2020 İçin En İyi 3 TB Harici Sabit Disk

En iyi harici sabit disk seçimlerine bakıldığında, 3 TB kapasite fazla gelmiyor. Bir dakika içinde konuşacağımız gibi, 3TB çoğu sabit disk için biraz acı veren bir nokta ve birçok üreticiyi kapasitelerini dizilerinden tamamen kesmeye zorluyor. 


Bu, 3 TB sabit disklerin bulunmasını zorlaştırır, ancak imkansız değildir. En iyi 3 TB harici sabit sürücüye ilişkin bu kılavuzda, sizin için araştırma yaptık, böylece hangi 3 TB sürücülerin zamana dayanacağını biliyorsunuz. Yine de 2TB veya 4TB modeliyle gitmenizi öneririz, ancak aşağıdaki tüm seçenekler 3 TB kaşıntıyı çizecek, eğer varsa. 

Yine de piyasadaki 3 TB sabit disklerin eksikliği sebepsiz değil. Seçtiklerimize geçmeden önce, 3 TB sabit diskleri bulmanın neden bu kadar zor olduğu ve seçimlerimizi yaparken aradığımız şey hakkında konuşalım.

En İyi 3 TB Harici Sabit Sürücü 2020

En İyi 3 TB Harici Sabit Sürücüyü Seçme

İyi bir 3 TB harici sabit sürücü bulmak düşündüğünüzden daha zordur. Bu kapasite zor, çoğu üretici bir göz atmadan 2 TB’dan 4 TB’a atlıyor. Her ne kadar sadece bir tesadüf gibi görünse de, üreticilerin 3 TB modeller sunmak için hızlı olmamalarının bir nedeni var. 

2011’in sonundan itibaren Tayland yoğun yağmur yaşamaya başladı ve birkaç ay boyunca su evleri, fabrikaları ve okulları tüketmişti. Bu süre zarfında, manyetik sabit sürücülerin çıkışı önemli ölçüde düştü, çünkü sürücüleri oluşturan bitkiler su tarafından işe yaramaz hale getirildi. 

Ancak o sırada Seagate, Backblaze gibi sınırsız çevrimiçi yedekleme hizmetlerinden yararlanan makul bir fiyata 3 TB sabit diskler satıyordu (Backblaze incelememizi okuyun). 

Yine de bu iyi sonuç vermedi. 2015 yılında yayınlanan bir makalede Backblaze, üç yıl sonra sürücülerin yaklaşık yüzde 75’inin başarısız olduğunu iddia ederek satın aldığı 3 TB disklerle ilgili deneyimlerini detaylandırdı..

İlginçtir, aynı Seagate 4 TB kapasitede çok iyi performans gösteriyor ve Backblaze bunları bugüne kadar kullanmaya devam ediyor. 3 TB disklerin tasarımlarına göre arızalanmaya eğilimli olup olmadığı veya yüksek arıza oranının 2011’de gerçekleşen taşkınların bir yan ürünü olup olmadığı belirsizdir. ve 4 TB sürücüler. 

Bu konuda endişeleriniz varsa, en güvenilir harici sabit sürücü kılavuzumuzu ve en iyi 2 TB harici sabit sürücü kılavuzumuzu ve en iyi 4 TB harici sabit sürücü kılavuzumuzu okuyun. Verilerinizle hızlı ve gevşek oynamayı önemsemeyenler için, bu sizin için. Hazırda IDrive gibi bir çevrimiçi yedekleme hizmetiniz olduğundan emin olun (IDrive incelememizi okuyun).

Güvenilirlikle ilgilenenleriniz, üzülmeyin. Aşağıdaki seçeneklerin tümü diğer kapasitelerde mevcuttur. Tüm seçeneklerimizin iyi performans göstermesi ve 3 TB’lık bir varyasyonla gelmesi için seçimlerimizi yapacağımızdan emindik. Riske girmek istemiyorsanız, farklı bir kapasite satın alabilir ve iyi olabilirsiniz.

