda, bir mil kazandı. 

Round: DreamHost için Güvenlik ve Gizlilik Noktası

DreamHost Logosu
HostGator Logosu

6

Son düşünceler

DreamHost, kullanım kolaylığında biraz geride bırakarak tahtayı süpürdü. Bununla birlikte, sadece kısa oldu çünkü HostGator’un kontrol paneli çok iyi, DreamHost’un kontrol paneli kötü olduğu için değil. Genel olarak, DreamHost en iyi web barındırma hizmetlerinden biridir ve bunu şampiyonumuz olarak ilan etmekten mutluluk duyuyoruz. 

Kazanan: DreamHost

HostGator, çevresindeki en iyi EIG markalarından biri olmakla birlikte, neredeyse tüm hesaplarda sabit kalıyor. Her şey, fiyat çoğu ana bilgisayarlardan daha yüksek olduğu düşünülürse daha da kötüleştirilmiş bir uyarı var. DreamHost’tan memnun değilseniz, HostGator ile bir plan satın almadan önce web barındırma arşivimizi kontrol etmenizi öneririz.. 

Sizce DreamHost daha iyi bir seçenek mi? Değilse, neden? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me