En İyi 3 TB Harici Sabit Disk: Western Digital My Book

Western Digital My Book, en iyi SSD harici sabit sürücü seçimimizle baş başa olabilen tek HDD sürücüsüdür. Samsung T5 gibi bir şey kadar iyi performans göstermiyor (Samsung T5 incelememizi okuyun), ancak fiyatıyla, buna gerek yok. Aldığınız depolama alanı miktarı göz önüne alındığında, performans açıkçası mükemmel. 

Batı dijital-my-kitap-1

Kapasiteler 3 TB’dan başlar, ancak bu durumda daha yükseğe çıkmanızı öneririz. Tek sürücülü model 10 TB’a kadar mevcuttur ve bu kadar büyük bir kapasitenin performans sorunlarına neden olmasına rağmen, test ettiğimiz 6 TB modelinde herhangi bir sorun yaşamadık. Daha fazla depolama alanı arıyorsanız, My Book. 

Western Digital ayrıca My Book’un RAID-0 için önceden yapılandırılmış çift sürücülü bir versiyonunu da satmaktadır (RAID kılavuzumuzu okuyun). Çift sürücü modeli 12 TB, 16 TB ve 20 TB kapasitelerde mevcuttur ve USB 3.1 Gen 1 desteği ile birlikte gelir. Çok miktarda depolama alanı için, çift sürücülü My Book gitmenin yoludur. 

My Book da son derece ucuz. Tek sürücülü kurulum için en çok önerdiğimiz 6 TB ve 8 TB modelleri 100 ile 150 dolar arasında, çift sürücülü sürümler ise 300 ile 700 dolar arasında değişiyor. 20 TB sürümü herhangi bir metrik tarafından pahalı olmasına rağmen, depolama alanı miktarı ve USB 3.1 Gen 1 desteği deliliktir.

Western Digital My Book’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Western Digital My Book, G-Drive Mobile SSD (G-Technology G-Drive Mobile SSD incelememizi okuyun) gibi kabarma hızlarına ulaşamasa da, yine de en hızlı harici sabit sürücü kılavuzumuzda bir yer kazandı. Sıralı okumalar ve yazma işlemleri testimizde 200 MB / sn’nin üzerinde ve rastgele yazmalar 11 MB / sn’nin üzerinde idi. 

Ancak rastgele okumalar saniyede yaklaşık yarım megabayt oturuyordu. Pratikte, bu, My Book’un verileri veri okumak yerine diske yazmakta daha iyi olduğu anlamına gelir ve yedekleme için idealdir. Yeni dosyalar yazarken birlikte hareket eder, ancak bu dosyaları hatırlarken biraz hızda işlem yaparsınız..

Şovun yıldızları, Western Digital My Book’un yardımcı programları. My Book’unuz için RAID dizilerini yapılandırmanıza, bir yedekleme zamanlaması ayarlamanıza ve hatta sürücünüzü olası hatalara karşı taramanıza izin veren birden fazla indirme vardır.. 

Yardımcı programlar, Western Digital My Book incelememizde okuyabileceğiniz gibi My Book’u bu kadar çok önermemizin ana nedenlerinden biridir..

Seagate Backup Plus Taşınabilir

Seagate Backup Plus Portable, bir Western Digital My Book almak, performansın bir kısmını kaldırmak ve 2,5 inç form faktörüne küçültmek gibidir. Kullanım durumunuza bağlı olarak iyi bir şey olabilecek taşınabilirlik için performans alışverişi yapar. Normal Seagate Portable’ın aksine 3 TB kapasitede de mevcuttur (Seagate Portable incelememizi okuyun). 

seagate-backup-artı-taşınabilir-2

Hala güvenilirlik konusunda endişeleriniz varsa endişelenmeyin. Seagate Backup Plus Portable, 1 TB, 2 TB, 3 TB ve 4 TB kapasitelerde mevcuttur, böylece tercihinize bağlı olarak her zaman farklı bir boyut seçebilirsiniz. Yine de her sürücü aynı değildir. Seagate, her biri biraz farklı özellikler sunan Backup Plus Portable’ın üç sürümünü sunar. 

Kapasite aralığı sürücünün İnce ve normal sürümleri arasında bölünür. 1 TB ve 2 TB modelleri “ince” olarak kabul edilir ve normal sürümün yarısı kadar kalındır. 3 TB ve 4 TB modelleri normal boyuttadır ve herhangi bir özel özellik ile birlikte gelmez. 

Biraz daha fazla para için 1 TB veya 2 TB kapasitede sunulan Ultra Touch sürümüne yükseltebilirsiniz. Ultra Touch sürümü tasarım veya performans açısından farklı değil, ancak USB-C’yi destekliyor – yine de bir USB 3.0 bağlantısı kullanıyor – ve donanım şifrelemesi ile geliyor. 

Hangi varyantı seçerseniz seçin, her biri dokuma kumaş üstü olan birden fazla renk arasında seçim yapabilirsiniz..

Seagate Backup Plus Portable’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Estetik ve taşınabilirlik, performans değil Backup Plus Portable’ı satın almanızın nedenidir. Sıralı okumalar ve 130 MB / s civarında yazma ve rastgele okumalar ve 1,3 MB / s civarında yazma ile korkunç değil, ancak daha iyi gördük. 

Öte yandan özellikler dikkatinize değer. Seagate, mevcut sabit sürücüyü yedeklemenizi veya yansıtmanızı sağlayan bir yardımcı program olan tüm sürücülerine sahip Toolkit içerir. 

Bu iki işlev etkileyici görünmese de, Toolkit bunların içinde çok fazla esneklik sunar. Yedekleme zamanlamaları ayarlayabilir, verilerinizin nasıl yedekleneceğini ve daha fazlasını seçerek, daha zengin özellikli yedekleme yardımcı programlarından biri haline getirebilirsiniz.. 

Seagate ayrıca Rescue Data Recovery Service’i çok az parayla satın almanıza izin verir. Üç yıllık veri kurtarma koruması yalnızca çalma özelliği olan Seagate Backup Plus Portable’ı çalıştırır. 

Bu, garantinizin yerine geçmez – Backup Plus Portable, iki yıllık sınırlı garanti ile gelir – daha ziyade bir büyütme. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi Seagate Backup Plus Portable incelememizde bulabilirsiniz..  

Western Digital Elements

Westen Digital Elements, harici sabit diskler geldiği kadar basittir. Her ne kadar Toshiba Canvio Basics’ten daha iyi bir yapı kalitesine sahip olsa da – bir dakika içinde buna ulaşacağız – LaCie Rugged Mini gibi bir atımı kaldıramaz (LaCie Rugged Mini incelememizi okuyun). Yine de, çok ucuz ve önyükleme yapmak için çok fazla depolama alanı sunuyor. 

Batı-dijital elemanları-2

En iyi değeri sunan 2 TB modeliyle 1 TB ile 4 TB arasında kullanılabilir. 3TB modeli kötü değil. 79,99 $ ‘dan gigabayt başına yaklaşık iki buçuk sent ödüyorsunuz, bu da büyük bir değer. 4TB modeli, 3GB modelinden gigabayt başına yüzde on daha az çalışarak size bu kadar fazla indirim yapmaz.. 

Western Digital Elements, satın aldığınız depolama alanının yanında hiçbir şey sunmadığından, gigabayt başına ödediğiniz tutar burada önemlidir. Backup Plus Portable ve My Book’tan farklı olarak, Elements disklerinde oynayacak ekstra yardımcı programlar veya yedekleme araçları bulunmaz.

Bununla birlikte, Western Digital tüm sabit diskleri için bir teşhis aracı sunar, böylece herhangi bir sorun varsa Elements sürücünüzde sorun gidermek için bunu indirebilirsiniz. 

Özellik eksikliği bir serseri olsa da, Western Digital Elements o kadar ucuz ki önemli değil. İhtiyacınız olan tek şey çok fazla kapasiteye sahipse ve başka bir şeyle ilgilenmiyorsanız, bir Elements sürücüsü.

Batı Dijital Unsurlarını Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Hızla, Western Digital Elements, Western Digital My Book ile gördüklerimizden daha fazlasını gösterir. Sıralı hızlar My Book’tan yaklaşık 70 MB / s daha yavaş olsa da, rastgele hızlar benzerdi. Testlerimiz 0.55 MB / s rastgele okumalar ve 10.11 MB / s rastgele yazmalar üretti. 

Yine, bu, sürücünün yedekleme için daha iyi olduğu anlamına gelir. Veriler, tıkanıklık olmadan diske hızlı bir şekilde akmalıdır, ancak bu verileri hatırlarken sorun yaşayabilirsiniz. 

Hızlı rastgele yazma hızı, Western Digital My Book’a PS4 için en iyi harici sabit diskimizde ve Xbox One kılavuzları için en iyi harici sabit diskte bir nokta kazandırdı, ancak Elements kaçırdı. Bununla birlikte, rastgele yazma performansı genişletilmiş konsol depolaması için mükemmel bir seçim olacaktır. 

Bununla birlikte, fiyat için Western Digital Elements, özellikle yapı kalitesi düşünüldüğünde etkileyici. SanDisk Extreme Portable kadar zor olmasa da (SanDisk Extreme Portable incelememizi okuyun), Western Digital Elements çoğu blackbox harici sabit sürücüden daha iyi üretilmiştir. Western Digital Elements incelememizde bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Seagate Genişletme Masaüstü

Seagate Genişletme Masaüstü, temel olarak Seagate’in Western Digital My Book’un sürümüdür. 2 TB’dan başlayarak 10 TB’a kadar çıkıyor. Çift diskli bir sürüm sunulmuyor, ancak Seagate Genişletme Masaüstü’nün dördüncü sırada yer almasının tek nedeni bu değil. Ayrıca My Book’tan biraz daha yavaş. 

seagate-genişletme masaüstü

Çok yavaş değil, 160 MB / s civarında sıralı hızlarla doluyor, ancak farkı dikkate almak yeterli. Yine de, fiyatı nedeniyle bir yer kazanır. 4 TB modeli My Book’tan 20 $ daha ucuz, gigabayt başına fiyatı iki sentten daha düşük bir seviyeye getiriyor. Bu durumda, yazma sırasında 5 $ daha pahalı olduğu için 3 TB sürümünü geçmenizi öneririz. 

My Book’tan farklı olarak, Expansion Desktop’ın tatlı noktası 4TB ile 6TB arasında. 8 TB modeli My Book’tan sadece birkaç dolar daha ucuz ve 10 TB modeli 15 $ daha pahalı. Yine de, dizüstü bilgisayar depolama alanınızı genişletiyor olsanız veya tam bir sistem yedeklemesi yapsanız da, 6 TB bol olmalıdır. 

Seagate Backup Plus Portable ile birlikte sunulan özelliklerin tümü, Genişletme Masaüstü’nde de bulunur. Genişletilmiş kapasite en şişirilmiş sistemleri bile yedeklemenize izin verdiği için araç seti bu bağlamda daha da iyi görünüyor.

Seagate Expansion Desktop’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler 

My Book gibi, Seagate Genişleme Masaüstü harici güç gerektirir. Bu, büyüklüğü ile birlikte, muhtemelen evden ayrılmayacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, Seagate’in, sürücü kullanılmadığında otomatik olarak güç çekmeyi durduracak yerleşik bir güç yönetim aracı vardır. Bu, içindeki diskin ömrünü uzatır ve elektrik faturanızı süreçte saklar.

Bunun dışında Seagate Genişletme Masaüstü oldukça standart bir harici sabit disktir. Hız, Western Digital My Book’tan daha yavaş olsa da, sistem yedeklememizdeki küçük dosyalar için fark yaratmamalıdır. Aynı zamanda daha ucuz ve benzersiz bir piramit benzeri tasarımla geliyor. 

Toshiba Canvio Temelleri

Bu giriş biraz aldatıyor. Yukarıda belirtildiği gibi, 3 TB harici sabit diskler bulmak zordur. Teknik olarak, Toshiba Canvio Basics 3 TB’lık bir çeşitte mevcuttur ve yazma sırasında yine de satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, bu kapasite Toshiba tarafından durduruldu ve 3 TB versiyonu 4 TB modelinden bile çok daha yüksek bir fiyat getiriyor. 

toshiba-CANVIO-temelleri-1

Yine de, Toshiba Canvio Basics’e güneşte biraz zaman vermek istiyoruz. Düşük yapı kalitesine ve düşük fiyatına rağmen şaşırtıcı derecede iyi bir harici sabit disk. ADATA SD600 kadar dayanıksız olmasına rağmen (ADATA SD600 incelememizi okuyun), Canvio Basics, Western Digital Elements’ın yanı sıra inşa edilmedi. 

Bununla birlikte, bir Elements sürücüsü ile ortak olan bir şey, özellik eksikliğidir. Toshiba, sürücüye herhangi bir yardımcı program içermez ve Toshiba’nın web sitesinde indirilebilecek herhangi bir yardımcı program yoktur. Tanılama ve yedekleme için üçüncü taraf bir araç alabilirsiniz, ancak Toshiba diskte hiçbir şey içermez. 

Ancak, fiyat göz önüne alındığında, tüm bunlar göz ardı kolaydır. 4 TB modeli, 4 TB Seagate Genişletme Masaüstünden 10 $ daha pahalıdır, ancak harici güç gerektirmez ve hareket halindeyken alınabilir. 

Toshiba Canvio Basics’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Her şeye rağmen, Toshiba Canvio Basics iyi bir performans sergiliyor. Testlerimiz sırasında, 5 MB / sn’ye yakın rastgele yazmalarla 150 MB / sn civarında sıralı okuma ve yazma hızları kaydettik. Rastgele okumalar zayıftı – saniyede yaklaşık yarım megabayt – ancak pahalı olmayan harici HDD’lerle kursa eşit. 

Western Digital Elements ve Seagate Backup Plus Portable’dan daha hızlı ve yaklaşık 5 ila 10 $ daha ucuz, bu da etkileyici. Her ne kadar yapı kalitesi ev hakkında yazmak için bir şey olmasa da, Toshiba Canvio Basics önyükleme için az para için çok fazla depolama alanı sunuyor ve hatta iyi hızlara sahip. Toshiba Canvio Basics incelememizde bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Son düşünceler

Masaüstünüzde yaşayacak bir 3 TB harici sabit sürücü arıyorsanız, Western Digital My Book’u yenmek zor. Ucuzdur, çok fazla performans sunar ve önyükleme yapmak için birçok özellik içerir. Hareket halindeyken, Seagate Backup Plus Portable, küçük bir pakette kalırken oraya en çok şekilde ulaşıyor. 

Girişte belirtildiği gibi, 3 TB sabit diskler genellikle diğer kapasitelerden daha az güvenilirdir, bu nedenle yukarıdaki seçeneklerle ilgileniyorsanız 4 TB’a yükseltmenizi veya 2 TB’a indirmenizi öneririz. Birkaç seçenek daha istiyorsanız, diğer harici sabit disk incelemelerimizi mutlaka okuyun. 

Hangi 3 TB sabit sürücüyü kullanıyorsunuz? Neden onu seçtin? Kapasitenizi güvenilirliğe göre mi değiştiriyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me